Pink Floyd

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#1 Pink Floyd

Post by konyan »

Osjecao sam se obaveznim otvoriti i ovaj topic za sve one koji uzivaju u njihovim vjecnim zvucima.

Jedinstveno. Neponovljivo.
blues_woman
Posts: 153
Joined: 09/09/2003 00:00
Location: sarajevo

#2

Post by blues_woman »

sve rijeci pohvale za legende!!
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#3

Post by leeloo »

Nisu grupa moje generacije.... ni blizu... kada su oni izdali The Wall, ja sam tutu u rikverc gurala... Ali jedinstveni su... kao droga. Ako ih slušaš, ali stvarno slušaš... mislim da se može javiti ovisnost. Legneš na pod... staviš slušalice na uši i ako se udubiš, možeš vidjeti tamnu stranu mjeseca.
oni su iznad generacijskih podjela, svaki njihov album je cjelina ... moji favoriti su "wish you were here"... čitav posvećen Sydu Barrettu i nevjerovatna pjesma, Shine on, you crazy diamond, "dark side of the moon", "animals"
Pa onda The Final Cut, Momentary Lapse of Reason...

Jedino mi je žao što nikada nisam bila (niti ću biti) u prilici da odem na njihov koncert.
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#4

Post by konyan »

Leelo, mala ispravka.

Na "Wish You Were Here", samo pjesma "Shine on You Crazy Diamond" je posvecena Syd Barretu (ovo kazu Waters i Gilmour). Ne znam da li si znala, ali kad su snimali tu pjesmu, Syd se pojavio u studiju niotkud nakon sto ga nisu vidjeli nekoliko godina.

Ja se jos uvijek nadam da ce svirati makar jos jednom i idem i na kraj svijeta da vidim taj koncert.
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#5

Post by leeloo »

konyan wrote:Leelo, mala ispravka.

Na "Wish You Were Here", samo pjesma "Shine on You Crazy Diamond" je posvecena Syd Barretu (ovo kazu Waters i Gilmour). Ne znam da li si znala, ali kad su snimali tu pjesmu, Syd se pojavio u studiju niotkud nakon sto ga nisu vidjeli nekoliko godina.

Ja se jos uvijek nadam da ce svirati makar jos jednom i idem i na kraj svijeta da vidim taj koncert.
Žalim, ali ne prihaćam ispravku, prihvatam neslaganje :D. Čitav album je posvećen Sydu. poslušaj malo pjesmu Welcome To The Machine... pa onda pogledaj malo sydov život... i na kraju cover albuma. Pa i samu pjesmu Wish You Were Here...
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#6

Post by konyan »

Vec sam ti rekao da ovo nije nesto sto sam ja rekao, vec sam slusao sta pricaju gilmour i waters o albumu. Sami su rekli da je to interpretacija auditorijuma i da kad su radili album, samo je pjesma Shine on.. bila za Syd-a.
Nije ovo nesto sto sam ja izmislio. Samo prenosim.
Rekli su i da se Wish You Were Here ne odnosi ni na koga kao osobu, vec na neko proslo vrijeme. Eto ti.
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#7

Post by leeloo »

OK...

Moj izvor je knjiga Pink Floyd i sopstvena percepcija...
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#8

Post by konyan »

leeloo wrote:OK...

Moj izvor je knjiga Pink Floyd i sopstvena percepcija...
1. Knjiga by whom

2. i moja percepcija je bila takva

3. valjda zna covjek koji je pisao.

Imas li sta sto ja nemam mozda od PF. I koja je ovo knjiga gore.
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#9

Post by leeloo »

Knjige:
Pink Floyd - Rick Sanders
Pink Floyd - Zbirka kritika (nekom sam je dala, pa se pizda ušutila, još uvijek je tražim)
---
Pink Floyd multimedijalna enciklopedija
Sve od PF u mp3
Par ploča

Pliz, nemoj ovu moju priču shvatiti kao pametovanje, nego kao neki razgovor. Rijetkost je u ovo vrijeme naletiti na nekoga ko zna nešto više od pjesme The Wall :)
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#10

Post by konyan »

Ne do bog pametovanje. Pricamo.

Ja imam prilicno i bootlega, ako si zainteresovana. Koncertne verzije iz sedamdesetih. Prije objavljivanja dark side of the moon, itd. Odlicne stvari.
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#11

Post by leeloo »

Znaš li možda gdje se može naći (ako ima) neki koncert na divxu. Tražila sam na butmiru u RS, ali nisu imali.
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#12

Post by konyan »

Ja imam na VHS-u PULSE i Delicate sound of thunder.
Na DIVx-u imam film The Wall. Lomim se vec dugo da nadjem koncert The Wall na DVD-u ili bilo cemu. Amazon, ostatak interneta, sve sam prerovio. Ali naci cu ga.
Trooper
Posts: 5
Joined: 28/06/2004 23:45

#13

Post by Trooper »

leeloo wrote:Znaš li možda gdje se može naći (ako ima) neki koncert na divxu. Tražila sam na butmiru u RS, ali nisu imali.
Imas na pijaci Sirano dvd i divx koncerte skoro svih rock i metal legendi, vjerovatno ima nesta i od Floyda.
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#14

Post by konyan »

Trooper wrote:
leeloo wrote:Znaš li možda gdje se može naći (ako ima) neki koncert na divxu. Tražila sam na butmiru u RS, ali nisu imali.
Imas na pijaci Sirano dvd i divx koncerte skoro svih rock i metal legendi, vjerovatno ima nesta i od Floyda.
Ne brini, vec provjereno. Cak nam je jedan lik pokusavao nabaviti.
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#15

Post by leeloo »

eeee.... što ti je nova generacija...

Imam i ja the wall... to je jedino njihovo što sam našla na divix formatu
User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#16

Post by black »

svaka cast narode:) super je da ima jso raje koja slusha Floyde:) leelo ako mozes nabavi dvd ili divix ili neki snimak njihovog mozda zadnjeg koncerta u staroj postavi London 94. Da nebih prepricavao, to je neshto najfantasticnije shto sam gledao i slushao..neponovljivi su..evo obecajem ako nadzem snimak poklanjam ti ga :)

"confusion will be my Epitaph.."

pozdrav
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#17

Post by konyan »

black wrote:svaka cast narode:) super je da ima jso raje koja slusha Floyde:) leelo ako mozes nabavi dvd ili divix ili neki snimak njihovog mozda zadnjeg koncerta u staroj postavi London 94. Da nebih prepricavao, to je neshto najfantasticnije shto sam gledao i slushao..neponovljivi su..evo obecajem ako nadzem snimak poklanjam ti ga :)

"confusion will be my Epitaph.."

pozdrav
Koncert o kojem govoris je P.U.L.S.E. Ima i CD i video snimak. Ja ga imam na VHS-u, gore sam vec rekao. Odlican je koncert.

S tim da to nije stara postava. To je ista postava koja je ostala nakon The Final Cut-a, tj. bez Rogera Watersa. Slazem se da je koncert sjajan.
hey
Posts: 578
Joined: 22/02/2004 00:00
Contact:

#18

Post by hey »

kako rece neko......poen
User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#19

Post by black »

ma sve sto je od Floyda odlicno je ..zar ne? :D

pozdrav ti...:)
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#20

Post by konyan »

Puka razmjena informacija. Niko ne nastoji poentirati.
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#21

Post by konyan »

Volim biti objektivan. Mada moja ljubav za njihovu muziku granici sa obozavanjem, mogao bih izdvojiti jednu ili dvije stvari bez kojih su mogli.
Ali ja ne znam za nista bolje od njih.
Jasho
Posts: 503
Joined: 05/06/2003 00:00
Location: Sarajevo

#22

Post by Jasho »

Pink Floyd su nešto najljepše što se desilo u muzici1 Još od prvog albuma sa Sydom Barettom, pa legendarnih albuma iz sedamdesetih sa Gilmooreom. The Dark Side of the Moon i Wish you were here sigurno mogu se naći među 5 najboljih ploća u istoriji muzike! Pa tu je legendarni Animals, the Wall i Meddle. Kreeativnost su počeli gubiti u osamdesetim. i ako su uradili solidnih stvari to ipak nije ni blizu zlatnih sedamdesetih. Neko spomenu da bi ih volio vidjeti u živo. Preporučujem ti da pročitaš knjigu 31 songs od Nicka Hornbya, u kojoj on opisuje 31 pjesmu koja njemu nešto znaći u životu. U opisivanju govori da je Davida Bowiea trebalo gledati sedamdestih u živo, a ne danas jer to više nema smisla. i ne samo za njega već i ostale bendove i izvođaće. Danas biti na koncertu Floyda, nije ni blizu močno, kao što je to bilo sedamdesetih godina. Drago mi je što najbolje albume floyda imam na pločama i ne bi ih dao ni za komplet svih albuma na Cd-ima, jer se ne može ničim dočarati magični zvuk ploče, naročito ako je još očuvana.
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#23

Post by konyan »

Jasho wrote:Pink Floyd su nešto najljepše što se desilo u muzici1 Još od prvog albuma sa Sydom Barettom, pa legendarnih albuma iz sedamdesetih sa Gilmooreom. The Dark Side of the Moon i Wish you were here sigurno mogu se naći među 5 najboljih ploća u istoriji muzike! Pa tu je legendarni Animals, the Wall i Meddle. Kreeativnost su počeli gubiti u osamdesetim. i ako su uradili solidnih stvari to ipak nije ni blizu zlatnih sedamdesetih. Neko spomenu da bi ih volio vidjeti u živo. Preporučujem ti da pročitaš knjigu 31 songs od Nicka Hornbya, u kojoj on opisuje 31 pjesmu koja njemu nešto znaći u životu. U opisivanju govori da je Davida Bowiea trebalo gledati sedamdestih u živo, a ne danas jer to više nema smisla. i ne samo za njega već i ostale bendove i izvođaće. Danas biti na koncertu Floyda, nije ni blizu močno, kao što je to bilo sedamdesetih godina. Drago mi je što najbolje albume floyda imam na pločama i ne bi ih dao ni za komplet svih albuma na Cd-ima, jer se ne može ničim dočarati magični zvuk ploče, naročito ako je još očuvana.
Vidis, Bowie je vise show man i zato ga nije isto gledati sada i prije dvadeset pet godina. Pink Floyd nije bas za porediti s ovim.
Ako si imao prilike pogledati PULSE at Earl's Court onda si vidio sta je muzicki i vizuelni show. Oni kao pojedinci nisu ni bitni sada tu. To je muzika koja se ne da ni zamisliti. To je bend koji se sada sastoji od preko 20 muzicara.
Naravno da bih volio da sam ih imao prilike vidjeti tokom sedamdesetih, ali boze moj.
Hendrix
Posts: 4074
Joined: 27/02/2004 00:00

#24

Post by Hendrix »

Imam ja Pulse na Divxu :D
Ako neko hoće moglo bi se snimit :)
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14266
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#25

Post by DaysleepeR »

Kada covjek razmisli o Floydima, i njihovoj muzici, porukama, vizuelnim prezentacijama i koncertima, ustvari skonta kako je sva danasnja muzika shit.
Post Reply