ZDRAVKO COLIC - Zavicaj ( 2006 ) - Vasi utisci ...

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

debela

Post by debela » 15/12/2006 16:13

Zemzem wrote:Da vidim ko se sjeca kad je Cola bio uhapsen zbog svercovanja devizama u Makedoniji davne ko zna ono koje godine............
nikad cula za to :lol: haj nam ispricaj :D

marimahunar

Post by marimahunar » 15/12/2006 16:25

od prije ca. nepar dana
Izliv referenduma u mozak

SUBOTA: Gledam spokojno moje omrazene televizijske reklame s naglaskom na sampone za kosu i sredstva za otpusavanje odvoda - kad, odjednom, Zdravko Colic, malo mu lice previše izguzvano od dizanja bora po teretanama, ispoveda se pred kamerom kako trenutno u Sloveniji snima novi album, pomislim, a sta drugo da pomislim, nego da najavljuje novu plocu ili reklamira slovenacki studio, opusteno se opustim da cujem jos jednu fascinantno ispraznu recenicu po kojima je Sarajevski Umjetnik decenijama oblikovao legendarni nisam-ja-odavde-recnik ("Nemojte mene o politici, ja sam pjevac"), kad me u trenutku Colic obori s kreveta izjavom da se iz daleke Slovenije vraca u Srbiju, napusta studio, samo da bi glasao na Referendumu 28. ili 29. oktobra, podrzao Ustav i pomogao svojoj drzavi da dobije najvisi pravni akt bez kojeg Colic ne moze da nastavi album. Ode sve u pizdu materinu ako Cola ne svrati do Srbije i glasa "za"! Kad sam povratio dah pred drzavno-referendumskim marketingom koji se u najdubljem ocajanju obratio Bosancu u dobrovoljnom izgnanstvu da pomogne "srbijansku stvar", jer Colic - uprkos samom sebi - jest i ostace deo sarajevske a ne beogradske price o raji da ne govorimo, polako se razotkriva tajna ovog ustava koji bi ocigledno hteo da bude svesrpski, da ga u tv-reklamama, izmedju dve kreme za depilaciju vagine, podrze s ove strane Drine pisci Sinisa i Dusan Kovacevic, a iz bratske Republike Sumske, s one strane Drine, kao delegati sa stalnim boravistem u Beogradu, Ljiljana Smajlovic i Zdravko Colic.

Šta je sledece: hoce li nam se s ekrana referendumski, kalasnjikovim, obratiti jos jedan Bosanac koji je otkrio lepote Srbije - cuveni Srbijanac Goran Bregovic, ili jos legendarniji Ratko Mladic koji teoretski ima vise prava da nas kao stariji drzavljanin voljene Srbije koja ga je decenijama skolovala, placala, davala naredjenja i konacno ga ukazom dragog Vojislava Kostunice penzionisala - poziva na Referendum nego prelepa Ljiljana Smajlovic koja je Beograd na politickoj SPS/SDS mapi otkrila maja 1992. kad je po zadatku stigla u glavni grad tadasnje SRJ? Nikog ne bi zacudilo da nas na komediju o Referendumu pozove Goran Hadzic, samoproglaseni Novosadjanin, magacioner i ratni zlocinac, jer je i njemu Srbija domovina, bas kao i Smajlovcki koja je ostvarila san milosevicevske Drzavne bezbednosti: da Karadziceva druzbenica danas upravlja Politikom kao Kostunicin poverljivi, niskosisati kadar.

Iskoristiti maloumnog Zdravka Colica nije tesko: znam coveka bar dvadeset godina kao sto znam da se od straha celog zivota useravao da bilo šta kaze o politici. Cak i onda kad su Karadzicevi Srbi na atome, granatama, cetiri godine, razbijali njegov rodni grad, taj isti Colic je cutao, pravio se blesav, on je bio "umetnik" koji je odmah krenuo put SPS Beograda, zajedno s Bregovicem i onom prosrpskom ekipom iz Zabranjenog pusenja. Svi oni zajedno, podržani Smajlovickom ili Miroslavom Toholjem, izdavacem Karadzicevih toboz-dela, nasli su se u Srbiji, uz one mnogobrojne generale i pukovnike - navodno dobrovoljno isporucenih Haagu - za koje smo tek tad culi da su se ovde fino smestili, cim su krvavih ruku do lakata stigli u Obecanu Zemlju gde im je sve dato na tacni: vile, drzavljanstvo i pravo da nas pozivaju na Referendum kao visokooktanski Srbi. Sta tek reci za Zeljka Cvijanovica, nekad sefa kabineta Biljane Plavsic i vernog saradnika Radovana Karadzica, vlasnika nekoliko srbijanskih novina (Centar, Evropa, Standard) koji svoju fasisticku ideologiju godinama prostire kao vrstu RS-virusa, ucestvujuci aktivno u marketinskoj pripremi ubistva Zorana Djindjica, da bi danas bio omiljeni novinar Javnog Tijanicevog Servisa, potrcko Kostunice i Mihajlova, rotvajler ciji je partijski zadatak da kidise na Cedu Jovanovica i Vladimira Popovica, i, kad stigne, onanise nad velicanstvenim potezima Mladjana Dinkica?

Danas kad me kao rodjenog Kraljevcanina na Referendum zovu Zdravko Colic ili Ljiljana Smajlovic - pominjuci Srbiju kao svoju "domovinu", imam fiziolosku dilemu: je li ovo Republika Sumska ili stvarno nekakva Srbija u kojoj bi, od sramote sta su uradili svojim sugradjanima, Colic i Smajlovicka morali biti prezreni, stavljeni u svaku vrstu karantina, a ne slavljeni kao dobri DSS/DS/SRS/G17+ gradjani koji nas izvestacenim pravoslavnim osmesima pozivaju da glasamo za Srbiju.

Kad ce im biti jasno: oni nisu Srbija. Oni su mentalni deo jednog koljackog entiteta drzave BiH. Colic, Smajlovicka, Bregovic, ono djubre od Toholja, agent Cvijanovic, sav taj karadzicevski talog koji je navodno stvorio srpski entitet u Bosni - pa zasto tamo ne zive ako su, kao sto kazu, odbranili Srbe i stvorili im drzavu, koji ce xxxxx ovde, u Beogradu - danas se udaraju u junacka prsa glede Referenduma, pokusavajuci da nas uvere kako su toliko srbnuli da su veci Srbi od bilo kojeg od nas. Sto jest lukrativno i estetski sukladno DSS-standardima koji tvrde da je Ljilja Smajlovic lepa zena: samo je question tko bi tog karadzicevog skota seksualno imao. (P. Lukovic)

van Basten

Post by van Basten » 16/12/2006 01:13

:thumbup:
nisam ni stigao do kraja a znao sam ko je autor teksta... da ih je više takvih s one strane Drine... i dobro je pretresao "apolitičnog" Čolića.
No da se držimo muzike... čuh samo jednu pjesmu s tog albuma do sada (ne sjećam se koju) i nije mi bila čemu.
Al, ja ustvari ne znam ni šta je svijet očekivao od njega? Da nije bilo onih Okana zadnjih godina pa hajde, al tendencija sunovrata u šund prisutna je već godinama u njegovoj muzici

tech10

Post by tech10 » 20/12/2006 13:44

Konacno sam preslusao citav album. Neke stvari bolje, neke slabije, ali se ne mogu oteti jednom utisku koji nema direktno veze sa muzikom a to je da poslije toliko godina provedenih u Srbiji Cola jos uvijek pjeva na ijekavskom i da je u svoj album uvrstio par pjesama sa tipicnim bosanskim prizvukom (Bembasa, Merak mi je...) za razliku od nekih nasih "komsija" koji se nasilno trude da progovore ekavski a Beograd ili Srbiju su vidjeli samo na razglednici.
Zato mu od mene, kapa dole!

breskva

Post by breskva » 27/12/2006 13:46

Jel moze neko da postavi album a da nije u RapidShare-u?
Pliz:)

tech10

Post by tech10 » 29/12/2006 00:18

Pocinjem da mijenjam moje misljenje o njemu. Zasto? Vidi se iz prilozenog.

Image

Anka

Post by Anka » 29/12/2006 00:36

Joj tech, nemoj biti naivan, pa nisi valjda malo dete da nasedaš na propagandu! Ne radi se ovde o Zdravku, već stojeći pored Čole i sa novim mobilnim u ruci,Koštunica skuplja poene pred izbore! Na slici se radi o Telekomu, plasirana je serija novih mobilnih gde sagovornici mogu da se gledaju dok pričaju, ovo je reklama za Telekom, Zdravko će dobiti pare za promociju tih telefona, a Koštunica skuplja predizborne poene. Interes,čist interes. Isto je bilo i za referendum, ma briga Zdravka za referendum, ali dobro mu je došlo kao promocija za novi CD, jer iskreno govoreći, ovde se najviše pevaju njegove stare pesme, i one su najpopularnije.Novi albumi su mu tako tako....a na koncertima i privatnim žurkama haos prave stare stvari i zbog njih ljudi idu na njegove koncerte:Ti živiš u oblacima,Zvao sam je Emili, Pjesmo moja, Produži dalje,Ljubav je samo riječ,April u Bg,Ti si mi u krvi,Pjevam danju,noću, Zagrli me oko vrata,Glavo luda, Zelena si rijeka bila...itd...

StLouis

Post by StLouis » 29/12/2006 00:39

tech10 wrote:Pocinjem da mijenjam moje misljenje o njemu. Zasto? Vidi se iz prilozenog.

Image

ma stipu ga, covjek voli tehnologiju :D aoj nono bjela, voda te odnijela... :-) sve gore i gore albume izdaje, cista komercijala...oko okano...nekad je dobre pjesme pjevao, trudio se...no ovo... :-) nije ni cudno, narod je toliko popincio, zaturbao...muzika bez principa, poruke, smisla...dok je bila juga, bio je bolji market, a danas, kome da pjeva..?? ovi sto vole dobru muziku, i starog colica, nemaju para :D auuuuu suknjica se siri, a nogica viri :D auuuu

StLouis

Post by StLouis » 29/12/2006 00:42

Anka wrote:Joj tech, nemoj biti naivan, pa nisi valjda malo dete da nasedaš na propagandu! Ne radi se ovde o Zdravku, već stojeći pored Čole i sa novim mobilnim u ruci,Koštunica skuplja poene pred izbore! Na slici se radi o Telekomu, plasirana je serija novih mobilnih gde sagovornici mogu da se gledaju dok pričaju, ovo je reklama za Telekom, Zdravko će dobiti pare za promociju tih telefona, a Koštunica skuplja predizborne poene. Interes,čist interes. Isto je bilo i za referendum, ma briga Zdravka za referendum, ali dobro mu je došlo kao promocija za novi CD, jer iskreno govoreći, ovde se najviše pevaju njegove stare pesme, i one su najpopularnije.Novi albumi su mu tako tako....a na koncertima i privatnim žurkama haos prave stare stvari i zbog njih ljudi idu na njegove koncerte:Ti živiš u oblacima,Zvao sam je Emili, Pjesmo moja, Produži dalje,Ljubav je samo riječ,April u Bg,Ti si mi u krvi,Pjevam danju,noću, Zagrli me oko vrata,Glavo luda, Zelena si rijeka bila...itd...

Zelena si rijeka bila, produzi dalje... :thumbup:

tech10

Post by tech10 » 29/12/2006 00:47

StLouis wrote:
tech10 wrote:Pocinjem da mijenjam moje misljenje o njemu. Zasto? Vidi se iz prilozenog.

ma stipu ga, covjek voli tehnologiju :D aoj nono bjela, voda te odnijela... :-) sve gore i gore albume izdaje, cista komercijala...oko okano...nekad je dobre pjesme pjevao, trudio se...no ovo... :-) nije ni cudno, narod je toliko popincio, zaturbao...muzika bez principa, poruke, smisla...dok je bila juga, bio je bolji market, a danas, kome da pjeva..?? ovi sto vole dobru muziku, i starog colica, nemaju para :D auuuuu suknjica se siri, a nogica viri :D auuuu
Sve je to meni jasno, ali ne znam sto mu treba da se lize sa politicarima, pogotovo ovim Vojom. Samo sto mu jezik nije slozio. Kad Vojino vrijeme prodje bice isti kao i Kusturica bez Milosevica.

Image

Anka

Post by Anka » 29/12/2006 01:34

ha ha ha ,gde si našao ove slike :D Ja sam gledala na televiziji. Ma kažem ti, Zdravko poslednjih 10 godina nije snimio maltene nijednu pesmu koja može da uđe u plejadu hitova iz prošlih dana. Živi od stare slave,a i ostario je,svestan je da nece još dugo moći da peva...Svugde u svetu firme angažuju popularne ličnosti za kampanje i reklame,pa isto radi i Telekom, a ovaj levo se tu natrtio zbog 21-og januara.

dugacki

Post by dugacki » 29/12/2006 03:54

Cola=Kusta=Nele=.....ma sramota me napisati

miqullin

Post by miqullin » 03/01/2007 12:36

ja ne znam kako se uopće da nekom raspravljati o dini dervišhaldoviću. čovjek koji napuni KOŠEVO 2 puta o njemu nema šta pričati . svoju veličinu pokazuje tim što na tim koncertima bude fenomenalno a cijena je simbolična 5 km . a on njegovim tekstovima isto nema riječi...... nekako takvi tesktovi da se svako u njima može pronaći

-nije sreća para puna vreća.. al' to znaju oni što je imaju
-danas se osjećam bolje .. danas mi sunce sja
-slava je kao riba , za po' sata veće si gladan
-ti bar znaš da najjači sam kada krenu da me lome
-sve je laž samo pusta laž .....

i tako to ima tih stvari još puno puno . on samo pjeva o svom gradu i o životu u svom gradu i on je isto čovjek koji bi dao život za ovaj grad i tako to. a protiv njega nijedan pravi sarajlija neće reći ništa ni napisati samo mogu oni iz entiteta ili možda iz susjednog nam beogradskog pashaluka jer tamo nije htio da nastupa radi već poznatih razloga 92'-96' ... sasvim običan čovjek kojeg kad sretneš na ulici jednostavno može priči i popričati sa njim ko da ti je jaran i ko da ga poznaješ 100 godina

nek živi BOSNA.... nek živi SARAJEVO .... nek živi ČARŠIJA...... :) :) :) :)

debela

Post by debela » 03/01/2007 12:40

miqullin wrote:ja ne znam kako se uopće da nekom raspravljati o dini dervišhaldoviću. čovjek koji napuni KOŠEVO 2 puta o njemu nema šta pričati . svoju veličinu pokazuje tim što na tim koncertima bude fenomenalno a cijena je simbolična 5 km . a on njegovim tekstovima isto nema riječi...... nekako takvi tesktovi da se svako u njima može pronaći

i tako to ima tih stvari još puno puno . on samo pjeva o svom gradu i o životu u svom gradu i on je isto čovjek koji bi dao život za ovaj grad i tako to. a protiv njega nijedan pravi sarajlija neće reći ništa ni napisati samo mogu oni iz entiteta ili možda iz susjednog nam beogradskog pashaluka jer tamo nije htio da nastupa radi već poznatih razloga 92'-96' ... sasvim običan čovjek kojeg kad sretneš na ulici jednostavno može priči i popričati sa njim ko da ti je jaran i ko da ga poznaješ 100 godina

ja ne mogu vise od sege diHati :lol: :lol:
pa bolan ne bio, sta nam ovo naprica :?

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 03/01/2007 12:42

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 11:48, edited 1 time in total.

miqullin

Post by miqullin » 03/01/2007 18:30

debela wrote:
miqullin wrote:ja ne znam kako se uopće da nekom raspravljati o dini dervišhaldoviću. čovjek koji napuni KOŠEVO 2 puta o njemu nema šta pričati . svoju veličinu pokazuje tim što na tim koncertima bude fenomenalno a cijena je simbolična 5 km . a on njegovim tekstovima isto nema riječi...... nekako takvi tesktovi da se svako u njima može pronaći

ja ne mogu vise od sege diHati :lol: :lol:
pa bolan ne bio, sta nam ovo naprica :?

Ma to su samo neke činjenice koje su istinite i koje imaju smisla bez obzira na to kako to drugi tumače.... ne kontam šta si htjlea postići onim što si mi boldirala ono gore al' et i to je isto činjenica nepobitna :D :D :D
pozzzzzzzzz

The_Fluid

Post by The_Fluid » 03/01/2007 18:36

debela wrote:
Zemzem wrote:Da vidim ko se sjeca kad je Cola bio uhapsen zbog svercovanja devizama u Makedoniji davne ko zna ono koje godine............
nikad cula za to :lol: haj nam ispricaj :D

sjecanje k'o sjecanje, a ti si sigurno pun utisaka

The_Fluid

Post by The_Fluid » 03/01/2007 18:37

Album ne downloadirah, ovo sto cuh na radiu je tugo moja, sta bi od Cole.. bolje bi bilo da je uradio best of i dodao dvije nove pjesme

new_jazzWa

Post by new_jazzWa » 03/01/2007 18:42

Uh,tesko razocarenje,iskreno...Nikako mi se ne svidja! Sve je nekako jeftino,vaserski,drma-drma...

genija

Post by genija » 03/01/2007 18:49

"Kao moja mati" mora biti naj gora pjesma u deceniji ..

..ne vjerujem ja u kipove, ni takve k'o ti tipove..

WTF? Sta to treba da znaci?

tech10

Post by tech10 » 03/01/2007 18:50

The_Fluid wrote:Album ne downloadirah, ovo sto cuh na radiu je tugo moja, sta bi od Cole.. bolje bi bilo da je uradio best of i dodao dvije nove pjesme
Mogao bi se ponekad i kupiti CD a ne samo skidati mukte. :D

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 03/01/2007 18:55

Ko su autori na ovom albumu, tekstova i muzike?

The_Fluid

Post by The_Fluid » 03/01/2007 19:02

tech10 wrote:
The_Fluid wrote:Album ne downloadirah, ovo sto cuh na radiu je tugo moja, sta bi od Cole.. bolje bi bilo da je uradio best of i dodao dvije nove pjesme
Mogao bi se ponekad i kupiti CD a ne samo skidati mukte. :D

Mogao bi :D

Reina

Post by Reina » 03/01/2007 19:09

ja slusala malo vise od pola albuma i izgubila volju da nadjem makar jednu vrijednu moje paznje... ima li iko da je makar jednu iskopao :-)

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 03/01/2007 19:14

Reina wrote:ja slusala malo vise od pola albuma i izgubila volju da nadjem makar jednu vrijednu moje paznje... ima li iko da je makar jednu iskopao :-)
Album je nula. Preslusao sam, tekstovi su katastrofa.

Post Reply