Uskoro velika turneja "Kad bih bio bijelo dugme"

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
admin-x
Forum administrator
Posts: 201
Joined: 15/03/2004 16:51

#1 Uskoro velika turneja "Kad bih bio bijelo dugme"

Post by admin-x »

Uskoro velika turneja "Kad bih bio bijelo dugme"

Image

Alen Islamović, Željko Bebek i Mladen Vojičić Tifa danas su u bihaćkoj tvornici "Polietilenka" završili s tonskim probama u okviru priprema za veliku svjetsku turneju koja počinje narednog mjeseca.

Više: http://www.sarajevo-x.com/clanak/061012018
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#2

Post by idic »

Iskreno ovo je uzimanje novca od svijeta na neviđeno. Niti jedan od njih trojice nije neka koncertna atrakcija ni solo ni ovako utroje. Nisu napravili neke zavidne solo karijere po odlasku iz "dugmeta" i skontali ljudi fol da se još uzme koja markica dok se može na staroj slavi i blistavoj prošlosti. Mnogi su bili razočarani i "velikim koncertima " dugmeta, a tek će ovo biti nako - nikako. :-)
User avatar
king31
Posts: 176
Joined: 27/03/2006 23:44
Location: Teotihuacán

#3

Post by king31 »

a jel to neko svira besplatno negde????
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4

Post by DaysleepeR »

"Beating a dead horse"
In American English, "beating a dead horse" is an idiom which is most often used as a retort used to make clear that a particular request or line of conversation is already foreclosed, mooted, or otherwise resolved. In Australian English and British English, the phrase is more usually rendered as "flogging a dead horse".

The linguistic roots of this phrase draw on an allusion to literally "whipping" or "beating" a deceased horse in order to make it get up and go. Figuratively, when one is "beating a dead horse", one is flailing at a dead or useless idea.
scott
Posts: 349
Joined: 04/01/2004 00:00

#5

Post by scott »

idic nemoj lupati majke ti :sad:
ko je za tebe koncertna atrakcija;ceca,sinan ili mozda dj krmak.
svako ima nesto ili negog kome se divi pa isto tako ova trojica imaju svoje ljubitelje muzike.
ko god da dode na koncert nece biti balavac sto znaci da po godinam nisu za zajebati :roll:
oni koji su bili razocarani u ova tri koncerta nisu sigurno zbog ove trojice nego zbog brege i njegove neuigrane svirke(ima tu jos sitnica).
a ako mislis da ce biti tako i sa grupom OKUS MEDA prvo se raspitaj ili saznaj ko su ti muzicari(za mene grupa bez greske)
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#6

Post by idic »

scott wrote:idic nemoj lupati majke ti :sad:
ko je za tebe koncertna atrakcija;ceca,sinan ili mozda dj krmak.
svako ima nesto ili negog kome se divi pa isto tako ova trojica imaju svoje ljubitelje muzike.
ko god da dode na koncert nece biti balavac sto znaci da po godinam nisu za zajebati :roll:
oni koji su bili razocarani u ova tri koncerta nisu sigurno zbog ove trojice nego zbog brege i njegove neuigrane svirke(ima tu jos sitnica).
a ako mislis da ce biti tako i sa grupom OKUS MEDA prvo se raspitaj ili saznaj ko su ti muzicari(za mene grupa bez greske)

Pjevači i grupe prave koncerte kad im izađe novi album u svrhu masovne promocije novih pjesama i naravno da se uzme šta para. Reci mi koja je svrha ovih koncerata nego samo da se uzmu pare na nikakav kvalitet. Ljudi su na koncertu Bijelog dugmeta bili razočarani zato što su zvučali jako loše i muzika i solisti i ozvučenje. Najavljivani su mjesecima ranije i imali su dovoljno vremena da se uštimaju. Očigledno se nisu potrudili. Nije dovoljno biti rok legenda i odrecitovati pjesmu pa da publiku baciš u trans. Kad recimo uporediš njihov koncert sa koncertom Gibonija gdje se sve odsvira i odpjeva do kraja korektno, ostaje ti osjećaj da si prevaren. Da se razumijemo ja obožavam muziku i pjesme Bijelog dugmeta, na tome sam odrasla i stvarala i izgrađivala svoj muzički ukus, ali ono što se moglo čuti na njihovom zadnjem koncertu bilo je daleko ispod svih kriterija. meni ih je draže zadržati u sjećanju kakvi su bili prije nego slušati ove "porođajne muke" da se odsvira i odpjeva jedna pjesma.
scott
Posts: 349
Joined: 04/01/2004 00:00

#7

Post by scott »

ok oni su tu da zarade a isto tako da dadnu kvalitet koju publika ocekuje.
sto se tice ozvucenja mislim da je to bio prevelik zalogaj za organizatore koji nisu bili u stanju uraditi.

gori sam utisak ili osjecaj imao na dva koncerta dine merlina u dijaspori koji nije bio ni priblizno velicini i kvaliteti bijelog dugmeta u sa,zg,bg ................dosta ponizavajuce al sta ces on je dino merlin :x
Dzemidzic
Posts: 115
Joined: 02/08/2006 07:54

#8

Post by Dzemidzic »

4 Novembar u Atlanti-Ga (USA)

Bujrum.
zikamu
Posts: 2954
Joined: 10/09/2005 09:40

#9

Post by zikamu »

titox16
Posts: 48
Joined: 06/08/2004 09:43

#10

Post by titox16 »

Karte u Americi su 60 DOLARA! Jesuli oni normalni? Ovdje su ogromni bendovi ko Metallica i Tool jeftiniji od $60. Koja budala ce ove debile gledati za ovu lovu?

Obicno sranje.
talijan
Posts: 1081
Joined: 18/08/2006 19:49

#11

Post by talijan »

Ma, nek ide ko hoce. Ja ne bih ni da je dzaba koncert jer sam se Dugmeta nagledao kad su bili mladi i dobri.
To su lijepa sjecanja koja si radije ne bih kvario.
MOTLEY_CRUE
Posts: 1
Joined: 16/10/2006 02:15
Location: Novi Sad

#12

Post by MOTLEY_CRUE »

idic wrote:
scott wrote:idic nemoj lupati majke ti :sad:
ko je za tebe koncertna atrakcija;ceca,sinan ili mozda dj krmak.
svako ima nesto ili negog kome se divi pa isto tako ova trojica imaju svoje ljubitelje muzike.
ko god da dode na koncert nece biti balavac sto znaci da po godinam nisu za zajebati :roll:
oni koji su bili razocarani u ova tri koncerta nisu sigurno zbog ove trojice nego zbog brege i njegove neuigrane svirke(ima tu jos sitnica).
a ako mislis da ce biti tako i sa grupom OKUS MEDA prvo se raspitaj ili saznaj ko su ti muzicari(za mene grupa bez greske)

Pjevači i grupe prave koncerte kad im izađe novi album u svrhu masovne promocije novih pjesama i naravno da se uzme šta para. Reci mi koja je svrha ovih koncerata nego samo da se uzmu pare na nikakav kvalitet. Ljudi su na koncertu Bijelog dugmeta bili razočarani zato što su zvučali jako loše i muzika i solisti i ozvučenje. Najavljivani su mjesecima ranije i imali su dovoljno vremena da se uštimaju. Očigledno se nisu potrudili. Nije dovoljno biti rok legenda i odrecitovati pjesmu pa da publiku baciš u trans. Kad recimo uporediš njihov koncert sa koncertom Gibonija gdje se sve odsvira i odpjeva do kraja korektno, ostaje ti osjećaj da si prevaren. Da se razumijemo ja obožavam muziku i pjesme Bijelog dugmeta, na tome sam odrasla i stvarala i izgrađivala svoj muzički ukus, ali ono što se moglo čuti na njihovom zadnjem koncertu bilo je daleko ispod svih kriterija. meni ih je draže zadržati u sjećanju kakvi su bili prije nego slušati ove "porođajne muke" da se odsvira i odpjeva jedna pjesma.
Zasto bi svrha bila samo uzimanje para. Evo recimo ja hocu da ih vidim. Alen i Tifa su mi omiljeni pevaci, nijedan njihov nastup ne bih propustio (ako je u blizini ,razume se). Gledao sam ih u BG ,zvuk stvarno nije bio za pohvalu ,ali to je vec do organizacije. Bilo bi dobro da malo povecaju broj gradova gde bi svirali. Ovde u NS ima bas dosta ljudi koji bi rado isli na koncert. E sad sto se tice pevanja ne znam....TIfa je uzivo oduvek cesto pucao s glasom (al u studiju sve to opravda),Bebek je vec presao 60-tu (al dobro se drzi) ,ali Alen zato peva ko pre 20 godina. Moze da izvuce sve one pesme i sto je s Jagodama pevao i dan danas...Bas sam skinuo par pesama s novog albuma ,svidjaju mi se jako!

Pozdrav svima ,ja sam nov ovde ,inace me ima na tim muzickim forumima i tim tako glupostima ,htedoh da vidim zna li se nesto kod vas o tom "Dugme Without Brega" reunion-u...Citao sam u novinama pre neki dan ,al nista specificno nije pisalo...
medena1
Posts: 17
Joined: 19/10/2006 18:03
Location: Slovenija

#13

Post by medena1 »

Alen, Zeljko i Tifa su svi posebni i svaka im cast nakon svih tih godina da se jos toliko prica o njima. A i Bregovic. I nije istina da su rastimovani. U Zagrebu je bilo ludo. I smjeh i suze. Ljudi koji tvrde drugcije nemaju pojma. Nema puno koncerata na koje idu i tate i majke i djeca. Ja stojim uz njih i njihov rad 100%. I nije mi vazno sta ih to gura dalje novac il zabava. Samo da su s nama.
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#14

Post by SiSaJuMe »

Jebes dugme bez Brege.
medena1
Posts: 17
Joined: 19/10/2006 18:03
Location: Slovenija

#15

Post by medena1 »

Slazem se Goran je fenomen. Ali imaju i njegovi pjevaci mnoge vrline. Tko ce danas postati tako velik?
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#16

Post by SiSaJuMe »

medena1 wrote:Slazem se Goran je fenomen. Ali imaju i njegovi pjevaci mnoge vrline. Tko ce danas postati tako velik?
Naravno da pjevaci imaju svoje vrline. Posebno Bebek. Al bez Brege ovo nije Dugme. I do sad su ovi pjevaci na njihovim koncertima pjevali pjesme iz stari vremena Dugmeta, no nikad to nije zvucalo niti izgledalo ko Dugmici...Tako da ce sad biti potpuna ista slika. Brega jednostavno fali u cijeloj ovoj slici.
medena1
Posts: 17
Joined: 19/10/2006 18:03
Location: Slovenija

#17

Post by medena1 »

Potpuno se slazem s tobom. I upravo citam nesto o tome da se sve to krilo od njega i da se ljuti na trojicu. Ali mi koji smo se rodili prekasno i propustili najbolje, sad zeljno pokupljamo mrve. Bar ja to radim. I bas mi je glupo raspravljati koji pevac je najbolji. Da nisu svi odlicni, bili bi zaboravljeni. Ali Goran je ipak zaista legenda.
medena1
Posts: 17
Joined: 19/10/2006 18:03
Location: Slovenija

#18

Post by medena1 »

Napisat cu vama jos nesto. Ima kod nas jedna grupa koja je pocela s imitacijom "jagoda" i "dugmica". A sad rade na svom cd-u. A isla sam i na koncert jedne velike srpske zvezde, koja se nikad ni u kojem kontekstu ne spominje skupa sa bilo kojim imenom od navedenih. A vidi cuda. Dok je ta "zvezda" imala stanku, da dođe do glasa, se pustala muzika Bijelog dugmeta. Cak se i usudila zapevati Đurđev dan uzivo! Pa ak` vec svi zarađuju pare na njihov racun, zasto ne i oni? Svima ide u nos, jer imaju pokoju godinu vise, ali jos su itekako zivi. Tko ce slusati Grasu, Danielu il` Indiru za dvadeset godina?
User avatar
Chopper_Horrace
Posts: 575
Joined: 13/07/2005 14:17
Location: Ovejaras

#19

Post by Chopper_Horrace »

E da Bogda im ne izdali vize za ove zemlje mimo ex-yu, samo zato sto na liku i djelu Brege pokusavaju zaraditi svoj prvi, a mozda i drugi milion! :D
Dzoni vraaaaaaaaaaaaaaaati se!!!!! :-D
medena1
Posts: 17
Joined: 19/10/2006 18:03
Location: Slovenija

#20

Post by medena1 »

Ako je Goran jedini valjao u Dugmicima, zasto onda nije sam pjevusio? Ma dajte ljudi. Valjda imaju i oni neke zasluge. Ma ja cu ih pratiti makar pjevali Hajde da ludujemo.
User avatar
Chopper_Horrace
Posts: 575
Joined: 13/07/2005 14:17
Location: Ovejaras

#21

Post by Chopper_Horrace »

medena1 wrote:Ako je Goran jedini valjao u Dugmicima, zasto onda nije sam pjevusio? Ma dajte ljudi. Valjda imaju i oni neke zasluge. Ma ja cu ih pratiti makar pjevali Hajde da ludujemo.
da oni imalo valjaju, bez njega, imali bi uspjesne solo karijere, zar ne? Ako ti njihoive karijere, mimo Dugmeta, mozes nazvati uspjesnim, onda zivis u dobroj zabludi :roll:
A, na drugu stranu, pogledaj Bregu sta pocini Evropi :P
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#22

Post by SiSaJuMe »

medena1 wrote:Ako je Goran jedini valjao u Dugmicima, zasto onda nije sam pjevusio? Ma dajte ljudi. Valjda imaju i oni neke zasluge. Ma ja cu ih pratiti makar pjevali Hajde da ludujemo.
Vidi Bijelo Dugme nije ni Brega sam. A niti je on naj,naj, naj od ostalih. Bijelo dugme je citava ta ekipa skupa. A ovako krnjavi izgledaju ko osmijeh krezavog covjeka.

@Chopper_Horrace
Dzoni vraaaaaaaaaaaaaaaati se!!!!! :-D

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
medena1
Posts: 17
Joined: 19/10/2006 18:03
Location: Slovenija

#23

Post by medena1 »

Ljudi ja pratim Alena i volim svaku njegovu pjesmu. Nisu iste ko nekad, al ni vrjeme nije isto. Uz to volim i Elvisa i Beatle i Psihomodo pop i Pink i Green day i Tose Proeskija... svaki ima svoju draz. nisam ni ja opredeljena sto slusam. stagod mi dobro zvuci. I boli me sta drugi kazu. Necu suditi Alena jer je probao narodnjake. Meni zvuci super. Slazem se da su skupa bili odlican paket, ali ni svaki pojedinac nema zanemarljive uspjehe.
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#24

Post by hool »

Mozda Alen povede i Indiru , da otpjeva njihov poznati TURBO FOLK - DUET :roll:
Sve je to prodavanje magle!
medena1
Posts: 17
Joined: 19/10/2006 18:03
Location: Slovenija

#25

Post by medena1 »

Neka. A ja je kupujem. I nisam jedina. I da pjeva u operi vjerujem, da bi dobro ispalo. A i ostala dvojica.
Post Reply