Željko Joksimović-27.4.-prepuna Zetra

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 29/04/2006 20:30

sulesavic wrote:
Alfons Kauders wrote:
sulesavic wrote: Ma, znam. Imam snimak te pjesme na audio kaseti. Pričao jednom s jednom poznanicom o muzici i nadođosmo nekako na Nečasne. Nije ona inače gadljiva, ali kakvo je lice složila...
na kaseti... i ti si haman old skul... :D
Dobro je da ploče ne spomenuh.
e s plocama i ne stojim bas najbolje... samo 40tak komada....

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 29/04/2006 20:31

sulesavic wrote:
mahalas505 wrote:Pa ne mislite valjda da je on bezveze radio na ovoj pjesmi za evroviziju sa harijem, eto pa on eto voli BiH,pa nije covjek glup, skontao je da to napravi, da malo saraduje na pjesmi, i da se na mala vrata vrati u BiH, i covjek to odradio pravo fino, samo sto to nas narod ne vidi ili se pravi da ne vidi.
Nešto ne smatram ni da se Hari može pohvaliti se nekom IQ-om.

A, kako to obično biva, što jedna budala pokvari, to ni sto pametnih ne može popraviti. Mo'š mislit' šta tek dvojica mogu napravit'?!
jedino mjesto na kojem hari moze ispast manje los no sto jeste je upravo ova diskusija... a los je do bola... :D

sulesavic

Post by sulesavic » 29/04/2006 20:44

Malo off topic...

Ploèe sam naslijedio, ima im najmanje 30 godina. Povremeno ih poslu¹am. Je li bi njih trebalo povremeno okretati ili tako ne¹to u cilju ¹to du¾eg trajanja?

Stitch__

Post by Stitch__ » 29/04/2006 21:00

neko rece kako merlin kul a zeljko nije...

dje ce merlin bit kul :shock:

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 29/04/2006 21:31

Stitch__ wrote:neko rece kako merlin kul a zeljko nije...

dje ce merlin bit kul :shock:
:lol: suze me oblise :lol:
nego, bojim se da ako odem na koncert Joksimovica, da vene ne prerezem :D

muha_sa

Post by muha_sa » 29/04/2006 21:37

Sjeća li se neko pune Zetre na koncertu Eltona Đona iliti Johna

Hart

Post by Hart » 29/04/2006 21:50

Irfane, i zdravko colic je shund, uvijek je bio!
:roll: ts, ts, ts,... o tempora! o mores! u sta nam srlja omladina!

irfan2

Post by irfan2 » 29/04/2006 22:39

hart, ti si upravo tip ljudi o kojima ja govorim...ne volis metaliku...a zasto ih ne volis? upravo zato sto imas odredjen vec formiran lik u glavi, na osnovu onoga sto si cuo na radiju i mozda na mtv-u ...al je istina da im nisi nikad dao sansu...

a to za omladinu je istina, nazalost...al je nevezano za ono sto sam ja htio rec...

Hart

Post by Hart » 29/04/2006 22:57

irfo, ja ti nisam nikakav tip ljudi. ti ocito imas predrasude da ja imam predrasude. Pokusaj prihvatiti da jednostavno postoje drugacija misljenja, ukusi. Metallicu ne volim jer mi se ukratko ne svidja. a dao sam im sansu kad je tebi bilo 5-6 godina. dakle, jednostavno mi se nikad nije svidjalo ono sto sviraju i kako sviraju. Naravno, ima ljudi koji se loze na taj metal, i to je ok, iz njihove perspektive.
evo recimo ovako, nama je (nekada) bilo nespojivo da neko iz raje, ili na mjestima na kojima se izlazilo bilo ko slusa, ili pusta neke turbo-folk pevaljke i bardove, ne zbog predrasuda, vec jednostavno sto nismo imali nista s tim, takva nas muzika nije odredjivala i nista nam nije znacila, jednostavno smo je ignorirali. naravno, postojali su i tada ljudi koji su se furali na to, ali su oni izlazili na druga mjesta, drugacije su zivjeli, drugacije su im stvari bile bitne i sl.
a sad (nema veze s tobom), vidim da je ok biti i turbo folker i post rocker istovremeno... e vidis tu je meni nesto fake, ili jedno ili drugo jer, cini mi se, ovo dvoje ne idu zajedno.

bombonchita

Post by bombonchita » 30/04/2006 00:00

Moram priznati da sam u ovoj temi ocekivala komentare na koncert, a ne lekcije o šundu i o tome šta je dobra muzika. Svi mi imamo različite ukuse i naravno različita mišljenja. Ja lično nešto ne preferiram posebno Joksimovića, smatrala sam ga turbo folkačem dok mu nije izašao ovaj novi cd, brate ima dobrih i kvalitetnih pjesama. Da li će to neko slušati ili ne, stvar je ukusa, ali svako kome je Bog podario zdrav sluh i imalo pameti, čim čuje bar jednu pjesmu sa novog albuma, nema šanse da kaže da je šund i da ne valja. A neki pametnjakovići koji su se našli tome da nas uče, savjetujem im da prije nego počnu prosipati svoje bistre misli, da se informišu o čemu pričaju, jer trube u prazno.

Čovjek je napunio Zetru! Priredio spektakl! Koncert je bio fenomenalan!
E, ako ko ima kakvu sliku da stavi bilo bi dobro.

vozdra

neutral

Post by neutral » 30/04/2006 00:40

LANE, BA!

Željko Joksimović održao spektakularan koncert u Sarajevu pred 15.000 ljudi
http://img231.imageshack.us/img231/3257/raja8sn.jpg

Koncertni događaj sezone u Sarajevu svakako predstavlja nastup Željka Joksimovića, preksinoć održan u sportskoj dvorani Zetra pred nešto više od petnaest hiljada ljudi! Vidno uzbuđen Joksimović, već po tradiciji u bijelom sakou, na početku se obratio publici riječima: "Proputovao sam ceo svet i održao mnoge koncerte, ali ovo večeras smatram krunom svoje dosadašnje karijere".

http://img139.imageshack.us/img139/5337/zeljko9jw.jpg

Koncert je otvoren pjesmom "Lud i ponosan", sa poslednjeg albuma uz muzičku podršku beogradske filharmonije, Teksas benda i pratećih vokala. Iza kulisa, najveća pompa odvijala se ispred garderobe Dina Merlina. Da bi eskivirao novinare, sjedokosi muzičar zaključao se u svoju svlačionicu i nije promolio glavu sve do izlaska na scenu, gdje je u duetu sa Joksimovićem otpjevao "Supermena":

- Željko mi je veoma drag i pošto je on bio gost na mom koncertu na Koševu, i ja sam došao u Zetru da njega podržim. On je veoma kvalitetan muzičar, a ja samo sa takvima i sarađujem! - rekao je Dino. Na pitanje da li planira da i Beograd uvrsti na neku svoju buduću turneju, bosanski muzičar je zagonetno odgovorio: - Beograd jeste u planu, ali o tom - potom.

http://img139.imageshack.us/img139/8182 ... ino1ed.jpg

http://img139.imageshack.us/img139/6333 ... lid6uy.jpg

Ostali Željkovi gosti na koncertu Hari Mata Hari i Halid Bešlić, bratski su podjelili garderobu, ali i flašu "džeka denijelsa", koji im je vidno popravio raspoloženje i prekratio čekanje do izlaska na scenu. Na koncertu je viđen glumac Enis Bešlagić , koji je došao u društvu supruge Sabine.

Kada ga je Joksimović ugledao u bekstejdžu, uhvatio ga je za ruku i odveo pravac na binu gde su zajedno otpjevali jednu baladu, što je propraćeno gromoglasnim aplauzom u Zetri. U publici je viđen i glumac i ponosni mlađi brat Saša Joksimović, koji nije krio zadovoljstvo zbog Željkovog uspjeha u Sarajevu.

Svi oni koji su propustili spektakl u Zetri ili, pak, žele da uspomene na njega sačuvaju u svojoj arhivi, mogu da kupe DVD izdanje koje će se uskoro pojaviti u prodaji.

[email protected]

Post by [email protected] » 30/04/2006 00:50

bilo je i vishe nego odlicno...
naravno dio svega je drustvo...ali Zeljko je bas neumoran svaka cast...
ponovilo se! 8-) :-D

bombonchita

Post by bombonchita » 30/04/2006 01:15

Ponovit će se, pred novu godinu ponovo !!! :-)

neutral-hvala !

[email protected]

Post by [email protected] » 30/04/2006 01:17

super :-D
nego btw zna li neko kad ce Colin koncert...ona ga samo najavljuje i odgadja?! :-?

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 30/04/2006 01:33

mahalas505 wrote:Pa ne mislite valjda da je on bezveze radio na ovoj pjesmi za evroviziju sa harijem, eto pa on eto voli BiH,pa nije covjek glup, skontao je da to napravi, da malo saraduje na pjesmi, i da se na mala vrata vrati u BiH, i covjek to odradio pravo fino, samo sto to nas narod ne vidi ili se pravi da ne vidi.
Sa ovim si bas i pogodio pravu tacku, znaju oni gdje se treba polako uvuci jer od nas se dosta love moze izvuci. Nasi to izgleda neca da shvate, do sad smo sto lekcija saslusali ali izgleda ni jednu nismo naucili niti ikakvu pouku izvukli.

FX1

Post by FX1 » 30/04/2006 02:28

uh, kakvo je gadno vrijeme doslo.

VR6

Post by VR6 » 30/04/2006 03:10

Bosanac_21 wrote:Sa ovim si bas i pogodio pravu tacku, znaju oni gdje se treba polako uvuci jer od nas se dosta love moze izvuci. Nasi to izgleda neca da shvate, do sad smo sto lekcija saslusali ali izgleda ni jednu nismo naucili niti ikakvu pouku izvukli.
Ne znam fakat kakvo vam je to rezonovanje. Pa niko ne ide na koncert da bi dao 10 KM pjevacu, nego zato sto ce njemu biti lijepo i to je poenta bilo kojeg koncerta, neovisno od toga ko nastupa.

Ja volim pjesme Joksimovica i isao sam i bilo je odlicno. :)

Vjerujem da ima istine u ovome za Eurosong pjesmu, pa i sam koncert je odrzan par dana prije eurosonga. No Zetra bi bila vjerovatno jednako puna i bez ovoga, samo se s ovim malo iskupio za nekadasnji "kiks" na Eurosongu, kad je on nastupao sa lanetom.

I vidim neko pominje losu ventilaciju, fakat je bilo vruce, al prvih pola sata nakon sto je poceo koncert, nakon toga je proradila ventilacija i dosle su stvari na svoje.

silence_is_sexy

Post by silence_is_sexy » 30/04/2006 03:33

petak 28. april, sa klub
koncert grupe defence
odlicna svirka, ludilo
30 prodatih karata od cega je jedno 70 posto bilo ljudi iz tuzle koji studiraju/rade u sarajevu i jos nesto 16/18godisnjih klinaca...

eto to je slika i prilika i tacan omjer snaga... pocnes se stiditi mjesta u kojem zivis... :x :x :x

libertyBiH

Post by libertyBiH » 30/04/2006 03:49

U Pristini,Splitu,Bihacu ovaj pajac nece zaraditi banke a vama Saralijama zaista treba puno vremena da zaboravite sta su Joksimovici radili od vas (fuj bagro bez identiteta).

lampard

Post by lampard » 30/04/2006 09:25

Alfons Kauders wrote:
lampard wrote:rezime:cojek je dobar imao je dobar koncert,i bice ih jos,nije sund,nije seronja bar se ne ponasa tako,s ljubom alicicem nema nista(iako ni protiv njega nemam nista,ko voli nek izvoli)ko ne voli pink nek gleda kablovsku.
nije sund ? ma jah... inace ti sto nisu sund se vrte na pinku i pisu hariju pjesme... :D :D

nije seronja, al' nesto pricao kako se treba osvetit turcima... a sjecas se ko je to jos pricao, u kojem gradu i koje godine ? :roll:

pa jebiga jel to i hari mata hari sund?a to za osvetu s turcima nasi mediji koji NIKAKO nisu optereceni nacionalizmom sve pogresno interpretiraju,covjek je rekao da ce svojom pjesmom "osvojiti" tursku,to je najobicnija izjava pred pocetak evrovizije al kad je izgovori srbin to je nacionalisticki ili ti ne znam ni ja kakav ispad.pozdrav :-)

lampard

Post by lampard » 30/04/2006 09:30

libertyBiH wrote:U Pristini,Splitu,Bihacu ovaj pajac nece zaraditi banke a vama Saralijama zaista treba puno vremena da zaboravite sta su Joksimovici radili od vas (fuj bagro bez identiteta).

de nam ti molim te reci sta su to joksimovici radili nama,i pristina i bihac su ti stvarno odlican primjer muzickog gradana koji se treba pozivati,pa jes ti ikad cuo/la da je neko znacajan odrzao koncert u tim gradovima ,ma daaaaaaaj.sto se splita tice tu bi zbog kvaliteta imao publiku,al ne bi bila velika zbog nacionalne nastrojenosti tamosnjih stanovnika(mozda se tu varam,mislim za nastrojenost),a ko mi je to ovdje identitet:selma bajrami, :?

sulesavic

Post by sulesavic » 30/04/2006 09:38

Identitet Bihaæa se ogleda u Divljim jagodama.

HMH je ¹minker zvani "smij se i kad ne konta¹ fol".

Joksimoviæ ima telo vreteno.

Zajedno s Merlinom su upjevali Supermena (to rimovali sa sve i podnesem). Bilo koji profesor knji¾evnosti bi mogao da ovdje pronaðe neke, blago reèeno, nedostatke.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 30/04/2006 09:55

citam vas i kontam jebote koliko cool momaka ima u bosni.dajte ba ko voli da slusa zeljka nek ga slusa a ko ne voli nek ga ne slusa.nismo ovdje dosli razglabati o tome valja li zeljko ili ne.nekom valja a nekom ne.stvar ukusa.isto je sa cipelama.nekome se svidjaju a nekom ne.i sad pitam ovu raju koja ne slusa zeljka da li ja treba da kontam da si ti vise inteligentni od onih sto ga slusaju?
odrastao sam uz azru,ekv,oktobar a sad mogu i joksimovica da slusam.zasto?zato sto mi muzika godi usima.e sad jesam li ja papak?mozda i jesam ali boli nekog neka stvar sta ja slusam i sta ja volim.nego kakav je koncert bio, to je pitanje.

sulesavic

Post by sulesavic » 30/04/2006 10:12

Da, odrastao sam i ja uz istu muziku. I dobar, nadam se, ispao. Generacija koja ja odrasla uz Tek je 12 sati nije dobra, pretpostavljam, ispala. Joksim je samo logièki nastavak takvog razvoja.

Sike_

Post by Sike_ » 30/04/2006 10:16

Dajte molim vas pustite decu nek uzivaju dok su mladi, nek idu po tim zurkama, nije to nista strasno. A Zeljko je strasan decko, fantasticno peva, pitanje je dana kada ce osvojiti celu zapadnu evropu.
Sarajlijice su opet dokazale da su najbolja publika na svetu, to je i sam Zeljko priznao. Nikad u zivotu nije doziveo onakvu atmosferu....

Post Reply