Koncert-Dugme

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#26

Post by JBT »

Oziljci iz ratnog Sarajeva?
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#27

Post by DTL »

JBT

hvala sto si me pejstovao, nije mi jasno sto je moja diskusija zakljucana od strane moderatora, nista ruzno nije receno.


Hvala once, again.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#28

Post by JBT »

Pa garant moderatori nece milion tema o koncertu a Tisina je bila malo brza od tebe pa je dobila prednost.
Pretpostavljam, onako logicki kontajuci a i na osnovu dugogodisnjeg iskustva sa ovoga foruma.
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#29

Post by DTL »

JBT wrote:Pa garant moderatori nece milion tema o koncertu a Tisina je bila malo brza od tebe pa je dobila prednost.
Pretpostavljam, onako logicki kontajuci a i na osnovu dugogodisnjeg iskustva sa ovoga foruma.
Ako je to razlog, aferim onda gospodo moderatori, sve ok.

Sto se Tifinih oziljaka tice, puno raje tamo na stadionu ima neke svoje ratne oziljke.

Ja postujem njegove, to je ok, ali malo, malo nek on i moje, ili tvoje oziljke postuje.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#30

Post by JBT »

Pa rekoh ti, kad ne svira sa Bregom, puno bolje pjeva.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#31

Post by alphonse kauders »

Dakle, prvo je Tifa pjevao sve svoje pjesme osim "Lipe cvatu". Pri tome se nije nešto mnogo pomjerao na bini, kao da je pjevao preko kur.ca, a i par puta su ostali morali hvatati ritam kao da nisu bili uštimani.
Onda izlazi Alen i pjeva par finih pjesama "Te noći kad me stignu potjere.." i "Nakon svih ovih godina.." ali i gluposti "Moji drugovi kuće imaju..."
E, onda spektakl- Bebek. Iako sam ja živio u ubjeđenju da on više ništa ne može otpjevati čovjek me je fakat razuvjerio. Krenuo je sa "Selmom" pa je tu bilo i strašnih stvari koje je ludo otpjevao kao npr. "Sanjao sam noćas da te nemam" i "Sve će to o mila moja..". Osim toga pjevao "Pristao sam biću sve što hoće", "Ne spavaj mala moja", "Da sam pekar" (shega prava), "Na zadnjem sjedištu moga auta"... itd.
E, poslije toga se kao opraštaju od svega iako sva raja zna šta je ostalo da se otpjeva. Čekanje je bilo oko 20 min. Tada se vjerovatno i desila ta frka s Tifom.
Na prvi bis izlaze Brega i njih trojica sa samo Breginom gitarom i pjevaju, "Evo zakleću se ja pred svima", "Ružicu","Milicija trenira strogoću.." i "Tajnu vezu".
Drugi bis počinje nakon 2-3 minute. Bebek dere "Bosanca "(opšte ludilo), onda Tifa opet preko kur.ca pušta raju uglavnom da pjeva "Lipe" i bježi sa bine te onda Alen začini sa "Đurđevdanom".
I da na kraju svi odemo sretni, opale "Hajdemo u planine.." i razlaz.

Sasvim dobar koncert, 45-50 hiljada ljudi Bebek za 10, Mića legenda (samo sam čekao kad će pasti s onih bubnjeva) i Tifa :?

Brega bez puno patetike i s odličnom svirkom. Meni je bilo dobro.
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#32

Post by DTL »

alphonse kauders wrote: Mića legenda (samo sam čekao kad će pasti s onih bubnjeva) i Tifa :?
E jest, Mica je bi ko svemirac medju njima, nije imao pojma na kojem je svijetu.

Dobro si!!!

Udaro je samo dobos i pomalo fus, bez puno egzibicija, tacno prevrno bi se u suprotnom.

Da se nisu Tifa i on urokali all together?
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#33

Post by JBT »

I Mica je bojkotovao.
(i sad da ne bih ponavljao, ista prica kao sa Tifom)
M.D.
Posts: 143
Joined: 28/04/2004 17:44
Location: NYC

#34

Post by M.D. »

Sukob Tife i Bebeka
Sjenu na veliki spektakl pred kraj koncerta bacio je sukob između vokala Željka Bebeka i Mladena Vojičića Tife. Bebek je, naime, želio da pripomogne Tifi, kojeg je izdao glas, da otpjeva pjesmu „Lipe cvatu” na šta je Tifa burno odreagovao i napustio stadion prije kraja koncerta.

Nezvanično saznajemo da je na kraju koncerta Goran Pršić Masni, producent sarajevskog koncerta, pljunuo Bebeka. Incident, međutim, niko iz benda nije želio da potvrdi, a odgođena je i konferencija za novinare.


Noć za pamćenje uz „Bijelo dugme”
SARAJEVO - Prvi i dugo najavljivani koncert „Bijelog dugmeta” održan je sinoć, bez ijednog incidenta, na sarajevskom stadionu „Asim Ferhatović Hase”, pred oko 65.000 obožavalaca jedne od najpopularnijih rok grupa svih vremena u bivšoj Jugoslaviji.

I pored kiše, koja je cijelo veče padala, najveći sarajevski stadion bio je pretijesan da primi sve obožavaoce „Bijelog dugmeta” na prvom koncertu poslije 16 godina pauze. Uz zvuke pjesme „Lažeš zlato, lažeš dušo” na bini su se pojavili gitarista i frontmen benda Goran Bregović, pjevač Mladen Vojičić Tifa, basista Zoran Redžić, bubnjar Milić Vukašinović, klavijaturista Vlado Pravdić i Orkestar za svadbe i sahrane.

Oduševljenju prisutnih, pretežno mladih, iz svih krajeva BiH, Hrvatske, Crne Gore i Srbije nije bilo kraja. U prvim redovima, interesantno, bili su najmlađi koji i ne pamte vrijeme kada je „Bijelo dugme” haralo prostorima bivše Jugoslavije.

U horu sa Tifom pjevali su hitove „Bijelog dugmeta”, od kojih su mnogi i danas ostali neprevaziđeni.

Nakon odsviranih šest pjesama na scenu su stupili vokal Alen Islamović, klavijaturista Lazar Ristovski i bubnjar Dragan Jankelić Điđi i nastavili da zabavljaju desetine hiljada obožavalaca.

Posljednji na scenu izašao je Željko Bebek, koji je Sarajevo podsjetio na hitove s prvih ploča, koje će kasnije dostići tiraže nedostižne za sve bendove koji su nadolazili.

Uz aplauze i poklike izlazak svakog pjevača „Bijelog dugmeta” na scenu na velikim displejima posjetitelji su imali priliku da pogledaju dvominutni film o njima sa scenama iz mladih dana i isječcima sa koncerata iz vremena dok su oni bili u postavi.

Nezaboravna i spektakularna zabava uz „Bijelo dugme” okončana je, nakon dva vraćanja na scenu, nedugo iza ponoći kada su se od vjerne publike članovi benda oprostili pjesmom „Hajdemo u planine”.

Iako je koncert imao neslavnu uvertiru, u vidu anonimnih prijetnji bombama, zbog čega je dobio epitet događaja visokog rizika, protekao je bez incidenata.

Stadion i okolinu obezbjeđivalo je oko 1.400 policajaca i pripadnika zaštitarskih agencija, a satima pred koncert i nakon njega bili su blokirani svi prilazi mjestu događaja.

Nastup „Bijelog dugmeta” u Sarajevu bio je njihov prvi nakon 16 godina pauze. „Bijelo dugme” turneju, čiji je sponzor „Koka kola”, nastavlja 22. juna koncertom u Zagrebu na stadionu u Maksimiru, a šest dana kasnije završava u Beogradu.

Š. IBRIĆ, A. DURMO, M. LINGO
monitoring
Posts: 17
Joined: 03/07/2004 13:49

#35

Post by monitoring »

DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#36

Post by DTL »

M.D. wrote:Sukob Tife i Bebeka
Sjenu na veliki spektakl pred kraj koncerta bacio je sukob između vokala Željka Bebeka i Mladena Vojičića Tife. Bebek je, naime, želio da pripomogne Tifi, kojeg je izdao glas, da otpjeva pjesmu „Lipe cvatu” na šta je Tifa burno odreagovao i napustio stadion prije kraja koncerta.

Nezvanično saznajemo da je na kraju koncerta Goran Pršić Masni, producent sarajevskog koncerta, pljunuo Bebeka. Incident, međutim, niko iz benda nije želio da potvrdi, a odgođena je i konferencija za novinare.
Ma mislim kako god, i sta god da je istina, ovaj koncert je pokazao da Bebek moze zamjeniti sviju, a njega nikom (Alen mozda donekle).

Barem ja tako mislim.

Tifa uz duzno postovanje glumi vedetu. Bez razloga i potrebe.

Mislim da nam je najbolje svima da pamtimo samo lijepe stvari s koncerta.

Najpametnije je da ne mijesamo nikakvu politiku u ovo, jer i ako je i bilo pljuvanja i slicno, a znajuci ko je sve u igri, jedini sukob moze biti oko para.
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#37

Post by DTL »

M.D. wrote:Sukob Tife i Bebeka
Sjenu na veliki spektakl pred kraj koncerta bacio je sukob između vokala Željka Bebeka i Mladena Vojičića Tife. Bebek je, naime, želio da pripomogne Tifi, kojeg je izdao glas, da otpjeva pjesmu „Lipe cvatu” na šta je Tifa burno odreagovao i napustio stadion prije kraja koncerta.

Nezvanično saznajemo da je na kraju koncerta Goran Pršić Masni, producent sarajevskog koncerta, pljunuo Bebeka. Incident, međutim, niko iz benda nije želio da potvrdi, a odgođena je i konferencija za novinare.
Ma mislim kako god, i sta god da je istina, ovaj koncert je pokazao da Bebek moze zamjeniti sviju, a njega nikom (Alen mozda donekle).

Barem ja tako mislim.

Tifa uz duzno postovanje glumi vedetu. Bez razloga i potrebe.

Mislim da nam je najbolje svima da pamtimo samo lijepe stvari s koncerta.

Najpametnije je da ne mijesamo nikakvu politiku u ovo, jer i ako je i bilo pljuvanja i slicno, a znajuci ko je sve u igri, jedini sukob moze biti oko para.
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#38

Post by daduli_sa »

Ne vidim razloga zasto traziti iskljucivog krivca u Tifi!
Zar nije moguce da je i Tifa nakon svega sto se desavalo zadnje vrijeme mozda uvidio da ideja okupljanja BD zarad dobre zarade jednog pojedinca (citaj G.B.) i nije bila tako dobra i da ce on kao "domaca" snaga koja nakon svega ipak treba da ostane u tom Sa ponajvise pokusati vatre?!
Mozda mu se u krajnjem slucaju zgadilo nacin na koji pojedinac svrstava i njega u neke skupine gradjana Sa koji bi kao trebali biti nesto drugo, samo ne GRADjANI SARAJEVA!
U svakom slucaju mogu reci da mi je drago sto se epizoda zvana TRI koncerta BD zavrsava.... bar sto se tice Sa te da je proslo sve bez incidenata.
Nadam se da ce nakon srijede u Sa i srijede u Zg UTORAK u Bg biti jos bolji... tako da se bas pravo sve onako svecarski zavrsi u duhu jedne dobre slave... AFERIM BOSANCI! Brzo zaboravljamo!
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#39

Post by DTL »

daduli_sa wrote:
Nadam se da ce nakon srijede u Sa i srijede u Zg UTORAK u Bg biti jos bolji... tako da se bas pravo sve onako svecarski zavrsi u duhu jedne dobre slave... AFERIM BOSANCI! Brzo zaboravljamo!
Nakon svega sto si rekao, mislim da je istina samo ovo:

1. mnogima je bilo lijepo, jako lijepo, emocije su radile ko lude.

2. politici na ovom mjestu, stvarno nije bilo mjesta. Slozice se svi koji su bili na koncetu, da nije bilo daska politike.

3. ako postoji sukob, to je samo radi para, vjeruj mi. Niko od njih nije moralna licnost, u smislu, jebo lovu, ideali su vazni.
dario-x
Posts: 177
Joined: 30/09/2002 19:32
Location: Sarajevo
Contact:

#40

Post by dario-x »

Image

Ujutro cemo objaviti par video clipova.
mr_orange
Posts: 451
Joined: 01/11/2004 21:41

#41

Post by mr_orange »

Upravo sam se vratio sa koncerta i bilo je nezaboravno. Sto se tice Tife, on je otpjevao pjesme sasvim ok, i mislim da je i ako je doslo do kakvih sukoba medju njima ispao profesionalan. U pocetku su fakat djelovali rastimano, i Brega je bio totalno konfuzan, onaj asistent mu je trckar'o oko njega na sceni i nesto mu objasnjavao usred koncerta. Ostali su takodjer bili super, Bebek je bio za 10, a Djidji me pozitivno iznenadio, nevjerovatan je, dok se Mica nije nista proslavio, a cini mi se da je ter 2-3 pjesme od bubnjao.
Sve u svemu, koncert je bio super, Kosevo prepuno, i niko nije imao razloga za bilo kakve primjedbe. Jedino mi nije jasno zasto nije bilo par dobrih pjesama koje su najveci hitovi Dugmeta, kao Bitanga i princeza, Kad bi bio bijelo dugme, Kad zaboravis juli i jos neke.
El-Vedex
Posts: 151
Joined: 16/06/2005 02:53
Location: Iz Dubine

#42

Post by El-Vedex »

Ej ba ljudi . . . nek je Koncert zavrshio kako treba iako su mi nekako izostavili kultne pjesmice kao shto su "Shta bi dao da si na mom mjestu, "Kad bi bio bjelo dugme" , , , mozda sam previodio ali to nisu izveli i malo me je to ostavilo praznim .

Ipak ih je bilo lijepo vidjeti nakon svih ovih godina. . . Zajedno , bez obzira na sva deshavanja to je ipak umjetnost i Oni su prije svega Umjetnici.
Jes da se sralo uz rat i poslije rata , ne bjezim od toga Brega je ispado Shupak al ko ga jebe . . . Ipak bez njega to nebi bio Koncert Bijelog dugmeta . . .

Ovako malo nostalgije i emocija nije shkodilo . . .

Drago mi je zbog Bebeka , on je ipak chini mi se to dozivio upravo kako trba . . .
A Tifa , pa vrag ce ga znat koji je njemu bio , mislim da je neshto loshije izveo svoje pjesme jer moze on puno bolje. Sta ja znam Tifa je Tifa , jedeni koji je bio vjeran ovom grdu kad je sve bilo sranje , i ne treba ga tek tako Osudjivat.

Sve u svemu . . . To je Rock (a ne politika)

Zivjeli
Carl_Cox
Posts: 100
Joined: 13/07/2004 18:17

#43

Post by Carl_Cox »

sta bih dao da sam na vasem mjestuu hehe vas koji ste prisustvovali koncertu :(
nemogu da vjerujem da nisu pjevali pojedine pjesme koje ste vec naveli...
jesu li izveli "pozurite konji moji"
mr_orange
Posts: 451
Joined: 01/11/2004 21:41

#44

Post by mr_orange »

Nisu ni 'Konje', ni Top, ni Hop cup, ni Sta bi dao..., ali je svejedno bilo super i vrijedilo je. Ne znam sto su se pojedini izuzeli na Tifu, covjek je otpjevao korektno.
Nihad od Bosne
Posts: 3
Joined: 30/04/2005 05:15

#45

Post by Nihad od Bosne »

Ha, takvi smo kakvi smo i ne treba nikaga cuditi oni snimci sto obidjose svijet...Cova im cetiri godine dodavao soli na zive rane, da bi im jos i j..o predsednika koji je, jel' tako, kriv sto su ovi njegovi rusili grad??? I posle par dana im dosao da svira. E za mene bi bio car da ih je jos onako za osvezenje popiso.
Sve ce to mala moj pokrit ruzmarin snegovi i sas.
El-Vedex
Posts: 151
Joined: 16/06/2005 02:53
Location: Iz Dubine

#46

Post by El-Vedex »

mr_orange wrote:Nisu ni 'Konje', ni Top, ni Hop cup, ni Sta bi dao..., ali je svejedno bilo super i vrijedilo je. Ne znam sto su se pojedini izuzeli na Tifu, covjek je otpjevao korektno.

Nisu jebi ga , ali sam ocekivao da hoce ali eto valjda su zaboravili , ipak su ono vec satri konji . . . :)

Iskoristio bih ovo da kazem , da pored svega treba zanemariti , neke stvari koje sad Nihad od Bosne spominje. To je Muzika ljudi , Oni su umjetnici , nesavrsheni , bohemi , pokvareni itd... itd... Bregovic sam kaze da mu je LSD popijo mozak u mladosti , pa shta ocekivati da mu sve izjave budu odmjerene , jednostavno covjeku je sve u zivotu zajebancia , konzumirao je zivot poput svih rockera shirom svjeta . . . Tako da se meni u principu jebe za neke stvari jer ga uopshte ne shvatam nishta ozbiljno.

Kad hocu da se uozbiljim i povedem rachuna o nekim stvarima onda mi nije do Bjelog Dugmete niti bregopvica. . .

To naravno znachi da niko nemoze zaboraviti neke stvari koje su se desile , ali HOCU da gazem DA TO SAD NEMA NIKAKVE VEZE SA Bijelim Dugmetom , niti muzikom . . .
Jdnostavno covjek se malo opusti , sjeti se nekih nebitnih stvari u zivotu i nepada mu na pamet da razmishlja o tome shta je ko dje pricho . . .
Jebesh ga


Koncert je bio Dobar iako su vala mogli izvesti : "pozurite konji moji " , "kad bih bio bjelo dugme " , "shta bi dao da si na mom mjestu" . . . Eto chisto zbog zaokruzenja svega toga jer to je bio sentimentalni oproshtaj , pa se moglo vara svirati i 5 sati ako treba
neutralac
Posts: 266
Joined: 30/06/2003 00:00

#47

Post by neutralac »

Ako moze rijec-dvije kakav je bio Vlado na klavijaturama ?
hadzila
Posts: 31
Joined: 16/06/2005 04:36

#48

Post by hadzila »

neutralac wrote:Ako moze rijec-dvije kakav je bio Vlado na klavijaturama ?


Zar je to bitno kakav je ko bio na klavijaturama?

Nadam se da su vam se svima koji ste bili na koncertu ispraznile (upraznile) emocije nakon koncerta. Mislim da koncert uopste nije trebao da se desi, jer niti je vrijeme, niti je bilo razloga za to. A kad je vec doslo do toga, mislim da niko ko ima pamcenje takvo da ga misli mogu vratiti 13 godina unatrag i ko poznaje ime Gorana Bregovica i njegovih "divnih" komentara (sve do danasnjeg dana) nije trebao da se pojavi. Ako je nekome stalo do Jugonostalgicharenja, onda neka taj odvrne neku od Dugmetovih pjesama do daske in neka se "nostalgichi" do izbezumljenja, a ne da ide i da puni dzep i onako prepunom lovatoru Bregi.

Bijelo Dugme sa svojim okupljenjem u Sarajevu nikome nije pomoglo, naprotiv, samo ste svi kraci za cijenu karte i obmanjeni s pricom o toboznjoj reunifikaciji neke Juge na nekakvom blentavom rokerskom nivou. Kako iko moze nasjesti ili pomisliti na takve glupost! Svima nama i ostaloj javnosti poznati clanovi Bijelog Dugmeta su Bosanci, te je ovo samo reunifikacija bivsih Dugmica na Bosanskom nivou, a ne nekakve Jugoslavije. I ta bratstva i jedinstva uvijek preko Bosninih ledja - Bosna je uvijek bila sredstvo i zrtva za ostvarenje necijih "visokih" manje-vise bolesnih ciljeva, uglavnom na krvav nacin. (Na primjer, bivsa Jugoslavija je rodjena i na krvav nacin ostvarena u onim poznatim silnim i zestokim bitkama na teritoriju Bosne).

Pitam se, zasto se vi mladi u Bosni i Sarajevu ne okrenete nekome ko ce doci u grad Sarajevo da vam pomogne, neko ko ce vam ponuditi posao, a ne neko ko vam dodje kad on to hoce i kad mu se cefne, a sve do sada je iskoristavao i uzivao bivsi sistem, a u pricama se pravio nekim pametnjakovicem zapadnjasem koji je toboze bio protiv bivse Juge i protiv njenog sistema a najvise profitirao od nje, skupa sa svim ostalim slicnim luzerima sa ovih prostora koji su odmaglili kada su svima bili potrebni i da je pola njih ostalo, do katastrofe u Bosni, garantujem, nikada ne bi ni doslo. I to dolazi nakon svega onoga sto se desilo! Kao da je cuo da ima prezivljelih u Bosni i da treba da pokupi ono malo para sto vam je preostalo. Sto vam nije ponudio posao? Hajd' sto nije donio posla, nego sto makar nije odrz'o koncert "for free"? Taj nece nista za dzabe.

Poznato je svima da je to covjek koji niti jednom rijecju ni gestom nije pomogao Bosni makar putem tog simbolicnog usmenog cina podrske zemlji u kojoj se rodio i u kojoj je karijeru izgradio, dok je bila zrtva najgoreg oblika ceto-ustaskog primitivnog fasizma. Taj covjek, Bregovic, je danas u Sarajevu, sutra u Zagrebu, itd. Boli njega briga. A vi ostajete tu i treba da mislite o svojoj buducnosti (nadam se da necete provesti ostatak zivota cekajuci na ponovni koncert jedne rok grupe - Bijelog Dugmeta ili slicno), a da biste mogli da planirate buducnost morate poznavati proslost i ono sto se desilo juce, morate znati sta misle i rade ljudi oko vas, narocito eminentne licnosti kao Bregovic Goran. Da se pitalo Bregovica i njemu slicnima, vi najvjerovatnije ne biste ni postojali jer ste u glavama takvih ljudi bili samo jedna od triju zaracenih strana i obicne ovce - koje treba istrijebiti, to je njegov stav. A da nije bilo istog tog kakvog - takvog Izetbegovica (koji nije bitan u kontekstu ove price), na kosevu bi Bregovic Goran svirao gusle cetnickoj publici (jer vi ne biste bili tu). On bi opet digao lovu i odmaglio, jer njemu ocigledno nije bitno kome svira. Jer, da mu je bitno, tu se nikad ne bi ni pojavio (barem od stida i gluparija koje je odvaljiv'o dok su nasi ljudi ko snoplje ginuli). Jer, kako on nekoliko puta rece - to i nije njegov rat, vec nekakvih balkanskih poludivljih plemena. Dakle sad' nekih 65000 clanova tog plemena divljaka dolazi na njegov "big return" da ga finansijski pomognu! Ili ne znaju kome dolaze na koncert ili ih jednostavno nije briga. Koji god da je razlog - to je zaista zabrinjavajuce i apsolutno neracionalno.

A, sada vi dolazite na koncert takvog jednog covjeka kao da se nista nije dogodilo. Ja znam da zivot ide dalje i da se treba radovati i razmisljati o boljim vremenima. Ali ne na ovakav nacin, vec samo spoznajom, razmisljanjem i donosenjem pravog suda o onome sto se se desilo juce. Molim vas sve da dobro razmislite o ovome, da iznesete svoj stav da li je trebalo ici ili ne na ovaj koncert i zasto se trebalo ili nije trebalo tako uraditi. Mozda cete uraditi drugacije u buducnosti kad bolje razmislite o svemu. Ja sam se rodio kao Bosanac i umrijecu kao Bosanac, ni manji ni veci od bilo koga od vas, i ovo nije nikakav cas filozofije nego jednostavno neki nagon koji me tjera da napisem svoj stav o, eto, tom koncertu, koji na simbolican nacin prikazuje sliku Dobrog ali Naivnog Bosanskog bica, koji kao takav sam sebi cesto predstavlja i kreira opasnost, jer lesinara je puno oko nas koji jedva cekaju da iskoriste tu Naivnu Dobrotu (a to smo svi dobro i debelo iskusili). Ja smatram da mi je to duznost kao covjeka kome je Bosna i u srcu i dusi, jer je to dio mene od koga niti hocu, niti zelim, niti mogu pobjeci. A nadam se ni vi.

Ponavljam, ja bih bio sretan da je taj isti Bregovic dosao u Sarajevo i ponudio 100 ili 200 novih poslova za mlade bosance diljem Bosne a ne odnio i ono malo sto imate. Narocito, kad se radi o covjeku koji nikako ne zasluzuje da vam uzme novac. Ipak sam ponosan zbog cinjenice da na koncertu ipak nije prisustvovala vecina Bosanaca (jos se vise nadam da i da je bilo kapaciteta za sve njih - ne bi dosli), jer preko 97% Bosanaca nisu bili tamo.

Zelim vam svima srecu i pamet u glavu.
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#49

Post by kojsino »

Kocert je bio i prosao,
a ti i dalje ostao sa svojim frustracijama..
perfektan
Posts: 16
Joined: 07/03/2005 09:28

#50

Post by perfektan »

Da u pravu ste..sto se tice Tife..Nesto on ko zajeban..nesto ko ...nije njegov nivo....Gledao sam ga na Pinku zajedno sa ostalom dvojicom i Bregovicem.Stalno je nesto podjebavao...ima ocito nekih kompleksa pa ih nastoji na ovaj nacin izlijeciti.
Sto se tice pauze,koja je stvarno dugo trajala....pa ljudi moji,Bebek ima 60 punih godina...covjek je morao malo predahnuti..jer je on i najduze pjevao.Inace..Alen Islamovic je bio ekstra.A Tifa....steta..steta za njega...jer su ga raja bas lijepo docekala..ja mislim da su sa najvise simpatija gledali na njega..barem do tada .
Sve u svemu..jedan zaista Evropski dogadjaj u SARAJEVU. :) :)
Post Reply