Jala Brat & Buba Corelli

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2951 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by _BataZiv_0809 »

HAVANA wrote:Ko je sad Senidah u PM?
Poslusaj pjesmu i obavezno pogledaj spot:



ova nema spota ali joj je daleko daleko najjaca:



Kad i ako poslusas, vidjeces da je ovo nesto sasvim novo i originalno.
Point. wrote: Ostajem pri stavu da ovo samo mogu slušati napaljena dječurlija do ca 20 godina ili stariji koji su malo ograničeni. Ne možeš biti zrela, odrasla osoba i gotiviti ovaj novi val šunda i turbo folk rapa.
Brate ja ne znam koliko je tebi godina, ali evidentno je da ne izlazis odavno u klubove. Znaci kad smo vani, pijemo, nazdravljamo, šmekamo trebe, bitno je da u pozadini roka nešto brzo i cathcy. To svrha ove muzike, pijemo i zabavljamo se. Ne treba u njoj traziti zivotne istine, niti su joj idejni tvorci imali tu namjeru.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#2952 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by BadBoy »

To ja govorim zadnjih 20 stranica al jok, lakše im je nipodaštavati sve i osjećati se superiornije :D
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#2953 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zomri »

Mah, rokerska posla.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#2954 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by BadBoy »

Baš tako. A nema bolje muzike od pokupit curu nego uz reggaeton/R&B/hip-hop. Beat je sve. Al ko nema osjećaja za ritam (što je čest slučaj kod nas) tj. ne zna plesati, više voli pjesme sa tekstom jer se pokušavaju bacakati uz tekst a ne ritam pjesme :lol:

Btw. zomri, slušaš li ti ovu dvojicu?
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#2955 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zomri »

Slusam.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2956 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by HAVANA »

_BataZiv_0809 wrote:
HAVANA wrote:Ko je sad Senidah u PM?
Poslusaj pjesmu i obavezno pogledaj spot:



ova nema spota ali joj je daleko daleko najjaca:



Kad i ako poslusas, vidjeces da je ovo nesto sasvim novo i originalno.
Point. wrote: Ostajem pri stavu da ovo samo mogu slušati napaljena dječurlija do ca 20 godina ili stariji koji su malo ograničeni. Ne možeš biti zrela, odrasla osoba i gotiviti ovaj novi val šunda i turbo folk rapa.
Brate ja ne znam koliko je tebi godina, ali evidentno je da ne izlazis odavno u klubove. Znaci kad smo vani, pijemo, nazdravljamo, šmekamo trebe, bitno je da u pozadini roka nešto brzo i cathcy. To svrha ove muzike, pijemo i zabavljamo se. Ne treba u njoj traziti zivotne istine, niti su joj idejni tvorci imali tu namjeru.
Ma ok je to sve ,neka slusa kome sta pase.Mozda sam ja malo operisan od ovoga jer sviram gitaru,bubanj,pjevam...a ovde nemam sta raditi sa tim.A sta slusam,to i skidam.Potpuno nebitno da li je to rock,klasika,ciganska,sevdah...Sve sto me dirne i potakne da odsviram,otpjevam,izazove neku emociju.Jbg,na ovim je nemam i ne osjetim muziku,melodiju...Sta cu.Mozda bi i ja skakuto uz ovo i ganjo picice da sam mladji,al opet,sumnjam.Ne moze ovo trajati,ovo je prolazna zajebancija,nije muzika koja ce se pamtiti.Serem bezveze,nek slusa ko sta hoce.Meni su tekstovi uzas,muzika i nekako,jebi je.Ne slusas i cao,djeca nek slusaju.Al jale,bube...tekstovi,ovo je idiotluk totalni.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2957 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Not My Idea »

Jedni bi o kvalitetnoj muzici, drugi o muzici za "šmekanje i kupljenje Treeeba" :mrgreen:
Simbolično na ovoj temi...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2958 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by HAVANA »

Not My Idea wrote:Jedni bi o kvalitetnoj muzici, drugi o muzici za "šmekanje i kupljenje Treeeba" :mrgreen:
Simbolično na ovoj temi...
Al toliko mi je zenski rod degradiran ovim pjesmama da bi mi se gadila ta koju ovo lozi...Da izvines,izjebi i nabij nogom...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2959 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by HAVANA »

I izjebu se ovih lujki gologuzih i kad malo ostare onda bi se ko zenio.Nema kaze zena finih, pa u dzamiji... pocne trazit... :lol:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2960 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Not My Idea »

Prosle sedmice prolazim pored sportskih terena i vidim djevojke, lijepe, fino sportski obucene, ono bas fina neka djeca, igraju odbojku... Neka me milina obuze. Kad odjednom krenu ova muzika trestat. Gledam sta se desava wtf, kad jedna od njih pustila na nekom playeru :run:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#2961 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Zoya »

Not My Idea wrote:Jedni bi o kvalitetnoj muzici, drugi o muzici za "šmekanje i kupljenje Treeeba" :mrgreen:
Simbolično na ovoj temi...
A sjećaš li se kada smo mi slušale Acu Lukasa :lol: :skoljka:
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2962 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

Industrialyzer wrote:
dale cooper wrote:
BadBoy wrote:
Ja ne mogu razumjeti da neko ko ima 30+ godina sluša [UBACI MUZIČKI ŽANR SA LISTE: https://www.musicgenreslist.com/] :thumbup:

Kao što već rekoh, ljudi će uvijek tražiti načina da se osjećaju superiornije u odnosu na ostale. Samo nastavite tako, baš dokazujete svoju zrelost, odraslost i intelektualni kapacitet :D
A gdje je folk rap odnosno urbo folk na ovoj listi? :zoka: :mrgreen:
Mozes li mi, konkretno na ovoj zadnjoj pjesmi Kamikaza, objasniti slicnost (turbo) folka i te pjesme? I da li je po tvom misljenju ovo sto oni rade blize folk muzici za siroke narodne mase ili svjetskim trendovima predstavljenim u likovima kao sto su Jason Derulo, Drake, Migos itd.?

Dakle pricamo objektivno bez preferencija prema bilo kome/cemu.
Ponajviše u vokalnim izvedbama kako Senide tako i ove dvojice. Bez obzira koliko Senidah slušala američkog r'n'b-a sama njena vokalna
izvedba mnogo više vuče na prepoznatljivi štih ovdašnjih turbo folk diva. Možda ne kao kod Maye Berović (koja i sama doduše priznaje da joj
Ceca idol), ali dovoljno snažno da to prepoznaju oni koji treba da prepoznaju. I nije to neka pamet ili tajna, i na ovoj temi fanovi ne
skrivaju da je taj folk elemenat snažan koliko i ovaj rap/r'n'b i da je to jedan od razloga mega popularnosti ovog trending muzičkog fenomena.
Da desetorici ljudi koji vole folk rap pustiš Senidu pa recimo ne znam Aaliyah, devet bi ih vjerovatno prije izabralo Senidu nego ovu drugu.

A ovo drugo pitanje. Pa svakako da je ovaj folk rap iliti urbo folk (hvala zomri :D ) umotan u produkcijske tehnike i trendove prisutne
kod američkog mainstream rapa i r'n'b-a. Sa tog aspekta ima sličnosti. Međutim kompletan feel američke urbane muzike je drugačiji.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2963 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Not My Idea »

Zoya wrote:
Not My Idea wrote:Jedni bi o kvalitetnoj muzici, drugi o muzici za "šmekanje i kupljenje Treeeba" :mrgreen:
Simbolično na ovoj temi...
A sjećaš li se kada smo mi slušale Acu Lukasa :lol: :skoljka:
gdje se neću sjecat. Tacno mi dodje da pustim Kafanu na Balkanu i otvorim jednu pivu :lol:
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#2964 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zomri »

IMHO taj trilerski način pjevanja je upravo ono što je vrijedno i unikatno u ovoj muzici.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#2965 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by CPT »

BadBoy wrote:Osim tvog ličnog ukusa, možeš li objektivno reći zašto su to "dječije pjesmice"? Sve što kažeš u tom kontekstu, ja ću ti naći u bilo kojem drugom žanru/pjesmi.
Jer je to ciljna publika (ne mislim doslovce btw).
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#2966 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Zoya »

Not My Idea wrote:
Zoya wrote:
Not My Idea wrote:Jedni bi o kvalitetnoj muzici, drugi o muzici za "šmekanje i kupljenje Treeeba" :mrgreen:
Simbolično na ovoj temi...
A sjećaš li se kada smo mi slušale Acu Lukasa :lol: :skoljka:
gdje se neću sjecat. Tacno mi dodje da pustim Kafanu na Balkanu i otvorim jednu pivu :lol:
Haha, punu šaku olova i nešto protiv bolova :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2967 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

_BataZiv_0809 wrote:
Brate ja ne znam koliko je tebi godina, ali evidentno je da ne izlazis odavno u klubove. Znaci kad smo vani, pijemo, nazdravljamo, šmekamo trebe, bitno je da u pozadini roka nešto brzo i cathcy. To svrha ove muzike, pijemo i zabavljamo se. Ne treba u njoj traziti zivotne istine, niti su joj idejni tvorci imali tu namjeru.
Pa slično kao i kod turbo folka. Muzika sa određenom funkcijom, u ovom slučaju kao background za lokanje u kafanama i sve što ide uz to.
I to je ok, ali nemojmo od toga praviti najbolju stvar još od rezanog hljeba. :D

Doduše, ja sam mator i slabo više izlazim po gore spomenutim establišmentima. :D Meni muzika mora imati i druge funkcije. Posebice
u kućnom okruženju gdje slušam većinu muzike.
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2968 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

zomri wrote:IMHO taj trilerski način pjevanja je upravo ono što je vrijedno i unikatno u ovoj muzici.
Da, ali tu se upravo i razilazi i dobija drugačiji feel od američkog r'n'b-a.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#2969 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zomri »

dale cooper wrote:
zomri wrote:IMHO taj trilerski način pjevanja je upravo ono što je vrijedno i unikatno u ovoj muzici.
Da, ali tu se upravo i razilazi i dobija drugačiji feel od američkog r'n'b-a.
Da, ali to ne znači da je inferiorno r'n'b-ju. Ko što meksički grah sa čilijem sam po sebi nije bolji ili lošiji od graha sa suhim mesom; jednostavno je drugačiji.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#2970 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by CPT »

zomri wrote:
dale cooper wrote:
zomri wrote:IMHO taj trilerski način pjevanja je upravo ono što je vrijedno i unikatno u ovoj muzici.
Da, ali tu se upravo i razilazi i dobija drugačiji feel od američkog r'n'b-a.
Da, ali to ne znači da je inferiorno r'n'b-ju. Ko što meksički grah sa čilijem sam po sebi nije bolji ili lošiji od graha sa suhim mesom; jednostavno je drugačiji.
Jeste inferiorno jer je 90% umjetno (autotune) i sto joj glas stalno puca). Nije bolje ili "jednako" zbog specificnog glasa (za nase prostore). Samo glas moze proci pjesmicu ili dvije...
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2971 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dale cooper »

zomri wrote:
dale cooper wrote:
zomri wrote:IMHO taj trilerski način pjevanja je upravo ono što je vrijedno i unikatno u ovoj muzici.
Da, ali tu se upravo i razilazi i dobija drugačiji feel od američkog r'n'b-a.
Da, ali to ne znači da je inferiorno r'n'b-ju. Ko što meksički grah sa čilijem sam po sebi nije bolji ili lošiji od graha sa suhim mesom; jednostavno je drugačiji.
Pa nisam rekao da je inferiorno, ali mi je taj vokalni stil uvijek bio estetski odbojan i jedan od razloga zašto nikada nisam mogao progutati ni
slušati narodnu i turbo folk muziku.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#2972 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by breuer »

zomri wrote:
dale cooper wrote:
zomri wrote:IMHO taj trilerski način pjevanja je upravo ono što je vrijedno i unikatno u ovoj muzici.
Da, ali tu se upravo i razilazi i dobija drugačiji feel od američkog r'n'b-a.
Da, ali to ne znači da je inferiorno r'n'b-ju. Ko što meksički grah sa čilijem sam po sebi nije bolji ili lošiji od graha sa suhim mesom; jednostavno je drugačiji.
:thumbup:

al džaba kad je ovdje autošovinizam jak, prejak...
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#2973 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by annoy »

I meni je takav stil pjevanja izrazito neslusljiv i odbojan.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#2974 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by zomri »

I za svjetski mainstream takav način pjevanja postaje prihvatljiviji. Dua Lipa recimo baca lajt trilere na samoglasnicima pa nisam primjetio da nekom smeta.
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#2975 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by John Cleese »

annoy wrote:I meni je takav stil pjevanja izrazito neslusljiv i odbojan.
Ma odvratan :|
A odvratni su i "aranzmani" i melodijske dijareje koje stvaraju ti zvucni zagadjivaci.
Jeziv neukus. Stasno.
Post Reply