Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#576 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

kuli1961 wrote: 03/04/2022 00:31 Super, veliko ti HVALA!
Slazem se da je kupovina polovnog preko olx macak u vreci, u principu. A 100 kemona gore dole za ostvarenje nekog ceifa, nije bozje slovo!
Nisam znao da moji sugradjani u Artistu imaju u maloprodajnoj ponudi grmaofone, sve sam mislio- neka profesionalna, koncertna audio oprema :D
Hvala, jos jednom!
Ima Artist u prodaji i solidnu ponudu hi-fi opreme, od gramofona, zvučnika, slušalica pa do pojačala.
kuli1961
Posts: 2366
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#577 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by kuli1961 »

dale cooper wrote: 03/04/2022 00:34
kuli1961 wrote: 03/04/2022 00:31 Super, veliko ti HVALA!
Slazem se da je kupovina polovnog preko olx macak u vreci, u principu. A 100 kemona gore dole za ostvarenje nekog ceifa, nije bozje slovo!
Nisam znao da moji sugradjani u Artistu imaju u maloprodajnoj ponudi grmaofone, sve sam mislio- neka profesionalna, koncertna audio oprema :D
Hvala, jos jednom!
Ima Artist u prodaji i solidnu ponudu hi-fi opreme, od gramofona, zvučnika, slušalica pa do pojačala.
:thumbup:
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#578 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 03/04/2022 00:34
kuli1961 wrote: 03/04/2022 00:31 Super, veliko ti HVALA!
Slazem se da je kupovina polovnog preko olx macak u vreci, u principu. A 100 kemona gore dole za ostvarenje nekog ceifa, nije bozje slovo!
Nisam znao da moji sugradjani u Artistu imaju u maloprodajnoj ponudi grmaofone, sve sam mislio- neka profesionalna, koncertna audio oprema :D
Hvala, jos jednom!
Ima Artist u prodaji i solidnu ponudu hi-fi opreme, od gramofona, zvučnika, slušalica pa do pojačala.
Sad baš solidnu i nema, ali bolje išta nego ništa :wink:
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#579 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

Hakiz wrote: 03/04/2022 14:26
dale cooper wrote: 03/04/2022 00:34

Ima Artist u prodaji i solidnu ponudu hi-fi opreme, od gramofona, zvučnika, slušalica pa do pojačala.
Sad baš solidnu i nema, ali bolje išta nego ništa :wink:
Pa dobro, sa obzirom kakva je kod nas generalno ponuda. Jebiga, imaju Audio Technicu, Tannoy, Sennheiser i još nekoliko dobrih
brand imena.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#580 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 03/04/2022 14:30
Hakiz wrote: 03/04/2022 14:26

Sad baš solidnu i nema, ali bolje išta nego ništa :wink:
Pa dobro, sa obzirom kakva je kod nas generalno ponuda. Jebiga, imaju Audio Technicu, Tannoy, Sennheiser i još nekoliko dobrih
brand imena.
Ma da, hoću reći da imaju nekoliko gramofona i zvučnika, malo više slušalica, ali to je sve. Zamisli da kreneš sebi sklapati HiFi centar. Gramofon, pojačalo, možda čak i CD, digitalni audio player, tuner (radio prijemnik), naravno pojačalo...

Kakav je izbor? U suštini nikakav. Ne samo u Artistu, u cijeloj BiH je HiFi oprema skoro nepostojeća. Samo preko puta, Hrvatska, sasvim druga slika. Skoro sve svjetske frime ako nemaju svoje proizvode već u prodavnicama, imaju laganu mogućnost nabave, imaju zastupnike i uvoznike.

Imaju Audio Technicu. U Zagrebu imaju i Audio Technicu, ali imaju u prodavnicama (ili mogućnost nabave preko uvoznika u Hrvatsku) i Pro-Jet i Thorens itd. I dobra ponuda u Artistu? Ma hajte, molim vas.

Uporedi Artist i recimo https://mediaaudio.hr/ ili https://www.ronis.hr/

Šta ako neću Tannoy zvučnike :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#581 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

Hakiz wrote: 03/04/2022 16:28
dale cooper wrote: 03/04/2022 14:30

Pa dobro, sa obzirom kakva je kod nas generalno ponuda. Jebiga, imaju Audio Technicu, Tannoy, Sennheiser i još nekoliko dobrih
brand imena.
Ma da, hoću reći da imaju nekoliko gramofona i zvučnika, malo više slušalica, ali to je sve. Zamisli da kreneš sebi sklapati HiFi centar. Gramofon, pojačalo, možda čak i CD, digitalni audio player, tuner (radio prijemnik), naravno pojačalo...

Kakav je izbor? U suštini nikakav. Ne samo u Artistu, u cijeloj BiH je HiFi oprema skoro nepostojeća. Samo preko puta, Hrvatska, sasvim druga slika. Skoro sve svjetske frime ako nemaju svoje proizvode već u prodavnicama, imaju laganu mogućnost nabave.

Imaju Audio Technicu. U Zagrebu imaju i Audio Technicu, ali imaju u prodavnicama i Pro-Jet i Thorens itd. I dobra ponuda u Artistu? Ma hajte, molim vas.

Šta ako neću Tannoy zvučnike :mrgreen:
Jasno je da je ponuda kod nas loša, ali ako nemaš mogućnosti za kupovinu izvana dobro i ovo dođe da složiš kakav takav početnički
hifi centar.

Ja sam recimo pojačalo kupovao u Osijeku u Ekran prodavnici koja je space shuttle za kompletnu našu ponudu. I imaš likove koji ti
tačno mogu pomoći da upariš neki dio opreme sa onime što već posjeduješ. Kad sam završio kupovinu odveli su me u posvećenu
sobu za slušanje. Perverzija, okružen si raznim kombinacijama hi-fi opreme, ne znaš koja je bolja sjedneš u stolicu koja je u centru sobe i
slušaš. :music2: A riječ je o relativno maloj prodavnici. Onda možeš zamisliti šta sve ima po Evropi. Ali jebiga ovo je skup sport za
većinu građana ove zemlje.
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#582 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by vaučer »

Image

Uljepšao mi poštar jutro. :wink:
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#583 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hakiz »

Je li ovo zvučnik na istoj polici na kojoj je gramofon, iza gramofona? :shock:
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#584 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by vaučer »

Tri su zvučnika, nemam ih gdje drugo staviti. :D Ovi su privremeni dok ne skupim za neki bolji setup.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#585 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Ommadawn »

Jučer zove prijatelj, dobio novi gramofon, pa da mu ga naštimam.
Ponio ja vagicu i kod njega.
Gramofon je Pro Ject.
Vidno su oslabili na kvalitetu materijala i montaže, što jest-jest.

Namjestio prvo iglicu na 3,01 gram, vidim pritisla je pravo, gotovo da glavom dodiruje ploču. Smanjim na 1,98 gram, pustim ploču i vidim da je zvuk i dalje dobar.
Eh sad koliko je dobar, veliko je pitanje jer na pojačalu ne radi ni Bas, ni Treble, ni balans.
Prijatelj je zadovoljan ali ja bih pojačalo promijenio koliko danas.
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#586 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by illbill »

dale cooper wrote: 03/04/2022 00:20
kuli1961 wrote: 02/04/2022 23:54 Mozete li preporuciti kakav polovan gramofon kupiti, u rasponu cijene npr.200-300 KM?
Obzirom da trazim polovan, sta je bolje/sigurnije- belt drive ili direct drive? Na sta posebno obratiti paznju?
Gledam na olx, no ne usudjujem se napamet kupiti, a ploce mi i dalje čame u ormaru, krajnje je vrijeme da ih aktiviram
Ne znam koliko je pametno uzimati polovan gramofon posebice sa OLX-a.

Ovo ti je solidan entry level gramofon, sa dobrim recenzijama...

https://tehnomania.ba/sony/6172-sony-gr ... 91948.html

...a moguće ja kako vidiš kupiti t ga i kod nas sa cijenom koja je samo 100KM skuplja od onoga što si spreman dati za polovno.

A imaš i kod Artista Audio Technica gramofone sa pristojnim cijenama i solidnom kvalitetom.

https://artist.ba/?s=gramofon&post_type ... e_aws=true

Ili na Player shop na OLX-u. Oni imaju u ponudi Pro-Ject gramofone.

https://player387.olx.ba/

Ovaj Pro-Ject Primary model je bombonica, a ni ovaj Marantzov nije loša opcija.

https://www.olx.ba/artikal/38479884/hi- ... ite-om-nn/

https://www.olx.ba/artikal/4905673/gram ... tz-tt5005/

Tako da...razmisli opet. Ako imaš mogućnost nabavke iz inostranstva onda imaš još bolje opcije. Ali ja bi gramofon uvijek uzeo prije
nov nego li polovan. Jer gomila dijelova u gramofonu mogu tu biti u lošem stanju. Od igle, ketridža, pa do samog motora. A sve su
ti to manje više skupi dijelovi.
A koja je razlika izmedju technics sl, MK i tih gramofona koji su kod nas popularini, i recimo Audio Tehnica ili Sony ovaj? Da li im razlike u izlaznom zvuku i je to samo zato sto je Technics jednostavno Technics?
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#587 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

illbill wrote: 26/11/2022 07:26
dale cooper wrote: 03/04/2022 00:20

Ne znam koliko je pametno uzimati polovan gramofon posebice sa OLX-a.

Ovo ti je solidan entry level gramofon, sa dobrim recenzijama...

https://tehnomania.ba/sony/6172-sony-gr ... 91948.html

...a moguće ja kako vidiš kupiti t ga i kod nas sa cijenom koja je samo 100KM skuplja od onoga što si spreman dati za polovno.

A imaš i kod Artista Audio Technica gramofone sa pristojnim cijenama i solidnom kvalitetom.

https://artist.ba/?s=gramofon&post_type ... e_aws=true

Ili na Player shop na OLX-u. Oni imaju u ponudi Pro-Ject gramofone.

https://player387.olx.ba/

Ovaj Pro-Ject Primary model je bombonica, a ni ovaj Marantzov nije loša opcija.

https://www.olx.ba/artikal/38479884/hi- ... ite-om-nn/

https://www.olx.ba/artikal/4905673/gram ... tz-tt5005/

Tako da...razmisli opet. Ako imaš mogućnost nabavke iz inostranstva onda imaš još bolje opcije. Ali ja bi gramofon uvijek uzeo prije
nov nego li polovan. Jer gomila dijelova u gramofonu mogu tu biti u lošem stanju. Od igle, ketridža, pa do samog motora. A sve su
ti to manje više skupi dijelovi.
A koja je razlika izmedju technics sl, MK i tih gramofona koji su kod nas popularini, i recimo Audio Tehnica ili Sony ovaj? Da li im razlike u izlaznom zvuku i je to samo zato sto je Technics jednostavno Technics?
Pa Technics recimo pravi high end gramofone namjenjene uglavnom DJ tržištu sa cijenama koja većinom premašuje naše budžete. Mislim, sjajni su i sve to, ako ih možeš nabaviti povoljno, ali imaš i za manje novca kvalitetnih rješenja, kao ova što sam spomenuo u prethodnom postu.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#588 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hakiz »

Nema Technics više onaj BD 22 ili kako se već zvao?

Ja sam ga novog platio 300 KM, tamo negdje 2000 i neke, šteta ako ga nema više.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#589 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

Hakiz wrote: 26/11/2022 12:16 Nema Technics više onaj BD 22 ili kako se već zvao?

Ja sam ga novog platio 300 KM, tamo negdje 2000 i neke, šteta ako ga nema više.
Ne znam, ne pratim ih toliko, ali znam da nova verzija njihovog legendarnog SL-1200 košta oko 4000$.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#590 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 26/11/2022 12:18
Hakiz wrote: 26/11/2022 12:16 Nema Technics više onaj BD 22 ili kako se već zvao?

Ja sam ga novog platio 300 KM, tamo negdje 2000 i neke, šteta ako ga nema više.
Ne znam, ne pratim ih toliko, ali znam da nova verzija njihovog legendarnog SL-1200 košta oko 4000$.
Nemoguće: https://www.thomann.de/de/search_GK_djt ... 9&reload=1
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#591 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

Hakiz wrote: 26/11/2022 12:20
dale cooper wrote: 26/11/2022 12:18

Ne znam, ne pratim ih toliko, ali znam da nova verzija njihovog legendarnog SL-1200 košta oko 4000$.
Nemoguće: https://www.thomann.de/de/search_GK_djt ... 9&reload=1
Sorry, mislio sam na relaunch verziju iz 2016, znam da je bio big deal kada je ponovo izašao. Ali MK 7, zadnja verzija, je negdje između 1000 i 1200$.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#592 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 26/11/2022 12:25
Sorry, mislio sam na relaunch verziju iz 2016, znam da je bio big deal kada je ponovo izašao. Ali MK 7, zadnja verzija, je negdje između 1000 i 1200$.
Pa to je to, 1.000 USD je 1.000 EUR. Slična cijena kao u Thomannu.

To je za za SL 1200 uredu cijena.

A onaj je bio 4.000 zato što su zvali starog sijedobradatog mudraca iz mistične šume sa planine Fuji da napravi ručku, jadni i pored svih nacrta nisu znali bez čarobnjakove intervencije :lol:

Šta ti je marketing :mrgreen:
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#593 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by illbill »

Vise sam ciljao na finalni zvuk koji izadje, ali vjerujem da to nije tokiko do technicsa nego do zvucnika i pojacala, ako ne grijesim ?

Meni je budzet oko 1500 km za pojacalo, gramofon i zvucnike, s tim da zvucnici moraju biti vertikalni, ne ono klasicne kocke :)

Kako bi bi se uklopili tj koje komponente, gramofon bi nov, dok pojacalo i zvucnici Pik :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#594 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

illbill wrote: 26/11/2022 13:43 Vise sam ciljao na finalni zvuk koji izadje, ali vjerujem da to nije tokiko do technicsa nego do zvucnika i pojacala, ako ne grijesim ?

Meni je budzet oko 1500 km za pojacalo, gramofon i zvucnike, s tim da zvucnici moraju biti vertikalni, ne ono klasicne kocke :)

Kako bi bi se uklopili tj koje komponente, gramofon bi nov, dok pojacalo i zvucnici Pik :)
Pa vidi, finalni zvuk je kombinacija svih komponenti zajedno.
Ali ne moraš iskihati 1000 eura na Technicsa da bi dobio dobar gramofon. A i budžet ti to ne dozvoljava. :D Ali za 1500 KM se da nešto sklopiti sa time da neke komponente možda budu i polovne. Vidi šta se nudi, malo pročitaj recenzije i iskustva na ovim forumima audio entuzijasta. Ako imaš mogućnosti da isprobaš i poslušaš kako komponente zvuče u kombinaciji to bi bilo najidealnije.
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#595 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by illbill »

Gramofon bi Audio Technica AT LP1240, to imam za 500 km ponudu
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#596 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Ommadawn »

Ja na mom Supraphonu iz 1966 moram promijeniti zvučnicu. Za sada je ona kristalna a najradije bih nešto kvalitetnije.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#597 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 26/11/2022 14:30
illbill wrote: 26/11/2022 13:43 Vise sam ciljao na finalni zvuk koji izadje, ali vjerujem da to nije tokiko do technicsa nego do zvucnika i pojacala, ako ne grijesim ?

Meni je budzet oko 1500 km za pojacalo, gramofon i zvucnike, s tim da zvucnici moraju biti vertikalni, ne ono klasicne kocke :)

Kako bi bi se uklopili tj koje komponente, gramofon bi nov, dok pojacalo i zvucnici Pik :)
Pa vidi, finalni zvuk je kombinacija svih komponenti zajedno.
Ali ne moraš iskihati 1000 eura na Technicsa da bi dobio dobar gramofon. A i budžet ti to ne dozvoljava. :D Ali za 1500 KM se da nešto sklopiti sa time da neke komponente možda budu i polovne. Vidi šta se nudi, malo pročitaj recenzije i iskustva na ovim forumima audio entuzijasta. Ako imaš mogućnosti da isprobaš i poslušaš kako komponente zvuče u kombinaciji to bi bilo najidealnije.
Moraju biti polovne. Nisu ovo 80-e i 90-e kada je ponuda HiFi komponenti bila velika pa su i cijene bile pristupačne. Sada ako nećeš digitalno, ako ćeš analogni HiFi, a gramofon je analogni, cijene su paprene.

Imaš ti masu pristupačnih zvučnika za laptop i kompjutere, čak i soundbarova, 5.1, 7.1 itd.

Ali, par (stereo) kvalitetnih, klasičnih, HiFi zvučnika, 2-way, bookshelf, košta podosta. A tower ode dovraga. Slično sa analognim pojačalima. Nema više konkurencije otprije 40 godina. A nećeš gramofon prikopčati na pojačalo sa integrisanim kolima (čipovima). Ako hoćeš, onda odmah zaboravi gramofon, slušaj sa kompjutera muziku.

Klasični, analogni, kvalitetan HiFi je u rangu klasične, analogne, fotografije. Opreme još ima, ali je mnogo manja ponuda i puno je skuplja nego što je bilo prije dominacije digitale, u zlatno doba 80-ih i ranih 90-ih.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#598 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hakiz »

Još jedna stvar.

Ako kupiš polovno analogno pojačalo iz 1980-ih, prvo provjeri, a skoro sigurno i zamijeni, elektrolitske kondenzatore.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#599 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

Hakiz wrote: 26/11/2022 22:34
dale cooper wrote: 26/11/2022 14:30

Pa vidi, finalni zvuk je kombinacija svih komponenti zajedno.
Ali ne moraš iskihati 1000 eura na Technicsa da bi dobio dobar gramofon. A i budžet ti to ne dozvoljava. :D Ali za 1500 KM se da nešto sklopiti sa time da neke komponente možda budu i polovne. Vidi šta se nudi, malo pročitaj recenzije i iskustva na ovim forumima audio entuzijasta. Ako imaš mogućnosti da isprobaš i poslušaš kako komponente zvuče u kombinaciji to bi bilo najidealnije.
Moraju biti polovne. Nisu ovo 80-e i 90-e kada je ponuda HiFi komponenti bila velika pa su i cijene bile pristupačne. Sada ako nećeš digitalno, ako ćeš analogni HiFi, a gramofon je analogni, cijene su paprene.

Imaš ti masu pristupačnih zvučnika za laptop i kompjutere, čak i soundbarova, 5.1, 7.1 itd.

Ali, par (stereo) kvalitetnih, klasičnih, HiFi zvučnika, 2-way, bookshelf, košta podosta. A tower ode dovraga. Slično sa analognim pojačalima. Nema više konkurencije otprije 40 godina. A nećeš gramofon prikopčati na pojačalo sa integrisanim kolima (čipovima). Ako hoćeš, onda odmah zaboravi gramofon, slušaj sa kompjutera muziku.

Klasični, analogni, kvalitetan HiFi je u rangu klasične, analogne, fotografije. Opreme još ima, ali je mnogo manja ponuda i puno je skuplja nego što je bilo prije dominacije digitale, u zlatno doba 80-ih i ranih 90-ih.
Ma ima opreme, samo je tržište postalo niche, usmjereno uglavnom prema audio entuzijastima dubokih džepova.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#600 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by guruguru95 »

dale cooper wrote: 27/11/2022 01:12
Hakiz wrote: 26/11/2022 22:34

Moraju biti polovne. Nisu ovo 80-e i 90-e kada je ponuda HiFi komponenti bila velika pa su i cijene bile pristupačne. Sada ako nećeš digitalno, ako ćeš analogni HiFi, a gramofon je analogni, cijene su paprene.

Imaš ti masu pristupačnih zvučnika za laptop i kompjutere, čak i soundbarova, 5.1, 7.1 itd.

Ali, par (stereo) kvalitetnih, klasičnih, HiFi zvučnika, 2-way, bookshelf, košta podosta. A tower ode dovraga. Slično sa analognim pojačalima. Nema više konkurencije otprije 40 godina. A nećeš gramofon prikopčati na pojačalo sa integrisanim kolima (čipovima). Ako hoćeš, onda odmah zaboravi gramofon, slušaj sa kompjutera muziku.

Klasični, analogni, kvalitetan HiFi je u rangu klasične, analogne, fotografije. Opreme još ima, ali je mnogo manja ponuda i puno je skuplja nego što je bilo prije dominacije digitale, u zlatno doba 80-ih i ranih 90-ih.
Ma ima opreme, samo je tržište postalo niche, usmjereno uglavnom prema audio entuzijastima dubokih džepova.
Artist.ba je malo proširio hi-fi ponudu. Sada se mogu pronaći i kvalitetni Mission, Wharfedale zvučnici, kao i odlično Audiolab 6000A pojačalo :thumbup:
Post Reply