Iron Maiden

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#476 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

Od miliona ljudi, covjek izabere bas nas da gotivi ...

Sid the sloth
Posts: 2704
Joined: 30/01/2013 15:56

#477 Re: Iron Maiden

Post by Sid the sloth »

A nesto kontam da nas toliko gotivi dosao bi s Maidenom odma poslije rata :D Nikad mu halalit necu.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#478 Re: Iron Maiden

Post by Piaty »

Sid the sloth wrote: 26/03/2023 16:41 A nesto kontam da nas toliko gotivi dosao bi s Maidenom odma poslije rata :D Nikad mu halalit necu.
Ja sam negdje cuo da tu sam bend, kako bih rekao, nadraste clanove pa i one koji su ga osnovali.
Sva ta prica o pravima je dovela dotle da npr. Bruce ne moze odobriti nekome da koristi muziku za npr.spicu emisije ili reklamu iako on sam stvara tu muziku.

Bend postaje entitet, sam za sebe. Npr. izdavacka kuca Sanctuary (ne znam da li je jos uvijek) se pita, menadzer Smallwood i tako dalje. Uglavnom, ta prica o copyright-u je u pitanju i ako googlas vidjeces da to ne ovisi o Bruce-ovoj ljubavi.

Glupo zvuci ali je tako.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8508
Joined: 15/04/2015 11:26

#479 Re: Iron Maiden

Post by Thorgerson »

Piaty wrote: 27/03/2023 00:44
Sid the sloth wrote: 26/03/2023 16:41 A nesto kontam da nas toliko gotivi dosao bi s Maidenom odma poslije rata :D Nikad mu halalit necu.
Ja sam negdje cuo da tu sam bend, kako bih rekao, nadraste clanove pa i one koji su ga osnovali.
Sva ta prica o pravima je dovela dotle da npr. Bruce ne moze odobriti nekome da koristi muziku za npr.spicu emisije ili reklamu iako on sam stvara tu muziku.

Bend postaje entitet, sam za sebe. Npr. izdavacka kuca Sanctuary (ne znam da li je jos uvijek) se pita, menadzer Smallwood i tako dalje. Uglavnom, ta prica o copyright-u je u pitanju i ako googlas vidjeces da to ne ovisi o Bruce-ovoj ljubavi.

Glupo zvuci ali je tako.
Ma ne zvuci glupo.

Nisu Iron Maiden Zooster ili Letu Stuke, pa da sta ja znam jedan lik se pita.

To je vise mega kompanija koja proizvodi ogroman novac. Bruce je samo jedan djelic. Naravno, bitan. Ali ne toliko bitan da on odredjuje gdje ce grupa ici na turneju.

Uostalom, bila je negdje jedna dobra mapa. Kao bendovi Metallica, Iron Maiden itd i kao svjetska turneja i oznacene sad na planeti gdje gostuju i ono oznaceno 10 zemalja. Haha.

USA, Kanada, Brazil, zapadna evropa, Australija. I to je to. To je svjetska turneja bendova. Pare odredjuju sve. Zalosno ali je tako.

Da nije, pa koji bi qrac onda svi ti bendovi isli svaku turneju u iste jebene gradove i drzave. Znaci sve se vrti oko para.

Taman ce eto ici po Africi ili nekim Azijskim vukojebinama. A mi isto spadamo u tu grupu vukojebina.
User avatar
n+1
Posts: 6882
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#480 Re: Iron Maiden

Post by n+1 »

Znam da ne godi ušima, ali jebe se Brusu ba za nas. :D Čovjek nikada nije bio big on patetika, što pokazuje i činjenica da sve ove godine, dok stvar nije postala viralna, nikada nije ni spomenuo dolazak u opkoljeno Sarajevo. Vjerovatno je i sam poluzaboravio na to. :lol: Ali zato ga i volimo, jer nije lešinarska gnjida kao ona marva iz U2. Ali eto, mi se opet uživljavamo u ulogu grada s posebnim potrebama, kojeg svi tapšaju po glavi i vole jer život nije pravedan.

Uostalom, Iron Maiden je odavno hiperkapitalistička mašina. Sjećam se intervjua kad je odlazio iz Maidena, u kome pomalo idealistički priča kako ga ne ispunjava više ta muzika, kako želi stvarati drugačije stvari, porasti kao umjetnik. A onda je skontao da su pare ipak u Maidenu, pa sad imamo sve od piva, Android video igara, a eno nedavno i poštanskih markica Maiden.

I naravno da ću ih kupiti. :skoljka: :lol:

Samim tim, doće Maiden, ali kad se iskešira. Ne zato što smo grad s posebnim potrebama.
challmander
Posts: 341
Joined: 09/01/2022 11:42

#481 Re: Iron Maiden

Post by challmander »

Ja sam se potajno nadao da bi mogli ove godine doci nakon sto je Sarajevo pokazalo da je vrijedno velikih koncerata (Sting). Avalon je vec radio njihove koncerte i mislio sam da je dobra prilika, ali ipak nista od te ljubavi. Bilo bi brzo rasprodato, u to sam siguran pogotovo zbog cinjenice da je najblizi koncert Ljubljana a dosad su svaki put u turneju ukljucili Hrvatsku i/ili Srbiju.

Bilo kako bilo, opet ih ganjamo po Evropi ove godine i ostaje nam nada za iducu.
Sid the sloth
Posts: 2704
Joined: 30/01/2013 15:56

#482 Re: Iron Maiden

Post by Sid the sloth »

n+1 wrote: 27/03/2023 08:29 Znam da ne godi ušima, ali jebe se Brusu ba za nas. :D Čovjek nikada nije bio big on patetika, što pokazuje i činjenica da sve ove godine, dok stvar nije postala viralna, nikada nije ni spomenuo dolazak u opkoljeno Sarajevo. Vjerovatno je i sam poluzaboravio na to. :lol: Ali zato ga i volimo, jer nije lešinarska gnjida kao ona marva iz U2. Ali eto, mi se opet uživljavamo u ulogu grada s posebnim potrebama, kojeg svi tapšaju po glavi i vole jer život nije pravedan.

Uostalom, Iron Maiden je odavno hiperkapitalistička mašina. Sjećam se intervjua kad je odlazio iz Maidena, u kome pomalo idealistički priča kako ga ne ispunjava više ta muzika, kako želi stvarati drugačije stvari, porasti kao umjetnik. A onda je skontao da su pare ipak u Maidenu, pa sad imamo sve od piva, Android video igara, a eno nedavno i poštanskih markica Maiden.

I naravno da ću ih kupiti. :skoljka: :lol:

Samim tim, doće Maiden, ali kad se iskešira. Ne zato što smo grad s posebnim potrebama.
Upravo to je i moja poenta. Da ima imalo simpatije prema nama ja sam siguran da ni ostali clanovi benda ne bi imali nista protiv. A ovima koji gledaju lovu mogao bi biti povod da snime nesto vezano za to da su u ratu pod granatama svirali u Sarajevu i sad ponovo dolaze.
Ali nije njemu do Sarajeva, kako kazes, kakve crne simpatije.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8508
Joined: 15/04/2015 11:26

#483 Re: Iron Maiden

Post by Thorgerson »

Pa ne organizuju oni koncerte.

Tipa Bruce se probudi i zove agencije po Ljubljani da dodju tamo.

Mislim, nisam u toj bransi, ali sumnjam da tako stvari funkcionisu. :lol:

Idu tamo gdje ih zovnu. Zovu ih tamo gdje agencija, ima racunicu da bi mogli zaraditi kad Maidenu daju njihovu cifru. Simple as that.

Dakle, otici ce i u Banglades, i u Saharu ako tu ima interesa i ako je neko organizovao da ih dovede.
elk
Posts: 2776
Joined: 14/08/2006 12:03

#484 Re: Iron Maiden

Post by elk »

Idu tamo gdje se plati. Njihova fiksna cijena. Organizator sto zaradi preko njegovo je. Ako zaradi. Zato i ovi skupi bendovi i muzicati sviraju mahom samo po zapadu. Jer svi imaju racun, a publika nece plakati za kartu od 50 ili 100 eura. Nama ja to generalno sve skuplje. Postajemo sve siromasniji i nekonkurentniji u svojoj stagnaciji. A sadaka koncerti su stvar proslosti. Mislimo mi da smo jos nekom bitni, mos mislit.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14327
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#485 Re: Iron Maiden

Post by DaysleepeR »

Priča "što Maiden ne dođe u Sarajevo" je jako neozbiljna.
Nemamo mogućnosti da ih dovedemo još uvijek.
Vjerovatno će prestati svirati dok steknemo tu mogućnost.
Kome se gleda, BG i Zg nisu daleko.
RJ57
Posts: 3345
Joined: 10/04/2017 15:12

#486 Re: Iron Maiden

Post by RJ57 »

evo friško ne samo za maiden fanove nego prije svega ACDC i par ovih drugih. za sve u americi idealan izlet u oktobru .... jedino što će vjerovatno i karte i hoteli koštati ko suvo zlato

Image
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#487 Re: Iron Maiden

Post by Piaty »

Ja sam mislio da su ovakvi plakati ostali u osamdesetim i poceetkom devedesetih na festivalima tipa monsters of rock...

koliko li karta ovdje kosta
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#488 Re: Iron Maiden

Post by dale cooper »

Piaty wrote: 06/04/2023 19:01 Ja sam mislio da su ovakvi plakati ostali u osamdesetim i poceetkom devedesetih na festivalima tipa monsters of rock...

koliko li karta ovdje kosta
https://powertrip.live/tickets/
Sid the sloth
Posts: 2704
Joined: 30/01/2013 15:56

#489 Re: Iron Maiden

Post by Sid the sloth »

600$ najjeftinija :D
Ali bukvalno si vidio sve sto si trebao u zivotu, prekuco koncerte :D
User avatar
Nepenthe11
Posts: 837
Joined: 10/10/2020 18:59

#490 Re: Iron Maiden

Post by Nepenthe11 »

RJ57 wrote: 29/03/2023 16:06 evo friško ne samo za maiden fanove nego prije svega ACDC i par ovih drugih. za sve u americi idealan izlet u oktobru .... jedino što će vjerovatno i karte i hoteli koštati ko suvo zlato

Image
Auuuuuuu, ovo bi 2023 Woodstock mogo biti
User avatar
Nepenthe11
Posts: 837
Joined: 10/10/2020 18:59

#491 Re: Iron Maiden

Post by Nepenthe11 »

Nepenthe11 wrote: 07/04/2023 04:46
RJ57 wrote: 29/03/2023 16:06 evo friško ne samo za maiden fanove nego prije svega ACDC i par ovih drugih. za sve u americi idealan izlet u oktobru .... jedino što će vjerovatno i karte i hoteli koštati ko suvo zlato

Image
Auuuuuuu, ovo bi 2023 Woodstock mogo biti. E mogu sanjat, ali ima i Hellfest doduše
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#492 Re: Iron Maiden

Post by Digla_da_kreci »

Eh, da je za zivota obici sve te festivale. Ja imam zelju ici na Wacken.

Image
User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#493 Re: Iron Maiden

Post by agnostic_front »

Wacken vec rasprodan :shock: :D
challmander
Posts: 341
Joined: 09/01/2022 11:42

#494 Re: Iron Maiden

Post by challmander »

agnostic_front wrote: 07/04/2023 08:37 Wacken vec rasprodan :shock: :D
Mislim da je Wacken bio rasprodat u prvih nekoliko sati prodaje.

Karte za Powertrip :shock: :shock: $1,599 za trodnevnu pit kartu.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#495 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

Sid the sloth wrote: 27/03/2023 20:57
n+1 wrote: 27/03/2023 08:29 Znam da ne godi ušima, ali jebe se Brusu ba za nas. :D Čovjek nikada nije bio big on patetika, što pokazuje i činjenica da sve ove godine, dok stvar nije postala viralna, nikada nije ni spomenuo dolazak u opkoljeno Sarajevo. Vjerovatno je i sam poluzaboravio na to. :lol: Ali zato ga i volimo, jer nije lešinarska gnjida kao ona marva iz U2. Ali eto, mi se opet uživljavamo u ulogu grada s posebnim potrebama, kojeg svi tapšaju po glavi i vole jer život nije pravedan.

Uostalom, Iron Maiden je odavno hiperkapitalistička mašina. Sjećam se intervjua kad je odlazio iz Maidena, u kome pomalo idealistički priča kako ga ne ispunjava više ta muzika, kako želi stvarati drugačije stvari, porasti kao umjetnik. A onda je skontao da su pare ipak u Maidenu, pa sad imamo sve od piva, Android video igara, a eno nedavno i poštanskih markica Maiden.

I naravno da ću ih kupiti. :skoljka: :lol:

Samim tim, doće Maiden, ali kad se iskešira. Ne zato što smo grad s posebnim potrebama.
Upravo to je i moja poenta. Da ima imalo simpatije prema nama ja sam siguran da ni ostali clanovi benda ne bi imali nista protiv. A ovima koji gledaju lovu mogao bi biti povod da snime nesto vezano za to da su u ratu pod granatama svirali u Sarajevu i sad ponovo dolaze.
Ali nije njemu do Sarajeva, kako kazes, kakve crne simpatije.
Da bi se objasnilo, sta je Iron Maiden u sustini i kakva je to produkcijska masinerija, evo jedna fotografija za primjer:

Image

Doci ce Iron Maiden, ali kada neko odluci iskesirati tu ekskurziju, a do tada mozemo se zadovoljiti dolaskom Dickinsona s vremena na vrijeme.

Sto se tice Dickinsona, inspirisan iskustvom u Sarajevu, snimio i jednu pjesmu, iako nigdje izricito ne spominje Sarajevo:



Kada se neko sjetio da pozove covjeka, on je dosao, a poslije rata je dolazio tri puta, prvi puta na snimanje filma, drugi puta na dodjelu nagrade Pocasni gradjanin Sarajeva i treci put je odrzao koncert.

Na ovoj turneji sa Jon Lord orkestrom, Beogradski koncert je ukinut i njegov slot je dodijeljen Sarajevu, a u Beogradu bi sigurno bolje finansijski prosli.

Covjek kojeg zaboli briga za Sarajevom, sigurno se ne bi odazvao toliko puta, pored silnih obaveza i kad kazem obaveza, stvarno ne pretjerujem.

Iron Maiden svako 3-4 godine izbaci album, u medjuvremenu su na turneji po cijeloj planeti, pored toga vodi privatnu avio-kompaniju, drzi govore na biznis konferencijama, promovise vlastitu knjigu, jedno vrijeme je promovisao Scream For Me Sarajevo aktivno po Velikoj Britaniji, ali uglavnom iznimno gust raspored u kojeg ugura i nas.

Split je do sada ugostio Iron Maiden dva puta, ne vidim razlog zasto i Sarajevo to ne bi moglo da uradi, kada bi neko ozbiljan probao tako nesto da izvede.
User avatar
billy organ
Posts: 1429
Joined: 04/07/2021 19:19

#496 Re: Iron Maiden

Post by billy organ »

RJ57 wrote: 29/03/2023 16:06 evo friško ne samo za maiden fanove nego prije svega ACDC i par ovih drugih. za sve u americi idealan izlet u oktobru .... jedino što će vjerovatno i karte i hoteli koštati ko suvo zlato

Image
Kakav lajnap. Da sam u AmeriKi ovo ne bih propustio. Kad ce biti neka druga prilika vidjet ovakvu all star ekipu. Samo ne znam kkao ce Ozzy nastupat s obzirom da bas lose djeluje zadnjih godina.
User avatar
billy organ
Posts: 1429
Joined: 04/07/2021 19:19

#497 Re: Iron Maiden

Post by billy organ »

So What! wrote: 07/04/2023 12:41
Sid the sloth wrote: 27/03/2023 20:57

Upravo to je i moja poenta. Da ima imalo simpatije prema nama ja sam siguran da ni ostali clanovi benda ne bi imali nista protiv. A ovima koji gledaju lovu mogao bi biti povod da snime nesto vezano za to da su u ratu pod granatama svirali u Sarajevu i sad ponovo dolaze.
Ali nije njemu do Sarajeva, kako kazes, kakve crne simpatije.
Da bi se objasnilo, sta je Iron Maiden u sustini i kakva je to produkcijska masinerija, evo jedna fotografija za primjer:

Image

Doci ce Iron Maiden, ali kada neko odluci iskesirati tu ekskurziju, a do tada mozemo se zadovoljiti dolaskom Dickinsona s vremena na vrijeme.

Sto se tice Dickinsona, inspirisan iskustvom u Sarajevu, snimio i jednu pjesmu, iako nigdje izricito ne spominje Sarajevo:



Kada se neko sjetio da pozove covjeka, on je dosao, a poslije rata je dolazio tri puta, prvi puta na snimanje filma, drugi puta na dodjelu nagrade Pocasni gradjanin Sarajeva i treci put je odrzao koncert.

Na ovoj turneji sa Jon Lord orkestrom, Beogradski koncert je ukinut i njegov slot je dodijeljen Sarajevu, a u Beogradu bi sigurno bolje finansijski prosli.

Covjek kojeg zaboli briga za Sarajevom, sigurno se ne bi odazvao toliko puta, pored silnih obaveza i kad kazem obaveza, stvarno ne pretjerujem.

Iron Maiden svako 3-4 godine izbaci album, u medjuvremenu su na turneji po cijeloj planeti, pored toga vodi privatnu avio-kompaniju, drzi govore na biznis konferencijama, promovise vlastitu knjigu, jedno vrijeme je promovisao Scream For Me Sarajevo aktivno po Velikoj Britaniji, ali uglavnom iznimno gust raspored u kojeg ugura i nas.

Split je do sada ugostio Iron Maiden dva puta, ne vidim razlog zasto i Sarajevo to ne bi moglo da uradi, kada bi neko ozbiljan probao tako nesto da izvede.


Kad neko odluci rizikovati, tada ce Iron Maiden i druga svjetska imena poceti dolaziti. Do tada - prisjecat cemo se U2 na Kosevu.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#498 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

billy organ wrote: 07/04/2023 14:13Kad neko odluci rizikovati, tada ce Iron Maiden i druga svjetska imena poceti dolaziti. Do tada - prisjecat cemo se U2 na Kosevu.
Sto bi se prisjecali svjetskih imena kroz U2 na Kosevu, kada je prosle godine npr. Sting napunio Zetru.
User avatar
billy organ
Posts: 1429
Joined: 04/07/2021 19:19

#499 Re: Iron Maiden

Post by billy organ »

So What! wrote: 07/04/2023 14:34
billy organ wrote: 07/04/2023 14:13Kad neko odluci rizikovati, tada ce Iron Maiden i druga svjetska imena poceti dolaziti. Do tada - prisjecat cemo se U2 na Kosevu.
Sto bi se prisjecali svjetskih imena kroz U2 na Kosevu, kada je prosle godine npr. Sting napunio Zetru.
Sting, U2, Jamiroquai ... i manje vise to je to. Mozemo nabrajati imena sto smo vec ranije radili ali kad se to poredi sa stanjem u regiji mi smo realno po tom pitanu vukojebina. Kad budu barem 2x godisnje dolazila imena ko Sting onda mozemo pricati ozbiljno.
Okudzava
Posts: 184
Joined: 07/04/2009 21:34

#500 Re: Iron Maiden

Post by Okudzava »

RJ57 wrote: 29/03/2023 16:06 evo friško ne samo za maiden fanove nego prije svega ACDC i par ovih drugih. za sve u americi idealan izlet u oktobru .... jedino što će vjerovatno i karte i hoteli koštati ko suvo zlato

Image
Gledam ovaj super lajnap i odjednom ukapiram da su svi bendovi sa spiska posetili Beograd u poslednjih 15-ak godina. Avaj, sad sve redje dolaze veća imena i u BG. Super za Dickinsona u SA! Veseli pozdrav za So fuckin' What-a i Better Man-a iz kišnog NS - uvek se radujem vašim postovima. :kakoste:
Post Reply