Iron Maiden

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#226 Re: Iron Maiden

Post by ExNihilo »

http://www.klix.ba/magazin/film-tv/o-ko ... 0813016#22

Bruce Dickinson u Sarajevo nije mogao doći zbog obaveza nakon turneje, ali su članovi benda najavili njegov dolazak uskoro, možda čak naredne godine.

Hoćemo li to gledati Maiden u Sarajevu? :zoka:

P.S. Je li ko gledao film, kakav je?
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#227 Re: Iron Maiden

Post by Kombat »

ma cisto sumnjam...tj ne sumnjam...siguran sam da nece Maiden doci da svira ovdje. Mozda dodju " 'nako"

Da ne nabrojavam razloge zasto je to neizvodljivo...
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#228 Re: Iron Maiden

Post by Better Man »

Najsmješniji su u Avazu. Koliko nepismenosti i nepoznavanja stvari. Napisali kratki članak o ovom filmu i mrtvi hladni napisali u istom kako su članovi Iron Maidena bili na premijeri i kako je ovo film o gostovanju Iron Maidena u Sarajevu za vrijeme rata. Otvori se crna zemljo.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#229 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

Bivši pjevač Iron Maidena, Blaze Bayley nastupa u Sarajevu
Image

Bivši pjevač benda Iron Maiden, Blaze Bayley nastupit će u Sarajevu.

Koncert je najavljen za 28. juli 2017. godine, a održat će se u Cinemas Clubu Sloga. Blaze je najpoznatiji po albumima ‘X FACTOR’ i ‘Virtual XI’ koje je snimio sa Maidenom tokom odsustva Brucea Dickinsona.

Na koncertu možete očekivati dosta Maiden klasika s tih albuma i ostalih, a i pokoju novu autorsku pjesmu od Blazea. Kao support nastupaju vrhunski švicarski Bloodstorm i belgijski Dawnbreath.

Uskoro donosimo informacije o cijenama i početku prodaje ulaznica.
Muzička Zona
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#230 Re: Iron Maiden

Post by ExNihilo »

Eh pa, ne vjerujem. :thumbup:
r_faruk
Posts: 4684
Joined: 20/01/2003 00:00

#231 Re: Iron Maiden

Post by r_faruk »

lijepo lijepo
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#232 Re: Iron Maiden

Post by howdy »

User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#233 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

Bio na premijeri filma Scream For Me Sarajevo u Meeting Pointu. Iako je premijera bila na SFF-u, flim je igrao samo dva puta, ovo je bila premijera za sve ostale, uz druženje sa režiserom, scenaristom i producentom nakon filma.

Sala je bila prepuna, doslovno su ljudi (kao i ja) sjedili na podu, gdje god su mogli sjeli su.

Nisam očekivao da ću početi plakati, valjda me ono iz Halepa potreslo, a scene iz ratnog Sarajeva samo dokusurile.

Film je zaista mješavina svega, ali nije patetičan, likovi su plakali, Bruce je bio na rubu suzu, Chris Dale je plakao.

Bilo je puno provala, smijeha, blesavih scena, ali sve u svemu jedno pravo uživanje i nadam se da će film puštati na televizijama.

Mene je na kraju fascinirala scena kada Bruce odlazi na mezar na Kovačima, momku koji je bio na koncertu, a 1995. je poginuo na ratištu.

Jednostavno Iron Maiden je više nego bend, Bruce Dickinson je više od običnog pjevača.¸111111111111¸

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by So What! on 14/12/2016 13:30, edited 2 times in total.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#234 Re: Iron Maiden

Post by Koshpa »

Bio

Jos uvijek sam pod utiskom filma, potpisujem sve sto si rekao gore, mada me pogodila scena sa rahmetli Amerom, poznavao sam ga licno i doprinjeo sam da se njegovo ime nadje na filmu
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#235 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

Blaze Bayley nastupa i u Mostaru
Image

Nakon što smo najavili koncert Blazea Bayleyja u Sarajevu, koji će se održati 29. jula 2017. godine u Cinemas Clubu Sloga, najavljujemo i mostarski koncert.

Prvi mostarski koncert bivšeg pjevača Iron Maidena održat će se 30. jula 2017. u OKC Abrašević, a dolazi u sklopu turneje na kojoj proviše novi album ‘Album 9’. Materijal je objavljen u novembru.

Više detalja o cijenama i početku prodaje ulaznice donosimo uskoro.
Muzička Zona
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#236 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

Early bird ulaznice za koncert Blaze Bayleya u Sarajevu su puštene u prodaju do 1. januara 2017. godine, a možete ih kupiti u klubu Cinemas (Sloga).

Image
mali_balon
Posts: 11364
Joined: 12/09/2012 09:57

#237 Re: Iron Maiden

Post by mali_balon »

Pa dobro gdje se ima ovaj film skinut
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#238 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

Koliko smo se umazili, to je nevjerovatno.

Pa ne može sve odmah na internet i dokumentarni filmovi su skupi.

Scream for Me Sarajevo je prikazan svega 3 puta do sada, a tek od sljedeće godine bi trebao u kina i na festivale.

Kad izađe na TV-u, a to bi moglo biti za jedno godinu i po dana, tada će sigurno biti i na internetu.
r_faruk
Posts: 4684
Joined: 20/01/2003 00:00

#239 Re: Iron Maiden

Post by r_faruk »

.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#240 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

Blaze Bayley Balkan Tour, Juli 2017.

Potreban još jedan bend podrške za posljednja dva koncerta.

Pišite na email adresu [email protected] za više informacija!

Image
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#241 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

Objavljen trailer filma "Scream For Me Sarajevo"
Sarajevska produkcijska kuća Prime Time objavila je trailer filma "Scream For Me Sarajevo", čiju je svjetsku premijeru imala priliku pogledati publika posljednjeg Sarajevo Film Festivala.



Podsjećamo, ovaj film otvorio je takmičarski dio programa u kategoriji dokumentarnog filma, te osvojio tri prestižne nagrade: Human rights award - nagrada za najbolji film takmičarskog programa - dokumentarni film koji se bavi temom ljudskih prava, Specijalna nagrada žirija za najbolji film takmičarskog programa dokumentarnog filma i Nagrada publike za najbolji dokumentarni film, sa rezultatom 4,98, što je najbolji rezultat u historiji ovog festivala.

"Scream For Me Sarajevo" nastavlja svoj festivalski život gdje će već za dva dana biti prikazivan u četiri projekcije na prestižnom Goteborg Film Festivalu.

Ovaj film, za kojeg postoji mišljenje da je jedan od najvrednijih filmova o sarajevskoj opsadi, prati događaje dolaska frontmena kultnog metal benda Iron Maiden, Brucea Dickinsona i njegovog benda u opkoljeno Sarajevo 1994. godine, kada je i održan koncert u Bosanskom kulturnom centru (BKC).

Ideja o nastanku filma potekla od autora Jasenka Pašića, dok je režiju ovog dokumentarnog ostvarenja potpisao Tarik Hodžić.

Za cjelokupnu realizaciju filma bila je zadužena Prime Time produkcija iz Sarajeva na čelu sa producentom Adnanom Ćuharom.
Klix
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#242 Re: Iron Maiden

Post by Better Man »

Bogovi metala ponovo u Zagrebu. 24.07.2018. godine Iron Maiden u sklopu Legacy Of The Beast Tour dolazi u Zagreb.

User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#243 Re: Iron Maiden

Post by Rugafet »

Evo slusam ih, sigurno tri sata ima. Bas gledam turneju - BOOK OF 'FUCKING' SOUL, dio kad na scenu izadje ogromni Eddie je ono najezio sam se sav...Ne znam sta reci, jednostavno su najveci od najvecih.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#244 Re: Iron Maiden

Post by Russki »

Lagano u ZG.

Nešto ih prije nisam gotivio, ne znam zašto, no u zadnje vrijeme sam počeo intenzivno da ih slušam, gledao sam ovaj Book of Souls..Flight 666 i sve te zajebancije. Evo, volio bih i ovaj film Scream for me Sarajevo.

Bruce je bogotac, a o IM..nemam riječi.

Nastavljam dalje intenzivno slušati!
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#245 Re: Iron Maiden

Post by black »

Image

Image

'Scream for me Sarajevo' veceras u BKC-u 20:00h
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#246 Re: Iron Maiden

Post by Bloo »

black wrote: 'Scream for me Sarajevo' veceras u BKC-u 20:00h
Ponesite osmijeh i paket maramica :D
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#247 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

Suze i smijeh publike na specijalnoj projekciji filma "Scream for me Sarajevo"


U prepunom Bosanskom kulturnom centru (BKC) Sarajevo sinoć je, 23. godine od održavanja koncerta legendarnog Brucea Dickinsona, frontmena benda Iron Maiden, u opkoljenom Sarajevu, upriličena projekcija filma "Scream for me Sarajevo" reditelja Tarika Hodžića.

U filmu koji je dokumentaristička priča bazirana na ideji Jasenka Pašića koji je uz pomoć reditelja Tarika Hodžića i producenta Adnana Ćuhare uspio sklopiti sve segmente i aktere ovog spektakularnog događaja koji je na trenutak građane Sarajeva sklonio od ratnih strahota i užasa, ispričana je priča o opsadi Sarajeva i nevjerovatnom duhu građana.

Publika, koja je do posljednjeg mjesta ispunila Bosanski kulturni centar u Sarajevu, je ekipu koja stoji iza ovog filma nagradila višeminutnim ovacijama i aplauzom. Karte za specijalnu projekciju ovog filma bile su rasprodate nekoliko dana unaprijed, a publika ni ovaj put nije mogla sakriti suze i smijeh koje je izmamila ova emotivna priča koja budi sjećanja.

Film "Scream for me Sarajevo" prikazan je na brojnim festivalima širom svijeta i osvojio je desetine priznanja u različitim kategorijama.
Klix
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#248 Re: Iron Maiden

Post by Rugafet »

Russki wrote:Lagano u ZG.

Nešto ih prije nisam gotivio, ne znam zašto, no u zadnje vrijeme sam počeo intenzivno da ih slušam, gledao sam ovaj Book of Souls..Flight 666 i sve te zajebancije. Evo, volio bih i ovaj film Scream for me Sarajevo.

Bruce je bogotac, a o IM..nemam riječi.

Nastavljam dalje intenzivno slušati!
Ajde ajde, tako i treba nikad nije kasno :thumbup:
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#249 Re: Iron Maiden

Post by Russki »

Rugafet wrote:
Russki wrote:Lagano u ZG.

Nešto ih prije nisam gotivio, ne znam zašto, no u zadnje vrijeme sam počeo intenzivno da ih slušam, gledao sam ovaj Book of Souls..Flight 666 i sve te zajebancije. Evo, volio bih i ovaj film Scream for me Sarajevo.

Bruce je bogotac, a o IM..nemam riječi.

Nastavljam dalje intenzivno slušati!
Ajde ajde, tako i treba nikad nije kasno :thumbup:
Ye, ye :D :thumbup:
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#250 Re: Iron Maiden

Post by Rugafet »

Baci malo oko i na Iron maidens -ice :thumbup:

Post Reply