Muzički Almanah (naš život u muzici)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5801 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by ExNihilo »

dezurni_ucenik wrote: 17/07/2020 14:57 Ejs? Nista onda, bolje je pjevat o father o sun o lucifer i hail satan welcome year zero i come together as one as lucifer's son. Sotonizam se bolje prodaje, Manson to prodaje jos od devedesetih.
Ajetul-kursija i bit će OK.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#5802 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dezurni_ucenik »

Lakapo samo, proce te ta infantilna faza. :thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5803 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by ExNihilo »

dezurni_ucenik wrote: 17/07/2020 15:01 Lakapo samo, proce te ta infantilna faza. :thumbup:
Reče čovjek kojem muzika vrijeđa vjerska osjećanja.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#5804 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dezurni_ucenik »

Nisam ja nigdje napisao da vrijedja moja vjerska osjecanja. Nazvati Ghost najboljim metalom je :lol: , Cek da pogodim, odmah si pomislio da sam ja neki vehabijica.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5805 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by ExNihilo »

dezurni_ucenik wrote: 17/07/2020 15:07 Nisam ja nigdje napisao da vrijedja moja vjerska osjecanja. Nazvati Ghost najboljim metalom je :lol: , Cek da pogodim, odmah si pomislio da sam ja neki vehabijica.
Ne nužno vehabija, ali samo um koji je navikao da daje prednost formi u odnosu na suštinu može u Ghostu vidjeti sotonizam.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#5806 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dezurni_ucenik »

ExNihilo wrote: 17/07/2020 15:10
dezurni_ucenik wrote: 17/07/2020 15:07 Nisam ja nigdje napisao da vrijedja moja vjerska osjecanja. Nazvati Ghost najboljim metalom je :lol: , Cek da pogodim, odmah si pomislio da sam ja neki vehabijica.
Ne nužno vehabija, ali samo um koji je navikao da daje prednost formi u odnosu na suštinu može u Ghostu vidjeti sotonizam.
Tacno ti vidis samo ono sto zelis da vidis. Tacno ti u svakom tvom komentaru koji napises na ovom forumu se vidi da pises sa visine, vidi se da manje vise vecinu forumasa gledas kao manje pametne. Svako ko se s tobom ne slaze je glup ko qrc. Mislim da je to samo odlika jedne infantilne i duboke isfrustrirane i nesigurne osobe.

Ja jesam glup samo zato sto sam nakon onog tvog komentara da sam glup ko kurac nastavio da nesto raspravljam sa tobom. Pozdrav i nema potrebe za daljnom komunikacijom. Barem dok se ne naucis osnovama kulturnog ponasanja.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5807 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by ExNihilo »

dezurni_ucenik wrote: 17/07/2020 15:17
ExNihilo wrote: 17/07/2020 15:10
dezurni_ucenik wrote: 17/07/2020 15:07 Nisam ja nigdje napisao da vrijedja moja vjerska osjecanja. Nazvati Ghost najboljim metalom je :lol: , Cek da pogodim, odmah si pomislio da sam ja neki vehabijica.
Ne nužno vehabija, ali samo um koji je navikao da daje prednost formi u odnosu na suštinu može u Ghostu vidjeti sotonizam.
Tacno ti vidis samo ono sto zelis da vidis. Tacno ti u svakom tvom komentaru koji napises na ovom forumu se vidi da pises sa visine, vidi se da manje vise vecinu forumasa gledas kao manje pametne. Svako ko se s tobom ne slaze je glup ko qrc. Mislim da je to samo odlika jedne infantilne i duboke isfrustrirane i nesigurne osobe.

Ja jesam glup samo zato sto sam nakon onog tvog komentara da sam glup ko kurac nastavio da nesto raspravljam sa tobom. Pozdrav i nema potrebe za daljnom komunikacijom. Barem dok se ne naucis osnovama kulturnog ponasanja.

Nemoj se žestiti. Evo jedna cigla.

Image
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#5808 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by Russki »

ExNihilo wrote: 17/07/2020 14:54 Kakva Gojira, pretvorili se u eko-vehabije. Znaš da je bend tematski gotov kad krene priča spasite prirodu, spasite svijet. Kreativno, nema šta. Da nisu metal, mogli su nastupiti na predizbornom skupu Demokrata.
Ne mogu da vjerujem da ovo izlazi iz tebe.

Gojira je bend koji je od pocetka furao tu tematiku o spiritualnosti, ekologiji, biosferi, ljudskoj psihologiji i sl.
I to je super, to je veliki plus.

Na osnovu cega ti zakljucujes da je bend tematski gotov ako pjevaju/pricaju o navedenim temama ?

Moze li se onda isto reci i za ove satanisticke bendove koji smorise godinama o Satani, ezoteriji i ostalim stvarima ?

Znaci li to da su svi bendovi propali ? Sve teme isfurane?


Ne kontam stvarno..
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5809 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by ExNihilo »

Russki wrote: 18/07/2020 09:23
ExNihilo wrote: 17/07/2020 14:54 Kakva Gojira, pretvorili se u eko-vehabije. Znaš da je bend tematski gotov kad krene priča spasite prirodu, spasite svijet. Kreativno, nema šta. Da nisu metal, mogli su nastupiti na predizbornom skupu Demokrata.
Ne mogu da vjerujem da ovo izlazi iz tebe.

Gojira je bend koji je od pocetka furao tu tematiku o spiritualnosti, ekologiji, biosferi, ljudskoj psihologiji i sl.
I to je super, to je veliki plus.

Na osnovu cega ti zakljucujes da je bend tematski gotov ako pjevaju/pricaju o navedenim temama ?

Moze li se onda isto reci i za ove satanisticke bendove koji smorise godinama o Satani, ezoteriji i ostalim stvarima ?

Znaci li to da su svi bendovi propali ? Sve teme isfurane?


Ne kontam stvarno..
Ne od početka, nego s trećim albumom. New age spiritualizam jeste tu od početka, ali o tome (srećom) nisam pisao.

Priča o ekologiji je passe. Zato što je postala do kraja ideološki obojena, zato što je ziheraška, zato što je šablonski način da se predstaviš kao angažirani umjetnik. Jedna od onih generičkih tema koja odabereš kada nemaš zapravo šta reći, a razumiješ da će dobro sjesti kod ciljane publike, jer je ista većinom liberalno orjentirana. Pogotovo lijepo se uklapa sa new age ezoterijom, jer joj posudi patinu ozbiljnosti, pa ne izgledaš toliko kao bend koji pjeva o horoskopu, što suštinski jeste stvar, nego kao bend koji prepoznaje i brine za duboku povezanost čovjeka i kosmosa.

Naravno da nisu svi bendovi i sve teme isfurane. Nisu isfurani autentični bendovi, koji nastoje da izbace riječ iz sebe, svoju riječ, a ne tuđu, i bendovi koji se bave temama koje ispunjavaju jednu od osnovnih zadaća umjetnosti: da propitkuje, umjesto da se dodvorava.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5810 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dale cooper »

Mislim da se teško može u ova vremena govoriti o metal bendu koji je najznačajniji, najbolji ili koji je obilježio cijelu jednu dekadu.
Posebno što metal u zadnjih deset godina nikada nije bio raznovrsniji, eksperimentalniji i sklon tome da absorbuje mnoštvo različitih uticaja
što je rezultiralo sa mnogo uzbudljivih i sjajnih bendova i albuma.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5811 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dale cooper »

https://bosonoga.com/2020/07/20/evo-kol ... minimalac/

Elem, kao što sam i pretpostavljao, novac od streaminga je premali da bi muzičari preživjeli isključivo od njega. :|
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5812 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by Ommadawn »

De se malo primirite. Nemoj da vam ja moram dolaziti.

http://youtu.be/eSdBzrdjpaM
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5813 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dale cooper »

Ommadawn wrote: 22/07/2020 00:25 De se malo primirite. Nemoj da vam ja moram dolaziti.

http://youtu.be/eSdBzrdjpaM
Ne bi ti ništa falilo da malo češće navratiš. :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5814 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by Ommadawn »

dale cooper wrote: 22/07/2020 10:10
Ommadawn wrote: 22/07/2020 00:25 De se malo primirite. Nemoj da vam ja moram dolaziti.

http://youtu.be/eSdBzrdjpaM
Ne bi ti ništa falilo da malo češće navratiš. :D
Ne bi jaro, u pravu si, dok odmaram :) Do slijedećeg bana ;)
A i ovu dvojicu moram malo smiriti. Dragi mi obojica, ne bih da se vrijeđaju oko banalnih stvari.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#5816 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dezurni_ucenik »

Ommadawn wrote: 22/07/2020 14:51
dale cooper wrote: 22/07/2020 10:10
Ommadawn wrote: 22/07/2020 00:25 De se malo primirite. Nemoj da vam ja moram dolaziti.

http://youtu.be/eSdBzrdjpaM
Ne bi ti ništa falilo da malo češće navratiš. :D
Ne bi jaro, u pravu si, dok odmaram :) Do slijedećeg bana ;)
A i ovu dvojicu moram malo smiriti. Dragi mi obojica, ne bih da se vrijeđaju oko banalnih stvari.
Ustali obojica na lijevu nogu. :D
Better Man wrote: 22/07/2020 22:50


Nema ti clipa vise.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5817 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by Ommadawn »

Evo vam onda malo francuske progresive:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5818 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by Ommadawn »

Rest in peace Peter Green :(
Post Reply