100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#426 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by julisiz es grant »

mfeed wrote:
Ekvatorijal wrote::-D Da da, Kremerovi i Lukovićevi biseri su nezaboravni. Mada, kada čovjek lista "Džuboks" iz tog vremena, vidi se da su urednici imali svoje ljubimce sa rezervisanim mjestom u časopisu (Dugme, Parni valjak, Kazalište...). Rijetko ili vrlo rijetko su prostor dobijali Atomsko sklonište, Teška industrija, Drugi način... A recimo grupu Gordi i uopšte Zlatka Manojlovića nisu mogli smisliti.
sve moguce pozitivno sto je bilo u vezi tog casopisa je ozbiljno naruseno cinjenicom da je dosta ljudi iz te redakcije osvanulo u prvim redovima miloseviceve propagandne masine ali je ovo totalno offtopic. jeste li se vi mladji lozili na polet svojevremeno. ja sam citao par brojeva ali nesto nisam bio impresioniran, valjda sam bio previse mator za to.
Je li problem da navedeš imena tih ljudi?
Evo, ja recimo znam da su baš ova dvojica koje spominjemo bili totalno suprotno od toga...to je uostalom opštepoznato.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#427 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by KB9 »

5. ‘Azra’ , Azra 1980. Hrvatska

6 ‘Sunčana strana ulice’ , Azra 1981. Hrvatska

8. ‘Filigranski pločnici’, Azra 1982. Hrvatska

12. ‘Indexi’ , Indexi 1974. BiH

13. ‘Sa druge strane jastuka’ , Bajaga i instruktori 1985. Srbija

17. ‘Šta bi dao da si na mom mjestu’ , Bijelo dugme 1975. BiH

40. ‘Crna dama’ , Smak 1977. Srbija

50. ‘Modra rijeka’ , Indexi 1978. BiH

63. ‘Smak’ , Smak 1975. Srbija

76. ‘Ravno do dna’ , Azra 1982. Hrvatska

87. ‘Das ist Walter’ , Zabranjeno Pušenje 1984. BiH

88. ‘Drugi način’ , Drugi način 1975. Hrvatska

91. ‘Mitovi i legende o kralju Elvisu’ , Elvis J. Kurtović & His Meteors 1984. BiH

96 ‘Kad fazani lete’ , Azra 1983. Hrvatska



na listi samo ovo vrijedno spomena a ostalo smece tesko :skoljka:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#428 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by julisiz es grant »

Ekvatorijal wrote::-D Da da, Kremerovi i Lukovićevi biseri su nezaboravni. Mada, kada čovjek lista "Džuboks" iz tog vremena, vidi se da su urednici imali svoje ljubimce sa rezervisanim mjestom u časopisu (Dugme, Parni valjak, Kazalište...). Rijetko ili vrlo rijetko su prostor dobijali Atomsko sklonište, Teška industrija, Drugi način... A recimo grupu Gordi i uopšte Zlatka Manojlovića nisu mogli smisliti.
Zavisi od perioda...evo baš zadnjih dana prelistavam. Najočitiji favoriti su im 70-ih bili Yu grupa i Smak. Kada je došla ova mlađa garda krajem te decenije, i nove tendencije u muzici, počeli su kritičnije pisati o njima.
Bijelo Dugme su čini mi se u početku nerado prihvatali, osjeća se neka zadrška o pisanju o njima...to se mijenja već 1976. kada počinju napadi na Dugme iz konzervativnih krugova, a čini mi se tek nakon Hajdučke česme definitivno postaju Džuboksovi ljubimci, do te mjere da imamo ekskluzivne reportaže sa snimanja "Bitange i princeze" i "Doživjeti stotu", prikaze oba albuma daju prije nego su se i pojavili u prodavnicama.
Ima prilično tekstova o Teškoj industriji, ali isključivo od sarajevskih dopisnika.
Kazalište im je od postanka isto bila jedna od omiljenih grupa, to se vidjelo.
A "Gordi"...opet Kremer i priča kako su mu Zlatko Manojlović i ostala dva iz grupe upala u stan i počeli da mu dijele lekcije kako se smije pisati o njima :D (koliko je to izmislio, a koliko se stvarno dogodilo, Bog zna). I onda oplete kilometarski tekst u kom "podere" njihov zadnji album :D
mfeed
Posts: 362
Joined: 11/06/2013 19:42

#429 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by mfeed »

julisiz es grant wrote:
mfeed wrote:
Ekvatorijal wrote::-D Da da, Kremerovi i Lukovićevi biseri su nezaboravni. Mada, kada čovjek lista "Džuboks" iz tog vremena, vidi se da su urednici imali svoje ljubimce sa rezervisanim mjestom u časopisu (Dugme, Parni valjak, Kazalište...). Rijetko ili vrlo rijetko su prostor dobijali Atomsko sklonište, Teška industrija, Drugi način... A recimo grupu Gordi i uopšte Zlatka Manojlovića nisu mogli smisliti.
sve moguce pozitivno sto je bilo u vezi tog casopisa je ozbiljno naruseno cinjenicom da je dosta ljudi iz te redakcije osvanulo u prvim redovima miloseviceve propagandne masine ali je ovo totalno offtopic. jeste li se vi mladji lozili na polet svojevremeno. ja sam citao par brojeva ali nesto nisam bio impresioniran, valjda sam bio previse mator za to.
Je li problem da navedeš imena tih ljudi?
Evo, ja recimo znam da su baš ova dvojica koje spominjemo bili totalno suprotno od toga...to je uostalom opštepoznato.
pajkic od ovih etabliranih a ostalih se trebam sjetiti.
Ekvatorijal
Posts: 90
Joined: 24/05/2011 14:37

#430 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by Ekvatorijal »

julisiz es grant wrote:
Ekvatorijal wrote::-D Da da, Kremerovi i Lukovićevi biseri su nezaboravni. Mada, kada čovjek lista "Džuboks" iz tog vremena, vidi se da su urednici imali svoje ljubimce sa rezervisanim mjestom u časopisu (Dugme, Parni valjak, Kazalište...). Rijetko ili vrlo rijetko su prostor dobijali Atomsko sklonište, Teška industrija, Drugi način... A recimo grupu Gordi i uopšte Zlatka Manojlovića nisu mogli smisliti.
Zavisi od perioda...evo baš zadnjih dana prelistavam. Najočitiji favoriti su im 70-ih bili Yu grupa i Smak. Kada je došla ova mlađa garda krajem te decenije, i nove tendencije u muzici, počeli su kritičnije pisati o njima.
Bijelo Dugme su čini mi se u početku nerado prihvatali, osjeća se neka zadrška o pisanju o njima...to se mijenja već 1976. kada počinju napadi na Dugme iz konzervativnih krugova, a čini mi se tek nakon Hajdučke česme definitivno postaju Džuboksovi ljubimci, do te mjere da imamo ekskluzivne reportaže sa snimanja "Bitange i princeze" i "Doživjeti stotu", prikaze oba albuma daju prije nego su se i pojavili u prodavnicama.
Ima prilično tekstova o Teškoj industriji, ali isključivo od sarajevskih dopisnika.
Kazalište im je od postanka isto bila jedna od omiljenih grupa, to se vidjelo.
A "Gordi"...opet Kremer i priča kako su mu Zlatko Manojlović i ostala dva iz grupe upala u stan i počeli da mu dijele lekcije kako se smije pisati o njima :D (koliko je to izmislio, a koliko se stvarno dogodilo, Bog zna). I onda oplete kilometarski tekst u kom "podere" njihov zadnji album :D
Sasvim je moguće da su mu dijelili lekcije (možda ne provalom u stan već u nekoj kafani ili na koncertu). Zahvalan sam im što pored odličnih tekstova o raznim izvođačima, intervjua, recenzija, izvještaja itd. nisu pisali o Zdravku Čoliću, Srebrenim krilima, Novim fosilima.
Eh da, "pisma čitalaca" je također bila rubrika za sebe.
mfeed
Posts: 362
Joined: 11/06/2013 19:42

#432 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by mfeed »

kol'ko se sjecam, jedan od zescih sukoba je bio na relaciji petar popovic - grupa ljudi okupljena oko balasevica.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#433 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by julisiz es grant »

Ekvatorijal wrote:
Sasvim je moguće da su mu dijelili lekcije (možda ne provalom u stan već u nekoj kafani ili na koncertu). Zahvalan sam im što pored odličnih tekstova o raznim izvođačima, intervjua, recenzija, izvještaja itd. nisu pisali o Zdravku Čoliću, Srebrenim krilima, Novim fosilima.
Eh da, "pisma čitalaca" je također bila rubrika za sebe.
Bogami, bilo je nekoliko intervjua sa Čolom, a prikaz albuma "Malo pojačaj radio" dao je baš Kremer i to uglavnom pozitivno.
Recenzirali su i albume Krila i Fosila, i to ne uvijek sasvim negativno, Fosilima su čak priznavali kvalitet u njihovoj branši.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#434 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by julisiz es grant »

mfeed wrote:kol'ko se sjecam, jedan od zescih sukoba je bio na relaciji petar popovic - grupa ljudi okupljena oko balasevica.
Vjerovatno u drugim novinama, "Rock" možda, jer kad se pojavio Balašević, Popović više nije bio u Džuboksu.
Ekvatorijal
Posts: 90
Joined: 24/05/2011 14:37

#435 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by Ekvatorijal »

julisiz es grant wrote:
Ekvatorijal wrote:
Sasvim je moguće da su mu dijelili lekcije (možda ne provalom u stan već u nekoj kafani ili na koncertu). Zahvalan sam im što pored odličnih tekstova o raznim izvođačima, intervjua, recenzija, izvještaja itd. nisu pisali o Zdravku Čoliću, Srebrenim krilima, Novim fosilima.
Eh da, "pisma čitalaca" je također bila rubrika za sebe.
Bogami, bilo je nekoliko intervjua sa Čolom, a prikaz albuma "Malo pojačaj radio" dao je baš Kremer i to uglavnom pozitivno.
Recenzirali su i albume Krila i Fosila, i to ne uvijek sasvim negativno, Fosilima su čak priznavali kvalitet u njihovoj branši.
Nisu davili o njima (naveo sam par izvođača kao prvi primjeri koji su mi pali napamet), a morali su napisati ponekad nešto, reda radi.
mfeed
Posts: 362
Joined: 11/06/2013 19:42

#436 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by mfeed »

imali su nekog tipa sto je izmisljao intervjue pa su ga otjerali kad su upratili da folira. valjda je lik pokusao da proda intervju sa garcijom iz dead-a
Last edited by mfeed on 08/10/2015 19:32, edited 1 time in total.
mfeed
Posts: 362
Joined: 11/06/2013 19:42

#437 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by mfeed »

julisiz es grant wrote:Fosilima su čak priznavali kvalitet u njihovoj branši.
takve stvari sam rutinski preskakao
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#438 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by Better Man »

mfeed wrote:
Better Man wrote:
Možda sam neke izostavio, ali to je to.
izostavio si broj jedan sa moje liste a to je album grupe Time.
Meni najbolja pjesma grupe Time je antologijska Za koji život treba da se rodim. kako je to jebeno dobra stvar.
Last edited by Better Man on 12/10/2015 22:34, edited 1 time in total.
mfeed
Posts: 362
Joined: 11/06/2013 19:42

#439 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by mfeed »

Better Man wrote:
mfeed wrote:
Better Man wrote:
Možda sam neke izostavio, ali to je to.
izostavio si broj jedan sa moje liste a to je album grupe Time.
Meni najbolja pjesma grupe Time je antologijska Za koji život da se rodim. kako je to jebeno dobra stvar.
respect!
mfeed
Posts: 362
Joined: 11/06/2013 19:42

#440 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by mfeed »

moram nesto danas I uraditi a ubrzo ce I utakmice..over & out.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#441 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by julisiz es grant »

Ekvatorijal wrote: Bogami, bilo je nekoliko intervjua sa Čolom, a prikaz albuma "Malo pojačaj radio" dao je baš Kremer i to uglavnom pozitivno.
Recenzirali su i albume Krila i Fosila, i to ne uvijek sasvim negativno, Fosilima su čak priznavali kvalitet u njihovoj branši.
Nisu davili o njima (naveo sam par izvođača kao prvi primjeri koji su mi pali napamet), a morali su napisati ponekad nešto, reda radi.[/quote]
Naravno. Čolićev album "Ako priđeš bliže" koji je planuo u stotinama hiljada primjeraka su, recimo, potpuno izignorisali, kao da ga nije ni bilo. Mislim da su Čoli više pažnje počeli posvećivati otkako ga je Bregović uzeo pod svoje (od albuma "Zbog tebe").
Imali su i gafova...recimo i o "Modroj rijeci" nisu riječi napisali, a recenzirali su manje-više sve što je kod nas izlazilo...to mi je nezamislivo.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#442 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by Better Man »

julisiz es grant wrote:
Ekvatorijal wrote: Bogami, bilo je nekoliko intervjua sa Čolom, a prikaz albuma "Malo pojačaj radio" dao je baš Kremer i to uglavnom pozitivno.
Recenzirali su i albume Krila i Fosila, i to ne uvijek sasvim negativno, Fosilima su čak priznavali kvalitet u njihovoj branši.
Nisu davili o njima (naveo sam par izvođača kao prvi primjeri koji su mi pali napamet), a morali su napisati ponekad nešto, reda radi.
Naravno. Čolićev album "Ako priđeš bliže" koji je planuo u stotinama hiljada primjeraka su, recimo, potpuno izignorisali, kao da ga nije ni bilo. Mislim da su Čoli više pažnje počeli posvećivati otkako ga je Bregović uzeo pod svoje (od albuma "Zbog tebe").
Imali su i gafova...recimo i o "Modroj rijeci" nisu riječi napisali, a recenzirali su manje-više sve što je kod nas izlazilo...to mi je nezamislivo.[/quote]

Radio je Bregović s Čolom i prije albuma Zbog tebe.
Ekvatorijal
Posts: 90
Joined: 24/05/2011 14:37

#443 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by Ekvatorijal »

Better Man wrote:
mfeed wrote:
Better Man wrote:
Možda sam neke izostavio, ali to je to.
izostavio si broj jedan sa moje liste a to je album grupe Time.
Meni najbolja pjesma grupe Time je antologijska Za koji život da se rodim. kako je to jebeno dobra stvar.
Ta pjesma je armiranim betonom zalivena na mjestu broj 1 Yu r'n'r. Pa iza nje, po meni, slijedi "Plima".
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#444 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by dale cooper »

Nevjerovatno kako je "Dnevnik Jedne Ljubavi" maestralno urađen album. Pjesme, aranžmani, produkcija, orkestracije.
I naravno Josipin glas. Ali kakav je samo Metikoš genije bio. Kada slušam ovaj album kao da slušam recimo neki album
Nick Drakea. Ta ista samozatajnost i ranjivost jedne mlade osobe pretočena u raskošne i dirljive pjesme. :srce:
Album za jesenji kišni dan (možda baš kao ovaj danas) i čašu crnog vina. :) Trebao je biti na višem mjestu ove liste.
Meni je na trećem mjestu. :)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#445 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by Banksy »

dale cooper wrote:Nevjerovatno kako je "Dnevnik Jedne Ljubavi" maestralno urađen album. Pjesme, aranžmani, produkcija, orkestracije.
I naravno Josipin glas. Ali kakav je samo Metikoš genije bio. Kada slušam ovaj album kao da slušam recimo neki album
Nick Drakea. Ta ista samozatajnost i ranjivost jedne mlade osobe pretočena u raskošne i dirljive pjesme. :srce:
Album za jesenji kišni dan (možda baš kao ovaj danas) i čašu crnog vina. :) Trebao je biti na višem mjestu ove liste.
Meni je na trećem mjestu. :)
:thumbup:


Indexi - I (Jugoton)
Josipa Lisac - Dnevnik jedne ljubavi
Arsen Dedić - Sve. Neka kompilacija ili Čovjek kao ja
B. Dugme - Bitanga i princeza + sve lagane s prve tri ploče
Time - Time
Azra - Azra
Leb i sol - II
Dino Dvornik - Dino Dvornik
Paket aranžman
Balašević - Sve prve ili neka kompilacija
+
Goran Bregović - Goran Bregović (PGP-RTB)
Davorin Popović - Svaka je ljubav ista
Oliver Mandić - neka kompilacija ili Probaj me
itd...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#446 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by Banksy »

Džuboks - Saša Stojanović :thumbup: :thumbup:

IN MEMORIAM - SAŠA STOJANOVIĆ
Punkerton i besmrtnost

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=432433

... njegovi tekstovi, pre svih oni u "Džuboksu", bili su važan deo odrastanja i sazrevanja cele jedne generacije. Upravo ta generacija se, stvarajući famozni novi talas, prva zaista oslobodila kompleksa provincijalizma i počela sebe da doživljava kao ravnopravan deo savremenog, razvijenog sveta. Dobrim delom zahvaljujući raportima koje su iz Londona slali Saša Stojanović i fotograf Branislav Rašić (čuveni tandem Saša&Raša), "Džuboks" je pak postao biblija jugoslovenskog rok novinarstva, nalazeći se rame uz rame sa srodnim izdanjima u Engleskoj ili Americi.
Kada se, u prvoj polovini osamdesetih, "Džuboks" ugasio, Stojanović je započeo intenzivnu saradnju sa magazinom "Rock", poslednjim velikim jugoslovenskim muzičkim časopisom. U međuvremenu, pisao je za australijske novine, a potom i za još desetak američkih, skandinavskih i evropskih listova.

+

http://www.muzika.hr/clanak/23918/knjig ... lesem.aspx
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#447 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by dale cooper »

Banksy wrote:
dale cooper wrote:Nevjerovatno kako je "Dnevnik Jedne Ljubavi" maestralno urađen album. Pjesme, aranžmani, produkcija, orkestracije.
I naravno Josipin glas. Ali kakav je samo Metikoš genije bio. Kada slušam ovaj album kao da slušam recimo neki album
Nick Drakea. Ta ista samozatajnost i ranjivost jedne mlade osobe pretočena u raskošne i dirljive pjesme. :srce:
Album za jesenji kišni dan (možda baš kao ovaj danas) i čašu crnog vina. :) Trebao je biti na višem mjestu ove liste.
Meni je na trećem mjestu. :)
:thumbup:


Indexi - I (Jugoton)
Josipa Lisac - Dnevnik jedne ljubavi
Arsen Dedić - Sve. Neka kompilacija ili Čovjek kao ja
B. Dugme - Bitanga i princeza + sve lagane s prve tri ploče
Time - Time
Azra - Azra
Leb i sol - II
Dino Dvornik - Dino Dvornik
Paket aranžman
Balašević - Sve prve ili neka kompilacija
+
Goran Bregović - Goran Bregović (PGP-RTB)
Davorin Popović - Svaka je ljubav ista
Oliver Mandić - neka kompilacija ili Probaj me
itd...
:thumbup:
Arsen i Oliver Mandić su prilično potcijenjeni na ovoj listi. Vjerovatno rezultat klasičnog rock svjetonazora
većine kritičara koji su glasali i radili na listi. Šteta za Mandića što je poslije totalno prolupao, ali je bio
genije za napraviti dobru pop pjesmu, da ne govorim o njegovim multi instrumentalnim sposobnostima.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#448 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by Ommadawn »

dale cooper wrote:
zg1911 wrote:
tenks ;)

je, afrika je kolijevka ritma. od afrikanaca sam slusao felu (caca afrobeata) i femi kutija, tinariwen i tamikrest (pustinjski afro blues), ali farka tourea (sjajna gitara) i amadou i mariam (slijepi malijski par). sve navedeno bih i preporucio. slobodno nadodaj...

Bome, ti si već spomenuo par fantastičnih izvođača. :thumbup: Ali evo da pokušam. Omar Souleyman (Sirijska legenda popularne
ulične narodne muzike dabke), Konono No 1 (nešto najbliže post punku što sam čuo iz Afrike, fenomenalno!)
Group Doueh & Group Bombino (pustinjski bluzeri poput spomenutih Tinariwen), Eek & Islam Chipsy (frenetični klavijaturistički
mag iz Egipta), Shangaan Electro (oni su nešto kao kolektiv različitih muzičara, a muzika je brzi electro funk),
Ata Kak (Afrička verzija Princea), Toumani Diabaté (svirač tradicionalnog Afričkog instrumenta kora, predivni Afrički folk).
Ima toga još jako, jako mnogo, ali ovo je ono što mi odmah pada napamet. Ima takođe mnogo dobrih antologijskih kompilacija iz
različitih vremenskih perioda sa Afričkog kontinenta. Najbolje diskografske kuće za ovakve stvari su ti Soundway, Sublime Frequencies,
Analog Africa, Strut Records, Soul Jazz Records, Awesome Tapes From Africa i Honest Jon's. Pa kada imaš slobodnog
vremena pročeprkaj malo po njihovim izdanjima, siguran sam da ćeš pronaći dosta intreresantnih stvari za sebe. :)

Izvinjenje ostalim učesnicima na temi za ovaj moj offtopic.
Ma izvinjavaj se materi skote jedan :lol: (šala, šala)
Sad se moram dati u potragu za ovom muzikom i sve ispreslušavati, eventualno nabaviti šta na vinilu ako ima.
Ja se ne držim slijepo jednog žanra iako je classic hard rock temelj.
Jednom slučajno naletim na neki švedski blog, dečko je na državnom radiju slušao reportažu o mađarskoj pop muzici za doba komunizma i zadao se u potragu za muzikom iz diktature. Ko je zainteresovan može ga naći na Youtube pod korisničkim imenom "ultradiskopanorama".
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#449 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by Ommadawn »

Better Man wrote:
Meni najbolja pjesma grupe Time je antologijska Za koji život da se rodim. kako je to jebeno dobra stvar.
Koliko puta sam znao preslušati ovu stvar kad raskinem s nekom curom... Prejako!
Meni je dobra Hegedupa Upa. Gas do daske dok cilindri ne izlete....
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#450 Re: 100 najboljih sa ex jugoslovenske muzičke scene

Post by julisiz es grant »

Ommadawn wrote:
Better Man wrote:
Meni najbolja pjesma grupe Time je antologijska Za koji život da se rodim. kako je to jebeno dobra stvar.
Koliko puta sam znao preslušati ovu stvar kad raskinem s nekom curom... Prejako!
Meni je dobra Hegedupa Upa. Gas do daske dok cilindri ne izlete....
Ima jak tekst :D

zajebavam se...
Post Reply