muzika i predrasude

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#101 Re: muzika i predrasude

Post by dezurni_ucenik »

sema911 wrote:neznam kada god vidim ove rokere duga kosa, vjetnamke, neki fazoni, prljavi i sl pozelim da im dam koju marku da se osisaju operu a onda skontas razlika izmedju takvih osoba i ovoh narodnjaka nepostoji,. svi eksteremi, jedni druge mrze... klasicni balkanci,. muziku slusam neslusam nemam nesto da ne volim,. radio i sta nadje i kako sam raspolozen.,


Kad ja vidim da neko ko je zavrsio fakultet,da glumi elitu i nivo,da se navece obuce ko da je krenuo na operu,a ustvari ide gledati Nikolu Rokvica na Bazene,dodje mi da povratim iste sekunde.
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#102 Re: muzika i predrasude

Post by dale cooper »

TitaniuM.ba wrote:
Nisam ja nikakav "gorljivi" metalac nego ste vi previše ignorantni pa ne vidite ono što vam želim reći. ;-)
Ma ja sam na "vašoj" strani, samo morate brate da imate malo bolju argumentaciju od spominjanja
tekstova Kreatora i izjava članova Slipknota. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#103 Re: muzika i predrasude

Post by dale cooper »

So What! wrote:
Brate tebi ako Kreator ne valja, onda ja ne znam šta tebi valja. Rekao sam ti, način na koji ti razmišljaš ne bi odobrio niko ko sluša metal. Čuj Kreator ne valja, tebi ustvari ništa ne valja. Rekao si da ni Iron Maiden nije zaslužio ovaj status.
Ne kažem da Kreator ne valja, ali realno kada govorimo o naj metalu nisu jedan od
onih koji bi mi pali na pamet kao primjer.

Što se tiče Iron Maidena nikada nisam rekao ništa slično. Iron Maiden su zaslužili svoj
status serijom odličnih albuma. Međutim Iron Maiden već godinama recikliraju sopstveni
opus ne nudeći apsolutno ništa novo. Nešto slično poput Stonesa, koji nisu izdali zaista
dobar album još od kraja 70-tih. Što ne umanjuje značaj ili briljantnost njihovog opusa
u periodu od 68 do 74.
Last edited by dale cooper on 12/01/2013 15:52, edited 2 times in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#104 Re: muzika i predrasude

Post by dale cooper »

The One and Only wrote:Ovako, moram prokomentarisati, ne spominjite mi Nickelback u negativnom kontekstu ako Boga znate ili ne znate, to mi je omiljeni bend. U muzici su mi bitne tri karakteristike, glas, melodija i tekst a Nickelback objedinjava sve tri na najbolji način i trenutno su definitivno najbolji rock band na svijetu. To što vi smatrate da su samo "dinosaurusi" u žanru roka dobri je vaša stvar ali meni je također bitno da bend pjeva o vremenu u kojem ja živim, to je veliki plus u mojim očima jer lahko je bilo postati zvijezda u vrijeme kada se rock muzika najviše cijenila od strane omladine a sada u ovom vremenu je to skoro nemoguća misija jer je toliko novih žanrova i klinaca željnih dokazivanja da je to na nivou nemoguće misije. I ti bendovi o kojima vi govorite tipa Nirvana ili Led Zeppelin, su naslijedili furku odnosno žanr muzike od nekoga (kopirali su mnogo toga), nisu ga oni izmislili. Ne sporim njihov kvalitet ali ne volim kada neko nipodištava neki bend samo zato što pjevaju u savremenom dobu i zarađuju dobro od muzike koju prave. Jeb*š "garažne" bendove ako do kraja života ostanu takvi tj. garažni, koja je korist od njihove KVALITETNE muzike ako za nju znaju članovi benda i par njihovih jarana? Dobra muzika treba da se čuje a ne skrivati je i govoriti kako je dobra ali nije na prodaju. Što se tiće teme, ja mislim da to i nisu neke predrasude, muzika nas poprilično definiše, reci mi šta slušaš i ja ću ti reći kakav si čovjek, barem par tvojih karakteristika to jeste. Ako slušaš sve tj. bilo koji tip muzike onda si neodlučan i nisi baš poznat po principjelnosti, ako slusaš turbo folk i RNB onda si tip koji slijedi trendove, modu i uvijek se trudiš da si u fazonu i da si "viđen", ako slušaš turbo folk onda ti i nije bitna umjetnost ili naobrazba, voliš površne priće, koketiranje i ne voliš ozbiljne teme, želiš da se dodvoriš ljudima oko tebe, ako si rastafarijaner onda voliš pušionu sa ekipom i život ala hipik bez pravila i zakona, ponovo nisi toliko principjelan i tako dalje da ne širim više. Ja ne slušam samo rock, to je inače jedna česta predrasuda kod ljudi koji ne znaju šta slušaju, ne mora značiti da ako neko kaže da sluša neki tip muzike da on sluša isključivo taj tip muzike, to je samo njegov omiljeni izbor. Ja nikada nebih kvario nekom društvu čejf samo zato što nisam ljubitelj muzike koja svira na partiju, neka svira ono što većina želi da čuje mada očekujem da me makar par puta ispoštuju što se rijetko desi jer turbo folkeri nisu baš poznati po poštivanju individualnosti. :D Kažem turbo folkeri jer su oni trenutno većina, nešto i ne vjerujem baš u te vaše priće o ne poznavanju ni jedne osobe u vašoj blizini koja sluša tu vrstu muzike. Baš sam razvukao ovaj tekst iako nisam htio, pogodila me tema jbg halalite. :-D
Nickelback je nešto najgore što trenutno postoji u rock muzici. Pozerstvo, isprazni r'n'r klišeji i stotinu
puta reciklirani rifovi sve na jednom mjestu. Rock muzika za ljude koji ne vole rock muziku.
Takođe pogledati Creed i sva ostala post grunge sranja.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#105 Re: muzika i predrasude

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
The One and Only wrote:Ovako, moram prokomentarisati, ne spominjite mi Nickelback u negativnom kontekstu ako Boga znate ili ne znate, to mi je omiljeni bend. U muzici su mi bitne tri karakteristike, glas, melodija i tekst a Nickelback objedinjava sve tri na najbolji način i trenutno su definitivno najbolji rock band na svijetu. To što vi smatrate da su samo "dinosaurusi" u žanru roka dobri je vaša stvar ali meni je također bitno da bend pjeva o vremenu u kojem ja živim, to je veliki plus u mojim očima jer lahko je bilo postati zvijezda u vrijeme kada se rock muzika najviše cijenila od strane omladine a sada u ovom vremenu je to skoro nemoguća misija jer je toliko novih žanrova i klinaca željnih dokazivanja da je to na nivou nemoguće misije. I ti bendovi o kojima vi govorite tipa Nirvana ili Led Zeppelin, su naslijedili furku odnosno žanr muzike od nekoga (kopirali su mnogo toga), nisu ga oni izmislili. Ne sporim njihov kvalitet ali ne volim kada neko nipodištava neki bend samo zato što pjevaju u savremenom dobu i zarađuju dobro od muzike koju prave. Jeb*š "garažne" bendove ako do kraja života ostanu takvi tj. garažni, koja je korist od njihove KVALITETNE muzike ako za nju znaju članovi benda i par njihovih jarana? Dobra muzika treba da se čuje a ne skrivati je i govoriti kako je dobra ali nije na prodaju. Što se tiće teme, ja mislim da to i nisu neke predrasude, muzika nas poprilično definiše, reci mi šta slušaš i ja ću ti reći kakav si čovjek, barem par tvojih karakteristika to jeste. Ako slušaš sve tj. bilo koji tip muzike onda si neodlučan i nisi baš poznat po principjelnosti, ako slusaš turbo folk i RNB onda si tip koji slijedi trendove, modu i uvijek se trudiš da si u fazonu i da si "viđen", ako slušaš turbo folk onda ti i nije bitna umjetnost ili naobrazba, voliš površne priće, koketiranje i ne voliš ozbiljne teme, želiš da se dodvoriš ljudima oko tebe, ako si rastafarijaner onda voliš pušionu sa ekipom i život ala hipik bez pravila i zakona, ponovo nisi toliko principjelan i tako dalje da ne širim više. Ja ne slušam samo rock, to je inače jedna česta predrasuda kod ljudi koji ne znaju šta slušaju, ne mora značiti da ako neko kaže da sluša neki tip muzike da on sluša isključivo taj tip muzike, to je samo njegov omiljeni izbor. Ja nikada nebih kvario nekom društvu čejf samo zato što nisam ljubitelj muzike koja svira na partiju, neka svira ono što većina želi da čuje mada očekujem da me makar par puta ispoštuju što se rijetko desi jer turbo folkeri nisu baš poznati po poštivanju individualnosti. :D Kažem turbo folkeri jer su oni trenutno većina, nešto i ne vjerujem baš u te vaše priće o ne poznavanju ni jedne osobe u vašoj blizini koja sluša tu vrstu muzike. Baš sam razvukao ovaj tekst iako nisam htio, pogodila me tema jbg halalite. :-D
Nickelback je nešto najgore što trenutno postoji u rock muzici. Pozerstvo, isprazni r'n'r klišeji i stotinu
puta reciklirani rifovi sve na jednom mjestu. Rock muzika za ljude koji ne vole rock muziku.
Takođe pogledati Creed i sva ostala post grunge sranja.
Creed nesto ni Amerikanci ne gotive.
hali gali halid
Posts: 2379
Joined: 08/10/2007 22:45

#106 Re: muzika i predrasude

Post by hali gali halid »

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#107 Re: muzika i predrasude

Post by dale cooper »

CVIKERASH wrote:
Creed nesto ni Amerikanci ne gotive.
Ma jebiga u jednom periodu su prodavali albume kao halvu.
Što samo govori da jako mnogo ljudi mogu biti jako mnogo u krivu. :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#108 Re: muzika i predrasude

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
CVIKERASH wrote:
Creed nesto ni Amerikanci ne gotive.
Ma jebiga u jednom periodu su prodavali albume kao halvu.
Što samo govori da jako mnogo ljudi mogu biti jako mnogo u krivu. :D
Prodaje i Justin Bieber ,pa je predmet sprdnje. :D

Iskreno,imaju par stvarki koje su mogu poslusati(mozda iz nekog podsjecanja na taj period srednje skole),What If,One,With Arms wide open,I'm 18 ...
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#109 Re: muzika i predrasude

Post by terra_incognita »

Ugljesa_ wrote:
sema911 wrote:neznam kada god vidim ove rokere duga kosa, vjetnamke, neki fazoni, prljavi i sl pozelim da im dam koju marku da se osisaju operu a onda skontas razlika izmedju takvih osoba i ovoh narodnjaka nepostoji,. svi eksteremi, jedni druge mrze... klasicni balkanci,. muziku slusam neslusam nemam nesto da ne volim,. radio i sta nadje i kako sam raspolozen.,
Ne znam, ja kad vidim da neko ne zna rastaviti negaciju od glagola i da je generalno nepismen dodje mi da mu platim ponovno osnovno skolovanje.
I da znas da je moja vjetnamka bila jako skupa i da kose perem cesce nego kakva zena. Eto :-D
:thumbup:
:D
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#110 Re: muzika i predrasude

Post by dale cooper »

CVIKERASH wrote:
dale cooper wrote:
CVIKERASH wrote:
Creed nesto ni Amerikanci ne gotive.
Ma jebiga u jednom periodu su prodavali albume kao halvu.
Što samo govori da jako mnogo ljudi mogu biti jako mnogo u krivu. :D
Prodaje i Justin Bieber ,pa je predmet sprdnje. :D

Iskreno,imaju par stvarki koje su mogu poslusati(mozda iz nekog podsjecanja na taj period srednje skole),What If,One,With Arms wide open,I'm 18 ...
Ja za sve te bendove krivim Eddie Veddera i Pearl Jam. :D Mislim da je i on sam jednom
izjavio da mu se povraća kad na radiju čuje ljude koji pjevaju slično njemu.
Valjda je zato sam Pearl Jam iz albuma u album pokušao da pobjegne od tog izvornog
zvuka iz perioda albuma Ten. Koji su bendovi tipa Creed uzimali kao blueprint, spojivši
ga sa banalnom kuknjavom i radio friendly melodijama.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#111 Re: muzika i predrasude

Post by ultima_palabra »

dale cooper wrote:Ja za sve te bendove krivim Eddie Veddera i Pearl Jam. :D Mislim da je i on sam jednom
izjavio da mu se povraća kad na radiju čuje ljude koji pjevaju slično njemu.
Valjda je zato sam Pearl Jam iz albuma u album pokušao da pobjegne od tog izvornog
zvuka iz perioda albuma Ten. Koji su bendovi tipa Creed uzimali kao blueprint, spojivši
ga sa banalnom kuknjavom i radio friendly melodijama.
Fakat :D Odmah mi naumpadne jedna epizoda Celebrity Deathmatcha gdje se Eddie i taj lik iz Creeda potuku jer mu je ovaj ukrao glas :lol:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#112 Re: muzika i predrasude

Post by dezurni_ucenik »

[/quote]Ma jebiga u jednom periodu su prodavali albume kao halvu.
Što samo govori da jako mnogo ljudi mogu biti jako mnogo u krivu. :D[/quote]

Prodaje i Justin Bieber ,pa je predmet sprdnje. :D

Iskreno,imaju par stvarki koje su mogu poslusati(mozda iz nekog podsjecanja na taj period srednje skole),What If,One,With Arms wide open,I'm 18 ...[/quote]

Ja za sve te bendove krivim Eddie Veddera i Pearl Jam. :D Mislim da je i on sam jednom
izjavio da mu se povraća kad na radiju čuje ljude koji pjevaju slično njemu.
Valjda je zato sam Pearl Jam iz albuma u album pokušao da pobjegne od tog izvornog
zvuka iz perioda albuma Ten. Koji su bendovi tipa Creed uzimali kao blueprint, spojivši
ga sa banalnom kuknjavom i radio friendly melodijama.[/quote]


+ malo krscanskih motiva sto su kasnije iskoristili i Evanescence i P.O.D.Tacnije utabali put takvim grupama sa religioznim motivima.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#113 Re: muzika i predrasude

Post by dezurni_ucenik »

ultima_palabra wrote:
dale cooper wrote:Ja za sve te bendove krivim Eddie Veddera i Pearl Jam. :D Mislim da je i on sam jednom
izjavio da mu se povraća kad na radiju čuje ljude koji pjevaju slično njemu.
Valjda je zato sam Pearl Jam iz albuma u album pokušao da pobjegne od tog izvornog
zvuka iz perioda albuma Ten. Koji su bendovi tipa Creed uzimali kao blueprint, spojivši
ga sa banalnom kuknjavom i radio friendly melodijama.
Fakat :D Odmah mi naumpadne jedna epizoda Celebrity Deathmatcha gdje se Eddie i taj lik iz Creeda potuku jer mu je ovaj ukrao glas :lol:

:lol:

Celebrity Death Match .odlicna zajebancija.

Keith iz Prodigy protiv Celine Dion
Fred Durst protiv James Hetfielda
Manson vs Hanson
Rage Against The Machine vs The Machine
... :-)
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#114 Re: muzika i predrasude

Post by dale cooper »

Ma takve stvari se dešavaju kad diskografske kuće nanjuše lovu i počnu
potpisivati razvodnjene kopije originala. To se desilo sa grungeom, pa
se onda desilo sa nu-metalom. Uzmi određeni stil pa ga malo ublaži i
prilagodi radio rotaciji i masovnoj upotrebi. I onda u procesu izgubiš
sve što je bilo zanimljivo i kvalitetno u tome.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#115 Re: muzika i predrasude

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:Ma takve stvari se dešavaju kad diskografske kuće nanjuše lovu i počnu
potpisivati razvodnjene kopije originala. To se desilo sa grungeom, pa
se onda desilo sa nu-metalom. Uzmi određeni stil pa ga malo ublaži i
prilagodi radio rotaciji i masovnoj upotrebi. I onda u procesu izgubiš
sve što je bilo zanimljivo i kvalitetno u tome.

Hair metal,grunge,nu metal,emo...
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#116 Re: muzika i predrasude

Post by dale cooper »

CVIKERASH wrote:
dale cooper wrote:Ma takve stvari se dešavaju kad diskografske kuće nanjuše lovu i počnu
potpisivati razvodnjene kopije originala. To se desilo sa grungeom, pa
se onda desilo sa nu-metalom. Uzmi određeni stil pa ga malo ublaži i
prilagodi radio rotaciji i masovnoj upotrebi. I onda u procesu izgubiš
sve što je bilo zanimljivo i kvalitetno u tome.

Hair metal,grunge,nu metal,emo...
Da, da, sve što je u nekom periodu okarekterisano kao "sljedeća velika stvar" je imalo
sličnu sudbinu.

Iako pojava interneta i instantna dostupnost ogromne količine muzike (od klasika pa sve do
totalnih rariteta i obskurnih kurioziteta) je u mnogome promijenila stvari.
MTV i radio više nemaju neki veliki uticaj i moć da stvaraju zvijezde i nove muzičke
trendove. Sad svako na netu može pronaći nešto što odgovara njegovom ukusu i
senzibilitetu. I to je sjajno.
Chiara
Posts: 9
Joined: 05/04/2012 11:08

#117 Re: muzika i predrasude

Post by Chiara »

stvaram predrasude samo prema ljudima koji slusaju jednu vrstu muzike, i ne interesuje ih nijedna druga.
u muzici se svako od nas pronalazi, pa je logicno da nas ona definise.
inace, najvise cijenim azru i balasevica. kuci slusam sta god mi se u tom trenutku slusa, i to je prilicno sirok spektar muzike.
turbo folk tekstovi na banalan nacin opisuju situacije iz svakodnevnice, lako se u njima pronaci, i zato su tako privlacne i popularne. licno, prilagodim se svakoj situaciji, pa mi je donekle prihvatljivo to slusati npr. jednom mjesecno, kad se nadjem u takvoj situaciji. nemam nikakvo pozitivno misljenje o toj muzici. sta vise, od te muzike pravim zajebanciju, ali naravno postujem svaciji izbor i ne planiram nikoga dirati ili omalozavati zbog toga.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#118 Re: muzika i predrasude

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
CVIKERASH wrote:
dale cooper wrote:Ma takve stvari se dešavaju kad diskografske kuće nanjuše lovu i počnu
potpisivati razvodnjene kopije originala. To se desilo sa grungeom, pa
se onda desilo sa nu-metalom. Uzmi određeni stil pa ga malo ublaži i
prilagodi radio rotaciji i masovnoj upotrebi. I onda u procesu izgubiš
sve što je bilo zanimljivo i kvalitetno u tome.

Hair metal,grunge,nu metal,emo...
Da, da, sve što je u nekom periodu okarekterisano kao "sljedeća velika stvar" je imalo
sličnu sudbinu.

Iako pojava interneta i instantna dostupnost ogromne količine muzike (od klasika pa sve do
totalnih rariteta i obskurnih kurioziteta) je u mnogome promijenila stvari.
MTV i radio više nemaju neki veliki uticaj i moć da stvaraju zvijezde i nove muzičke
trendove. Sad svako na netu može pronaći nešto što odgovara njegovom ukusu i
senzibilitetu. I to je sjajno.
MTV je postao reality kanal.Cak su izbacili iz loga "music televison".

A poslije ema sam se pitao,sta je sljedece?Djeluje mi da su sad na red dosli dubstep,trance ala Swedish House Mafia,odnosno sto bi Ameri rekli EDM muzika.
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#119 Re: muzika i predrasude

Post by celava_dlaka »

Turbo folk :music2: :bih:
Nek svako slusa sta hoce i nek nenapada druge zbog toga :-)
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#120 Re: muzika i predrasude

Post by dale cooper »

CVIKERASH wrote:
MTV je postao reality kanal.Cak su izbacili iz loga "music televison".

A poslije ema sam se pitao,sta je sljedece?Djeluje mi da su sad na red dosli dubstep,trance ala Swedish House Mafia,odnosno sto bi Ameri rekli EDM muzika.
Uvijek će se naći nešto pogodno za komercijalizaciju. Samo sada je kao što sam spomenuo
mnogo lakše isključiti se iz mainstreama i slušati ono što zaista želiš.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#121 Re: muzika i predrasude

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
CVIKERASH wrote:
MTV je postao reality kanal.Cak su izbacili iz loga "music televison".

A poslije ema sam se pitao,sta je sljedece?Djeluje mi da su sad na red dosli dubstep,trance ala Swedish House Mafia,odnosno sto bi Ameri rekli EDM muzika.
Uvijek će se naći nešto pogodno za komercijalizaciju. Samo sada je kao što sam spomenuo
mnogo lakše isključiti se iz mainstreama i slušati ono što zaista želiš.

Bas tako.Prije nas je MTV oblikovao.Sad raznorazni muzicki siteovi,internet radio stanice itd.

Samo sto je tada mainstream bio odlican.Sad,tu i tamo.
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#122 Re: muzika i predrasude

Post by dale cooper »

CVIKERASH wrote:

Bas tako.Prije nas je MTV oblikovao.Sad raznorazni muzicki siteovi,internet radio stanice itd.

Samo sto je tada mainstream bio odlican.Sad,tu i tamo.
Ma bilo je i tada dosta sranja. Samo što čovjek uvijek gleda na prošlost sa
nostalgijom. Posebno taj period odrastanja i srednje škole kada se bilo
mlađe i sve se činilo puno raznih mogućnosti. :)
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#123 Re: muzika i predrasude

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
CVIKERASH wrote:

Bas tako.Prije nas je MTV oblikovao.Sad raznorazni muzicki siteovi,internet radio stanice itd.

Samo sto je tada mainstream bio odlican.Sad,tu i tamo.
Ma bilo je i tada dosta sranja. Samo što čovjek uvijek gleda na prošlost sa
nostalgijom. Posebno taj period odrastanja i srednje škole kada se bilo
mlađe i sve se činilo puno raznih mogućnosti. :)

Ja kad sam isao u gimnaziju (1999-2003)tad su se slusali Limp Bizkit,Korn,Offspring,Eminem...

Ali opet malo o MTV. :D .
Uzmimo taj period.U pola sata si mogao vidjeti ,lupam,sljedece spotove
Backstreet Boys - Get Down
Metallica - Fuel
2Pac - California Love
Prodigy -Breathe
Whitney Houston - neka stvarka(nesto se ne mogu sjetiti njenih stvari iz tog perioda,osim Ill always love you :D
Radiohead-Paranoid Android
Snealker Pimps-Spin Spin Sugar
Smashing Pumpkins,Bush,Alice In Chains,Nirvana....

Znaci svaki zanr si mogao chekirati.Na tebi je hoces se nadovezati na npr Sneaker Pimps,triphop muziku pa onda otkriti npr.Lamb.

Danas recimo meni je MTV Rocks korektan kanal.Mozes vidjeti spotova od The Drums,Foo Fightersa do Monkeysa i Kasabian (tvoj omiljeni band :D ).
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#124 Re: muzika i predrasude

Post by Industrialyzer »

Sve rokeri nekakvi na forumu :mrgreen:

Image

U tim vasim analizama, nisam upratio gdje spadamo mi sto slusamo ovog covjeka i njemu slicne? :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#125 Re: muzika i predrasude

Post by Velkoski »

šta vi znate ba



:dance:
Post Reply