Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply
User avatar
oldtajmer
Posts: 5030
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#176 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by oldtajmer »

ako cemo se drzati islama zasto onda skracivati nastavu u osnovnim skolama ako djeca do 15 godina nisu duzna da poste, a posto mnogo vise odraslih posti nego djece zar ne bi bilo lijepo da se donese odluka da se obustavi rad sat vremena prije iftara svima osim hitnim sluzbama i na jedno 3 sata iza iftara :thumbup:
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#177 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by Officer Crabtree »

Do kad vama škole rade, do kad je taj zadnji čas i kad je iftar vama u Sarajevu?

O kakvom odmoru za iftar i nakon iftara govorite, kao ovi iz NS... Kakav odmora ubrzo nakon iftara kraj ionako.

Ili skratiti časove da se kući dođe na iftar ili ništa ne dirati...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#178 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by uglavnomja »

Haris.ba wrote: 29/03/2023 23:10
teskeredzic_22 wrote: 29/03/2023 23:04 U suštini poruka je jasna kuda ovaj grad i društvo idu iz sekularizma u nesekularizam.
Većina je jasna , ovo je demokratsko društvo
Mislim da se ne razumije sta znaci sekularizam i nesekularizam u Bosni.

Kod nas je sekularizam u smislu da su vjerske zajednice ravnopravne.

I ljudska prava nemaju veze sa vecinom ili manjinom u demokratskom drustvu. Ona i jesu proizvod onoga sto jeste demokratsko drustvo - tj.sloboda vjeroispovjesti.

:shock: :?

sekularizam u normalnim zemljama znaci da je drzava odvojena od vjere (u nasem slucaju od sve 3 dominantne vjere) , da vjerske zajednice nemaju pravo da se petljaju u politiku i rukovodjenje drzavom, obrazovanje ... itd


sveo si demokratiju i sva ljudska prava na slobodu vjeroispovjesti :cry:


:run:



cinjenice kazu - sto je vise vjere u drzave to je ekonomija gora i narod neobrazovaniji i siromasniji



i sam cin skracivanja casa nije toliki problem
problem je demonstracija sile i puta kojim ce ici "gradjanska probosanska i proeuropska" vlast - jos zesce u islamizaciju od sda
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#179 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by Haris.ba »

uglavnomja wrote: 30/03/2023 08:35 , da vjerske zajednice nemaju pravo da se petljaju u politiku i rukovodjenje drzavom, obrazovanje ... itd
Je li npr.Njemacka normalna drzava?
Article 21

Catholic religious instruction in elementary, senior, secondary and vocational schools constitutes a regular portion of the curriculum, and is to be taught in accordance with the principles of the Catholic Church. In religious instruction, special care will be taken to inculcate patriotic, civic and social consciousness and sense of duty in the spirit of the Christian Faith and the moral code, precisely as in the case of other subjects. The syllabus and the selection of textbooks for religious instruction will be arranged by consultative agreement with the ecclesiastical authorities, and these latter have the right to investigate whether pupils are receiving religious instruction in accordance with the teachings and requirements of the Church. Opportunities for such investigation will be agreed upon with the school authorities.

Article 22

With regard to the appointment of Catholic religious instructors, agreement will be arrived at as a result of mutual consultation on the part of the bishop unfit for the further exercise of their teaching functions, either on pedagogical grounds or by reason of their moral conduct, may not be employed for religious instruction so long as the obstacle remains.

Article 23

The retention of Catholic denomination schools and the establishment of new ones, is guaranteed. In all parishes in which parents or guardians request it, Catholic elementary schools will be established, provided that the number of pupils available appears to be sufficient for a school managed and administered in accordance with the standards prescribed by the State, due regard being had to the local conditions of school organizations.

Article 24

In all Catholic elementary schools only such teachers are to be employed as are members of the Catholic Church, and who guarantee to fulfill the special requirements of a Catholic school.

Within the frame-work of the general professional training of teachers, arrangements will be made which will secure the formation and training of Catholic teachers in accordance with the special requirements of Catholic denominational schools.

Article 25

Religious Orders and Congregations are entitled to establish and conduct private schools, subject to the general laws and ordinances governing education. In so far as these schools follow the curriculum prescribed for State schools, those attending them acquire the same qualifications as those attending State schools. The admission of members of religious Orders or Congregations to the teaching office, and their appointment to elementary, secondary or senior schools, are subject to the general conditions applicable to all.
k4mi
Posts: 306
Joined: 12/02/2013 10:57

#180 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by k4mi »

kakva bi tek reakcija bila da recimo rektor prouci neku dovu studentima prilikom preuzimanja diplome kao sto npr na Cambridge-u prekrste studenta u sekularnoj Engleskoj
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#181 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by breuer »

k4mi wrote: 30/03/2023 08:58 kakva bi tek reakcija bila da recimo rektor prouci neku dovu studentima prilikom preuzimanja diplome kao sto npr na Cambridge-u prekrste studenta u sekularnoj Engleskoj
jes da je Kembridž stariji od Sa Uni-a skoro tisuć godina, al haj...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13647
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#182 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by JohnnyS »

Zašto iz Njemačke ne možemo uzeti ono što valja nego moramo ono što ne valja?

Miješanje religije u državne institucije nije dobro nigdje, ni u Minkenu, ni u Teheranu, ni u Grudama, ni u Mostaru, ni u Sarajevu.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#183 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by breuer »

JohnnyS wrote: 30/03/2023 09:00 Zašto iz Njemačke ne možemo uzeti ono što valja nego moramo ono što ne valja?

Miješanje religije u državne institucije nije dobro nigdje, ni u Minkenu, ni u Teheranu, ni u Grudama, ni u Mostaru, ni u Sarajevu.
bravo :thumbup:
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#184 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by elSaik »

Haris.ba wrote: 30/03/2023 08:56
uglavnomja wrote: 30/03/2023 08:35 , da vjerske zajednice nemaju pravo da se petljaju u politiku i rukovodjenje drzavom, obrazovanje ... itd
Je li npr.Njemacka normalna drzava?
Article 21

Catholic religious instruction in elementary, senior, secondary and vocational schools constitutes a regular portion of the curriculum, and is to be taught in accordance with the principles of the Catholic Church. In religious instruction, special care will be taken to inculcate patriotic, civic and social consciousness and sense of duty in the spirit of the Christian Faith and the moral code, precisely as in the case of other subjects. The syllabus and the selection of textbooks for religious instruction will be arranged by consultative agreement with the ecclesiastical authorities, and these latter have the right to investigate whether pupils are receiving religious instruction in accordance with the teachings and requirements of the Church. Opportunities for such investigation will be agreed upon with the school authorities.

Article 22

With regard to the appointment of Catholic religious instructors, agreement will be arrived at as a result of mutual consultation on the part of the bishop unfit for the further exercise of their teaching functions, either on pedagogical grounds or by reason of their moral conduct, may not be employed for religious instruction so long as the obstacle remains.

Article 23

The retention of Catholic denomination schools and the establishment of new ones, is guaranteed. In all parishes in which parents or guardians request it, Catholic elementary schools will be established, provided that the number of pupils available appears to be sufficient for a school managed and administered in accordance with the standards prescribed by the State, due regard being had to the local conditions of school organizations.

Article 24

In all Catholic elementary schools only such teachers are to be employed as are members of the Catholic Church, and who guarantee to fulfill the special requirements of a Catholic school.

Within the frame-work of the general professional training of teachers, arrangements will be made which will secure the formation and training of Catholic teachers in accordance with the special requirements of Catholic denominational schools.

Article 25

Religious Orders and Congregations are entitled to establish and conduct private schools, subject to the general laws and ordinances governing education. In so far as these schools follow the curriculum prescribed for State schools, those attending them acquire the same qualifications as those attending State schools. The admission of members of religious Orders or Congregations to the teaching office, and their appointment to elementary, secondary or senior schools, are subject to the general conditions applicable to all.
Iako nije napisano odakle je ovo kopirano, očito je iz teksta da se radi o katoličkim školama. Dakle, školama koje su na tim principima osnovane. s tim u vezi, ako bismo pravili paralelu onda bismo prvo trebali dozvoliti da se osnuju islamske osnovne škole pa da onda te škole donose kakve hoće odluke tokom Ramazana.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#185 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by Haris.ba »

elSaik wrote: 30/03/2023 09:04 Iako nije napisano odakle je ovo kopirano, očito je iz teksta da se radi o katoličkim školama. Dakle, školama koje su na tim principima osnovane. s tim u vezi, ako bismo pravili paralelu onda bismo prvo trebali dozvoliti da se osnuju islamske osnovne škole pa da onda te škole donose kakve hoće odluke tokom Ramazana
Tekst je iz Konkordata sa Vatikanom. Valjda je samo po sebi to jasno?

U clanu 21.pise veoma jasno da u svim redovnim skolama katolicki nauk cini redovni kurikulum.

Evo ponovo.
Article 21

Catholic religious instruction in elementary, senior, secondary and vocational schools constitutes a regular portion of the curriculum, and is to be taught in accordance with the principles of the Catholic Church. In religious instruction, special care will be taken to inculcate patriotic, civic and social consciousness and sense of duty in the spirit of the Christian Faith and the moral code, precisely as in the case of other subjects. The syllabus and the selection of textbooks for religious instruction will be arranged by consultative agreement with the ecclesiastical authorities, and these latter have the right to investigate whether pupils are receiving religious instruction in accordance with the teachings and requirements of the Church. Opportunities for such investigation will be agreed upon with the school authorities.
Last edited by Haris.ba on 30/03/2023 09:12, edited 1 time in total.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#186 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by Horcrux »

k4mi wrote: 30/03/2023 08:58 kakva bi tek reakcija bila da recimo rektor prouci neku dovu studentima prilikom preuzimanja diplome kao sto npr na Cambridge-u prekrste studenta u sekularnoj Engleskoj
Moze izvor za to, jer sam poprilicno siguran da si to izmislio.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13647
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#187 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by JohnnyS »

Možda je gledao negdje snimku pa mu se činilo da kad prebaci onu traku na kapi s jedne strane na drugu kad uruči diplomu da ga krsti :D
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#188 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by elSaik »

Haris.ba wrote: 30/03/2023 09:08
elSaik wrote: 30/03/2023 09:04 Iako nije napisano odakle je ovo kopirano, očito je iz teksta da se radi o katoličkim školama. Dakle, školama koje su na tim principima osnovane. s tim u vezi, ako bismo pravili paralelu onda bismo prvo trebali dozvoliti da se osnuju islamske osnovne škole pa da onda te škole donose kakve hoće odluke tokom Ramazana
Tekst je iz Konkordata sa Vatikanom. Valjda je samo po sebi to jasno?

U clanu 21.pise veoma jasno da u svim redovnim skolama katolicki nauk cini redovni kurikulum.

Evo ponovo.
Article 21

Catholic religious instruction in elementary, senior, secondary and vocational schools constitutes a regular portion of the curriculum, and is to be taught in accordance with the principles of the Catholic Church. In religious instruction, special care will be taken to inculcate patriotic, civic and social consciousness and sense of duty in the spirit of the Christian Faith and the moral code, precisely as in the case of other subjects. The syllabus and the selection of textbooks for religious instruction will be arranged by consultative agreement with the ecclesiastical authorities, and these latter have the right to investigate whether pupils are receiving religious instruction in accordance with the teachings and requirements of the Church. Opportunities for such investigation will be agreed upon with the school authorities.
Čini i vjeronauka u našim školama. To ne znači da se te škole vode katoličkim principima. Član 23. se odnosi na osnivanje katoličkih škola koje se onda vode katoličkim principima u cijelosti, član 24. govori o tome da nastavnici mogu biti samo katolici, a član 25. na osnivanje katoličkih privatnih škola.

Dakle, na konkretnu našu situaciju u javnim ustanovama se član 21. ne odnosi.
k4mi
Posts: 306
Joined: 12/02/2013 10:57

#189 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by k4mi »

breuer wrote: 30/03/2023 08:59
k4mi wrote: 30/03/2023 08:58 kakva bi tek reakcija bila da recimo rektor prouci neku dovu studentima prilikom preuzimanja diplome kao sto npr na Cambridge-u prekrste studenta u sekularnoj Engleskoj
jes da je Kembridž stariji od Sa Uni-a skoro tisuć godina, al haj...
koja je onda tu logika? Ako se dovoljno dugo vjerska praksa upraznjava postaje sekularna?
Horcrux wrote: 30/03/2023 09:09
k4mi wrote: 30/03/2023 08:58 kakva bi tek reakcija bila da recimo rektor prouci neku dovu studentima prilikom preuzimanja diplome kao sto npr na Cambridge-u prekrste studenta u sekularnoj Engleskoj
Moze izvor za to, jer sam poprilicno siguran da si to izmislio.
clan porodice je zavrsio Cambridge, samo je prije ceremonije morao poslati zahtjev da bude iskljucen iz tog dijela ceremonije

Inace dio je ceremonije da kleknes pred rektora a on ti da diplomu u ime Oca, Sina i Svetog duha.

https://www.cambridgestudents.cam.ac.uk ... s/ceremony

tu mozes naci i tekst koji se procita

"Auctoritate mihi commissa admitto te ad gradum (name of degree), in nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti."

"By the authority committed to me, I admit you to the degree of (name of degree) in the name of the Father and of the Son and of the Holy Spirit." (The 'Trinitarian formula' may be omitted at the request of the graduand).
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#190 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by Haris.ba »

elSaik wrote: 30/03/2023 09:15 Dakle, na konkretnu našu situaciju u javnim ustanovama se član 21. ne odnosi.
Hajde, barem smo napredovali. Od toga da u normalnim zemljama vjerske zajednice se ne mogu petljati u obrazovanje, do toga da mogu se petljati u vjeronauku.

Eh, sad sto se tice skracenja casova - je li volimo demokratiju ? Sprovesti anketu da li zele ucenici skracenje i rijesiti dilemu.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#191 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by breuer »

Haris.ba wrote: 30/03/2023 09:21
elSaik wrote: 30/03/2023 09:15 Dakle, na konkretnu našu situaciju u javnim ustanovama se član 21. ne odnosi.
Hajde, barem smo napredovali. Od toga da u normalnim zemljama vjerske zajednice se ne mogu petljati u obrazovanje, do toga da mogu se petljati u vjeronauku.

Eh, sad sto se tice skracenja casova - je li volimo demokratiju ? Sprovesti anketu da li zele ucenici skracenje i rijesiti dilemu.
nije demokratija uvijek prosti glas većine, vrlo moguće da onda i ne bi bilo škole...
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#192 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by nivla »

sjedinjene americke drzave trebaju mijenjati svoje novcanice na kojim pise “in god we trust” nisu dovoljno sekularni ali za bozic misaona imenica da rade i slicno, u njemackoj isto sto se tice bozica i svetih dana koji mu prethode, pa u srednjoj sam ucio iz njemackog jezika o svetom nikoli velikom petku, uskrsu kao identitetu njemackog naroda

u dosta skola nastava je i do 8 sati tako da se ne moze stici na iftar, kao ni pripremiti iftar onaj ko ga sprema, ako su skratili nije smak svijeta, u skole ne idu samo djeca vec i nastavnici/profesori, valjda im treba omoguciti osnovno ljudsko pravo na praktikovanje vjere a to se u konkretnom slucaju uradilo skracenjem trajanja casova i omogucavanjem da se stigne u vrijeme iftara iftariti, ne zive profesori i nastavnici tik uz skolu pa da mogu za 5 minuta biti kuci
uglavnom ovo forsiranje sekularnosti je nekako uvijek kada je tema islam gdje su muslimani vecina, dok se u slucaju ostalih konfesija to predstavlja kao tolerancija i multikuluralnost

evo i ovaj primjer kembridza i krstenja iz kojeg se mozes izjasniti da se ne obavi, ali te sigurno nece prozvati ekstremistom sto to nisi htio na ceremoniji

sto se tice krscanskog posta to nije isto kao sto je u islamu, krscani u toku posta jedu normalno posnu hranu, dok u islamu ne jedes i ne pijes nista dok traje post
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#193 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by Thorgerson »

Da se razumijemo nisam vjernik nekakav, ali mislim da mi previse imamo islamofobije ovdje.

Npr
Zamislite da nam na novcanicama pise "U Allaha vjerujemo".

Zamislite da prilikom preuzimanja ministarstva ili evo Becirovic za predsjednika kaze "Allaha mi".

Il da neki svjedok kaze "Govorit cu istinu tako mi Allaha".

Eh da. Sve ovo gore pobrojano je postojalo ili postoji u Americi i dan danas.

Mislim da dosta ljudi grijesi jer Islam, vjeru povezuje sa nekakvim hodzama lopovima, politicarima, pa onda jos gore sa teroristima i mnogim ljudima tako lijepa vjera je ogadjena.

Za to jesu i krivi pobrojani. I umjesto da IZ radi na tome, da vjeru priblizi ljudima, da nekako vraca u drustvo, nekim akcijama, bilo sta... oni se bave politikom.

Ponavljam, ovo pise neko ko nije postio dana u zivotu. Mislim mozda jesam dok sam bio dijete koji dan. Niti idem u dzamiju. Smatram islam ipak dijelom svog identiteta. Al da vjerujem, pa ne bas. Niti mi je to uopste na listi mojih nekih prioriteta. Dakle, nikakav sam vjernik. Ali to je moja vjera. Izuzetno lijepa vjera sa mnogo dobrih stvari. I ne moze sad meni neko doci i srati. To je moja licna stvar kako cu ja to posmatrati. I to ljudima gadi sve.

Odem ma bajram namaz umjesto da imam kaze ah vidi sta nas je, masala. On pocne srat eh vidi sad kolko nas je, a kad nije bajram nigdje nikoga. Pa moras li se eto posrat po svima i u tom trenutku. Onda sam prestao ici i na bajram namaz. I generalno ti likovi pametuju kao da su pokupili svu pamet svijeta. A daleko su od toga. Dakle, ne mozes ti kao imam znati sve. Niti se to od tebe ocekuje. Bavi se temama koje su u skladu sa poslom kojim se bavis.

Hocu da kazem, ove stvari se mogu srediti. Moze se napraviti sistem, da omoguci ljudima da prakticiraju sta zele.

Dakle, ja ne vidim problem u ovome. Da se skrati nastava ili sta vec. Mislim da se pretjeruje bespotrebno.
Last edited by Thorgerson on 30/03/2023 09:25, edited 1 time in total.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#194 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by Horcrux »

k4mi wrote: 30/03/2023 09:17
Horcrux wrote: 30/03/2023 09:09

Moze izvor za to, jer sam poprilicno siguran da si to izmislio.
clan porodice je zavrsio Cambridge, samo je prije ceremonije morao poslati zahtjev da bude iskljucen iz tog dijela ceremonije

Inace dio je ceremonije da kleknes pred rektora a on ti da diplomu u ime Oca, Sina i Svetog duha.

https://www.cambridgestudents.cam.ac.uk ... s/ceremony

tu mozes naci i tekst koji se procita

"Auctoritate mihi commissa admitto te ad gradum (name of degree), in nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti."

"By the authority committed to me, I admit you to the degree of (name of degree) in the name of the Father and of the Son and of the Holy Spirit." (The 'Trinitarian formula' may be omitted at the request of the graduand).
Posteno. Povlacim ovu izjavu gore. Izvinjavam se. Pokusao sam isto pronaci ali nisam uspio...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#195 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by Haris.ba »

breuer wrote: 30/03/2023 09:22 nije demokratija uvijek prosti glas većine, vrlo moguće da onda i ne bi bilo škole.
Znaci, neko bolje zna od te djece i roditelja treba li im skracenje casa ili ne?

Ko je to? Da nisu zastupnici u skupstini? Pitaju li se oni sta?
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4835
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#196 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by Tvrtko II Kotromanić »

nivla wrote: 30/03/2023 09:23 sjedinjene americke drzave trebaju mijenjati svoje novcanice na kojim pise “in god we trust” nisu dovoljno sekularni ali za bozic misaona imenica da rade i slicno, u njemackoj isto sto se tice bozica i svetih dana koji mu prethode, pa u srednjoj sam ucio iz njemackog jezika o svetom nikoli velikom petku, uskrsu kao identitetu njemackog naroda

u dosta skola nastava je i do 8 sati tako da se ne moze stici na iftar, kao ni pripremiti iftar onaj ko ga sprema, ako su skratili nije smak svijeta, u skole ne idu samo djeca vec i nastavnici/profesori, valjda im treba omoguciti osnovno ljudsko pravo na praktikovanje vjere a to se u konkretnom slucaju uradilo skracenjem trajanja casova i omogucavanjem da se stigne u vrijeme iftara iftariti, ne zive profesori i nastavnici tik uz skolu pa da mogu za 5 minuta biti kuci
uglavnom ovo forsiranje sekularnosti je nekako uvijek kada je tema islam gdje su muslimani vecina, dok se u slucaju ostalih konfesija to predstavlja kao tolerancija i multikuluralnost

evo i ovaj primjer kembridza i krstenja iz kojeg se mozes izjasniti da se ne obavi, ali te sigurno nece prozvati ekstremistom sto to nisi htio na ceremoniji

sto se tice krscanskog posta to nije isto kao sto je u islamu, krscani u toku posta jedu normalno posnu hranu, dok u islamu ne jedes i ne pijes nista dok traje post
:thumbup:
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#197 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by breuer »

Haris.ba wrote: 30/03/2023 09:24
breuer wrote: 30/03/2023 09:22 nije demokratija uvijek prosti glas većine, vrlo moguće da onda i ne bi bilo škole.
Znaci, neko bolje zna od te djece i roditelja treba li im skracenje casa ili ne?

Ko je to? Da nisu zastupnici u skupstini? Pitaju li se oni sta?
struka zna bolje u svakom slučaju, rekoh ti, da se djecu pita, vjerovatno i ne bi postojale škole...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#198 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by uglavnomja »

u njemackoj zivi cca 30% katolika

ovo je ugovor o pravima djece i katolickih skola
ne zakonska obaveza da svi moraju na katolicki vjeonauk



a vatikan je najstarija i najjaca finansijska institucija na planeti :zzzz:
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#199 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by Mrvice_ba »

Ima li sta u budžetu zanimljivo?

Jak budzet 1.3 milijardu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#200 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2023-2026

Post by Haris.ba »

breuer wrote: 30/03/2023 09:26
Haris.ba wrote: 30/03/2023 09:24

Znaci, neko bolje zna od te djece i roditelja treba li im skracenje casa ili ne?

Ko je to? Da nisu zastupnici u skupstini? Pitaju li se oni sta?
struka zna bolje u svakom slučaju, rekoh ti, da se djecu pita, vjerovatno i ne bi postojale škole...
Pa ko je struka? Direktor skole, nastavnici, ministarstvo obrazovanja? Evo, moze li nastavnicko vijece donijeti odluku da se skrate casovi? Jesu li oni dovoljno strucni?
Post Reply