Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply
Oznaka Tablica
Posts: 526
Joined: 27/09/2022 13:50

#4051 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Oznaka Tablica »

Procitao sam da se u KS sva biracka mjesta ponovo otvaraju radi ponovnog prebrojavanja glasova...
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4052 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by zippoo87 »

Bolje da rezultati malo kasne ali da budu pravi.
Da se mene pita,svi glasovi bi se brojali 2 puta u CIKu ...kada vec nece da se potrude da se uvedu skeneri i da rezultate imas odmah.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#4053 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Loki2k9 »

The BEN10 wrote: 05/10/2022 08:01
Loki2k9 wrote: 04/10/2022 23:54

Hrvati imaju slobodan pad u kontinuitetu a ti uzimas najbolju godinu za Bosnjake kao referentnu. Mozes se radovati svojim konstrukcijama do mile volje, pa da se malo i ohrabrite, jer da je ova drzava normalna kao sto nije, a nije po volji zapada jer su muslimani vecina, Hrvati bi ovdje odavno imali status nacionalne manjine. Jos kad se uzme u obzir ova smrtnost, najveca po glavi st. i pazi ti glagola, "propadaju", hej, frustracija na max.
I ponavljam, sve dok opada broj Bosnjaka, naglo raste broj ostalih, neizjasnjenih pa i nepoznatih. Cuda, gle. Ko su ostali? Romi?
Vidiš, prvo si krenuo pričati napamet o tome "koliko ko brzo nestaje" i time ublažavati problem nas Bošnjaka koji odlazimo više nego iko. Kada sam ti postavio zvaniče podatke ni tada nisi znao izračunati procentualni pad, već nastavljaš po svom.
Zašto, za ime Boga zatvarate oči pred očitim problemima? Ta sr*nja u vidu relativizacije problema masovnog iseljavanja Bošnjaka pričom kako svi drugi iseljavaju je totalna glupost. Kao i priče o rastu novorođenih kod Ostalih: u suštini, radi se o +234 djece koja ne igraju nikakvu značajniju ulogu
(2004 godine djece kod Ostalih 286, a 2020. godine 510).

"Hrvati u slobodnom padu" - OK, na čemu su onda Bošnjaci?
Niko nije rekao da se Bosnjaci ne iseljavaju. Ne radi se samo o Ostalima vec i o neizjasnjenima i nepoznatima. Pritom, ne vrijedjaj me da nisam znao izracunati jer sam uporedio dvije godine i rezultat je tacan, a da ga znas izracunati vjerovatno bi i sam dosao do istog. Udio Hrvata u dvoetnickim sredinama kao sto su Posavski i Srednjobosanski kanton u odnosu na Bosnjake opada, dok udio Bosnjaka u HNK stagnira. Sve ti mogu jasno predstaviti od opcine do opcine. Broj zivorodjenih Bosnjaka u RS-u je naglo poceo padati uporedo kad je broj neizjasnjenih poceo rasti. Hrvati se dobro drze u Zapadohercegovackom kantonu i to im je jedini vitalan kraj. Ni Mostar cak vise nije. Bosnjaci se najvise iseljavaju iz skoro pa jednoetnickog USK i naravno RS-a, gdje u mnogim mjestima zive pod represijom.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#4054 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by sehohari »

Suzie Q wrote: 05/10/2022 11:38
Milenkov buraz wrote: 05/10/2022 09:45 Meni je neshvatljivo da ovo narod ne vidi i da opet glase za ovakve koji nisu u stanju riješiti ili ne žele da riješe ovo... :oops:



https://www.klix.ba/vijesti/bih/dramati ... /221005021
Konjic je opcina u BiH koja je dala najvise politicara, nebitno u kojoj stranci.
Neka mudra glava je to jednom izracunala i moze se naci na google.
Takodjer je dokazano kako je to statisticki nemoguce postici leganim nacinom.
Druga takva opcina je Srbac u RS.

Problem bolnice nije od jucer i problem bolnice se tice svih Konjicana i njihovih politicara. Ako vidimo da ih je najvise iz tog grada, postavlja se pitanje zasto nisu nista ucinili za svoju lokalnu zajednicu?
Ta bolnica je u zadnjih pet godina imala tačno 7 operacija. Da, sedam.

Nisu oni ni prije baš nešto puno radili
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#4055 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Ozimician »

So What! wrote: 05/10/2022 10:18
DaysleepeR wrote: 05/10/2022 09:38 šta vam znači Njihova Stranka, ko su to Oni?
Ljudi koji se gnusaju politike Nase Stranke, zovu je Njihova Stranka.

Ja odgovorno tvrdim, da nakon maratonskih analiza se nije pojavila bolja stranka u ovoj zemlji, boljim programom i progresivnim kadrom koji bi sigurno mogao od ove zemlje napraviti Svicarsku, samo da nasem zatucanom svijetu to nije prodano kao stranka FGR-ovaca, cetnika i pedera, pa su u zadnjoj kampanji bukvalno morali posezati za izjavama da im je 80% clanstva bilo u Armiji RBiH da bi eto barem pokusali kupiti taj zatucani polusvijet, ali sto se mene tice, nek djeluju u Sarajevu samo, kada ostatak zemlje jednostavno odbija bilo kakvu progresivniju ideju.
Upravo je neko na forumu napiso - najbolji je program tebi licno i tvome okruzenju. Vecini ocito nije, to je ona raja koja se druzi izmedju sobom u Delikatesnoj radnji i govore jedni drugima - jao kako smo mi cool, ostali seljaci. EDIT: A recimo nijedan prosjecan Bosnjak (upucen iole u politiku) im nece halaliti Mostar. Srbi i Hrvati svakako ne glasaju za njih.
Last edited by Ozimician on 05/10/2022 14:52, edited 1 time in total.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4056 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by So What! »

Ozimician wrote: 05/10/2022 14:43
So What! wrote: 05/10/2022 10:18

Ljudi koji se gnusaju politike Nase Stranke, zovu je Njihova Stranka.

Ja odgovorno tvrdim, da nakon maratonskih analiza se nije pojavila bolja stranka u ovoj zemlji, boljim programom i progresivnim kadrom koji bi sigurno mogao od ove zemlje napraviti Svicarsku, samo da nasem zatucanom svijetu to nije prodano kao stranka FGR-ovaca, cetnika i pedera, pa su u zadnjoj kampanji bukvalno morali posezati za izjavama da im je 80% clanstva bilo u Armiji RBiH da bi eto barem pokusali kupiti taj zatucani polusvijet, ali sto se mene tice, nek djeluju u Sarajevu samo, kada ostatak zemlje jednostavno odbija bilo kakvu progresivniju ideju.
Upravo je neko na forumu napiso - najbolji je program tebi licno i tvome okruzenju. Vecini ocito nije, to je ona raja koja se druzi izmedju sobom u Delikatesnoj radnji i govore jedni drugima - jao kako smo mi cool, ostali seljaci.
Druze, upravo cinjenica da dolazim iz ruralnije i manje sredine, mogu shvatiti zasto NS ne moze imati glas tu, jednostavni ti mentaliteti ne mogu procesuirati dalje od toga da je to neka stranka koja podrzava pedere u Sarajevu, ali sta je sa obrazovanim ljudima u ovim urbanijim sredinama, je li moguce da njima odgovara SDA i njihova blago receno primitivna ideologija i program.
noviforumas
Posts: 3004
Joined: 12/08/2016 22:28

#4057 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by noviforumas »

Pa i ne moze se reci da SDA dere u urbanim centrima poput Sarajeva. Ali tu je standardna masinerija uhljeba, te prigradski dijelovi da im popravi prosjek.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#4058 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Ozimician »

So What! wrote: 05/10/2022 14:51
Ozimician wrote: 05/10/2022 14:43

Upravo je neko na forumu napiso - najbolji je program tebi licno i tvome okruzenju. Vecini ocito nije, to je ona raja koja se druzi izmedju sobom u Delikatesnoj radnji i govore jedni drugima - jao kako smo mi cool, ostali seljaci.
Druze, upravo cinjenica da dolazim iz ruralnije i manje sredine, mogu shvatiti zasto NS ne moze imati glas tu, jednostavni ti mentaliteti ne mogu procesuirati dalje od toga da je to neka stranka koja podrzava pedere u Sarajevu, ali sta je sa obrazovanim ljudima u ovim urbanijim sredinama, je li moguce da njima odgovara SDA i njihova blago receno primitivna ideologija i program.
EDIT: A recimo nijedan prosjecan Bosnjak (upucen iole u politiku) im nece halaliti Mostar. Srbi i Hrvati svakako ne glasaju za njih.

Nemaju pederi previse veze s tim, onim kojim ne odgovara SDA, a nece NS halaliti Mostar - glasaju za DF - eto odakle glasovi.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#4059 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Ozimician »

noviforumas wrote: 05/10/2022 14:52 Pa i ne moze se reci da SDA dere u urbanim centrima poput Sarajeva. Ali tu je standardna masinerija uhljeba, te prigradski dijelovi da im popravi prosjek.
U urbanim sredinama deru lokalne stranke - svaka ima svoju. Sarajevo "trojku", Zenica Fuada Kasumovica, USK ima NES i Pomak, Tuzla svoje jahace... itd.I sve te stranke koje djeluju u svim navedenim urbanim sredinama kao alternativa SDA su izuzetno lokalnocentricne. Vjerujem da se predstavnici NS i Pomaka nikad nisu ni susreli uzivo.

EDIT: Takodjer su sve te stranke ideoloski medjusobno jako razlicite, jedino sto ih spaja jeste borba protiv SDA - a slab je to cement.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4060 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by _BataZiv_0809 »

Kolinda wrote: 05/10/2022 14:22 https://youtu.be/GhvlRXBSXjo

Kad vam bude dosadno i kad napišete u nekom postu kako se ne mrzi Hrvate u političkim krugovima pogledajte ovo praćenje rezultata izbora.
Ovaj Jasmin umalo da nije dobio živčani slom, Reuf grize ruke, prikriva lice, Av Av izgubljen u vremenu i prostoru.....noćas sam uživao do 3h gledajući ovo.....
Pogledaj i ti Otvoreno sa Zeljanom Zovko, bratom od onog Lucica sto je guzijo Severinu i nekim ficfiricem savjetnikom Gordana Grlica Radmana
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#4061 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Ozimician »

_BataZiv_0809 wrote: 05/10/2022 14:58
Kolinda wrote: 05/10/2022 14:22 https://youtu.be/GhvlRXBSXjo

Kad vam bude dosadno i kad napišete u nekom postu kako se ne mrzi Hrvate u političkim krugovima pogledajte ovo praćenje rezultata izbora.
Ovaj Jasmin umalo da nije dobio živčani slom, Reuf grize ruke, prikriva lice, Av Av izgubljen u vremenu i prostoru.....noćas sam uživao do 3h gledajući ovo.....
Pogledaj i ti Otvoreno sa Zeljanom Zovko, bratom od onog Lucica sto je guzijo Severinu i nekim ficfiricem savjetnikom Gordana Grlica Radmana
Upravo tako, pogledaj sami vrh hrvatske politike i pogledaj izjave svih politicara u izbornoj noci i vidjet ces jasnu razliku, na jednoj strani HDZ- na drugoj svi ostali. Pa u HR saboru se daju ozbiljni prijedlozi da se Zeljko Komsic proglasi personom non-grata u HR, e zamisli da proglasis personom non-grata izabranog predsjednika jedne drzave - samo zato jer se tebi ne svidja i tvojoj politici.
Last edited by Ozimician on 05/10/2022 15:03, edited 1 time in total.
User avatar
Ateista
Posts: 46579
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#4062 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Ateista »

Ozimician wrote: 05/10/2022 14:43
So What! wrote: 05/10/2022 10:18

Ljudi koji se gnusaju politike Nase Stranke, zovu je Njihova Stranka.

Ja odgovorno tvrdim, da nakon maratonskih analiza se nije pojavila bolja stranka u ovoj zemlji, boljim programom i progresivnim kadrom koji bi sigurno mogao od ove zemlje napraviti Svicarsku, samo da nasem zatucanom svijetu to nije prodano kao stranka FGR-ovaca, cetnika i pedera, pa su u zadnjoj kampanji bukvalno morali posezati za izjavama da im je 80% clanstva bilo u Armiji RBiH da bi eto barem pokusali kupiti taj zatucani polusvijet, ali sto se mene tice, nek djeluju u Sarajevu samo, kada ostatak zemlje jednostavno odbija bilo kakvu progresivniju ideju.
Upravo je neko na forumu napiso - najbolji je program tebi licno i tvome okruzenju. Vecini ocito nije, to je ona raja koja se druzi izmedju sobom u Delikatesnoj radnji i govore jedni drugima - jao kako smo mi cool, ostali seljaci. EDIT: A recimo nijedan prosjecan Bosnjak (upucen iole u politiku) im nece halaliti Mostar. Srbi i Hrvati svakako ne glasaju za njih.
Ne nego vecina ni ne gleda program, vec pada na ublehaske price o tome ko ce ih braniti od cetnika, to je vecini vaznije od bilo kakvog programa i zato napredne stranke tesko prolaze.
Kome halaliti mostar, ko ga je izdao?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#4063 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by MUNAFIK »

Da li je ikako moguce ove nevazece listice provjeriti, uslikati i objaviti da vidimo kakvi su ti nevazeci listovi.

1. Jesu li prazni?
2. Jesu li pošarani i namjerno od glasaca ponisteni?
3. Jel normalno glasano a onda se na listu pojavila neka mala linija ppsve nelogicna?

Ako ima ovih lisrica pod stavkom 3. to znaci da je neko od brojaca ( sluzbenog lica) na tom izbornom mjestu namjerno ponistavao glasove.

U tim slucaju trebalo bi objaviti ciji su to glasovi tako ponisteni pa da znamo.

Ovo je sve cirkus pravi.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#4064 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Ozimician »

Ateista wrote: 05/10/2022 15:03
Ozimician wrote: 05/10/2022 14:43

Upravo je neko na forumu napiso - najbolji je program tebi licno i tvome okruzenju. Vecini ocito nije, to je ona raja koja se druzi izmedju sobom u Delikatesnoj radnji i govore jedni drugima - jao kako smo mi cool, ostali seljaci. EDIT: A recimo nijedan prosjecan Bosnjak (upucen iole u politiku) im nece halaliti Mostar. Srbi i Hrvati svakako ne glasaju za njih.
Ne nego vecina ni ne gleda program, vec pada na ublehaske price o tome ko ce ih braniti od cetnika, to je vecini vaznije od bilo kakvog programa i zato napredne stranke tesko prolaze.
Kome halaliti mostar, ko ga je izdao?
Imenom i prezimenom: Irma Baralija i Boska Cavar - obje iz NS, Boska je nakon odradjenog posla ubrzo i napustila stranku. Kraj price. SDP je to nekad davno uradio pa je 100 god postojao Ljubo Beslic u Mostaru, ove dvije ovaj put i to je to. Istina je da narod slabo pamti, ali ne toliko slabo.

EDIT: Uzmi programe od svih stranaka i pronaci ces max 10% razlike medju njima. Narod pada na price i stanje na terenu, odbrana od cetnika je realna stvar i ako neka stranka kaze da nece u tome ucestvovati, Bosnjaci je eliminisu. Da nam se nije desio rat i genocid, mogli bi zanemariti takvu opasnost, ali ona postoji i realna je.
Last edited by Ozimician on 05/10/2022 15:07, edited 1 time in total.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4065 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Bobi »

Ateista wrote: 05/10/2022 15:03 Kome halaliti mostar, ko ga je izdao?
SDA logično.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#4066 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Loki2k9 »

Ozimician wrote: 05/10/2022 15:05
Ateista wrote: 05/10/2022 15:03

Ne nego vecina ni ne gleda program, vec pada na ublehaske price o tome ko ce ih braniti od cetnika, to je vecini vaznije od bilo kakvog programa i zato napredne stranke tesko prolaze.
Kome halaliti mostar, ko ga je izdao?
Imenom i prezimenom: Irma Baralija i Boska Cavar - obje iz NS, Boska je nakon odradjenog posla ubrzo i napustila stranku. Kraj price. SDP je to nekad davno uradio pa je 100 god postojao Ljubo Beslic u Mostaru, ove dvije ovaj put i to je to. Istina je da narod slabo pamti, ali ne toliko slabo.
Kome se priklonila smrda Boska Cavar, u kojoj je stranci?
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#4067 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by the_stick »

sta rade ovi iz CIK-a koji k...?

u ponedjeljak u 17 sati u KS je bilo obradjeno 72% birackih mjesta
jucer u 15 - 74%
danas u 15 - 76%

kako je moguce da su 3 dana nakon izbora na 76%???
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4068 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Bobi »

Ozimician wrote: 05/10/2022 15:05 Imenom i prezimenom: Irma Baralija i Boska Cavar - obje iz NS, Boska je nakon odradjenog posla ubrzo i napustila stranku. Kraj price. SDP je to nekad davno uradio pa je 100 god postojao Ljubo Beslic u Mostaru, ove dvije ovaj put i to je to. Istina je da narod slabo pamti, ali ne toliko slabo.
Pogrešno, ko dijeli sad vlast u Mostaru, HDZ i SDA, SDA je izdao mostarce, ustvari ne može se ni reci da je izdaja,oni su takvi.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4069 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Bobi »

Loki2k9 wrote: 05/10/2022 15:07 Kome se priklonila smrda Boska Cavar, u kojoj je stranci?
Nije ona smrad, smradovi su oni koji sad dijele vlast sa HDZ-om u Mostaru.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#4070 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Ozimician »

OK, mozete misliti kako zelite, to je vase misljenje i razumijem onda zasto se cudite porazu NS, a dobrom rezultatu SDA.

Kazem vam samo da je vase misljenje daleko od mainstreama prosjecnog Bosnjaka sa IQ iznad 90, a jos dalje od realnog stanja na terenu.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4071 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Bobi »

SDA brani Bošnjake od onamo onih tamo a ista ta SDA ulazi u koaliciju s onamo onim tamo. Na kraju kriva NS Irma i Boška smradovi...logično :lol: . Dje to išlo na obuku u srpski Informer, oni takve gluposti objavljuju :D.
User avatar
Login77777
Posts: 8691
Joined: 18/05/2021 09:11

#4072 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Login77777 »

Ozimician wrote: 05/10/2022 14:43
So What! wrote: 05/10/2022 10:18

Ljudi koji se gnusaju politike Nase Stranke, zovu je Njihova Stranka.

Ja odgovorno tvrdim, da nakon maratonskih analiza se nije pojavila bolja stranka u ovoj zemlji, boljim programom i progresivnim kadrom koji bi sigurno mogao od ove zemlje napraviti Svicarsku, samo da nasem zatucanom svijetu to nije prodano kao stranka FGR-ovaca, cetnika i pedera, pa su u zadnjoj kampanji bukvalno morali posezati za izjavama da im je 80% clanstva bilo u Armiji RBiH da bi eto barem pokusali kupiti taj zatucani polusvijet, ali sto se mene tice, nek djeluju u Sarajevu samo, kada ostatak zemlje jednostavno odbija bilo kakvu progresivniju ideju.
Upravo je neko na forumu napiso - najbolji je program tebi licno i tvome okruzenju. Vecini ocito nije, to je ona raja koja se druzi izmedju sobom u Delikatesnoj radnji i govore jedni drugima - jao kako smo mi cool, ostali seljaci. EDIT: A recimo nijedan prosjecan Bosnjak (upucen iole u politiku) im nece halaliti Mostar. Srbi i Hrvati svakako ne glasaju za njih.
Znam da iz SDA vole ovu laz siriti. Ali zasto forumasi koji nisu SDA sire tu laz dalje? Barem predpostavljam da nisi SDA.
Fino su iz NS rekli, nece podrzati gradonacelnika iz SDA i HDZ i toga su se drzali.
Da je SDA stalo da gradonacelnik Mostara bude Bosnjak, podrzali bi covjeka iz SDP. Znam da je SDP imao manje glasova ali to govorim iz perspektive da im je bilo bitno da bude Bosnjak.
Ali posto im nije bilo bitno da bude Bosnjak gradonacelnik nego neko iz SDA, nisu podrzali ovog iz SDP. Jer su znali ako gradonacelink bude Bosnjak i jos iz druge stranke a ne SDA, da onda pozicija predsjednika gradskog vijeca pripada nekom iz reda Hrvata. Znaci HDZ covjek. I posto nemaju dovoljno ruka da sami izaberu gradonacelnika iz SDA onda su isli na to da Hrvati imaju poziciju gradonacelnika a SDA predsjednika gradskog vijeca. I tako mogu zajedno s HDZom sve odluke sprovoditi. Jer gradonacelnik ne moze nista bez odobrenja predsjednika gradskog vijeca. Tako da se SDA jednako pita kao HDZ.
Zato cemu to sirenje SDAove lazi?
Last edited by Login77777 on 05/10/2022 15:20, edited 1 time in total.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#4073 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Styling »

Ozimician wrote: 05/10/2022 15:11 OK, mozete misliti kako zelite, to je vase misljenje i razumijem onda zasto se cudite porazu NS, a dobrom rezultatu SDA.

Kazem vam samo da je vase misljenje daleko od mainstreama prosjecnog Bosnjaka sa IQ iznad 90, a jos dalje od realnog stanja na terenu.
SDA sa HDZ-om tikve sadi od rata na ovamo. Godinama drzali Mostar u blokadi, rastaljuju se i dijele pare i institucije kao da im je cacevina, ali svi ostali koji se usude da kafu popiju sa HDZ-om su izdajnici. Lopovi i olos!
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#4074 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Loki2k9 »

Bobi wrote: 05/10/2022 15:09
Loki2k9 wrote: 05/10/2022 15:07 Kome se priklonila smrda Boska Cavar, u kojoj je stranci?
Nije ona smrad, smradovi su oni koji sad dijele vlast sa HDZ-om u Mostaru.
SDA je smrad svakako. Ekonomski ojadila svaku opcinu. Ali ova je bila podvala, trojaski konj. Naravno, ni Baralija nije bolja zato je danas nigdje i nema.
Ali moramo uzeti jednu cinjenicu u obzir, vlast u Mostaru, HNK pa i SBK se ne moze formirati bez SDA i HDZ. Ustvari, u SBK i moze ali oni su braca po apetitu. Ako SDA uvede HDZ u vlast u SBK, onda ovi njima ponude nesto (valjda) u malim kantonima, PK i LK.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#4075 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by sehohari »

Login77777 wrote: 05/10/2022 15:18
Ozimician wrote: 05/10/2022 14:43

Upravo je neko na forumu napiso - najbolji je program tebi licno i tvome okruzenju. Vecini ocito nije, to je ona raja koja se druzi izmedju sobom u Delikatesnoj radnji i govore jedni drugima - jao kako smo mi cool, ostali seljaci. EDIT: A recimo nijedan prosjecan Bosnjak (upucen iole u politiku) im nece halaliti Mostar. Srbi i Hrvati svakako ne glasaju za njih.
Znam da iz SDA vole ovu laz siriti. Ali zasto forumasi koji nisu SDA sire tu laz dalje? Barem predpostavljam da nisi SDA.
Fino su iz NS rekli, nece podrzati gradonacelnika iz SDA i HDZ i toga su se drzali.
Da je SDA stalo da gradonacelnik Mostara bude Bosnjak, podrzali bi covjeka iz SDP. Znam da je SDP imao manje glasova ali to govorim iz perspektive da im je bilo bitno da bude Bosnjak.
Ali posto im nije bilo bitno da bude Bosnjak gradonacelnik nego neko iz SDA, nisu podrzali ovog iz SDP. Jer su znali ako gradonacelink bude Bosnjak i jos iz druge stranke a ne SDA, da onda pozicija predsjednika gradskog vijeca pripada nekom iz reda Hrvata. Znaci HDZ covjek. I posto nemaju dovoljno ruka da sami izaberu gradonacelnika iz SDA onda su isli na to da Hrvati imaju poziciju gradonacelnika a SDA predsjednika gradskog vijeca. I tako mogu zajedno s HDZom sve odluke sprovoditi. Jer gradonacelnik ne moze nista bez odobrenja predsjednika gradskog vijeca. Tako da se SDA jednako pita kao HDZ.
Zato cemu to sirenje SDAove lazi?
Zato što su to bukvalno bošnjačkim glasovima uradili.

Pa ta stranka u većinsko-hrvatskim sredinama ne postoji.

I da, ta stranka time neće ugroziti svoj dosadašnji rezultat, ali neće ni maketi daleko ako se misle voditi tom nekom "svi su isti"-logikom.

Za ovo podcrtano: Jeste, to je tačno, ali to ne mjenja činjenicu da faktički zahvaljujući SDP-om i Našom Strankom HDZ drži načelničku poziciju 50:50 grada već haman pa 20 godina.

A i mogao bi reći ko je tačno za taj novi statut zaslužan.
Last edited by sehohari on 05/10/2022 15:25, edited 1 time in total.
Post Reply