Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#4401 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Škobo Habu »

sehohari wrote: 06/10/2022 19:44

Fol je u tome što je se govorilo kako je narodu dosta SDA, lopovluka i tkd.
A ono SDA i dalje najjača, defnitivno još uvijek "stožerna stranka" Bošnjaka u BiH.
Da, izgubili su Sarajevo, ali je sasvim normalno da konzervativna stranka gubi u gradskim sredinama. Ni CDU ne pobjeđuje u Berlinu.

Ne želim da kažem da ne treba formirati vladu bez SDA, to je imperativ. Ali i dalje ima dosta posla za uraditi. Opozicija ove izbore nije dobila, to što se drugačijim formiranjem koalicija dođe do promjene vlasti ne mjenja tu činjenicu.
Šta uopšte želiš reći?

Zar Bakir nije bombastično najavljivao pobjedu SDA uz poruke kako osjeti inat i kako se narod probudio?

Koliko je to ukupno SDA dobila glasova ovih izbora, a koliko prošlih? Usporedi brojke.

Niko ne spori da SDA nema čvrstu glasačku bazu, ali ta baza ne glasa po svijesti već po inerciji. Armija opštinskih, kantonalnih i državnih uhljebljenika i njihove porodice + dobar dio onih koji rade za tajkune i koji su uslovljeni vlastitom egzistencijom da glasaju za SDA.

Najgore u ovome trenutku po SDA jeste činjenica da gube kontrolu nad Sarajevom. Taj poraz ima posebnu težinu za stranku.

Ako "Trojka" iskoristi svoju šansu, te infrastrukturno i ekonomski preporodi kanton Sarajevo - teško da će SDA ostati ono što je bila u kantonu.
Sa Zahiragićem, Devićem, Sebijom...nema šanse.
User avatar
manuchao91
Posts: 1374
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#4402 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by manuchao91 »

Loki2k9 wrote: 07/10/2022 10:33
Klixuser02 wrote: 07/10/2022 03:23 Na parlamentarnom nivou Trojka je sasvim okej prošla i sada se nalazi u finoj poziciji. S obzirom da prvi put izlaze na opće izbore otkako su formirali tu koaliciju i otkad su vlast u Sarajevu i da sada imaju otprilike isti broj glasova kao SDA (200-210 hiljada) rezultat nije loš. Nekako su u kantonima najviše pali i mislim da bi ubuduće trebali djelovati tamo na izborima zajednički, sa zajedničkim listama.
SDA 215k, ovi 225k zajedno ali ako udju u vlast pratit će im se svaki korak, svaki kiks 3x vrednovati. Brutalno će biti kaznjeni naredne izbore ako ne budu radili dobro.
već počele kalkulacije za ljsedece izbore hahaha
sigurno ce i 2026 godine bit komentari "ovo su najvazniji izbori do sada u historiji BiH"
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#4403 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Ateista »

Hakiz wrote: 07/10/2022 12:15
Klixuser02 wrote: 07/10/2022 03:23 Na parlamentarnom nivou Trojka je sasvim okej prošla i sada se nalazi u finoj poziciji. S obzirom da prvi put izlaze na opće izbore otkako su formirali tu koaliciju i otkad su vlast u Sarajevu i da sada imaju otprilike isti broj glasova kao SDA (200-210 hiljada) rezultat nije loš. Nekako su u kantonima najviše pali i mislim da bi ubuduće trebali djelovati tamo na izborima zajednički, sa zajedničkim listama.
Trojka nikako nije OK prošla.

Trojka su tri stranke, to jeste dvije stranke i jedna partija. Ne jedna stranka, nego tri. Ljudi počinju trojku gledati kao jednu stranku, dok ona sama sebe tako ne vidi.

Kada tri stranke sa jedne strane imaju sličan broj glasova kao samo jedna stranka sa druge strane, to nikako nije dobro. Da jedna stranka trojke ima sličan broj glasova kao SDA, pa sa ostale dvije ima nadmoćno veći broj, to bi bilo dobro. Ali, sve tri zajedno da imaju samo sličan broj kao SDA, nikako nije dobro.
Ok je kad se poredi u odnosu na prosle izbore gdje imamo rast trojke kao koalicije, pojedinacno nele stranke imaju rast a neke pad.
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#4404 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Tyke »

Na radiju malopeije onako povrsno sam cuo da oko 400k glasackuh listica je nevazecih. Jel' moguce da sam dobro cuo, 400k?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#4405 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by MUNAFIK »

Tyke wrote: 07/10/2022 13:15 Na radiju malopeije onako povrsno sam cuo da oko 400k glasackuh listica je nevazecih. Jel' moguce da sam dobro cuo, 400k?
Vise od 400 000
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4406 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Truba »

s obzirom na broj listova
4 jelte kod srba 3

to je opet u granicama normale
još sam i brčko zaboravio

znači 400000 na jednom listiću
ili sve ovo zajedno???
NediM17
Posts: 21693
Joined: 05/11/2009 11:49

#4407 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by NediM17 »

Nazalost, mislim da ce se trojka raspast' na ambicijama za ulazak u vlast na visem nivou. :(
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#4408 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by BAK-eV »

Black swan wrote: 07/10/2022 11:43
Klixuser02 wrote: 07/10/2022 01:17 Pretenduje se unutar Trojke da ako uđu u državnu vlast da Sabina Čudić bude ministrica vanjskih poslova. Koliko generalno mislite da bi SNSD zahtijevao da prosrpska strana ima MVP ko god sa ove probosanske strane bio na vlasti? Iskreno ne čini mi se da su u SNSD-u naročito nešto pametni te da mogu lahko biti izigrani kada bismo imali mudre političare. Oni u SDS-u i PDP-u su mnogo pametniji od Dodika i te ekipe.
izvini molim te kakva sabina??? pa nije vesna pusić

pa jesi li ti slušao ikakve medije ovih dana o budućnoj vlasti i što je dodo pričao

dragan i dodo već imaju dogovor

treća strana se mora uklopiti inače ide blokada kao s federacijom
prije 4 godine možda je dodo i popustio ali sad aje njegov kadar tu kao i hdzov

dakle prema rotaciji već se zna koja pozicija pripada kojem narodu
Ali sada je tu Schmidt.
Rekao je da ce sve odblokirati.
Pa eto neka odblokira u tom slucaju.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4409 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Truba »

daboga
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#4410 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by dječak sa šibicama »

Ako su se Dragan i Milorad dogovorili, ne moraju nista blokirati, dovoljno je da njihovi poslanici "ne dodju na sjednicu" i legalna blokada na djelu.

Neki jos nisu razumjeli sustinu price, ova dvojica su sigurni na "srpskoj" i "hrvatskoj" strani, sa "bosnjacke" strane sad traze partnera a na ovoj strani niko nije siguran jer "dvojica" pretendiraju na fotelje. Zato Dragan i Milorad imaju veliku prednost.
Teoretski moze drzavna vlast i bez njih dvojice, ali prakticno nemoguce, gore navedoh zasto ne. Poslanici ne dodju na sjednicu DN drzavne skupstine, i to je to, blokada.

Ne moze ih niko natjerati da dodju, narod birao i narod trazio.
lavander
Posts: 140
Joined: 24/01/2008 10:03

#4411 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by lavander »

Black swan wrote: 07/10/2022 11:43
Klixuser02 wrote: 07/10/2022 01:17 Pretenduje se unutar Trojke da ako uđu u državnu vlast da Sabina Čudić bude ministrica vanjskih poslova. Koliko generalno mislite da bi SNSD zahtijevao da prosrpska strana ima MVP ko god sa ove probosanske strane bio na vlasti? Iskreno ne čini mi se da su u SNSD-u naročito nešto pametni te da mogu lahko biti izigrani kada bismo imali mudre političare. Oni u SDS-u i PDP-u su mnogo pametniji od Dodika i te ekipe.
izvini molim te kakva sabina??? pa nije vesna pusić

pa jesi li ti slušao ikakve medije ovih dana o budućnoj vlasti i što je dodo pričao

dragan i dodo već imaju dogovor

treća strana se mora uklopiti inače ide blokada kao s federacijom
prije 4 godine možda je dodo i popustio ali sad aje njegov kadar tu kao i hdzov

dakle prema rotaciji već se zna koja pozicija pripada kojem narodu
Niti sta slusaju, niti gledaju, niti se koriste zdravim razumom, niti realnoscu, niti prate kretanja, ma nista nista nista. Samo i iskljucivo, i tako vec godinama, neka paralelna stvarnost i zelje, nikad mogucnosti. Ja samo mogu reci: Dobro vi ovo sve ikako.
mishic
Posts: 6306
Joined: 28/04/2011 16:29

#4412 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by mishic »

CIK okrivio biračke odbore za kašnjenje rezultata: Bitnije im je bilo izvijestiti stranke nego nas

A na kome je da pokrene odgovornost za one koji nisu u skladu s propisima i na vrijeme obavili svoju preuzetu obavezu?
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#4413 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Tyke »

MUNAFIK wrote: 07/10/2022 13:15
Tyke wrote: 07/10/2022 13:15 Na radiju malopeije onako povrsno sam cuo da oko 400k glasackuh listica je nevazecih. Jel' moguce da sam dobro cuo, 400k?
Vise od 400 000
Jebote led. Na procenat izlaznosti i broja glasaca mi izgleda ono bas too much.
Smijem pretpostaviti ciji broj listica/glasova je najvise nevazeci. Sigurno nije SDA :mrgreen:
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#4414 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by BAK-eV »

dječak sa šibicama wrote: 07/10/2022 13:51 Ako su se Dragan i Milorad dogovorili, ne moraju nista blokirati, dovoljno je da njihovi poslanici "ne dodju na sjednicu" i legalna blokada na djelu.

Neki jos nisu razumjeli sustinu price, ova dvojica su sigurni na "srpskoj" i "hrvatskoj" strani, sa "bosnjacke" strane sad traze partnera a na ovoj strani niko nije siguran jer "dvojica" pretendiraju na fotelje. Zato Dragan i Milorad imaju veliku prednost.
Teoretski moze drzavna vlast i bez njih dvojice, ali prakticno nemoguce, gore navedoh zasto ne. Poslanici ne dodju na sjednicu DN drzavne skupstine, i to je to, blokada.

Ne moze ih niko natjerati da dodju, narod birao i narod trazio.

Onda Schmidt uvede ... hmmmm .....recimo sankcije:

Nema plate. :izet:

Pa ako to ne fercera, onda deblokadu: Ko dodje taj odlucuje! :bih:

Mislim sad kad su ga svi prihvatili kao VP, kad je deblokirao finasiranje izbora, neka deblokira i njihovu primjenu.

:roll:
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#4415 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by laik1981 »

Tyke wrote: 07/10/2022 14:20
MUNAFIK wrote: 07/10/2022 13:15

Vise od 400 000
Jebote led. Na procenat izlaznosti i broja glasaca mi izgleda ono bas too much.
Smijem pretpostaviti ciji broj listica/glasova je najvise nevazeci. Sigurno nije SDA :mrgreen:
Prakticno je moguce da jedna osoba zezne cetiri listica..

Sto je previse, previse je, ali nije da se desava prvi put.. Na nekim od proslih izbora je bilo i pola miliona.. Raja nepismena.. Cim vidim da on na glasackom mjestu tabiri listice po 15 minuta sve mi bude jasno..
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#4416 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Trappist »

BAK-eV wrote: 07/10/2022 14:21
dječak sa šibicama wrote: 07/10/2022 13:51 Ako su se Dragan i Milorad dogovorili, ne moraju nista blokirati, dovoljno je da njihovi poslanici "ne dodju na sjednicu" i legalna blokada na djelu.

Neki jos nisu razumjeli sustinu price, ova dvojica su sigurni na "srpskoj" i "hrvatskoj" strani, sa "bosnjacke" strane sad traze partnera a na ovoj strani niko nije siguran jer "dvojica" pretendiraju na fotelje. Zato Dragan i Milorad imaju veliku prednost.
Teoretski moze drzavna vlast i bez njih dvojice, ali prakticno nemoguce, gore navedoh zasto ne. Poslanici ne dodju na sjednicu DN drzavne skupstine, i to je to, blokada.

Ne moze ih niko natjerati da dodju, narod birao i narod trazio.

Onda Schmidt uvede ... hmmmm .....recimo sankcije:

Nema plate. :izet:

Pa ako to ne fercera, onda deblokadu: Ko dodje taj odlucuje! :bih:

Mislim sad kad su ga svi prihvatili kao VP, kad je deblokirao finasiranje izbora, neka deblokira i njihovu primjenu.

:roll:
Sta ima jos u tvojim zamislima, velike duge i jednorozi skakucu po poljima? Pa 4 godine haman iz Rs ne dolaze na sjednice i ne rade nista i odbijaju svaki prijedlog, i sta se tacno desilo?
User avatar
farenhajt983
Posts: 246
Joined: 30/05/2019 11:02

#4417 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by farenhajt983 »

Trappist wrote: 07/10/2022 14:41
BAK-eV wrote: 07/10/2022 14:21


Onda Schmidt uvede ... hmmmm .....recimo sankcije:

Nema plate. :izet:

Pa ako to ne fercera, onda deblokadu: Ko dodje taj odlucuje! :bih:

Mislim sad kad su ga svi prihvatili kao VP, kad je deblokirao finasiranje izbora, neka deblokira i njihovu primjenu.

:roll:
Sta ima jos u tvojim zamislima, velike duge i jednorozi skakucu po poljima? Pa 4 godine haman iz Rs ne dolaze na sjednice i ne rade nista i odbijaju svaki prijedlog, i sta se tacno desilo?
a sta mislis, da li su dragan i mile voljni opet testirati strpljenje VP, posto smo vidjeli kako je bilo sa finansiranjem izbora, njegovim odlukama ce uvijek biti zadovoljnih i nezadovoljnih
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#4418 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by dječak sa šibicama »

Ne moze to bas tako, nismo u bajci, politicka zbilja BiH je uzasna.

A dogovorice se oni, ne brinite, kad se dijele fotelje tu nema blokada. Dati ce Dodiku MVP jer je to trazio, a i to je hir, glupost, debilnost. Covjek trazi MVP da napakosti nekome, eto sta nam je politicka scena.
Ladno frajer trazi MVP zahtjeva, umjesto recimo financije.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#4419 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Loki2k9 »

manuchao91 wrote: 07/10/2022 13:01
Loki2k9 wrote: 07/10/2022 10:33

SDA 215k, ovi 225k zajedno ali ako udju u vlast pratit će im se svaki korak, svaki kiks 3x vrednovati. Brutalno će biti kaznjeni naredne izbore ako ne budu radili dobro.
već počele kalkulacije za ljsedece izbore hahaha
sigurno ce i 2026 godine bit komentari "ovo su najvazniji izbori do sada u historiji BiH"
Besmislen komentar.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#4420 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by dječak sa šibicama »

Inace, na ovim izborima vlast nije kaznjena, a to je najgora posljedica stanja u kojem zivi ova nesretna drzava.

U svakoj normalnoj drzavi nesposobna vlast dobije kaznu na izborima, te kazne se jedino i plase, kod nas su glasaci nagradili mafiju. Aplaudirali su jebenoj Sebiji dali tolike glasove, ubija im komsije, rodjake, oni glasaju za nju.

Pa sta onda mi ocekujemo, kakvu ce odgovornost imati stara nova vlast. Ja sam siguran da ce SDA HDZ SNSD opet formirati vlast na drzavnom i entiteskom nivou, a ne plase se nikoga, mogu raditi sta hoce mogu nam svima srati po glavi. A to zapravo i rade.

Oni normalni ce otici u Njemacku, kao i stotine hiljada prije njih. Ovo je propala drzava, i pomirite se sa tim.
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#4421 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Trappist »

farenhajt983 wrote: 07/10/2022 14:49
Trappist wrote: 07/10/2022 14:41
Sta ima jos u tvojim zamislima, velike duge i jednorozi skakucu po poljima? Pa 4 godine haman iz Rs ne dolaze na sjednice i ne rade nista i odbijaju svaki prijedlog, i sta se tacno desilo?
a sta mislis, da li su dragan i mile voljni opet testirati strpljenje VP, posto smo vidjeli kako je bilo sa finansiranjem izbora, njegovim odlukama ce uvijek biti zadovoljnih i nezadovoljnih
Njih dvojica rade sta hoce, doslovno, i jos nikad nisu kaznjeni kako treba za to.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#4422 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Loki2k9 »

Nego, hoće li se pokrenuti istrage protiv dva HDZ-a koji su krali svugdje po Hercegovini na birackim mjestima. Namakli preko 10 000 glasova u HNK i ZHK. Čak ih i stranka HRS optužuje. Shodno namicanju glasova u HNK Bosnjaci izgubili jedno mjesto u skupstini. Dopisivanjem glasova dobili jedno mjesto u Parlamentarnoj skupstini Bosne i Hercegovine i skoro pa osigurali jedno za HDZ 90. Samim tim probh. stranke izgubile.
Ista takve malverzacije su činjene i za federalni nivo, kao i za SBK.

Izlaznost u pojedinim mjestima preko 80% i 90% i skoro sve za HDZ BiH i 90-ku. Ovime utjecu i psihološki na društvo u BiH. Stvaraju lažnu sliku da ih ima više nego sto je realno stanje. A niko od naših stranaka da ih optuži, svi gledaju kako s uykicama u vlast.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2830
Joined: 14/01/2019 04:56

#4423 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Porodice Foht »

"Bosanska stranka uputila je zahtjev Centralnoj izbornoj komisiji da javnosti na uvid da svih 400.000 nevažećih glasačkih lističa. kako bi se utvrdio razlog zbog kojeg su proglašeni nevažećim." :thumbup:

Mozda Mirnes cita forum jer sam ovo upravo indirektno trazio prije 3-4 dana. Ne mora se pregledati 400000, dovoljno je 2000-3000 samo da se vidi karakter nevazeceg lista. Je li djuturum napravio gresku ili "potkovani" stranacki aktivista stoji iza toga.
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#4424 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by BAK-eV »

Trappist wrote: 07/10/2022 14:41 Sta ima jos u tvojim zamislima, velike duge i jednorozi skakucu po poljima? Pa 4 godine haman iz Rs ne dolaze na sjednice i ne rade nista i odbijaju svaki prijedlog, i sta se tacno desilo?
Kakve moje zamisli?!

Pa zar nis cuo Schmidta: On je ovdje da otkloni blokade.

Ja samo dajem neke moguce poteze.

Osim ako nas Schmidt laze.

Vidjecemo.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#4425 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Styling »

Loki2k9 wrote: 07/10/2022 15:00 Nego, hoće li se pokrenuti istrage protiv dva HDZ-a koji su krali svugdje po Hercegovini na birackim mjestima. Namakli preko 10 000 glasova u HNK i ZHK. Čak ih i stranka HRS optužuje. Shodno namicanju glasova u HNK Bosnjaci izgubili jedno mjesto u skupstini. Dopisivanjem glasova dobili jedno mjesto u Parlamentarnoj skupstini Bosne i Hercegovine i skoro pa osigurali jedno za HDZ 90. Samim tim probh. stranke izgubile.
Ista takve malverzacije su činjene i za federalni nivo, kao i za SBK.

Izlaznost u pojedinim mjestima preko 80% i 90% i skoro sve za HDZ BiH i 90-ku. Ovime utjecu i psihološki na društvo u BiH. Stvaraju lažnu sliku da ih ima više nego sto je realno stanje. A niko od naših stranaka da ih optuži, svi gledaju kako s uykicama u vlast.
Evo HDZ 1990 na Federaciji pao ispod cenzusa.
Post Reply