Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply
User avatar
czhuay
Posts: 153
Joined: 18/05/2020 20:30

#3251 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by czhuay »

Image
Upalili se alarmi
User avatar
JohnnyS
Posts: 13648
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3252 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by JohnnyS »

czhuay wrote: 03/10/2022 23:32 Image
Upalili se alarmi
Ništa slagao nije
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#3253 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by tindbe »

Email83 wrote: 03/10/2022 23:16
mehoxy wrote: 03/10/2022 21:41
Kaze SDA nacionalisti, a ni govora o HDZ-u a ni o svim strankama u RS-u. Vidi se na koju stranu vjetar puse.
Ovo je samo dokaz da problem u dijeljenju Bosne imaju u SDA i da im je ista bila smetnja i otpor.
:lol:

De boga ti nemoj više donosit zaključke
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#3254 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by mistek »

bob_1921 wrote: 03/10/2022 23:08 jbt oko 160 hiljada glasalo za sve hr stranke pa jel realno da je toliko ostalo hrvata s pravom glasa, odnosno da nije glasalo, pa samo u u Sa vise raje glasa :D ..
Ma to ti je realnost. Hrvata u BiH je manje nego što kanton Sarajevo ima stanovnika.
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#3255 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Seyfo »

Ma ne bi on sa SDA...papa je rekao za njega da je fin.
Last edited by Seyfo on 03/10/2022 23:36, edited 1 time in total.
noviforumas
Posts: 3001
Joined: 12/08/2016 22:28

#3256 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by noviforumas »

Godinama isto, price o niskoj izlaznosti, kradjama i malverzacijama, odljevu mozaka, dijaspori... po meni izlizana opsta mjesta koja su mozda nekad imala uporiste u stvarnosti, danas bas i ne. Jer ako je problem niska izlaznost, onda ne moze biti iseljavanje problem, jer ocito da je na spiskovima puno vise ljudi nego ih ovdje zaista zivi, sto znaci da je izlaznost sasvim solidna. Onda ide, ma nije to, nego odselili se mladi i obrazovani. OK, ako je tako, onda ne mozemo kriviti dijasporu, jer nece valjda mladi i obrazovani glasati za ove jedne te iste klosare, zar ne. Sad se evo prica i o tome kako su previse komplikovani listici, a u isto vrijeme kaze penzioneri samo glasaju. Pa jebite me ako je vise od 40% njih u stanju pravilno popuniti listic. Sve kontradikcije. Hocu reci, mozda ljudi zaista biraju ove stranke koje pobjedjuju? :D
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3257 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by sehohari »

czhuay wrote: 03/10/2022 23:32 Image
Upalili se alarmi
Kažem ja danas
Bit će sa DF-om veselo

Doduše, treba vidjeti, možda je ovo samo upozorenje...
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#3258 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Chisum »

Hank Paldum wrote: 03/10/2022 23:12
Seyfo wrote: 03/10/2022 22:31
Na ovo se moram osvrnuti ; vama je Dodik u sustini uzor,toliko mu se divite i balite na njegovu sliku da je sada,nakon sto je Dodik godinama pod sankcijama i na crnim listama,to postalo normalno i pozeljno,narocito kada njega zaboli za sve to; odmah je FOdil "bolji"jer je bar malo blizi Dodiku po tome. Ta odusevljenost Dodikom i Dodicima je zajednicka za polusvijet iz sva tri plemena: recimo, u ostala dva plemena bi to mogli biti Zahiragic i Zdravko Mamic; bahate neotesane seljacine. Svaki od vas bi na mjestu Dodika bio od njega jos bahatiji,poganiji,pokvareniji,gori,samo da vam se ukaze prilika. Onda bi naravno bio jos veci Bosnjak (u ovom slucaju). Bljak
Neka si se osvrnuo na to jer vaš pokušaj da u svakom segmentu izjednačite sve tri strane je i jedan od razloga zašto je SDA osvojila glasove.
To nije nikakva identifikacija sa Dodikom već sam samo podsjetio da Fadilu u karijeri neće to nikako štetiti ali to je bilo dovoljno da se aktiviraš

Za Bakira je već druga priča, možda je stvarno izgubio jer je bilo 11 protiv 1 jer su sada i SBB, NiP i NS glasači podržali SDPovca, možda je do Sebije, možda do Bakirovog ega ili možda što je stvarno postalo momotono sa njim ali što se tiče pozitivnih rezultata SDA, ako ta stranka pobjedi u mjestima koja su pro-BH a vi na to uzvratite vrijeđanjem onda ste vi bliži Dodiku sa bahatošću i imate problem sa onima koji su pro-BH kao i Dodik.
Jos kad bi do botovskih mozgova-plivadona nekako stiglo to da ovdje na crti nije njegova "karijera", nego drzava i narod ciji je predstavnik, prema kojima ima ODGOVORNOST, a ciji opstanak direktno ovisi ponajvise o toj istoj Americi i njenoj vanjskoj politici i trenutnom sentimentu.

Ja znam da nedrzavotvorni SDA sljam, po onoj staroj sdaovskoj, "Bosna sredstvo, a ne cilj", umjesto odgovornost i obeveze prema narodu koji ih je izabrao, drzavnicke pozicije vidi kao "karijeru", i to onu u privatnom sektoru, pa me ne cudi sto botovi ne vide razliku izmedju drzave i farme za uzgoj brojlera.
Last edited by Chisum on 03/10/2022 23:41, edited 1 time in total.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#3259 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Quaresma »

noviforumas wrote: 03/10/2022 23:35 Godinama isto, price o niskoj izlaznosti, kradjama i malverzacijama, odljevu mozaka, dijaspori... po meni izlizana opsta mjesta koja su mozda nekad imala uporiste u stvarnosti, danas bas i ne. Jer ako je problem niska izlaznost, onda ne moze biti iseljavanje problem, jer ocito da je na spiskovima puno vise ljudi nego ih ovdje zaista zivi, sto znaci da je izlaznost sasvim solidna. Onda ide, ma nije to, nego odselili se mladi i obrazovani. OK, ako je tako, onda ne mozemo kriviti dijasporu, jer nece valjda mladi i obrazovani glasati za ove jedne te iste klosare, zar ne. Sad se evo prica i o tome kako su previse komplikovani listici, a u isto vrijeme kaze penzioneri samo glasaju. Pa jebite me ako je vise od 40% njih u stanju pravilno popuniti listic. Sve kontradikcije. Hocu reci, mozda ljudi zaista biraju ove stranke koje pobjedjuju? :D

hebo anonimno glasanje. ja bih bas volio kad bi na izbacivali rezultate, imenom i prezimenom ko je za koga glasao. da se to fino vidi i utvrdi.

ili ljudi jednostavno lazu, kad kazu da nece za ove nacionalne stranke da glasaju. pa na kraju njih zaokruze.

ne mozes ovde biti pametan nikako.
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#3260 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by zubi »

ElRe wrote: 03/10/2022 22:53 Lično, nisam glasao (imam 38 god). Za SDA i satelite ne mogu da glasam, a trojka (što Vlada KS, što načelnici iz trojke) po rezultatima i kampanji ne zaslužuju moju podršku. Kampanja je bila katastrofalna, 25 god nakon rata top tema je ko je gdje bio za vrijeme rata i ko ima kupljenu diplomu.
Tokom kampanje niko nije pričao o energetskim problemima, spajanju na potencijalni gasovod preko Hrvatske, izgradnji LNG terminala, diferencijalnoj stopi PDVa, subvenciji za ekološke i energetske projekte, proizvodnju, izvoz (kroz povoljne kredite npr), poboljšanju zdravstva, obrazovanja.

Dobio sa xx što SMS što viber poruka tipa "jarane kandidat sam, računam na tebe...", "ovo mi je prijatelj, dobar je čovjek pa ako nemaš favorita bujrum zaokruži", "garantujem za poštenje i rad" i slično.
:run:

Genijalno... Mjesto da sakrijes svoju glupost, ti se jos falis.. jbt :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3261 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by dale cooper »

Hakiz wrote: 03/10/2022 23:31
Logovan wrote: 03/10/2022 23:19
Ako nisu izašli, ne znači da su u pravu, a nisu. Niti je bitno šta ja mislim, niti ti, nego ono što zaista jeste tačno bez obzira šta ko pričao. Bolje izaći, nego ostati kući, uvijek bilo i biće uvijek.

Uostalom, dosta ljudi toliko nema pojma da ne znaju ko se sve nalazi na listama. Ne znaju niti jedno ime, ništa ne prate, skroz su odvojeni od politike. A za ovo im niko nije kriv, nego oni sami.
Očito ne govorimo o istom.
Čovjek je u pravu. U demokratskom svijetu postoji nešto što se zove građanska dužnost. I ako si odgovoran građanin i ako voliš
državu u kojoj živiš izlaziš na glasanje. To je nešto neovisno o stranačkim kampanjama i njihovoj borbi za naklonost glasača.
Last edited by dale cooper on 03/10/2022 23:41, edited 1 time in total.
galia95
Posts: 1001
Joined: 26/02/2022 17:59

#3262 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by galia95 »

Atmosfera u štabu Borjane Krišto :mrgreen: :lol:

zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3263 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by zippoo87 »

Hank Paldum wrote: 03/10/2022 23:12
Seyfo wrote: 03/10/2022 22:31
Na ovo se moram osvrnuti ; vama je Dodik u sustini uzor,toliko mu se divite i balite na njegovu sliku da je sada,nakon sto je Dodik godinama pod sankcijama i na crnim listama,to postalo normalno i pozeljno,narocito kada njega zaboli za sve to; odmah je FOdil "bolji"jer je bar malo blizi Dodiku po tome. Ta odusevljenost Dodikom i Dodicima je zajednicka za polusvijet iz sva tri plemena: recimo, u ostala dva plemena bi to mogli biti Zahiragic i Zdravko Mamic; bahate neotesane seljacine. Svaki od vas bi na mjestu Dodika bio od njega jos bahatiji,poganiji,pokvareniji,gori,samo da vam se ukaze prilika. Onda bi naravno bio jos veci Bosnjak (u ovom slucaju). Bljak
Neka si se osvrnuo na to jer vaš pokušaj da u svakom segmentu izjednačite sve tri strane je i jedan od razloga zašto je SDA osvojila glasove.
To nije nikakva identifikacija sa Dodikom već sam samo podsjetio da Fadilu u karijeri neće to nikako štetiti ali to je bilo dovoljno da se aktiviraš

Za Bakira je već druga priča, možda je stvarno izgubio jer je bilo 11 protiv 1 jer su sada i SBB, NiP i NS glasači podržali SDPovca, možda je do Sebije, možda do Bakirovog ega ili možda što je stvarno postalo momotono sa njim ali što se tiče pozitivnih rezultata SDA, ako ta stranka pobjedi u mjestima koja su pro-BH a vi na to uzvratite vrijeđanjem onda ste vi bliži Dodiku sa bahatošću i imate problem sa onima koji su pro-BH kao i Dodik.
Pa vi SDAovci osim sto pisete proBiH,nikako da nam objasnite sta je to proBiH SDA uradila od rata na ovamo ?
Jbte ok je kada ti ovo pises svojoj bazi,koja jos glasa za Aliju ali de malo i nama pojasni sta je to proBiH kod SDA ?
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#3264 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by mistek »

Quaresma wrote: 03/10/2022 23:38
noviforumas wrote: 03/10/2022 23:35 Godinama isto, price o niskoj izlaznosti, kradjama i malverzacijama, odljevu mozaka, dijaspori... po meni izlizana opsta mjesta koja su mozda nekad imala uporiste u stvarnosti, danas bas i ne. Jer ako je problem niska izlaznost, onda ne moze biti iseljavanje problem, jer ocito da je na spiskovima puno vise ljudi nego ih ovdje zaista zivi, sto znaci da je izlaznost sasvim solidna. Onda ide, ma nije to, nego odselili se mladi i obrazovani. OK, ako je tako, onda ne mozemo kriviti dijasporu, jer nece valjda mladi i obrazovani glasati za ove jedne te iste klosare, zar ne. Sad se evo prica i o tome kako su previse komplikovani listici, a u isto vrijeme kaze penzioneri samo glasaju. Pa jebite me ako je vise od 40% njih u stanju pravilno popuniti listic. Sve kontradikcije. Hocu reci, mozda ljudi zaista biraju ove stranke koje pobjedjuju? :D

hebo anonimno glasanje. ja bih bas volio kad bi na izbacivali rezultate, imenom i prezimenom ko je za koga glasao. da se to fino vidi i utvrdi.

ili ljudi jednostavno lazu, kad kazu da nece za ove nacionalne stranke da glasaju. pa na kraju njih zaokruze.

ne mozes ovde biti pametan nikako.
Ma ako si u Sarajevu, ne lažu, vidiš rezultate. Evo kod mene u Novom Sarajevu SDA na 12,73%. U Centru je na 12,66%. U Starom Gradu 14,23%. U Novom Gradu 13,28%. Na Ilidži 19%. Problem su mjesta okolo. Problem su manja mjesta. Realno, ti u Kaknju znaš da su svi za SDA, nije da se tamo priča drugačije, tamo se tako i priča. Ili u Mostaru čak. Da ne pričam manja mjesta.
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3265 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by dale cooper »

sherbett wrote: 03/10/2022 23:59 Stvarno ovlas pratim BiH politicku scenu, i ono sto kao netko izvana mogu primjetiti jest pomalo istrosen i zaostao kadar koji ne prati razvoj drustva, utjecaj novih medija, dostupnost informacija i opcenito nove generacije koje ne puse vise stare, "provjerene" price
S druge strane, vecina tih je vjerojatno rezignirana ili odselila.

Jel ima kakvih statistika glasaca po godinama? Tko glasa?
Ne pristaj nam na muku. :mrgreen:
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#3266 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Piaty »

sherbett wrote: 03/10/2022 23:43
Piaty wrote: 03/10/2022 18:55

Ma koji njihov nacionalizam, to je uvreda za prave nacionaliste, domoljube. Isto kao veliki muslimani, a ustvari kriminalci sto je uvreda za prave muslimane itd itd. Nema tu ba nista, nicega, nikakve ideologije, sto je najgore. Jebe se njima za ideologiju.
Velika je razlika izmedju nacionalizma i patriotizma. Nacionalizam je prilicno teska rijec i ne bih se ja bas hvalila nacionalizmom, pogotovo kada se uzme u obzir zamjerka istog fasistickim rezimima i ideologiji fasizma.

Osim ako se obraca publici koja izjednacava nacionalizam i patriotizam, odnosno ne razlikuje opseg i sadrzaj pojmova.
A cisto sumnjam da da je forum ta publika :mrgreen:
Pitanje je ko šta razumije i kako tumači. Nacionalizam je stariji od fašizma i uopće ne mora da ima vezu fašizmom. Odakle to da je velika razlika od patriotizma? Da ne misliš možda na pacifizam umjesto patriotizma?
Jer jako je blizak patriotizmu, u nekom kontekstu je to jedno te isto, u nekom drugom se razlikuje.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Gra%C4% ... cionalizam

Po Britannica enciklopediji:

Patriotism, feeling of attachment and commitment to a country, nation, or political community. Patriotism (love of country) and nationalism (loyalty to one’s nation) are often taken to be SYNONIMOUS, yet patriotism has its origins some 2,000 years prior to the rise of nationalism in the 19th century
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#3267 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Nespin »

zubi wrote: 03/10/2022 23:38
ElRe wrote: 03/10/2022 22:53 Lično, nisam glasao (imam 38 god). Za SDA i satelite ne mogu da glasam, a trojka (što Vlada KS, što načelnici iz trojke) po rezultatima i kampanji ne zaslužuju moju podršku. Kampanja je bila katastrofalna, 25 god nakon rata top tema je ko je gdje bio za vrijeme rata i ko ima kupljenu diplomu.
Tokom kampanje niko nije pričao o energetskim problemima, spajanju na potencijalni gasovod preko Hrvatske, izgradnji LNG terminala, diferencijalnoj stopi PDVa, subvenciji za ekološke i energetske projekte, proizvodnju, izvoz (kroz povoljne kredite npr), poboljšanju zdravstva, obrazovanja.

Dobio sa xx što SMS što viber poruka tipa "jarane kandidat sam, računam na tebe...", "ovo mi je prijatelj, dobar je čovjek pa ako nemaš favorita bujrum zaokruži", "garantujem za poštenje i rad" i slično.
:run:

Genijalno... Mjesto da sakrijes svoju glupost, ti se jos falis.. jbt :thumbup:
Kakav glupson jebote, nije ni čudo da smo u kurcu. Šta ih je ovakvih, nije časopisa pročitalo u životu, a kamoli knjigu, al ono nešto "smatra". Pu jebote!
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#3268 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Dosadno mii »

trojka nije jaka van ks
Sda jeste i eto
:bih:
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3269 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by sehohari »

Šta mislite sad
Bake izgubi predsjedništvo

I sad postane federalni premijer
Ili premijer KS
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#3270 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Leverage »

sehohari wrote: 04/10/2022 00:11 Šta mislite sad
Bake izgubi predsjedništvo

I sad postane federalni premijer
Ili premijer KS
Bakir federalni, Sebija kantonalni, a Čović državni.

Lu'lo.
seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#3271 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by seksi_ideje »

sehohari wrote: 04/10/2022 00:11 Šta mislite sad
Bake izgubi predsjedništvo

I sad postane federalni premijer
Ili premijer KS
Sebija ce i zvanicno suvereno vladati kantonom. Sultanija nasa :bih:
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3272 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by sehohari »

Leverage wrote: 04/10/2022 00:12
sehohari wrote: 04/10/2022 00:11 Šta mislite sad
Bake izgubi predsjedništvo

I sad postane federalni premijer
Ili premijer KS
Bakir federalni, Sebija kantonalni, a Čović državni.

Lu'lo.
Mislim da bi to bio Povratak otpisanih 2.0
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3273 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by dale cooper »

sherbett wrote: 04/10/2022 00:14
dale cooper wrote: 04/10/2022 00:00

Ne pristaj nam na muku. :mrgreen:
Proci ce, sve je to dio tranzicije
Mi smo ostali bez pola milijuna stanovnika
Plus, uz dijasporu naam sudbinu kroje i hercegovci :lol: nadjebite ovo :lol:
Najebali smo kolektivno mi koji smo rođeni na ovim prostorima, neki manje, neki više. :D
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#3274 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Leverage »

sehohari wrote: 04/10/2022 00:16
Leverage wrote: 04/10/2022 00:12
Bakir federalni, Sebija kantonalni, a Čović državni.

Lu'lo.
Mislim da bi to bio Povratak otpisanih 2.0
Najjači nakon Manchester United - Bayern 1999.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#3275 Re: Opći izbori 2022 - praćenje rezultata uživo

Post by Leverage »

dale cooper wrote: 04/10/2022 00:17
sherbett wrote: 04/10/2022 00:14
Proci ce, sve je to dio tranzicije
Mi smo ostali bez pola milijuna stanovnika
Plus, uz dijasporu naam sudbinu kroje i hercegovci :lol: nadjebite ovo :lol:
Najebali smo kolektivno mi koji smo rođeni na ovim prostorima, neki manje, neki više. :D
Manje oni koji su otišli, više oni koji smo ostali :D
Post Reply