Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#151 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by pemanapemani »

Kada pitaš šta je Komšić uradio za građansku državu u tri mandata, dobiješ odgovor kako je pozicija člana Predsjedništva nebitna, kako nema nikakve ovlasti, kako je protokolarana...

Dođe izborna kampanja i najavljuje se horor ako ne bude 2:1 u Predsjedništvu. :-)

Uostalom, kako može biti 2:1 ako prođe Bakir? Ne znam kako se nekoga ko je prodao reviziju presude protiv Srbije i dao apsolutnu moć blokade HDZ i SNSD može smatrati proBiH.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#152 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by MarlboroGold »

Ma jebes vise i Komsica. Isto kao da je on jedini Hrvat koji je BiH patriota i da mora uvijek biti on kandidat za predsjednistvo iz reda hrvatskog naroda kao kontra Covicu. Dosadio je i on jos prije 10 godina.

Nije mi jasno da nisu do sad mogli izroditi nekog drugog Hrvata BiH patriotu umjesto Komsica. Cak i da je bio neki nepoznati kandidat imao bi gotovo pa istu podrsku - bar u omjeru kakvu je Komsic imao kad se prvi put kandidovao jos dok je bio u SDP-u.

Apsolutno razumijem i svjestan sam da HDZ-ov čovjek ne treba sjediti u Predsjedništvu, ali to ne mora baš uvijek biti Komšić.
Last edited by MarlboroGold on 26/09/2022 14:37, edited 1 time in total.
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#153 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by breuer »

pemanapemani wrote: 26/09/2022 14:06 Kada pitaš šta je Komšić uradio za građansku državu u tri mandata, dobiješ odgovor kako je pozicija člana Predsjedništva nebitna, kako nema nikakve ovlasti, kako je protokolarana...

Dođe izborna kampanja i najavljuje se horor ako ne bude 2:1 u Predsjedništvu. :-)

Uostalom, kako može biti 2:1 ako prođe Bakir? Ne znam kako se nekoga ko je prodao reviziju presude protiv Srbije i dao apsolutnu moć blokade HDZ i SNSD može smatrati proBiH.
istina, ne znamo šta je Susjedić uradio za državu, al znamo šta suprotna strana jeste protiv...

Žik
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#154 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by pemanapemani »

MarlboroGold wrote: 26/09/2022 14:30 Ma jebes vise i Komsica. Isto kao da je on jedini Hrvat koji je BiH patriota i da mora uvijek biti on kandidat za predsjednistvo iz reda hrvatskog naroda kao kontra Covicu. Dosadio je i on jos prije 10 godina.

Nije mi jasno da nisu do sad mogli izroditi nekog drugog Hrvata BiH patriotu umjesto Komsica. Cak i da je bio neki nepoznati kandidat imao bi gotovo pa istu podrsku - bar u omjeru kakvu je Komsic imao kad se prvi put kandidovao jos dok je bio u SDP-u.

Apsolutno razumijem i svjestan sam da HDZ-ov čovjek ne treba sjediti u Predsjedništvu, ali to ne mora baš uvijek biti Komšić.
Pa kako će se pojaviti i izroditi, kada se i sama naznaka "rađanja" etiketira, u najmanju ruku, kao pomoć Čoviću da postane član Predsjedništva. Samo i jedino Komšić je proBiH Hrvat koji zaslužuje mjesto člana Predsjedništva po četvrti put.
User avatar
Better Man
Posts: 16771
Joined: 01/10/2006 20:10

#155 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Better Man »

Imali smo Falatara, koji je daleko pismeniji i obrazovaniji od Komšića, ali su iz DF-a i svi oni drugi koji su podržavali Komšića, drvlje i kamenje na NS da radi u interesu Čovića i HDZ-a. Ispada da samo Komšić Može biti kandidat za člana prredsjedništva iz reda hrvatskog naroda. A bolje bi bilo da se Komšić povukao i podržao Falatara, ali onda dotični nebi mogao na ubleharenju uzimati silne novce mjesečno,
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#156 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by L u c i f e r »

Nek ga fanfla falatar
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#157 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by pemanapemani »

L u c i f e r wrote: 26/09/2022 17:33 Nek ga fanfla falatar
Neka ga fanfla Falatar, samo je problem sto Komsicu niko nije dobar.
Vec odavno nisu dobri Lovrenovic i Ivankovic. Pa onda ne valja Sarcevic, nisu dobri SDP Prlicka, Boban. Nikakvi su fra Ivo Markovic i fra Drago Bojic. Ne valja ni onaj Prlic predsjednik HNV. Boska Cavar je ustasica.
Nije dobar ni Susilovic iz Posavine.
Na kraju ne valjaju ni Miletic i Marjanovic.

Sad je trenutno dobar jedino Vlatko Glavas i polu dobar je Slavo Kukic, ostalo sve goli mrzitelji baklave.

Komsicevi rezulati u izgradnji gradjanske BiH?

Jebi ga, svi su ustase i uzepeovci osim Komsica. Hajde da vidimo te Komsiceve rezultate za 16 godina
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#158 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by RtrnOfSalisbury »

pemanapemani wrote: 26/09/2022 17:46
L u c i f e r wrote: 26/09/2022 17:33 Nek ga fanfla falatar
Neka ga fanfla Falatar, samo je problem sto Komsicu niko nije dobar.
Vec odavno nisu dobri Lovrenovic i Ivankovic. Pa onda ne valja Sarcevic, nisu dobri SDP Prlicka, Boban. Nikakvi su fra Ivo Markovic i fra Drago Bojic. Ne valja ni onaj Prlic predsjednik HNV. Boska Cavar je ustasica.
Nije dobar ni Susilovic iz Posavine.
Na kraju ne valjaju ni Miletic i Marjanovic.

Sad je trenutno dobar jedino Vlatko Glavas i polu dobar je Slavo Kukic, ostalo sve goli mrzitelji baklave.

Komsicevi rezulati u izgradnji gradjanske BiH?

Jebi ga, svi su ustase i uzepeovci osim Komsica. Hajde da vidimo te Komsiceve rezultate za 16 godina

...pa to mu je rezultat: 16 godina :D :-D :!:
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#159 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by trasport »

Jordan1961 wrote: 26/09/2022 04:01
trasport wrote: 05/09/2022 15:50

+1. Najvažnije je sto se tiče predsjedništva da ne uđe Komšić. Nakon izbora izborni zakon da mu to više ni teoretski ne bude moguće, sa korekcijama u smanjenju nadleznosti doma naroda, gdje kladiomice ne mogu predstavljati vitalne nac. interese. Početi normalizirati odnose u državi da se približimo EU. Živjeti podnošljivo na bazi zajedničkih interesa, i nekad za xy godina imati normalno društvo i državu.
Da se IZ uredi tako kako ti ovdje navodis (da ZK vise "....ni teoretski ne bude moguce...."), razmisli dobro pa odgovori:
1) Da li je BiH drzava ili drzavna zajednica suverenih naroda (bas onako kako HDZ BiH i SNSD pokusavaju da je preurede?)
2) Ako su clanovi Predsjednistva predstavnici konstitutivnih naroda kako HDZ i SNSD pokusavaju da ih predefiniraju, ko u Predsjednistvu predstavlja sve one koji nisu pripadnici konstitutivnih naroda?
Te price o "smanjenju nadleznosti doma naroda" ce HDZ razmatrati kad na vrbi zasvrbi.
A po HDZ-u i SNSD-u odnosi u drzavi ce se normalizirati kada se formira HRHB, pripojena RH i RS pripojena Srbiji.
1. BiH je država tri konstitutivna naroda i ostalih.
2. Članovi predsjedništva bi trebali biti predstavnici konstitutivnih naroda. Gdje su ostali u Zavnobih-u?

Ako je normalno da hrvatski član predsjedništva ili član iz reda Hrvata, kako god, ne napravi ni jedan skup tokom kampanje tamo gdje su Hrvati većina i šta više najomraženija je ličnost u tim krajevima, onda ok. To nema veze sa odvratnim Milanovićevim izjavama o Srebrenici, licemjerstvom Ćovića i bratije iz HDZ-a... jednostavno Hrvati trebaju da izaberu svog predstavnika i tačka. Da im ne biraju tipovi koji ih mjere u koliko ih vagona stane.
Svake iluzije se nemilosrdno vrate onome ko ih gaji. Tako je bilo i 92. kad nosaš titine slike i vičeš nedaj da nas dijele, a četnici se ukopavaju po brdima. U BiH ne postoji jedan narod i jedna nacija, nego tri, i shodnontome građanska država po principu jedan čovjek jedan glas je nemoguća , odnosno iluzija.
Jordan1961
Posts: 2034
Joined: 29/07/2022 17:35

#160 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Jordan1961 »

trasport wrote: 26/09/2022 20:56
Jordan1961 wrote: 26/09/2022 04:01
Da se IZ uredi tako kako ti ovdje navodis (da ZK vise "....ni teoretski ne bude moguce...."), razmisli dobro pa odgovori:
1) Da li je BiH drzava ili drzavna zajednica suverenih naroda (bas onako kako HDZ BiH i SNSD pokusavaju da je preurede?)
2) Ako su clanovi Predsjednistva predstavnici konstitutivnih naroda kako HDZ i SNSD pokusavaju da ih predefiniraju, ko u Predsjednistvu predstavlja sve one koji nisu pripadnici konstitutivnih naroda?
Te price o "smanjenju nadleznosti doma naroda" ce HDZ razmatrati kad na vrbi zasvrbi.
A po HDZ-u i SNSD-u odnosi u drzavi ce se normalizirati kada se formira HRHB, pripojena RH i RS pripojena Srbiji.
1. BiH je država tri konstitutivna naroda i ostalih.
2. Članovi predsjedništva bi trebali biti predstavnici konstitutivnih naroda. Gdje su ostali u Zavnobih-u?
Da li bi trebali ili ne je stvar diskusije. Medjutim oni nisu predstavnici konstitutivnih naroda po Ustavu BiH i presudi US.
Do daljnjeg je tako.
Mani ZAVNOBIH, gdje je Ustav RBiH koji je bio prije ovog Daytonskog?
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#161 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by trasport »

Jordan1961 wrote: 26/09/2022 21:00
trasport wrote: 26/09/2022 20:56

1. BiH je država tri konstitutivna naroda i ostalih.
2. Članovi predsjedništva bi trebali biti predstavnici konstitutivnih naroda. Gdje su ostali u Zavnobih-u?
Da li bi trebali ili ne je stvar diskusije. Medjutim oni nisu predstavnici konstitutivnih naroda po Ustavu BiH i presudi US.
Do daljnjeg je tako.
Mani ZAVNOBIH, gdje je Ustav RBiH koji je bio prije ovog Daytonskog?
Svaka igra, svaka dobija. Pod kojom šibicom se nalazi kuglica?
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#162 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by sehohari »

Ne znam brate, sumnjam da Komšić može izgubiti, previše jaku kampanju mu prave Milanović, Plenković i co...

Realno, zato čovjek i ne ide toliko da se reklamira, samo pusti ove iz Zagreba da otvoreno vrijeđaju, svako Zokijevo omaložavanje je par hiljada glasova više za ŽK.
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#163 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by sajber87 »

sehohari wrote: 26/09/2022 22:58 Ne znam brate, sumnjam da Komšić može izgubiti, previše jaku kampanju mu prave Milanović, Plenković i co...

Realno, zato čovjek i ne ide toliko da se reklamira, samo pusti ove iz Zagreba da otvoreno vrijeđaju, svako Zokijevo omaložavanje je par hiljada glasova više za ŽK.
Ako su plenkovic i milanovic protiv komsica mene zanima zasto mu svojim izjavama namjerno povecavaju sanse, zanimljivo i bas me zanima smislen odgovor. Logicki gledajuci oni mozda i zele da on dobije pa da mogu traziti ono sto je jedino vazno a to je dom naroda i homogenizacija
Jordan1961
Posts: 2034
Joined: 29/07/2022 17:35

#164 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Jordan1961 »

trasport wrote: 26/09/2022 21:06
Jordan1961 wrote: 26/09/2022 21:00
Da li bi trebali ili ne je stvar diskusije. Medjutim oni nisu predstavnici konstitutivnih naroda po Ustavu BiH i presudi US.
Do daljnjeg je tako.
Mani ZAVNOBIH, gdje je Ustav RBiH koji je bio prije ovog Daytonskog?
Svaka igra, svaka dobija. Pod kojom šibicom se nalazi kuglica?
Klasika. Kad nemas argumenata pocinju budalastinje.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#165 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by tvojkomsija »

Precjenjuje se snaga i izlaznost HNS. Gurnuli su Borjanu Kristo koja je neenergicna i jasno slabiji kandidat od Covica. Kampanja im je nikad slabija, u srednjoj Bosni ih 50-100 ljudi na skupu doceka.

Ja sam siguran da ce Komsic i sa 170 000 glasova (50 hiljada manje nego 2018) pobijediti za clana predsjednistva.

Cini mi se da HNS ne moze podici ljude, dzaba sva prica o majorizaciji, dominaciji itd.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#166 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by babanovac »

Better Man wrote: 26/09/2022 15:04 Imali smo Falatara, koji je daleko pismeniji i obrazovaniji od Komšića, ali su iz DF-a i svi oni drugi koji su podržavali Komšića, drvlje i kamenje na NS da radi u interesu Čovića i HDZ-a. Ispada da samo Komšić Može biti kandidat za člana prredsjedništva iz reda hrvatskog naroda. A bolje bi bilo da se Komšić povukao i podržao Falatara, ali onda dotični nebi mogao na ubleharenju uzimati silne novce mjesečno,
Svidja mi se Falatar. Kao orhideja. Treba ga pazljivo njegovati, zalivati, ne ostavljati dugo na suncu.
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#167 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by breuer »

babanovac wrote: 27/09/2022 12:13
Better Man wrote: 26/09/2022 15:04 Imali smo Falatara, koji je daleko pismeniji i obrazovaniji od Komšića, ali su iz DF-a i svi oni drugi koji su podržavali Komšića, drvlje i kamenje na NS da radi u interesu Čovića i HDZ-a. Ispada da samo Komšić Može biti kandidat za člana prredsjedništva iz reda hrvatskog naroda. A bolje bi bilo da se Komšić povukao i podržao Falatara, ali onda dotični nebi mogao na ubleharenju uzimati silne novce mjesečno,
Svidja mi se Falatar. Kao orhideja. Treba ga pazljivo njegovati, zalivati, ne ostavljati dugo na suncu.
:lol:

Fala Falataru al neka hvala...
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#168 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Bosanski_kralj »

tvojkomsija wrote: 27/09/2022 12:09 Precjenjuje se snaga i izlaznost HNS. Gurnuli su Borjanu Kristo koja je neenergicna i jasno slabiji kandidat od Covica. Kampanja im je nikad slabija, u srednjoj Bosni ih 50-100 ljudi na skupu doceka.

Ja sam siguran da ce Komsic i sa 170 000 glasova (50 hiljada manje nego 2018) pobijediti za clana predsjednistva.

Cini mi se da HNS ne moze podici ljude, dzaba sva prica o majorizaciji, dominaciji itd.
jebe se njima za člana Predsjedništva, HDZu je cilj dom naroda.

posljednje predložene izmjene izbornog zakona su sve pokazale. HDZ, Hrvatska, Plenković, Milanović...samo su Dom naroda spominjali, nikog i ne zanima član Predsjeništva
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4462
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#169 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by VladaFBiH »

MarlboroGold wrote: 26/09/2022 14:30 Ma jebes vise i Komsica. Isto kao da je on jedini Hrvat koji je BiH patriota i da mora uvijek biti on kandidat za predsjednistvo iz reda hrvatskog naroda kao kontra Covicu. Dosadio je i on jos prije 10 godina.

Nije mi jasno da nisu do sad mogli izroditi nekog drugog Hrvata BiH patriotu umjesto Komsica. Cak i da je bio neki nepoznati kandidat imao bi gotovo pa istu podrsku - bar u omjeru kakvu je Komsic imao kad se prvi put kandidovao jos dok je bio u SDP-u.

Apsolutno razumijem i svjestan sam da HDZ-ov čovjek ne treba sjediti u Predsjedništvu, ali to ne mora baš uvijek biti Komšić.
Bila je prošle izbore Zelenika i greška je što ona nije ušla umjesto Komšića - ove izbore HDZ nema konkurencije.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4462
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#170 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by VladaFBiH »

Bosanski_kralj wrote: 27/09/2022 12:32
tvojkomsija wrote: 27/09/2022 12:09 Precjenjuje se snaga i izlaznost HNS. Gurnuli su Borjanu Kristo koja je neenergicna i jasno slabiji kandidat od Covica. Kampanja im je nikad slabija, u srednjoj Bosni ih 50-100 ljudi na skupu doceka.

Ja sam siguran da ce Komsic i sa 170 000 glasova (50 hiljada manje nego 2018) pobijediti za clana predsjednistva.

Cini mi se da HNS ne moze podici ljude, dzaba sva prica o majorizaciji, dominaciji itd.
jebe se njima za člana Predsjedništva, HDZu je cilj dom naroda.

posljednje predložene izmjene izbornog zakona su sve pokazale. HDZ, Hrvatska, Plenković, Milanović...samo su Dom naroda spominjali, nikog i ne zanima član Predsjeništva
upravo, da se sada ukine predsjednik ne bi niko ni primijetio osim možda što ne bi bilo harmonikaša, alkoholičara i fikusa u zgradi.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#171 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Ateista »

MarlboroGold wrote: 26/09/2022 14:30 Ma jebes vise i Komsica. Isto kao da je on jedini Hrvat koji je BiH patriota i da mora uvijek biti on kandidat za predsjednistvo iz reda hrvatskog naroda kao kontra Covicu. Dosadio je i on jos prije 10 godina.

Nije mi jasno da nisu do sad mogli izroditi nekog drugog Hrvata BiH patriotu umjesto Komsica. Cak i da je bio neki nepoznati kandidat imao bi gotovo pa istu podrsku - bar u omjeru kakvu je Komsic imao kad se prvi put kandidovao jos dok je bio u SDP-u.

Apsolutno razumijem i svjestan sam da HDZ-ov čovjek ne treba sjediti u Predsjedništvu, ali to ne mora baš uvijek biti Komšić.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#172 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Truba »

jel ono zelenika glasovala za akcize :D
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#173 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Truba »

ne mogu izroditi nijednog kandidata jer je to staljinistička metoda koju je prigrlio Komšić još dok je bio načelnik pa nam uvali KOLDŽU
kasnije nam je nakon 2 mandata uvalio ČOVIĆA :D i opet će 2026.
u medjuvremenu je uvalio SDA u kanton
a jednom su svi skupa kao platformaši uvaliki SDA u vladu

jednostavno NESPOSOBNI ljudi

to što je neko gori od njih nema veze s činjenicom da su nesposobni
nemaju političku školu nemaju nijednog imena...

vidi NS barataju s nekoliko imena
vidi NIP imaju imena

pa i sama SDA ima nešto...

što ima DF?
bibiju?
User avatar
Login77777
Posts: 8682
Joined: 18/05/2021 09:11

#174 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Login77777 »

Black swan wrote: 27/09/2022 14:53 ne mogu izroditi nijednog kandidata jer je to staljinistička metoda koju je prigrlio Komšić još dok je bio načelnik pa nam uvali KOLDŽU
kasnije nam je nakon 2 mandata uvalio ČOVIĆA :D i opet će 2026.
u medjuvremenu je uvalio SDA u kanton
a jednom su svi skupa kao platformaši uvaliki SDA u vladu

jednostavno NESPOSOBNI ljudi

to što je neko gori od njih nema veze s činjenicom da su nesposobni
nemaju političku školu nemaju nijednog imena...

vidi NS barataju s nekoliko imena
vidi NIP imaju imena

pa i sama SDA ima nešto...

što ima DF?
bibiju?
Mirzu Celika. :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#175 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Truba »

tuga
Post Reply