Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#126 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by nles »

trasport wrote: 05/09/2022 17:22
nles wrote: 05/09/2022 17:04

I ja sam katolik, ali se nadam da ce HDZ propasti ko kauc i svima savjetujem da glasaju za bosnjacke stranke.
Govorimo o narodima, a ne vjeroispovjestima. Iako nisi katolik, ne uskracuj drugima identitet i nazivaj jedan konstitutivni narod po njegovom imenu. Ne ugledaj se na Milorada
Nemoj da me majoriziras, ja sam za sebe odlucujem tko sam i sto sam.
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#127 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by trasport »

nles wrote: 05/09/2022 17:33
trasport wrote: 05/09/2022 17:22
Govorimo o narodima, a ne vjeroispovjestima. Iako nisi katolik, ne uskracuj drugima identitet i nazivaj jedan konstitutivni narod po njegovom imenu. Ne ugledaj se na Milorada
Nemoj da me majoriziras, ja sam za sebe odlucujem tko sam i sto sam.
Važi.
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#128 Re: Hrvatski član predsjedništva- Krišto- Komšić

Post by Point. »

trasport wrote: 05/09/2022 13:08
Point. wrote: 05/09/2022 09:53
Čari demokratije da glasa ko za koga hoće van svoga plemena. Tvoj kanton mene ne dotiće, gledam malo širu sliku a to je država BiH a za nju je svakako bolje da je predstavlja Komšić a ne kočničari iz hns i Draganov isprdak Borjana.
Upravo zbog šire slike i nevalja da mi Bošnjaci cetvrti put izaberemo Komšića. Prvo čovjek je potkapaciran kao i njegove junoše u stranci. Drugo, ništa dobro nije donio za svog mandata. Treće, kao istaknuti bivši Sdp-ovac slizao se sa SDA. Ova priča ko ti daje legitimitet je toliko šuplja da ne može biti šuplja. Željki niko ne spori da je Hrvat, nego mu spori da ima legitimitet. A legitimitet mu daju hrvatski glasači, a on ih nema. De nek u Zapadnoj Hercegovini naoravi stranački skup. Jednostavno šibicar, koji ne mari koliko će štete nanijeti državi svojom politikom. Jednoatavno naviklo se biti na budzetu. Nek se kandiduje za skupstinu kantona Sarajevo, i nek bude premijer.
Mi Bošnjaci veliš a narativ ti ko u prosjećnog hns bojovnika.

Ti očigledno ne razumiješ da tom pričom o nekakvoj legitimnosti i etno torovima pri glasanju još više dijeliš BiH po etničkim principima.

Također, očigledno ne razumiješ da je pravo svakog čovjeka da bira i da bude biran. Tako to fercera u demokratskom društvu. Etničko glasanje nije prihvatljivo.

I treća stvar koju ne kužiš je da je bolje za državu BiH da je predstavlja patriota te države a ne neko ko proslavlja neku paradržavu zbog koje je međunarodni sud osudio za UZP.

Jedini način da Željka pokušatr skinuti vi hejteri i HNS klika je da se udružite u zajedničku koaliciju i izađete zajedno na izbore. A i to je upitno. Jer je vaša priča providna i očigledno ne pali kod mase.

Država iznad kantona. Zapamti to.
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#129 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by artur morgan »

nles wrote: 05/09/2022 17:03
artur morgan wrote: 05/09/2022 15:32 Nacionalni interes bosnjackog naroda ne moze biti biranje hrvatskog clana Predsjednistva BiH.

Nacionalni interes bosnjackog naroda, treba biti ravnopravnost, prosperitet, funkcionalnost drzave, suzivot, rjesavanje problema u drzavi i uvazavanje drugih naroda i onoga sto im pripada po vazecem Ustavu. Nacionalni interes treba biti i ulazak jednog dana EU i NATO. To bi trebao biti i nacionalni interes i drugih naroda u BiH jer donosi zagarantovan mir i prosperitet. I na temelju toga zajednicki graditi bolji zivot i drzavu.

Multietnicka drzava je slozena drzava koja ima slozena rjesenja.
Ti bas vjerujes u viceve o glupim Bosnjacima? :lol:
Nisam cuo niti jedan.

U politickom smislu niti jedan narod nije politicki i drustveno osvjescen, niti je zreo i odgovoran. I dalje nacionalisti za njih imaju isprobane mamce koji svaki put grizu.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#130 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by AtillaS »

artur morgan wrote: 05/09/2022 15:32 Nacionalni interes bosnjackog naroda ne moze biti biranje hrvatskog clana Predsjednistva BiH.

Nacionalni interes bosnjackog naroda, treba biti ravnopravnost, prosperitet, funkcionalnost drzave, suzivot, rjesavanje problema u drzavi i uvazavanje drugih naroda i onoga sto im pripada po vazecem Ustavu. Nacionalni interes treba biti i ulazak jednog dana EU i NATO. To bi trebao biti i nacionalni interes i drugih naroda u BiH jer donosi zagarantovan mir i prosperitet. I na temelju toga zajednicki graditi bolji zivot i drzavu.

Multietnicka drzava je slozena drzava koja ima slozena rjesenja.
Naravno da nije nacionalni interes naroda ove države bilo kakav član Predsjedništva, ali si u drugom pasusu dao odgovor šta jeste, i upravo zbog svega toga interes BiH jeste da zlice kojima je cilj dijeliti državu i ljude imaju što manje uticaja na naše živote.

Važno je ne stavljati znak jednakosti između jedne stranke i njenog lidera Čovića i Hrvata kao naroda.
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#131 Re: Hrvatski član predsjedništva- Krišto- Komšić

Post by trasport »

Point. wrote: 05/09/2022 17:58
trasport wrote: 05/09/2022 13:08

Upravo zbog šire slike i nevalja da mi Bošnjaci cetvrti put izaberemo Komšića. Prvo čovjek je potkapaciran kao i njegove junoše u stranci. Drugo, ništa dobro nije donio za svog mandata. Treće, kao istaknuti bivši Sdp-ovac slizao se sa SDA. Ova priča ko ti daje legitimitet je toliko šuplja da ne može biti šuplja. Željki niko ne spori da je Hrvat, nego mu spori da ima legitimitet. A legitimitet mu daju hrvatski glasači, a on ih nema. De nek u Zapadnoj Hercegovini naoravi stranački skup. Jednostavno šibicar, koji ne mari koliko će štete nanijeti državi svojom politikom. Jednoatavno naviklo se biti na budzetu. Nek se kandiduje za skupstinu kantona Sarajevo, i nek bude premijer.
Mi Bošnjaci veliš a narativ ti ko u prosjećnog hns bojovnika.

Ti očigledno ne razumiješ da tom pričom o nekakvoj legitimnosti i etno torovima pri glasanju još više dijeliš BiH po etničkim principima.

Također, očigledno ne razumiješ da je pravo svakog čovjeka da bira i da bude biran. Tako to fercera u demokratskom društvu. Etničko glasanje nije prihvatljivo.

I treća stvar koju ne kužiš je da je bolje za državu BiH da je predstavlja patriota te države a ne neko ko proslavlja neku paradržavu zbog koje je međunarodni sud osudio za UZP.

Jedini način da Željka pokušatr skinuti vi hejteri i HNS klika je da se udružite u zajedničku koaliciju i izađete zajedno na izbore. A i to je upitno. Jer je vaša priča providna i očigledno ne pali kod mase.

Država iznad kantona. Zapamti to.
Da mi Bošnjaci. Ne gledamo isto na te stvari. Nije nekakva legitimnost, nego je to suština stvari u našoj državi. Bilo je jednom, pa drugi put, pa treći, pa možda i četvrti... samomokreni situaciju. Da Bošnjaci glasaju listom za SDA, a hrvatske stranke znog brojnosti u vlast izaberu Boss Mirnesa Ajanovića ili tako neku drugu stranku. Ili da hlasaju Bošnjaci za Denisa Bećirovića, a Hrvati izglasaju nekog Galijaševića ili onog Denisa Šuntića ili kako se preziva. Da li bi to tebi bilo ok?
User avatar
Login77777
Posts: 8544
Joined: 18/05/2021 09:11

#132 Re: Hrvatski član predsjedništva- Krišto- Komšić

Post by Login77777 »

trasport wrote: 05/09/2022 22:18
Point. wrote: 05/09/2022 17:58
Mi Bošnjaci veliš a narativ ti ko u prosjećnog hns bojovnika.

Ti očigledno ne razumiješ da tom pričom o nekakvoj legitimnosti i etno torovima pri glasanju još više dijeliš BiH po etničkim principima.

Također, očigledno ne razumiješ da je pravo svakog čovjeka da bira i da bude biran. Tako to fercera u demokratskom društvu. Etničko glasanje nije prihvatljivo.

I treća stvar koju ne kužiš je da je bolje za državu BiH da je predstavlja patriota te države a ne neko ko proslavlja neku paradržavu zbog koje je međunarodni sud osudio za UZP.

Jedini način da Željka pokušatr skinuti vi hejteri i HNS klika je da se udružite u zajedničku koaliciju i izađete zajedno na izbore. A i to je upitno. Jer je vaša priča providna i očigledno ne pali kod mase.

Država iznad kantona. Zapamti to.
Da mi Bošnjaci. Ne gledamo isto na te stvari. Nije nekakva legitimnost, nego je to suština stvari u našoj državi. Bilo je jednom, pa drugi put, pa treći, pa možda i četvrti... samomokreni situaciju. Da Bošnjaci glasaju listom za SDA, a hrvatske stranke znog brojnosti u vlast izaberu Boss Mirnesa Ajanovića ili tako neku drugu stranku. Ili da hlasaju Bošnjaci za Denisa Bećirovića, a Hrvati izglasaju nekog Galijaševića ili onog Denisa Šuntića ili kako se preziva. Da li bi to tebi bilo ok?
Komsic je pokazao jedno veliko nista. Tu se slazemo. Ali on ide na poziciju clana Predsjednistva a ne u Dom Naroda. Dom Naroda je tu da stiti narod a ne Predsjednistvo. Sto se Predsjednistva tice je jedina nepravda da se svi clanovi ne biraju sa cijele BiH. I da pojedinci ne mogu po sadasnjem Ustavu biti birani u Predsjednistvo.
Sto se tice izbora Kristo ili Komsic. Bas me briga. Korist nema ni od jednog.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#133 Re: Hrvatski član predsjedništva- Krišto- Komšić

Post by Grean »

Login77777 wrote: 05/09/2022 22:24
Sto se tice izbora Kristo ili Komsic. Bas me briga. Korist nema ni od jednog.
Nije bas da nema koristi, hr clan predsjednistva bira ambasadore koji po kljucu moraju biti iz hrvatskog korpusa.

Ja ipak necu glasati za Komsu, ovaj put je vaznije da BI ne prodje.
User avatar
Login77777
Posts: 8544
Joined: 18/05/2021 09:11

#134 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Login77777 »

SmokingMan wrote: 05/09/2022 11:43 Osjećaj daje lažano uvjerenje da, osim što možeš biti Hrvat, Srbo, ili Bošnjo po potrebi, možeš biti i Diprak Sharma iz Bangalorea, koji vjeruje da pijenje mokraće donosi zdravlje i blagoslov.
Sto nam dovoljno govori koliko je bolesno dijeliti ljude koji imaju isti pasos na ove i one.
User avatar
Login77777
Posts: 8544
Joined: 18/05/2021 09:11

#135 Re: Hrvatski član predsjedništva- Krišto- Komšić

Post by Login77777 »

Grean wrote: 05/09/2022 22:29
Login77777 wrote: 05/09/2022 22:24
Sto se tice izbora Kristo ili Komsic. Bas me briga. Korist nema ni od jednog.
Nije bas da nema koristi, hr clan predsjednistva bira ambasadore koji po kljucu moraju biti iz hrvatskog korpusa.

Ja ipak necu glasati za Komsu, ovaj put je vaznije da BI ne prodje.
Da upravu si. Ali i to je pitanje koga ce slati…
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#136 Re: Hrvatski član predsjedništva- Krišto- Komšić

Post by Point. »

trasport wrote: 05/09/2022 22:18
Point. wrote: 05/09/2022 17:58
Mi Bošnjaci veliš a narativ ti ko u prosjećnog hns bojovnika.

Ti očigledno ne razumiješ da tom pričom o nekakvoj legitimnosti i etno torovima pri glasanju još više dijeliš BiH po etničkim principima.

Također, očigledno ne razumiješ da je pravo svakog čovjeka da bira i da bude biran. Tako to fercera u demokratskom društvu. Etničko glasanje nije prihvatljivo.

I treća stvar koju ne kužiš je da je bolje za državu BiH da je predstavlja patriota te države a ne neko ko proslavlja neku paradržavu zbog koje je međunarodni sud osudio za UZP.

Jedini način da Željka pokušatr skinuti vi hejteri i HNS klika je da se udružite u zajedničku koaliciju i izađete zajedno na izbore. A i to je upitno. Jer je vaša priča providna i očigledno ne pali kod mase.

Država iznad kantona. Zapamti to.
Da mi Bošnjaci. Ne gledamo isto na te stvari. Nije nekakva legitimnost, nego je to suština stvari u našoj državi. Bilo je jednom, pa drugi put, pa treći, pa možda i četvrti... samomokreni situaciju. Da Bošnjaci glasaju listom za SDA, a hrvatske stranke znog brojnosti u vlast izaberu Boss Mirnesa Ajanovića ili tako neku drugu stranku. Ili da hlasaju Bošnjaci za Denisa Bećirovića, a Hrvati izglasaju nekog Galijaševića ili onog Denisa Šuntića ili kako se preziva. Da li bi to tebi bilo ok?
Neka biraju koga hoće. To im je zagarantovano Ustavom i IZ. Suština je da je torovsko odnosno etničko glasanje put ka daljnem dijeljenju države i zapišavanje teritorije, tj stvaranje treće izborne jedinice što u praksi znači treći entitet i oživljavanje zločinačke hrhb.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#137 Re: Hrvatski član predsjedništva- Krišto- Komšić

Post by SaraFina »

Login77777 wrote: 05/09/2022 22:24
trasport wrote: 05/09/2022 22:18
Da mi Bošnjaci. Ne gledamo isto na te stvari. Nije nekakva legitimnost, nego je to suština stvari u našoj državi. Bilo je jednom, pa drugi put, pa treći, pa možda i četvrti... samomokreni situaciju. Da Bošnjaci glasaju listom za SDA, a hrvatske stranke znog brojnosti u vlast izaberu Boss Mirnesa Ajanovića ili tako neku drugu stranku. Ili da hlasaju Bošnjaci za Denisa Bećirovića, a Hrvati izglasaju nekog Galijaševića ili onog Denisa Šuntića ili kako se preziva. Da li bi to tebi bilo ok?
Komsic je pokazao jedno veliko nista. Tu se slazemo. Ali on ide na poziciju clana Predsjednistva a ne u Dom Naroda. Dom Naroda je tu da stiti narod a ne Predsjednistvo. Sto se Predsjednistva tice je jedina nepravda da se svi clanovi ne biraju sa cijele BiH. I da pojedinci ne mogu po sadasnjem Ustavu biti birani u Predsjednistvo.
Sto se tice izbora Kristo ili Komsic. Bas me briga. Korist nema ni od jednog.
Izbor Komšića je nebitna stavka da bi sutra lično Čović podpisao da Komšo bude „prvi u Hrvata“ do kraja zivota. Ta „nelegitimnost“ Komšića i uvjeravanje hrvatskog puka, da su zbog toga neravnopravni u FBIH sluzi iskljucivo za zbijanje redova.
Krajnji cilj nam treba i jeste DN uzeti HDZ-u. Odatle dolaze opstrukcije, blokade i razaranje drzave. Tamo je snaga HDZ-ovska. A ne u Komšiću i njegovom izbori.
Takodjer DN treba dozvoliti da bude popunjen Hrvatima iz gradjanskih stranaka. A ne nekim Bošnjama koji će se zarad pozicije tako izjasniti. Ako vec zelimo ravnopravnost i „legitimitet“
To ne znaci da DN treba prepustiti HDZ-u. A izabrati Komsica.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#138 Re: Hrvatski član predsjedništva- Krišto- Komšić

Post by Grean »

trasport wrote: 05/09/2022 22:18
Point. wrote: 05/09/2022 17:58
Mi Bošnjaci veliš a narativ ti ko u prosjećnog hns bojovnika.

Ti očigledno ne razumiješ da tom pričom o nekakvoj legitimnosti i etno torovima pri glasanju još više dijeliš BiH po etničkim principima.

Također, očigledno ne razumiješ da je pravo svakog čovjeka da bira i da bude biran. Tako to fercera u demokratskom društvu. Etničko glasanje nije prihvatljivo.

I treća stvar koju ne kužiš je da je bolje za državu BiH da je predstavlja patriota te države a ne neko ko proslavlja neku paradržavu zbog koje je međunarodni sud osudio za UZP.

Jedini način da Željka pokušatr skinuti vi hejteri i HNS klika je da se udružite u zajedničku koaliciju i izađete zajedno na izbore. A i to je upitno. Jer je vaša priča providna i očigledno ne pali kod mase.

Država iznad kantona. Zapamti to.
Da mi Bošnjaci. Ne gledamo isto na te stvari. Nije nekakva legitimnost, nego je to suština stvari u našoj državi. Bilo je jednom, pa drugi put, pa treći, pa možda i četvrti... samomokreni situaciju. Da Bošnjaci glasaju listom za SDA, a hrvatske stranke znog brojnosti u vlast izaberu Boss Mirnesa Ajanovića ili tako neku drugu stranku. Ili da hlasaju Bošnjaci za Denisa Bećirovića, a Hrvati izglasaju nekog Galijaševića ili onog Denisa Šuntića ili kako se preziva. Da li bi to tebi bilo ok?
A ti prihvatas da je samo Bosnjacima u vascijeloj Evropi odredjeno da imaju 1/3 od predsjednika i da se sve dijeli po principu 1/3 gdje obicno budu preglasani sa one 2/3 koje su defakto manjina po principu demokratije jedan glas jedan covjek?

Vidi samo Fudbalsi savez i sta se radi toj vecini na osnovu dejtonskog samara. Gaze nas iz godine u godinu, zbog Ljiljana se prekida utakmica od strane delegata jer su kriminalizovani a trobojke i sahovnice vise na oficijelnim jarbolima. I sve to mi gledamo sa 1/3 vlasti.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#139 Re: Hrvatski član predsjedništva- Krišto- Komšić

Post by guruguru95 »

Grean wrote: 05/09/2022 22:59
trasport wrote: 05/09/2022 22:18
Da mi Bošnjaci. Ne gledamo isto na te stvari. Nije nekakva legitimnost, nego je to suština stvari u našoj državi. Bilo je jednom, pa drugi put, pa treći, pa možda i četvrti... samomokreni situaciju. Da Bošnjaci glasaju listom za SDA, a hrvatske stranke znog brojnosti u vlast izaberu Boss Mirnesa Ajanovića ili tako neku drugu stranku. Ili da hlasaju Bošnjaci za Denisa Bećirovića, a Hrvati izglasaju nekog Galijaševića ili onog Denisa Šuntića ili kako se preziva. Da li bi to tebi bilo ok?
A ti prihvatas da je samo Bosnjacima u vascijeloj Evropi odredjeno da imaju 1/3 od predsjednika i da se sve dijeli po principu 1/3 gdje obicno budu preglasani sa one 2/3 koje su defakto manjina po principu demokratije jedan glas jedan covjek?

Vidi samo Fudbalsi savez i sta se radi toj vecini na osnovu dejtonskog samara. Gaze nas iz godine u godinu, zbog Ljiljana se prekida utakmica od strane delegata jer su kriminalizovani a trobojke i sahovnice vise na oficijelnim jarbolima. I sve to mi gledamo sa 1/3 vlasti.
:thumbup:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12164
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#140 Re: Hrvatski član predsjedništva- Krišto- Komšić

Post by dr_Evil »

Point. wrote: 05/09/2022 22:43
Neka biraju koga hoće. To im je zagarantovano Ustavom i IZ. Suština je da je torovsko odnosno etničko glasanje put ka daljnem dijeljenju države i zapišavanje teritorije, tj stvaranje treće izborne jedinice što u praksi znači treći entitet i oživljavanje zločinačke hrhb.
Tacno tako, samo to im jos nedostaje.
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#141 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Better Man »

Znam hrvata koji će glasati za Denisa i ne pada im napamet da glasaju za ublehu Komšića ili kriminalnu Borjanu Krišto. Legitimno predstavljanje Ustav BiH ne poznaje i tu priču treba zaboraviti.
User avatar
BHDragons
Posts: 367
Joined: 18/08/2020 15:24

#142 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by BHDragons »

Kako Komšić planira od BiH napraviti građansku državu? Ozbiljno je pitanje, nije zezancija. Šta ako pobijedi sada, šta ćemo 2026. kad se ne bude mogao kandidovati? Zašto nismo propali od 2014. do 2018. kad smo imali 0:3 u Predsjedništvu?
Željko je jedan od rijetkih koji mi je bio baš drag kao političar, a sada ga ne mogu smisliti...
Jordan1961
Posts: 1969
Joined: 29/07/2022 17:35

#143 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Jordan1961 »

artur morgan wrote: 05/09/2022 15:32 Nacionalni interes bosnjackog naroda ne moze biti biranje hrvatskog clana Predsjednistva BiH.

Nacionalni interes bosnjackog naroda, treba biti ravnopravnost, prosperitet, funkcionalnost drzave, suzivot, rjesavanje problema u drzavi i uvazavanje drugih naroda i onoga sto im pripada po vazecem Ustavu. Nacionalni interes treba biti i ulazak jednog dana EU i NATO. To bi trebao biti i nacionalni interes i drugih naroda u BiH jer donosi zagarantovan mir i prosperitet. I na temelju toga zajednicki graditi bolji zivot i drzavu.

Multietnicka drzava je slozena drzava koja ima slozena rjesenja.
Nacionalni interes bosnjackog naroda mora biti postovanje Ustava BiH. Za pocetak: Ne postoji "hrvatski clan Predsjednistva".
Narodima ne pripadaju mjesta u predsjednistvu po vazecem ustavu i tumacenju Ustavnog suda BiH is 2000.
Jordan1961
Posts: 1969
Joined: 29/07/2022 17:35

#144 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Jordan1961 »

trasport wrote: 05/09/2022 15:50
Ambula wrote: 05/09/2022 15:39 Bošnjak sam ali se nadam da ce Kristo uzeti i sve oko sebe savjetujem da ne glasaju za Komsica.
+1. Najvažnije je sto se tiče predsjedništva da ne uđe Komšić. Nakon izbora izborni zakon da mu to više ni teoretski ne bude moguće, sa korekcijama u smanjenju nadleznosti doma naroda, gdje kladiomice ne mogu predstavljati vitalne nac. interese. Početi normalizirati odnose u državi da se približimo EU. Živjeti podnošljivo na bazi zajedničkih interesa, i nekad za xy godina imati normalno društvo i državu.
Da se IZ uredi tako kako ti ovdje navodis (da ZK vise "....ni teoretski ne bude moguce...."), razmisli dobro pa odgovori:
1) Da li je BiH drzava ili drzavna zajednica suverenih naroda (bas onako kako HDZ BiH i SNSD pokusavaju da je preurede?)
2) Ako su clanovi Predsjednistva predstavnici konstitutivnih naroda kako HDZ i SNSD pokusavaju da ih predefiniraju, ko u Predsjednistvu predstavlja sve one koji nisu pripadnici konstitutivnih naroda?
Te price o "smanjenju nadleznosti doma naroda" ce HDZ razmatrati kad na vrbi zasvrbi.
A po HDZ-u i SNSD-u odnosi u drzavi ce se normalizirati kada se formira HRHB, pripojena RH i RS pripojena Srbiji.
HD_2015
Posts: 871
Joined: 27/08/2015 12:54

#145 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by HD_2015 »

Za sve one koji pitaju šta je Komšić uradio. Uradio je više nego većina članova Predsjedništva, a definitivno je uradio više nego neki UZP-ovski član Predsjedništva.
"Ono što će uraditi Christian Schmidt vjerovatno ovisi od rezultata izbora. Njegov potez će ići u tom pravcu da pojača podjelu zemlje ili da odustane od tog plana. A, građanima BiH rekao bih da jednostavno ja vjerujem u to da su ljudi u BiH, a to mi se dokazalo bezbroj puta, pametniji nego što političari misle. Postoji jedna logika naroda, koju političari na prvu ne mogu da prepoznaju, jer da mogu ne bi pravili greške, nego bi pratili tu logiku. Siguran sam, mnogo sam siguran da je svima u ovoj zemlji bez obzira ko su i šta su je stalo da žive u svojoj zemlji, svojoj domovini u miru i sigurnosti i da zapravo nikom ovdje nije stalo da otima tuđe i to je ono što BiH čini velikom", kazao je Komšić.
Ovo je posljednja izjava. Državnički, mudro, odlučno. Usporedite njegove izjave i izjave nekih drugih: Čović-sipa mržnju prema BiH, Bećirević - ne zna dvije smislene sastaviti, itd.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#146 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by MarlboroGold »

Biće mnogo teže Komšiću u ovom ciklusu. HNS se okupio oko jednog kandidata, a veći dio Bošnjaka će dati glas Denisu jer je gotovo pa kompletna opozicija jedinstvena po tom pitanju i kompletna kampanja im je zasnovana na anti-SDA retorici na svim nivoima vlasti. Tu je i Hadžikadić koji će odvući maksimalno 10k glasova. Ako niste primjetili već unazad godinu dana kruže određene priče kod NiP-a i drugih da bi Hrvati trebali birati svog kandidata... naravno, suptilno i ništa posebno direktno. Nema one uobičajene klime pred izbore da Bošnjaci trebaju glasati za Komšića. Slabija je nego ikad prije.
DonieBrasco
Posts: 15184
Joined: 31/08/2016 16:09

#147 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by DonieBrasco »

Ugalvnom bice horor u predsjednistvu ako bude 1:2, budite sigurrni.
User avatar
Truba
Posts: 81181
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#148 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by Truba »

ti zaboravio harmoniku :lol:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#149 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by JohnnyS »

Što je gore, horor s 1:2 ili tragedija s 2:1?
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#150 Re: Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda- Krišto- Komšić

Post by breuer »

JohnnyS wrote: 26/09/2022 12:23 Što je gore, horor s 1:2 ili tragedija s 2:1?
'oror 1:2
Post Reply