Skupština KS 2022-2026

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply

Na izborima za Skupštinu KS glasaću za..

Poll ended at 02/10/2022 22:31

Savez za bolju budućnost
0
No votes
Narodni europski savez
4
1%
Stranka Demokratske Akcije
20
6%
Narod i Pravda
68
22%
Socijaldemokratska Partija BiH
62
20%
Naša stranka
127
41%
Stranka za BiH
9
3%
Za građansku državu - DF/GS
7
2%
Neko drugi (Za nove generacije, Koalicija Država, ...)
6
2%
Nisam građanin Kantona Sarajevo
9
3%
 
Total votes: 312

mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#426 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by mega_mashcine »

Evo da i ja bacim prognozu za skupštinu, ali ja ću pokušati sa imenima. Tijesno će biti između 4 glavne stranke, predviđam da će 4 stranke imati po 6-8 mandata. SDA i NIP po 7-8, SDP i NS 6-7. Jedino NS može izvisiti na 5. Od ostalih stranaka niko neće imati više od 2 mandatara. Možda jedino SBiH.
SBiH 2 sigurna mandata, Efendić i vjerovatno ova Gavrankapetanović.
SBB -2 - Realno bi bilo očekivati 1 mandat, ali SBB je ciganska stranka, izvući će oni 2 mandata sigurno. Prognoziram Mirvad Kurić i Ismir Jusko da će biti u skupštini.
DF će nazor izvući 1 mandat.
ZNG ima siguran 1 mandat - Marjanović će povući dosta glasova što će biti dovoljno za 1 mandat.
NES 1 - isti komentar kao za ZNG, ovdje će Selmanović povući dosta glasova.
Profa će biti na granici da pređe prag, ali ja mu ipak predviđam da će zamalo ostati ispod. Njegova lista mi djeluje poprilično slaba.

Dakle sigurni u skupštini su:
1.Sebija Izetbegović SDA
2.Mahir Dević SDA
3.Faruk Kapidžić SDA
4.Haris Zahiragić SDA
5. Elvedin Okerić NiP
6.Arijana Memić NIP
7.Kemal Ademović NIP
8.Aljoša Čampara NIP
9.Danijela Kristić NIP
10.Edin Forto NS - Da li će prihvatiti mandati ili će ostati premijer ?
11.Vildana Bešlija NS
12.Nihad Uk NS
13.Vibor Handžić NS
14.Benjamina Karić SDP - Da li će prihvatiti mandati ili će ostati gradonačelnica?
15.Adnan Šteta SDP - Da li će prihvatiti mandati ili će ostati ministar?
16.Igor Stojanović SDP
17. Irfan Čengić SDP
18.Mirvad Kurić SBB
19. Ismir Jusko SBB
20. Damir Marjanović ZNG
21. Semir Efendić SBiH
22. Fatima Gavrankapetanović SBiH
23.Haris Selmanović NES

Ovi naredni malo manje sigurni
24. DF (moguće Zuhrić kao nosioc)
25.Naida Hota NIP - Da li će prihvatiti mandati ili će ostati ministar?
26.Elvis Vreto NIP
27.Rusmir Pobrić NIP
28.Smiljana Viteškić SDA
29.Faruk Selmanović SDA
30. Adi Kalem SDA
31.Davor Cicic SDP
32. Jelena Pekic SDP
33. Kenan Magoda SDP
34. Milimirka Melank NS
35. Po vašoj želji

Dakle, očekujem da trojka ima komotnu većinu od 19-20 ruku plus Marjanović.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#427 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

kluz franjo wrote: 08/09/2022 23:41 To ona ista SBiH koja je trenutno sa SDA u koaliciji na federalnom nivou i u TK (a nigdje opozicija SDA-u)?
Ma bjaaaaži...
nije..tamo je SBB na FBiH, a ko je u TZ na vlasti to ni tuzlaci više ne znaju :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#428 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

mistek wrote: 12/09/2022 01:22 Nakon 10-ak dana kampanje, djeluje mi da Trojka dobro odrađuje posao. Nema nekih negtivnih izleta, stvari s prugom i generalno gradskim saobraćajem guraju dobro, dosta solidno koriste i ostale urađene stvari. SDA opet bira da vrti šuplju priču, huška, ratuje, a to ne mislim da više prolazi da bi se izbori dobili. čak i ova marketinška kampanja, vidi se da su SDP i NiP strašno uložili u to. Nije da mislim da to ima presudan značaj, ali čini mi se da su 80% plakata po gradu upravo plakati ove dvije stranke. Na kraju, i to će imati nekakav utjecaj.

I dalje mislim da je izbor kandidata za kanton NiP-u najveći problem. Možda pretjerujem, ali bilo bi dobro da su s nekim jačim imenom u vrhu išli, mamcem za glasove. Ako oni budu na nivou i ovakvi (8+ mandata), onda nema zime. Za SDP sam siguran da će imati rast, odrađuju dobru kampanju, zveknuli su Benjaminu, Šteta privlači ozbiljan broj glasača isto, Magoda iskače iz paštete, a i Irfan Čengić će da povuče dosta. NS kao NS, vjerovatno će biti malo osipanja, ali standardno.

Kampanja SDA mi djeluje užasno loša. Sve se svodi na Sebiju, koja je mač s dvije oštrice. Zahiragić će vjerovatno tek sad početi da uleće i čak mislim da im je jači adut. Kapidžić gubi kredibilitet bilo kakav, a Dević će ispasti teška šprdancija i tu su napravili ogromnu grešku. Hajd razumijem da se cilja na Ilijaš tu, ali će ovamo u ostatku biti rasulo. Kad imaš Devića, Sebiju, Zahiragića i Kapidžića na vrhu liste, solidna je vjerovatnoća da će neko reći "e neću zbog nje/njega". Tu svoju šansu čeka Efendić i mislim da odrađuje baš što je zamislio i da će bez problema biti u situaciji da uzme minimalno 3 mandata, uglavnom na uštrb SDA.

Od ostalih, Marjanoviću dajem ok šanse da uđe u skupštinu, SBB će vjerovatno imati jedno mjesto, a DF se ne bih začudio da izvisi skroz. Mada eto, SBB i DF 2-3 mandata maksimalno, to mi djeluje realno.

I za ostale nivoe mi kampanja djeluje jednako usmjerena. Zapravo, NiP ima ozbiljnije kandidate na ostalim nivoima i imat će ozbiljniju prednost. Čolo (SDA) je čisti promašaj za PSBiH, da su pucali na Mašovića i Turković, bolje bi prošli. Za FBiH imaju još gore predispozicije. U obje varijante mislim da će ih NiP satrati. Ako gledamo Trojka-SDA, onda vjerujem da će na nivou države redovni mandati biti 3-1 u korist Trojke, a na nivou FBiH cijenim da će SDA u dvije izborne jedinice uzeti maksimalno 3 redovna mandata, a Trojka barem 7 ili čak 8. Nažalost, na nivou kantona neće biti ni blizu takva razlika :D
ma dovoljno je kad vidiš da Don Neonko nije stavio SDA na svoj plakat kako stvari stoje + ona obećanja iz domena SF-a...mogao bi nas sve iznenaditi pad famalije
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#429 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by kluz franjo »

JoseMujica wrote: 16/09/2022 18:40
kluz franjo wrote: 08/09/2022 23:41 To ona ista SBiH koja je trenutno sa SDA u koaliciji na federalnom nivou i u TK (a nigdje opozicija SDA-u)?
Ma bjaaaaži...
nije..tamo je SBB na FBiH, a ko je u TZ na vlasti to ni tuzlaci više ne znaju :lol:
Jeste, jeste... opet zgodno gubiš pamćenje :lol:
Efendić do u slovce poštuje stranački dogovor sa SDA iz januara 2019., baš kao i SBiH delegati na federalnom nivou.
Pored federalnog parlamenta i TK, treba navesti i koaliranje u ZeDo, BPK, Brčko, koalicije na lokalu da ne brojim.

Gdje SDA-u treba, tu je SBiH u koaliciji i/ili podršci. A nigdje oponent.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#430 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Styling »

mega_mashcine wrote: 16/09/2022 16:04 Evo da i ja bacim prognozu za skupštinu, ali ja ću pokušati sa imenima. Tijesno će biti između 4 glavne stranke, predviđam da će 4 stranke imati po 6-8 mandata. SDA i NIP po 7-8, SDP i NS 6-7. Jedino NS može izvisiti na 5. Od ostalih stranaka niko neće imati više od 2 mandatara. Možda jedino SBiH.
SBiH 2 sigurna mandata, Efendić i vjerovatno ova Gavrankapetanović.
SBB -2 - Realno bi bilo očekivati 1 mandat, ali SBB je ciganska stranka, izvući će oni 2 mandata sigurno. Prognoziram Mirvad Kurić i Ismir Jusko da će biti u skupštini.
DF će nazor izvući 1 mandat.
ZNG ima siguran 1 mandat - Marjanović će povući dosta glasova što će biti dovoljno za 1 mandat.
NES 1 - isti komentar kao za ZNG, ovdje će Selmanović povući dosta glasova.
Profa će biti na granici da pređe prag, ali ja mu ipak predviđam da će zamalo ostati ispod. Njegova lista mi djeluje poprilično slaba.

Dakle sigurni u skupštini su:
1.Sebija Izetbegović SDA
2.Mahir Dević SDA
3.Faruk Kapidžić SDA
4.Haris Zahiragić SDA
5. Elvedin Okerić NiP
6.Arijana Memić NIP
7.Kemal Ademović NIP
8.Aljoša Čampara NIP
9.Danijela Kristić NIP
10.Edin Forto NS - Da li će prihvatiti mandati ili će ostati premijer ?
11.Vildana Bešlija NS
12.Nihad Uk NS
13.Vibor Handžić NS
14.Benjamina Karić SDP - Da li će prihvatiti mandati ili će ostati gradonačelnica?
15.Adnan Šteta SDP - Da li će prihvatiti mandati ili će ostati ministar?
16.Igor Stojanović SDP
17. Irfan Čengić SDP
18.Mirvad Kurić SBB
19. Ismir Jusko SBB
20. Damir Marjanović ZNG
21. Semir Efendić SBiH
22. Fatima Gavrankapetanović SBiH
23.Haris Selmanović NES

Ovi naredni malo manje sigurni
24. DF (moguće Zuhrić kao nosioc)
25.Naida Hota NIP - Da li će prihvatiti mandati ili će ostati ministar?
26.Elvis Vreto NIP
27.Rusmir Pobrić NIP
28.Smiljana Viteškić SDA
29.Faruk Selmanović SDA
30. Adi Kalem SDA
31.Davor Cicic SDP
32. Jelena Pekic SDP
33. Kenan Magoda SDP
34. Milimirka Melank NS
35. Po vašoj želji

Dakle, očekujem da trojka ima komotnu većinu od 19-20 ruku plus Marjanović.
Znači, SPEKTAKL :D
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#431 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by sarlo »

....Stajao sam predugo na tramvajskoj stanici,
zagrljeni parovi u gomili snova.
I briga me frajeri za vase reklame,
a ovuda su prolazili i drugi prije vas.
mistek
Posts: 3393
Joined: 23/05/2010 15:16

#432 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by mistek »

Ma dosta ovih neće biti u Skupštini.
- Semir Efendić neće sigurno, osim ako ne bi bio premijer. Obzirom da su šanse za to mizerne, znači ništa od toga.
- Benjamina Karić neće sigurno, jer je biti gradonačelnica ljepota posao, ima neku težinu i što bi mijenjala, nije luda.
- Adnan Šteta će isto ostati ministar, u to nema sumnje.
- Za Fortu bih čak ostavio male šanse da će ostati, ako NS ispadne iz vladajuće koalicije. Inače, ni on ne bi trebao.
- Sebija isto sumnjam da će ganjati Skupštinu KS, i ona je željna da bude na čelu vlade, a ako ne, ne sumnjam da će joj naći ozbiljnije mjesto od kantonalne zastupnice.

Nadalje, samo Irfan Čengić ima kapacitet probiti se sa pozicije na kojoj jeste. Ismir Jusko recimo nema šanse, jer je broj 3, tu upada Mersiha Slipčević. Iz SDA će sigurno upasti i Smiljana Viteškić, Faruk Selmanović, Adi Kalem. Ostali hajd nek su nesigurni. Obzirom da ni Šteta ni Benjamina neće u skupštinu, onda će upasti i tu neki. I Sanela Klarić (NS) ne bi trebala imati problema da uđe.
User avatar
_Reds_
Posts: 9369
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#433 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by _Reds_ »

mistek wrote: 17/09/2022 00:12 Ma dosta ovih neće biti u Skupštini.
- Semir Efendić neće sigurno, osim ako ne bi bio premijer. Obzirom da su šanse za to mizerne, znači ništa od toga.
- Benjamina Karić neće sigurno, jer je biti gradonačelnica ljepota posao, ima neku težinu i što bi mijenjala, nije luda.
- Adnan Šteta će isto ostati ministar, u to nema sumnje.
- Za Fortu bih čak ostavio male šanse da će ostati, ako NS ispadne iz vladajuće koalicije. Inače, ni on ne bi trebao.
- Sebija isto sumnjam da će ganjati Skupštinu KS, i ona je željna da bude na čelu vlade, a ako ne, ne sumnjam da će joj naći ozbiljnije mjesto od kantonalne zastupnice.

Nadalje, samo Irfan Čengić ima kapacitet probiti se sa pozicije na kojoj jeste. Ismir Jusko recimo nema šanse, jer je broj 3, tu upada Mersiha Slipčević. Iz SDA će sigurno upasti i Smiljana Viteškić, Faruk Selmanović, Adi Kalem. Ostali hajd nek su nesigurni. Obzirom da ni Šteta ni Benjamina neće u skupštinu, onda će upasti i tu neki. I Sanela Klarić (NS) ne bi trebala imati problema da uđe.
Ma kakv Čengić, njega dobar dio SDP-a ne voli, frajer je inače teški egoista. Ne znam ni dali ono pravo ikad završi.
SBiH će uzeti bar dva, i tu upadaju broj 2. i 3. sa liste.

Što stranka ima više glasova, to je teže pojedincu doći do 20%, skoro pa nemoguće. Moguće u varijatni da 4-5 ljudi zajedno rade vrhunsku kampanju.
Cenzus je prevelik, to je i SDP sam skontao da se zaj... kad je izglasao, ali sada će se teško ikada vratiti, iako je realno da bude 10%.
Ljudi ispod nekog broja su svjesni da nemaju šanse, pa se i ne trude previše.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#434 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Chmoljo »

_Reds_ wrote: 17/09/2022 00:55 Ma kakv Čengić, njega dobar dio SDP-a ne voli, frajer je inače teški egoista. Ne znam ni dali ono pravo ikad završi.
pitanje je koji dio SDPa ga ne voli :D

to da je egoista je teška glupost jer se takve stvari lako primjete. ne bi sa tako malo godina imao tako velik potencijal kojeg je dokazao glasovima za federalni parlament i radom u federalnom parlamentu da je mislio da je najpametniji i da sve najbolje zna.
mistek
Posts: 3393
Joined: 23/05/2010 15:16

#435 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by mistek »

Ma ne pričam kakav je Čengić, veze nemam, nego da bi mogao ući iako je na niskoj poziciji. Recimo, 2018. je, doduše kao broj 1, uzeo trećinu glasova unutar SDP.
User avatar
_Reds_
Posts: 9369
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#436 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by _Reds_ »

Chmoljo wrote: 17/09/2022 01:19
_Reds_ wrote: 17/09/2022 00:55 Ma kakv Čengić, njega dobar dio SDP-a ne voli, frajer je inače teški egoista. Ne znam ni dali ono pravo ikad završi.
pitanje je koji dio SDPa ga ne voli :D

to da je egoista je teška glupost jer se takve stvari lako primjete. ne bi sa tako malo godina imao tako velik potencijal kojeg je dokazao glasovima za federalni parlament i radom u federalnom parlamentu da je mislio da je najpametniji i da sve najbolje zna.
Ko ga poznaje, i ko je realan dobro zna da li je egoista ili nije.

A koliko je sposoban pokazuje i taj famozni fakultet.
I da ga vole ne bi dobio br. 10 nego u 5.
Tip prije 4 godine bio nosioc liste, sada dogurao do broja 10 na kantonalnoj.
Šeta vuče pola SDP-a, jer je tip radio u realnom sektoru, naučio radi, a ne šupljirati, ovi ostali se šlepaju, i 90% ih nema dana radnog staža mimo politike, Mašić, Magazinović, Čengić...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#437 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Chmoljo »

dakle, Šteta je nesposoban. završio je lijevi fakultet sa Sokoca.

dok je recimo, Haris Zahiragić završio pravni fakultet u sarajevu.

to je tvoje mjerilo.

kad već spominješ Štetu.

i još je tvoja procjena da je 10. na listi jer nije fino odgojen. jesi li ozbiljan?


na kraju krajeva, i Fadil ima iskustva u privredi. ima staža mimo politike. vidimo koliko dobrog nam je to donijelo.

inače mi je pun kurac te isprane priče "nema dana radnog staža", kao da je to neko mjerilo. jer se definitivno pokazalo da nije. volio bih da mi neko pokaže tu razliku koju prave ljudi koji imaju staž od onih koji nemaju.

kao da i bavljenje politikom nije posao kada nisi stranački klimoglavac ili osim kad si tu samo da digneš ruku. kod nas se politika potcjenjuje iako bi se masa ovih što se prave pametni pogubila na tim mjestima. ono, to može svako raditi. pa može. i radi. zato nam i jeste ovako kako jeste.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#438 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Styling »

Chmoljo wrote: 17/09/2022 02:48 dakle, Šteta je nesposoban. završio je lijevi fakultet sa Sokoca.

dok je recimo, Haris Zahiragić završio pravni fakultet u sarajevu.

to je tvoje mjerilo.

kad već spominješ Štetu.

i još je tvoja procjena da je 10. na listi jer nije fino odgojen. jesi li ozbiljan?


na kraju krajeva, i Fadil ima iskustva u privredi. ima staža mimo politike. vidimo koliko dobrog nam je to donijelo.

inače mi je pun kurac te isprane priče "nema dana radnog staža", kao da je to neko mjerilo. jer se definitivno pokazalo da nije. volio bih da mi neko pokaže tu razliku koju prave ljudi koji imaju staž od onih koji nemaju.

kao da i bavljenje politikom nije posao kada nisi stranački klimoglavac ili osim kad si tu samo da digneš ruku. kod nas se politika potcjenjuje iako bi se masa ovih što se prave pametni pogubila na tim mjestima. ono, to može svako raditi. pa može. i radi. zato nam i jeste ovako kako jeste.
Za bavljenje politikom nije neophodno imati bilo kakve visoke škole. Treba imati prirodnu inteligenciju i dar, petlju i želju da radiš za dobrobit naroda.
kobe_24
Posts: 22
Joined: 04/02/2019 19:55

#439 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by kobe_24 »

Chmoljo wrote: 17/09/2022 02:48 dakle, Šteta je nesposoban. završio je lijevi fakultet sa Sokoca.

Hajmo realno , to je isto kao da nema fakultet i kao da je dao pare da ima papir , ako cemo tako szrozavati struku onda nema dalje , hajmo ukonuti fakultete nego samo uzeti kredit u banci da platis da imas papir da si VSS
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#440 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Chmoljo »

kobe_24 wrote: 17/09/2022 10:23
Chmoljo wrote: 17/09/2022 02:48 dakle, Šteta je nesposoban. završio je lijevi fakultet sa Sokoca.

Hajmo realno , to je isto kao da nema fakultet i kao da je dao pare da ima papir , ako cemo tako szrozavati struku onda nema dalje , hajmo ukonuti fakultete nego samo uzeti kredit u banci da platis da imas papir da si VSS
Hocemo li jos realnije?

Steta je jedan od najboljih poslijeratnih ministara koji se uhvatio u kostac sa jednim od esencijalnih problema kojeg su svi iz straha ignorisali.

Jer niti su imali muda, niti znanja, niti viziiju.

Steta jeste.

Gdje su silne diplome bile 30 godina?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10797
Joined: 27/04/2021 22:52

#441 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by tramvajtrojka »

Chmoljo wrote: 17/09/2022 10:58
kobe_24 wrote: 17/09/2022 10:23

Hajmo realno , to je isto kao da nema fakultet i kao da je dao pare da ima papir , ako cemo tako szrozavati struku onda nema dalje , hajmo ukonuti fakultete nego samo uzeti kredit u banci da platis da imas papir da si VSS
Hocemo li jos realnije?

Steta je jedan od najboljih poslijeratnih ministara koji se uhvatio u kostac sa jednim od esencijalnih problema kojeg su svi iz straha ignorisali.

Jer niti su imali muda, niti znanja, niti viziiju.

Steta jeste.

Gdje su silne diplome bile 30 godina?
ma samo dzabe pises ovo je jos jedan od onih nisam za sda ali , koji je rekao otvoreno da ce glasati za kapidzica jer mu se dopada njegova vizija , i koji bas sad pljuje po Senadu :mrgreen: :mrgreen: , ono providno do bola :lol:
kobe_24
Posts: 22
Joined: 04/02/2019 19:55

#442 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by kobe_24 »

tramvajtrojka wrote: 17/09/2022 11:03
Chmoljo wrote: 17/09/2022 10:58

Hocemo li jos realnije?

Steta je jedan od najboljih poslijeratnih ministara koji se uhvatio u kostac sa jednim od esencijalnih problema kojeg su svi iz straha ignorisali.

Jer niti su imali muda, niti znanja, niti viziiju.

Steta jeste.

Gdje su silne diplome bile 30 godina?
ma samo dzabe pises ovo je jos jedan od onih nisam za sda ali , koji je rekao otvoreno da ce glasati za kapidzica jer mu se dopada njegova vizija , i koji bas sad pljuje po Senadu :mrgreen: :mrgreen: , ono providno do bola :lol:
Bolje javno reci , glasat cu za ljude i to na na 4 nivoa 4 razliciti stranke : Hadzikadic , Miletic, Dino i Kapidzic , a Senada ne pljujem nego kritikujem da ono nije novinarstvo i nek se ugleda na Zorana Kesica i 24 min kako on to radi sa Vucicem ismijava ga ali na kulturan nacin , ono je dno dna sta radi Senad.

A za Stetu ba zaboli me jel sposoban ili , davno sam ja rekao da u Americi ili znas ili neznas raditi dzaba ti fakultet ali onda hajmo tako nema dvostrukih arsina ili tteba il ne treba fakultet za to radno mjesto , hajmo se dogovoriti da onda ne treba jer meni je isto kao da Steta nema fakultet jer ga je kuopio i to se ne moze pravdati . Nema ni Dino fakultet jer su mu upisivali ocjene ali elokventan ima pricu prolazi jos uvijek hajde da vidimo do kada , ovjde ne pricamo o tome . Pricamo hajmo se dogovoriti onda da ne treba skola , nego da rade samo sposobni , ali mojne suplje evo neko kupi diplomu i onda ga pravdati kao sposoban , pa mozda bi jos neko bio sposoban i bez diplome sto ce onda to kao uslov .
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#443 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by _BataZiv_0809 »

Ezeda botovi alert, gdje je @Tempo da ih rastjera
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#444 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

Chmoljo wrote: 17/09/2022 02:48 dakle, Šteta je nesposoban. završio je lijevi fakultet sa Sokoca.

dok je recimo, Haris Zahiragić završio pravni fakultet u sarajevu.

to je tvoje mjerilo.

kad već spominješ Štetu.

i još je tvoja procjena da je 10. na listi jer nije fino odgojen. jesi li ozbiljan?


na kraju krajeva, i Fadil ima iskustva u privredi. ima staža mimo politike. vidimo koliko dobrog nam je to donijelo.

inače mi je pun kurac te isprane priče "nema dana radnog staža", kao da je to neko mjerilo. jer se definitivno pokazalo da nije. volio bih da mi neko pokaže tu razliku koju prave ljudi koji imaju staž od onih koji nemaju.

kao da i bavljenje politikom nije posao kada nisi stranački klimoglavac ili osim kad si tu samo da digneš ruku. kod nas se politika potcjenjuje iako bi se masa ovih što se prave pametni pogubila na tim mjestima. ono, to može svako raditi. pa može. i radi. zato nam i jeste ovako kako jeste.
Fadil i iskustvo :lol: :lol: :lol:

sroko i zatvorio CIMOS i onda uteko u fotelju premijera Pederacije i nastavio istim kursom :skoljka:
User avatar
Javier Pena
Posts: 561
Joined: 09/11/2020 21:50

#445 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Javier Pena »

mistek wrote: 17/09/2022 00:12 Ma dosta ovih neće biti u Skupštini.
- Semir Efendić neće sigurno, osim ako ne bi bio premijer. Obzirom da su šanse za to mizerne, znači ništa od toga.
- Benjamina Karić neće sigurno, jer je biti gradonačelnica ljepota posao, ima neku težinu i što bi mijenjala, nije luda.
- Adnan Šteta će isto ostati ministar, u to nema sumnje.
- Za Fortu bih čak ostavio male šanse da će ostati, ako NS ispadne iz vladajuće koalicije. Inače, ni on ne bi trebao.
- Sebija isto sumnjam da će ganjati Skupštinu KS, i ona je željna da bude na čelu vlade, a ako ne, ne sumnjam da će joj naći ozbiljnije mjesto od kantonalne zastupnice.

Nadalje, samo Irfan Čengić ima kapacitet probiti se sa pozicije na kojoj jeste. Ismir Jusko recimo nema šanse, jer je broj 3, tu upada Mersiha Slipčević. Iz SDA će sigurno upasti i Smiljana Viteškić, Faruk Selmanović, Adi Kalem. Ostali hajd nek su nesigurni. Obzirom da ni Šteta ni Benjamina neće u skupštinu, onda će upasti i tu neki. I Sanela Klarić (NS) ne bi trebala imati problema da uđe.
Koja je onda svrha stavljanja njihovih imena? Evo ja sam kontao za Štetu glasati, pošto ću samo za pojedince, a ne za stranke glasati. Ali pošto on neće u Skupštinu, ne planiram nikog drugog iz SDP-a, morat ću nekog drugog pojedinca iz druge stranke onda.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#446 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

mislim daće skupština biti šarena pravo i da će biti koalicija koje trenutno ni ne zamišljamo
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#447 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by sarlo »

Grad bez ljubavi, sumrak ideja.
Seawolf
Posts: 7734
Joined: 14/06/2012 22:59

#448 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Seawolf »

JoseMujica wrote: 17/09/2022 12:37 mislim daće skupština biti šarena pravo i da će biti koalicija koje trenutno ni ne zamišljamo
Mislim da griješiš i da će trojka imati čvrstih 20 do 21 mjesto u Skupštini, a da će kandidati koji prođu sa ostalih lista biti samo statisti i bespotrebne galamdžije.
User avatar
_Reds_
Posts: 9369
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#449 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by _Reds_ »

Chmoljo wrote: 17/09/2022 02:48 dakle, Šteta je nesposoban. završio je lijevi fakultet sa Sokoca.

dok je recimo, Haris Zahiragić završio pravni fakultet u sarajevu.

to je tvoje mjerilo.

kad već spominješ Štetu.

i još je tvoja procjena da je 10. na listi jer nije fino odgojen. jesi li ozbiljan?


na kraju krajeva, i Fadil ima iskustva u privredi. ima staža mimo politike. vidimo koliko dobrog nam je to donijelo.

inače mi je pun kurac te isprane priče "nema dana radnog staža", kao da je to neko mjerilo. jer se definitivno pokazalo da nije. volio bih da mi neko pokaže tu razliku koju prave ljudi koji imaju staž od onih koji nemaju.

kao da i bavljenje politikom nije posao kada nisi stranački klimoglavac ili osim kad si tu samo da digneš ruku. kod nas se politika potcjenjuje iako bi se masa ovih što se prave pametni pogubila na tim mjestima. ono, to može svako raditi. pa može. i radi. zato nam i jeste ovako kako jeste.
Ovo tvoje je klasično botovanje, i ti si od mod-a stigao do bota, pišanje u vjetar.
Styling wrote: 17/09/2022 09:49
Chmoljo wrote: 17/09/2022 02:48 dakle, Šteta je nesposoban. završio je lijevi fakultet sa Sokoca.

dok je recimo, Haris Zahiragić završio pravni fakultet u sarajevu.

to je tvoje mjerilo.

kad već spominješ Štetu.

i još je tvoja procjena da je 10. na listi jer nije fino odgojen. jesi li ozbiljan?


na kraju krajeva, i Fadil ima iskustva u privredi. ima staža mimo politike. vidimo koliko dobrog nam je to donijelo.

inače mi je pun kurac te isprane priče "nema dana radnog staža", kao da je to neko mjerilo. jer se definitivno pokazalo da nije. volio bih da mi neko pokaže tu razliku koju prave ljudi koji imaju staž od onih koji nemaju.

kao da i bavljenje politikom nije posao kada nisi stranački klimoglavac ili osim kad si tu samo da digneš ruku. kod nas se politika potcjenjuje iako bi se masa ovih što se prave pametni pogubila na tim mjestima. ono, to može svako raditi. pa može. i radi. zato nam i jeste ovako kako jeste.
Za bavljenje politikom nije neophodno imati bilo kakve visoke škole. Treba imati prirodnu inteligenciju i dar, petlju i želju da radiš za dobrobit naroda.
Genetski predodređeno, urođeno zar ne.

U ovoj zemlji napretka neće biti još 20 godina bar, dok je ovakvih razmišljanja.
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#450 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by elSaik »

_Reds_ wrote: 17/09/2022 01:31
Chmoljo wrote: 17/09/2022 01:19

pitanje je koji dio SDPa ga ne voli :D

to da je egoista je teška glupost jer se takve stvari lako primjete. ne bi sa tako malo godina imao tako velik potencijal kojeg je dokazao glasovima za federalni parlament i radom u federalnom parlamentu da je mislio da je najpametniji i da sve najbolje zna.
Ko ga poznaje, i ko je realan dobro zna da li je egoista ili nije.

A koliko je sposoban pokazuje i taj famozni fakultet.
I da ga vole ne bi dobio br. 10 nego u 5.
Tip prije 4 godine bio nosioc liste, sada dogurao do broja 10 na kantonalnoj.
Šeta vuče pola SDP-a, jer je tip radio u realnom sektoru, naučio radi, a ne šupljirati, ovi ostali se šlepaju, i 90% ih nema dana radnog staža mimo politike, Mašić, Magazinović, Čengić...
Tačno ovo. Na ovim izborima Šteta = SDP.
Post Reply