Skupština KS 2022-2026

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply

Na izborima za Skupštinu KS glasaću za..

Poll ended at 02/10/2022 22:31

Savez za bolju budućnost
0
No votes
Narodni europski savez
4
1%
Stranka Demokratske Akcije
20
6%
Narod i Pravda
68
22%
Socijaldemokratska Partija BiH
62
20%
Naša stranka
127
41%
Stranka za BiH
9
3%
Za građansku državu - DF/GS
7
2%
Neko drugi (Za nove generacije, Koalicija Država, ...)
6
2%
Nisam građanin Kantona Sarajevo
9
3%
 
Total votes: 312

User avatar
Dosadno mii
Posts: 2539
Joined: 16/06/2014 20:33

#1051 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Dosadno mii »

Haris033 wrote: 03/10/2022 23:30
Prpa.ba wrote: 03/10/2022 23:23 Sve kritike na racun Efendica stoje, ali stoji i to da je za Mandica i Tanovica izmislio posao jer su ispod nivoa Koldze i Ajnexa.
Ovi su na funkciji 2 g., dok je Rumeni 12 g.
Znači, po tebi hajmo svi dati glas rumenom kriminalcu, jer je ispod nivo Mandića i Tanovića???
Btw, znaš li koliko je ONG površinom i brojem stanovnika veća od NS i Centra, u kojima više nema mjesta i šupa da se napravi.. :roll:

akcelerator wrote: 03/10/2022 23:26 Semir Efendić je i pametan i vrijedan čovjek, to je činjenica o kojoj najbolje govore glasači iz opštine koju je vodio. Ima ubjedljivo najviše glasova kao pojedinac u kantonu, preko 14 hiljada, iako je u međuvremenu promijenio i stranku i to nije otišao za populizmom i na neku siguricu nego u polumrtvu SBiH. Znači da vrijedi.

A što se tiče kantonalne skupštine, bojim se da opet neće jedna koalicija odvaliti cijeli mandat. Opet postoje realne šanse za oba bloka. Koji god sastave većinu ne znači da će im dočekati naredni oktobar.
:lol:
Od tih 14000 glasova, 10000 je glasova od ljudi koji su došli iz IB.
Koji je problem ako je neko iz IB?
Btw Tanovic katastrofa
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1052 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

giannibelif wrote: 03/10/2022 23:16 SDP bi dao crno ispod noktiju i guze samo da dobiju poziciju premijera, čisto da se uže rukovodstvo prikaže u svjetlu moderatora glavnih procesa i infrastrukturno jake stranke koja stoji iza svojih ljudi, a sve su prilike da će takvom funkcijom svoj kadar sahraniti za dva mjeseca ako bilo šta krene po zlu. Da sam Šteta, tu opciju ne bi mi razmatrao, držao bi se posla koji mi trenutno dobro ide i ne bi bio alat za ispunjavanje kafanskih vlažnih snova.
SDP je najgora stranka Trojke...ubjedljivo
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#1053 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Spit_fire »

td_maajka wrote: 03/10/2022 21:10
lavic wrote: 03/10/2022 20:26

Neke stvari su nevjerovatne, ludilo potpuno
Ja ne znam sta vas cudi.
Cura prosli put samo jedno obecanje dala, to ispunila i jos vise napravila. Njeno glasacko tijelo prati njen rad, kao i citavo glasacko tijelo NiP-a u KS. Odnijela listu doslovno u maticnoj opstini.

Ljudi u njoj vide nadu.
Vjeruju da ih nece izdati neko ko je pred ocima javnosti tolike godine vodio i vodi borbu sa sistemom, kao sto ih nije ni izdala u proslom mandatu, brojke govore.

Na izborima 2018. je imala oko 8.000 glasova, ali nosilac liste bio Dino, on je povukao. Imat ce sad nekoliko hiljada glasova vise.

Po misljenju biraca i mom licno, zasluzeno.
U cemu da ih izda? Pa djevojka je bila inventar u skupatstini..bitna ko stolica..po cemu zasluzeno? Po licnoj tragediji...? Mislim glupo mi je da pricam lose o nekom ko prolazi sto i ona i nije ni moralno...al sto je previse previse je..i ovaj prvi mandat joj je puno

Sta kad se rijesi slucaj Memic postavice je za premijer KS ili cekaj sto KS bolje na FBiH odma
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1054 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Chmoljo »

Dosadno mii wrote: 03/10/2022 23:35
Haris033 wrote: 03/10/2022 23:30

Ovi su na funkciji 2 g., dok je Rumeni 12 g.
Znači, po tebi hajmo svi dati glas rumenom kriminalcu, jer je ispod nivo Mandića i Tanovića???
Btw, znaš li koliko je ONG površinom i brojem stanovnika veća od NS i Centra, u kojima više nema mjesta i šupa da se napravi.. :roll:



:lol:
Od tih 14000 glasova, 10000 je glasova od ljudi koji su došli iz IB.
Koji je problem ako je neko iz IB?
Btw Tanovic katastrofa
Nije problem sam od sebe, ali su to uglavnom likovi koji vise vrednuju ako opstina asfaltira i ako mu prilaz kuci malo srede, nego sredjivanje javnog gradakog saobracaja.

Uz parolu: meni je valjo, tramvaj je svaciji.

Ne govorim samo o IB, nego o stanju svijesti i mentalitetu.
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#1055 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Mrvice_ba »

Hasan tanovic je najveća ubleha, opstina nam losije stoji nego u vrijeme ljiljana
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1056 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by sehohari »

JoseMujica wrote: 03/10/2022 23:37
giannibelif wrote: 03/10/2022 23:16 SDP bi dao crno ispod noktiju i guze samo da dobiju poziciju premijera, čisto da se uže rukovodstvo prikaže u svjetlu moderatora glavnih procesa i infrastrukturno jake stranke koja stoji iza svojih ljudi, a sve su prilike da će takvom funkcijom svoj kadar sahraniti za dva mjeseca ako bilo šta krene po zlu. Da sam Šteta, tu opciju ne bi mi razmatrao, držao bi se posla koji mi trenutno dobro ide i ne bi bio alat za ispunjavanje kafanskih vlažnih snova.
SDP je najgora stranka Trojke...ubjedljivo
Možda unutar Sarajeva, ali to je stranka koja izgleda još uvijek jedino nešto može pokrenuti van KS.

I uz ovako lošu kampanju, Nikšića na čelu, ma svega, najviše glasova imaju van kantona.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1057 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Chmoljo »

Mrvice_ba wrote: 03/10/2022 23:40 Hasan tanovic je najveća ubleha, opstina nam losije stoji nego u vrijeme ljiljana
Nada je da ce se SDP uhavizati sa novom rukovodstvom, pa malo potpucati nacelnike da rade kako treba.

Brzo ce lokalni, a Tanovica vise nema nego sto ima.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#1058 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Spit_fire »

Prpa.ba wrote: 03/10/2022 23:23 Sve kritike na racun Efendica stoje, ali stoji i to da je za Mandica i Tanovica izmislio posao jer su ispod nivoa Koldze i Ajnexa.
Nisam iz te opstine pa nisam upoznat...ipak reci za nekoga ko je sam samcat imao najvise glasova u KS da je los...bgm sumnjivo..haj dok je bio u SDA pa da kazes masinerija

Mada s druge strane i onaj levat od Hadzibajrica osvaja glasove..
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1059 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

sehohari wrote: 03/10/2022 23:40
JoseMujica wrote: 03/10/2022 23:37

SDP je najgora stranka Trojke...ubjedljivo
Možda unutar Sarajeva, ali to je stranka koja izgleda još uvijek jedino nešto može pokrenuti van KS.

I uz ovako lošu kampanju, Nikšića na čelu, ma svega, najviše glasova imaju van kantona.
da u KS...a što se ostalog tiče jedini i imaju ozbiljnu infrastrukturu van KS....NiP i NS van KS tek u tragovima...za njih sramota što nisu za sve ove godine izgradili stranačku organizaciju i da im je politički domet samo Don Neonkov najvrijedni Kurton
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#1060 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Mrvice_ba »

Chmoljo wrote: 03/10/2022 23:42
Mrvice_ba wrote: 03/10/2022 23:40 Hasan tanovic je najveća ubleha, opstina nam losije stoji nego u vrijeme ljiljana
Nada je da ce se SDP uhavizati sa novom rukovodstvom, pa malo potpucati nacelnike da rade kako treba.

Brzo ce lokalni, a Tanovica vise nema nego sto ima.
Ma nema sanse, ovaj ublehas se ne moze pokrenuti.
noviforumas
Posts: 3004
Joined: 12/08/2016 22:28

#1061 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by noviforumas »

Da zaustavis nasumicno 100 ljudi u opstini NG na ulici i pomenes im Efendica (kojeg licno ne simpatisem), prve asocijacije ce im biti park u Halilovicima, putevi, bazen, zgrada opstine... stvari koje obican covjek vidi golim okom. Mi mozemo do sutra o uzrocima i posljedicama, ali bolje se zapitati zasto lik godinama dere.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1062 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Chmoljo »

Mrvice_ba wrote: 03/10/2022 23:44
Chmoljo wrote: 03/10/2022 23:42

Nada je da ce se SDP uhavizati sa novom rukovodstvom, pa malo potpucati nacelnike da rade kako treba.

Brzo ce lokalni, a Tanovica vise nema nego sto ima.
Ma nema sanse, ovaj ublehas se ne moze pokrenuti.
Nacelnik je poklon kojem se ne gleda u zube, al bgm SDP je ipak morao malo pregledati usnu duplju.

Nosu se bas usrecili sa njim. I ja kazem daBogda, jer ce SDA mnogo ozbiljnije pristupiti narednim lokalnim.
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#1063 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by hzsa22 »

Joj FGR dede m’, broje krvna zrnca. Maks Luburic bi bio ponosan.

Da postoji politicar koji radi za narod i da je svima dobro bio bi predsjednik svemira i ne bi bilo izbora. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1064 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Chmoljo »

noviforumas wrote: 03/10/2022 23:47 Da zaustavis nasumicno 100 ljudi u opstini NG na ulici i pomenes im Efendica (kojeg licno ne simpatisem), prve asocijacije ce im biti park u Halilovicima, putevi, bazen, zgrada opstine... stvari koje obican covjek vidi golim okom. Mi mozemo do sutra o uzrocima i posljedicama, ali bolje se zapitati zasto lik godinama dere.
Pa prosle lokalne nije podero. Jedva se spasio od anonimusa koji je prodavo printere i fiskalne kase.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#1065 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Lakat Jebić »

Postoji razlog što je Efendić osvojio 15000 glasova i nakon što je izašao iz SDA. Sumnjam da su svi sendvičari. Lakše je tako reći, ali onda se šokiraš na izborima.

Inače je pravo zanimljivo čitat o primitivnim glasačima koji ne prepoznaju dostignuća trojke, a onda pričat o "rumenom" i kao negativan argument isticat da za njega glasaju samo došljaci iz istočne bosne. Baš onako neprimitivno.

Trojka je odlučila kampanju fokusirati na jednu osobu, takav rezultat je i dobila. Bakir je izgubio. Tragično je što su imali fkt postignuća u svom mandatu, koji je još obilježen hendikepom korone. U kampanji su 10% vremena potrošili da to predstave. Od 10% pola je bilo o prugi a i to je SDA nametnula - glupo - pa se pričako o kašnjenju i jel bitno što se kasni 15 dana. Sam Dino kaže da mu ljudi govore da previše priča o SDA, al eto on mora odgovorit. I umjesto da se udari priča na max o odličnim stvarima, on baljezga o režimu (frajer priča o režimu dok mu čampara sjedi u stranci koji je ministar policije, ima upliva u medije i ima brata vrlo kompromitovanog tužitelja - o kakvom režimu ti ba pričaš)

To su dva razloga za realno lošiji rezultat trojke na ovim izborima.
Treći je direktna krivica NIP-a zbog kurvanja s HDZ-om i onog dinonog tvita iz neuma. Prije nego krenete sa tim kako se i SDA kurva, sjetite se da politika nije stvar istine nego stvar percepcije. Tu je direktno DF pokupio glasove NIP-u jer je osnovni motiv glasača DF-a da ko god bude vlast naredne godine, da DF ima što veći kapacitet da stvara galamu u pregovorima s HDZ-om.

Dok su se obračunavali sa imaginarnim režimom, iznenadio ih rezultat SBIHa i DF-a - što je tragično i neozbiljno. Sabina trijumfalno proglasila pad režima, stranka će joj ostat na kraju na manje-više istim mandatima.

BIlo bi grozno da se SDA vrati u kantonu. Nadam se da će na kraju nategnut trojka većinu i da će izvuć pouku iz ovog. Mada sma vidio da su viđeniji forumski NIPovci preuzeli SDP/NS priču o tome kako je narod glup.


I ima li kakvih updata iz stranačkih centrala?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#1066 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Spit_fire »

JoseMujica wrote: 03/10/2022 23:44
sehohari wrote: 03/10/2022 23:40

Možda unutar Sarajeva, ali to je stranka koja izgleda još uvijek jedino nešto može pokrenuti van KS.

I uz ovako lošu kampanju, Nikšića na čelu, ma svega, najviše glasova imaju van kantona.
da u KS...a što se ostalog tiče jedini i imaju ozbiljnu infrastrukturu van KS....NiP i NS van KS tek u tragovima...za njih sramota što nisu za sve ove godine izgradili stranačku organizaciju i da im je politički domet samo Don Neonkov najvrijedni Kurton
O SDP najbolje govori lista za KS 3.i4. na lisri nisu prebacili 2000. glasova nisu cak ni blizu bili

Toliko reklamirani Magoda jedva...


Bukvalno tri osobe im osvojile 6 mandata, jedan sebi jedan stranci...

Dobre raje ima al stranka odron odrona...Uz duzno postovanje jeleni al mene bi bilo stid kao stranku koja se toliko busa da kao 3. na listi nemam ni 1500 glasova

A sto se tice viseg nivoa...ono sto ih je yebalo vazda i sto ce ih yebat..NECE ODGOVNROST..necu tamo jer ovo, nemoj me vamo jer ono, necu s ovim necu s onim..pa htio bi kad se sve poslozi...se.ri iz opozicije uzmi kesh povlastenoj kasti u stranci i sta nas briga...

I onda jednom kad su konacno se smilovali da udju u vlast toliko su usra.li motku da zamalo ne nestadosw...

Toliko su jaki da su izgubili tu tuzli dje ih ni Alija nije mogo dobit

Plivaju na racun par imena i tjt..
Last edited by Spit_fire on 03/10/2022 23:56, edited 1 time in total.
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#1067 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by funeral blues »

sehohari wrote: 03/10/2022 23:40
JoseMujica wrote: 03/10/2022 23:37

SDP je najgora stranka Trojke...ubjedljivo
Možda unutar Sarajeva, ali to je stranka koja izgleda još uvijek jedino nešto može pokrenuti van KS.

I uz ovako lošu kampanju, Nikšića na čelu, ma svega, najviše glasova imaju van kantona.
Zahvaljujuci Titu, a uprkos Niksicu.
neon-x
Posts: 609
Joined: 18/07/2012 19:13

#1068 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by neon-x »

Trojka u KS pored evidentnih pozitivnih stvari ima jedan ozbiljan problem kojeg im je najbolje Sidran sinoc adresirao a to je da "pri kadriranju su cesto brkali entuzijazam sa kompetencijama". Ima i kvalitetnih imenovanja ali recimo Mandic, Tanovic i Karic su po meni neoprostivi, da ne spominjem dalje ostale kadrove. Karic je doduse radisnija od ove dvojica a i popularnija medju prosjecnim povrsnim glasacima koji vole da gutaju jeftini populizam, ali medju nama govoreci ono je teski cringe za jednu tako vidljivu poziciju.

Ne mogu da vjerujem da je toliko ocajna situacija na trzistu da se ne moze naci bolji kadar, jer to je glavni preduslov ako kontaju praviti neku ozbiljniju pricu s trojkom za dalje.
User avatar
alijagoro
Posts: 3334
Joined: 06/03/2008 18:02

#1069 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by alijagoro »

Lakat Jebić wrote: 03/10/2022 23:51 Postoji razlog što je Efendić osvojio 15000 glasova i nakon što je izašao iz SDA. Sumnjam da su svi sendvičari. Lakše je tako reći, ali onda se šokiraš na izborima.

Inače je pravo zanimljivo čitat o primitivnim glasačima koji ne prepoznaju dostignuća trojke, a onda pričat o "rumenom" i kao negativan argument isticat da za njega glasaju samo došljaci iz istočne bosne. Baš onako neprimitivno.

Trojka je odlučila kampanju fokusirati na jednu osobu, takav rezultat je i dobila. Bakir je izgubio. Tragično je što su imali fkt postignuća u svom mandatu, koji je još obilježen hendikepom korone. U kampanji su 10% vremena potrošili da to predstave. Od 10% pola je bilo o prugi a i to je SDA nametnula - glupo - pa se pričako o kašnjenju i jel bitno što se kasni 15 dana. Sam Dino kaže da mu ljudi govore da previše priča o SDA, al eto on mora odgovorit. I umjesto da se udari priča na max o odličnim stvarima, on baljezga o režimu (frajer priča o režimu dok mu čampara sjedi u stranci koji je ministar policije, ima upliva u medije i ima brata vrlo kompromitovanog tužitelja - o kakvom režimu ti ba pričaš)

To su dva razloga za realno lošiji rezultat trojke na ovim izborima.
Treći je direktna krivica NIP-a zbog kurvanja s HDZ-om i onog dinonog tvita iz neuma. Prije nego krenete sa tim kako se i SDA kurva, sjetite se da politika nije stvar istine nego stvar percepcije. Tu je direktno DF pokupio glasove NIP-u jer je osnovni motiv glasača DF-a da ko god bude vlast naredne godine, da DF ima što veći kapacitet da stvara galamu u pregovorima s HDZ-om.

Dok su se obračunavali sa imaginarnim režimom, iznenadio ih rezultat SBIHa i DF-a - što je tragično i neozbiljno. Sabina trijumfalno proglasila pad režima, stranka će joj ostat na kraju na manje-više istim mandatima.

BIlo bi grozno da se SDA vrati u kantonu. Nadam se da će na kraju nategnut trojka većinu i da će izvuć pouku iz ovog. Mada sma vidio da su viđeniji forumski NIPovci preuzeli SDP/NS priču o tome kako je narod glup.


I ima li kakvih updata iz stranačkih centrala?
Narod je stoka :mrgreen:,salim se,dobar post.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16335
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1070 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by sime_cipol »

okocha wrote: 03/10/2022 23:02
sehohari wrote: 03/10/2022 22:15

Dokazan hahahaha

Po čemu?

Hajde, navedi pet velikih stvari koje je napravio u protekle 4 godine, a da nije legalizacija nelegalnih objekata.
A sta su to ucinili Mandic i Tanovic? Svi koje poznajem a da zive na podrucju opcina Novo Sarajevo i Centar su razocarani sa ovom dvojicom.

Ja zivim u Saraj Polju i evo zasto je Efendic meni najbolji nacelnik a da nisam SDA bot.
Zgradu u kojoj zivim je bila dobro ostecena granatama, imali ogromnih problema sa golubovima koji su nam se gnijezdili po rupama i balkonima, nisi mogao nacistiti prozore i balkone. Prije 4 godine zgrada renovirana, fasada nova em nema golubova em sad mozes uzivati u pogledu.
Naselje imalo dva prostora za parkinga neobiljezena, bez rasvjete , prije 3 godine uradjen lijep parking, oznacena sva mjesta ukljucujuci i za invalide, uradjena rasvjeta..
Napravljeno par novih parkova i parkica, za sve uzraste djece.
Auta koja su bila parkirana izmedju zgrada uklonjena, zabranjen parking na tim mjestima a prije si morao dijete cuvati jer su auta konstantno prolazila jer seljaci hoce da parkiraju ispred ulaza u zgradu.
Da ne pricam o daleko najboljem projektu napravljenom u kantonu Sarajevo, centar Safet Zajko kojeg djeca obozavaju.
Na Dobrinji isto lijepih stvari uradjeno i to je to sto se tice moje sfere interesovanja.
A po ovom sto vidim i deseta transverzala fino napreduje a to je projekat od ogromnog znacaja.
Kod mene je mati na Vojnickom, tu smo doselili '88. Tu sam Isao u skolu, rat proveo, zivio do svoje 30te godine. Sad sam na Dobrinji 5, ali opet sam tu redovno.
Ako ce vas na Vojnickom kupiti sa 20 lampi koje je ugradio za 12 godina i to samo jer njegov ahbab zivi u naselju ubijte se svi kolektivno.
Ako cemo njemu pripisati park Safet Zajko, kome da pripisemo park u Kampusu ?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#1071 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Spit_fire »

neon-x wrote: 04/10/2022 00:07 Trojka u KS pored evidentnih pozitivnih stvari ima jedan ozbiljan problem kojeg im je najbolje Sidran sinoc adresirao a to je da "pri kadriranju su cesto brkali entuzijazam sa kompetencijama". Ima i kvalitetnih imenovanja ali recimo Mandic, Tanovic i Karic su po meni neoprostivi, da ne spominjem dalje ostale kadrove. Karic je doduse radisnija od ove dvojica a i popularnija medju prosjecnim povrsnim glasacima koji vole da gutaju jeftini populizam, ali medju nama govoreci ono je teski cringe za jednu tako vidljivu poziciju.

Ne mogu da vjerujem da je toliko ocajna situacija na trzistu da se ne moze naci bolji kadar, jer to je glavni preduslov ako kontaju praviti neku ozbiljniju pricu s trojkom za dalje.
Ili npr pljujes sda od zore do mraka i onda ti dodju dva stuba SDA i ti ih postavis u vrh strnke....
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1072 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Chmoljo »

Lakat Jebić wrote: 03/10/2022 23:51 Postoji razlog što je Efendić osvojio 15000 glasova i nakon što je izašao iz SDA. Sumnjam da su svi sendvičari. Lakše je tako reći, ali onda se šokiraš na izborima.
Treba biti maher pa zajebati ko nacelnik. Koldzi je vjerovatno dojadilo i on je dojadio ljudima, Ajnadzic nije ni trebo biti tamo gdje je bio.

Mandic i Tanovic se svojski trude da zajebu takodjer. Ali svemirko glumi da i radi. A nasi ljudi vole svoje nacelnike. To je tako.
Inače je pravo zanimljivo čitat o primitivnim glasačima koji ne prepoznaju dostignuća trojke, a onda pričat o "rumenom" i kao negativan argument isticat da za njega glasaju samo došljaci iz istočne bosne. Baš onako neprimitivno.
Mozemo supljirati i biti politicki korektni, ali na obroncima je lakse zavrsiti glasove preko efendije, nego preko pruge ili stajaznam, sjajnom obrazovnom reformom.

Ne bih ja targetirao samo Istocnu Bosnu. Ona se zalomila u Sarajevu. Al, krkani osvajaju glasove širom zemlje, to je mentalitet ili polupismenost uparena sa zadrtošću isve umiješano sa bezidejnošću kako takvima pristupiti mimo tradicionalnijih varijanti. To je našaslika uglavnom.

Slažem se da treba cijeniti i te glasače, ali im se svakako ne treba ni podilaziti.

Ko i svima ostalima, na kraju krajeva.
mistek
Posts: 3393
Joined: 23/05/2010 15:16

#1073 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by mistek »

Već bih rekao da u skupštinu neće, a izabrani su: Semir Efendić (SBiH), Edin Forto (NS), Benjamina Karić i Adnan Šteta (SDP), a možda ni Sebija Izetbegić (SDA) ili Aljoša Čampara (NiP) :)

Od onih koji nisu Bošnjaci, barem ne bi trebalo da su po imenu, tu su: Davor Čičić, Jelena Pekić, Igor Stojanović, Smiljana Viteškić, Danijela Kristić, Miomira Melank, Vedrana Vujović, Marijela Hašimbegović, Damir Marjanović :D I ima sigurno još sigurno "ostalih". Helem, barem trećina nebošnjaka u "Teheranu" :) I onda imaju obraza nešto reći na Sarajevo, nebeski narod i UZP-ovci.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#1074 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by mrgreen »

okocha wrote: 03/10/2022 23:02
sehohari wrote: 03/10/2022 22:15

Dokazan hahahaha

Po čemu?

Hajde, navedi pet velikih stvari koje je napravio u protekle 4 godine, a da nije legalizacija nelegalnih objekata.
A sta su to ucinili Mandic i Tanovic? Svi koje poznajem a da zive na podrucju opcina Novo Sarajevo i Centar su razocarani sa ovom dvojicom.

Ja zivim u Saraj Polju i evo zasto je Efendic meni najbolji nacelnik a da nisam SDA bot.
Zgradu u kojoj zivim je bila dobro ostecena granatama, imali ogromnih problema sa golubovima koji su nam se gnijezdili po rupama i balkonima, nisi mogao nacistiti prozore i balkone. Prije 4 godine zgrada renovirana, fasada nova em nema golubova em sad mozes uzivati u pogledu.
Naselje imalo dva prostora za parkinga neobiljezena, bez rasvjete , prije 3 godine uradjen lijep parking, oznacena sva mjesta ukljucujuci i za invalide, uradjena rasvjeta..
Napravljeno par novih parkova i parkica, za sve uzraste djece.
Auta koja su bila parkirana izmedju zgrada uklonjena, zabranjen parking na tim mjestima a prije si morao dijete cuvati jer su auta konstantno prolazila jer seljaci hoce da parkiraju ispred ulaza u zgradu.
Da ne pricam o daleko najboljem projektu napravljenom u kantonu Sarajevo, centar Safet Zajko kojeg djeca obozavaju.
Na Dobrinji isto lijepih stvari uradjeno i to je to sto se tice moje sfere interesovanja.
A po ovom sto vidim i deseta transverzala fino napreduje a to je projekat od ogromnog znacaja.
Uradili su 2-3 zgrade za 10 godina, a sve ostale su i dalje izbušene rupama od granata i sa trošnim očajnim fasadama. Klasika meni je dobro i ne gledam bukvalno dalje od 5 metara ispred svog nosa.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1075 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by madner »

Malo Nipovske propagande, nije to fino.
Post Reply