Skupština KS 2022-2026

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply

Na izborima za Skupštinu KS glasaću za..

Poll ended at 02/10/2022 22:31

Savez za bolju budućnost
0
No votes
Narodni europski savez
4
1%
Stranka Demokratske Akcije
20
6%
Narod i Pravda
68
22%
Socijaldemokratska Partija BiH
62
20%
Naša stranka
127
41%
Stranka za BiH
9
3%
Za građansku državu - DF/GS
7
2%
Neko drugi (Za nove generacije, Koalicija Država, ...)
6
2%
Nisam građanin Kantona Sarajevo
9
3%
 
Total votes: 312

User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1001 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

duh_sa_sjekirom wrote: 03/10/2022 20:42 Čuo sam da je Komšo izjavio kako neće sa SDA...
Je li ovo stvarno?
bez Komšine ruke nema mandatara za VM (HDZ) i mislim da Komšo samo diže cijenu sebi i svojima
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#1002 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Haris033 »

Izbori u KS su odličan pokazatelj ko su nam sugrađani. :roll:
Primitivan narod koji stavlja x na listiću za osobe čija su im imena zvučna, tj. imena koja su im poznata.
Nema pojma primitivac da li je osoba, na koju je stavio x, uradila nešto dobro za njega ili čitavu zajednicu.. :?
Last edited by Haris033 on 03/10/2022 21:05, edited 1 time in total.
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#1003 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by elSaik »

hzsa22 wrote: 03/10/2022 20:51 Image

SDA 7
nIp 7
Sdp 6
Sbih 5
Ns 5
Df 4
Nes 1

Moguca promjena je +1 mandat SDA ili NiP na ustrb 1 mandata NS.
ne valja im gornja statistika jer uopšte ne vode evidenciju za ZNG...
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1004 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Ateista »

skrtica wrote: 03/10/2022 20:58
Ateista wrote: 03/10/2022 20:51

Na zalost, mora se priznati da si u pravu za ovo drugo.
Draže mi je bilo živjeti u iluziji izbornih krađa, ovako me stvarnost šamara. Nevjerovatno mi sve skupa.
Da, i to bi bilo lakse za prihvatiti.
Do sad se moglo nekako prihvatiti da ljudi ne zele glasaju jer misle da nemaju za koga, i ja sam bio takav, da misle da su svi u 5 deka pa iz straha glasaju za one koji im obecavaju da ce ih zastititi, ali nakon ovog nepunog mandata trojke da neko ne vidi razliku ili je ignorise, i opey glasa za sda, rumenka, komsica i oatale, ne zna covjek sta da misli, s kim zivimo i koliko su ljudi glupi.
td_maajka
Posts: 1026
Joined: 05/02/2021 09:57

#1005 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by td_maajka »

lavic wrote: 03/10/2022 20:26
Spit_fire wrote: 03/10/2022 20:22 Arijana Memic vise glaosva od Stete..ovaj narod je za izucavat... :roll: :roll:
Neke stvari su nevjerovatne, ludilo potpuno
Ja ne znam sta vas cudi.
Cura prosli put samo jedno obecanje dala, to ispunila i jos vise napravila. Njeno glasacko tijelo prati njen rad, kao i citavo glasacko tijelo NiP-a u KS. Odnijela listu doslovno u maticnoj opstini.

Ljudi u njoj vide nadu.
Vjeruju da ih nece izdati neko ko je pred ocima javnosti tolike godine vodio i vodi borbu sa sistemom, kao sto ih nije ni izdala u proslom mandatu, brojke govore.

Na izborima 2018. je imala oko 8.000 glasova, ali nosilac liste bio Dino, on je povukao. Imat ce sad nekoliko hiljada glasova vise.

Po misljenju biraca i mom licno, zasluzeno.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3269
Joined: 28/01/2012 11:38

#1006 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by kamberovica polje »

skrtica wrote: 03/10/2022 20:47 Ranije sam mislila da se zbog krađe ili drugih mahinacija uvijek pogresni popenju na vrh. Sada sam sigurna da na ovim prostorima uglavnom žive tupavi ljudi i zanemariv broj pametnih.
Ne bi baš rekao pametnih, nego zanemariv broj stranačkih nezavisnih ljudi s kritičkim mišljenjem.




Spoiler
Show
Mada se slažem da su glasači SDA i njihovih satelita, zlobni i glup ko tri kurca.
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#1007 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Trappist »

td_maajka wrote: 03/10/2022 21:10
lavic wrote: 03/10/2022 20:26

Neke stvari su nevjerovatne, ludilo potpuno
Ja ne znam sta vas cudi.
Cura prosli put samo jedno obecanje dala, to ispunila i jos vise napravila. Njeno glasacko tijelo prati njen rad, kao i citavo glasacko tijelo NiP-a u KS. Odnijela listu doslovno u maticnoj opstini.

Ljudi u njoj vide nadu.
Vjeruju da ih nece izdati neko ko je pred ocima javnosti tolike godine vodio i vodi borbu sa sistemom, kao sto ih nije ni izdala u proslom mandatu, brojke govore.

Na izborima 2018. je imala oko 8.000 glasova, ali nosilac liste bio Dino, on je povukao. Imat ce sad nekoliko hiljada glasova vise.

Po misljenju biraca i mom licno, zasluzeno.
2020. godine: "Danas o smjeni vlade odlučuje Aljoša Čampara koji je i federalni ministar unutrašnjih poslova – institucije u kojoj su uništeni pojedini materijalni dokazi o ubistvu moga brata. Za to nikada niko nije odgovarao."
A danas sa istim tim likom u stranci bez ikakvih problema. Jbg, ne ide. Ima stvarno ljudi koji su vise radili i trudili se i nisu ni blizu glasova kao ona dobili.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#1008 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Nespin »

Spit_fire wrote: 03/10/2022 20:22 Arijana Memic vise glaosva od Stete..ovaj narod je za izucavat... :roll: :roll:
Zato što je NiP dobio ogromnu podršku na Ilidži, a dobio je zato što je načelnik Muzur odradio odličan posao u zadnje dvije godine. A načelnika su dobili dobrim dijelom zato što je slučaj Dženan Memić prije nekoliko godina izazvao neviđeni revolt kod građana Ilidže, revolt koji je Ilidžu od bastiona SDA pretvorio u bastion pobune, toliko da su npr. ljudi počeli otvoreno da se suprotstavljaju jednom Fikretu Prevljaku koji je bio strah i trepet na Ilidži. A sve zato što su ljudi prije svega emocionalna bića, pa tek onda racionalna. Kod nas 3x tako.
Kad su ljudi popizdili i kad su izgubili strah, SDA je izgubila Ilidžu.

Ako ništa iz ovoga treba izvući pouku, a ne čuditi se.

Adnan Šteta je odradio dobar posao kao ministar i zato je dobio glasove ljudi koji racionalno razmišljaju. Da bi dobio još više glasova, od onih koji glasaju prije svega po emocijama, trebalo je da se ljudi provozaju u tim tramvajima prije izbora, što veći broj ljudi, a onda je to trebalo to i propratiti dobrom "narodskom" kampanjom, dijeliti baklave u tramvaju, ženama cvijeće itd. Jebi ga, tako to ide kod nas, udvaraj se biračima pametno. Mnogi SDA-ovci su na tome izgradili čitavu političku karijeru.
Glupavi SDP je umjesto toga izašao sa ovim: https://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-ce- ... /220930081
Pa koga boli *urac šta ćete vi tražiti, nisu se ni otvorila birališta, a već ste počeli grabež za vlast.

Semir Efendić, šta god mi mislili o njemu, je dobar operativac i još bolji manipulator. Lik zna "udariti" gdje treba, prepoznati frustracije kod ljudi i adekvatno reagovati. Buća Potok, Boljakov potok, zapostavljena naselja sa slabom infrastrukturom dobila su renovirane škole, nova sportska igrališta, novu kanalizaciju i asfalt, nove kružne tokove koje su smanjile gužve u špicama... Čak i ondje gdje je Kanton ulagao, Zavod za izgradnju itd., npr. u saobraćaj, on se laktao, gurao i pripisivao sebi sve zasluge. Dobrinja je dobila nove parkinge, Alipašino, Nedžarići, Vojničko Polje kao i prethodno pobrojana naselja su dobili Safet Zajko... Jebi ga, kad skontaš to i jest posao načelnika, da rješava goruće probleme i poboljšava svakodnevni život građana. On može biti Ćesirov saučesnik u lopovluku, može krasti koliko mu volja preko Lokoma, može napraviti kerozinsko skladište na vodozaštitnoj zoni, može suptilno podržavati bespravnu gradnju, ali odradio je posao ondje gdje ljude najviše boli, tj. ondje gdje im nešto najviše fali i još zna da manipuliše i izvuče iz toga političku korist.

Da zaključim, ponuditi nešto konkretno biračima je bitno, jako bitno, ali opet manje bitno od emotivne reakcije ljudi.

Zato Zahiragićevo glumljenje "moralne policije" ispred pozorišta, zato prijetnje masovnim grobnicama od Sebije i Amora Mašovića. SDA je to doktorirala. Ne kažem da treba igrati po njihovim pravilima, već da treba osjetiti "puls" naroda, igrati pametno i biti svjestan da ljudi glasaju prije svega emotivno.
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#1009 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by elSaik »

Ma ja, SDA ne valja, ali sve treba raditi kao SDA. Još da Zahiragić bude uzor političkog djelovanja i komunikacije.

Ne treba dijeliti baklave, ne treba dijeliti cvijeće već narod treba politički opismenjavati. Ako je za neke generacije već kasno, za nove nije.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#1010 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Nespin »

elSaik wrote: 03/10/2022 21:33 Ma ja, SDA ne valja, ali sve treba raditi kao SDA. Još da Zahiragić bude uzor političkog djelovanja i komunikacije.

Ne treba dijeliti baklave, ne treba dijeliti cvijeće već narod treba politički opismenjavati. Ako je za neke generacije već kasno, za nove nije.
Druže ja ti govorim kakav je narod, od govana je teško praviti pitu, shvati. Da nije Dine Konakovića i njegovih verbalnih tirada u skupštini Kantona Sarajevo proteklih godina, karine moje bi mi imali trojku i porodiljske naknade i Štetine tramvajske šine. Lako je SDP-u držati svoje standardne glasače ili vratiti privremeno odbjegle, ali valjalo je SDA-u odvaliti pola glasova uprkos svoj ratnoj retorici i podršci korumpiranog dijela Islamske zajednice.
Ne kažem da treba manipulisati sa ljudima, već da treba raditi konkretno, a uvijek imati na umu i da naš narod reaguje i glasa emotivno.

Ne znam jesam jesam li bio dovoljno jasan, ako nisam, jebi ga. :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#1011 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Haris.ba »

klix wrote: 03/10/2022 20:04
insaneinthebrain wrote: 03/10/2022 19:58 kad nam se Rumenige uvali u premijersku fotelju, ima jos 5 kruznih tokova da napravi. a i prva transferzala do kobilje glave :izet: :mrgreen:
I još otvorenih bazena :-) :-)
Jesu ga zatvorili? Bio je otvoren nedavno.
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#1012 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by elSaik »

Nespin wrote: 03/10/2022 21:44
elSaik wrote: 03/10/2022 21:33 Ma ja, SDA ne valja, ali sve treba raditi kao SDA. Još da Zahiragić bude uzor političkog djelovanja i komunikacije.

Ne treba dijeliti baklave, ne treba dijeliti cvijeće već narod treba politički opismenjavati. Ako je za neke generacije već kasno, za nove nije.
Druže ja ti govorim kakav je narod, od govana je teško praviti pitu, shvati. Da nije Dine Konakovića i njegovih verbalnih tirada u skupštini Kantona Sarajevo proteklih godina, karine moje bi mi imali trojku i porodiljske naknade i Štetine tramvajske šine. Lako je SDP-u držati svoje standardne glasače ili vratiti privremeno odbjegle, ali valjalo je SDA-u odvaliti pola glasova uprkos svoj ratnoj retorici i podršci korumpiranog dijela Islamske zajednice.
Ne kažem da treba manipulisati sa ljudima, već da treba raditi konkretno, a uvijek imati na umu i da naš narod reaguje i glasa emotivno.

Ne znam jesam jesam li bio dovoljno jasan, ako nisam, jebi ga. :D
Ma jesi i upravu si. Samo mi je mučno što živim u gradu u kojem je Zahiragic peti po preferencijalnim glasovima.
User avatar
okocha
Posts: 76
Joined: 25/11/2012 11:34

#1013 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by okocha »

Kolika je hajka na Efendica ili vam ga "rumenog" a Forto se dize u nebesa a meni nikakve kvalitete za premijera nema kao ni Benjamina za gradonacelnice nego eto na papiru su tu, da se da dio kolaca svima od trojke a onako "fini" i "neiskvareni" na izgled pa prolaze dobro.

Efendic je dokazan na lokalnom nivou, ubjedljivo najbolji nacelnik u Sarajevu a ogromna je razlika i teze je 100 puta raditi posao nacelnika nego posao zastupnika u skupstini ili premijera u kantonu. O budzetu i da ne spominjem...
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#1014 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by thekupus »

okocha wrote: 03/10/2022 21:55 Kolika je hajka na Efendica ili vam ga "rumenog" a Forto se dize u nebesa a meni nikakve kvalitete za premijera nema kao ni Benjamina za gradonacelnice nego eto na papiru su tu, da se da dio kolaca svima od trojke a onako "fini" i "neiskvareni" na izgled pa prolaze dobro.

Efendic je dokazan na lokalnom nivou, ubjedljivo najbolji nacelnik u Sarajevu a ogromna je razlika i teze je 100 puta raditi posao nacelnika nego posao zastupnika u skupstini ili premijera u kantonu. O budzetu i da ne spominjem...
hahhhahah rumenko dokazan hahahahha
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#1015 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by last mohicans »

madesa wrote: 03/10/2022 21:00
last mohicans wrote: 03/10/2022 20:07

Takoe je. Jesi ti onaj što ga je uoči obrobao oblatiti na isti kalup na pdf sdp, pa ti ja poručio deder sjedi i broj glasove 2.10. Gledaj, lafe, vidiš ga :lol: :izet:
:shock: popij sta sine za smirenje
Ne znam kome je preče :nargila:
saabsa
Posts: 1856
Joined: 07/10/2009 01:17

#1016 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by saabsa »

Nespin wrote: 03/10/2022 21:44
elSaik wrote: 03/10/2022 21:33 Ma ja, SDA ne valja, ali sve treba raditi kao SDA. Još da Zahiragić bude uzor političkog djelovanja i komunikacije.

Ne treba dijeliti baklave, ne treba dijeliti cvijeće već narod treba politički opismenjavati. Ako je za neke generacije već kasno, za nove nije.
Druže ja ti govorim kakav je narod, od govana je teško praviti pitu, shvati. Da nije Dine Konakovića i njegovih verbalnih tirada u skupštini Kantona Sarajevo proteklih godina, karine moje bi mi imali trojku i porodiljske naknade i Štetine tramvajske šine. Lako je SDP-u držati svoje standardne glasače ili vratiti privremeno odbjegle, ali valjalo je SDA-u odvaliti pola glasova uprkos svoj ratnoj retorici i podršci korumpiranog dijela Islamske zajednice.
Ne kažem da treba manipulisati sa ljudima, već da treba raditi konkretno, a uvijek imati na umu i da naš narod reaguje i glasa emotivno.

Ne znam jesam jesam li bio dovoljno jasan, ako nisam, jebi ga. :D
U prevodu "seljačka je najjača"...
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#1017 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by akcija007 »

Jeli sadasnja Trojka po ovim rezultatima od sinoc ima vecinu da moze sastaviti kantonalnu vladu ili to jos ne znamo .?
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#1018 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Haris033 »

okocha wrote: 03/10/2022 21:55 Kolika je hajka na Efendica ili vam ga "rumenog" a Forto se dize u nebesa a meni nikakve kvalitete za premijera nema kao ni Benjamina za gradonacelnice nego eto na papiru su tu, da se da dio kolaca svima od trojke a onako "fini" i "neiskvareni" na izgled pa prolaze dobro.

Efendic je dokazan na lokalnom nivou, ubjedljivo najbolji nacelnik u Sarajevu a ogromna je razlika i teze je 100 puta raditi posao nacelnika nego posao zastupnika u skupstini ili premijera u kantonu. O budzetu i da ne spominjem...
Sta je to tvoj načelnik uradio dobro za ONG? :?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#1019 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Prpa.ba »

Tesko sami.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#1020 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Nespin »

saabsa wrote: 03/10/2022 22:02
Nespin wrote: 03/10/2022 21:44

Druže ja ti govorim kakav je narod, od govana je teško praviti pitu, shvati. Da nije Dine Konakovića i njegovih verbalnih tirada u skupštini Kantona Sarajevo proteklih godina, karine moje bi mi imali trojku i porodiljske naknade i Štetine tramvajske šine. Lako je SDP-u držati svoje standardne glasače ili vratiti privremeno odbjegle, ali valjalo je SDA-u odvaliti pola glasova uprkos svoj ratnoj retorici i podršci korumpiranog dijela Islamske zajednice.
Ne kažem da treba manipulisati sa ljudima, već da treba raditi konkretno, a uvijek imati na umu i da naš narod reaguje i glasa emotivno.

Ne znam jesam jesam li bio dovoljno jasan, ako nisam, jebi ga. :D
U prevodu "seljačka je najjača"...
Pa kad budemo imali manje od 1% nepismenih i preko 25% sa završenim fakultetom (i to pravim, a ne nekog sa planinskog univerziteta na Romaniji), kao što je npr. u Njemačkoj ili Austriji onda neće "seljačka biti najjača". Do tad, jebi ga, tu smo gdje smo.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1021 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by sehohari »

okocha wrote: 03/10/2022 21:55 Kolika je hajka na Efendica ili vam ga "rumenog" a Forto se dize u nebesa a meni nikakve kvalitete za premijera nema kao ni Benjamina za gradonacelnice nego eto na papiru su tu, da se da dio kolaca svima od trojke a onako "fini" i "neiskvareni" na izgled pa prolaze dobro.

Efendic je dokazan na lokalnom nivou, ubjedljivo najbolji nacelnik u Sarajevu a ogromna je razlika i teze je 100 puta raditi posao nacelnika nego posao zastupnika u skupstini ili premijera u kantonu. O budzetu i da ne spominjem...
Dokazan hahahaha

Po čemu?

Hajde, navedi pet velikih stvari koje je napravio u protekle 4 godine, a da nije legalizacija nelegalnih objekata.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1022 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by sehohari »

Nespin wrote: 03/10/2022 22:13
saabsa wrote: 03/10/2022 22:02

U prevodu "seljačka je najjača"...
Pa kad budemo imali manje od 1% nepismenih i preko 25% sa završenim fakultetom (i to pravim, a ne nekog sa planinskog univerziteta na Romaniji), kao što je npr. u Njemačkoj ili Austriji onda neće "seljačka biti najjača". Do tad, jebi ga, tu smo gdje smo.
Trend ide na gore, a ne na bolje....
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#1023 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by last mohicans »

td_maajka wrote: 03/10/2022 21:10
lavic wrote: 03/10/2022 20:26

Neke stvari su nevjerovatne, ludilo potpuno
Ja ne znam sta vas cudi.
Cura prosli put samo jedno obecanje dala, to ispunila i jos vise napravila. Njeno glasacko tijelo prati njen rad, kao i citavo glasacko tijelo NiP-a u KS. Odnijela listu doslovno u maticnoj opstini.

Ljudi u njoj vide nadu.
Vjeruju da ih nece izdati neko ko je pred ocima javnosti tolike godine vodio i vodi borbu sa sistemom, kao sto ih nije ni izdala u proslom mandatu, brojke govore.

Na izborima 2018. je imala oko 8.000 glasova, ali nosilac liste bio Dino, on je povukao. Imat ce sad nekoliko hiljada glasova vise.

Po misljenju biraca i mom licno, zasluzeno.
Izvini,kako je mogla birače izdati? Da odustane od borbe za istinu o ubijenom bratu? Ona osim te borbe ništa zapažano nije uradila u skupštini, a skoro svaku sam pratio. Samo je uzimala riječ kada je tematika bila vezana za slučaj. Bez inicijativa, diskusija,a da ne govorimo o predlozenim amandmanima i zakonima. I kada se javi,obično čita unaprijed zapisano. Razumijem da je mlada i neiskusna usla u skupstinu,ali 4 god. su prošle.Tesko mogu vjerovati da svih 10k ju je biralo isključivo radi toga sto je personifikacija borbe za istinu i ljudska prava. Gdje su druge mnogobrojne pore zivota u KS? Sve simpatije ima, ali osvajati ovoliki broj glasova samo radi njene lične borbe,koja je u neku ruku i naša,da se nikome ne ponovi, po meni nije uredu. Mizeran parlamentarni kapacite ima,bas kao Mekic i sl. Slozili se ili ne.
Nisamsdaali
Posts: 558
Joined: 03/10/2022 20:38

#1024 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Nisamsdaali »

Rumenko je, voljeli ga ili ne, klasa od političara. Samo ona transverzala gdje je Šumaherova ulica kad se ide prema Lukavici, Igmanu i Bjelašnici sa još olimpijskim znakom na kružnom toku zlata vrijedi. A gdje su još ove sitne stvari, poput parkinga, škola i ostalog. Da znam da neće u SDA, itekako bi razmislio da mu dam svoj glas
saabsa
Posts: 1856
Joined: 07/10/2009 01:17

#1025 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by saabsa »

Nespin wrote: 03/10/2022 22:13
saabsa wrote: 03/10/2022 22:02

U prevodu "seljačka je najjača"...
Pa kad budemo imali manje od 1% nepismenih i preko 25% sa završenim fakultetom (i to pravim, a ne nekog sa planinskog univerziteta na Romaniji), kao što je npr. u Njemačkoj ili Austriji onda neće "seljačka biti najjača". Do tad, jebi ga, tu smo gdje smo.
Niko to nije bolje objasnio od onog narkomana Lukasa, kad su ga pitali kako to da on roker a svira narodnjake, lik odgovorio " ko je vidio da se živi od roka u seljačkoj državi".
Žalosna i tužna istina, ili ih se mani ili im se prilagođavaj.
Post Reply