Skupština KS 2022-2026

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply

Na izborima za Skupštinu KS glasaću za..

Poll ended at 02/10/2022 22:31

Savez za bolju budućnost
0
No votes
Narodni europski savez
4
1%
Stranka Demokratske Akcije
20
6%
Narod i Pravda
68
22%
Socijaldemokratska Partija BiH
62
20%
Naša stranka
127
41%
Stranka za BiH
9
3%
Za građansku državu - DF/GS
7
2%
Neko drugi (Za nove generacije, Koalicija Država, ...)
6
2%
Nisam građanin Kantona Sarajevo
9
3%
 
Total votes: 312

User avatar
Prpa.ba
Posts: 11022
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#601 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Prpa.ba »

El_comadante wrote: 29/09/2022 08:49 Metalno. Nije sam izašao nego ga istjerali.
Cim su zakljucene kandidatske liste, carsijaner nogirao sve ostale, odradio sam sebi kampanju i onda to opecatio nogiranjem Trojke u GV. Vjerovatno je njusio neki kolaps Trojke, samo je na zalasku politicke karijere, cula slabe, pa je promasio sa procjenom. Dobro se izvukao kroz NES, vidjecemo hoce li gradjani nagraditi :mrgreen:

Doduse, moguce je da je tu presudan bio Amrin prelazak u NiP.. :mrgreen: ali prelazili su ljudi i unutar Trojke izmedju stranaka, pa nije puklo (za sad).. :mrgreen:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#602 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

saabsa wrote: 29/09/2022 08:23
JoseMujica wrote: 29/09/2022 08:18

najgluplji i prevaziđen način agitacije je tvrditi da ko nije za tvoju stranku taj je za sda :-)

to se više ni djeci u vrtiću ne može prodati i mislim da vam je to kontraproduktivno barem ondje gdje ljudi znaju čitati
Semir juče objavio da će koalirati sa narandžastom SDA što implicira i sa originalnom SDA. SBB i Hadžibajrić već zabili jednom s leđa, a za profu ko još nije uvjeren da je SDA igrač onda ne znam kakav još dokaz treba dobiti.
I kako onda nije u pravu?
diskusija i kvalifikacije na kafanskom nivou vid mu glave

Politika i politički odnosi sranaka zavise od broja ruku i to je ono što pravi sve koalicije.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11022
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#603 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Prpa.ba »

Ne dirajte Efendica nasem kolegi Mujici. :mrgreen:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#604 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

Prpa.ba wrote: 29/09/2022 10:17 Ne dirajte Efendica nasem kolegi Mujici. :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:

tako je!

ja barem otvoreno kažem koga ću podržati na ovim izborima i zašto....to što je moj Rumenko podržao Smučka je samo plus iz moje vizure posmatranja politike....šta više ko da je mene slušao :D Da je u Predsjedništvu BiH bio HDZ-ov čovjek mi bi danas bili u situaciji da priznajemo Donbas, pa vi skontajte šta bi se sve dešavalo.

Sad ovi što politiku posmatraju samo kao protiv nekoga ustvari ni sami ne znaju za šta su. Moja polazna tačka je država BiH jer sve ovo što nam se dešavalo 90-tih, dešavalo se zbog države. Svi pričaju o muslimanima, Bošnjacima bla bla genocidu itd. Ali ne shvataju temeljnu činjenicu da ovdje ljudi nisu ubijani zato što su nešto (u kulturnom smislu) već zato što politički nisu za nešto (u političkom smislu za Hrvatsku ili Srbiju), odnosno zato što politički jesu za svoju državu Bosnu i Hercegovinu. I ključ i rata i mira ovdje, ključ stabilnosti i napretka ili potpune propasti jeste država Bosna i Hercegovina. naši životi će zavisiti od toga kakva će biti struktura te države i odnosi političke moći unutar njenih institucija. To smo trebali svi iz rata naučiti.

Rat protiv te države se još uvijek vodi, samo hinjski i diplomatski (Plenković, Milanović, Vučić se više bave našom nego svojom državom i to nije slučajno). Blokade svega, od institucija do važnijih reformskih procesa, traju godinama i ni to nije slučajno. Rade sve ciljano da se svima nama zgadi naša država, kako bi nas doveli do te tačke da kažemo: Ma jebite se više dijelite je kako hoćete. Opstruiraju ju se svi procesi koji nas približavaju EU i NATO-u, jer znaju da onog trenutka kada uđemo u NATO i EU, mokri snovi komadanja Bosne i Hercegovine idu na smetljište historije. Dakle, mi imamo čisti nastavak rata, samo drugim sredstvima, a ciljevi Beograda i Zagreba su isti, rušenje države Bosne i Hercegovine. A beograd i Zagreb uvijek koriste turbulentna vremena, kada se dešavaju tektonski poremećaji na međunarodnoj sceni, da otkinu barem komad BiH. I to je ono što se sada dešava u toku ruske agresije na Ukrajinu. Ko ne shvata da se trenutno vodi rat protiv ove države, samo što se ne puca i ne padaju granate, živi u ilizijama.To će vam sve sjajno elaborirati Zlatko Hadžidedić, poslušajte ga nekad. I evo zbog čega sam za Stranku za BiH.

A sam Rumenko se pokazao u novom Gradu da zna da radi....čovjek radi, vrti nešto, gradi, nema afera da je šta ukrao ili da je nekome tražio pare. Zato mislim da bi bio odličan izbor za Kanton Sarajevo, gdje nam realno, ne smeta ni Guardian ni Čirilica, da se Sarajevo pretvori u moderan grad. I mislim da to Rumeni može. I generalno Stranka za Bih je nešto potpuno drugo, nego što je bila prije 10 godina.

e sad zašto nisam za Trojku...al ovo je parcijalno, jer bih uvijek podržao Našu stranku...čak mi je idejno najbliža od svih..s tim da i Naša stranka i DF i Stranka za BiH dijele dobar dio liberalnih političkih ideja, koliko god to vama čudno zvučalo. Našoj stranci jedino zamjeram što je fokusirana samo na Sarajevo, čak se ne bave ni kantonom kako treba, inače bi bili moj izbor. Za NiP nisam nikako jer je to isti kurac ko SDA u ideološkom smislu, ubleha mi bošnjaci-muslimani, koja bi rado izašla u susret apetitima HDZ-a prema državi. NiP se u stvari sa SDA bori samo za prevlast u Prošnjačkom feudu i za NiP su oni koji se nisu mogli ogrebati od SDA. Plus, mislim da Kifla i ne konta ove stvari koje sam gore napisao o ratu protiv države i molio bih NiP botove da daju ovo Kifli da pročita jer nas te stvari lako mogu ponovo baciti pod nož, a NiP će sigurno biti u vlasti. Zašto nisam za SDP, zato što su se po državu BiH pokazali gori nego SDA lizanjem guzica HDZ-u i SNSD-u. Podsjećam SDP je svojevremeno zatvorio Zemaljski muzej i SDP je glasao za onaj debilni zakon o prebivalištu, SDP je postavljao likove osuđene za ratni zločin na direktorska mjesta po Sarajevu, SDP je svojevremeno izručio i Alžirsku grupu (ne shvatite me pogrešno ja te bradonje očima ne mogu) kršeći pri tome Ustav, zakone i propise naše države. A ko krši zakone ove države radi protiv nje. I time ću završiti elaborat, zašto ne za Trojku, zato što meni barem nisu pokazali da znaju kako se vlada, jer su i u Kantonu Sarajevo vladali kršeći zakone i propise, pa im čak i karinaška SDA obara zakone i odluke na Ustavnom sudu Pederacije. A nama treba neko ko će nas sve naučiti da poštujemo zakone. I institucije moraju da prednjače u tome, a ne da rade mimo zakona. Svaki rad mimo zakona je rad protiv nas i rušenje države.

Kad i Rumenko ovo bude radio biću protiv njega, jer je :bih: bitnija od bilo kojeg političara.

Sad znam da ovo niko neće pročitati jer je predugo, ali se nadam, jasno pojašnjeno. Sigurno bi više simpatija pobrao da sam napisao vid ti glave :lol:

A toliko o tome da je Stranka za BiH rezerva SDA i to mogu tvrditi samo ljudi koji ne razumiju šta se dešava oko njih
Efendić: Da se SDA mogla popraviti ne bih izlazio iz nje, ona se mora zamijeniti
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11022
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#605 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Prpa.ba »

Nikakav problem prijatelju, i ja mogu napisati slican elaborat zasto Trojka a ne treceputasi koji ce vjerovatno zavrsiti kao privjesak SDA i HDZ-a :mrgreen: Na kraju se svodi na to da ti imas nekoga u SBiH kome vjerujes i nece te niko ubijediti suprotno, kao sto i ja imam ljude u Trojci kojima vjerujem i nece me niko ubijediti suprotno.

Obojica nudimo odredjene argumente, oni koji ne znaju nikoga ni u kojoj stranci prosudice na osnovu emocije dijelom, dijelom na osnovu argumenta pa cemo se demokratski prebrojati.

Ja se iskreno nadam da ce moja opcija imati komotnih 19 ili 20 ruku i da Campara nece doci u iskusenje da pocne uslovljavati nesto uvodjenjem tvoje ekipe u Vladu KS.

Na visim nivoima cemo ionako po svoj prilici i jedni i drugi biti opozicija, pa mi je to manje-vise. :mrgreen:
izvrsni direktor
Posts: 9345
Joined: 20/12/2018 16:11

#606 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by izvrsni direktor »

JoseMujica wrote: 29/09/2022 11:20
Da je u Predsjedništvu BiH bio HDZ-ov čovjek mi bi danas bili u situaciji da priznajemo Donbas, pa vi skontajte šta bi se sve dešavalo.
:lol:
Nazalost, procitao sam citav tvoj post, pa bi ovo izdvojio kao najsmjesniju ublehu od bezbroj navedenih.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#607 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

Prpa.ba wrote: 29/09/2022 11:38 Nikakav problem prijatelju, i ja mogu napisati slican elaborat zasto Trojka a ne treceputasi koji ce vjerovatno zavrsiti kao privjesak SDA i HDZ-a :mrgreen: Na kraju se svodi na to da ti imas nekoga u SBiH kome vjerujes i nece te niko ubijediti suprotno, kao sto i ja imam ljude u Trojci kojima vjerujem i nece me niko ubijediti suprotno.

Obojica nudimo odredjene argumente, oni koji ne znaju nikoga ni u kojoj stranci prosudice na osnovu emocije dijelom, dijelom na osnovu argumenta pa cemo se demokratski prebrojati.

Ja se iskreno nadam da ce moja opcija imati komotnih 19 ili 20 ruku i da Campara nece doci u iskusenje da pocne uslovljavati nesto uvodjenjem tvoje ekipe u Vladu KS.

Na visim nivoima cemo ionako po svoj prilici i jedni i drugi biti opozicija, pa mi je to manje-vise. :mrgreen:
nek budu svi osim sda...to je trenutno najgora opcija
User avatar
Cvancika
Posts: 241
Joined: 23/06/2009 11:32

#608 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Cvancika »

Stariji clanovi SzBIH kazu da je kantonalne liste napunio svojim kadrovima iz SDA, ignorisao sve njihove prijedloge, lafo oni kontali da glasaju nesto demokratski. :D Na ove gore vise nivoe ostavio je starije clanove jer po njima mimo kantona ga nista plaho i ne interesuje. Selam glavni pozdrav u centrali. Znaci ovo pricaju clanovi koji su tu dvadesetak godina, ako lazu oni lazem i ja. Nece biti faktor u kantonu pa me iskreno i ne interesuje.

Sto se tice njegovog rada, kakvo crnog rada? Dok su njegovi na vlasti bili kitio se kantonalnim projektima kao da su njegovi, a i tu je cirkus napravio. Na A transferzali semafora ko u prici a hoce da dodaju jos, onaj dio Dzemala bijedica kod Binga se pravio 2 godine i eno ga nezavrsen stoji najnormalnije, IX transferzala kojom se dugo vremena on kitio nije nidokle a bodove ce mu tu svakako pokupiti kanton kad se zavrsi. :D
Na Dobrinji napravio cirkus sa izmijestanjem ceste kroz naselje, ljudima poslao saobracaj iza zgrade doslovno pred vrata. Mimara Sinana, Senada Poturka i branilaca Dobrinje, doslovno glavne ceste u naselju se raspadaju i neke su od najgorih u gradu a toliko naselje i toliko prometne. :shock:
Otvoreno zagovara ukidanje gradskog autputa sto bi trebao biti dovoljan razlog da mu se nikad ne da pristup kantonu...

Mesetarenje sa cesirom i lokomom mu se konstantno prebacivalo tako da i tu ne znam kako se ne prica nista? Lik ima Safet Zajko, jedina stvar vrijedna pomena i to je to, na tome zivi vec odavno.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#609 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by kluz franjo »

Neznanje je nekada pogubnije od zle namjere, ali i to je demokratija.

Birači će odlučiti koji koncept i ideja treba da ima skupštinsku većinu od minimalno 18 zastupnika u budućoj SKS.

Sa jedne strane se nudi Trojka - NiP/NS/SDP sa svim dokazanim rezultatima (i lošim i dobrim) Fortine vlade iz ovog, nepunog mandata.

Sa druge strane se sada već evidentira koalicija - SDA/DF/SBiH sa očigledno zajedničkim stavom da NiP/NS/SDP "rade protiv nas i protiv države".

Ja se mogu subjektivno nadati da će stranke Trojke dobiti povjerenje birača i min. 20 zastupnika u SKS.
Potpuno poštujem da drugi imaju svoje preferencije i želje da skupštinska većina bude drugačija.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#610 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by JoseMujica »

izvrsni direktor wrote: 29/09/2022 11:56
JoseMujica wrote: 29/09/2022 11:20
Da je u Predsjedništvu BiH bio HDZ-ov čovjek mi bi danas bili u situaciji da priznajemo Donbas, pa vi skontajte šta bi se sve dešavalo.
:lol:
Nazalost, procitao sam citav tvoj post, pa bi ovo izdvojio kao najsmjesniju ublehu od bezbroj navedenih.
žao mi je što ne razumiješ šta se dešava oko nas. Smučko nije neki kapacitet, nit je šta napravio, ali je u ovom trenutku neophodan samo zbog toga što je za državu a ne protiv nje.

Vama ako je hdzovac bolji, probajte tako
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#611 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Anquilla »

U kojoj stranci je Huso Ćesir, čovjek, koji kako Bakir kaže "napada kameru a ne čovjeka", a za kojeg Semir Efendić smatra da je jedan od "najobrazovanijih, najprinicipijelnih i najhrabrijih ljudi koje je ikad upoznao"?
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#612 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by elSaik »

Trebalo bi da je sa Semirom u SBIH. Tazbina su.
saabsa
Posts: 1854
Joined: 07/10/2009 01:17

#613 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by saabsa »

JoseMujica wrote: 29/09/2022 11:20
Prpa.ba wrote: 29/09/2022 10:17 Ne dirajte Efendica nasem kolegi Mujici. :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:

tako je!

ja barem otvoreno kažem koga ću podržati na ovim izborima i zašto....to što je moj Rumenko podržao Smučka je samo plus iz moje vizure posmatranja politike....šta više ko da je mene slušao :D Da je u Predsjedništvu BiH bio HDZ-ov čovjek mi bi danas bili u situaciji da priznajemo Donbas, pa vi skontajte šta bi se sve dešavalo.

Sad ovi što politiku posmatraju samo kao protiv nekoga ustvari ni sami ne znaju za šta su. Moja polazna tačka je država BiH jer sve ovo što nam se dešavalo 90-tih, dešavalo se zbog države. Svi pričaju o muslimanima, Bošnjacima bla bla genocidu itd. Ali ne shvataju temeljnu činjenicu da ovdje ljudi nisu ubijani zato što su nešto (u kulturnom smislu) već zato što politički nisu za nešto (u političkom smislu za Hrvatsku ili Srbiju), odnosno zato što politički jesu za svoju državu Bosnu i Hercegovinu. I ključ i rata i mira ovdje, ključ stabilnosti i napretka ili potpune propasti jeste država Bosna i Hercegovina. naši životi će zavisiti od toga kakva će biti struktura te države i odnosi političke moći unutar njenih institucija. To smo trebali svi iz rata naučiti.

Rat protiv te države se još uvijek vodi, samo hinjski i diplomatski (Plenković, Milanović, Vučić se više bave našom nego svojom državom i to nije slučajno). Blokade svega, od institucija do važnijih reformskih procesa, traju godinama i ni to nije slučajno. Rade sve ciljano da se svima nama zgadi naša država, kako bi nas doveli do te tačke da kažemo: Ma jebite se više dijelite je kako hoćete. Opstruiraju ju se svi procesi koji nas približavaju EU i NATO-u, jer znaju da onog trenutka kada uđemo u NATO i EU, mokri snovi komadanja Bosne i Hercegovine idu na smetljište historije. Dakle, mi imamo čisti nastavak rata, samo drugim sredstvima, a ciljevi Beograda i Zagreba su isti, rušenje države Bosne i Hercegovine. A beograd i Zagreb uvijek koriste turbulentna vremena, kada se dešavaju tektonski poremećaji na međunarodnoj sceni, da otkinu barem komad BiH. I to je ono što se sada dešava u toku ruske agresije na Ukrajinu. Ko ne shvata da se trenutno vodi rat protiv ove države, samo što se ne puca i ne padaju granate, živi u ilizijama.To će vam sve sjajno elaborirati Zlatko Hadžidedić, poslušajte ga nekad. I evo zbog čega sam za Stranku za BiH.

A sam Rumenko se pokazao u novom Gradu da zna da radi....čovjek radi, vrti nešto, gradi, nema afera da je šta ukrao ili da je nekome tražio pare. Zato mislim da bi bio odličan izbor za Kanton Sarajevo, gdje nam realno, ne smeta ni Guardian ni Čirilica, da se Sarajevo pretvori u moderan grad. I mislim da to Rumeni može. I generalno Stranka za Bih je nešto potpuno drugo, nego što je bila prije 10 godina.

e sad zašto nisam za Trojku...al ovo je parcijalno, jer bih uvijek podržao Našu stranku...čak mi je idejno najbliža od svih..s tim da i Naša stranka i DF i Stranka za BiH dijele dobar dio liberalnih političkih ideja, koliko god to vama čudno zvučalo. Našoj stranci jedino zamjeram što je fokusirana samo na Sarajevo, čak se ne bave ni kantonom kako treba, inače bi bili moj izbor. Za NiP nisam nikako jer je to isti kurac ko SDA u ideološkom smislu, ubleha mi bošnjaci-muslimani, koja bi rado izašla u susret apetitima HDZ-a prema državi. NiP se u stvari sa SDA bori samo za prevlast u Prošnjačkom feudu i za NiP su oni koji se nisu mogli ogrebati od SDA. Plus, mislim da Kifla i ne konta ove stvari koje sam gore napisao o ratu protiv države i molio bih NiP botove da daju ovo Kifli da pročita jer nas te stvari lako mogu ponovo baciti pod nož, a NiP će sigurno biti u vlasti. Zašto nisam za SDP, zato što su se po državu BiH pokazali gori nego SDA lizanjem guzica HDZ-u i SNSD-u. Podsjećam SDP je svojevremeno zatvorio Zemaljski muzej i SDP je glasao za onaj debilni zakon o prebivalištu, SDP je postavljao likove osuđene za ratni zločin na direktorska mjesta po Sarajevu, SDP je svojevremeno izručio i Alžirsku grupu (ne shvatite me pogrešno ja te bradonje očima ne mogu) kršeći pri tome Ustav, zakone i propise naše države. A ko krši zakone ove države radi protiv nje. I time ću završiti elaborat, zašto ne za Trojku, zato što meni barem nisu pokazali da znaju kako se vlada, jer su i u Kantonu Sarajevo vladali kršeći zakone i propise, pa im čak i karinaška SDA obara zakone i odluke na Ustavnom sudu Pederacije. A nama treba neko ko će nas sve naučiti da poštujemo zakone. I institucije moraju da prednjače u tome, a ne da rade mimo zakona. Svaki rad mimo zakona je rad protiv nas i rušenje države.

Kad i Rumenko ovo bude radio biću protiv njega, jer je :bih: bitnija od bilo kojeg političara.

Sad znam da ovo niko neće pročitati jer je predugo, ali se nadam, jasno pojašnjeno. Sigurno bi više simpatija pobrao da sam napisao vid ti glave :lol:

A toliko o tome da je Stranka za BiH rezerva SDA i to mogu tvrditi samo ljudi koji ne razumiju šta se dešava oko njih
Efendić: Da se SDA mogla popraviti ne bih izlazio iz nje, ona se mora zamijeniti
Ok, vraćamo se na matematiku za prvi razred....
ZABiH+DF=koalicija koja ima svrhu ako je u sklopu veće što znači (ZABiH+DF)+(SDA SBB BOSS NESS) gdje naravno SDA vodi glavnu riječ i svoje male pudlice na povodcu.
Kome ovo nije jasno mislim da mu i sabiranje 2+2=4 ide malo teže...
bjjarmbar
Posts: 319
Joined: 22/02/2022 12:49

#614 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by bjjarmbar »

@saabsa

Dzaba im objasnjavas kad su to ustvari SDA glasaci u nedjelju. SzBiH sa Efendicem je samo los pokusaj SDA, nesto slicno kao Hadzikadic.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#615 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by putokaz1 »

bjjarmbar wrote: 29/09/2022 13:22 @saabsa

Dzaba im objasnjavas kad su to ustvari SDA glasaci u nedjelju. SzBiH sa Efendicem je samo los pokusaj SDA, nesto slicno kao Hadzikadic.
Ti pokusaji ce dobit 1 ili 2 mozda 3 mandata
saabsa
Posts: 1854
Joined: 07/10/2009 01:17

#616 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by saabsa »

bjjarmbar wrote: 29/09/2022 13:22 @saabsa

Dzaba im objasnjavas kad su to ustvari SDA glasaci u nedjelju. SzBiH sa Efendicem je samo los pokusaj SDA, nesto slicno kao Hadzikadic.
SzBiH je Komšo za sirotiLju,SDA projekat da pokušaju zaustaviti odliv glasova nezadovoljnih glasača SDA samo prema NIPu...
Mislim da u istoriji nije poznat slučaj da neko za dan izađe iz jedne stranke,uđe u drugu i postane predsjednik :lol:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#617 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by putokaz1 »

saabsa wrote: 29/09/2022 13:25
bjjarmbar wrote: 29/09/2022 13:22 @saabsa

Dzaba im objasnjavas kad su to ustvari SDA glasaci u nedjelju. SzBiH sa Efendicem je samo los pokusaj SDA, nesto slicno kao Hadzikadic.
SzBiH je Komšo za sirotiLju,SDA projekat da pokušaju zaustaviti odliv glasova nezadovoljnih glasača SDA samo prema NIPu...
Mislim da u istoriji nije poznat slučaj da neko za dan izađe iz jedne stranke,uđe u drugu i postane predsjednik :lol:
Odliv iz SDA postoji samo Grad Sarajevo i Ilidza i to najvise za Efendicem a manje u NIP
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#618 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Ateista »

putokaz1 wrote: 29/09/2022 13:30
saabsa wrote: 29/09/2022 13:25

SzBiH je Komšo za sirotiLju,SDA projekat da pokušaju zaustaviti odliv glasova nezadovoljnih glasača SDA samo prema NIPu...
Mislim da u istoriji nije poznat slučaj da neko za dan izađe iz jedne stranke,uđe u drugu i postane predsjednik :lol:
Odliv iz SDA postoji samo Grad Sarajevo i Ilidza i to najvise za Efendicem a manje u NIP
Cije je onda glasove NIP pokupio ako je najveci odliv prema efendicu?
bjjarmbar
Posts: 319
Joined: 22/02/2022 12:49

#619 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by bjjarmbar »

putokaz1 wrote: 29/09/2022 13:25
bjjarmbar wrote: 29/09/2022 13:22 @saabsa

Dzaba im objasnjavas kad su to ustvari SDA glasaci u nedjelju. SzBiH sa Efendicem je samo los pokusaj SDA, nesto slicno kao Hadzikadic.
Ti pokusaji ce dobit 1 ili 2 mozda 3 mandata
Sasvim dovoljno za cvrstu, stabilnu, ujedinjenu OPOZICIJU sa SDA. Premijerska pozicija Efendica ostaje mokri san.
seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#620 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by seksi_ideje »

Ja ne mogu da vjerujem da jos uvijek postoje ljudi koji misle da SDA DF SBiH PzP i NES nisu zajednicka koalicija. A njima ce se uvijek rado pridruziti i SBB. Ovaj put protiv Trojke ide daleko veci broj stranaka i zbog toga je bitno da se jasno zna, da ukoliko zelimo da se koalicija u KS nastavi, tu nema mjesta za SBiH ili DF ili slcine varalice.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#621 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by putokaz1 »

Ateista wrote: 29/09/2022 13:33
putokaz1 wrote: 29/09/2022 13:30
Odliv iz SDA postoji samo Grad Sarajevo i Ilidza i to najvise za Efendicem a manje u NIP
Cije je onda glasove NIP pokupio ako je najveci odliv prema efendicu?
2006 SBIH preko 10 ,SDA 10
2010 SDP preko 10,SDA 10
2014 SBB DF 14,SDA 10
2018 NIP 6,SDA 10
2020 Lokal po brojkama NIP i SDA oko 9 ili 10
Vidjet cemo mozda SDa prvi put pane na 9?
saabsa
Posts: 1854
Joined: 07/10/2009 01:17

#622 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by saabsa »

putokaz1 wrote: 29/09/2022 13:30
saabsa wrote: 29/09/2022 13:25

SzBiH je Komšo za sirotiLju,SDA projekat da pokušaju zaustaviti odliv glasova nezadovoljnih glasača SDA samo prema NIPu...
Mislim da u istoriji nije poznat slučaj da neko za dan izađe iz jedne stranke,uđe u drugu i postane predsjednik :lol:
Odliv iz SDA postoji samo Grad Sarajevo i Ilidza i to najvise za Efendicem a manje u NIP
Joj ovog stručnog komentatora iz Puračića ili koje već pripizdine u TK vječito zabrinutog za KS....
Ko su onda glasači NIPa, razočarani glasači NSa ili SDP-a :lol:
seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#623 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by seksi_ideje »

saabsa wrote: 29/09/2022 13:51
putokaz1 wrote: 29/09/2022 13:30
Odliv iz SDA postoji samo Grad Sarajevo i Ilidza i to najvise za Efendicem a manje u NIP
Joj ovog stručnog komentatora iz Puračića ili koje već pripizdine u TK vječito zabrinutog za KS....
Ko su onda glasači NIPa, razočarani glasači NSa ili SDP-a :lol:
On zna. On je na terenu i vodi intervjue sa svakim koji je razocaran u SDA.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#624 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by MUNAFIK »

putokaz1 wrote: 29/09/2022 13:37
Ateista wrote: 29/09/2022 13:33
Cije je onda glasove NIP pokupio ako je najveci odliv prema efendicu?
2006 SBIH preko 10 ,SDA 10
2010 SDP preko 10,SDA 10
2014 SBB DF 14,SDA 10
2018 NIP 6,SDA 10
2020 Lokal po brojkama NIP i SDA oko 9 ili 10
Vidjet cemo mozda SDa prvi put pane na 9?
Nije bas da se mogu porediti lokalni sa ovim, ovdje SDA ima 1 listu, a na lokalnim su imali 9 lista dakle tu je BUKVALNO svaka mahala imala nekog malog i SDA na listi za koga treba glasat.

Sad ide 1 lista koju vodi DEVIC nikad losija lista SDA i nikad gora kampanja SDA u Sarajevu i uz to najjaci ljudi u KS su im izasli iz stranke.

SDA glasovi u Sarajevu ce biti popis uhljeba po svim javnim preduzecima, agencijama itd... svi oni imaju direktivu da MORAJU izaci i glasati za SDA.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#625 Re: Skupština KS 2022-2026

Post by Roccohljup »

MUNAFIK wrote: 29/09/2022 13:58
putokaz1 wrote: 29/09/2022 13:37

2006 SBIH preko 10 ,SDA 10
2010 SDP preko 10,SDA 10
2014 SBB DF 14,SDA 10
2018 NIP 6,SDA 10
2020 Lokal po brojkama NIP i SDA oko 9 ili 10
Vidjet cemo mozda SDa prvi put pane na 9?
Nije bas da se mogu porediti lokalni sa ovim, ovdje SDA ima 1 listu, a na lokalnim su imali 9 lista dakle tu je BUKVALNO svaka mahala imala nekog malog i SDA na listi za koga treba glasat.

Sad ide 1 lista koju vodi DEVIC nikad losija lista SDA i nikad gora kampanja SDA u Sarajevu i uz to najjaci ljudi u KS su im izasli iz stranke.

SDA glasovi u Sarajevu ce biti popis uhljeba po svim javnim preduzecima, agencijama itd... svi oni imaju direktivu da MORAJU izaci i glasati za SDA.
Sve ce zavisiti i od toga koliko glasača izađe na glasanje u urbanijim a koliko u ruralnijim dijelovima grada. Hebote za lokalne izbore u Centru je najveća izlaznost bila na padinskim biralištima a najmanja u strogm centru......al su zato kafici u centru bili puni šatrologa :-)
Post Reply