Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply

Na opcim izborima glasacu za..

SDA - Bakir Izetbegovic
91
13%
SDP,NiP,NS - Denis Becirovic
464
65%
Neko treci
100
14%
Necu glasati
60
8%
 
Total votes: 715

Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#1401 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Hakiz »

A_A_AKCIJA wrote: 31/07/2022 22:14
tranquil wrote: 31/07/2022 21:13

:lol:

Još jedan koji nije nikada učestvovao u nekoj izbornoj komisiji, i koji misli da svaki seoski muhtar može našteliti lokalne rezultate, a da to nikada niko ne primjeti
Ja sam bio više puta posmatrač, i član BO.

Ko god poznaje proces, zna kako se i koliko krade na izborima.

SDA, HDZ i SNSD su ovu državu efektivno podijelili između sebe i razradili sistem za krađu na svojoj teritoriji.

Ključ su silne nepoznate i opskurne stranke, a koje su ove tri stranke osnovale za ovaj posao i općinske izborne komisije.

Čapljinska lista, Socijaldemokrati, Socijaldemokratska lista, stranke za ovo i ono.... Imaju samo jedan zadatak, da u žrijebu dobiju mjesta posmatrača i članova BO.

Bukvalno dan prije izbora, SDA, HDZ i SNSD razmijene posmatračka mjesta i članove BO. SDA u Banjoj Luci SNSD-u prepušta mjesta, a SNSD obrnuto SDA-u.

Cilj je da se na bitnim biračkim mjestima dobiju čisti odbori i posmatrači. Npr, u Boljakovom potoku, na biračkom mjestu sa nekoliko hiljada birača, birački odbor od pet osoba čine: SDA, SBiH, Boss, Čapljinska lista, HSS. Pet stranaka, a u suštini svi rade za SDA. Ove stranke za koje niste ni čuli, postoje samo zbog ovoga.

Posmatrači su isto tako raspoređeni, a gdje ne mogu da budu sigurni, onda čekaju do ranih jutarnjih sati da odrade krađu. Tada opozicija, koja ne može finansijski podnijeti broj posmatrača kao SDA, ostane bez posmatrača jer ljudi odu da spavaju poslije 18 sati na nogama, i onda počinje šou.

U čistom biračkom odboru mogu šta hoće. Imaju birački spisak gdje mogu lažirati potpise, imaju pristup glasačkim listićima da ubace koliko i šta hoće i usklade sa spiskom. Na kraju sve uredno prebroje, a ako ima previše glasova za opoziciju, te listiće tokom brojanja uništavaju dopisivanjem iksića na još jednu stranku ili kandidata. Odatle 75000 nevažećih na prošlim predsjedničkim izborima.

Kada završe posao, nema šanse da iko išta dokaže. Ako se ne uloži prigovor, nema ponovnog brojanja, osim na biračkom mjestu. Ako bude prigovor i ako bude uvažen, onda se ponovo broji u Općini, gdje su, pogađate, takođe SDA kadrovi. I da nisu, ovi su na biračkom, ako su imali sposobni, odradili posao da ih niko ne može otkriti i raskrinkati.

2018. su SDA, HDZ i SNSD, 24 sata prije izbora izmijenili stotine pozicija posmatrača i članova BO međusobno.

Šta se može uraditi?
Trojka je u Sarajevu izmijenila većinu općinskih izbornih komisija. Zato je užasno važna bila pobjeda na općinskim izborima.

Drugo, volontirajte kao posmatrači. Jedan posmatrač na pravom mjestu će spriječiti krađu. Opozicija do sada nije mogla da prikupi dovoljan broj da pokriva sva biračka mjesta. Za oktobar se sprema dosta više posmatrača, ali treba još. Ako želite pomoći državi i društvu, nema boljeg načina da to uradite u 24 sata od volontiranja na dan izbora kao posmatrač.
Drugo, volontirajte kao posmatrači.
Živo me interesuje koliko forumaša koji su za trojku, naročito oni koji znaju da na njih mislim, će poslušati tvoj savjet. Ovi što pobožno postavljaju slike napredovanja pruge kao da postavljaju ikone i pišu postove o napretku koji kao da su ajeti.

Mislim da će prije da se desi to da će na dan izbora imati važnog posla pa neće stići ni glasati, kamoli volontirati, a poslije izbora će pisati kako su krivi "SDA botovi" na forumu i svi drugi za rezultat.
User avatar
Login77777
Posts: 8686
Joined: 18/05/2021 09:11

#1402 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Login77777 »

NediM17 wrote: 31/07/2022 21:58
Login77777 wrote: 31/07/2022 20:13

Umjesto kmeke po forumu 2. oktobra ustati i pravac biracko mjesto. Ako nema ljudi koji ce za bolju BiH glasati onda neka SDA sa svoji 200 000 Hakiza uredzuje BiH ili ti prodaje Srbima i Hrvatima. :bih:
A ti se garant nisi ni registrov'o?
Zasto mislis da nisam?
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#1403 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by NediM17 »

Pa jesi li?
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#1405 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by zeleni xy »

Login77777 wrote: 31/07/2022 17:50
zeleni xy wrote: 31/07/2022 17:11

jes vala, ta tvoja izjava dođe ko i ova slika od rumenka, bitno je izlajati glupost i laž pa misliti da je istina rečena, na USK je na vlasti sekta ASDA sad se zovu NES, pa kod njih nema ni jednog funkcionera bez afere i zatvora a takvo im i članstvo, to ti iz prve ruke kažem, ne izmišljamkao ti, nek se tebi dopadaju ovi oko rumenka a posebno presjednio KO SDP-a veliki hrvat Razim , rumenko u USK neće proći dobro upravo jer je u savezu sa najvećim ološem i krimosima, živ i zdrav bio, čućemo se nakon izbora
A sta sam slagao? Gdje su te silne ceste, bolnice itd.?
ASDA ili ti NES je od 2018/2019 kantonalna vlast nakon smjene SDA premijera Rosica protiv kojeg se vodi takodzer sudski proces. Prije toga je SDA bila na kantonu.
Od 2014 je SDA vlada na FBiH i nema ni metra ceste na USK o autoputu da ne pricamo. Sve ste uputili u kantone gdje zive glasaci HNSa.
Jasno je meni da ljudi iz NESa imaju sudske procese. Ali mislim da ste vi iz SDA zadnji koji o tome treba da dizete glas.
Par primjera potrebno?
https://avaz.ba/kantoni/unsko-sanski-ka ... na-slobodu

https://avaz.ba/vijesti/bih/755725/tuzi ... e-polozaja

A sto se izdajica tice. Pa vi ste koalicije na USK pravili sa laburistima ratnog zlocinca fikreta abdica. To sve da budete vlast na USK. I onda vi pricate o izdajicama, dezerterima itd. a puna SDA isti… :lol: :lol:
lupaš na času, zaboravio si vladavinu sdp i krimosa lipovače a ovi iz NES-a su sto puta gori od svi stranaka na USK a vjerovatno i u državi, ovaj nip, nes i slične stranke su najčistiji ološ i smeće iz SDA jer nisu mogli svoje bolesne namjere ostvariti u SDA, takve laži o SDA takav ološ plasira ali zna se da to nije istina i našao si avaz citirati smeće najveće, također otpad iz SDA, smiješan si pa samo neko nenormalan može podržavati NES čiji je vječiti osnivač i predsjednik iz sjene pokrao MERHAMET, hejjj MERHAMET i pravosnažno presuđen, opet ti kažem vi samo halabuku dižete na SDA a sudovi redovno iste oslobode ili odbiju prijave, aha sad ćeš reći to su sudovi SDA, toliko o tvojoj realnosti,

denis rumeni se izjašnjavao kao bosanac a ne Bošnjak a hoće da bude bošnjački član ??? pobjegne sa dženaze u Srebrenici, napravi najveću izaju za povratnike u RS-u, bio vojno sposoban od 1993.god. a krio se po podrumima, a mi u 5.Korpusu mobilisali vojno nesposobne, starije i od 60 godina da bi sačuvali državu i sad da za takvog lika neko glasa ??? to može samo neko amoralan kao što je i rumenko denis
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#1406 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by tramvajtrojka »

zeleni xy wrote: 31/07/2022 22:43
Login77777 wrote: 31/07/2022 17:50

A sta sam slagao? Gdje su te silne ceste, bolnice itd.?
ASDA ili ti NES je od 2018/2019 kantonalna vlast nakon smjene SDA premijera Rosica protiv kojeg se vodi takodzer sudski proces. Prije toga je SDA bila na kantonu.
Od 2014 je SDA vlada na FBiH i nema ni metra ceste na USK o autoputu da ne pricamo. Sve ste uputili u kantone gdje zive glasaci HNSa.
Jasno je meni da ljudi iz NESa imaju sudske procese. Ali mislim da ste vi iz SDA zadnji koji o tome treba da dizete glas.
Par primjera potrebno?
https://avaz.ba/kantoni/unsko-sanski-ka ... na-slobodu

https://avaz.ba/vijesti/bih/755725/tuzi ... e-polozaja

A sto se izdajica tice. Pa vi ste koalicije na USK pravili sa laburistima ratnog zlocinca fikreta abdica. To sve da budete vlast na USK. I onda vi pricate o izdajicama, dezerterima itd. a puna SDA isti… :lol: :lol:
lupaš na času, zaboravio si vladavinu sdp i krimosa lipovače a ovi iz NES-a su sto puta gori od svi stranaka na USK a vjerovatno i u državi, ovaj nip, nes i slične stranke su najčistiji ološ i smeće iz SDA jer nisu mogli svoje bolesne namjere ostvariti u SDA, takve laži o SDA takav ološ plasira ali zna se da to nije istina i našao si avaz citirati smeće najveće, također otpad iz SDA, smiješan si pa samo neko nenormalan može podržavati NES čiji je vječiti osnivač i predsjednik iz sjene pokrao MERHAMET, hejjj MERHAMET i pravosnažno presuđen, opet ti kažem vi samo halabuku dižete na SDA a sudovi redovno iste oslobode ili odbiju prijave, aha sad ćeš reći to su sudovi SDA, toliko o tvojoj realnosti,

denis rumeni se izjašnjavao kao bosanac a ne Bošnjak a hoće da bude bošnjački član ??? pobjegne sa dženaze u Srebrenici, napravi najveću izaju za povratnike u RS-u, bio vojno sposoban od 1993.god. a krio se po podrumima, a mi u 5.Korpusu mobilisali vojno nesposobne, starije i od 60 godina da bi sačuvali državu i sad da za takvog lika neko glasa ??? to može samo neko amoralan kao što je i rumenko denis
zato glasaj za bakira koji se kvarcao pod svjetlima trezora hljebe nije nije ni cudo sto smo najzadnija i najjadnija zemlja u evropi kad 70% stanovništva ovako razmislja

jbt rat gotov prije 27 godina ljudi rodjeni na dan potpisivanja daytonskog sporazuma imaju porodice , djecu ,a ono u 2022 prica a gdje si bio 93 braneci i podrzavajuci stranku najvecih ratnih lopova i dezertera :lol:
User avatar
Login77777
Posts: 8686
Joined: 18/05/2021 09:11

#1407 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Login77777 »

tramvajtrojka wrote: 31/07/2022 22:53
zeleni xy wrote: 31/07/2022 22:43
lupaš na času, zaboravio si vladavinu sdp i krimosa lipovače a ovi iz NES-a su sto puta gori od svi stranaka na USK a vjerovatno i u državi, ovaj nip, nes i slične stranke su najčistiji ološ i smeće iz SDA jer nisu mogli svoje bolesne namjere ostvariti u SDA, takve laži o SDA takav ološ plasira ali zna se da to nije istina i našao si avaz citirati smeće najveće, također otpad iz SDA, smiješan si pa samo neko nenormalan može podržavati NES čiji je vječiti osnivač i predsjednik iz sjene pokrao MERHAMET, hejjj MERHAMET i pravosnažno presuđen, opet ti kažem vi samo halabuku dižete na SDA a sudovi redovno iste oslobode ili odbiju prijave, aha sad ćeš reći to su sudovi SDA, toliko o tvojoj realnosti,

denis rumeni se izjašnjavao kao bosanac a ne Bošnjak a hoće da bude bošnjački član ??? pobjegne sa dženaze u Srebrenici, napravi najveću izaju za povratnike u RS-u, bio vojno sposoban od 1993.god. a krio se po podrumima, a mi u 5.Korpusu mobilisali vojno nesposobne, starije i od 60 godina da bi sačuvali državu i sad da za takvog lika neko glasa ??? to može samo neko amoralan kao što je i rumenko denis
zato glasaj za bakira koji se kvarcao pod svjetlima trezora hljebe nije nije ni cudo sto smo najzadnija i najjadnija zemlja u evropi kad 70% stanovništva ovako razmislja

jbt rat gotov prije 27 godina ljudi rodjeni na dan potpisivanja daytonskog sporazuma imaju porodice , djecu ,a ono u 2022 prica a gdje si bio 93 braneci i podrzavajuci stranku najvecih ratnih lopova i dezertera :lol:
Ne isplati se sa ovima raspravljati. Vjerovatno jedan iz KO SDA USK.
Ono naslo o ratu pricati a kandidirali ispred stranke trezorasa… :lol:
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1408 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by sehohari »

Da se nadovezem na temu sa prosle stranice

Ne potcjenujte SDA

Vecina ovdasnjih forumasa dolazi iz Sarajeva ili uglavnom vecih urbanih centara, ne shvatajuci stanje na terenu u ostatku drzave.

SDA nije jaka zbog stanja na drzavnom ili federalnom nivou, vec na lokalu.

U selu u srednjoj Bosni npr. uopste nema ni NiP, niti SDP ili slicno.
Mislim, mozda i ima, ali samo formalno, bez infrastrukture.

Onda se pred izbore napravi asfalt u selu, i cijele porodice ce glasati za njih.

Ljudima das asfalt, malo uredis grad vise nego inace + napravis stranacki skup sa sisatom pjevacicom.

U tom momentu nisu vazni ni domovi naroda, niti respiratori ili bilo sta.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#1409 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Hakiz »

sehohari wrote: 31/07/2022 23:23 Da se nadovezem na temu sa prosle stranice

Ne potcjenujte SDA

Vecina ovdasnjih forumasa dolazi iz Sarajeva ili uglavnom vecih urbanih centara, ne shvatajuci stanje na terenu u ostatku drzave.

SDA nije jaka zbog stanja na drzavnom ili federalnom nivou, vec na lokalu.

U selu u srednjoj Bosni npr. uopste nema ni NiP, niti SDP ili slicno.
Mislim, mozda i ima, ali samo formalno, bez infrastrukture.

Onda se pred izbore napravi asfalt u selu, i cijele porodice ce glasati za njih.

Ljudima das asfalt, malo uredis grad vise nego inace + napravis stranacki skup sa sisatom pjevacicom.

U tom momentu nisu vazni ni domovi naroda, niti respiratori ili bilo sta.
Problem je što su na forumu pametni ljudi koji ne mogu vjerovati da je tako. Misle da ako su oni pročitali SDA i shvatili koji je to lopovluk da su i svi drugi.

Pa se smiju što neko spominje '93. i pita gdje je ko bio tada. Makar taj neko bio, ili prije bila, iz Istočne Bosne.

Ne volim koristiti izraz koji ću sada reći, ali ne mogu drugačije:

Teško neko može biti toliko glup koliko to može biti pametan čovjek.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#1410 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Spit_fire »

tranquil wrote: 31/07/2022 21:13
Officer Crabtree wrote: 31/07/2022 20:50 Daj ba :lol:

Možda nije varao oko Baščaršije

Po selima i gorama svih kantona onaj koji vlada on i vara
:lol:

Još jedan koji nije nikada učestvovao u nekoj izbornoj komisiji, i koji misli da svaki seoski muhtar može našteliti lokalne rezultate, a da to nikada niko ne primjeti
Slazem se , jednom sam bio posmatrac, lokalni 2010 drugi put brojao glasove ja mislim 2016. Brate dragi frajer slucajno bar kaze da je tako sarnuo jedan listic, hoce 10 ljudi da ga bije, zvali policiju, ja osto do 5 ujutro, brojali tako sto su drotovi i naka zena iz Cika sjedili sa nama..

Listici nedaj Boze da nije isti broj prije i poslije izbora, da kad saberes glasane nevazece i ostalo da se ne poklopi...

Ako neko uspije ukrast i 1000 glasova ja mu cesitam a kamol 30,40k...bgm vi zivite u pararelnom univerzumu

Jos pogotov ubjedjuje me npr da su u nakom selu kod tesnja i selu kod travnika gdje nema ukupno ni 500 ljudi ukrali 10k glasova

Al eo reicmo taj za predsjednika je najlakse ukrast jer ga mozes ponistit lako..al da kazes 5 pa i 10k, al raja govori da je neko namjernl ponisio 50k listica i naravno svi su to bili denisovi na proslim izborima.

Ako SDA krade u lupam Buca potoku mislite da SDP ne krade u TK :-)

Te 2016 prico mi frajer iz CIK il odakle je vec da su imali 5/6 intervenicja i starom gradu i svakk put ovi Ibrini pokusali malverzaciju..zasto? zato sto je on glavni u SG

Nego jok samo SDA ponistavala glasove i svih tih 50k ponistenis su ustvari denisovi glasovi..jesu kako nisu

Kae otkud 75k nevazecih a samo kod mene na FB jedno 10 ljudi slikali svoj kako su glasali za travu, dzeku i ostale
convict
Posts: 2995
Joined: 10/02/2008 01:20

#1411 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by convict »

sehohari wrote: 31/07/2022 23:23 Da se nadovezem na temu sa prosle stranice

Ne potcjenujte SDA

Vecina ovdasnjih forumasa dolazi iz Sarajeva ili uglavnom vecih urbanih centara, ne shvatajuci stanje na terenu u ostatku drzave.

SDA nije jaka zbog stanja na drzavnom ili federalnom nivou, vec na lokalu.

U selu u srednjoj Bosni npr. uopste nema ni NiP, niti SDP ili slicno.
Mislim, mozda i ima, ali samo formalno, bez infrastrukture.

Onda se pred izbore napravi asfalt u selu, i cijele porodice ce glasati za njih.

Ljudima das asfalt, malo uredis grad vise nego inace + napravis stranacki skup sa sisatom pjevacicom.

U tom momentu nisu vazni ni domovi naroda, niti respiratori ili bilo sta.
tacno je to sto govoris, ali ako dovoljan broj ljudi u sarajevu, tuzli, zenici, bihacu odluci da mrdne guzicu na dan izbora i ako se stave pod kontrolu izborne kradje, politicka slika bi mogla izgledati bitno drugacije.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1412 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by GandalfSivi »

A_A_AKCIJA wrote: 31/07/2022 22:14
tranquil wrote: 31/07/2022 21:13

:lol:

Još jedan koji nije nikada učestvovao u nekoj izbornoj komisiji, i koji misli da svaki seoski muhtar može našteliti lokalne rezultate, a da to nikada niko ne primjeti
Ja sam bio više puta posmatrač, i član BO.

Ko god poznaje proces, zna kako se i koliko krade na izborima.

SDA, HDZ i SNSD su ovu državu efektivno podijelili između sebe i razradili sistem za krađu na svojoj teritoriji.

Ključ su silne nepoznate i opskurne stranke, a koje su ove tri stranke osnovale za ovaj posao i općinske izborne komisije.

Čapljinska lista, Socijaldemokrati, Socijaldemokratska lista, stranke za ovo i ono.... Imaju samo jedan zadatak, da u žrijebu dobiju mjesta posmatrača i članova BO. Jedan bivši SDA-ovac mi je lično pričao da je on nosio dokumentaciju za osnivanje nekoliko stranaka, dok je još bio u SDA, a samo sa ovim ciljem.

Bukvalno dan prije izbora, SDA, HDZ i SNSD razmijene posmatračka mjesta i članove BO. SDA u Banjoj Luci SNSD-u prepušta mjesta, a SNSD obrnuto SDA-u. Na dan izbora, SDA u Banjoj Luci ima posmatrače, ali se svi zovu Milan i Dragan, isto kao što SNSD u Sarajevu ima Mirsu i Hajru kao posmatrače.

Cilj je da se na bitnim biračkim mjestima dobiju čisti odbori i posmatrači. Npr, u Boljakovom potoku, na biračkom mjestu sa nekoliko hiljada birača, birački odbor od pet osoba čine: SDA, SBiH, Boss, Čapljinska lista, HSS. Pet stranaka, a u suštini svi rade za SDA. Ove stranke za koje niste ni čuli, postoje samo zbog ovoga.

Posmatrači su isto tako raspoređeni, a gdje ne mogu da budu sigurni, onda čekaju do ranih jutarnjih sati da odrade krađu. Tada opozicija, koja ne može finansijski podnijeti broj posmatrača kao SDA, ostane bez posmatrača jer ljudi odu da spavaju poslije 18 sati na nogama, i onda počinje šou.

U čistom biračkom odboru mogu šta hoće. Imaju birački spisak gdje mogu lažirati potpise, imaju pristup glasačkim listićima da ubace koliko i šta hoće i usklade sa spiskom. Na kraju sve uredno prebroje, a ako ima previše glasova za opoziciju, te listiće tokom brojanja uništavaju dopisivanjem iksića na još jednu stranku ili kandidata. Odatle 75000 nevažećih na prošlim predsjedničkim izborima.

Kada završe posao, nema šanse da iko išta dokaže. Ako se ne uloži prigovor, nema ponovnog brojanja, osim na biračkom mjestu. Ako bude prigovor i ako bude uvažen, onda se ponovo broji u Općini, gdje su, pogađate, takođe SDA kadrovi. I da nisu, ovi su na biračkom, ako su imali sposobni, odradili posao da ih niko ne može otkriti i raskrinkati.

2018. su SDA, HDZ i SNSD, 24 sata prije izbora izmijenili stotine pozicija posmatrača i članova BO međusobno.

Šta se može uraditi?
Trojka je u Sarajevu izmijenila većinu općinskih izbornih komisija. Zato je užasno važna bila pobjeda na općinskim izborima.

Drugo, volontirajte kao posmatrači. Jedan posmatrač na pravom mjestu će spriječiti krađu. Opozicija do sada nije mogla da prikupi dovoljan broj da pokriva sva biračka mjesta. Za oktobar se sprema dosta više posmatrača, ali treba još. Ako želite pomoći državi i društvu, nema boljeg načina da to uradite u 24 sata od volontiranja na dan izbora kao posmatrač.
O tome pricam…
GandalfSivi wrote: 31/07/2022 20:42 plus ovaj dio odluke Visokog predstavnika (ako sam dobro razumio), ce mnogima poremetiti planove:
zabranjuje se zloupotreba zakonskog prava na učešće u radu biračkog odbora fiktivnim predstavljanjem.
giannibelif
Posts: 1981
Joined: 28/01/2017 22:11

#1413 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by giannibelif »

Hadzikadić i kad bi uletio u neku već okupljenu masu, rastjerao bi je svojom pojavom brže od specijalne jedinice.
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#1414 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Seyfo »

Zasto protuha Hadzikadic ne odustane od kandidature? Kako se blize izbori lik je u sve vecoj dubiozi. Pametno i odgovorno bi bilo da povuce kandidaturu. To zagovaraju prije svega bivsi clanovi njegove Platforme za progres i svi koji su ikad imali s njim veze.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#1415 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by starii »

za bakirove biserove svi znamo, a zasto je becirevic zasluzio da se za njega glasa, cijeli zivot na drzavnim jaslama, nista nije uradio, nece uraditi ni u naredne cetiri godine...mislim da je siguran glas samo za HdZ1990 ali steta nemaju kandidata :-D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#1416 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by putokaz1 »

Seawolf wrote: 31/07/2022 09:51
putokaz1 wrote: 31/07/2022 07:46

Moji su glasali za Nijaza
Moglo se glasati za do sedam kandidata.

Za najviše dva Bošnjaka (devetorica su bila na listi), za najviše dva Hrvata (sedmorica su bila na listi), za najviše dvoje Srba (sedmoro je bilo na listi) i za maksimalno jedno sa liste ostalih (petoro je bilo na listi).
Sk bih sdp bh tudje necemo svoje nedamo
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#1417 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Seyfo »

starii wrote: 01/08/2022 06:24 za bakirove biserove svi znamo, a zasto je becirevic zasluzio da se za njega glasa, cijeli zivot na drzavnim jaslama, nista nije uradio, nece uraditi ni u naredne cetiri godine...mislim da je siguran glas samo za HdZ1990 ali steta nemaju kandidata :-D
Zato sto jedino on moze skinuti Baketa. Odavno se ne glasa ZA nekog nego PROTIV nekog. Dakle,Denis je dobar samo zato sto on predstavlja protutezu Baketu. Isto kao sto Komsoglu predstavlja protutezu Cirilu,nista drugo. As simple as that.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#1419 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by RunnerX »

Izlaznost je ključna na svakim izborima, dobra izlaznost poništava krađe, malverzacije i uglavnom ide u korist opozicije. Slovenija je najbolji primjer, narodu je bilo dosta Janše i mrdnuli su guzicu i dovukli se na birališta.

Naša opozicija se nikada nije fokusirala na apstinente, sve se svodi na presipanje glasova, ko će uzeti Komšićeve glasače, kome će se prikloniti Fahrini, koliko će SDA glasača izabrati NiP i slično.

Promjene će se desiti onda kada izlaznost prebaci 60%.

SDA ima svoju bazu glasača koja se uglavnom ne mijenja. Sa druge strane oni koji bi trebali biti nosioci promjena, dakle mladi, se masovno sele iz države, čime pomažu SDA i vladajućoj garnituri.

Mi nismo u stanju pobijediti 250 hiljada glasača SDA, što zbog truhlih kompromisa koje prave sa HDZ, što zbog satelita koji im se redovno pridružuju, a ponajviše zbog nakaradnog ustrojstva države.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#1420 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Spit_fire »

starii wrote: 01/08/2022 06:24 za bakirove biserove svi znamo, a zasto je becirevic zasluzio da se za njega glasa, cijeli zivot na drzavnim jaslama, nista nije uradio, nece uraditi ni u naredne cetiri godine...mislim da je siguran glas samo za HdZ1990 ali steta nemaju kandidata :-D
Pa ono od dva zla manje, jbg :D Mada iskreno kao sto rekoh u postu prije denis mi je prije 4 godine i ozbiljno izgledao, sad je bas poceo ubleharit..yebi me ako zna i sta su mu ovlasti kad postane predsjednik :D Al neka ga pa da vidimo sta moze, dosta vise i SDA
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#1421 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Hank Paldum »

A_A_AKCIJA wrote: 31/07/2022 22:14
tranquil wrote: 31/07/2022 21:13

:lol:

Još jedan koji nije nikada učestvovao u nekoj izbornoj komisiji, i koji misli da svaki seoski muhtar može našteliti lokalne rezultate, a da to nikada niko ne primjeti
Ja sam bio više puta posmatrač, i član BO.

Ko god poznaje proces, zna kako se i koliko krade na izborima.

SDA, HDZ i SNSD su ovu državu efektivno podijelili između sebe i razradili sistem za krađu na svojoj teritoriji.

Ključ su silne nepoznate i opskurne stranke, a koje su ove tri stranke osnovale za ovaj posao i općinske izborne komisije.

Čapljinska lista, Socijaldemokrati, Socijaldemokratska lista, stranke za ovo i ono.... Imaju samo jedan zadatak, da u žrijebu dobiju mjesta posmatrača i članova BO. Jedan bivši SDA-ovac mi je lično pričao da je on nosio dokumentaciju za osnivanje nekoliko stranaka, dok je još bio u SDA, a samo sa ovim ciljem.

Bukvalno dan prije izbora, SDA, HDZ i SNSD razmijene posmatračka mjesta i članove BO. SDA u Banjoj Luci SNSD-u prepušta mjesta, a SNSD obrnuto SDA-u. Na dan izbora, SDA u Banjoj Luci ima posmatrače, ali se svi zovu Milan i Dragan, isto kao što SNSD u Sarajevu ima Mirsu i Hajru kao posmatrače.

Cilj je da se na bitnim biračkim mjestima dobiju čisti odbori i posmatrači. Npr, u Boljakovom potoku, na biračkom mjestu sa nekoliko hiljada birača, birački odbor od pet osoba čine: SDA, SBiH, Boss, Čapljinska lista, HSS. Pet stranaka, a u suštini svi rade za SDA. Ove stranke za koje niste ni čuli, postoje samo zbog ovoga.

Posmatrači su isto tako raspoređeni, a gdje ne mogu da budu sigurni, onda čekaju do ranih jutarnjih sati da odrade krađu. Tada opozicija, koja ne može finansijski podnijeti broj posmatrača kao SDA, ostane bez posmatrača jer ljudi odu da spavaju poslije 18 sati na nogama, i onda počinje šou.

U čistom biračkom odboru mogu šta hoće. Imaju birački spisak gdje mogu lažirati potpise, imaju pristup glasačkim listićima da ubace koliko i šta hoće i usklade sa spiskom. Na kraju sve uredno prebroje, a ako ima previše glasova za opoziciju, te listiće tokom brojanja uništavaju dopisivanjem iksića na još jednu stranku ili kandidata. Odatle 75000 nevažećih na prošlim predsjedničkim izborima.

Kada završe posao, nema šanse da iko išta dokaže. Ako se ne uloži prigovor, nema ponovnog brojanja, osim na biračkom mjestu. Ako bude prigovor i ako bude uvažen, onda se ponovo broji u Općini, gdje su, pogađate, takođe SDA kadrovi. I da nisu, ovi su na biračkom, ako su imali sposobni, odradili posao da ih niko ne može otkriti i raskrinkati.

2018. su SDA, HDZ i SNSD, 24 sata prije izbora izmijenili stotine pozicija posmatrača i članova BO međusobno.

Šta se može uraditi?
Trojka je u Sarajevu izmijenila većinu općinskih izbornih komisija. Zato je užasno važna bila pobjeda na općinskim izborima.

Drugo, volontirajte kao posmatrači. Jedan posmatrač na pravom mjestu će spriječiti krađu. Opozicija do sada nije mogla da prikupi dovoljan broj da pokriva sva biračka mjesta. Za oktobar se sprema dosta više posmatrača, ali treba još. Ako želite pomoći državi i društvu, nema boljeg načina da to uradite u 24 sata od volontiranja na dan izbora kao posmatrač.
Eto te kao Trump
"Ako pobjedim izbori su regularni, ako izgubim izbori su neregularni".
Loši gubitnici koji unaprijed znaju da će izgubiti.

Sa jedne strane se ovdje piše mjesecima kako će ove godine SDA izgubiti i onda kada je se skontalo kakav je Denis ublehaš onda se vadi iz rukava kako će biti izbori naštimani.

Shvatam ja takvo pisanje, kada se decenijama na društvenim mrežama pljuju Bakir, Sebija, ostatak SDA do te mjere da se ima osjećaj da će ih ko upucati ili bar pljunuti kada ih vidi
i onda se pojave na protestima, pred džamijama, u dijaspori, u manjem entitetu, među rudarima, u Srebrenici, Banjaluci i Sarajevu i niko im ružnu riječ ne uputi onda je lakše biti teoretičar zavjere nego priznati da internet ne oslikava realnost.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1422 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by _BataZiv_0809 »

@A_A_AKCIJA :thumbup:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#1423 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by dustaban »

Suncetiyebem na što se spalo: Bakir ili Denis!
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#1424 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Leverage »

Seyfo wrote: 01/08/2022 06:17 Zasto protuha Hadzikadic ne odustane od kandidature? Kako se blize izbori lik je u sve vecoj dubiozi. Pametno i odgovorno bi bilo da povuce kandidaturu. To zagovaraju prije svega bivsi clanovi njegove Platforme za progres i svi koji su ikad imali s njim veze.
Zlobnici bi rekli zato što radi za Bakira.

Ali pošto ja nisam zloban neću reći ništa.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#1425 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Spit_fire »

Leverage wrote: 01/08/2022 13:37
Seyfo wrote: 01/08/2022 06:17 Zasto protuha Hadzikadic ne odustane od kandidature? Kako se blize izbori lik je u sve vecoj dubiozi. Pametno i odgovorno bi bilo da povuce kandidaturu. To zagovaraju prije svega bivsi clanovi njegove Platforme za progres i svi koji su ikad imali s njim veze.
Zlobnici bi rekli zato što radi za Bakira.

Ali pošto ja nisam zloban neću reći ništa.
Mozda mu je neke dobre gume obeco koje ne pucaju :D
Post Reply