Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...

Na opcim izborima glasacu za..

SDA - Bakir Izetbegovic
89
13%
SDP,NiP,NS - Denis Becirovic
452
65%
Neko treci
99
14%
Necu glasati
60
9%

Total votes: 700

galia95

#3276 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by galia95 »

Spit_fire wrote: 23/09/2022 00:29
kokakolas wrote: 23/09/2022 00:25 Upravo pogledao snimak.

Denis je imao bezbroj prilika gdje je mogao raznijeti ridjobradog zbog gluposti koje je ovaj izgovarao ali momak se jednostavno fokusirao na naucenu materiju koju ponavlja iz emisije u emisiju. Zbog toga i zvuci kao robot - bez emocije, dosadno, blijedo i nezainteresovano.

Bakir ponavlja jedne te iste floskule kao dosad, koje provjereno prolaze kod njegovih glasaca. Sad im je frajer zakucao jos 12 bodova sa svojim “znanjem” engleskog jezika.
Iskreno mlaka debata..Koliko je denis pricao "dajte mi baketa" konto sam da u fasickli ima dvije godine zatvora..a na kraju relano njsta, nastrebane floskule i procedure..

Po meni malo se Denis i us.rao od baketa..jedno je mlatit slamu po skupovima a drugo je rec u lice nekom nesto...kad taj neko moze i odgovorit. Kad sa Bakirom koji je poprilicno uljudan nije mogao izac na kraj kako ce tek sa dodikom il covicem..zalice on za parlamentom ako ga izaberu

Bake klasika nista novo standardna prica...nije nikog ni privuko nit je koga odbio od ovih svoji glasaca
Slažem se :thumbup: Moj glas i dalje ide njemu, ali samo kao moj skromni doprinos da se ovi SDA smradovi konačno skinu sa glavne scene. Što se tiče Predsjedništva, nek mu je Bog na pomoći s one dvije vještice, ako Komšić ovog puta izvisi na izborima.

Sretno, Bosno i Hercegovino :bih:
Last edited by galia95 on 23/09/2022 00:36, edited 3 times in total.
last mohicans

#3277 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by last mohicans »

sehohari wrote: 23/09/2022 00:13
galia95 wrote: 22/09/2022 23:09 :gunjastajl: :serbo:

I ovdje je Bakirov engleski sasvim ok.

Ne smeta mu neznanje koliko njegov "specifičan" način izgovora riječi.

Ako je uvježbano, dobro je uvježbano.
Nije, čuo sam da zna engleski vrlo dobro i koristi ga u razgovorima sa strancima, ali ga jebe pronunciation. Recimo Neka ne zna beknuti.
GandalfSivi

#3278 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by GandalfSivi »

karanana wrote: 22/09/2022 23:56
GandalfSivi wrote: 22/09/2022 23:51

Ma hajde…
Jel nije tako? Ne znam. Hvala na infu. Znaci ne treba referendum. Ja sam mislio da ga svaka drzava odradi. Znaci Samo cekamo da nato kaze primljeni ste.
Ne kazem da referendum ne bi imao 50%+1 ako je takvo pravilo, ali znamo mi te referendume i plescibate i previse dobro
Hm, Svedska i Finska. Imas referendumske demokratije (Svicarska je extrem, ali recimo i Hrvatska) i imas zastupnicke demokratije…
bersK

#3279 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by bersK »

Prosjecan forumas bi satro bakira nocas na svaku njegovu izjavu, a Denis se ponaso ko da se plasio da se Bakir nesto ne uvrijedi.

Glasacu logicno za Denisa iz ciste kurtoazije samo da ova jajara ne bi dosla opet i da mu se politicka karijera otjera u tri lijepe...

Pa kad je doslo do uplatnica i placanja i plata, da je samo reko Denis "pa lako vam je dijelit pare od dana u penziji, s koje ste se vratili deblji za 30.000KM"

ŠAH MAT. Dalje da ne spominjem.
moonca

#3280 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by moonca »

Pitanje je degutantno. :facepalm: za ovakvu debatu .od strane voditelja... kao u obdanishtu . haj nam Denise recituj malo na hengleski :-)

Bakir je trebao odbiti govoriti.. ;-)
..
Leverage

#3281 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Leverage »

sehohari wrote: 23/09/2022 00:34
Better Man wrote: 23/09/2022 00:31 Bakir i SDA su najveće zlo i to treba zauvijek srušiti na izborima. Ima jedan čovjek, koji bi pomeo i Bakira i Hadžikadića u ovoj debatnoj emisiji, ali on je grobar SDP-a i on je spasio SDA nakon izbora 2010.g, riječ je o Zlatku Lagumdžiji. On je izmislio za sve njih kako voditi debatu i kako pričati i za razliku od njih savršeno vlada materijom i ima jake veze u inostranstvu, ali zbog svog egoizma je prokockao svaku priliku.
Izbore protiv slučajnog prolaznika bi Bakir pobjedio jače nego Kim Jong Un.

Čuj Lagumdžija.
Slažem se. Glasao bih za Bakira u tom slučaju.
Pandakonda

#3282 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Pandakonda »

Sabina ili Peđa bi bili super za predsjednistvo međutim Sabina je ostali dok je Peđa srbin iz federacije tako da njih sigurno neće biti na toj funkciji jos dugo vremena. Ako gledamo konkretno NS jedino možda još Arnaut da tu iskace kao bosnjacki clan međutim meni se cini da on vise puca na neke druge ministarske ili premijerske funkcije. Kifla također više operativac nego za predsjednika.

Ovo za Jelku mi je stvarno bilo iznenađujuce jer mi se na prvu cinilo da je već koalicija dogovorena i da će Čović biti premijer jer je sad red na hrvata. Ne znam da li ovo ima veze sa onim glasinama iz Neuma da se covic povlaci kao kandidat a da zauzvrat će dobiti neke ustupke za izborni zakon.

Bilo kako bilo ne pamtim kad je losiji izbor kandidata bio za izbore (predsjednistvo). Spali smo na to da biramo manje zlo i nista vise od toga :-) Lagumdžija bi svojevremeno mogao pobjediti Bakira jer je itekako sposoban i vjerovatno najveći propast talenta u post dejtonskoj BiH. Međutim sad bi sigurno izgubio ako bi se kandidovao.
GandalfSivi

#3283 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by GandalfSivi »

Pandakonda wrote: 23/09/2022 00:49 Sabina ili Peđa bi bili super za predsjednistvo međutim Sabina je ostali dok je Peđa srbin iz federacije tako da njih sigurno neće biti na toj funkciji jos dugo vremena. Ako gledamo konkretno NS jedino možda još Arnaut da tu iskace kao bosnjacki clan međutim meni se cini da on vise puca na neke druge ministarske ili premijerske funkcije. Kifla također više operativac nego za predsjednika.

Ovo za Jelku mi je stvarno bilo iznenađujuce jer mi se na prvu cinilo da je već koalicija dogovorena i da će Čović biti premijer jer je sad red na hrvata. Ne znam da li ovo ima veze sa onim glasinama iz Neuma da se covic povlaci kao kandidat a da zauzvrat će dobiti neke ustupke za izborni zakon.

Bilo kako bilo ne pamtim kad je losiji izbor kandidata bio za izbore (predsjednistvo). Spali smo na to da biramo manje zlo i nista vise od toga :-) Lagumdžija bi svojevremeno mogao pobjediti Bakira jer je itekako sposoban i vjerovatno najveći propast talenta u post dejtonskoj BiH. Međutim sad bi sigurno izgubio ako bi se kandidovao.
Arnaut ti je kao Hadzikadicev extrem, jos pametniji, jos manje dopadljiv…
Spit_fire

#3284 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Spit_fire »

galia95 wrote: 23/09/2022 00:34
Spit_fire wrote: 23/09/2022 00:29

Iskreno mlaka debata..Koliko je denis pricao "dajte mi baketa" konto sam da u fasickli ima dvije godine zatvora..a na kraju relano njsta, nastrebane floskule i procedure..

Po meni malo se Denis i us.rao od baketa..jedno je mlatit slamu po skupovima a drugo je rec u lice nekom nesto...kad taj neko moze i odgovorit. Kad sa Bakirom koji je poprilicno uljudan nije mogao izac na kraj kako ce tek sa dodikom il covicem..zalice on za parlamentom ako ga izaberu

Bake klasika nista novo standardna prica...nije nikog ni privuko nit je koga odbio od ovih svoji glasaca
Slažem se :thumbup: Moj glas i dalje ide njemu, ali samo kao moj skromni doprinos da se ovi SDA smradovi konačno skinu sa glavne scene. Što se tiče Predsjedništva, nek mu je Bog na pomoći s one dvije vještice, ako Komšić ovog puta izvisi na izborima.

Sretno, Bosno i Hercegovino :bih:
Ma zato kazem, nek zeljko uzme a ovi bosnjaci iskreno manje vise..
Revolucionar ★

#3285 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Revolucionar ★ »

Pandakonda wrote: 23/09/2022 00:49 Sabina ili Peđa bi bili super za predsjednistvo međutim Sabina je ostali dok je Peđa srbin iz federacije tako da njih sigurno neće biti na toj funkciji jos dugo vremena. Ako gledamo konkretno NS jedino možda još Arnaut da tu iskace kao bosnjacki clan međutim meni se cini da on vise puca na neke druge ministarske ili premijerske funkcije. Kifla također više operativac nego za predsjednika.

Sabina i Peđa su van bazena Bascarsija-Ilidza prakticno irelevantne persone. Uvijek me cudi kako narod misli da se sve revolvira oko KS, dok zapravo ostatak drzave koji je nacelno "zelen" izglasa kljucne nivoe vlasti. Iz Trojke je jedini Konakovic koji ima utjecaj i zalet da se zakuca u utrci za Predsjednistvo, to je cinjenica
sehohari
Grijem se na: Inflaciju (gorim)
Vozim: Konjsku zapregu
Horoskop: Lav

#3286 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by sehohari »

Revolucionar ★ wrote: 23/09/2022 00:59

Sabina i Peđa su van bazena Bascarsija-Ilidza prakticno irelevantne persone. Uvijek me cudi kako narod misli da se sve revolvira oko KS, dok zapravo ostatak drzave koji je nacelno "zelen" izglasa kljucne nivoe vlasti. Iz Trojke je jedini Konakovic koji ima utjecaj i zalet da se zakuca u utrci za Predsjednistvo, to je cinjenica
Mislim da Zvizdić ima još veće šanse.
Vaya

#3287 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Vaya »

Poslije ove debate, ja mogu samo donijeti jedan subjektivni zakljucak - a to je da oni clanci u kome se govori da SDA sa SDP-om dogovara neki vid koalicije nisu uopce bezazleni...

Jer, ako Bakir uzme Denisa - ovi iz Mehmeda Spahe ce fino da ispostave fakturu Niksicu za sahranjivanje Denisa u politickom smislu i da on tu moze da odahne. Jos ako na to Schmidt donese neku formu aparthejdskog zakona + Putin mobilizira one 300k-400k nejaci gdje ce zakuhati jos dodatno u Rusiji, eto poziva Neki da se napravi siroki patriotski blok da se brani drzava, kako od unutrasnjih, tako i od vanjskih neprijatelja... Jer ako je u Njemackoj moglo skoro puna 2 mandata da bude crno-crvena koalicija (CDU i SPD), zasto ne bi moglo i kod nas... :lol:
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#3288 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Chmoljo »

Vaya wrote: 23/09/2022 01:05 Poslije ove debate, ja mogu samo donijeti jedan subjektivni zakljucak - a to je da oni clanci u kome se govori da SDA sa SDP-om dogovara neki vid koalicije nisu uopce bezazleni...

Jer, ako Bakir uzme Denisa - ovi iz Mehmeda Spahe ce fino da ispostave fakturu Niksicu za sahranjivanje Denisa u politickom smislu i da on tu moze da odahne. Jos ako na to Schmidt donese neku formu aparthejdskog zakona + Putin mobilizira one 300k-400k nejaci gdje ce zakuhati jos dodatno u Rusiji, eto poziva Neki da se napravi siroki patriotski blok da se brani drzava, kako od unutrasnjih, tako i od vanjskih neprijatelja... Jer ako je u Njemackoj moglo skoro puna 2 mandata da bude crno-crvena koalicija (CDU i SPD), zasto ne bi moglo i kod nas... :lol:
Nikšić nema pravo da bude još jedan mandat predsjednik SDPa.

ustvari, nakon izbora, vjerovatno negdje na proljeće, neko će novi biti predsjednik. a ako neko misli da će Nermin vući konce iz sjene... :lol:
galia95

#3289 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by galia95 »

galia95 wrote: 23/09/2022 00:16
karanana wrote: 23/09/2022 00:11

Znaci u pravu je. Bez srba tj. odouke ns rs, nista od natoa cak i da je clan predsjednistva iz rs mijatovic ili salkic.
Ma nije poenta u tome, iako ni to nije sasvim tačno :mrgreen: Poenta je da je večeras, u javnoj debati rekao: Kad sam ja to rekao? :-)

I još mu hladno kaže: " Ma to je izvučen neki naslov prije 10 godina" :-)

Poslušaj od 40:40 :thumbup:

A što se tiče referenduma, u ovom članku čiji sam link postavio se kaže:

Eventualni referendum o članstvu u NATO-u bi se mogao provesti na teritoriji cijele BiH, a ne samo na području jednog entiteta. Zaključak je da bi, ako su ovi rezultati anketa točni, ukupno u BiH, kad se zbroje RS i FBiH, prevagnuli glasovi iz Federacije BiH jer bi, barem trenutno, više od polovice ukupnog broja stanovnika bilo za članstvo u NATO-u.
Bakir Izetbegović je prije tri godine izjavio: BiH neće u NATO ako to ne žele Srbi i RS. (od 0:15)

Večeras je izjavio: Nisam ja to tako kazao! To je neki naslov prije 10 godina! (od 40:40)

Last edited by galia95 on 23/09/2022 01:22, edited 4 times in total.
Pandakonda

#3290 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Pandakonda »

Revolucionar ★ wrote: 23/09/2022 00:59

Ovdje nisam govorio o glasackom kapacitetu koliko ko moze ostvariti nego u nekom smislu ko ima dobre kvalitete da bude na toj poziciji. Zeleni ce jbg jos dugo birati vecinu vlasti dok se stanovnistvo ne "obnovi". A slazem se sa tim da su konakovic ili zvizdic jedini koji bi mogli dobiti tu trku
Osmi Socrates

#3291 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Osmi Socrates »

Jeb'o ih engleski da ih jeb'o. Sigurno nijednom ne valja od ove dvojice. Ne moram ni slušati.

Ne provjerava se pričanje engleskog kandidatu za najviše državne funkcije pet dana prije izbora, nego je problem što osobe koje nemaju savršen engleski uopšte budu kandidirane za najviše funkcije u državi. Kako uopšte prođu stranačke standarde?

Cirkus, jbt.

Bakira treba lupati šerpom po glavi periodično. A ovaj drugi je jedini izlaz na ovim izborima izgleda. Sljedeći put će biti pametnije.
Last edited by Osmi Socrates on 23/09/2022 01:40, edited 1 time in total.
pinkman

#3292 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by pinkman »

Vaya wrote: 23/09/2022 01:05 Poslije ove debate, ja mogu samo donijeti jedan subjektivni zakljucak - a to je da oni clanci u kome se govori da SDA sa SDP-om dogovara neki vid koalicije nisu uopce bezazleni...

Jer, ako Bakir uzme Denisa - ovi iz Mehmeda Spahe ce fino da ispostave fakturu Niksicu za sahranjivanje Denisa u politickom smislu i da on tu moze da odahne.
Ja koliko znam u SDP-u su uveli da se na poziciji predsjednika stranke moze biti maksimalno dva mandata. Niksic nece biti predsjednik jos dugo. Negdje je i sam pricao o tome da ima ogranicenje.
Vaya

#3293 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Vaya »

pinkman wrote: 23/09/2022 01:23

Jer, ako Bakir uzme Denisa - ovi iz Mehmeda Spahe ce fino da ispostave fakturu Niksicu za sahranjivanje Denisa u politickom smislu i da on tu moze da odahne.
Ja koliko znam u SDP-u su uveli da se na poziciji predsjednika stranke moze biti maksimalno dva mandata. Niksic nece biti predsjednik jos dugo. Negdje je i sam pricao o tome da ima ogranicenje.
Eh onda je to drugi par cipela. Jest da se u sekundi desi da se promjeni statut ili umjesto kongresa se odrzi konvencija, pa se aktuelni mandat produzi za jos neko vrijeme.

Uglavnom meni je tu Niksic pravo sumnjiv, jer meni je i dalje na pameti 2010, kada je SDP uzeo 300k glasova i Zeljko u Predsjednistvu sa 360k glasova, sva prica i kampanja kontra SDA, tu su Bakir Hadziomerovic i 60 minuta - i oni opet odose sa SDA...

Zivi bili, pa vidjeli...
Thorgerson

#3294 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Thorgerson »

Jbt gledam ovu stoku i kontam za kakve su meni poslove trazili da im haman tecno pricam na engleskom. I pricao i opet ne prodjes.

A gledaj njih jebote da ih sastavis ne znaju beknut.

Za Denisa sam opet iznenadjen. Mladji je, bavi se dugo politikom, pa jebemu nije valjda da tolike godine se ofiras kad dodju stranci. Nadam se da zna pricati engleski, u suprotnom sam fkt opet razocaran. Pa lik svakom debatom se srozava. A ima jos do izbora.

Veoma los nastup.

Najgore u svemu jeste sto Bakir 100% nije izgubio nijednog glasaca, a Denis 100% jeste.

E to je problem. Trojka i ostale stranke moraju malo posvetiti paznju ovome. A i Denis se treba prestati ponasati kao uvrjedjena mlada. Jer pocinje malo da iritira.
galia95

#3295 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by galia95 »

Thorgerson wrote: 23/09/2022 01:47 Jbt gledam ovu stoku i kontam za kakve su meni poslove trazili da im haman tecno pricam na engleskom. I pricao i opet ne prodjes.

Za Denisa sam opet iznenadjen. Mladji je, bavi se dugo politikom, pa jebemu nije valjda da tolike godine se ofiras kad dodju stranci. Nadam se da zna pricati engleski, u suprotnom sam fkt opet razocaran. Pa lik svakom debatom se srozava. A ima jos do izbora.

Veoma los nastup.

Najgore u svemu jeste sto Bakir 100% nije izgubio nijednog glasaca, a Denis 100% jeste.

E to je problem. Trojka i ostale stranke moraju malo posvetiti paznju ovome. A i Denis se treba prestati ponasati kao uvrjedjena mlada. Jer pocinje malo da iritira.
Iskreno, ne vjerujem da je Denis odbio da promuhabeti na engleskom zato što ne zna engleski, već možda zato što je bio iznerviran ponašanjem voditelja tokom emisije koji ga je konstantno prekidao i sjeckao. Ali slažem se, mlak i neuvjerljiv nastup.

1:38:20 Hajde malo da se uozbiljimo - nije ovo Kviskoteka :lol: :pisnula:
Nebozemlja

#3296 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Nebozemlja »

galia95 wrote: 23/09/2022 01:56
Thorgerson wrote: 23/09/2022 01:47 Jbt gledam ovu stoku i kontam za kakve su meni poslove trazili da im haman tecno pricam na engleskom. I pricao i opet ne prodjes.

Veoma los nastup.

Iskreno, ne vjerujem da je Denis odbio da promuhabeti na engleskom zato što ne zna engleski, već možda zato što je bio iznerviran ponašanjem voditelja tokom emisije koji ga je konstantno prekidao i sjeckao. Ali slažem se, mlak i neuvjerljiv nastup.

1:38:20 Hajde malo da se uozbiljimo - nije ovo Kviskoteka :lol: :pisnula:
Pa naravno. Svakom ko misli biti predsjednik bi trebalo biti ispod časti da dokazuje nešto tako elementarno.
sehohari
Grijem se na: Inflaciju (gorim)
Vozim: Konjsku zapregu
Horoskop: Lav

#3297 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by sehohari »

Evo, sad pogledao.

Pomeo ga je Bake.
Bolje da se nije ni pojavio.

Nisam ni uspio gledati do kraja, jednostavno me je uhvatila mučnina slušati ovoga jednog kako govori o 100 ostvarenih radnih mjesta (102), a Denisa kako opet nastavlja sa svojom profesorskom spikom.

Realno, pod normalnim uvjetima, Denis nije za predsjedništva. Možda za neki ekspertni tim, potpuno nerealno mi je gledati njega i Dodika u istoj sobi.
Ricken

#3298 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by Ricken »

Od trojice gostiju u studiju, kandidat opozicije, koji ima kao najveće šanse, je ubjedljivo imao najlošiji nastup, a onaj kojem se daju najmanje šanse najkvalitetniji. Zanimljivo.
galia95

#3299 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by galia95 »

sehohari wrote: 23/09/2022 02:22 Evo, sad pogledao.

Pomeo ga je Bake.
Bolje da se nije ni pojavio.

Nisam ni uspio gledati do kraja, jednostavno me je uhvatila mučnina slušati ovoga jednog kako govori o 100 ostvarenih radnih mjesta (102), a Denisa kako opet nastavlja sa svojom profesorskom spikom.

Realno, pod normalnim uvjetima, Denis nije za predsjedništva. Možda za neki ekspertni tim, potpuno nerealno mi je gledati njega i Dodika u istoj sobi.
Još nadrealnije će biti gledati ga u sobi sa baronessom Cvijanović :-) :lol: :gunjastajl:

Last edited by galia95 on 23/09/2022 02:45, edited 1 time in total.
putokaz1

#3300 Re: Izbori 2022 - Clan Predsjednistva BiH iz reda Bosnjaka

Post by putokaz1 »

Oba suocavanja idu u korist Bakira?
Locked