JOSIP BROZ TITO- najveći državnik dvadesetog stoljeća

margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#126

Post by margareta »

Nema ba veze ! Kupis trajvansko hajvansku i jetvo Rajvosa ! Od Ilidje do
BASH carshije ! Uf ! Ma sto ce nam pasos !? To je fasisticka iskanica po tvojoj teologji ? Sve si diktatore nabrojao osim ARAFATA ! Zasto li ?
nevidljivi
Posts: 15
Joined: 17/01/2005 07:57

#127

Post by nevidljivi »

ah da imas pravo,nisam se ucio pismenosti uz gusle,kao drugovi :D
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#128

Post by margareta »

kekec wrote:Moj stav o Titu je mnogima poznat, ne bih ga ponavljao, a dosta od toga je vec napisano od strane par forumasa na ovoj temi.
A ne mogu odoliti da se, bar sa par recenica ne ukljucim, tek toliko da se zna.
A vi, koji kevcete na Tita i na njegovo doba, znajte samo jedno, nikada narodu na nasim prostorima nije bilo bolje (necu ulaziti u detalje), nego za vrijeme Tita.
A da bi se dostigao kvalitet zivota kakav je bio u godinama prije ovoga rata, jos ce dosta vremena proci, a sve zbog nesposobnih politicara i njihovih pristalica, koji i na ovoj temi pokazuju svoje zablude i lutanja.

Kevcite i dalje, to je vase pravo, ali dovoljno je samo reci: TITO
i sve je jasno.

Image
Ne bih znala cijeniti ono sto sam izgubila da nisam spoznala ono sto sam "dobila" :(
nevidljivi
Posts: 15
Joined: 17/01/2005 07:57

#129

Post by nevidljivi »

uh al' ga ko fol cijenis,a kritikujes mu jarana Arafata? :lol:

drugarice,drugarice :x -ganjamo li modu? :D Islamofobija na baterije :D
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#130 Re: JOSIP BROZ TITO- najveći državnik dvadesetog stoljeća

Post by margareta »

Smrt fasizmu wrote:JOSIP BROZ TITO. Borac protiv fašizma, čovjek koji je pomirio ujedinio narode u bivšoj Jugoslaviji. čovjek koji je od feudalne i zaostale Kraljevine Jugoslavije stvorio jednu od najmodernijih svjetskih država, čovjek koji je stvorio državu koja je imala jaku ekonomiju, bila jaka vojna i politička sila u svijetu, država sa najcjenjenijim pasošem, čovjek koji je tvorac pokreta NESVRSTANIH kao najmasovnijeg i najprogresivnijeg pokreta u svijetu koji je siromašne zemlje ujedinio i izveo iz bijede i propadanja spasivši milione života..........., ČOVJEK KOJI ĆE OSTATI JEDNA OD NAJSVJETLIJIH LIČNOSTI U ISTORIJI BALKANA A I SVIJETA za razliku od MILOŠEVIĆA, TUĐMANA, IZETBEGOVIĆA, KARDŽIĆA KOJE ĆE POVJEST UPISATI U KNJIGU MONSTRUMA I ZLOČINACA...
Bojim se da ce nam biti gore nego je ako zivimo od lijepe proslosti ili uzasne sadasnjosti.

Uvijek moze biti gore od gorega ali i bolje od boljega. Narod - mi - pojedinci smo ti od kojih ovisi nasa sudbina.

"NAJSKUPLJE SE PLACA SVE STO SE DOBIJE DJABA" !

Recimo BiH je dobila toliko mnogo donacija samo za Srebrenicu da se od tih para mogla izgraditi nova DRZAVA BiH sa kompletnom infrastrukturom ili bar sa fabrikama ali OTETO je PROKLETO !

Islamofobicni su iskljucivo islamisti koji su se obogatili na racun religije, tj.
na nesreci "svoga" naroda su se obogatili. Ateisti poput Tita imali su ali im narod ni drzava nisu bili ugrozeni , ne racunajuci extremiste.
nevidljivi
Posts: 15
Joined: 17/01/2005 07:57

#131

Post by nevidljivi »

drugarice, :D i Tito je na kraju dosao do istine i umro kao musliman :D
Barbarez
Posts: 184
Joined: 03/10/2004 23:49

#132 Re: JOSIP BROZ TITO- najveći državnik dvadesetog stoljeća

Post by Barbarez »

Smrt fasizmu wrote:JOSIP BROZ TITO. Borac protiv fašizma, čovjek koji je pomirio ujedinio narode u bivšoj Jugoslaviji. čovjek koji je od feudalne i zaostale Kraljevine Jugoslavije stvorio jednu od najmodernijih svjetskih država, čovjek koji je stvorio državu koja je imala jaku ekonomiju, bila jaka vojna i politička sila u svijetu, država sa najcjenjenijim pasošem, čovjek koji je tvorac pokreta NESVRSTANIH kao najmasovnijeg i najprogresivnijeg pokreta u svijetu koji je siromašne zemlje ujedinio i izveo iz bijede i propadanja spasivši milione života..........., ČOVJEK KOJI ĆE OSTATI JEDNA OD NAJSVJETLIJIH LIČNOSTI U ISTORIJI BALKANA A I SVIJETA za razliku od MILOŠEVIĆA, TUĐMANA, IZETBEGOVIĆA, KARDŽIĆA KOJE ĆE POVJEST UPISATI U KNJIGU MONSTRUMA I ZLOČINACA...
Da covjek koji jedozvoli da hiljade i hiljade neduznih mladica nastradaju na golome otoku, covjek koji je srbima dao sva prava i da na primjer u sred zagreba bude 85% direktora srba i sefova milicije samo da bo on mogau uzivati na brijonima. Covjek koji je dozvolio da srbpska udba ubije sve one koji se se borili za drzavnost bih za vrijeme komunizma. Sta ces sasvim slusajno je Dzemi Bijedicu pao avion i Hamdija Pozderac i Brano Mikulic bili proganjani sto se se osjecali bosancima i nisu dali da veliko srpskapolitika jede BiH (znam da je ovo bilo poslije titove smrt ali korijeni se vuku odavno). I da svaka cast covjeku koji je dozvoli da rankovic protjera puno vozove ne srba iz sandaka.

stvarno je bio veliki drzavnik.
verbal
Posts: 527
Joined: 26/01/2004 00:00

#133

Post by verbal »

nevidljivi wrote:drugarice, :D i Tito je na kraju dosao do istine i umro kao musliman :D
hoce li mi neko objasniti otkud vama ta budalastina, koja se vidim non-stop povlaci, da je Tito umro kao musliman?

sta vam to znaci?
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#134

Post by Soul_Sista »

ake wrote:cetiri mi ocila, da je postedio drazu i ja bih se slozio,
ovako, sorry :(
Ma velika je steta sto ga nije postedio :oops: i jos veca sto se ti ne slozi :oops:
verbal
Posts: 527
Joined: 26/01/2004 00:00

#135 Re: JOSIP BROZ TITO- najveći državnik dvadesetog stoljeća

Post by verbal »

Barbarez wrote: I da svaka cast covjeku koji je dozvoli da rankovic protjera puno vozove ne srba iz sandaka.
Srpski ekstremisti mu zamjere sto je uklonio Rankovica, nesrpski mu zamjere sto nije uklonio Rankovica.

JA mu opet zamjerim sto vas sve ekstremiste nije pobio, mamu vam jebem bolesnu i zlocinacku.
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#136

Post by FortunaBela »

margareta wrote:
FortunaBela wrote:
margareta wrote:Image

*vAkO nEkAkO ....... :mrgreen: sReCoLiJePa :mrgreen: a ti........kako si :?:
Šućmurasto....ali sad će proljeće.... :)
ko zna ? mozda nas umjesto Sunca opali ledeno doba?
Uh, umalo ne lanuh..... :roll:
wandy
Posts: 144
Joined: 19/05/2004 00:29

#137

Post by wandy »

ake wrote:cetiri mi ocila, da je postedio drazu i ja bih se slozio,
ovako, sorry :(
Draza je dobio ono sto je zasluzio.

:-D
mutapcic
Posts: 10
Joined: 13/10/2002 00:00

#138

Post by mutapcic »

Druze Tito mi ti se kunemo...... ja sta...Papci jedva docekali da cucne pa da se dokopaju vlasti.
Neko je na po cetku rekao da on nije mogao stvoriti onoliko koliko smo mi u stanju srusiti....Pun pogodak...da vidi sta je se sa drzavom desilo nakon 25 godina poelje smrti..fakat bi se uspravio u grobu a ne samo okrenuo.
Kad vidim samo nase "organe" vlasti s kojom mjerom provode zakon... fuj....Ja sam da se jos jednom pomarisemo. ali ovaj prut ono pravo... ajmo Jovo na novo.. :shock:
imigrant
Posts: 430
Joined: 22/04/2004 17:22

#139 Re: JOSIP BROZ TITO- najveći državnik dvadesetog stoljeća

Post by imigrant »

Da covjek koji jedozvoli da hiljade i hiljade neduznih mladica nastradaju na golome otoku, covjek koji je srbima dao sva prava i da na primjer u sred zagreba bude 85% direktora srba i sefova milicije samo da bo on mogau uzivati na brijonima. Covjek koji je dozvolio da srbpska udba ubije sve one koji se se borili za drzavnost bih za vrijeme komunizma. Sta ces sasvim slusajno je Dzemi Bijedicu pao avion i Hamdija Pozderac i Brano Mikulic bili proganjani sto se se osjecali bosancima i nisu dali da veliko srpskapolitika jede BiH (znam da je ovo bilo poslije titove smrt ali korijeni se vuku odavno). I da svaka cast covjeku koji je dozvoli da rankovic protjera puno vozove ne srba iz sandaka.

stvarno je bio veliki drzavnik.

Cudo, srbi imaju iste argumente, samo sa malo promjenjenim rijecima...

:roll:
Stolee
Posts: 88
Joined: 20/01/2005 18:44

#140 Re: JOSIP BROZ TITO- najveći državnik dvadesetog stoljeća

Post by Stolee »

imigrant wrote:Da covjek koji jedozvoli da hiljade i hiljade neduznih mladica nastradaju na golome otoku, covjek koji je srbima dao sva prava i da na primjer u sred zagreba bude 85% direktora srba i sefova milicije samo da bo on mogau uzivati na brijonima. Covjek koji je dozvolio da srbpska udba ubije sve one koji se se borili za drzavnost bih za vrijeme komunizma. Sta ces sasvim slusajno je Dzemi Bijedicu pao avion i Hamdija Pozderac i Brano Mikulic bili proganjani sto se se osjecali bosancima i nisu dali da veliko srpskapolitika jede BiH (znam da je ovo bilo poslije titove smrt ali korijeni se vuku odavno). I da svaka cast covjeku koji je dozvoli da rankovic protjera puno vozove ne srba iz sandaka.

stvarno je bio veliki drzavnik.

Cudo, srbi imaju iste argumente, samo sa malo promjenjenim rijecima...

:roll:
De ne lupaj, zivota ti.
Ko ti je to pricao ? Je li Fatmir Alispahic?:)
Ajrodrom2
Posts: 20
Joined: 18/01/2005 01:32

#141

Post by Ajrodrom2 »

Sve neki titoljupci i postovaoci lika i djela Josipa Broza Tita(omiljena novinarska fraza), a nigdje nikoga 4.5. pred marsalkom. To vam nije palo na pamet? Svaki put se razocaram, pa to na prvi pogled podsjeca na iznenadni posjet spomeniku lokalnog doma penzionera. Sreca pa se uvijek pripremi neki skromn govor, pa covjek ima osjecaj da ipak ima neki razlog sto je doshao.

Al kako je bilo prvih poslijeratnih godina, dobro je :oops:
Kamerun
Posts: 8
Joined: 21/01/2005 18:44

#142

Post by Kamerun »

kosti moga oca znaju njegovu dobrotu

je li on bio kod toga, pametni covjece. pitaj svoje ubice - 'demokrate' koje su masturbirale kod navodno optuzenih.
Kamerun
Posts: 8
Joined: 21/01/2005 18:44

#143

Post by Kamerun »

Da covjek koji jedozvoli da hiljade i hiljade neduznih mladica nastradaju na golome otoku, covjek koji je srbima dao sva prava i da na primjer u sred zagreba bude 85% direktora srba i sefova milicije samo da bo on mogau uzivati na brijonima. Covjek koji je dozvolio da srbpska udba ubije sve one koji se se borili za drzavnost bih za vrijeme komunizma. Sta ces sasvim slusajno je Dzemi Bijedicu pao avion i Hamdija Pozderac i Brano Mikulic bili proganjani sto se se osjecali bosancima i nisu dali da veliko srpskapolitika jede BiH (znam da je ovo bilo poslije titove smrt ali korijeni se vuku odavno). I da svaka cast covjeku koji je dozvoli da rankovic protjera puno vozove ne srba iz sandaka.

stvarno je bio veliki drzavnik.
Stvarno je bio zestok. Pogledaj koliko ih je 'pobio' u zadnjem ratu u BiH.
Kamerun
Posts: 8
Joined: 21/01/2005 18:44

#144

Post by Kamerun »

Dva miliona ubica bar u BiH drzao je u pitomom stanju.
Kamerun
Posts: 8
Joined: 21/01/2005 18:44

#145

Post by Kamerun »

Srpski ekstremisti mu zamjere sto je uklonio Rankovica, nesrpski mu zamjere sto nije uklonio Rankovica.

JA mu opet zamjerim sto vas sve ekstremiste nije pobio, mamu vam jebem bolesnu i zlocinacku.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#146

Post by JBT »

Ko je na ”smetljistu historije”?


Josipu Brozu nisu potrebni verbalni advokati. Njegov najbolji advokat jeste – vrijeme. Uskoro ce pola stoljeca od njegove smrti, dovoljan vremenski period da se i sopstveni roditelj pomalo pocine zaboravljati, ali Tito se ne zaboravlja. Naprotiv. Njegova popularnost raste i tamo gdje se to najmanje moglo ocekivati – U Srbiji, Hrvatskoj i Sloveniji. Vide ljudi sta danas imaju, a pamte sta su imali u Titovo doba. Istina, ipak, obavezuje da se poneka(d) mora i progovoriti. Duboko sam uvjeren bio, a i danas sam, da ce bosnjacki narod biti posljednji koji ce zaboraviti Tita i na njegovu dusu svaljivati grijehe koji mu ne pripadaju. Ali, evo, pojedinci koji sebi daju pravo da govore u ime cijelog naroda, Titove najvece zasluge pokusavaju pretvoriti u – zlocine. Primjer takvog fasisoidnog odnosa prema Titu jeste i tekst objavljen u posljednjem broju lista “Preporod” pod naslovom “Koga truju kopaci po proslosti”. Autor je izvjesni Enes Ratkusic. Povod za njegov izljev mrznje prema Titu, kakav se rijetko susretao i u listovima ustaske, cetnicke i mladomuslimanske emigracije - koji su izlazili za vrijeme Titovog zivota, posluzilo je nedavno formiranje Saveza drustava “Josip Broz Tito” u BiH. Taj Ratkusic pise: “U moru alternativa, koje se nude u teskom vremenu u kome zivimo, Bosnjaci se sa nedopustivom lahkocom prihvataju zamisli, koje vec poduze vremena truhnu na smetljistu historije”. Zabrinjavajuce je da se u udruzenjima koja nose ime nekadasnjeg dozivotnog predsjednika bivse drzave okupljaju mahom Bosnjaci, dok svi drugi predstavljaju rijetke ikebane kako bi temeljno nacelo bratstva i jedinstva formalno bilo zadovoljeno”. Autor postavlja pitanje “jesu li bas Bosnjaci ti koji sa toliko sjete trebaju zaliti za minulim vremenima i na to pitanje sam odgovara: “Trebali bi i morali da ih je, kojim slucajem, marsal Jugoslavije bilo na koji nacin zaduzio. Ali – nije”. Ratkusiceva tvrdnja da Savez drustava “Josip Broz Tito” okuplja mahom Bosnjake obicna je podvala. U tom Savezu ima mnogo veci procenat nebosnjaka nego sto ima direktora u drzavnim firmama ili dekana na fakultetima u Sarajevu. Tekst je, dalje, pun teskih lazi i optuzbi na Titov racun i njegov odnos prema (danasnjim) Bosnjacima. Pun je mrznje prema covjeku koji je isto toliko postovanja i razumijevanja ispoljavao prema BiH i bosnjackom narodu. Ratkusic tvrdi da se Tito samo dva puta sjetio Muslimana: na pocetku okupacije Jugoslavije i kad mu je zatrebala nafta iz islamskih zemalja. Za njega su (M)muslimani bili, kako Ratkusic kaze, Srbi, Hrvati ili bezimeni narod». Prema ovom autoru, ljudi su u Titovo doba bili gladni, goli i bosi, a Jugoslavija dugovala dvadeset milijardi. Ni jednu jedinu pozitivnu rijec Ratkusic ne napisa za Tita. Sve laz do lazi, uvreda do uvrede. Tito ispade glavni krivac za sva stradanja bosnjackog naroda, pa i za agresiju koji su na BiH izvrsili, kako Ratkusic kaze, “Titovi najbolji ucenici”. Preporucio bih, s tim u vezi, doticnom Ratkusicu, o kome nista ne znam, da ode u Institut za ratne zlocine da mu direktor Instituta Smail Cekic odrzi nekoliko casova o tome ko je spasio Bosnjake u istocnoj Bosni od cetnickog pokolja. Preporucio bih mu, isto tako, da ode kod nekog historicara, poput Envera Redzica, da mu odrzi nekoliko casova o tome kako je, i cijom zaslugom, Bosna i Hercegovina 1943. godine postala sesta, ravnopravna federalna jedinica iskljucivo zbog bosnjackog nacionalnog faktora u njoj. Da tada nije postala ravnopravna federalna jedinica, sigurno ni danas ne bi bila to sto jeste, niti bi Bosnjaci bilo to sto danas jesu. Da je ziv Dzemal Bijedic, bilo bi dobro da ode i kod njega da mu Dzema objasni kako se, i cijom zaslugom, malo “m” pretvorilo u veliko i kakav je Titov odnos bio prema Bosnjacima. A ima jos zivih ljudi koji mu to mogu objasniti, pa i danasnji predsjednik Saveza drustava “Josip Broz Tito” Raif Dizdarevic. Ratkusic na kraju svog pamfleta porucuje: “Ako hoce traziti uzore i obrasce, ljudi ih moraju traziti u vremenu u kome zive”. Svasta sam u zivotu i cuo i procitao, ali ovakvih gluposti – nikad. Koji su to danasnji uzori na koje Ratkusic upucuje? Vjerujem da ne misli ni na Paravca, ni na Covica, ni na kardinala Puljica, ni na patrijarha Nikolaja. Tito je, ocigledno, imao i gresaka. Da nije, ideologija, kakvu danas propagira i Ratkusic, i njeni nosioci sigurno ne bi imali sansu da danas ovako blate covjeka koji se zove - Josip Broz Tito.

Mirko SAGOLJ


Copyright © 1999-2000 OSLOBODJENJE Sarajevo
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#147

Post by kekec »

Neka psi laju,
Tito i dalje jase na celu kolone...
Chat Nick
Posts: 360
Joined: 21/12/2004 16:04

#148

Post by Chat Nick »

O TITU mogu samo reci:
Taj je jeo sto je hteo...
Post Reply