LIBIJA

Post Reply
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#3051 Re: LIBIJA

Post by popajic »

KatarinaKosaca wrote:
popajic wrote: upravo gledam satelitske snimke iz Tripolija - taj , kako ti rece , netlaceni narod u pravoj ekstazi od srece zbog njegove smrti. Svi su na ulicama , zene , djeca , muskarci - radosni :?
Slave ljudi , pjevaju ....scene ne lice na tugovanje zbog njegove smrti !
Juče gledam jedan dokumentarac kanadske produkcije, odlaze Bošnjaci sa Sokoca i ljube se sa komšijama i kažu sve bilo super. Zamisli. Ne liči scena na ono što se dešavalo u BIH ratnih godina.
Zapadne kamere, cenzura informacija i snimaka, podivljali pobunjenici mi ne daju nikakvu realnu sliku. Baš nikakvu.
Ne shvatam poredjenje sa tom grupom Bosnjaka , niti uzimam zdravo za gotovo snimke ni zapadnih ni istocnih ni bilo kojih kamera.
VIDIM preko satelita LIVE stanje u Tripoliju - fiksna kamera pokazuje sta se desava in real time. Prenosim sta VIDIM.
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#3052 Re: LIBIJA

Post by ReD aka Socijalista »

Bosnolog wrote:Neka je sretna sloboda libijskom narodu,jedna manje diktatorska dvonoga zivotinja.Soboda arapskom narodu od bolesnih dvonogih diktatora i kraljevskih izdajnickih rezima.Narod neka bira svojom rukom na demokratskim i slobodnim izborima kome ce povjeravati da mu sluzi.

Vlast je sluzenje gradanima i narodu a ne dozivotna diktatira i smjena sa oca na sina debila te ubijanje politickih neistomisljenika i protivnika.Gadafi diktatorsko pseto zbog kojeg je stradalo desetine hiljada libijaca je konacno zasluzio pravednu kaznu.Ovo je poruka i pouka ostalim diktatorsko kraljevskom smecu.Najgori neprijetlje musliamsko arpaksog Svjeta je saudisjko kraljevska gamad.Nadam se da je sirijski diktator sledeci.
U ovo gornje bas i nevjerujem, ali se nadam da ce biti koliko toliko demokratski. Barem ce nase firme imati kakve koristi od toga na "popravljanju" nove Libije.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2998
Joined: 21/01/2009 22:14

#3053 Re: LIBIJA

Post by Optimus Prime »

Bosnolog wrote:Najgori neprijetlje musliamsko arpaksog Svjeta je saudisjko kraljevska gamad.Nadam se da je sirijski diktator sledeci.
Ja samo cekam na Iran :D !
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#3054 Re: LIBIJA

Post by cucamonga »

Optimus Prime wrote:
Bosnolog wrote:Najgori neprijetlje musliamsko arpaksog Svjeta je saudisjko kraljevska gamad.Nadam se da je sirijski diktator sledeci.
Ja samo cekam na Iran :D !
a šta cekas ako smijem pitat?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3055 Re: LIBIJA

Post by KatarinaKosaca »

cucamonga wrote:šta cekas ako smijem pitat?
Valjda još jedno masakriranje civila. Kako reče Ahmedi Nedžad (ili kako se već zove :D )

"Ubijanje je vaš segment djelovanja"
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2998
Joined: 21/01/2009 22:14

#3056 Re: LIBIJA

Post by Optimus Prime »

cucamonga wrote:
Optimus Prime wrote:
Bosnolog wrote:Najgori neprijetlje musliamsko arpaksog Svjeta je saudisjko kraljevska gamad.Nadam se da je sirijski diktator sledeci.
Ja samo cekam na Iran :D !
a šta cekas ako smijem pitat?
Svrgavanje rezima!
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3057 Re: LIBIJA

Post by KatarinaKosaca »

popajic wrote:VIDIM preko satelita LIVE stanje u Tripoliju - fiksna kamera pokazuje sta se desava in real time. Prenosim sta VIDIM.
Mislim da se više radi o radosti prestanka bombi, povratsku normalnom životu itd. Gadafi vlada dugo, većina Libijaca ne zna za drugo i drugačije, tako da ih treba pitati poslije nekoliko godina Obama-Sarkozi pljačke.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2998
Joined: 21/01/2009 22:14

#3058 Re: LIBIJA

Post by Optimus Prime »

KatarinaKosaca wrote:
cucamonga wrote:šta cekas ako smijem pitat?
Valjda još jedno masakriranje civila. Kako reče Ahmedi Nedžad (ili kako se već zove :D )

"Ubijanje je vaš segment djelovanja"
Obicna demagogija.
Od kako je civilizacije, ljudi su ginuli za slobodu.

Ili hoces mozda da kazes da smo i mi trebali ostati u Jugoslaviji?
Ja bih i kao tinejdzer pod Slobodanom Milosevicem imao neuporedivo vise sloboda nego mladi danas u Iranu.
Ali moji roditelji su opet glasali za nezavisnost.
Last edited by Optimus Prime on 20/10/2011 16:19, edited 2 times in total.
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#3059 Re: LIBIJA

Post by cucamonga »

Optimus Prime wrote:
Svrgavanje rezima!
a to ce donijeti sta?

je l ovo?

User avatar
Optimus Prime
Posts: 2998
Joined: 21/01/2009 22:14

#3060 Re: LIBIJA

Post by Optimus Prime »

cucamonga wrote:
Optimus Prime wrote:
Svrgavanje rezima!
a to ce donijeti sta?

je l ovo?

Kratkorocno!
Dugorocno dobijaju perspektivu normalnog zivota!
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#3061 Re: LIBIJA

Post by popajic »

Black swan wrote:umro u rodnom gradu nakon 40 godina vladavine
u borbi ne bježeći
umro gdje i njegovi sinovi

dobra smrt
bogami ne znam u sta vi gledate - non stop pokazuju ( BBC world News , Holandske vijesti , Aljazeera) ogromnu odvodnu cijev u kojoj je uhvacen kad je pokusao pobjeci . Nimalo herojska , pukovnicka , vladarska smrt !
Inace me vise interesuje libijski narod ,njihove reakcije i buducnost nego kako je okoncao ovaj vjecni ( 42god ) vladar.
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3062 Re: LIBIJA

Post by radostan dan »

Vidjeh odličan komentar čitaoca u jednim novinama, na vijest o ubistvu M. Gadafija - Plakaće oni za njim kao mi za Titom.
User avatar
Gothic princess
Posts: 424
Joined: 31/07/2011 23:55
Location: Gdje Dunav ljubi nebo...

#3063 Re: LIBIJA

Post by Gothic princess »

radostan dan wrote:Vidjeh odličan komentar čitaoca u jednim novinama, na vijest o ubistvu M. Gadafija - Plakaće oni za njim kao mi za Titom.
+1

taman sam ovo htjela da napišem :)

plakaće, nego šta... shvatiće šta su imali
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#3064 Re: LIBIJA

Post by JBL »

popajic wrote:
Black swan wrote:umro u rodnom gradu nakon 40 godina vladavine
u borbi ne bježeći
umro gdje i njegovi sinovi

dobra smrt
bogami ne znam u sta vi gledate - non stop pokazuju ( BBC world News , Holandske vijesti , Aljazeera) ogromnu odvodnu cijev u kojoj je uhvacen kad je pokusao pobjeci . Nimalo herojska , pukovnicka , vladarska smrt !
Inace me vise interesuje libijski narod ,njihove reakcije i buducnost nego kako je okoncao ovaj vjecni ( 42god ) vladar.
Mogao je on ispariti kad je htijeo (da je htijeo) i sad negdje na Karibima ceskati se po guzu. Nije prvi "diktator" koji bio to uradio. A gdje i kako je fizicki smaknut nema veze.
armin071
Posts: 5283
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#3065 Re: LIBIJA

Post by armin071 »

radostan dan wrote:Vidjeh odličan komentar čitaoca u jednim novinama, na vijest o ubistvu M. Gadafija - Plakaće oni za njim kao mi za Titom.
E jadan je taj koji poredi Tita sa covjekom koji je ko pacov ubijen u nekoj betonskoj cijevi :roll:
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#3066 Re: LIBIJA

Post by JBL »

armin071 wrote:
radostan dan wrote:Vidjeh odličan komentar čitaoca u jednim novinama, na vijest o ubistvu M. Gadafija - Plakaće oni za njim kao mi za Titom.
E jadan je taj koji poredi Tita sa covjekom koji je ko pacov ubijen u nekoj betonskoj cijevi :roll:
Valjda je trebo umrijeti dok jurisa na konju i puca iz AK47... Neki stvarno gledate previse filmove.
User avatar
bboobbyy
Posts: 77
Joined: 11/10/2011 07:22

#3067 Re: LIBIJA

Post by bboobbyy »

nadjoh na netu ovaj tekst, ako je vec neko postao ovo sorry

Zašto zapad napada Libiju?

Europska unija suočava se s ogromnim financijskim problemima, a jedna po jedna europska drzava proglašava stečaj. Zona eura je ozbiljno uzdrmana i u ogromnim problemima. Amerika je sve svoje resurse potrošila 12 godina unaprijed jer duguje državama u svijetu 36.000 milijardi dolara Europska unija i SAD duguju Libijskoj državi za isporučenu naftu blizu 200 milijardi dolara. 2012 godine istuču koncesije velikih naftnih tvrtki koje polažu pravo na libijsku naftu.

Gadafi je zatražio vraćenje duga ili će sklopiti međudržavne ugovore s drugim zemljama i tvrtkama.

Zbog toga je ovo neviđeno razaranje Libije. A je li libijski građanin imao razloga da se buni protiv režima Moamera el Gadafija?

Ako gledamo standard libijskog naroda i povlastice koje im pruža država imali su jako lijep i lagodan život, živili su kao mali bogovi:
* Libija ima 6,5 milijuna stanovnika, a ima 14 milijuna registriranih automobila.

* Ako netko želi studirati u bilo kojoj državi u svijetu, treba podnijeti molbu i država mu osigurava stan, hranu, automobil, besplatno školovanje i mjesečnu stipendiju od 2300 dolara.

* U Libiji se ne plaća voda, struja, plin, porez, krediti se daju bez kamata. Ako u roku od pet godina ne možete vratiti kredit država ga otpisuje ili vraća za vas. Svaki punoljetni gradanin Libije kada napuni 18 godina dobija ključeve od stana.

* Ako želite kupiti auto vi dajete 20,30 posto od cijene ostalo donira država. U Libiji za 10 dolara možete kupiti 85 litara benzina ili nafte.

* U Libiji je hrana gotovo besplatna, 10 kg kruha košta 0,15 dolara. U Libiji njihovi građani ne rade fizičke poslove, sve su stranci.

* Živio sam 10 godina u Libiji po raznim gradovima i nikada nisam vidio ni jednog prosjaka na ulici. Libijci ne idu raditi po bijelom svetu jer za to nemaju potrebe.
* U Libiji ni jedan građanin nije izbačen ili mu je oduzet stan ili auto zato što nije mogao vratiti kredit što nije rijedak slučaj po ovim takozvanim demokratskim zemljama koje su se okomile na Libiju.
Iskreno, žalim za libijskim narodom jer će se pretvoriti u najamnu radnu snagu, raditi za 100 dolara gdje će im ove povlastice biti sve ukinute a o lagodnom životu kakav su živjeli moći će samo sanjati.
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3068 Re: LIBIJA

Post by radostan dan »

armin071 wrote:
radostan dan wrote:Vidjeh odličan komentar čitaoca u jednim novinama, na vijest o ubistvu M. Gadafija - Plakaće oni za njim kao mi za Titom.
E jadan je taj koji poredi Tita sa covjekom koji je ko pacov ubijen u nekoj betonskoj cijevi :roll:
:-?
Nije on ni pravio paralelu između MG i JBT.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3069 Re: LIBIJA

Post by -LIBERO- »

Samo hrabro libijski narode. Pobjeda je tu,svrgnuta je diktatura..ali to je tek prvi dio cijeloga problema.
Nadam se da ce narod Libije,koliko god to drustvo slojevito i segmentirano bilo,smoci snage da konstituise adekvatnu vlast i da nece biti nekih vecih unutarnjih sukoba na plemenskim i interesnim relacijama.

Libija.. :thumbup:
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#3070 Re: LIBIJA

Post by seldzuk »

bboobbyy wrote:nadjoh na netu ovaj tekst, ako je vec neko postao ovo sorry

Zašto zapad napada Libiju?

Europska unija suočava se s ogromnim financijskim problemima, a jedna po jedna europska drzava proglašava stečaj. Zona eura je ozbiljno uzdrmana i u ogromnim problemima. Amerika je sve svoje resurse potrošila 12 godina unaprijed jer duguje državama u svijetu 36.000 milijardi dolara Europska unija i SAD duguju Libijskoj državi za isporučenu naftu blizu 200 milijardi dolara. 2012 godine istuču koncesije velikih naftnih tvrtki koje polažu pravo na libijsku naftu.

Gadafi je zatražio vraćenje duga ili će sklopiti međudržavne ugovore s drugim zemljama i tvrtkama.

Zbog toga je ovo neviđeno razaranje Libije. A je li libijski građanin imao razloga da se buni protiv režima Moamera el Gadafija?

Ako gledamo standard libijskog naroda i povlastice koje im pruža država imali su jako lijep i lagodan život, živili su kao mali bogovi:
* Libija ima 6,5 milijuna stanovnika, a ima 14 milijuna registriranih automobila.

* Ako netko želi studirati u bilo kojoj državi u svijetu, treba podnijeti molbu i država mu osigurava stan, hranu, automobil, besplatno školovanje i mjesečnu stipendiju od 2300 dolara.

* U Libiji se ne plaća voda, struja, plin, porez, krediti se daju bez kamata. Ako u roku od pet godina ne možete vratiti kredit država ga otpisuje ili vraća za vas. Svaki punoljetni gradanin Libije kada napuni 18 godina dobija ključeve od stana.

* Ako želite kupiti auto vi dajete 20,30 posto od cijene ostalo donira država. U Libiji za 10 dolara možete kupiti 85 litara benzina ili nafte.

* U Libiji je hrana gotovo besplatna, 10 kg kruha košta 0,15 dolara. U Libiji njihovi građani ne rade fizičke poslove, sve su stranci.

* Živio sam 10 godina u Libiji po raznim gradovima i nikada nisam vidio ni jednog prosjaka na ulici. Libijci ne idu raditi po bijelom svetu jer za to nemaju potrebe.
* U Libiji ni jedan građanin nije izbačen ili mu je oduzet stan ili auto zato što nije mogao vratiti kredit što nije rijedak slučaj po ovim takozvanim demokratskim zemljama koje su se okomile na Libiju.
Iskreno, žalim za libijskim narodom jer će se pretvoriti u najamnu radnu snagu, raditi za 100 dolara gdje će im ove povlastice biti sve ukinute a o lagodnom životu kakav su živjeli moći će samo sanjati.
Kad nam već daješ da čitamo, reci nam ko je napisao i gdje ili daj link.
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#3071 Re: LIBIJA

Post by seldzuk »

JBL wrote:
popajic wrote:
Black swan wrote:umro u rodnom gradu nakon 40 godina vladavine
u borbi ne bježeći
umro gdje i njegovi sinovi

dobra smrt
bogami ne znam u sta vi gledate - non stop pokazuju ( BBC world News , Holandske vijesti , Aljazeera) ogromnu odvodnu cijev u kojoj je uhvacen kad je pokusao pobjeci . Nimalo herojska , pukovnicka , vladarska smrt !
Inace me vise interesuje libijski narod ,njihove reakcije i buducnost nego kako je okoncao ovaj vjecni ( 42god ) vladar.
Mogao je on ispariti kad je htijeo (da je htijeo) i sad negdje na Karibima ceskati se po guzu. Nije prvi "diktator" koji bio to uradio. A gdje i kako je fizicki smaknut nema veze.
Koji je ovo jezik. Na bosanskom se kaže htio, ne znam kako je na srpskom i hrvatskom.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#3072 Re: LIBIJA

Post by JBL »

seldzuk wrote:Koji je ovo jezik. Na bosanskom se kaže htio, ne znam kako je na srpskom i hrvatskom.
jako vazno :thumbup:

p.s.: koliko znam radi se o bosanskom jeziku, tacnije ikavici (sto je za ovu temu jako vazno)
Last edited by JBL on 20/10/2011 17:36, edited 2 times in total.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#3073 Re: LIBIJA

Post by JBL »

seldzuk wrote:Kad nam već daješ da čitamo, reci nam ko je napisao i gdje ili daj link.
Dio teksta selektujes/odabres, prekopiras u "search engine" po tvojoj zelji (moze recimo Google) i provjeris. Ako ti je to vec tako vazno. Isto funkcionise i sa drugim tekstovima btw.

btw=onako usput
armin071
Posts: 5283
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#3074 Re: LIBIJA

Post by armin071 »

radostan dan wrote:
armin071 wrote:
radostan dan wrote:Vidjeh odličan komentar čitaoca u jednim novinama, na vijest o ubistvu M. Gadafija - Plakaće oni za njim kao mi za Titom.
E jadan je taj koji poredi Tita sa covjekom koji je ko pacov ubijen u nekoj betonskoj cijevi :roll:
:-?
Nije on ni pravio paralelu između MG i JBT.
Taj narod tamo zna hoce li plakati za njim, a cisto sumnjam da su isti bili spremni na ovoliko proljevanje krvi da im je bilo "tako dobro". Znaci i ovo sto ovaj gore navodi ove silne benificije to nije "Gadafijeva dobrota" vec cinjenica da zemlja "lezi na parama". Sto nije nastavio navoditi sta su sve imali Gadafijevi sinovi i familija?? Koliko je naroda, nevinih zena zaplatilo zbog kurcenja istih.Gdje je bila demokratija?? Djaba ti sve benificije kad ti je isti mogao doci kuci i uzeti zensko dijete za "potrebe" svojih sinova bez da ikome polaze racun. Pola ovih benificija Tito je omogucio i u Jugi a kapi nafte nismo imali...
Klasicni diktator koji svoju dugu vladavinu moze samo zahvaliti bogatstvu Libije kojim je kupovao mir. I kao sto vec rekoh zavrsio kako i svi slicni njemu.
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3075 Re: LIBIJA

Post by radostan dan »

Moguće je da si u pravu...vidjećemo...vrijeme će pokazati, a kao što kažeš, narod će ocjenjivati.
Do tad ja zastupam ovo drugo mišljenje.
Post Reply