IRAN

User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#32076 Re: IRAN

Post by djugum »



Ovo ce biti opca jebacina...
Bangalore_
Posts: 573
Joined: 30/12/2020 03:50

#32077 Re: IRAN

Post by Bangalore_ »

mirsek wrote: 26/09/2022 20:25
Mrvice_ba wrote: 26/09/2022 18:52 Hoce li sad gospoda@Krokodajl @mirsek @dječak sa šibicama @Klavikula i ostali kaciti slike rucka, kad krene opsada Isfahana kao onomad Zabadania?

Hoce li gospoda navijati za koju barel bombu?

Naucili su sto da ne.
Neka vecina agresivnu destruktivno anarhisticku manjinu kvalitetno namarise. :thumbup:
Islamofašistička smrdorepublika Iran je več namarisala Mahsu Amini do smrti što je i bio pokretač pobune. One će biti samo češće i žešće, dok jednoga dana kritična masa konačno ne svrgne gamad potpuno.

Nevolja protiv režima je samo postala potvrđena i amplifirana sa ovim i imati će kontraefekat :thumbup:
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#32078 Re: IRAN

Post by Point. »

mirsek wrote: 26/09/2022 20:25
Mrvice_ba wrote: 26/09/2022 18:52 Hoce li sad gospoda@Krokodajl @mirsek @dječak sa šibicama @Klavikula i ostali kaciti slike rucka, kad krene opsada Isfahana kao onomad Zabadania?

Hoce li gospoda navijati za koju barel bombu?

Naucili su sto da ne.
Neka vecina agresivnu destruktivno anarhisticku manjinu kvalitetno namarise. :thumbup:
Seli u Iran, ne znam šta čekaš.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#32079 Re: IRAN

Post by Krokodajl »

Sine ja ti na forumu nisam ni pisao kada se dešavala glad u Zabadani ju, niti sam kada bio toliko morbidan.

Zabadani danas hvala Bogu živi lijepo, vratili se turisti a i grad se obnovio.

Što se Irana tiče, u Iranu standardno.

Očekujem da narod može, ako ne nasjednu na zapadnu Pahlavijevsku propagandu, što šta promjeniti.

Ipak ako krene komada je Irana, onda je svašta za očekivati.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#32080 Re: IRAN

Post by laserShow »

alijagoro wrote: 25/09/2022 15:36
laserShow wrote: 24/09/2022 19:09 Kako ovi što, ne znam koju rijec upotrijebiti, ali hajde neka bude simpatisu, gledaju na ovo slanje dronovo agresoru?

Kako neko moze podrzati zemlju i pisati o njoj bilo sta pozitivno kada podrzava agresora?
Okrecu ljudi lovu,nije da ce ti dronovi preokrenuti tok rata i da ce gadzati civile sa istim.
Koji vrag pises? Koga gadjaju ako ne grad u kojem su civili?

Iran je teroristicka drzava koja podrzava agresiju na Ukrajinu.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#32081 Re: IRAN

Post by drugtito2011 »

laserShow wrote: 27/09/2022 08:52
alijagoro wrote: 25/09/2022 15:36
Okrecu ljudi lovu,nije da ce ti dronovi preokrenuti tok rata i da ce gadzati civile sa istim.
Koji vrag pises? Koga gadjaju ako ne grad u kojem su civili?

Iran je teroristicka drzava koja podrzava agresiju na Ukrajinu.
A je li Srbija teroristička država jer podržava Rusiju? Je li Srbija teroristička država jer je pokrenula ratove u 4 države? Jesu li zapadne zemlje terorističke jer kupuju naftu i plin i Rusije? Kako nazvati procese u USA gdje ženama zabranjuju abortuse? Šta je tu sa ljudskim pravima?

Ne slažem se sa ovim šta impotentne stare prdonje rade i kako ugnjetavaju i ubijaju narod i nadam se da će se to promijeniti da mladi ljudi preuzmu vlast pokrenu neke procese.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#32082 Re: IRAN

Post by laserShow »

Je li amerika, je li srbija, je li hvatska, je li picka materina. Jeste i sta sada to znaci za iran?

Pricamo o jebenom iranu koji salje dronove koji UCESVUJU U AGRESIJI! Ne mozes napisati nesto i dodait ...ali i drugi su.

Ako ja ubijem, znaci i ti imas opravdanje da na drugom dijelu svijeta ubijes i kazes laser je to uradio u zimbabevu, ja cu u kostarici?

Mislim koja vam je to podanicka logika?

Iran je teroristicka zemlja koja podrava agresora. Je li to laz?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#32083 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

drugtito2011 wrote: 27/09/2022 09:30
laserShow wrote: 27/09/2022 08:52

Koji vrag pises? Koga gadjaju ako ne grad u kojem su civili?

Iran je teroristicka drzava koja podrzava agresiju na Ukrajinu.
A je li Srbija teroristička država jer podržava Rusiju? Je li Srbija teroristička država jer je pokrenula ratove u 4 države? Jesu li zapadne zemlje terorističke jer kupuju naftu i plin i Rusije? Kako nazvati procese u USA gdje ženama zabranjuju abortuse? Šta je tu sa ljudskim pravima?

Ne slažem se sa ovim šta impotentne stare prdonje rade i kako ugnjetavaju i ubijaju narod i nadam se da će se to promijeniti da mladi ljudi preuzmu vlast pokrenu neke procese.
u razvijenom dijelu svijeta nema mladih kao nekad u doba revolucija i taj svijet je vecinom suocen s demografskom krizom, u ostataku svijeta je omladina presiromasna ili siromasna i sva je omladina razjedinjena i otudzena i sl, nemam rijeci da opisem to stanje, u svojim problemima, u svom svijetu, u eteru, u digitalnom/sajber svijetu itd

ljudi skoro svi su u takvim stanjima i tesko se mogu organizovati i izboriti za neke vece i znacajnije procese, i kad to i ucine, ucine stihijski kao ovdje kod nas tokom protesta 2014 godine poslije kojih se nista znacajno nije desilo ili promjenilo

druga strana, vlasti/elite su sve suprotno, u dosluhu, organizovane itd, i veoma dobro opremljene i naoruzane
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#32084 Re: IRAN

Post by drugtito2011 »

laserShow wrote: 27/09/2022 09:33 Je li amerika, je li srbija, je li hvatska, je li picka materina. Jeste i sta sada to znaci za iran?

Pricamo o jebenom iranu koji salje dronove koji UCESVUJU U AGRESIJI! Ne mozes napisati nesto i dodait ...ali i drugi su.

Ako ja ubijem, znaci i ti imas opravdanje da na drugom dijelu svijeta ubijes i kazes laser je to uradio u zimbabevu, ja cu u kostarici?

Mislim koja vam je to podanicka logika?

Iran je teroristicka zemlja koja podrava agresora. Je li to laz?
Nemoj se nervirati. Samo sa napravio uporedbu, kako osudjuješ jedne a druge braniš za istu stvar koju rade.
Evo da ne misliš da ih branim je..m im sve na kamaru za sva ubistva i sve što rade na nedužnom narodu i dobogda ih sve stiglo za zvjerstva koja rade. Stare impotentne prdonje ne mogu da prihvate promjene jer to za njih znači da idu u smeće i da ih niko više neće pitati ni za šta. a dolaze mladi i obrazovani ljudi koji hoće promjene. Biće teško, ali će se desiti. Samo ne onako kako to zapad i Izrael zamišljaju.

Edit: Zašto je Iran teroristička zemlja? Na osnovu čega to tvrdiš?
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#32085 Re: IRAN

Post by mirsek »

djugum wrote: 26/09/2022 21:41

Ovo ce biti opca jebacina...
Prvo gadjanje kamenjem pa onda grupni napad na jednog policajca.
Bice ovdje zasluzeno satiranje anarhicne rusilacke rulje od strane drzavnih organa. :thumbup:
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#32086 Re: IRAN

Post by mirsek »

laserShow wrote: 27/09/2022 08:52
alijagoro wrote: 25/09/2022 15:36
Okrecu ljudi lovu,nije da ce ti dronovi preokrenuti tok rata i da ce gadzati civile sa istim.
Koji vrag pises? Koga gadjaju ako ne grad u kojem su civili?

Iran je teroristicka drzava koja podrzava agresiju na Ukrajinu.
Amerikanci podrzavaju izrael, ISIL i svjetske narko kartele u njihovim zlocinima jer ovi koriste njihovo oruzje koji su nabavili na razne nacine.
Last edited by mirsek on 27/09/2022 10:25, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#32087 Re: IRAN

Post by mirsek »

laserShow wrote: 27/09/2022 09:33 Je li amerika, je li srbija, je li hvatska, je li picka materina. Jeste i sta sada to znaci za iran?

Pricamo o jebenom iranu koji salje dronove koji UCESVUJU U AGRESIJI! Ne mozes napisati nesto i dodait ...ali i drugi su.

Ako ja ubijem, znaci i ti imas opravdanje da na drugom dijelu svijeta ubijes i kazes laser je to uradio u zimbabevu, ja cu u kostarici?

Mislim koja vam je to podanicka logika?

Iran je teroristicka zemlja koja podrava agresora. Je li to laz?
Bit je sto vecina koja trce na ovu temu da prozivaju Iran, nigdje ih nema na drugim temama da prozivaju Francusku za burkini, Ameriku za sve sto radi po svijetu, dosta ih se cak divi izraelu kako se ponasa itd..
Malo, samo malo licemjerno i tendenciozno.. :thumbup:
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#32088 Re: IRAN

Post by jarobot »

mirsek wrote: 27/09/2022 10:19
laserShow wrote: 27/09/2022 09:33 Je li amerika, je li srbija, je li hvatska, je li picka materina. Jeste i sta sada to znaci za iran?

Pricamo o jebenom iranu koji salje dronove koji UCESVUJU U AGRESIJI! Ne mozes napisati nesto i dodait ...ali i drugi su.

Ako ja ubijem, znaci i ti imas opravdanje da na drugom dijelu svijeta ubijes i kazes laser je to uradio u zimbabevu, ja cu u kostarici?

Mislim koja vam je to podanicka logika?

Iran je teroristicka zemlja koja podrava agresora. Je li to laz?
Bit je sto vecina koja trce na ovu temu da prozivaju Iran, nigdje ih nema na drugim temama da prozivaju Francusku za burkini, Ameriku za sve sto radi po svijetu, dosta ih se cak divi izraelu kako se ponasa itd..
Malo, samo malo licemjerno i tendenciozno.. :thumbup:
Teško nama u Bosni sa takvim mozgivima !!!
Samo toliko !!
Ja da sam s tobom istog momenta bi se sa cijwlom porodicom preselio u Iran , pa bi se tamo prijavio u pliciju .
Lijepo je sa sigurne udaljenosti posmatrati rwžim koji guši slobodu naridu.
Idi podrži iransku režim i nas pusti da malo dihnemo od tvojih nabuloza
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#32089 Re: IRAN

Post by mirsek »

jarobot wrote: 27/09/2022 10:28
mirsek wrote: 27/09/2022 10:19
Bit je sto vecina koja trce na ovu temu da prozivaju Iran, nigdje ih nema na drugim temama da prozivaju Francusku za burkini, Ameriku za sve sto radi po svijetu, dosta ih se cak divi izraelu kako se ponasa itd..
Malo, samo malo licemjerno i tendenciozno.. :thumbup:
Teško nama u Bosni sa takvim mozgivima !!!
Samo toliko !!
Ja da sam s tobom istog momenta bi se sa cijwlom porodicom preselio u Iran , pa bi se tamo prijavio u pliciju .
Lijepo je sa sigurne udaljenosti posmatrati rwžim koji guši slobodu naridu.
Idi podrži iransku režim i nas pusti da malo dihnemo od tvojih nabuloza
Nigdje nema totalne slobode, to ti je utopija.
I uvijek ima neka manjina koja nije zadovoljna kako vecina uredjuje i vlada drzavom.
A treba i kriticki razmisljati i citati da bi se imao sto objektivniji i realniji sud.
Po nasim izborima i izbornim rezultatima, tesko da mi iz Bosne mozemo nekome u svijetu pametovati sta treba da radi u svojoj drzavi..
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#32090 Re: IRAN

Post by djugum »

mirsek wrote: 27/09/2022 10:12 Prvo gadjanje kamenjem pa onda grupni napad na jednog policajca.
Bice ovdje zasluzeno satiranje anarhicne rusilacke rulje od strane drzavnih organa.
Ako bude po zasluzi mogli bi i neki drugi, zaostali, pecinski sabani dobiti jedno fino, kako ti kazes, satiranje. :D :thumbup:
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#32091 Re: IRAN

Post by jarobot »

mirsek wrote: 27/09/2022 10:36
jarobot wrote: 27/09/2022 10:28
Teško nama u Bosni sa takvim mozgivima !!!
Samo toliko !!
Ja da sam s tobom istog momenta bi se sa cijwlom porodicom preselio u Iran , pa bi se tamo prijavio u pliciju .
Lijepo je sa sigurne udaljenosti posmatrati rwžim koji guši slobodu naridu.
Idi podrži iransku režim i nas pusti da malo dihnemo od tvojih nabuloza
Nigdje nema totalne slobode, to ti je utopija.
I uvijek ima neka manjina koja nije zadovoljna kako vecina uredjuje i vlada drzavom.
A treba i kriticki razmisljati i citati da bi se imao sto objektivniji i realniji sud.
Po nasim izborima i izbornim rezultatima, tesko da mi iz Bosne mozemo nekome u svijetu pametovati sta treba da radi u svojoj drzavi..
Nezadovoljan si izborima i stanjem u BiH , kažem ti imaš slobodu preseliti u iransku demokratiju ali molim te povedi porodicu pogotovo žensku populaciju u "slobodni" Iran.
Nema totalne slobode zbog svijesti čovjeka , sloboda bez ograničenja i osnovni nor mi prelazi u anarhiju ,a gušenje osnovnih sloboda kao što su sloboda na govor ,kritiku ,vjeroispovjest je diktatura.
Pa tako u Iranu ubijaju zbog nenošenja marame a uske hlače i mogu. Samo nek je glava pokrivena .
Ta ograničenja je postavio čovjek a nije izum samo islama , ako pogledaš oko sebe i krišćanke vjernice nose marame pogotivo u vjerskim objektima ,pa i jevrejke , mislim da je marama u tim područjima prije svega neophodni odjevni predmet zbog klime.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#32092 Re: IRAN

Post by mirsek »

djugum wrote: 27/09/2022 11:37
mirsek wrote: 27/09/2022 10:12 Prvo gadjanje kamenjem pa onda grupni napad na jednog policajca.
Bice ovdje zasluzeno satiranje anarhicne rusilacke rulje od strane drzavnih organa.
Ako bude po zasluzi mogli bi i neki drugi, zaostali, pecinski sabani dobiti jedno fino, kako ti kazes, satiranje. :D :thumbup:
A vidi, ako VECINA tako bude htjela tako ce i biti. :thumbup:
Vidis kako Pahlavija ni Ameri nisu mogli sacuvati kad ga vecina naroda nije htjela.
Tako ce vecina natamburati ove anarhiste ili ce vecina skinuti trenutnu vlast.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#32093 Re: IRAN

Post by mirsek »

jarobot wrote: 27/09/2022 12:07
mirsek wrote: 27/09/2022 10:36
Nigdje nema totalne slobode, to ti je utopija.
I uvijek ima neka manjina koja nije zadovoljna kako vecina uredjuje i vlada drzavom.
A treba i kriticki razmisljati i citati da bi se imao sto objektivniji i realniji sud.
Po nasim izborima i izbornim rezultatima, tesko da mi iz Bosne mozemo nekome u svijetu pametovati sta treba da radi u svojoj drzavi..
Nezadovoljan si izborima i stanjem u BiH , kažem ti imaš slobodu preseliti u iransku demokratiju ali molim te povedi porodicu pogotovo žensku populaciju u "slobodni" Iran.
Nema totalne slobode zbog svijesti čovjeka , sloboda bez ograničenja i osnovni nor mi prelazi u anarhiju ,a gušenje osnovnih sloboda kao što su sloboda na govor ,kritiku ,vjeroispovjest je diktatura.
Pa tako u Iranu ubijaju zbog nenošenja marame a uske hlače i mogu. Samo nek je glava pokrivena .
Ta ograničenja je postavio čovjek a nije izum samo islama , ako pogledaš oko sebe i krišćanke vjernice nose marame pogotivo u vjerskim objektima ,pa i jevrejke , mislim da je marama u tim područjima prije svega neophodni odjevni predmet zbog klime.
Niko ne ubija zbog nenosenja marame, moguce da ubija kad neko zbog obaveze nosenja marama pocne da divlja, rusi, napada policiju i institucije pa se na silu odgovori silom.
Svaka drzava ima pravila koja se trebaju postovati. Ako nekome smeta nosenje marame ima par opcija:
1. da iseli iz Irana
2. da napravi revoluciju
3. da preko izbora biraju one koji ne gledaju na maramu kao nesto sto se mora postovati po svaku cijenu i tako stvore vecinu koja ce politicki to pitanje gurati.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#32094 Re: IRAN

Post by djugum »

mirsek wrote: 27/09/2022 13:26
djugum wrote: 27/09/2022 11:37

Ako bude po zasluzi mogli bi i neki drugi, zaostali, pecinski sabani dobiti jedno fino, kako ti kazes, satiranje. :D :thumbup:
A vidi, ako VECINA tako bude htjela tako ce i biti. :thumbup:
Vidis kako Pahlavija ni Ameri nisu mogli sacuvati kad ga vecina naroda nije htjela.
Tako ce vecina natamburati ove anarhiste ili ce vecina skinuti trenutnu vlast.
Za pozeliti je irancima da se izbore za malo vise sloboda, mislim omladina im je prepecena za promjene. Nazalost dok god su vojska i policija na strani zohara bice tesko mjenjat ovaj nakaradni sistem.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#32095 Re: IRAN

Post by djugum »

mirsek wrote: 27/09/2022 13:33 Svaka drzava ima pravila koja se trebaju postovati. Ako nekome smeta nosenje marame ima par opcija:
1. da iseli iz Irana
2. da napravi revoluciju
3. da preko izbora biraju one koji ne gledaju na maramu kao nesto sto se mora postovati po svaku cijenu i tako stvore vecinu koja ce politicki to pitanje gurati.
Al ovo ti je glupo da bog sacuva, cuj nek isele il nek dignu revoluciju...ovo za izbore je smjesno i komentarisati.
Isto ko da je iselit iz drzave p*** dim, ono poslije kafe idem u njemacku...a prije kafe pokusam dici revoluciju.
I onda se cudite kad na zapadu zabranjuju nosnju marame - isti novcic, samo druga strana.
Ni jedni i drugi ne valjate.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#32096 Re: IRAN

Post by mirsek »

djugum wrote: 27/09/2022 13:45
mirsek wrote: 27/09/2022 13:33 Svaka drzava ima pravila koja se trebaju postovati. Ako nekome smeta nosenje marame ima par opcija:
1. da iseli iz Irana
2. da napravi revoluciju
3. da preko izbora biraju one koji ne gledaju na maramu kao nesto sto se mora postovati po svaku cijenu i tako stvore vecinu koja ce politicki to pitanje gurati.
Al ovo ti je glupo da bog sacuva, cuj nek isele il nek dignu revoluciju...ovo za izbore je smjesno i komentarisati.
Isto ko da je iselit iz drzave p*** dim, ono poslije kafe idem u njemacku...a prije kafe pokusam dici revoluciju.
I onda se cudite kad na zapadu zabranjuju nosnju marame - isti novcic, samo druga strana.
Ni jedni i drugi ne valjate.
E to je posteno, ni jedni ni drugi ne valjaju ili jednako valjaju sto se toga tice.
Pa eto daj ti neku drugu, pametniju opciju da manjina nametne vecini svoje uredjenje i svoja pravila ako to ta vecina ne zeli a da je demokratski princip.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#32097 Re: IRAN

Post by djugum »

mirsek wrote: 27/09/2022 17:48
djugum wrote: 27/09/2022 13:45

Al ovo ti je glupo da bog sacuva, cuj nek isele il nek dignu revoluciju...ovo za izbore je smjesno i komentarisati.
Isto ko da je iselit iz drzave p*** dim, ono poslije kafe idem u njemacku...a prije kafe pokusam dici revoluciju.
I onda se cudite kad na zapadu zabranjuju nosnju marame - isti novcic, samo druga strana.
Ni jedni i drugi ne valjate.
E to je posteno, ni jedni ni drugi ne valjaju ili jednako valjaju sto se toga tice.
Pa eto daj ti neku drugu, pametniju opciju da manjina nametne vecini svoje uredjenje i svoja pravila ako to ta vecina ne zeli a da je demokratski princip.
Upravo nikom ne namecati nista, osim naravno ako ugrozavas druge. Hoces biti religiozan i nositi maramu, super! Neces nositi maramu - isto super!
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#32098 Re: IRAN

Post by mirsek »

djugum wrote: 27/09/2022 18:04
mirsek wrote: 27/09/2022 17:48
E to je posteno, ni jedni ni drugi ne valjaju ili jednako valjaju sto se toga tice.
Pa eto daj ti neku drugu, pametniju opciju da manjina nametne vecini svoje uredjenje i svoja pravila ako to ta vecina ne zeli a da je demokratski princip.
Upravo nikom ne namecati nista, osim naravno ako ugrozavas druge. Hoces biti religiozan i nositi maramu, super! Neces nositi maramu - isto super!
Iran je islamska republika u nazivu. To vecina podrzava.
Ta tvoja ideja je dobra samo utopijska cak i u modernim zapadnim drustvima.
Zasto u Svici onda ne daju munare, koga one ugrozavaju ? Zasto u Francuskoj ne daju burkini na plazi, koga on ugrozava ?
Zamisli da su se muslimani u Svici buneci se sto im ne daju napraviti munaru, napravili je na svoju ruku, i onda poceli da se opiru i tuku sa policijom kad bi dosli da ih uhapse a onda jos poceli demonstracije i paljevine po svajcarskim gradovima jer je neko od njih umro ili poginuo zbog otpora i tuce sa policijom. Kako bi gledao na to u takvom scenariju ?
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#32099 Re: IRAN

Post by djugum »

mirsek wrote: 27/09/2022 18:53 Iran je islamska republika u nazivu. To vecina podrzava.
Ta tvoja ideja je dobra samo utopijska cak i u modernim zapadnim drustvima.
Zasto u Svici onda ne daju munare, koga one ugrozavaju ? Zasto u Francuskoj ne daju burkini na plazi, koga on ugrozava ?
Zamisli da su se muslimani u Svici buneci se sto im ne daju napraviti munaru, napravili je na svoju ruku, i onda poceli da se opiru i tuku sa policijom kad bi dosli da ih uhapse a onda jos poceli demonstracije i paljevine po svajcarskim gradovima jer je neko od njih umro ili poginuo zbog otpora i tuce sa policijom. Kako bi gledao na to u takvom scenariju ?
Pa dobro, ti sad prosiri temu na vjerske objekte...niti u iranu ima crkvenih zvona, niti u svicarskoj ima ezana. To se mislim zadugo nece promjeniti.
Ali da se vratim jos jednom na marame i ove burkinije. Mislim da su licne slobode na zapadu na daaaleko vecem nivou u poredjenju sa iranom. Ili tvojim rijecima, zapad je blizi toj utopiji, mislim da tu nema dileme. Da se razumijemo, nije im drago vidjeti muslimana... ali daleko od toga da ce te neko poceti tuci na ulici zbog oblacenja ili izgleda...ili kao u iranu sto ne nosis maramu :shock:
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#32100 Re: IRAN

Post by mirsek »

djugum wrote: 27/09/2022 19:03
mirsek wrote: 27/09/2022 18:53 Iran je islamska republika u nazivu. To vecina podrzava.
Ta tvoja ideja je dobra samo utopijska cak i u modernim zapadnim drustvima.
Zasto u Svici onda ne daju munare, koga one ugrozavaju ? Zasto u Francuskoj ne daju burkini na plazi, koga on ugrozava ?
Zamisli da su se muslimani u Svici buneci se sto im ne daju napraviti munaru, napravili je na svoju ruku, i onda poceli da se opiru i tuku sa policijom kad bi dosli da ih uhapse a onda jos poceli demonstracije i paljevine po svajcarskim gradovima jer je neko od njih umro ili poginuo zbog otpora i tuce sa policijom. Kako bi gledao na to u takvom scenariju ?
Pa dobro, ti sad prosiri temu na vjerske objekte...niti u iranu ima crkvenih zvona, niti u svicarskoj ima ezana. To se mislim zadugo nece promjeniti.
Ali da se vratim jos jednom na marame i ove burkinije. Mislim da su licne slobode na zapadu na daaaleko vecem nivou u poredjenju sa iranom. Ili tvojim rijecima, zapad je blizi toj utopiji, mislim da tu nema dileme. Da se razumijemo, nije im drago vidjeti muslimana... ali daleko od toga da ce te neko poceti tuci na ulici zbog oblacenja ili izgleda...ili kao u iranu sto ne nosis maramu :shock:
Ma nije poenta sta je, bitno je da je sto ti kazes, da nikoga ne ugrozava, al opet ne moze, ne daju. Nece te tuci dok ne odbijes naredjenje ili hapsenje ni u Iranu.
Post Reply