IRAN

TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#31301 Re: IRAN

Post by TouringBiker »

Image

DUBAI, United Arab Emirates (AP) — A U.S. Navy warship fired a warning flare to wave off an Iranian Revolutionary Guard speedboat coming straight at it during a tense encounter in the strategic Strait of Hormuz, officials said Tuesday.

The incident on Monday involving the Guard and the Navy comes as tensions remain high over stalled negotiations over Iran's tattered nuclear deal with world powers and as Tehran enriches uranium closer than ever to weapons-grade levels under decreasing international oversight.

Meanwhile, the United Nations' nuclear watchdog said Iran now plans to enrich uranium through a second set of advanced centrifuges at its underground Fordo facility amid the standoff.

The Cyclone-class patrol ship USS Sirocco and Spearhead-class expeditionary fast transport USNS Choctaw County found themselves in the close encounter with three Iranian fast boats while coming through the Strait of Hormuz to enter the Persian Gulf, the Navy said.

In a video released by the Navy's Bahrain-based 5th Fleet, a high-speed Guard Boghammar is seen turning head-on toward the Sirocco. The Sirocco repeatedly blows its horn at the Boghammar, which turns away as it closes in. The flare shot can be heard, but not seen, as the Boghammar passes the Sirocco with the Iranian flag flying above it.

The Navy said the Boghammar came within 50 yards (45 meters) of the Sirocco, raising the risk of the vessels running into each other. The overall encounter lasted about an hour, the Navy said.

The Guard's "actions did not meet international standards of professional or safe maritime behavior, increasing the risk of miscalculation and collision," the Navy said.

Iran did not immediately acknowledge the incident in the strategic waterway — a fifth of all traded oil passes through the strait.

The Navy separately told The Associated Press that this marked the second so-called “unsafe and unprofessional” incident it had with Iran in recent months.

On March 4, three Guard ships had a tense encounter for over two hours with Navy and U.S. Coast Guard vessels as they traveled out of the Persian Gulf through the strait, the Navy said. In that incident, the Guard's catamaran Shahid Nazeri came within 25 yards (22 meters) of the USCGC Robert Goldman, the Navy said.

“The two U.S. Coast Guard cutters issued multiple warnings via bridge-to-bridge radio and deployed warning flares,” the Navy said.

The Navy did not elaborate on why it did not announce the previous incident, particularly since a larger vessel came even closer to an American warship. However, that was just as a deal in Vienna between Iran and world powers on restoring the nuclear deal looked possible, before the talks broke down.

Iran and world powers agreed in 2015 to the nuclear deal, which saw Tehran drastically limit its enrichment of uranium in exchange for the lifting of economic sanctions. In 2018, then-President Donald Trump unilaterally withdrew America from the accord, raising tensions across the wider Middle East and sparking a series of attacks and incidents.

Talks in Vienna about reviving the deal have been on a “pause” since March. Since the deal’s collapse, Iran has been running advanced centrifuges and rapidly growing stockpile of enriched uranium. Earlier this month as well, Iran removed 27 surveillance cameras of the U.N.'s International Atomic Energy Agency. The agency's head warned it could deal a “fatal blow” to the nuclear deal.

On Tuesday, the IAEA said its inspectors verified Iran was preparing to enrich uranium through a new cascade of 166 advanced IR-6 centrifuges at its underground Fordo facility. Already, Iran has one cascade of IR-6s operating at Fordo, near the holy Shiite city of Qom, some 90 kilometers (55 miles) southwest of Tehran. They enrich up to 20% purity.

The IAEA said Iran has not told it yet the level at which the second cascade will be enriching. Iran has yet to publicly acknowledge the new cascade.

The 2015 nuclear deal prohibited all enrichment at Fordo. Shielded by mountains, the facility is ringed by anti-aircraft guns and other fortifications. It is about the size of a football field, large enough to house 3,000 centrifuges, but small and hardened enough to lead U.S. officials to suspect it had a military purpose when they exposed the site publicly in 2009.

U.S. State Department spokesperson Ned Price said America remained “concerned that Iran continues to deploy advanced centrifuges well beyond the limits of what’s prescribed in the" nuclear deal.

“Its fissile material breakout time has been dramatically reduced from about a year to what can now be measured in weeks or even less. We are deeply concerned by the current state of Iran’s nuclear program,” he said. "It’s precisely why we want to see those strict limits that verification and monitoring regime re-imposed on Iran.”

Amid the tensions, Israel is suspected of carrying out a series of attacks in and outside of Iran targeting the country, including the killing of the architect of its one-time military nuclear program with a remote-controlled machine gun.

On Tuesday, the state-run IRNA news agency quoted the prosecutor of Iran's southeastern Sistan and Baluchistan province as alleging three people arrested in April there on suspicion of working with Israel's Mossad intelligence agency wanted to kill Iranian nuclear scientists.

It's unclear why the three would have been in Sistan and Baluchistan, which has no nuclear sites. The restive province that borders Afghanistan and Pakistan faces sporadic attacks from armed insurgent groups.

Meanwhile, a Guard brigadier general acknowledged that a fatal May explosion at a weapons development facility in Parchin, east of Tehran, came from “industrial sabotage.” Mohammadreza Hassani Ahangar, the head of the Guard's Imam Hossein University, said in comments quoted Monday night by a state TV affiliate that an unnamed enemy launched the sabotage that killed an engineer and wounded another worker amid the suspected Israeli assaults.

___

Associated Press writers Amir Vahdat in Tehran, Iran, and Matthew Lee in Washington contributed to this report.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#31302 Re: IRAN

Post by salik79 »

HarTar wrote: 21/06/2022 22:47
Bloo wrote: 21/06/2022 22:35

Zar n isu ti vojnici osudeni?
Mene više ovo interesuje. Ipak se radi o velesili :lol: :lol: :lol: https://balkans.aljazeera.net/teme/2022 ... oj-je-meti
Da ne idem na temu o Turskoj, kad sam ti o ovome pisao?! Vidis da ti nista slagao nisam?
https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-bih-n ... /220622004
Već danas to dokazuje situacija na gradilištima širom zemlje gdje su počeli stizati radnici iz Turske. Oni su već angažovani u tunelu Zenica, rekonstrukciji tramvajske pruge u Sarajevu, na izgradnji objekata na Trebeviću i brojnim drugim projektima.
Trbuhom za kruhom u obecanu Bosnu. 8-)
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#31303 Re: IRAN

Post by GandalfSivi »

salik79 wrote: 22/06/2022 11:34
GandalfSivi wrote: 21/06/2022 21:07 Pogledah tri video sto je Salik postavio, ono cirkus od propagande, nigdje ni civila ni polja zita, pa onda odustadoh da gledam dalje…
A da malo, za promjenu, prestanes lagati i insinuirati?

Koji, konkretno, video je "cirkus od propagande"?!

https://www.google.com/amp/s/amp.thegua ... raq-attack
https://collateralmurder.wikileaks.org/
Zamijenio si nas Salice, tebi su do sada vise puta dokazane konstrukcije i lazi. I dupli profili, of course…

Ne pada mi na pamet raspravljati se sa osobom koja rastinje pored puta (bulvalno nema nista iza) zove poljima zita…
User avatar
Point.
Posts: 27731
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#31304 Re: IRAN

Post by Point. »

Salik da šiiri propagandu.....ma gdje bi on :roll:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#31305 Re: IRAN

Post by Bloo »

salik79 wrote: 22/06/2022 11:34
Bloo wrote: 21/06/2022 22:35

Zar n isu ti vojnici osudeni?
Koji?
Ti koji su silovali?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#31306 Re: IRAN

Post by JoseMujica »

ja Saliku sve vjerujem, ipak je to bruder Šija...napadate čoeka samo zato što je musliman
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#31307 Re: IRAN

Post by salik79 »

Bloo wrote: 22/06/2022 18:13
salik79 wrote: 22/06/2022 11:34

Koji?
Ti koji su silovali?
Samo oni koji su silovali onu 14-godisnju djevojcicu, na ocigled roditelja, a kasnije ih sve pobili i zapalili. Niko vise nije odgovarao, niti im se sudilo. I to samo direktnim izvrsiteljima, nakon objelodanjivanja svega i pritiska javnosti. Pitas me za samo jedan od milion i jedan ratni zlocin, zato ti nisam odmah mogao odgovoriti.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#31308 Re: IRAN

Post by salik79 »

JoseMujica wrote: 22/06/2022 18:23 ja Saliku sve vjerujem, ipak je to bruder Šija...napadate čoeka samo zato što je musliman
Vama je svako sija, k'o god kaze istinu o Iranu, kao da je sija nesto sto bi nekoga trebalo diskreditovati...

Ali, kada je nas prvi i jedini muhadis, emir 7. muslimanske brigade i Zlatni ljiljan, Mahmut ef. Karalic r.a. proglasavan sijom iz istog razloga, i meni je cast biti medju njima. :thumbup:

User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#31309 Re: IRAN

Post by HarTar »

salik79 wrote: 22/06/2022 11:48
HarTar wrote: 21/06/2022 22:47

Mene više ovo interesuje. Ipak se radi o velesili :lol: :lol: :lol: https://balkans.aljazeera.net/teme/2022 ... oj-je-meti
Da ne idem na temu o Turskoj, kad sam ti o ovome pisao?! Vidis da ti nista slagao nisam?
https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-bih-n ... /220622004
Već danas to dokazuje situacija na gradilištima širom zemlje gdje su počeli stizati radnici iz Turske. Oni su već angažovani u tunelu Zenica, rekonstrukciji tramvajske pruge u Sarajevu, na izgradnji objekata na Trebeviću i brojnim drugim projektima.
Trbuhom za kruhom u obecanu Bosnu. 8-)
Kakve veze ovo ima sa kukavičlukom Irana?!
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#31310 Re: IRAN

Post by HarTar »

alijagoro wrote: 22/06/2022 03:55
HarTar wrote: 21/06/2022 22:47

Mene više ovo interesuje. Ipak se radi o velesili :lol: :lol: :lol: https://balkans.aljazeera.net/teme/2022 ... oj-je-meti
A sta ocekujes,Iran je sam protiv svih,nije bas da bi bilo pametno napasti Izrael.
Ne, očekujem da ne prijete Izraelu uprazno, a i sami znaju da na Izrael ne smiju metka, kamo li šta drugo ispaliti....
Last edited by HarTar on 22/06/2022 19:23, edited 1 time in total.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#31311 Re: IRAN

Post by JoseMujica »

salik79 wrote: 22/06/2022 18:42
JoseMujica wrote: 22/06/2022 18:23 ja Saliku sve vjerujem, ipak je to bruder Šija...napadate čoeka samo zato što je musliman
Vama je svako sija, k'o god kaze istinu o Iranu, kao da je sija nesto sto bi nekoga trebalo diskreditovati...

Ali, kada je nas prvi i jedini muhadis, emir 7. muslimanske brigade i Zlatni ljiljan, Mahmut ef. Karalic r.a. proglasavan sijom iz istog razloga, i meni je cast biti medju njima. :thumbup:
Spoiler
Show
istina je kompleksna, višeslojna i često bolna, te stoga plaši ljude...prije bi istinu tražio u onome što ne napišeš o Iranu :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#31312 Re: IRAN

Post by salik79 »

JoseMujica wrote: 22/06/2022 18:53
salik79 wrote: 22/06/2022 18:42

Vama je svako sija, k'o god kaze istinu o Iranu, kao da je sija nesto sto bi nekoga trebalo diskreditovati...

Ali, kada je nas prvi i jedini muhadis, emir 7. muslimanske brigade i Zlatni ljiljan, Mahmut ef. Karalic r.a. proglasavan sijom iz istog razloga, i meni je cast biti medju njima. :thumbup:
Spoiler
Show
istina je kompleksna, višeslojna i često bolna, te stoga plaši ljude...prije bi istinu tražio u onome što ne napišeš o Iranu :D
Da saslusas sta je profesor govorio bilo bi ti, mozda, jasnije sta zelim reci. Potpuno vam je isti narativ svima, bas kao i ti mene zelis etiketirati na forumu zbog toga, tako su isto i njega etiketirali u stvarnom zivotu zbog istine koju je govorio.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#31313 Re: IRAN

Post by salik79 »

HarTar wrote: 22/06/2022 18:50
salik79 wrote: 22/06/2022 11:48

Da ne idem na temu o Turskoj, kad sam ti o ovome pisao?! Vidis da ti nista slagao nisam?
https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-bih-n ... /220622004



Trbuhom za kruhom u obecanu Bosnu. 8-)
Kakve veze ovo ima sa kukavičlukom Irana?!
O kakvom kukavicluk pricas?! Da te podsjetim, Robert Baer (googlaj ime):



A ima ceze, jer mi na temi o Turskoj, gdje si pokusao isprovocirati moju reakciju i dobio adekvatan odgovor, nikada konkretno nista nisi odgovorio, nego si elegantno izbjegao trmatiku...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#31314 Re: IRAN

Post by JoseMujica »

salik79 wrote: 22/06/2022 18:56
JoseMujica wrote: 22/06/2022 18:53

istina je kompleksna, višeslojna i često bolna, te stoga plaši ljude...prije bi istinu tražio u onome što ne napišeš o Iranu :D
Da saslusas sta je profesor govorio bilo bi ti, mozda, jasnije sta zelim reci. Potpuno vam je isti narativ svima, bas kao i ti mene zelis etiketirati na forumu zbog toga, tako su isto i njega etiketirali u stvarnom zivotu zbog istine koju je govorio.
aaa što se toga tiče potpuno se slažem s njime...kao vojnik sam čak svjedočio tome da su slali...i uvijek kažem hvala im na tome....pitanje je samo koja je cijena plaćena? npr. ideološka i sjetim se samo Pogorelice :roll: i jeftine ofiraže.

Isto tako, barem meni,,,,teološka diktatura nije društvo u kojem želim živjeti i borio bih se protiv njega jednako kao protiv četnika....za mene je to isti kurac
User avatar
KatoBosanski
Posts: 48
Joined: 22/06/2022 17:38

#31315 Re: IRAN

Post by KatoBosanski »

Svako sekularno drusto ima ne samo moralno opravdanje, nego i duznost da svrgne/unisti teokratska drustvena uredjenja. DIljem svijeta. Ali usporedjivati Iransko drustvo (u kojem zive ne samo muslimani razlicitih denominacija, nego i krscani, zidovi pa cak i mnogobosci poput hinduista), koliko god sjebano bilo, s cetnicima - je van svake pameti.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#31316 Re: IRAN

Post by JoseMujica »

KatoBosanski wrote: 22/06/2022 19:14 Svako sekularno drusto ima ne samo moralno opravdanje, nego i duznost da svrgne/unisti teokratska drustvena urednjenja. DIljem svijeta. Ali usporedjivati Iransko drustvo (u kojem zive ne samo muslimani razlicitih denominacija, nego i krscani, zidovi pa cak i mnogobosci poput hinduista), koliko god sjebano bilo, s cetnicima - je van svake pameti.
meni su "bradonje" svih zemalja isti kurac da prostiš...nekoga će klati 100% jer je to jedini izgledan produkt svakog ideološkog totalitarizma, čak i sekularnog (komunizam, nacizam)
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#31317 Re: IRAN

Post by nles »

JoseMujica wrote: 22/06/2022 19:17
KatoBosanski wrote: 22/06/2022 19:14 Svako sekularno drusto ima ne samo moralno opravdanje, nego i duznost da svrgne/unisti teokratska drustvena urednjenja. DIljem svijeta. Ali usporedjivati Iransko drustvo (u kojem zive ne samo muslimani razlicitih denominacija, nego i krscani, zidovi pa cak i mnogobosci poput hinduista), koliko god sjebano bilo, s cetnicima - je van svake pameti.
meni su "bradonje" svih zemalja isti kurac da prostiš...nekoga će klati 100% jer je to jedini izgledan produkt svakog ideološkog totalitarizma, čak i sekularnog (komunizam, nacizam)
Upravo tako. Problem je u totalitarizmu, pa bio on religijski ili sekularni.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#31318 Re: IRAN

Post by nles »

HarTar wrote: 22/06/2022 18:52
alijagoro wrote: 22/06/2022 03:55
A sta ocekujes,Iran je sam protiv svih,nije bas da bi bilo pametno napasti Izrael.
Ne, očekujem da ne prijete Izraelu uprazno, a i sami znaju da na Izrael ne smiju metka, kamo li šta drugo ispaliti....
@salik, jelde da smijete?

Ko je ba Izrael, vi bi ga lijevom rukom... :fight:
User avatar
Point.
Posts: 27731
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#31319 Re: IRAN

Post by Point. »

salik79 wrote: 22/06/2022 19:00
HarTar wrote: 22/06/2022 18:50

Kakve veze ovo ima sa kukavičlukom Irana?!
O kakvom kukavicluk pricas?! Da te podsjetim, Robert Baer (googlaj ime):



A ima ceze, jer mi na temi o Turskoj, gdje si pokusao isprovocirati moju reakciju i dobio adekvatan odgovor, nikada konkretno nista nisi odgovorio, nego si elegantno izbjegao trmatiku...
Bolan, ulazili su im u sred Teherana i skidali važne likove par puta a šta je Iran uradio po pitanju osvete? Kad su ameri roknuli onog Sulejmana, koji je polubožanstvo u Iranu, Iran ispalio par petardi. A režali su, čovjek bi pomislio okrenuli bi nebesa.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#31320 Re: IRAN

Post by salik79 »

Point. wrote: 22/06/2022 22:07
salik79 wrote: 22/06/2022 19:00

O kakvom kukavicluk pricas?! Da te podsjetim, Robert Baer (googlaj ime):



A ima ceze, jer mi na temi o Turskoj, gdje si pokusao isprovocirati moju reakciju i dobio adekvatan odgovor, nikada konkretno nista nisi odgovorio, nego si elegantno izbjegao trmatiku...
Bolan, ulazili su im u sred Teherana i skidali važne likove par puta a šta je Iran uradio po pitanju osvete? Kad su ameri roknuli onog Sulejmana, koji je polubožanstvo u Iranu, Iran ispalio par petardi. A režali su, čovjek bi pomislio okrenuli bi nebesa.
Eto, ti znas bolje i od nagradjivanog CIA-inog operativca, specijaliziranog za BI...Ti si, ba, faca. :thumbup:

Ne ulaze im "oni" u Teheran, nego Iranci, MEKovci, koje CIA obucava u Albaniji (tamo su im napravili citav grad i vojni logor). Dakle, Iranci, Perzijanci, teroristi i placenici.

Te su im "petarde" izvrnule najvecu vojnu bazu u Iraku naopako. Nijedna drzava na svijetu se od kraja 2. Svj. rata nije usudila ista slicno. A Trump je prije toga prijetio da ako iko pokusa baciti i petardu na njihove vojne baze da ce Iran biti preoran uzduz i poprijeko.

Netom nakon toga skinuse im D'Andreu, zajedno sa ostatkom ekipe u E11 A bombardieru (i to su do zadnjeg dezavuisali javnost da je u pitanju civilni avion, sve dok se nije pojavio snimak srusenog aviona na drustvenim mrezama). Samo sto to ovi ne zele komentarisati, a kamoli priznati, za razliku od Iranaca koji lete obznaniti svaki sehadet. Bilo je tu jos masu misterioznih smrti, koje nikada ne budu razjasnjene i objavljene. Sto se CIAinih agenata tice, to bude, nekada, objavljeno na ovaj nacin, kada vise nikome ne bude interesantno (samo da bi se zadovljila forma):
Image
Isto tako je bilo i u vezi RQ 170 Santinela, Globalhawka i slicnih momenata, bas kao i sa zarobljavanjem vojnih plovila i posada, kako americke tako i britanske vojske...Moze se jos masa stvari nabrajati.

Sto se cionista tice, ni oni nikada javno nece obznaniti i priznati svoje zrtve. Bas kao sto nisu ni one iz Mosadove utvrde u irackom Kurdistanu...
ImageImageImageImage

A cesto im se desavaju "iznenadne" smrti visokopozicioniranih oficira (neki na fitnesu, neki se okliznu na koru od banane i sl.)...Samo sto ti, i tebi slicni koji na njih svrsavate nikada necete priznati sami sebi, a kamolo drugima.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#31321 Re: IRAN

Post by salik79 »

nles wrote: 22/06/2022 20:17
HarTar wrote: 22/06/2022 18:52

Ne, očekujem da ne prijete Izraelu uprazno, a i sami znaju da na Izrael ne smiju metka, kamo li šta drugo ispaliti....
@salik, jelde da smijete?

Ko je ba Izrael, vi bi ga lijevom rukom... :fight:
Cioniste, bez pomoci saveznika (Amera&co), i arapskih izdajnika, bi Hizbullah lijevom rukom, a kamoli Iran. Nema vecih placip.... od njih. Hrabri jedino nad nenaoruzanim cvilima. A i to ne uvijek.
User avatar
Point.
Posts: 27731
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#31322 Re: IRAN

Post by Point. »

salik79 wrote: 22/06/2022 22:47
Point. wrote: 22/06/2022 22:07
Bolan, ulazili su im u sred Teherana i skidali važne likove par puta a šta je Iran uradio po pitanju osvete? Kad su ameri roknuli onog Sulejmana, koji je polubožanstvo u Iranu, Iran ispalio par petardi. A režali su, čovjek bi pomislio okrenuli bi nebesa.
Eto, ti znas bolje i od nagradjivanog CIA-inog operativca, specijaliziranog za BI...Ti si, ba, faca. :thumbup:

Ne ulaze im "oni" u Teheran, nego Iranci, MEKovci, koje CIA obucava u Albaniji (tamo su im napravili citav grad i vojni logor). Dakle, Iranci, Perzijanci, teroristi i placenici.

Te su im "petarde" izvrnule najvecu vojnu bazu u Iraku naopako. Nijedna drzava na svijetu se od kraja 2. Svj. rata nije usudila ista slicno. A Trump je prije toga prijetio da ako iko pokusa baciti i petardu na njihove vojne baze da ce Iran biti preoran uzduz i poprijeko.

Netom nakon toga skinuse im D'Andreu, zajedno sa ostatkom ekipe u E11 A bombardieru (i to su do zadnjeg dezavuisali javnost da je u pitanju civilni avion, sve dok se nije pojavio snimak srusenog aviona na drustvenim mrezama). Samo sto to ovi ne zele komentarisati, a kamoli priznati, za razliku od Iranaca koji lete obznaniti svaki sehadet. Bilo je tu jos masu misterioznih smrti, koje nikada ne budu razjasnjene i objavljene. Sto se CIAinih agenata tice, to bude, nekada, objavljeno na ovaj nacin, kada vise nikome ne bude interesantno (samo da bi se zadovljila forma):
Image
Isto tako je bilo i u vezi RQ 170 Santinela, Globalhawka i slicnih momenata, bas kao i sa zarobljavanjem vojnih plovila i posada, kako americke tako i britanske vojske...Moze se jos masa stvari nabrajati.

Sto se cionista tice, ni oni nikada javno nece obznaniti i priznati svoje zrtve. Bas kao sto nisu ni one iz Mosadove utvrde u irackom Kurdistanu...
ImageImageImageImage

A cesto im se desavaju "iznenadne" smrti visokopozicioniranih oficira (neki na fitnesu, neki se okliznu na koru od banane i sl.)...Samo sto ti, i tebi slicni koji na njih svrsavate nikada necete priznati sami sebi, a kamolo drugima.
Hajde bolan, možeš lagati sam sebe al mene i nas ne možeš. Mosad im ulazi u Teheran i likvidira važne face ko ruljke i sad ti nešto pričaš o njima ko da su sila nebeska. Jašta su.

Jest da si zaglibio u to sektaštvo al de odvadi malo.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#31323 Re: IRAN

Post by salik79 »

Nema sta, argumenti su ti beton...

Je li i Robert Baer "sektas"?!
User avatar
Point.
Posts: 27731
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#31324 Re: IRAN

Post by Point. »

Ti kad se ufatiš jednog lika koji paše tvom narativu ne popuštaš. Ko za onog ublehaša Malonea.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#31325 Re: IRAN

Post by salik79 »

Point. wrote: 22/06/2022 23:08 Ti kad se ufatiš jednog lika koji paše tvom narativu ne popuštaš. Ko za onog ublehaša Malonea.
Ti kada nikakvih argumenata nemas pucas iskljucivo ad hominem.
Post Reply