IRAN

jeza u ledja

#22226 Re: IRAN

Post by jeza u ledja » 17/09/2019 18:06

Challenger_ wrote:
jeza u ledja wrote:Nije maligan, pardon, nije u pitanju dobrota duse, vec nedostatak malignosti. :oops:
Sasvim pogrešno. Ako kažem da nije maligan kao dva prethodnika, ne znači da i on nije toksičan. Koliko, vidjećemo sada kada se treba oduprijeti pritisku močvare i Zio-lobija u odnosu na Iran. On tek treba da dokaže odsustvo malignosti dok su dvojica prethodnika vidljivo pokazala zapanjujući nivo maligniteta.
Sta ima malignitet. :lol:

Challenger_ wrote:
Koje je ratove zapoceo Obama?
Ovo nije pitanje već krajnja drskost.

Zdraaaaa'o.
Nemas odgovor na vrlo jednostavno pitanje, na neutemeljenu besmislicu koju si napisao mnogo puta, ti i mnogi drugi.

Challenger_
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije

#22227 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 17/09/2019 18:14

Bitanga i njegova administracija su direktno odgovorni za rušenje Libije, za razaranje Sirije. Za krvoproliće u Ukrajini i pretvaranja te zemlje u Evropsku Somaliju. Odgovoran je i odgovorni su za RAT U JEMENU i to je njihov legat, njihov IZGUBLJENI RAT. Pumpali su franšize AQ u Siriji, pumpali su ISIL, izazvali migrantsku krizu neviđenih razmjera i posljedično su odgovorni za Brexit i krizu unutar EU.

Ovaj haos sa migrantima, kako u BiH, tako širom Evrope je njihov i njegov lični legat.

Znaš ti to sve nego svojom drskom ignorancijom vučeš sve za nos.

Challenger_

#22228 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 17/09/2019 18:17

Ubuduće slična "pitanja" ignorišem.

______

zrakomlat

#22229 Re: IRAN

Post by zrakomlat » 17/09/2019 18:18

Kikibombona wrote:

Nema mira na BI dok se ne poniste britansko-francuske imperijalisticke granice. Suniti u Iraku i Siriji nikad nece pristati da budu podredjeni siitima i obratno.

Kada bi se povukle ovakve granice na BI bi zazivio mir

Image

.....
Ima li jos kakav izlaz na more za Kurdistan. Sjeverni Kipar im pripojiti pride. I Mali i Veliki Školj :D

General War

#22230 Re: IRAN

Post by General War » 17/09/2019 18:27

Challenger_ wrote:Bitanga i njegova administracija su direktno odgovorni za rušenje Libije, za razaranje Sirije. Za krvoproliće u Ukrajini i pretvaranja te zemlje u Evropsku Somaliju. Odgovoran je i odgovorni su za RAT U JEMENU i to je njihov legat, njihov IZGUBLJENI RAT. Pumpali su franšize AQ u Siriji, pumpali su ISIL, izazvali migrantsku krizu neviđenih razmjera i posljedično su odgovorni za Brexit i krizu unutar EU.

Ovaj haos sa migrantima, kako u BiH, tako širom Evrope je njihov i njegov lični legat.

Hooj ljebe :lol:

General War

#22231 Re: IRAN

Post by General War » 17/09/2019 18:34

AleksoMKD wrote:
славянин wrote: Prema preliminarnim podatcima dronovi sa eksplozivom su preletili preko sjevernog kuvajta iz Iraka i posle izvrsili napad na saudijsku rafineriju - dali je eksploziv zakacen pa ispusten iz dronova ili su dronovi bili u "samoubilackim" misijama ne zna se. Svi podatci (navodim iz stranih medija) govori da se radi o manjim dronovima koji lete izvan opsega radara a ne o "pravim" vojnim dronovima.

Image
Ovo izgleda stvarno precizno.

Ja sam cak mislio da su Huti jednostavno seli u pikap, parkirali par kilometara od rafinerije i daljinskim pilotirali nekoliko ovakvih ko ISIS u Siriji.

Image
:-)
Glupost, kakav to komercijalni dron ima toliki domet i domet upravljanja i jos da ga natovare explozivom?

Naslovnica

#22232 Re: IRAN

Post by Naslovnica » 17/09/2019 19:02

славянин wrote:
AleksoMKD wrote:Dali je napad izveden klasicnim "dron ispali raketu" ili "zakaci par kila plasticnog eksploziva na obican dron i iz obliznjeg automobila sleti na rafineriju i stisni dugme"?

Jer ako je ovo drugo bi bilo bas u skladu sa dosadasnjim ratom.
Prema preliminarnim podatcima dronovi sa eksplozivom su preletili preko sjevernog kuvajta iz Iraka i posle izvrsili napad na saudijsku rafineriju - dali je eksploziv zakacen pa ispusten iz dronova ili su dronovi bili u "samoubilackim" misijama ne zna se. Svi podatci (navodim iz stranih medija) govori da se radi o manjim dronovima koji lete izvan opsega radara a ne o "pravim" vojnim dronovima.

Image
Image
Image
Nema šanse da su bilo kakvi dronovi bili ovako hirurški precizni. Ovo je aśćare 'sami sebe', kako bi imali razlog za rokanje.

Kikibombona

#22233 Re: IRAN

Post by Kikibombona » 17/09/2019 19:11

zrakomlat wrote:Ima li jos kakav izlaz na more za Kurdistan. Sjeverni Kipar im pripojiti pride. I Mali i Veliki Školj :D
To je manje bitna stvar, oko granica se treba dogovoriti.

Irak je nemoguca drzava. Tamo mira nema od kada su Britanci nacrtali drzavu. Danas sije paradiraju Mosulom i Faludzom sa slikama Homeinija i drugom siitskom ikonografijom, u gradovima gdje nema siitske populacije. Vladaju silom, uz ogromnu vojno-policijsku prisutnost na svakom koraku. Velika mrznja i nepovjerenje. Drzava bez ikakve perspektive sa sve vecom populacijom koja ce u godinama pred nama biti sve siromasnija. Investicije su moguce samo u naftnom sektoru sto je vise nego nedovoljno za bilo kakav napredak.

Slicno je sa Sirijom. Nece se oporaviti za 200 godina. Propao projekat. Cim se uklone vojni punktovi teroristi ce sijati strah kao u Iraku.

Ista stvar sa ostalim drzavama BI. Imaju ljudski potencijal i resurse, ali nema normalizacije odnosa i sistema.

Challenger_

#22234 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 17/09/2019 19:16

Naslovnica wrote:Nema šanse da su bilo kakvi dronovi bili ovako hirurški precizni. Ovo je aśćare 'sami sebe', kako bi imali razlog za rokanje.
Bilo bi mjesta za takve špekulacije da nije bilo ranog priznanja od Huta:

Šta više, idu i dalje, upravo:
Međutim, najzanimljivije je upozorenje Huta stranim radnicima u KSA da "odmah napuste sva naftna postrojenja".Jemenske Houthi snage izdale su upozorenje stranim radnicima u Saudijskoj Arabiji da napuste sva naftna postrojenja pošto su ista "legitimne mete" koje bi mogle biti ponovno napadnute "u svakom trenutku".

Challenger_

#22235 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 17/09/2019 19:19

Kikibombona wrote:Nema mira na BI dok se ne poniste britansko-francuske imperijalisticke granice.
Britansko-francuske granice su imperijalističke a predložena izraelsko-američka mapa je neimperijalistička.

Logično.

jeza u ledja

#22236 Re: IRAN

Post by jeza u ledja » 17/09/2019 20:09

Challenger_ wrote:Bitanga i njegova administracija su direktno odgovorni za rušenje Libije, za razaranje Sirije. Za krvoproliće u Ukrajini i pretvaranja te zemlje u Evropsku Somaliju. Odgovoran je i odgovorni su za RAT U JEMENU i to je njihov legat, njihov IZGUBLJENI RAT. Pumpali su franšize AQ u Siriji, pumpali su ISIL, izazvali migrantsku krizu neviđenih razmjera i posljedično su odgovorni za Brexit i krizu unutar EU.

Znaci nije zapoceo nijedan od tih ratova. Pitanje je bilo koji je rat zapoceo. Obama nije zapoceo, a niti uticao znacajno ili uopste na zapocinjanje ijednog od tih ratova. Za razliku od tvog Putina, koji je zapoceo rat u Ukrajini, prije toga napadnuvsi Gruziju ili tvog Assada, koji je zapoceo rat nad vlastitim narodom, i to nakon sto su on i njegov otac nekoliko decenija handrili taj narod. Razni ratovi u Jemenu traju decenijama, a zadnji je koliko znam zapoceo tako sto su tvoji Huti odlucili da dignu halabuku.

Sto puta napisana laz i dalje ostaje laz.

Jedino drsko na ovoj i slicnim temama je sto je ti koristis za sirenje propagande kojekakvih diktarura, bez trunke stida. :wink:

Kikibombona

#22237 Re: IRAN

Post by Kikibombona » 17/09/2019 20:18

Challenger_ wrote:
Kikibombona wrote:Nema mira na BI dok se ne poniste britansko-francuske imperijalisticke granice.
Britansko-francuske granice su imperijalističke a predložena izraelsko-američka mapa je neimperijalistička.

Logično.
Mapu je nacrtao penzionisani americki pukovnik uz autorski teskt za jedne americke vojne novine. Dakle, ne radi se o zvanicnoj politici vec o tekstu i mapi jednog penzionisanog pukovnika.

http://armedforcesjournal.com/blood-borders/

Kurdi su se izgleda poigrali samo mapom koju sam iznad postavio, ovo je orginlna mapa pukovnika Ralfa Petersa.

Image

Mislim da je ovo odlican prijedlog koji bi doveo do mira na BI.

A ne mora biti ovako. Ja bih volio da ostanu sadasnje granice ali da unutar njih sve komponente budu zastupljene i zadovoljne. Volio bih da BI napravi uniju po uzoru na EU.

Zasto se to ne desava? I ja kako vidim, nema nikakvih naznaka da ce se desiti u skorijoj buducnosti. Turci ne zele da Kurdi budu politicki faktor u Turskoj. Asad ne zeli dijeliti moc, ne zeli demokratizovati Siriju. Siiti zele vise moci i veca prava u odnosu na sunite u Iraku. Suniti u Bahreinu ne zele dijeliti politicku moc sa siitima. Perzijanci ne dopustaju Beludzima, Arapima i Kurdima da imaju svoje politicke partije. Itd, itd. Dok je tako bice klaonica na BI.
Last edited by Kikibombona on 17/09/2019 20:30, edited 2 times in total.

Challenger_

#22238 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 17/09/2019 20:25

jeza u ledja wrote:...
Evo, semantika u odbrani sopstvene iluzije, voljene UBLEHE. Patetičan si.

Challenger_

#22239 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 17/09/2019 20:31

Kikibombona wrote:Dok je tako bice klaonica na BI.
Dok se ne ograniči skoro beskrajna moć prizemne ljudske kaste, kaste trgovaca-milijardera, čitav svijet će biti klaonica a ne samo BI.

Nadzornik

#22240 Re: IRAN

Post by Nadzornik » 17/09/2019 20:38

Challenger_ wrote: Dok se ne ograniči skoro beskrajna moć prizemne ljudske kaste, kaste trgovaca-milijardera, čitav svijet će biti klaonica a ne samo BI.

Od nas ce ostati samo "the walking dead".

Kikibombona

#22241 Re: IRAN

Post by Kikibombona » 17/09/2019 20:50

Challenger_ wrote:
Kikibombona wrote:Dok je tako bice klaonica na BI.
Dok se ne ograniči skoro beskrajna moć prizemne ljudske kaste, kaste trgovaca-milijardera, čitav svijet će biti klaonica a ne samo BI.
Sve sto sam naveo je produkt lokalnih kasti u svakoj od drzava BI
Turci ne zele da Kurdi budu politicki faktor u Turskoj. Asad ne zeli dijeliti moc, ne zeli demokratizovati Siriju. Siiti zele vise moci i veca prava u odnosu na sunite u Iraku. Suniti u Bahreinu ne zele dijeliti politicku moc sa siitima. Perzijanci ne dopustaju Beludzima, Arapima i Kurdima da imaju svoje politicke partije. Itd, itd.

Nije valjda Amerika kriva zato sto na BI sin nasljedjuje oca na vlasti i zato sto se manjinskim zajednicama osporava pravo na politicko organizovanje.

BI nece nikad napredovati dok krivce za jad i mizeriju traze u drugima.

jeza u ledja

#22242 Re: IRAN

Post by jeza u ledja » 17/09/2019 20:57

Challenger_ wrote:
jeza u ledja wrote:...
Evo, semantika u odbrani sopstvene iluzije, voljene UBLEHE. Patetičan si.
Dajes konstatacije koje ne znas argumentovati, jer argumenata nema. :wink:

Ne svrsavam na politicare poput vas ovdje, no jasno je da je tebi Trump dusa od covjeka u odnosu na "Obumbu". :wink:

Challenger_

#22243 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 17/09/2019 21:02

Sve si u pravu Ježu.
Kikibombona wrote:Nije valjda Amerika kriva zato sto na BI sin nasljedjuje oca na vlasti...
Saudijska Arabija? Emirati? Katar? Bahrein? Oman? Sve američka klijentela. Ali, nije uopšte riječ o Americi u mom upisu. Hajmo ovako.

Ti čekaj da pobijedi Rubio ( :lol: ), mene zaboravi, neću te kvotati, ne kvotaj me, Čelika ti.

Kikibombona

#22244 Re: IRAN

Post by Kikibombona » 17/09/2019 21:24

Challenger_ wrote:Sve si u pravu Ježu.
Kikibombona wrote:Nije valjda Amerika kriva zato sto na BI sin nasljedjuje oca na vlasti...
Saudijska Arabija? Emirati? Katar? Bahrein? Oman? Sve američka klijentela. Ali, nije uopšte riječ o Americi u mom upisu. Hajmo ovako.

Ti čekaj da pobijedi Rubio ( :lol: ), mene zaboravi, neću te kvotati, ne kvotaj me, Čelika ti.
U tim drzavama, kod tih plemena, vlast se naslijedjivala dok su Amerikom vladali Indijanci.

Nisu Amerikanci krivi zato sto su Arapi zaostali za razvijenim svijetom.

Nije Amerika kriva zato sto Iran i Turska osporavaju pravo mnjinskim zajednicama na politicko organizovanje.

I nije im niko kriv. Za sve su sami krivi.

Challenger_

#22245 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 17/09/2019 21:29

U svom inicijalnom komentaru ni pod razno nisam pomenuo USA. Ne znam otkud ti potreba da braniš nekoga koga nisam ni pomenuo. Fercera na gay-fascinaciju.

Popusti, Tita ti.

jeza u ledja

#22246 Re: IRAN

Post by jeza u ledja » 17/09/2019 21:29

Challenger_ wrote:Sve si u pravu Ježu.
Takoe Krimska Plazo, pojela maca jezik. Hajde sad po nove upute pa nam se javi.

Point.

#22247 Re: IRAN

Post by Point. » 17/09/2019 21:36

Na kakvim si ti bobama, da mi je znati. Kakve gluposti i neistine pišeš, bude li te imalo sramota.

Challenger_

#22248 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 17/09/2019 21:43

Nešto drugo mi sada pada na pamet. Moja prva potraga za poslom. Dva online konkursa, jedan u jednoj banci, drugi u kodnoj kući za osiguranje. Banka me ne pozove na razgovor a ta osiguravajuća kuća, pozove. Pošalju me na Bjelašnicu sa još izabranih ljudi na, ne znam kako da to nazovem, eliminatorni seminar. Odem. Prvi dan, prvi čas, predavanje na engleskom drži jedan Švabo, Austrijanac, srednjih godina, na engleskom jeziku. Lik počne predavanje sa svojim slajdovima kada je imao 22-23 godine i bio drot ( :lol: ) u Austriji. Pokazuje neki maleni stančić, neki prastari Golf jedan i to je to. Onda je, je li, odlučio da postane bogat pa je prešao da radi za osiguravajuću kuću, BAŠ TU, u kojoj sam ja konkurisao. Sad idu slajdovi sa sadašnjim imovinskim stanjem: OGROMNA KUĆA sa bazenom i velikim imanjem, kuća u Španiji, kuća u Meksiku, najnoviji Jaguar i tako u tom stilu. Kaže lik, "znate li kako sam ja ovo postigao"? Ljudi šute. Ponovi glasno pitanje: "znate li kako sam ja ovo postigao"? Opet tišina. A onda zaurla: KAKO SAM JA OVO POSTIGAO!?! A onda dvorana, stidljivo: How? Kako? Dere se: "Jer volim novac"! "Volite li vi novac"? Tiho: "volimo"? "Još glasnije": "Volimooooo", još glasnije: "Volimooooo..."

Kaže, "biće nešto od vas".

:lol:

Jedva sam sačekao pauzu da razgulim nazad kući.
Last edited by Challenger_ on 17/09/2019 21:47, edited 1 time in total.

Challenger_

#22249 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 17/09/2019 21:47

Sad možeš zamisliti psihologiju tog lika koga ni pod razno ne zanima socijalni aspekt niti društvo u cjelini već samo broj likova koje ćeš nahvatati na osiguranje ili privatne penzione fondove bez ikakve trajne pravne garancije. Kako tek rezonuju likovi koji su vlasnici hedge fondova. Kada se ta klasa - mislim samo na sebe i svoju guzicu likova - dohvati kreiranja globalne politike, onda imamo ovo što danas gledamo: nered i haos.

Te debile i njihovu moć treba maksimalno limitirati.

vivaldi

#22250 Re: IRAN

Post by vivaldi » 17/09/2019 22:04

kako god, ovo sto se desilo je veliki uspjeh irana. za ove saudijske beduine covjek nema nikakvog komentara. ni poslije 5 dana oni ne mogu da skontaju ni sta ih je pogodilo ni odakle je doslo, a strefile ih desetine projektila u srce najbitnije infrastrukture :-) :-)

mislim da onaj mali zajebani princ sada ne smije vise zanociti dvaput na istom mjestu...mogu misliti kako mu je sujeta povrijedjena..pitanje je samo na kome ce iskaliti sada svoj bijes.

pa ovi lelemudani kad bi zakuhali sa izraelom bili bi prekucani za 24 sata..

Post Reply