IRAN

славянин

#18426 Re: IRAN

Post by славянин » 21/05/2019 21:33

Da bas cudno sto nisu ceremoniju kakvu uprilicili prije nego ga stave u kakav mauzolej...

Swimming with the fishes :D

Challenger_
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije

#18427 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 21/05/2019 21:33

salik79 wrote:Zato su ga i "bacili u more". Bez pompe i svjedoka. :lol:

Ali, kada Ameri kazu da je to tako, onda je to tako. :oops:
Image

:pisnuo:

Challenger_

#18428 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 21/05/2019 21:36

Cure im info na sve strane: FBI whistle-blower, zvaničnici pakistanske obavješajne službe, MI6 agenti koji su bili na dženazi plus Rusi. Lik umro u decembru 2001, u Azerbejdžanu.

Challenger_

#18429 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 21/05/2019 21:37

Izvinjavam se na off-u, bilo je jače od mene.

______

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#18430 Re: IRAN

Post by japin_mutapi » 21/05/2019 23:12

kakvi ste vi kraljevi
ja se vama divim

walk_M-A-N

#18431 Re: IRAN

Post by walk_M-A-N » 22/05/2019 12:39

https://original.antiwar.com/Peter_Crow ... with-iran/

https://news.antiwar.com/2019/05/20/con ... -in-syria/
Potpisali kažu pismo. Nisu ni morali čitati, čim je AIPAC, gazdino se ne odbija.

https://news.antiwar.com/2019/05/21/us- ... -measures/
Ma hajde. Samo stavio Boltona i Pompea da odrade rat.

https://fair.org/home/media-setting-up- ... onfronted/
Mediji i njihovi malobrojni vlasnici vole rat i prave ga.

muzicar_iz_parka

#18432 Re: IRAN

Post by muzicar_iz_parka » 22/05/2019 18:34

Ispunio je Gadaffi sta du od njega trazili, obustavio nuklearni program, pa vidimo kakav je prosperitet dozivjela Libija par godina nakon toga.

insomnia78

#18433 Re: IRAN

Post by insomnia78 » 22/05/2019 18:45

Ljudi vi ste usljed svih ovih proksi ratova i ratića zaboravili kako izgleda kad USA udari punom snagom mornarice i avijacije a ovdje ako udare to ce biti na maksimum

Kikibombona

#18434 Re: IRAN

Post by Kikibombona » 22/05/2019 19:37

Oglasila se iranska opoziciona stranka glede tenzija na relaciji Iran - Amerika

- necemo mirno sjediti ako dodje do rata, imamo vlastiti plan i politiku
- ako izbije rat mozemo formirati demokratski blok u borbi protiv iranskog rezima
- potrebno je uzeti u obzir sva obiljezja iranskog drustva, osigurati prava svih ljudi bez obzira na nacionalnu ili etnicku pripadnost
- Iran i Amerika se bore za vlastite interese a ne interese iranskih naroda
- pritisci vojske na drustvo su povecani nakon proglasenja IRGC teroristickom organizacijom
- iranski rezim nece odustati od pritiska na drustvo, a razina siromastva u Iranu nikad nije bila veca
- kroz militarizaciju i zastrasivanje drustva Iran pokazuje da ne odustaje od represivne politike

http://www.rudaw.net/english/middleeast/iran/22052019

aerodinamika

#18435 Re: IRAN

Post by aerodinamika » 22/05/2019 20:00

izvoz iranske nafte pao na na rekordno niski nivo, cak je i turska obustavila uvoz
https://www.index.hr/vijesti/clanak/opa ... 86433.aspx
https://www.reuters.com/article/iran-oi ... SL5N22W3GK

Prior to May 2018, when the U.S. pulled out of the Iran nuclear accord, Turkey imported an average of 912,000 tonnes of oil a month from Iran, or 47% of its total imports.
In the four months since November 2018, when the U.S. imposed sanctions and granted the limited waivers, Turkey imported an average of 209,000 tonnes of Iranian oil, or 12% of its total imports, according to Reuters calculations based on regulatory data.
Turkey has closed its ports to Iranian oil, fully complying with U.S. sanctions
According to Refinitiv tracking data, no tankers loaded in Iran have arrived at Turkish ports so far in this month.

Challenger_

#18436 Re: IRAN

Post by Challenger_ » 22/05/2019 22:31

aerodinamika wrote:
Sasvim očekivano.

славянин

#18437 Re: IRAN

Post by славянин » 22/05/2019 22:46

Challenger_ wrote:
aerodinamika wrote:
Sasvim očekivano.
Zar nije prica do juce da se Iran Rusija i Turska ljube u veselom kolu :lol: sta bi sale a :D

Kikibombona

#18438 Re: IRAN

Post by Kikibombona » 22/05/2019 23:25

славянин wrote:Zar nije prica do juce da se Iran Rusija i Turska ljube u veselom kolu :lol: sta bi sale a :D
Ekipa u Ibn Sini i Mula Sadri na aparatima.

Salik jos nije smogao snage protekfiriti Muktadu al-Sadra jer je rekao da Iran ne racuna na njih u slucaju sukoba. :D

A sad i Turci izdase.

...

Neka Hamnei podvije rep i nazove Trampa, to je najbolje sto moze uraditi za Iran.

salik79

#18439 Re: IRAN

Post by salik79 » 23/05/2019 00:20

Kikibombona wrote:
славянин wrote:Zar nije prica do juce da se Iran Rusija i Turska ljube u veselom kolu :lol: sta bi sale a :D

Salik jos nije smogao snage protekfiriti Muktadu al-Sadra jer je rekao da Iran ne racuna na njih u slucaju sukoba. :D

A sad i Turci izdase.

...

Neka Hamnei podvije rep i nazove Trampa, to je najbolje sto moze uraditi za Iran.
Mozes mislit' kol'ko ekipu iz Mula Sadra i Ibn Sine interesuje ovaj forum :lol:

Salik nije tekfirdzija i ne tekfiri, to rade likovi na koje ti otkidas. Nisam naisao na stav Muqtade po tom pitanju. Jedino ako cemo vjerovati tebi i tvojim izvorima. Ali zato znam stav glavnih/krovnih predstavnika siita i sunita u Iraku.

Turska nije izdala, nego igra dupli pas, kao i do sada. Brod plovi prema Turskoj, izgasi transponder i pristane gdje? Turska ce, povremeno, zvanicno igrati po pravilima Amera, a nezvanicno nastavlja kao i do sada. Zivi bili pa vidjeli. ;-)

славянин

#18440 Re: IRAN

Post by славянин » 23/05/2019 00:22

salik79 wrote:
Kikibombona wrote:

A sad i Turci izdase.

...

Salik nije tekfirdzija i ne tekfiri, to rade likovi na koje ti otkidas. Nisam naisao na stav Muqtade po tom pitanju. Jedino ako cemo vjerovati tebi i tvojim izvorima. Ali zato znam stav glavnih/krovnih predstavnika siita i sunita u Iraku.

Turska nije izdala, nego igra dupli pas, kao i do sada. Brod plovi prema Turskoj, izgasi transponder i pristane gdje? Turska ce, povremeno, zvanicno igrati po pravilima Amera, a nezvanicno nastavlja kao i do sada. Zivi bili pa vidjeli. ;-)

:lol: I niko ne primjeti tanker od 300 000 tona kako je nestao :lol: :pisnuo:

O da jos ono znam da si strog po pitanju gramatike pa :

"IZGASI" :lol:

salik79

#18441 Re: IRAN

Post by salik79 » 23/05/2019 00:24

US pursues Iranophobia to milk Arab regional states: Iran cmdr.
https://www.presstv.com/Detail/2019/05/ ... nald-Trump

Dobro im je rek'o Trump, da bez njih se ne bi ni heftu odrzali na vlasti.

salik79

#18442 Re: IRAN

Post by salik79 » 23/05/2019 00:28

славянин wrote:
salik79 wrote:
Kikibombona wrote:

A sad i Turci izdase.

...

:lol: I niko ne primjeti tanker od 300 000 tona kako je nestao :lol: :pisnuo:

O da jos ono znam da si strog po pitanju gramatike pa :

"IZGASI" :lol:
I? Sta ce, ako ga i primjeti? Je li neko provjerio da je pristao?!

Opet letia pred rudu :oops: :roll:

Image

славянин

#18443 Re: IRAN

Post by славянин » 23/05/2019 00:43

salik79 wrote:

Image
Sta ce ako ce, lazes sebe sto je uredu ali nije uredu da lazes druge - brodovi sa naftom ne mogu tek tako UGASITI transporder i pristati u luku :lol: Kao turci odbijaju da prihvate naftu ali ce iranski brodovi ici pa ce UGASITI transporder i tako ce da sakriju cinjenicu da Iran dostavlja naftu turskoj :D - sve to kroz mediteran pored koliko americkih i saveznickih brodova - koji nece primjetiti kada ovi UGASE transporder.

Ovo IZGASITI to mozes u kos sa onim KARANJEM jer ja gdje sam odrastao drugacije se prica :D , inace se smatra barem odakle sam ja da kad neko kaze IZGASITI da je "seljak" :D

Insala bit ce to dobro ;-) :D

espn

#18444 Re: IRAN

Post by espn » 23/05/2019 00:48

Iran učetvorostručio obogaćenje urana.

https://youtu.be/Hy7-1beJLD4

salik79

#18445 Re: IRAN

Post by salik79 » 23/05/2019 00:49

славянин wrote:
salik79 wrote:

Image
Sta ce ako ce, lazes sebe sto je uredu ali nije uredu da lazes druge - brodovi sa naftom ne mogu tek tako UGASITI transporder i pristati u luku :lol: Kao turci odbijaju da prihvate naftu ali ce iranski brodovi ici pa ce UGASITI transporder i tako ce da sakriju cinjenicu da Iran dostavlja naftu turskoj :D - sve to kroz mediteran pored koliko americkih i saveznickih brodova - koji nece primjetiti kada ovi UGASE transporder.

Ovo IZGASITI to mozes u kos sa onim KARANJEM jer ja gdje sam odrastao drugacije se prica :D , inace se smatra barem odakle sam ja da kad neko kaze IZGASITI da je "seljak" :D

Insala bit ce to dobro ;-) :D
Zvanicno, brod nije pristao u luku, nezvanicno jeste. Ko to moze osporiti, ili potvrditi? Samo ti to ne razumijes. Jeste, tumaraju americki brodovi bespucima sredozemlja i u svakom momentu znaju gdje je koji brod. I to oni brodovi koji nisu znali razliku izmedju borbenog i putnickog aviona. Tako, barem, tvrde. :roll:

Da, mi smo seljaci, samo si ti gradjanin. I to gradjanin na kvadrat. Ti si nesto kao onaj sto je vozio u suprotnom smijeru na autoputu i cudio se koliko je budala na tockovima.

славянин

#18446 Re: IRAN

Post by славянин » 23/05/2019 00:50

espn wrote:Iran učetvorostručio obogaćenje urana.

https://youtu.be/Hy7-1beJLD4
Taman da i Evropa se vrati u liniju - priznajem nisam ocekivao da ce Iranci to uraditi ali izgleda, da su malo krenuli da se zanose :D

славянин

#18447 Re: IRAN

Post by славянин » 23/05/2019 00:54

salik79 wrote:
Zvanicno, brod nije pristao u luku, nezvanicno jeste. Ko to moze osporiti, ili potvrditi? Samo ti to ne razumijes. Jeste, tumaraju americki brodovi bespucima sredozemlja i u svakom momentu znaju gdje je koji brod. I to oni brodovi koji nisu znali razliku izmedju borbenog i putnickog aviona. Tako, barem, tvrde. :roll:

Da, mi smo seljaci, samo si ti gradjanin. I to gradjanin na kvadrat. Ti si nesto kao onaj sto je vozio u suprotnom smijeru na autoputu i cudio se koliko je budala na tockovima.
Zvanicno :lol: Pa jel te makar stid sto to poturas, mediteran se nadzire i to veoma dobro posebno dio od sueza do grcke - tanker od 300 000 tona ne moze maknuti da ga ne opaze, A brodovi itekako tumaraju.

Nego Turska je zatvorila luke nema - njema :D , sada evo Iran oce da obogacuje uranijom preko dogovora - taman linija koju je evropa postavila.Sada bi stvari mogle postati ozbiljne.

Ja kazem da se tako govorilo gdje sam ja odrastao "karanje" nikad u zivotu nisam cuo ali eto moram karat profesoricu bos.jezika. :D a Izgasiti znam da su mislim da su oni iz kalesije govorili :D

salik79

#18448 Re: IRAN

Post by salik79 » 23/05/2019 01:06

славянин wrote:
salik79 wrote:

Zvanicno :lol: Pa jel te makar stid sto to poturas, mediteran se nadzire i to veoma dobro posebno dio od sueza do grcke - tanker od 300 000 tona ne moze maknuti da ga ne opaze, A brodovi itekako tumaraju.

Nego Turska je zatvorila luke nema - njema :D , sada evo Iran oce da obogacuje uranijom preko dogovora - taman linija koju je evropa postavila.Sada bi stvari mogle postati ozbiljne.

Ja kazem da se tako govorilo gdje sam ja odrastao "karanje" nikad u zivotu nisam cuo ali eto moram karat profesoricu bos.jezika. :D a Izgasiti znam da su mislim da su oni iz kalesije govorili :D
Evo, dobro, opazili ga. I? Sta? Turci kazu - nije pristao. Zasto niko ne zna gdje je brod otisao, ako sve nadziru, nego pretpostavljaju da je "skrenuo" za Siriju?!

Ti za sto-sta nisi cuo, ali nije ti ni za zamjeriti. Rodjen u toku, ili nakon rata, sa uciteljicama, nastavnicima i profesorima koji nisu ni imali adekvatnu strucnu spremu. A o okolini je smijesno i pricati. Da ne spominjem lektire i ostalu literaturu. Ti si, u sustini, nenacitan covjek, zeljan nekakvog virtualnog dokazivanja, a ni sam ne znas odakle si supalj.

славянин

#18449 Re: IRAN

Post by славянин » 23/05/2019 01:11

salik79 wrote:
Evo, dobro, opazili ga. I? Sta? Turci kazu - nije pristao. Zasto niko ne zna gdje je brod otisao, ako sve nadziru, nego pretpostavljaju da je "skrenuo" za Siriju?!

Ti za sto-sta nisi cuo, ali nije ti ni za zamjeriti. Rodjen u toku, ili nakon rata, sa uciteljicama, nastavnicima i profesorima koji nisu ni imali adekvatnu strucnu spremu. A o okolini je smijesno i pricati. Da ne spominjem lektire i ostalu literaturu. Ti si, u sustini, nenacitan covjek, zeljan nekakvog virtualnog dokazivanja, a ni sam ne znas odakle si supalj.
Pa sto onda da kriju ? Kada ce biti ionako primjeceni ako Iran bude slao naftu ?? Zasto onda sada odbijaju da je kupuju ???? Logika ti je... :lol:

Skrenuo brod a radari na Kipru,u Izraelu na Kritu i americke AEGIS krstarice ga nisu primijetile i pokoja podmornica - a svi u lukama sute i prave se ludi.Evo ti jedna kapa od aluminijske folije - magistrirao si.

Prije prije rata , cuva se jos rodni list sa 6 baklji :wink: :D "Karati" "izgasis" :lol: da to je za pismene - sta cu ja kad sam nepismen i dokazujem se na forumu :lol:

salik79

#18450 Re: IRAN

Post by salik79 » 23/05/2019 01:22

славянин wrote:
salik79 wrote:

Pa sto onda da kriju ? Kada ce biti ionako primjeceni ako Iran bude slao naftu ?? Zasto onda sada odbijaju da je kupuju ???? Logika ti je... :lol:

Skrenuo brod a radari na Kipru,u Izraelu na Kritu i americke AEGIS krstarice ga nisu primijetile i pokoja podmornica - a svi u lukama sute i prave se ludi.Evo ti jedna kapa od aluminijske folije - magistrirao si.

Prije prije rata , cuva se jos rodni list sa 6 baklji :wink: :D "Karati" "izgasis" :lol: da to je za pismene - sta cu ja kad sam nepismen i dokazujem se na forumu :lol:
Zvanicno ne kupuju, nezvanicno kupuju. Znam da je to pretesko za tebe. I sta vele ti silni, gdje pristade brod?

Devedesete rodjen, sustinski nista ne mijenja. Da si citao lektire, kao sto smo mi, ti izrazi bi ti bili sasvim uobicajeni. Ali, kome ja govorim - liku kome je "podnizavanje" standardni rjecnik. :-)

Post Reply