Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#18426 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by video »

Pala vlast u Crnoj Gori, Dritan Abazović je ponovo ključni faktor
https://www.klix.ba/vijesti/regija/pala ... /220204028

Putuj igumane :izet:
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#18427 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by fosna2014 »

llull wrote: 30/08/2020 22:30 Image
Nece Dritan uz Mila, mislim da nema ni 1% sanse za to
Da se prisjetimo … 30.08.2020
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#18428 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RtrnOfSalisbury »

...pu jeb... tolko se napatili da izaberu expertnu vladu i sad? mijenjaj, motaj, rusi ...sace izabrat neexpertnu vladu :?:
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#18429 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Sta je ovo? :lol:

Nigdje nikog? :mrgreen:

A ocekivao sam bar petoricu sa tetovazom Dritan2020... :pisnuo:
zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#18430 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zavrzlama »

Stab prelazi na teren CG,BIH preuzima covic,dok dodik zalijeci rane....pa opet iznova....
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#18431 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bossona »







Vatromet obasjao Podgoricu i druge gradove: “Nek’ je vječna evropska Crna Gora”
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#18432 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

Malo Amerika pokazuje misice... pa sta ste mislili, da mozete neograniceno srbovati u jednoj clanici NATO? Mozes koliko hoces, ali ne mozes dokle hoces :izet:
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2708
Joined: 14/12/2005 21:21

#18433 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by jednonogi_Jack »

Nama je kriv Zdravko Krivokapić, čovek kojeg smo zajedno sa SPC episkopima i sveštenicima, kao totalnog anonimusa, izvukli iz prašnjavag kabineta i postavili ga da bude prvi na izbornoj listi”, kazao je Knežević. :-)
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#18434 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sime_cipol »

Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18435 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Čestitam svim dobrim ljudima pad 42-e Vlade CG. :thumbup:
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18436 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#18437 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Sarajmen wrote: 04/02/2022 17:11 Milan Knežević: Ako narodna volja ne bude poštovana, slede protesti
Image
PODGORICA – Predsednik Demokratske narodne partije i jedan od lidera Demokratskog fronta Milan Knežević označio je danas aktuelnog premijera Zdravka Krivokapića i potpredsednika vlade Dritana Abazovića, kojeg je nazvao premijerovim „albanskim bratom” odgovornima za pad ove vlade.

U nadahnutomm desetominutom obraćanju poslanicima, Milan Knežević je rekao da je Demokratski front bio taj koji je Krivokapića predložio za mandatara i podsetio na izbornu noć 30. avgusta 2020., kada su nakon svrgavanja DPS-a posle 30 godina vlasti u Crnoj Gori pevalo: „Nek' se čuje sa nebesa, nema više DPS-a”.

Istakao je međutim da je to očito bio samo „san letnje noći”, jer se, primetio je, sada peva: „Nek se čuje sa nebesa, sve je više DPS-a, više supe manje mesa”.

Knežević je podsećajući na vreme formiranje ove vlade rekao da su upravo Krivokapić i Abazović napravili savez protiv DF-a u manastiru Ostrog, ubeđivanjem da će upravo „Dritan štititi interes Srba, srpskih manastira u Crnoj Gori”, a pominjala se, kazao je, i srpska trobojka do Prizrena.

„Nije Dritan kriv, jer smo ukazali da Dritan neće štititi interese Srba. Nama je kriv Zdravko Krivokapić, čovek kojeg smo zajedno sa SPC episkopima i sveštenicima, kao totalnog anonimusa, izvukli iz prašnjavag kabineta i postavili ga da bude prvi na izbornoj listi”, kazao je Knežević.

Tada se, kazao je, znalo sa kim se ide u koaliciju i ko su oni koji čine Demokratski front, ali je Krivokapić jutro po izboru za premijera sa buketom cveća otišao kod jedne ambasadorke nepozvan i poljubio vrata.

„Tada nam je poručio da je do juče bio sa nama, a da od tada više nije”, rekao je Knežević.

„Neki su išli toliko daleko da su nam objašnjavli da previše srbijumo i da ćemo u određene ambasade na kafu i čaj u zakazano vreme morati da idemo u užim odelima i manjim brojem cipela, da bismo postali „in”. Neki su mi predlagali da nadogradim kosu i stavim neke naočare da ličim na Novaka Kilibardu, jer je samo on je za njih idealni profil za člana vlade”, rekao je iročnično Knežević.

Mitropoitu Afilohiju i Joanikiju su, kazao je, ukazali da Dritan neće štiti interese srpskog narod i da u Crnoj Gori nijedan Srbin neće biti u bezbednosnim strukturama.

Knežević je istakao i da je potpuna neistina da je Krivokapić doneo pobedu Demokratskom frontu, jer taj savez je, podsetio, pobedio i na izborima 2016., kada je morao da bude izmišljen državni udar da bi se pobeda zataškala, a Mandić i on budu optuženii za taj izmišljeni državni udar.

Na izborima 2020. pobedili smo upravo mi ovako, kako je rekao, „sedi, ćelavi, krezavi sa šrafovima u ramenima” pobedili DPS.

„Abazović želi da smeni Krivokapića, Krivokapić želi da smeni Abazovića i sada kada treba ovde da se suoče pred javnošću i nama nema ni jednog ni drugog”, rekao je Knežević.

Istakao je da Demokratski front šalje poruku da se sa njima može razgovarati na ravnopravnim osnovama i poručio da više nema ucenjivanja i targetiranja.

„Ako želite da sačuvate izbornu volju morate da razgovarate sa nama, a ako ne želite evo vam DPS, a mi ćemo da pokrenemo vaninstitucionalne borbe i ponesemo bajrak otpora protiv prekrajanja izborne volje građana”, poručio je Knežević i upitao zašto Srbi ne mogu da budu clanovi vlade, a Bošnjaci ili drugi predstavnici manjina mogu.

„Niti smatram da sam posebniji ni da sam bolji, ali ni da sam gori od Bošnjaka ili bilo koga drugog. Neću dozvoliti da se Srbi označe kao neprijatelji Crne Gore, ona je moja država koliko i vaša, ni centimitar manje ni centimentar više”, rekao je Knežević.

Poručio je da Demokratski front neće dozvoliti da Crna Gora bude država samo jednih, ali i da nikada, kako je kazao, neće učestvovati u „političkom svingeraju” sa DPS-om. Poručio je građanima da Demokratski front nikada neće izdati volju građana i dodao da će doći vreme kada će se videti „ko je vera, a ko nevera”.
Ovaj k'o neki Gebelsov Fric. :lol:
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#18438 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ljubicasti limun »

A da su 90te stali na stranu ostalih republika bivse Ju, a ne uz Srbiju, cime su dali legitimitet Milosevicu i njegovim zahtjevima za navodno ocuvanje Ju i opet dajuci legitimitet JNA da napada ostale republike i ucestvujuci u tim napadima, sad bi imali obraz i rijesili se srpskih nacionalista. Srbija ne bi mogla raditi sranja u 4 drzave odjednom. Ovako joj je CG davala zaledjinu u kljucnom periodu.

Sad jbg moraju proci ono sto smo i mi i sto i mi prolazimo. Puno srece.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18439 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

ljubicasti limun wrote: 05/02/2022 09:47 A da su 90te stali na stranu ostalih republika bivse Ju, a ne uz Srbiju, cime su dali legitimitet Milosevicu i njegovim zahtjevima za navodno ocuvanje Ju i opet dajuci legitimitet JNA da napada ostale republike i ucestvujuci u tim napadima, sad bi imali obraz i rijesili se srpskih nacionalista. Srbija ne bi mogla raditi sranja u 4 drzave odjednom. Ovako joj je CG davala zaledjinu u kljucnom periodu.

Sad jbg moraju proci ono sto smo i mi i sto i mi prolazimo. Puno srece.
Milošević je imao potpunu kontrolu nad politikom Crne Gore od AB revolucije do kraja rata u BiH. To je bila neka sreća u nesreći jer bi inače i CG isto prošla kao i BiH. Ovako smo deceniju kasnije, ali bez rata i bez stvaranja Republike Srpske u CG, obnovili nezavisnost.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18440 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Maja Jovanović izabrana za v.d. vrhovnog državnog tužioca

Komentari na nacističkom in4s portalu:

Image

Ja kad ne znam je li neko/nešto dobro ili loše za Crnu Goru podjem na taj nacistički portal i ako vidim da plaču onda je dobro za Crnu Goru. :thumbup:
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#18441 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sime_cipol »


:D
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18442 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Image
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#18443 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

sime_cipol wrote: 05/02/2022 15:16
:D
Zamolio bi prije postavljanja pjesama dotičnog pjevaća da se prevashodno provjeri njegov umjetnički opus.
Hvala!
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#18444 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by laik1981 »

User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#18445 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sime_cipol »

trocadero wrote: 05/02/2022 17:41
sime_cipol wrote: 05/02/2022 15:16
:D
Zamolio bi prije postavljanja pjesama dotičnog pjevaća da se prevashodno provjeri njegov umjetnički opus.
Hvala!
Boli me za njegov umjetnički opus :D
Pjesma mi se svidja. Kao sto ima pjesama od Thompsona da mi se svidja, od Riblje Corbe, Neleta...
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#18446 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

O.K :D
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#18447 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ljubicasti limun »

Stari_Crnogorac wrote: 05/02/2022 15:03
ljubicasti limun wrote: 05/02/2022 09:47 A da su 90te stali na stranu ostalih republika bivse Ju, a ne uz Srbiju, cime su dali legitimitet Milosevicu i njegovim zahtjevima za navodno ocuvanje Ju i opet dajuci legitimitet JNA da napada ostale republike i ucestvujuci u tim napadima, sad bi imali obraz i rijesili se srpskih nacionalista. Srbija ne bi mogla raditi sranja u 4 drzave odjednom. Ovako joj je CG davala zaledjinu u kljucnom periodu.

Sad jbg moraju proci ono sto smo i mi i sto i mi prolazimo. Puno srece.
Milošević je imao potpunu kontrolu nad politikom Crne Gore od AB revolucije do kraja rata u BiH. To je bila neka sreća u nesreći jer bi inače i CG isto prošla kao i BiH. Ovako smo deceniju kasnije, ali bez rata i bez stvaranja Republike Srpske u CG, obnovili nezavisnost.
Vidim kako ste nezavisni.

I ovo je slicno onom kad se Austrija naziva(la) prvom njemackom zrtvom. Milosevic nije imao potpunu kontrolu nad narodom kao ni Hitler sto nije imao potpunu kontrolu nad Austrijancima. Odvise revno su i oni i vi podrzavali neke stvari tada.
Drago mi je sto ste dosli tobe, sto bi mi u BiH rekli, mada ste to vise zbog pragmaticnih, nego zbog ideoloskih razloga. Ali svakako jeste i to je najbolja stvar. No, konsekvence se moraju podnijeti i rijesiti. Ja vam zelim zaista puno srece u tome i istrajnosti, i radi vas i radi cijelog regiona, mada je steta sto vam je promjena svijesti dosla 30 god kasnije.
Inko86
Posts: 9
Joined: 05/02/2022 20:55

#18448 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Inko86 »

Jaka Crna Gora je u Bosnjackom interesu. Bosnjaci imaju u poredjenju sa malim Crno Gorcima ogroman lobij, ogromnu dijasporu. I mislim da se dio toga treba staviti i u sluzbu Crne Gore. Crna Gora je definitivno jedina prijateljska drzava u direktnom okruzenju.
User avatar
Leverage
Posts: 9468
Joined: 27/05/2018 16:32

#18449 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Leverage »

Odnosno ono u Crnoj Gori što nije u službi "srpskog sveta".

U našem najboljem interesu je da Crna Gora i Makedonija uspiju kao države i to ne kao konsocijacijske nego baš kao unitarne, kakve i jesu.
Inko86
Posts: 9
Joined: 05/02/2022 20:55

#18450 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Inko86 »

Leverage wrote: 05/02/2022 21:45 Odnosno ono u Crnoj Gori što nije u službi "srpskog sveta".

U našem najboljem interesu je da Crna Gora i Makedonija uspiju kao države i to ne kao konsocijacijske nego baš kao unitarne, kakve i jesu.
Vrlo je naivno ocekivati da se moze ikakav "srpski svet" stvoriti na balkanu kada je jasno da je to suprotno interesima i SAD-a i Velike Britanije i Turske ali i Njemacke. Srpski svet su zelje ferarija sa mogucnostima fica.

Pitnanje je sada samo hoce li srpski svet u ovom sledecem hladnom ratu sa Rusijom izaci cijel ili ce izgubiti Sandzak i Vojvodinu te Presevsku dolinu. Ameri su zemlje od 50-80 miliona stanvonika unistavali radi lojalnosti Rusima. Pogledajmo samo Egipat i Jun Kipur rat. Nesto ne mislim da ce se Srbi zaustaviti na vrijeme.
Post Reply