Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#17826 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

E čuj 50-ak ofšor preduzeća povezanih sa Blažom i Milom. :lol: Pa morate li uvijek na sve dodati x10

Milu Đukanoviću niko za sve ove godine nije uspio naći niti jednu nekretninu, niti jedan račun, niti jedan euro. Ove kompanije koje se spominju u Panama papirima su crnogorskoj javnosti poznate odranije, ima 10 godina, ali nigdje nijednog računa.

Da, Siniša Mali ima stanove u Bugarskoj, i to je potkrijepljeno čistim dokazima, transakcijama i vlasništvom. Neuporedivo u odnosu na Đukanovića.
TamaraTaca wrote: 09/10/2021 15:01 Samo, vaša mržnja, je tako velikaaaa. Leksilijum je za to dobra stvar. ;)
I na kraju, stara dobra zamjena teza. Ne idemo mi po crnogorskim i srbijanskim forumima da se ubjeđujemo. Mi smo ovdje svoji na svom. Toliko o mržnji.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17827 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Hoće li ono Lesandri njegovi Cetinjani podići spomenik?
un flic
Posts: 101
Joined: 16/12/2009 10:01

#17828 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by un flic »

RunnerX wrote: 09/10/2021 22:21
Milu Đukanoviću niko za sve ove godine nije uspio naći niti jednu nekretninu, niti jedan račun, niti jedan euro. Ove kompanije koje se spominju u Panama papirima su crnogorskoj javnosti poznate odranije, ima 10 godina, ali nigdje nijednog računa.

I na kraju, stara dobra zamjena teza. Ne idemo mi po crnogorskim i srbijanskim forumima da se ubjeđujemo. Mi smo ovdje svoji na svom. Toliko o mržnji.
Ne postoje srpski, hrvatski i bosanski forumi. Govorimo istim jezikom, a kad se registrujemo ne saljemo kopiju pasosa niti upisujemo rubriku nacionalnost. Osim toga, ja ne znam da postoji iole znacajan forum u exYu, a da na njemu nema bar malo i drugih naroda (meni licno je interesantnije izaci iz zone komfora i pisati tamo gde sam u manjini).

Sto se tice Mila i njegovih kradja, iskreno, jebe mi se. To je na crnogorskom gradjanima da iznesu na cistac, i mislim da ce za to imati snage (imaju dovoljno hrabrih ljudi opsednutih pravdom).

Naravno da se ovde svrstavamo po necemu drugom. DPS-ova politika je bila duboko antisrpska, i sve vise (nepotrebno) postajala takvom kako je odmicalo vreme od referenduma. I jasno da ce, osim par placenih ili puknutih s mozgom javnih licnosti iz Srbije, Srbi, bilo iz CG ili odnekle drugde, listom biti protiv Mila. Isto tako, jasno je da ce bas takva politika izazivati simpatije kod Bosnjaka, jer je Milova Crna Gora vrlo slicna zamisljenoj idealnoj Bosni prosecnog Bosnjaka kad se radi o odnosu prema Srbima (a u BiH, i prema Hrvatima). Milo je zbog toga Bosnjacima drazi nego Zeljko Komsic i Bogic Bogicevic zajedno i zato je njegov poraz proslog avgusta bio skoro pa ravan nacionalnoj tragediji i izazvao histeriju u medijima (secam se da je ona plava voditeljka na FACE TV intervjuisuci Dritana imala gotovo placan glas).
toska
Posts: 2956
Joined: 26/09/2016 14:08

#17829 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by toska »

un flic wrote: 10/10/2021 16:36 Ne postoje srpski, hrvatski i bosanski forumi. Govorimo istim jezikom, a kad se registrujemo ne saljemo kopiju pasosa niti upisujemo rubriku nacionalnost. Osim toga, ja ne znam da postoji iole znacajan forum u exYu, a da na njemu nema bar malo i drugih naroda (meni licno je interesantnije izaci iz zone komfora i pisati tamo gde sam u manjini).
naravno
un flic wrote: 10/10/2021 16:36 DPS-ova politika je bila duboko antisrpska, i sve vise (nepotrebno) postajala takvom kako je odmicalo vreme od referenduma.
pojasni nam kako misliš antisrpska ?
ja sam tumačio više kao odbrambenu jer svi dostupni izvori informacija, izuzev iz Srbije i Rusije, govore o srpskom podrivanju CG državnosti i to mnogo prije zadnjih problema sa SPC.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#17830 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

un flic wrote: 10/10/2021 16:36
Naravno da se ovde svrstavamo po necemu drugom. DPS-ova politika je bila duboko antisrpska, i sve vise (nepotrebno) postajala takvom kako je odmicalo vreme od referenduma. I jasno da ce, osim par placenih ili puknutih s mozgom javnih licnosti iz Srbije, Srbi, bilo iz CG ili odnekle drugde, listom biti protiv Mila. Isto tako, jasno je da ce bas takva politika izazivati simpatije kod Bosnjaka, jer je Milova Crna Gora vrlo slicna zamisljenoj idealnoj Bosni prosecnog Bosnjaka kad se radi o odnosu prema Srbima (a u BiH, i prema Hrvatima). Milo je zbog toga Bosnjacima drazi nego Zeljko Komsic i Bogic Bogicevic zajedno i zato je njegov poraz proslog avgusta bio skoro pa ravan nacionalnoj tragediji i izazvao histeriju u medijima (secam se da je ona plava voditeljka na FACE TV intervjuisuci Dritana imala gotovo placan glas).
Gluposti.

Milo je Bošnjacima draži jer priznaje genocid, jer priznaje greške, jer ima istog "neprijatelja" kao Bošnjaci. Poraz prošlog avgusta je samo veoma dobro protumačen kod Bošnjaka, jer su svi znali šta će se desiti, pokušaj stvaranja još jedne Republike Srpske a to vodi ka rapidnom propadanju i tenzijama.

Kad čujem riječ antisrpsko ili frazu kako su Srbi ugroženi - hoće nešto da mi bude. Srbi nigdje nisu ugroženi, pa čak ni kad pretjerano srbuju ili kad radikali četnikuju.

U Crnoj Gori su najmanje billi ugroženi, čak naprotiv, bilo im je odlično, kao i svim ostalim narodima, ali vi ste kao i uvijek pali na priču radikala i upalili se kao kutnjaci. Fora je u tome da Srbi uvijek žele više, ne mogu oni imati status kao svi ostali narodi, oni moraju dobiti više, a pri tome omalovažavaju sve Crnogorsko, Bosansko/Bošnjačko, Albansko, itd...

Koliko im je bilo loše najbolje pokazuje činjenica da se sad zna šta su sve konstituenti ove vlasti u proteklim godinama dobili od države, stanove, bespovratne kredite, tj. apsolutno sve. Pa taj isti Zdravko Krivokapić je dobio stan od 120 kvadrata, toliko je bio ugrožen.

Meni ne možeš pričati te priče, to može Vučićevim ovcama koji su mislili da Srbi hodaju sa bijelim trakama oko ruke, takvu su atmosferu stvorili. A kad smo već kod bijelih traka, znamo ko ih je nosio 1992.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#17831 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

toska wrote: 10/10/2021 17:34 pojasni nam kako misliš antisrpska ?
ja sam tumačio više kao odbrambenu jer svi dostupni izvori informacija, izuzev iz Srbije i Rusije, govore o srpskom podrivanju CG državnosti i to mnogo prije zadnjih problema sa SPC.
Ma napisaće ti klasičnu floskulu kako Srbi nisu mogli na funkcije, nisu se mogli zaposliti, itd... što je apsurdno.

Nije to samo podrivanje državnosti, to je otvorena pljuvačina po svemu Crnogorskom, od jezika, himne, zastave, nacije, apsolutno sve.
un flic
Posts: 101
Joined: 16/12/2009 10:01

#17832 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by un flic »

toska wrote: 10/10/2021 17:34
pojasni nam kako misliš antisrpska ?
ja sam tumačio više kao odbrambenu jer svi dostupni izvori informacija, izuzev iz Srbije i Rusije, govore o srpskom podrivanju CG državnosti i to mnogo prije zadnjih problema sa SPC.
Onako cisto ljudski, ako mi neka grupa kaze da se oseca ugrozenom, onda mi je prva reakcija da verujem da ona to i jeste. Hrvatski Srbi su se 1990. osetili ugrozenim pojavom Tudjmana. S pravom. I onda su vise nego preterali u svojoj reakciji, i sada ih prakticno vise nema. Crnogorski Srbi su se usvajanjem zakona o crkvi osetili ugrozenim i mesecima organizovali litije koje su prosle bez ijednog incidenta. Ali, ako neko nedeljama tabana po hladnoci po crnogorskim vrletima jer se oseca ugrozenim, onda mu zaista verujem da jeste. No, hajde, da vidimo timeline dogadjaja od referenduma, pa da vidimo cime su to Srbi, crnogorski pre svega, mogli da se osete ugrozenim.

Prvo, imamo referendum. Ideja unije Srbije i Crne Gore, kao i ideja unije bilo koje druge dve zemlje je legitimna. Vecinski narod, onaj sto se smatra Crnogorcima i Srbima, glasa za uniju, ali presudjuju glasovi Bosnjaka i Albanaca. U tome, cak i ja kao Srbin koji postuje nezavisnost CG, ali ce intimno uvek biti za uniju Srbije i Crne Gore, mogu da vidim neku poetsku pravdu, s obzirom na srpsku politiku prema Bosnjacima i Albancima. CG Srbi i Srbija taj rezultat prihvataju potpuno mirno, a mnogi u Beogradu i sa olaksanjem jer "konacno smo samo Srbija". Milo ima otvoren put da pravi normalnu drzavu neopterecenu identitetskim pitanjima, i sve mu je islo u prilog, sto se vidi vec na narednom popisu gde pada broj Srba, a pogotovo broj goronika srpskog jezika. Ali ne, nije bilo tako.

Od tada imamo novi Ustav koji jos uvek vecinski srpski jezik sa nivoa zvanicnog spusta na nivo manjinskog jezika. Imamo uvodjenje stihova prakticno ustase Sekule Drljevica u tekst nacionalne himne. Imamo to da su cirilica i latinica zvanicna pisma, ali u praksi cirilice vec dugo nema nigde u drzavnim institucijama, i vrlo je ocigledno da se to radi sa namerom. Imamo priznavanje Kosova, pri cemu je barem 70% posto naroda bilo protiv. Imamo slanje izaslanika Vojske na proslave Oluje. Imamo de facto zabranu trobojke (ljudi su privodjeni zbog crtanja trobojki), uz lazna tumacenja da je to "zastava strane drzave" (a nije), pri cemu je to bukvalno austrougarska politika - crnogorska/srpska trobojka je prvi put bila zabranjena 1916. po okupaciji Crne Gore. Tako da danas 13. jula kad se slavi Dan ustanka, nema niti jedne zastave pod kojom je taj ustanak dignut - srpsko-crnogorske trobojke sa petokrakom, sto je uzasno licemerno. Imamo izglasavanje rezoluciji o okupaciji Crne Gore 1918. To jeste bio nesrecan dogadjaj, ali mnogo kompleksniji nego sto ga je prikazivao DPS i dvorski kolumnisti i prorezimski mediji. Imamo to da se u DPS ama bas niko ko je na iole vaznoj funkciji ne izjasnjava kao Srbin. Mozda je to zato sto Srbi nece u DPS, mozda je tesko kao Srbin napredovati u DPS. Sta god da je, a ja mislim da je oboje, onda to verovatno znaci da DPS jeste antisrpska stranka. I na kraju, kap koja preliva casu, imamo unosenje osnivanja crnogorske crkve u program DPS. Dakle, jedno cisto kanonsko pitanje postaje programska tacka jedne "socijalisticke", a zapravo stranke koja je postala nacionalisticka. Onda sledi onaj zakon o crkvi cija bi primena, ajde da se odmaknemo od Cetinjskoj manastira na trenutak, znacila otimanje od SPC crkava i manastira koji po svojoj istoriji nedvojbeno mogu biti samo i srpski i crnogorski, a ako bas moraju da budu jedno, onda su samo srpski: Savina, Moraca, Djurdjevi Stupovi i jos mnogi.

O srpskom podrivanju crnogorske drzavnosti, ne bih, jer naprosto duboko verujem da niko pri zdravoj pameti u Srbiji to nece pokusati i nista dobro od toga ne moze ispasti. A ako crnogorski Srbi sanjaju o nekoj buducoj uniji, pa so be it, dok god to rade "u svoja cetiri zida" ne mozes ljudima zabraniti. Crnogorski referendum uopste nije bio "plebiscitaran" kao slovenacki, hrvatski ili makedonski, nego je bogami 45% ljudi bilo protiv. DPS, kao pobednik i jaca strana, je imao odgovornost da te ljude navede da zavole novu Crnu Goru. Uspeo nije, mada srecom nije razvio ni mrznju prema Crnoj Gori, jer, ne zaboravimo, i crnogorski Srbi su pre svega Crnogorci. Sto se tice nepostovanja crnogorske zastave i himne, mislim da je to vise reakcija usled osecaja ugrozenosti, a ovo za himnu (koja je inace muzicki sjajna) cak i razumem zbog vec pomenutog Drljevica.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#17833 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Prethodni post pokazuje suštinu, Srbi nisu krivi nizašta, pa se čak i anektiranje iz 1918. relativizuje, jer "nije to bilo baš tako", preuveličali su.

DPS nije mogao natjerati Srbe da zavole Crnu Goru, jer je tu uvijek bio prisutan radikalni prosrpski faktor potpomognut SPC-om i Amfilohijem Radovićem koji je provodio upravo tu agendu o ugroženosti. Apsolutno isti slučaj kao što građani Republike Srpske mrze Bosnu i Hercegovinu.
un flic
Posts: 101
Joined: 16/12/2009 10:01

#17834 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by un flic »

RunnerX wrote: 10/10/2021 20:24 Prethodni post pokazuje suštinu, Srbi nisu krivi nizašta, pa se čak i anektiranje iz 1918. relativizuje, jer "nije to bilo baš tako", preuveličali su.

DPS nije mogao natjerati Srbe da zavole Crnu Goru, jer je tu uvijek bio prisutan radikalni prosrpski faktor potpomognut SPC-om i Amfilohijem Radovićem koji je provodio upravo tu agendu o ugroženosti. Apsolutno isti slučaj kao što građani Republike Srpske mrze Bosnu i Hercegovinu.
Ne znam sta pokazuje moj post, ali tvoj pokazuje da Crnu Goru niti poznajes niti imas volje ili kapaciteta da tu nesto promenis.

Prvo, vecina Crnogoraca te 1918. jeste bila za prikljucenje. Mozda ne vecina Cetinjana, ali vecina Crnogoraca da, i to ubedljivo. Naprosto, bjelasa je bilo puno vise nego zelenasa. Drugo, Aleksandar, najveci Jugosloven svih vremena uz Tita, jeste ukinuo Crnu Goru. A sta je jos ukinuo? Srbiju! Mislis da je to bilo pravo prosecnom Sumadincu koji je ratovao od 1912. do 1918. i pritom podobro najebao, ako jos pritom nije i izgubio porodicu u silnim epidemijama tifusa koje su harale Srbijom? Stvarala se nova zemlja, realizacija jedne velike ideje, i tu su i Crna Gora i Srbija zrtvovane. Tako da, da, to nije bilo bas tako jednostavno.

Ni u ulozi SPC nemas pojma. Amfilohije nije imao nista protiv nezavisnosti Crne Gore, tokom referenduma se nije izjasnjavao i pitanje je da li bi do nezavisnosti doslo da nije bilo njega. Da se crkva 2006. aktivirala onako kako je to ucinila 2020, prilicno sam siguran da ne bi bilo ni 50% za nezavisnost.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#17835 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

un flic wrote: 10/10/2021 20:34 Prvo, vecina Crnogoraca te 1918. jeste bila za prikljucenje. Mozda ne vecina Cetinjana, ali vecina Crnogoraca da, i to ubedljivo.
Neki dokaz?
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#17836 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Je li to opet prica o ugrozenom srpstvu u Crnoj Gori?
Ili je mozda do definicije ugrozenosti?

Kako to da ti vecinski narod drzave ne dozvoljava da mu negiras crkvu, jezik i naciju? Zamisli tih srbomrzaca... :mrgreen:
un flic
Posts: 101
Joined: 16/12/2009 10:01

#17837 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by un flic »

RunnerX wrote: 10/10/2021 20:39
un flic wrote: 10/10/2021 20:34 Prvo, vecina Crnogoraca te 1918. jeste bila za prikljucenje. Mozda ne vecina Cetinjana, ali vecina Crnogoraca da, i to ubedljivo.
Neki dokaz?
Nije bilo referenduma, nazalost. Tako da nemamo druge nego da se oslonimo na rezultate izbora pre sestojanuarske diktature. Jedina stranka u Crnoj Gori koja je programski mogla da okupi protivnike ujedinjenja je bila Crnogorska (federalisticka) stranka, a njen najbolji rezultat na izborima je 25%. Najjaca stranka je sve to vreme bila Pasiceva Narodna radikalna.
un flic
Posts: 101
Joined: 16/12/2009 10:01

#17838 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by un flic »

RunnerX wrote: 10/10/2021 20:39
un flic wrote: 10/10/2021 20:34 Prvo, vecina Crnogoraca te 1918. jeste bila za prikljucenje. Mozda ne vecina Cetinjana, ali vecina Crnogoraca da, i to ubedljivo.
Neki dokaz?
Da se nadovezem i ispravim. Na izborima 1923, sto je dosta blizu 1918. na teritoriji Crne Gore u granicama pre 1912. je najjaca bila Demokratska stranka sa 26, pa Pasiceva sa 25 posto glasova. Dakle, vise od pola stranke koje su toliko izrazito za zajednicu Srbije i Crne Gore da nema potrebe ni da se o tome izjasnjavaju. Onda ide Crnogorska federalisticka stranka sa 24 posto glasova, a ostatak ide na stranke koje su mogle da privuku i jedne i druge (medju njima najjaca Zemljoradnicka, koju ne treba mesati sa HSS koji u Crnoj Gori nije ni bio na listi). Na teritorijama Crne Gore prikljucenim posle 1912. (danasnja severna Crna Gora i deo Metohije), Crnogorska federalisticka stranka dobija 0.7% glasova.
un flic
Posts: 101
Joined: 16/12/2009 10:01

#17839 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by un flic »

Alert: Ovaj post je za normalne radoznale ljude, pliz neka me zaobidju ovi koji ne znaju nista drugo nego da lepe etikete cetnika.

Posto me ova prica ponukala da istrazim vise, nasao sam svasta zanimljivo u "Statistika izbora narodnih poslanika kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca održanih 18 marta 1923. godine", izdanju o izborima 1923, sa detaljnom statistikom po srezovima (uzgred, uzasno je bilo glupo ime ove prve drzave, jebes drzavu kad ima zarez u imenu). Moze da se nadje online i normalno skine sa sajta digitalne biblioteke Slovenije.

O Crnoj Gori. Crnogorska federalisticka je po ujedinjenju dakle treca najveca stranka u granicama pre 1912, ali u zbiru duplo manja od prve dve unitaristicke. Ocekivano, najjaca je u cetinjskom srezu, ali cak ni tamo ne ide preko 41%. Vidno je najjaca u nekim manjima mestima tipa Bajice, Golubovci, Cevo, itd. Ono sto je meni poprilican sok jeste da, iako pojedinacno najjaca u Cetinjskom srezu, Crnogorska stranka u samom gradu Cetinju ima 4 puta manje od Demokrata i Radikala u zbiru! Mozda su protivnici ujedinjenja vise apstinirali, ali s obzirom da nikakve aktivne kampanje nije bilo po tom pitanju (nego su se, naprotiv, bivsi zelenasi ukljucili u politicki zivot), onda nema sanse da to moze da objasni ovu razliku. A ovo nekako govori u prilog mog prilicno jakog utiska da je ovo ispredanje legendi o junackom Cetinju koje se uvek borilo protiv velikosrba zapravo jedna sumnjiva novotarija. No, dobro, to je samo moj nenaucni utisak o kom ne moramo da raspredamo. Uzgred, danasnja Boka je glasala prilicno etnicki, katolicka trecina uglavnom za Radica i Hrvatsku pucku stranku, a pravoslavna vecina gotovo listom za Pasiceve radikale.

Najzanimljiviji su rezultati u Dalmaciji, pre svega po tome sto podrska Radicu jako varira. U Dubrovniku je dosta jak, u dalmatinskom zaledju jos jaci, ali je u gradu Splitu i na Korculi, Bracu i Hvaru bas bas slab (ovo se kasnije tokom 30-tih menja, koliko znam), jedva da postoji. Tako da jugoslovenstvo mozda i jeste bilo najjace bas tamo po ujedinjenju.

Ima i rubrika kako se poslanici izjasnjavaju nacionalno. Bilo mi je zanimljivo da se poslanici JMO, birajuci izmedju Srba i Hrvata, gotovo svi do jednog izjasnjavaju Hrvatima.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#17840 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ¤ jelena ¤ »

Šta mu ga dođe to JMO? :oops:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#17841 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ¤ jelena ¤ »

Stari_Crnogorac wrote: 09/10/2021 12:47 Jedva čekam ove lokalne izbore na Cetinje. Znam ljude koji su mrźeli Mila i DPS više no išta na svijet, a danas su svi za Mila ili SDP (više SDP, ali bi vjerovatno prvi put u život glasali i za Mila na predśedničke izbore). Ova pro-četnička vlast i SS-ovci (Srpski Svet) je probudila crnogorski patriotizam više no iko.
Kad reče "više no iko", meni prvo pade na pamet Slavko Perović.

Šta je s njim? Misli li se vraćat? Nije Češka na kraj svijeta....e, jedino ako je zdravlje u pitanju to mogu da shvatim....ili se već vratio, al ja nisam upratila. :| :oops:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17842 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

¤ jelena ¤ wrote: 10/10/2021 23:25 Šta mu ga dođe to JMO? :oops:
Jugoslovenska muslimanska organizacija (stranka) Mehmeda Spahe.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#17843 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ¤ jelena ¤ »

Challenger_ wrote: 10/10/2021 23:50
¤ jelena ¤ wrote: 10/10/2021 23:25 Šta mu ga dođe to JMO? :oops:
Jugoslovenska muslimanska organizacija (stranka) Mehmeda Spahe.
Hvala. :)
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#17844 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Tanqueray »

RunnerX wrote: 10/10/2021 17:34 Pa taj isti Zdravko Krivokapić je dobio stan od 120 kvadrata, toliko je bio ugrožen.
Ko to jos dijeli stanove dzaba?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17845 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

¤ jelena ¤ wrote: 10/10/2021 23:52Hvala. :)
Nema na čemu.
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#17846 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

RunnerX wrote: 10/10/2021 17:34
U Crnoj Gori su najmanje billi ugroženi, čak naprotiv, bilo im je odlično, kao i svim ostalim narodima, ali vi ste kao i uvijek pali na priču radikala i upalili se kao kutnjaci. Fora je u tome da Srbi uvijek žele više, ne mogu oni imati status kao svi ostali narodi, oni moraju dobiti više, a pri tome omalovažavaju sve Crnogorsko, Bosansko/Bošnjačko, Albansko, itd...

Koliko im je bilo loše najbolje pokazuje činjenica da se sad zna šta su sve konstituenti ove vlasti u proteklim godinama dobili od države, stanove, bespovratne kredite, tj. apsolutno sve. Pa taj isti Zdravko Krivokapić je dobio stan od 120 kvadrata, toliko je bio ugrožen.
.
Evo ga moj Runi opet lupeta? Šta sam ja Bogu zgriješio pa ga stalno moram ispravljati? :sad:

Runi srculence , Krivokapić se nije izjašnjavao kao Srbin već Crnogorac.Tako da ti to baš i ne pije vode. Stan je dobio/otkupio od Univerziteta kao dugogodišnji profesor tad pod istim uslovima kao i njegove ostale kolege.120 kvadrata za njegovu mašala semočlanu porodicu. Ali znaš ti to već sve, jelde?

A kako je Srbima po tebi bilo odlično vidi se iz tabele od prije dvije godine.
Ovo pri dnu , ovi sudovi ....nula, nula,nula....aaaaa vidi ima i jedan. E tu su ti ga većinom oni koji su dobijali povlašćene kredite (rata 30€) za stanove.


Image
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#17847 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

¤ jelena ¤ wrote: 10/10/2021 23:30

Kad reče "više no iko", meni prvo pade na pamet Slavko Perović.

Šta je s njim? Misli li se vraćat? Nije Češka na kraj svijeta....e, jedino ako je zdravlje u pitanju to mogu da shvatim....ili se već vratio, al ja nisam upratila. :| :oops:
Svrati on tako ponekad svako ljeto, malo pročaska sa ljudima.....
Image
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#17848 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

trocadero wrote: 11/10/2021 01:41
RunnerX wrote: 10/10/2021 17:34
U Crnoj Gori su najmanje billi ugroženi, čak naprotiv, bilo im je odlično, kao i svim ostalim narodima, ali vi ste kao i uvijek pali na priču radikala i upalili se kao kutnjaci. Fora je u tome da Srbi uvijek žele više, ne mogu oni imati status kao svi ostali narodi, oni moraju dobiti više, a pri tome omalovažavaju sve Crnogorsko, Bosansko/Bošnjačko, Albansko, itd...

Koliko im je bilo loše najbolje pokazuje činjenica da se sad zna šta su sve konstituenti ove vlasti u proteklim godinama dobili od države, stanove, bespovratne kredite, tj. apsolutno sve. Pa taj isti Zdravko Krivokapić je dobio stan od 120 kvadrata, toliko je bio ugrožen.
.
Evo ga moj Runi opet lupeta? Šta sam ja Bogu zgriješio pa ga stalno moram ispravljati? :sad:

Runi srculence , Krivokapić se nije izjašnjavao kao Srbin već Crnogorac.Tako da ti to baš i ne pije vode. Stan je dobio/otkupio od Univerziteta kao dugogodišnji profesor tad pod istim uslovima kao i njegove ostale kolege.120 kvadrata za njegovu mašala semočlanu porodicu. Ali znaš ti to već sve, jelde?

A kako je Srbima po tebi bilo odlično vidi se iz tabele od prije dvije godine.
Ovo pri dnu , ovi sudovi ....nula, nula,nula....aaaaa vidi ima i jedan. E tu su ti ga većinom oni koji su dobijali povlašćene kredite (rata 30€) za stanove.
Spoiler
Show
Image
Ono, kad bojkotujes organe vlasti i pri tome racunas kao Srbe, samo one sto ne priznaju ctnogorsku naciju i jezik... :roll:
Onda pravis spiskove zaposlenih u institucijama drzave koju ne priznajes, ili u najmanju ruku prezires i u kojoj si pokusao napraviti puc... :mrgreen:

Dakle, sada ide mantra da su Srbi kao htjeli, a da im Milo nije dao u institucije. :lol:
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17849 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

¤ jelena ¤ wrote: 10/10/2021 23:30
Stari_Crnogorac wrote: 09/10/2021 12:47 Jedva čekam ove lokalne izbore na Cetinje. Znam ljude koji su mrźeli Mila i DPS više no išta na svijet, a danas su svi za Mila ili SDP (više SDP, ali bi vjerovatno prvi put u život glasali i za Mila na predśedničke izbore). Ova pro-četnička vlast i SS-ovci (Srpski Svet) je probudila crnogorski patriotizam više no iko.
Kad reče "više no iko", meni prvo pade na pamet Slavko Perović.

Šta je s njim? Misli li se vraćat? Nije Češka na kraj svijeta....e, jedino ako je zdravlje u pitanju to mogu da shvatim....ili se već vratio, al ja nisam upratila. :| :oops:
Zdravlje je u pitanju, evo već dugo godina. Mentalno zdravlje.
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#17850 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

zilog wrote: 11/10/2021 03:55
Spoiler
Show
Image

Ono, kad bojkotujes organe vlasti i pri tome racunas kao Srbe, samo one sto ne priznaju ctnogorsku naciju i jezik... :roll:
Onda pravis spiskove zaposlenih u institucijama drzave koju ne priznajes, ili u najmanju ruku prezires i u kojoj si pokusao napraviti puc... :mrgreen:

Dakle, sada ide mantra da su Srbi kao htjeli, a da im Milo nije dao u institucije. :lol:
Zile naš advokat, kako li samo zna izokrenuti. :-D
Nikakve veze sa bojkotom vlasti. Ne bojkotuju se organi vlasti tako što nakupiš mnoštvo odbijenica. Već ono kad ti vlast ne da posao zbog političke ili nacionalne pripadnosti. Dzaba ti da si stručan, završio fakultet sa najvišim ocjenama ako nisi podoban, "teren te ne prepoznaje," slabo ćeš dobiti i pripravničko mjesto ili proći na nekom konkursu vojske, policije, prosvjete...

Ustavni, vrhovni, upravni,privredni , apelacioni sud od 165 zaposlenih nijednog Srbina sudije sem dva daktilografa.


O ostalim promilima iz tabele ne bih dalje, moram paziti na mog Runija ...moglo bi mu se nešto "desiti." :D
Kad čujem riječ antisrpsko ili frazu kako su Srbi ugroženi - hoće nešto da mi bude. Srbi nigdje nisu ugroženi, pa čak ni kad pretjerano srbuju ili kad radikali četnikuju.

U Crnoj Gori su najmanje billi ugroženi, čak naprotiv, bilo im je odlično.
Post Reply