Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14751 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by vatrogasac »

Po svoj prilici to će morati prihvatiti jer u crnogorskom non paperu EU to traži od njih, a hoće u EU. Možda će nešto u rezoluciji preformulisati da dobiju tu potrebnu većinu. Bit će i onih koji će glasati protiv, a njima treba većina.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#14752 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sandzokan »

Kikibombona wrote: 10/06/2021 00:31

Vucurevic od 46 minute govori o Srebrenici :roll:

https://youtu.be/mzxRA8nUbnw

Ima DF puno gorih kandidata od Strahinje mada su svi tu negdje. Ovi SNSD su limunada za njih. Dodikovci su uglavnom lopovi dok su ovi zestoko fanatizirani.
Pogledah nastup ovoga Vučurevića. Mislim da je govor Bulajića gori, žešći sa mnogo više opravdavanja onoga što se desilo u Srebrenici. Njegov govor je na istom videu, početak je na 2:05:04, pa pogledaj.
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#14753 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by golman »

RunnerX wrote: 10/06/2021 18:57
golman wrote: 10/06/2021 15:30
RunnerX wrote: 09/06/2021 22:37 Nije ih Runer pozvao. Logično je da su sami došli nakon svega što su oni koje ti podržavaš danas izgovorili u parlamentu Crne Gore.

Mogu ti prepričati ako nisi gledao. :zzzz:
E ajde, bas me zanima sta kaze ona klimaterusa Draginja. Cijela Crna Gora se sprda s njom :lol: :lol: :lol:
Mada, kad joj vidim onog sadasnjeg muza i ne cudi me sto je onako poblesavila. Nisam gledao skupstinu juce, nego vidim ponekad sta Draginja prica i radi u medijima. Mislim da ni njena sira rodbina ne glasa za nju.
Gdje sam ja spomenuo Draginju? Mislim da sam veoma jasno napisao "oni koje ti podržavaš", a ti odnekud izvuče Draginju? Nije valjda da nju podržavaš?

Simpatičan pokušaj spina, samo ne prolazi ti to kod mene.
Kao prvo otkud ti znas koga ja podrzavam ? Mozes samo da predpostavljas. A druga stvar, Draginju ne moze podrzavati normalan covjek. Nju moze podrzavati samo neko ko ima licne koristi od toga ili ako je tesko budala. Uostalom, znas kako njena stranka prolazi na izborima.
DonieBrasco
Posts: 15420
Joined: 31/08/2016 16:09

#14754 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by DonieBrasco »

Kad se glasa o rezoluciji ?
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14755 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

DonieBrasco wrote: 11/06/2021 13:38 Kad se glasa o rezoluciji ?
Naredne sedmice.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14756 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Krivokapić: Imao sam informacije da je Đukanović spremao prodaju EPCG

Predsjednik Vlade Crne Gore Zdravko Krivokapić kazao je večerašnjoj emisiji Načisto da je imao informacije kako je postojala mogućnost prodaje Elektroprivrede Crne Gore.

“Kada sam čuo da će zbog većine članova Odbora direktora postojati potencijalna opasnost da se možda proda Elektroprivreda, tada sam reagovao. Tada sam odlučio da niko nema većinu, kako ne bi mogli aktivisti politički, koji su danas dočekani od strane pojedinih ministara…Već sam upozorio određene vlade da ne mogu da pregovaraju sa predsjednicima Odobra direktora. To je nedopustivo”, rekao je Krivokapić.

Kazao je i da tu misli na predsjednika Odbora direktora EPCG Milutina Đukanovića.

“Pretpostavljalo se, imao sam informaciju, da postoji mogućnost, iako je ova Vlada odlučila da je EPCG njeno najveće blago. I nema toga ko smije prodati EPCG. To je koka nosilja, koja treba da služi svim građanima”, poručio je premijer.
Ovi odmah krenuli kao Dodik, da sve prodaju Srbiji.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#14757 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

RunnerX wrote: 11/06/2021 14:33
Ovi odmah krenuli kao Dodik, da sve prodaju Srbiji.
Javio se odmah Milutin Đukanović da ga demantuje rekavši da on nema ovlašćenja da proda EPG već samo Vlada, pa nakon nje odluku potvrđuje Parlament. Ako je to tačno onda se Krivokapić još jednom pošteno ispalio i pokazao da je zalutao na premijersku poziciju, da nema pojma ni gde je ni šta je, niti koja su mu ovlašćenja.
Inače Milan Knežević tvrdi da če 28. avgusta Krivokapić osnovadi Demohrišćansku stranku i da će njen predsednik biti ili on (Krivokapić) ili Milojko Spajić.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14758 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

SamoVasGledam wrote: 12/06/2021 22:04 Javio se odmah Milutin Đukanović da ga demantuje rekavši da on nema ovlašćenja da proda EPG već samo Vlada, pa nakon nje odluku potvrđuje Parlament. Ako je to tačno onda se Krivokapić još jednom pošteno ispalio i pokazao da je zalutao na premijersku poziciju, da nema pojma ni gde je ni šta je, niti koja su mu ovlašćenja.
To je tačno što je Milutin rekao, ali zaboravio je da kaže jedan mali detalj, za prodaju dionica mu nije potrebna saglasnost Vlade, na to je mislio Krivokapić. Srbija je već kupila neku manju količinu, a plan je da se to nastavi.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14759 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Osvježilo u Crnoj Gori.
Sramota: Nepoznata muška osoba urinira po spomeniku Ljubu Čupiću

Društvenim mrežama kruži sramotan snimak na kome se vidi jedna, za sada, nepoznata muška osoba kako urinira po spomeniku narodnog heroja Ljuba Čupića u Nikšiću.

Ovaj vandalski čin dogodio se sinoć na glavnom nikšićkom trgu.

Snimak skandaloznog skrnavljenja spomenika izazvao je brojne i burne reakcije na društvenim mrežama.

Neki od komentara su:

“Jedan osmijeh Ljuba Čupića će uvijek biti važniji od svega što će ovi koji po njegovom spomeniku uriniraju uraditi za cio svoj život.”

“Večeras u Nikšiću. Može li ovo neko da prijavi policiji?”

“Ovo je nesretna Crna Gora u kojoj ministar pravde ovakve pojave želi da abolira specijalnim zakonom. A ovu osobu je lako pronaci ko bude htio…”

“Prethodno je pljuvao, taj dio nije snimljen”-

“Ovako nije bilo, ovo je najsramnija Crna Gora od kako postoji”.

Policija se ovim povodom još uvijek nije oglasila.
Priveden je, i gle čuda, ima trobojku na profilnoj na društvenim mrežama.
ljiljanm
Posts: 42
Joined: 15/06/2015 17:50

#14760 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ljiljanm »

RunnerX wrote: 13/06/2021 12:26 Osvježilo u Crnoj Gori.
Sramota: Nepoznata muška osoba urinira po spomeniku Ljubu Čupiću

Društvenim mrežama kruži sramotan snimak na kome se vidi jedna, za sada, nepoznata muška osoba kako urinira po spomeniku narodnog heroja Ljuba Čupića u Nikšiću.

Ovaj vandalski čin dogodio se sinoć na glavnom nikšićkom trgu.

Snimak skandaloznog skrnavljenja spomenika izazvao je brojne i burne reakcije na društvenim mrežama.

Neki od komentara su:

“Jedan osmijeh Ljuba Čupića će uvijek biti važniji od svega što će ovi koji po njegovom spomeniku uriniraju uraditi za cio svoj život.”

“Večeras u Nikšiću. Može li ovo neko da prijavi policiji?”

“Ovo je nesretna Crna Gora u kojoj ministar pravde ovakve pojave želi da abolira specijalnim zakonom. A ovu osobu je lako pronaci ko bude htio…”

“Prethodno je pljuvao, taj dio nije snimljen”-

“Ovako nije bilo, ovo je najsramnija Crna Gora od kako postoji”.

Policija se ovim povodom još uvijek nije oglasila.
Priveden je, i gle čuda, ima trobojku na profilnoj na društvenim mrežama.
Inace stoka četnicka nema problem sa popom Macom, koji je macolom ubijao partizanske porodice, za šta ga je spc nagradila titulom sveca, ali sa Ljubom ima problem, iako su ga oni predali Talijanima pa ga ovi streljali.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#14761 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ¤ jelena ¤ »

Tako antifašisti pišu istoriju Crne Gore danas.

I ne samo Crne Gore, naravno, nego svih ovih nazovi država, radnog naziva okruženje.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#14762 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

RunnerX wrote: 13/06/2021 12:24 To je tačno što je Milutin rekao, ali zaboravio je da kaže jedan mali detalj, za prodaju dionica mu nije potrebna saglasnost Vlade, na to je mislio Krivokapić. Srbija je već kupila neku manju količinu, a plan je da se to nastavi.
Pobrkao si firme. Elektromreže Srbije poseduju 10% Crnogorskog Elektroprenosnog Sistema koja je nezavisna u odnosu na EPCG još od 2009. godine.
Akcije EPCG-a dele država Crna Gora (preko 80%), italijanska firme A2A i sam EPCG.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#14763 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

ljiljanm wrote: 13/06/2021 14:16 Inace stoka četnicka nema problem sa popom Macom, koji je macolom ubijao partizanske porodice, za šta ga je spc nagradila titulom sveca, ali sa Ljubom ima problem, iako su ga oni predali Talijanima pa ga ovi streljali.
Više su komunisti pobili Crnogoraca nego četnici, takozvana ''lijeva skretanja'' i ''pasja groblja''. Nigde komunisti nisu bili toliko agresivni i krvoločni prema svom narodu kao što su to bili crnogorski.
Što se tiče Ljuba Čupića njemu su komunisti fingirali suđanje i dovodili lažne svedoke zbog čega je kasnije njegov mlađi brat Martin prešao u četnike.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14764 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

SamoVasGledam wrote: 13/06/2021 15:21 Pobrkao si firme. Elektromreže Srbije poseduju 10% Crnogorskog Elektroprenosnog Sistema koja je nezavisna u odnosu na EPCG još od 2009. godine.
Akcije EPCG-a dele država Crna Gora (preko 80%), italijanska firme A2A i sam EPCG.
Ja, i?

Je li to znači da ne mogu kupovati dionice EPCG?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#14765 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ¤ jelena ¤ »

Nigdje i nije bilo više četnika po glavi stanovnika kao u Crnoj Gori.

Čak ni u Hercegovini.

Ovo bilo može komotno pod navodnike.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#14766 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

RunnerX wrote: 13/06/2021 15:41 Ja, i?

Je li to znači da ne mogu kupovati dionice EPCG?
Ko je rekao da ne mogu?
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14767 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

SamoVasGledam wrote: 13/06/2021 17:14 Ko je rekao da ne mogu?
A da, samo si pokušao spinovati činjenicu da je Milutin Đukanović lagao i da dionice EPCG ipak može prodavati Srbiji bez saglasnosti Vlade.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#14768 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

RunnerX wrote: 13/06/2021 17:56
A da, samo si pokušao spinovati činjenicu da je Milutin Đukanović lagao i da dionice EPCG ipak može prodavati Srbiji bez saglasnosti Vlade.
Kako može direktor preduzeća prodavati akcije čiji je vlasnik vlada Crne Gore skoro 90%?
Kako taj direktor može imati u ovom slučaju veća ovlašćenja od predsednika vlade koja je sama vlasnik preduzeća?
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#14769 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Duka Dizel II »

SamoVasGledam wrote: 13/06/2021 20:02
RunnerX wrote: 13/06/2021 17:56
A da, samo si pokušao spinovati činjenicu da je Milutin Đukanović lagao i da dionice EPCG ipak može prodavati Srbiji bez saglasnosti Vlade.
Kako može direktor preduzeća prodavati akcije čiji je vlasnik vlada Crne Gore skoro 90%?
Kako taj direktor može imati u ovom slučaju veća ovlašćenja od predsednika vlade koja je sama vlasnik preduzeća?
Nemoj tako teška pitanja za Runnera
ljiljanm
Posts: 42
Joined: 15/06/2015 17:50

#14770 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ljiljanm »

SamoVasGledam wrote: 13/06/2021 15:29
ljiljanm wrote: 13/06/2021 14:16 Inace stoka četnicka nema problem sa popom Macom, koji je macolom ubijao partizanske porodice, za šta ga je spc nagradila titulom sveca, ali sa Ljubom ima problem, iako su ga oni predali Talijanima pa ga ovi streljali.
Više su komunisti pobili Crnogoraca nego četnici, takozvana ''lijeva skretanja'' i ''pasja groblja''. Nigde komunisti nisu bili toliko agresivni i krvoločni prema svom narodu kao što su to bili crnogorski.
Što se tiče Ljuba Čupića njemu su komunisti fingirali suđanje i dovodili lažne svedoke zbog čega je kasnije njegov mlađi brat Martin prešao u četnike.
Sad kad revizionisti pišu istoriju, vjerujem da se tako uči u školi. Da, sad su komunisti znači ubilu Ljubu Čupica, a četnici su ga pokušali osloboditi napadom na talijanske baze..... I to su četnici zbog toga morali da prekinu sa svojim uobičajenim aktivnostima sadjenja cvijeća, čime su se isključivo bavili tih godina...
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14771 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

SamoVasGledam wrote: 13/06/2021 20:02 Kako može direktor preduzeća prodavati akcije čiji je vlasnik vlada Crne Gore skoro 90%?
Kako taj direktor može imati u ovom slučaju veća ovlašćenja od predsednika vlade koja je sama vlasnik preduzeća?
Odbor direktora može prodavati manje količine akcija bez saglasnosti Vlade, sad ne znam napamet do koliko %, ali imaju tu mogućnost.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14772 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

ljiljanm wrote: 13/06/2021 21:44 Sad kad revizionisti pišu istoriju, vjerujem da se tako uči u školi. Da, sad su komunisti znači ubilu Ljubu Čupica, a četnici su ga pokušali osloboditi napadom na talijanske baze..... I to su četnici zbog toga morali da prekinu sa svojim uobičajenim aktivnostima sadjenja cvijeća, čime su se isključivo bavili tih godina...
Osmijeh Ljube Čupića je nešto što ih proganja evo više od pola vijeka. Da mogu porušili bi sve spomenike, ali obzirom da ne mogu, zadovoljavaju se skrnavljenjem istih.

U posljednjih godinu dana četnički vandali su oštetili spomenik palim borcima u Herceg Novom, bistu Moše Pijade, spomenik palim borcima Zete, srušili spomen ploče organizatorima ustanka, popišali se na spomenik Ljubi Čupiću, uništili spomenik Vaku Đuroviću, itd, itd...

Pored toga, direktiva iz matice Srbije je da se izjednačavaju fašistički i antifašistički pokreti, tj. rehabilitacija četnika, što je u Srbiji odavno počelo. Ne treba zaboraviti da je Draža Mihailović i zvanično rehabilitovan.

Prije par dana je poslanik Slaven Radunović u skupštini rekao da je ravnogorski pokret u stvari bio antifašistički.

To je nešto što normalan čovjek ne može shvatiti. Četnici su najveće zlo napravili upravo Srbima, najbrutalnije su ih ubijali, masakrirali, žive su ih palili, predavali okupatoru - i oni se ponovo poistovjećuju sa tim zločinačkim pokretom, brane ga i rehabilituju.

Najtužnije je to što djecu već decenijama uče tu falsifikovanu istoriju gdje se zaobilaze zlodjela četničkog pokreta i djeci se odmalena usađuje ta crta da su oni u stvari bili dobri momci.
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#14773 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Duka Dizel II »

To izmedju partizana i četnika je nešto izmedju nas Srba i ne vidim razlog da se vi sa strane mešate.

Ni mi vama ne solimo pamet jesu li bolje bile ustaše ili handzarovci.
To vi medju sobom raspravite.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#14774 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

RunnerX wrote: 13/06/2021 23:37
Odbor direktora može prodavati manje količine akcija bez saglasnosti Vlade, sad ne znam napamet do koliko %, ali imaju tu mogućnost.
Pročitaj još jednom šta si kopirao. Nikakve manje količine akcije se ne spominju već kompletan EPCG. I to kako kaže Krivokapić da je načuo.
Predsednik vlade je načuo da neko hoće da proda nešto što je u vlasništvu iste te vlade bez njegovog znanja i odobrenja.
Ko tu koga zaebava? Čovek pogubljen totalno.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14775 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Duka Dizel II wrote: 14/06/2021 00:39 To izmedju partizana i četnika je nešto izmedju nas Srba i ne vidim razlog da se vi sa strane mešate.
:lol: :lol: :lol:
Post Reply