Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#18526 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Evivaši ...Milo lopove :-x ... turbulencije na Cetinju...

llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#18527 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

Sta je sad ovo :?
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#18528 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Izgleda DPS poslat u opoziciju, ništa strašno.
U maju gube i Podgoricu 100% , Pljevlja, Danilovgrad, Kolašin i ostale opštine. Ostat će im samo Petnjica dakolise se nakane da u njoj napokon otvore benzinsku pumpu ili bar veterinarsku stanicu. :D
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18529 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

llull wrote: 14/02/2022 23:15 Sta je sad ovo :?


:lol:

Ovo je lokalni nivo, SDP i Stara Garda dobijaju bezuslovnu podršku da vode Prijestonicu. Sa DPS-om bi vodili grad na pola-pola. Ovako će SDP vodit glavnu riječ.

Prije ovoga sam bio podjednako za SDP i DPS, a sad sam više za SDP na lokalni nivo, jer sam čuo od DPS lidera sa Cetinja riječ "izdaja", dok sam prije toga reka sebe ko bude dostojanstveniji u ponašanju (od SDP-a i DPS-a naravno) taj bi dobio moje povjerenje.

Ovo je dobro za CG na državni nivo jer dobijamo crnogorsku stranku koja nije DPS ili DPS privezak, koja će mot privuć one suvereniste koji nikad ne bi glasali DPS, koja će oduzet glasove od URA-e i Demokrata (te dvije stranke su pontonski četnički most).

Suverenista ima 55%, ali je jedan mali dio njih glasa URA-u i Demokrate i zbog toga imamo ovo što nam se dogadja zadnje godinu i po'. Treba povratit taj mali dio glasova u suverenistički blok, u SDP. Ovim potezom SDP je dokaza da ti ljudi imaju za koga da glasaju sad. Znam puno ljudi koji nikad za DPS glasali ne bi, a suverenisti su. Evo sad imaju za koga.

Osim pojedinaca koji viču "izdaja", DPS se korektno ponašao, nijesu bojkotovali Skupštinu Opštine, a mogli su i time bi mogli izazvat nove izbore. Centrala DPS-a je donijela dostojanstvenu odluku i time pokazala da je DPS ipak puno veća (moralno) od pojedinaca iz njihovih redova.

Na državni nivo moj glas bi dobio DPS, jer u Mila Djukanovića imam najveće povjerenje. Ali, ipak je bolje glasat za SDP, jer bi volio bi da dobiju dovoljno glasova da Ranko Krivokapić i/ili Borislav Banović udju u Skupštinu.

Dakle, moj glas bi iša:

- Milo Djukanović za Predśednika
- Za SDP na Parlamentarne izbore

P.S. Kad bi kojim slučajem SDP ima puno više poslanika od DPS-a, onda bi vjerovatno glasa za DPS (na državni nivo), jer želim obadvije stranke da budu jake u Skupštinu (da nemaju problema sa prelaskom cenzusa).

zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#18530 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zlajaBHF »

Kikibombona wrote: 09/02/2022 19:33 Evo je, zastava Sandzaka u prvim redovima. :D Inace, prilicno masovan protest ako se zna da u istim ne ucestvje Demokratski front i SPC... kao ni Krivokapic i njegova ekipa.

Protesta organizuju Demokrate i dvije manje srpske stranke, Ujedinjena CG i Prava CG

https://youtu.be/RSdZyqJ3icU

Demokrate ovim protestima nastoje preuzeti primat od DF-a u pro-srpskom birackom tijelu.
Pa ima i zastava sa ljiljanima :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18531 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Stari_Crnogorac wrote: 15/02/2022 04:49
llull wrote: 14/02/2022 23:15 Sta je sad ovo :?


:lol:

Ovo je lokalni nivo, SDP i Stara Garda dobijaju bezuslovnu podršku da vode Prijestonicu. Sa DPS-om bi vodili grad na pola-pola. Ovako će SDP vodit glavnu riječ.

Prije ovoga sam bio podjednako za SDP i DPS, a sad sam više za SDP na lokalni nivo, jer sam čuo od DPS lidera sa Cetinja riječ "izdaja", dok sam prije toga reka sebe ko bude dostojanstveniji u ponašanju (od SDP-a i DPS-a naravno) taj bi dobio moje povjerenje.

Ovo je dobro za CG na državni nivo jer dobijamo crnogorsku stranku koja nije DPS ili DPS privezak, koja će mot privuć one suvereniste koji nikad ne bi glasali DPS, koja će oduzet glasove od URA-e i Demokrata (te dvije stranke su pontonski četnički most).

Suverenista ima 55%, ali je jedan mali dio njih glasa URA-u i Demokrate i zbog toga imamo ovo što nam se dogadja zadnje godinu i po'. Treba povratit taj mali dio glasova u suverenistički blok, u SDP. Ovim potezom SDP je dokaza da ti ljudi imaju za koga da glasaju sad. Znam puno ljudi koji nikad za DPS glasali ne bi, a suverenisti su. Evo sad imaju za koga.

Osim pojedinaca koji viču "izdaja", DPS se korektno ponašao, nijesu bojkotovali Skupštinu Opštine, a mogli su i time bi mogli izazvat nove izbore. Centrala DPS-a je donijela dostojanstvenu odluku i time pokazala da je DPS ipak puno veća (moralno) od pojedinaca iz njihovih redova.

Na državni nivo moj glas bi dobio DPS, jer u Mila Djukanovića imam najveće povjerenje. Ali, ipak je bolje glasat za SDP, jer bi volio bi da dobiju dovoljno glasova da Ranko Krivokapić i/ili Borislav Banović udju u Skupštinu.

Dakle, moj glas bi iša:

- Milo Djukanović za Predśednika
- Za SDP na Parlamentarne izbore

P.S. Kad bi kojim slučajem SDP ima puno više poslanika od DPS-a, onda bi vjerovatno glasa za DPS (na državni nivo), jer želim obadvije stranke da budu jake u Skupštinu (da nemaju problema sa prelaskom cenzusa).

Kakva vas je muka navela da svinjoglavog Senada Pecanina dovedete da vam vodi politicke emisije? :shock:

https://youtu.be/BlLmaES143o

Nikad nisam vidio odvratniji nastup jednog 'novinara', da ovako brutalno ide na gosta u emisiji, od samog pocetka. Sve sam cekao kada ce izvaditi noz i krenuti na njega, taj nivo ostrascenosti.

Pored toga, debeli je totalno neupucen u prilike u CG. Goste je vise puta pogresno oslovio, ne zna ni kako se prezivaju. :D
mishic
Posts: 6294
Joined: 28/04/2011 16:29

#18532 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by mishic »

Crna Gora, Bosna i Hercegovina i Kosovo su pod pritiskom jednog centra moći, i svi su svjesni toga. Sem toga ni šire okruženje nije imuno i indiferentno prema tom centu moći jer dugoročno gledano mnogo jada u prošlosti a još više u perspektivi je sa toga izvora. Zbog toga je neshvatljivo kako svaki ugroženi subjekat sam za sebe nastoji da se izbori i suorotstavi tom centru moći bez jednog jedinog truna međusobne koordinacije, saradnje i bilo kakvog zajedničkog pokušaja udruživanja snaga s ciljem pružanja otpora.

Ovako neshvatljio stanje nije od juče jer i devedesetih su žrtve jedna po jedna dolazile na red pa se zulumčar činio znatno moćnijim nego što uistinu jeste. S druge strane zulumčar upreže sve raspoložive snage pa žrtva i ne primjećuje sa kojih strna joj se zabada nož u leđa. Tako je na jednoj strani potpuna sinhronizacija politike, medija, crkve, kriminalaca i svih drugih subjekata a s druge potpuna razjedinjenost i individualno i parcijalno nastojanje da se izdrže podmukli udarci. Neshvatljivo ali istinito!
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#18533 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Kikibombona wrote: 20/02/2022 02:25

https://youtu.be/BlLmaES143o

Nikad nisam vidio odvratniji nastup jednog 'novinara', da ovako brutalno ide na gosta u emisiji, od samog pocetka. Sve sam cekao kada ce izvaditi noz i krenuti na njega, taj nivo ostrascenosti.

Pored toga, debeli je totalno neupucen u prilike u CG. Goste je vise puta pogresno oslovio, ne zna ni kako se prezivaju. :D
Bome nije se dao tvoj zeničanin...opra on "debelog" i to podobro. :D
Otužno je bilo gledati blamiranje nekad zaista uspješnog novinara sa početka svoje karijere.
Čestitke tebi za predpostavke da će SDP formirati vlast bez DPS-a. Kiki je pogodio /ubo! :thumbup: YES, YEEEES :D
Nadjačao si me , počinjem se brinuti i za moju procjenu oko Dajkovića. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18534 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

trocadero wrote: 20/02/2022 19:03
Kikibombona wrote: 20/02/2022 02:25

https://youtu.be/BlLmaES143o

Nikad nisam vidio odvratniji nastup jednog 'novinara', da ovako brutalno ide na gosta u emisiji, od samog pocetka. Sve sam cekao kada ce izvaditi noz i krenuti na njega, taj nivo ostrascenosti.

Pored toga, debeli je totalno neupucen u prilike u CG. Goste je vise puta pogresno oslovio, ne zna ni kako se prezivaju. :D
Bome nije se dao tvoj zeničanin...opra on "debelog" i to podobro. :D
Otužno je bilo gledati blamiranje nekad zaista uspješnog novinara sa početka svoje karijere.
Čestitke tebi za predpostavke da će SDP formirati vlast bez DPS-a. Kiki je pogodio /ubo! :thumbup: YES, YEEEES :D
Nadjačao si me , počinjem se brinuti i za moju procjenu oko Dajkovića. :D
Sramota, sramota, sramota. U svom zivotu nisam vidio jadniji nastup nekog novinara. Ne znam koliko mu je Ivan Vukovic mogao dati love da se ovako ponizi. Gadluk, sto bi rekli Crnogorci.

...

Dajkovic u PG ide hladno preko 5% i velike su sanse da se bez njega nece moci formirati vlast.
mishic
Posts: 6294
Joined: 28/04/2011 16:29

#18535 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by mishic »

Zatišje pred buru! Novi izbori su rješenje a prilika je baš sada dok se Srbija zabavila i svojim izborima i Putinovim avanturama.
User avatar
ElRe
Posts: 10836
Joined: 12/12/2011 11:28

#18536 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ElRe »

Vlast u CG formiraju DF-Demokrate-SDP-URA-Manjine. Ko drugačije misli da će biti, grdno se vara.
DPS je prošlost, SD se gasi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#18537 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

ElRe wrote: 24/02/2022 09:36 Vlast u CG formiraju DF-Demokrate-SDP-URA-Manjine. Ko drugačije misli da će biti, grdno se vara.
DPS je prošlost, SD se gasi.
Pa takva vlada je upravo smijenjena, kakva je to logika?
User avatar
ElRe
Posts: 10836
Joined: 12/12/2011 11:28

#18538 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ElRe »

ultima_palabra wrote: 24/02/2022 17:04
ElRe wrote: 24/02/2022 09:36 Vlast u CG formiraju DF-Demokrate-SDP-URA-Manjine. Ko drugačije misli da će biti, grdno se vara.
DPS je prošlost, SD se gasi.
Pa takva vlada je upravo smijenjena, kakva je to logika?
Bila je bez SDPa i manjina, bez ravnoteže.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#18539 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

ElRe wrote: 24/02/2022 18:12
ultima_palabra wrote: 24/02/2022 17:04

Pa takva vlada je upravo smijenjena, kakva je to logika?
Bila je bez SDPa i manjina, bez ravnoteže.
SDP ce radije u sumu nego u koaliciju sa cetnicima, umij se hladnom vodom.
mishic
Posts: 6294
Joined: 28/04/2011 16:29

#18540 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by mishic »

Ako išta u ovoj eskalaciji zla može biti dobro onda to može biti šansa koja se pružila Crnoj Gori da se sa manje uticaja spolja presabere i unutar sebe konačno odmjeri odnos regresivnih i progresivnih snaga. Bilo bi bolje da požuri s tim jer Vučićeva pažnja neće dugobiti skrenuta sa Crne Gore.
User avatar
ElRe
Posts: 10836
Joined: 12/12/2011 11:28

#18541 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ElRe »

ultima_palabra wrote: 24/02/2022 18:22
ElRe wrote: 24/02/2022 18:12

Bila je bez SDPa i manjina, bez ravnoteže.
SDP ce radije u sumu nego u koaliciju sa cetnicima, umij se hladnom vodom.
SDP je sa četnicima u koaliciji na Cetinju. Odbacili su DPS.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18542 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »


:lol:
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18543 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

NAKON PADA VLADE KONVERTITI U PANICI I OČAJU: Prestali da kade, posakrivali krstove i ikone, puštaju ”Oj Cetinje ponos grade”



''Neki pokušavaju da nama koji smo od početka bili protiv odlazeće vlasti, objasne da su morali da rade za izdajničku vladu i da će im sad biti lakše jer kažu 'dolaze naši'. Koji naši, pitao sam jednoga. Koji su tvoji kad si ti sa ovima bio - a on ćuti''


User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18544 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

ultima_palabra wrote: 24/02/2022 17:04
ElRe wrote: 24/02/2022 09:36 Vlast u CG formiraju DF-Demokrate-SDP-URA-Manjine. Ko drugačije misli da će biti, grdno se vara.
DPS je prošlost, SD se gasi.
Pa takva vlada je upravo smijenjena, kakva je to logika?
Lupa gluposti kao i uvijek.

Nova vlast je već tražila sjednicu za izbor novog predsjednika Skupštine, ali predsjedavajući iz demokratskog fronta vrši opstrukcije i rekao je da neće zakazati sjednicu.

Potez očajnika, kojim se još više ukopavaju i distanciraju od normalnog svijeta, obzirom da su već podržali rusku agresiju protiv Ukrajine. Čak su na ovim smiješnim protestima nosili zastave ukrajinskih separatista.

Image

Odlično je što su ovo uradili, da i ono malo ambasada koje ih nisu isključile - sada to urade.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18545 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Mislim da niko više političkih autogolova nije uradio kao četnički juniori. :thumbup:


P.S. Слава Україні!
Image
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18546 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Stari_Crnogorac wrote: 26/02/2022 00:39 Mislim da niko više političkih autogolova nije uradio kao četnički juniori. :thumbup:
Pazi ovu budalu,



Baš su se kao što kažeš nadavali autogolova
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18547 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Da smo sami birali protivnike ne bi bolje (za nas) mogli izabrat. :thumbup:


- Slava Ukrajini!
mishic
Posts: 6294
Joined: 28/04/2011 16:29

#18548 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by mishic »

Putinova i Vučićeva zaokupljenost Ukrajinom neće dugo trajati. Brzo će oni tražiti nove žrtve da pomjere pozornost i skrenu pažnju sa Ukrajine.

Treba ih preduhitriti i Crnu Goru posložiti da bude što stabilnija a da njihovi pijuni budu što odmaknutiji od vlasti, administracije i mogučnosti da mute.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18549 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Stari_Crnogorac wrote: 26/02/2022 02:37 Da smo sami birali protivnike ne bi bolje (za nas) mogli izabrat. :thumbup:


- Slava Ukrajini!
Šta kažeš na večerašnji autogol Abazovića. Kakva penalčina :lol:
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18550 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

RunnerX wrote: 26/02/2022 23:59 Šta kažeš na večerašnji autogol Abazovića. Kakva penalčina :lol:
Onaj skup s četničkim juniorima?

On je za medjusobno uvažavanje i poštovanje njihovih uvjerenja. Govori o poštovaocima lika i djela Ratka Mladića. Kakav penal. Na što je Crna Gora spala.

Śedi s njima dok pjevaju "Nek se srpski barjak vije od Prizrena do Rumije". Guzice bi im da' radi malo vlasti.


https://www.vijesti.me/vijesti/politika ... rnom-skupu
Post Reply