Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
Leverage
Posts: 9469
Joined: 27/05/2018 16:32

#18451 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Leverage »

"Srpski svet" već postoji i efektivno djeluje gdje god Srbi imaju izvršnu vlast.

Borba protiv te umivene "Velike Srbije" obaveza je svih koji nisu dio toga.
Inko86
Posts: 9
Joined: 05/02/2022 20:55

#18452 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Inko86 »

Leverage wrote: 05/02/2022 21:53 "Srpski svet" već postoji i efektivno djeluje gdje god Srbi imaju izvršnu vlast.

Borba protiv te umivene "Velike Srbije" obaveza je svih koji nisu dio toga.
To je RS i Srbija. Mada u RS moraju postovati BIH zakone i podredjeni su BiH visokom sudu. Ameri su skoro sve nadleznosti preveli sa RS-a na BiH. Vojska, Policija, Vrhovni Sud, zemljiste. Neznam tacno sta im je ostalo osim imena RS.

Naivno je ocekivati da ce Ameri ostaviti pro Rusku guberneriju u srcu NATO evrope. Prije ce ici da i to "demokratiziraju". Nece se ni Turska mnogo buniti kada Britanci i Ameri pocnu da povlace poteze u tom smjeru. No to je samo moje misljenje ali vidijet cemo. Sve zavisi sada od Ukrajine. Ako Rusi napadnu Ukrajinu srpski svet ce ostati na beogradskom pasaluku.

Sve se sprema za to vec 3 decenije. Unisteni su medijski, okruzeni NATO paktom i sada su ostali zadnji potezi.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#18453 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ljubicasti limun »

Inko86 wrote: 05/02/2022 21:32 Jaka Crna Gora je u Bosnjackom interesu. Bosnjaci imaju u poredjenju sa malim Crno Gorcima ogroman lobij, ogromnu dijasporu. I mislim da se dio toga treba staviti i u sluzbu Crne Gore. Crna Gora je definitivno jedina prijateljska drzava u direktnom okruzenju.
Kosovo?
User avatar
Leverage
Posts: 9469
Joined: 27/05/2018 16:32

#18454 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Leverage »

Do juče je bila i Crna Gora.

Naivno je misliti da će nam Amerika riješiti sve probleme i ispuniti sve želje. To da će se Srbija svesti na BG pašaluk neće niko od nas zapamtiti, a ti o tome pričaš kao da će sutra.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#18455 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Loki2k9 »

ljubicasti limun wrote: 05/02/2022 22:00
Inko86 wrote: 05/02/2022 21:32 Jaka Crna Gora je u Bosnjackom interesu. Bosnjaci imaju u poredjenju sa malim Crno Gorcima ogroman lobij, ogromnu dijasporu. I mislim da se dio toga treba staviti i u sluzbu Crne Gore. Crna Gora je definitivno jedina prijateljska drzava u direktnom okruzenju.
Kosovo?
Uu, Albanci imaju daleko najjaci lobi u svijetu. Pa onda Bosnjaci i Srbi.
Inko86
Posts: 9
Joined: 05/02/2022 20:55

#18456 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Inko86 »

Leverage wrote: 05/02/2022 22:02 Do juče je bila i Crna Gora.

Naivno je misliti da će nam Amerika riješiti sve probleme i ispuniti sve želje. To da će se Srbija svesti na BG pašaluk neće niko od nas zapamtiti, a ti o tome pričaš kao da će sutra.
Ameri ne zele male Ruse da se kurce u sred mekanog trbuha NATO pakta. Zbog toga je Kosovo drzava sa najvecom NATO bazom u njoj. Ne zbog Albanaca. Zbog toga je i RS izgubila sve nadlesnosti koje je mogla izgubiti a ne zato sto Ameri vole toliko mnogo Bosnjake. Zbog toga su Ameri i instalirali trojanskog konja u srpskoj vladi u crnoj gori koji je na njihov mig srusio vladu kada je se to od njega zatrazilo. Dakle to su stvari koje su poprilicno jasne.

Ono sto nije jos jasno su potezi Rusije prema Ukrajini. Znamo da Turska stoji iza Ukrajine sa vojnom industrijom, bajrakterima itd. Znamo da ih i Ameri i Britanci naoruzavaju. A ako Rusi upadnu u Ukrajinu jasno je kao dan da ide jedna nova runda disciplinovanja na balkanu.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18457 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

ljubicasti limun wrote: 05/02/2022 19:29
Stari_Crnogorac wrote: 05/02/2022 15:03

Milošević je imao potpunu kontrolu nad politikom Crne Gore od AB revolucije do kraja rata u BiH. To je bila neka sreća u nesreći jer bi inače i CG isto prošla kao i BiH. Ovako smo deceniju kasnije, ali bez rata i bez stvaranja Republike Srpske u CG, obnovili nezavisnost.
Vidim kako ste nezavisni.

I ovo je slicno onom kad se Austrija naziva(la) prvom njemackom zrtvom. Milosevic nije imao potpunu kontrolu nad narodom kao ni Hitler sto nije imao potpunu kontrolu nad Austrijancima. Odvise revno su i oni i vi podrzavali neke stvari tada.
Drago mi je sto ste dosli tobe, sto bi mi u BiH rekli, mada ste to vise zbog pragmaticnih, nego zbog ideoloskih razloga. Ali svakako jeste i to je najbolja stvar. No, konsekvence se moraju podnijeti i rijesiti. Ja vam zelim zaista puno srece u tome i istrajnosti, i radi vas i radi cijelog regiona, mada je steta sto vam je promjena svijesti dosla 30 god kasnije.
Ti nas Crnogorce ubači sve u jedan koš i lijepo nas nazva k.urvama. Neka, zaslužili smo to zbog državne uloge 90-ih. I mnogo gore od toga smo zaslužili. Mada znaj, da nismo monolitni bili tada i da je jedan dio bio i tada protiv rata, a jedan dio je vjerova tadašnjim medijima da su Srbi žrtve, dok su neki i tada i danas se kleli u Ratka Mladića.

Kad kažeš "mada je steta sto vam je promjena svijesti dosla 30 god kasnije", mislio si na 6 godina kasnije, jer se 1997-e godine vlast u CG promijenila, tj Miloševićevi puleni su izgubili Crnu Goru. No, nijesi jedini koji prećeruje radi dramatičnog efekta.
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#18458 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Kol'ko sam mogao upratiti Ljubičasti limun se predstavio kao udana, majka troje djece...Tako Stari Crnogorče a i ostali molim vas da se sa uvažavanjem ophodite prema dami.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#18459 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ljubicasti limun »

trocadero wrote: 06/02/2022 00:56 Kol'ko sam mogao upratiti Ljubičasti limun se predstavio kao udana, majka teroje djece...Tako Stari Crnogorče a i ostali molim vas da se sa uvažavanjem ophodite prema dami.
:lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#18460 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by muha_sa »

User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18461 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

:bih: :bih:

User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18462 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Ogavna četnička stranica prijeti krvoprolićem

Gdje je trokadero da i ovo relativizuje

Image

Image
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#18463 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ljubicasti limun »

RunnerX wrote: 06/02/2022 11:08 Ogavna četnička stranica prijeti krvoprolićem

Gdje je trokadero da i ovo relativizuje

Image

Image
Pa onda ce krvariti na koliko sad frontova? Bosna, Kosovo, Crna Gora, Australija... :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18464 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Inko86 wrote: 05/02/2022 21:50Vrlo je naivno ocekivati da se moze ikakav "srpski svet" stvoriti na balkanu kada je jasno da je to suprotno interesima i SAD-a i Velike Britanije i Turske ali i Njemacke. Srpski svet su zelje ferarija sa mogucnostima fica.

Pitnanje je sada samo hoce li srpski svet u ovom sledecem hladnom ratu sa Rusijom izaci cijel ili ce izgubiti Sandzak i Vojvodinu te Presevsku dolinu. Ameri su zemlje od 50-80 miliona stanvonika unistavali radi lojalnosti Rusima. Pogledajmo samo Egipat i Jun Kipur rat. Nesto ne mislim da ce se Srbi zaustaviti na vrijeme.
Pitanje Srbije je rijeseno iz americke perspektive jer se radi o 'zakljucanoj zemlji' koja je potpunom obrucu NATO clanica. Rusija nema koridor do Srbije. I Rusije nema interese, znacajna ulaganja u Srbiji. Ekonomski, Srbija je vezana za Njemacku, zatim Italiju i druge EU clanice.

Teorije oko svemogucnosti Amerike su velika iluzija. Ako ne vjerujes meni pitaj Vijetnamce i Afgane. U Iraku i Siriji takodje ne ide dobro, kao ni Turskoj, Iranu itd. Amerika danas je mnogo slabija nego je bila prije 50 godina. Ni kosovski problem ne mogu okoncati, kao ni bosanskohercegovacki.

U Vojvodini apsolutnu vecini stanovnistva cine Srbi i to radikalni doseljenici sa Kosova, Hrvatske i BiH. U Novom Sadu pobjedjuju radikalne opcije. Ne znam na koju foru se moze odvojiti Vojvodina? Bas me zanima kako bi se taj proces sproveo...!?????

...

Srpski svet je, kako sam ja razumio, zamisljen da Srbija bude hegemon a da Bosna, Crna Gora i Makedonija budu pod politickim i ekonomskim utjecajem Srbije. To je moguce ostvariti u slucaju globalne dominacije Kine, koja bi ekonomski poklopila recimo Grcku i Bugarsku te time razbila zapadnu moc na Balkanu.

Mislim da Srbija ide na tu varijantu, zbog toga politika 'celicnog prijateljstva' sa Kinom.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18465 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Srbija je sa Kinom dogovorila uspostavu slobodne trgovine sto ce se implementirati u tekucoj godini

https://youtu.be/fhMEN41mFLc

Rusija je zajeban igrac na svojoj granici, sto najbolje osjeti Ukrajina. Medjutim, Rusija nema ekonomsku moc siriti utjecaj daleko od granice.

Kina investira u cijelom svijetu, sve zivo pokupovase. Velesila od 1.3 milijarde ljudi, mrava gladnih rada i ucenja. Sve suprotno od 'pijanih' Rusa. I sto je snaga Kine, cijela Azija ima ogromnu populaciju sa drzavama koje brzo napreduju sto ce Kini omoguciti bogatije trziste za plasman robe.

Pitanje je za koliko godina ce Kina moci ponuditi Grckoj i Bugarskoj vise nego mogu Njemacka i EU?
Mislim da to Srbija ceka...
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#18466 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bossona »

Kikibombona wrote: 06/02/2022 16:07
Inko86 wrote: 05/02/2022 21:50Vrlo je naivno ocekivati da se moze ikakav "srpski svet" stvoriti na balkanu kada je jasno da je to suprotno interesima i SAD-a i Velike Britanije i Turske ali i Njemacke. Srpski svet su zelje ferarija sa mogucnostima fica.

Pitnanje je sada samo hoce li srpski svet u ovom sledecem hladnom ratu sa Rusijom izaci cijel ili ce izgubiti Sandzak i Vojvodinu te Presevsku dolinu. Ameri su zemlje od 50-80 miliona stanvonika unistavali radi lojalnosti Rusima. Pogledajmo samo Egipat i Jun Kipur rat. Nesto ne mislim da ce se Srbi zaustaviti na vrijeme.
Pitanje Srbije je rijeseno iz americke perspektive jer se radi o 'zakljucanoj zemlji' koja je potpunom obrucu NATO clanica. Rusija nema koridor do Srbije. I Rusije nema interese, znacajna ulaganja u Srbiji. Ekonomski, Srbija je vezana za Njemacku, zatim Italiju i druge EU clanice.

Teorije oko svemogucnosti Amerike su velika iluzija. Ako ne vjerujes meni pitaj Vijetnamce i Afgane. U Iraku i Siriji takodje ne ide dobro, kao ni Turskoj, Iranu itd. Amerika danas je mnogo slabija nego je bila prije 50 godina. Ni kosovski problem ne mogu okoncati, kao ni bosanskohercegovacki.

U Vojvodini apsolutnu vecini stanovnistva cine Srbi i to radikalni doseljenici sa Kosova, Hrvatske i BiH. U Novom Sadu pobjedjuju radikalne opcije. Ne znam na koju foru se moze odvojiti Vojvodina? Bas me zanima kako bi se taj proces sproveo...!?????

...

Srpski svet je, kako sam ja razumio, zamisljen da Srbija bude hegemon a da Bosna, Crna Gora i Makedonija budu pod politickim i ekonomskim utjecajem Srbije. To je moguce ostvariti u slucaju globalne dominacije Kine, koja bi ekonomski poklopila recimo Grcku i Bugarsku te time razbila zapadnu moc na Balkanu.

Mislim da Srbija ide na tu varijantu, zbog toga politika 'celicnog prijateljstva' sa Kinom.
Image

Prate Vučića i znaju kakve su mu namjere, da je Srbija kinesko ruski trojanac na Balkanu i vratima Evrope. Amerika i Zapad uvijek planiraju na duge staze. Nije Srbija bez razloga u okruženju NATO pakta. Što se tiče diplomatije Vučićeve Srbije, ista je kao i za vrijeme Obrenovića prisjete se njegovih savjeta i nedave Trampove stolice na kojoj je Vučić sjedio kao malo dijete.

Image

Evropa je sama kriva što je dozvolila da bude ucjenjena Ruskim plinom, što nije dovela alternativni plinovod da bi izbjegla ucjene i plaćala cijenu koji zatraži Rusija, nakon secesionističke podrške Rusima u Ukrajini i aneksije Krima 2014, Putin je najavio da će ih ucjenjivati dostavom plina kao monopolni snadbjevač tog strateški ovisnog energenta za Evropu.

Uveliko se radi na alternativi ali su zakasnili pa preko Njemačke i sjevernog toka pokušava napraviti razdor između EU i Amerike, kao i unutar NATO saveza krizom oko Ukrajine koju odavno energetski i ekonomski davi preusmjeravanjem dotura plina Evropi zaobilazeći Ukrajinu.
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#18467 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bossona »

Milo Đikanović je kamilica za ovu crnogorsku čeličnu ljepojku, a i ime joj dolazi od riječi (Dragon - Zmaj)
Je li ona nasljednica Mile Đukonvića. :mrgreen:

User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#18468 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by bingov buraz »

Vukanović poslanik u entitetu RS Bosne i Hercegovine koji je kampovao na litijama u Crnoj Gori zapjenio što se Draginja mješa u poslove druge države :mrgreen:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18469 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Nasljednik Mila Djukanovica je Ivan Vukovic, gradonacelnik Podgorice. Oko toga mislim da nema dileme.

Sto se tice Draginje, ona je galamdzija, nije za vrh politike. Predsjednik njene stranke, Raško Konjevic, inace moj Zenicanin ( :D ), je bas jak politicar i sjajan govornik.

...

Mislim da je to nova snaga suverenisticke politike, Vukovic (DPS) i Konjevic (SDP).
zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#18470 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zavrzlama »

CG ce se tesko izboriti sa velikosrpskim ciljevima,jer u CG zivi oko 45% prosrpskih gradjana...CG ima srecu sto nemaju legalizovanu ustavom zagarantovanu rs inace bi davno bili totalno i teritorijalno podijeljeni...CG slijedi gradjanski rat,jer srbi u BIH,CG,Kosovu nikad nece prihvatit te drzave za svoje...satanizacija srpskog naroda od strane spc i intelektualne elite je zavrsena....sad je samo pitanje koliko ce stete napraviti sebi i drugima dok se ideja velike srbije ne dotuce do te mjere da prestane biti bitan faktor na balkanu...
Inko86
Posts: 9
Joined: 05/02/2022 20:55

#18471 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Inko86 »

Kikibombona wrote: 06/02/2022 16:07

Srpski svet je, kako sam ja razumio, zamisljen da Srbija bude hegemon a da Bosna, Crna Gora i Makedonija budu pod politickim i ekonomskim utjecajem Srbije. To je moguce ostvariti u slucaju globalne dominacije Kine, koja bi ekonomski poklopila recimo Grcku i Bugarsku te time razbila zapadnu moc na Balkanu.

Mislim da Srbija ide na tu varijantu, zbog toga politika 'celicnog prijateljstva' sa Kinom.
Ma kakva kina i kakva srbija kao hegemon. Nju su Britanci i Ameri razbucali kao beba zvecku. Prije zapadnog klanja na demokratski nacin uvijek prvo ide satanizacija u medijima. Srbija sa zapadom vodi rat 100 godina a ne od jucer. Upravo jer je Ruski pijun. Nikakavu oni hegemon nemogu biti. No da Vucic mora da takvu politiku zagovara to je tacno inacer ce ga narod smaci ili jos gore, ubiti kao neke njgevoe predhodnike.

Srbima je nabijen tezak kompleks manje vrijednosti nakon 550 godina Turske vladavine. I oni kao narod taj kompleks probaju izlijeciti kroz neke agresivne i veliko drzavne politike. U ovom danasnjem svijetu nema nikakve mogucnosti za tim. Na balkanu ce se zapad pitati u narednih 100 godina. A tu je i Turska ponovo kao jedini hegemon u direktnom okruzenju. Pored tih sila oni nemaju sta traziti. Okruzeni su NATO paktom i zemljama koji ih mrze. Kupovina Ruskog naoruzanja je za unutrasnju predstavu a ne radi neke hegemonije.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18472 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Inko86 wrote: 06/02/2022 20:57Ma kakva kina i kakva srbija kao hegemon. Nju su Britanci i Ameri razbucali kao beba zvecku. Prije zapadnog klanja na demokratski nacin uvijek prvo ide satanizacija u medijima. Srbija sa zapadom vodi rat 100 godina a ne od jucer. Upravo jer je Ruski pijun. Nikakavu oni hegemon nemogu biti. No da Vucic mora da takvu politiku zagovara to je tacno inacer ce ga narod smaci ili jos gore, ubiti kao neke njgevoe predhodnike.

Srbima je nabijen tezak kompleks manje vrijednosti nakon 550 godina Turske vladavine. I oni kao narod taj kompleks probaju izlijeciti kroz neke agresivne i veliko drzavne politike. U ovom danasnjem svijetu nema nikakve mogucnosti za tim. Na balkanu ce se zapad pitati u narednih 100 godina. A tu je i Turska ponovo kao jedini hegemon u direktnom okruzenju. Pored tih sila oni nemaju sta traziti. Okruzeni su NATO paktom i zemljama koji ih mrze. Kupovina Ruskog naoruzanja je za unutrasnju predstavu a ne radi neke hegemonije.
Turska nema nikakav utjecaj na Balkanu. Sve sto imaju je par firmi tekstilne industrije i to je to. Isto vazi za Rusiju. Dvije zemlje koje ne posjeduju visoke tehnologije niti milijarde za kupovinu utjecaja.

...

Kina je tek pocela i vec je daleko dogurala. Recimo, Kina je drugi vanjskotrgovinski partner Srbije nakon Njemacke, sa razmjenom vecom od 5 milijardi dolara. Nema sumnje da ce uskoro izbiti na prvo mjesto.

...

Srbija je prvi put zakuhala sa zapadom u proslom ratu. U balkanskim ratovima, prvom i drugom svjetskom, Srbija je bila saveznik Francuske i Velike Britanije. Pa Francuzi su srpskoj vojsci glavu spasavali kada su ih jurile svabe.

Tome u prilog i pjesma :D

https://youtu.be/NBbN7kdc4pI
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18473 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Kikibombona wrote: 06/02/2022 19:20Mislim da je to nova snaga suverenisticke politike, Vukovic (DPS) i Konjevic (SDP).
Boris Mugoša iz Socijaldemokrata je takođe sjajan.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18474 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Srpska politicka scena je posebno velika. Na narednim izborima DF ce pasti na 10-15%. I Srbima je muka od njihove galame.

Vec su sada, po istrazivanjima objektivnog CEDEM-a, na 15%. Po prvi put Demokrate su druga stranka po snazi.

Stranka Spajica i Milatovica ce biti sigurno preko 10%. Po pisanjima na portalima vidi se da imaju podrsku naroda.

Ujedinjena CG i stranka Dajkovica ce jacati. Sve to otkida od DF-a koji ce morati mijenjati retoriku ako ne zele skroz propasti.

Image
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18475 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Kikibombona wrote: 06/02/2022 21:17 Ujedinjena CG i stranka Dajkovica ce jacati. Sve to otkida od DF-a koji ce morati mijenjati retoriku ako ne zele skroz propasti.
Ujedinjena ne može dobaciti do cenzusa, oni ne smiju nastupiti samostalno inače će prosuti srpske glasove. Dajković je pajac, ni kući ga ne bi glasali.

Milačić će uzeti solidan broj glasača DF, ušao je u otvoren sukob sa njima i oni koji su skroz desno bi ga mogli podržati.
Post Reply