Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18301 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

@Stari_Crnogorac

Sta je ovo, ko je ovaj tip? :D

https://youtu.be/u5e-ac5lI-Q

Bgm, kod vas nacionalizam pravo ozivio, vraca se muzika devedesetih na velika vrata.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18302 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Kikibombona wrote: 11/01/2022 15:31 @Stari_Crnogorac

Sta je ovo, ko je ovaj tip? :D

https://youtu.be/u5e-ac5lI-Q

Bgm, kod vas nacionalizam pravo ozivio, vraca se muzika devedesetih na velika vrata.
Ne znam za muziku i tekst (novokomponovano štivo i srpski rep sa neprirodnom ijekavicom), ali su snimci vrhunski.

Sumnjiv mi postaješ, vadiš neke linkove iz metaversa Srpskog Sveta na koje normalan čovjek nikad ne bi naiša.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18303 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Stari_Crnogorac wrote: 12/01/2022 01:16
Kikibombona wrote: 11/01/2022 15:31 @Stari_Crnogorac

Sta je ovo, ko je ovaj tip? :D

https://youtu.be/u5e-ac5lI-Q

Bgm, kod vas nacionalizam pravo ozivio, vraca se muzika devedesetih na velika vrata.
Ne znam za muziku i tekst (novokomponovano štivo i srpski rep sa neprirodnom ijekavicom), ali su snimci vrhunski.

Sumnjiv mi postaješ, vadiš neke linkove iz metaversa Srpskog Sveta na koje normalan čovjek nikad ne bi naiša.
Pa cek', je li tip sto pjeva Srbijanac ili Crnogorac?

A sto se tice drugog dijela, co'ek na internetu uglavnom na sranja nailazi, pa tako i ovaj put. Kucao 'mojkovacka bitka' pa mi ovo izleti.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#18304 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Da je pameti i sreće Marić bi i u Srbiji bio zabranjen. Nacionalisti, Miroljub, vračevi, starlete... to je to štivo. Jedino bih ga gledao ako bi doveo u istoj emisiji Šešelja i Čanka. Ono što je zanimljivo je što je Marićeva žena rođena Cetinjanka.
Au Kiki ala je tebi dosadno. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18305 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Ponovo u CG nasli kokain, ovaj put samo pola tone (prosli put je bilo 1.5 tona). :lol:

Samo Bog zna koliko su miliona hiljada tona kokaina uvezli Crnogorci i Albanci. :D

Zanimljivo je, Hrvata nema u tom biznisu. :zoka:

PS

I da dodam, prvu posiljku su otkrile britanske sluzbe a ovu zadnju obicni gradjani. :D Crnogorske institucije su duboko uglavljene u posao sa kokainom, cigarama i sl.

I još nešto...

Za razliku od Srbijanaca, Albanaca i Crnogoraca mi Bosanci nikad nismo imali organizovane kriminalne grupe. Kod nas su uglavnom kriminalci solo igraci, nema organizacija sa vise desetina ljudi. Svako krade za sebe.
plavi_E
Posts: 6402
Joined: 18/10/2021 19:47

#18306 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by plavi_E »

Kikibombona wrote: 12/01/2022 10:52 @Stari_Crnogorac

Sta je ovo, ko je ovaj tip? :D

https://youtu.be/u5e-ac5lI-Q

Bgm, kod vas nacionalizam pravo ozivio, vraca se muzika devedesetih na velika vrata.
Nije bolest samo koja izazviva tjelesnu bol.
:-)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18307 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Organizovani kriminal je nemoguc bez podrske drzavnih sluzbi. U suprotnom nije organizovan.

Crna Gora, Srbija i Albanija su El Dorado za kriminalne grupe.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#18308 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

Sarajmen je baš osvježenje.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18309 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

namiami wrote: 12/01/2022 23:22
Kikibombona wrote: 12/01/2022 18:29 Za razliku od Srbijanaca, Albanaca i Crnogoraca mi Bosanci nikad nismo imali organizovane kriminalne grupe
Kako nismo? Pogledaj sta pise s vaskovic za rs. Samo sto nema neko da pise za fbih.
To su politicke stranke, ako mislis na SNSD konglomerat. To je drzavna mafija i institucionalni kriminal.

Mi nemamo i nikad nismo imali skupine kao Zemunski ili Kavacki klan. I mi imamo ogroman broj kriminalaca, ali se mahom radi o solo igracima ili manjim grupicama. Nikad nismo imali mafijaske organizacije sa jasnom hijerarhijom koje broje 100+ clanova po uzoru na Cosa Nostru. Taj visok mafijaski nivo drze Crnogorci, Albanci i Srbijanci.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18310 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

URA predlaže manjinsku vladu bez DPS i DF. Izgleda da se bliži kraj kleročetničkoj Vladi u CG.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18311 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Demokrate i DF su odbili da podrže prijedlog URE i kako stoje stvari to je to, formiraće se nova, manjinska vlada koju će podržati DPS. Ova vlada bi trebala imati podršku 49 poslanika.

Sve u svemu, izgleda da ih je Milo ponovo namagarčio, uz pomoć stranaca i Demokratskog fronta.
User avatar
sehohari
Posts: 7976
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#18312 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sehohari »

https://www.politika.rs/scc/clanak/4971 ... itutivnost

Buduci cilj Beograda u CG?
Pravljenje nefunkcionalne drzave i koristenje Srba kao trajni garant odanosti Srbiji?
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18313 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Image
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18314 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18315 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#18316 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

A jesu ovi iz URA-e hit. Na njihovo insistiranje i njihovim ucenama formirana je ekspertska vlada koju su tako zdušno branili i protiv poslanika vladajuće koalicije. I sada kada je po njihovom sopstvenom priznanju taj koncept propao umesto da kao glavni inicijatori preuzmu odgovornost i izvine se oni i dalje žele da se pitaju i da budu glavni, da sa 3-4 poslanika budu okosnica vlasti, a ostali da ih podrže.
Do juče glavni kritičari DPS-a koji poseduju i neki spisak DPS političara koji treba da se procesuiraju, a danas sa njima vode pregovore, dogovore, govore o zdravom tkivu... Popišali se na svoju reč, borbu i jednu lepu ideju. Ko će sutra za njih da glasa?
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18317 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

SamoVasGledam wrote: 19/01/2022 13:42 A jesu ovi iz URA-e hit. Na njihovo insistiranje i njihovim ucenama formirana je ekspertska vlada koju su tako zdušno branili i protiv poslanika vladajuće koalicije. I sada kada je po njihovom sopstvenom priznanju taj koncept propao umesto da kao glavni inicijatori preuzmu odgovornost i izvine se oni i dalje žele da se pitaju i da budu glavni, da sa 3-4 poslanika budu okosnica vlasti, a ostali da ih podrže.
Do juče glavni kritičari DPS-a koji poseduju i neki spisak DPS političara koji treba da se procesuiraju, a danas sa njima vode pregovore, dogovore, govore o zdravom tkivu... Popišali se na svoju reč, borbu i jednu lepu ideju. Ko će sutra za njih da glasa?
Bar su pokazali hrabrost, a ne k'o ovi tvoji ljubimci iz DF koji su godinu dana najavljivali rušenje vlade, ucjenjivali, opstruisali sve procese.

Ova Vlada je bila fatalna po Crnu Goru, uništili su i ono malo što je bilo normalno i ispravno, tako da je još davno trebala pasti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18318 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

RunnerX wrote: 19/01/2022 14:33Bar su pokazali hrabrost, a ne k'o ovi tvoji ljubimci iz DF koji su godinu dana najavljivali rušenje vlade, ucjenjivali, opstruisali sve procese.

Ova Vlada je bila fatalna po Crnu Goru, uništili su i ono malo što je bilo normalno i ispravno, tako da je još davno trebala pasti.
Kako se tebi cini nova vlada, ako je tacan ovaj spisak sto je izašao u medijima?

Po meni, ovo je dosta dobro. Sve etnicke skupine ce biti u vladi. SNP - Srbi, URA - Crnogorci, Bosnjacka stranka + dvije albanske partije. Valjda i predstavnika Hrvata uguraju.

Premijer ce izgleda biti Srbin iz SNP, Jokovic. Lik je totalno limitiran i nedostojan funkcije, ali u pitanju je visi interes. Jedan od prioriteta je potpisivanje temeljnog ugovora sa SPC sto ce se desiti odmah nakon formiranja vlade. To ce znacajno smiriti strasti. SNP ce gurati ljude iz DF-a po dubini tako da se ni oni nece puno buniti. Jedino ce Demokrate izvisiti i mislim da ce oni biti najzesca opozicija.

Boanjaci I Albanci ce ojacati poziciju u institucijama.

URA ce preuzimati glasove DPS-a i SDP-a i profilisat se kao vodeca suverenosticka opcija.

Na medjunarodnom planu ova vlada ce imati puno vecu podrsku. Cak ce se i sa Srbijom stvari relaksirati jer Vucic i vrh SPC u Beogradu nisu mogli smisliti Krivokapica. Jokovic ce biti neuporedivo povoljniji za saradnju.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#18319 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

RunnerX wrote: 19/01/2022 14:33
Bar su pokazali hrabrost, a ne k'o ovi tvoji ljubimci iz DF koji su godinu dana najavljivali rušenje vlade, ucjenjivali, opstruisali sve procese.

Ova Vlada je bila fatalna po Crnu Goru, uništili su i ono malo što je bilo normalno i ispravno, tako da je još davno trebala pasti.
Gde ti vidiš hrabrost? Ako su hrabri zašto onda ne preuzmu odgovornost za propast koncepta ekspertske vlade koja je nastala samo isključivo kao njihova želja i to ucenama? Zašto se ne izvine građanima što su protraćili godinu i po dana mandata nego su postali još bahatiji i traže još više vlasti i moći u svojim rukama?
Nemam ja veze sa DF-om.
Šta je ova vlada uništila što već nije bilo uništeno? Ekonomiju? Multikulturni sklad? Da nije ona uvela nepotizam i kriminal u crnogorsko društvo? Korupciju, drogu? Ja razumem da ti ne simpatišeš ovu crnogorsku vladu, a i razumem zašto, ali ne treba sada izmišljati i preuveličavati sve i svašta. Evropa nije imala nekakve kritike na rad ove vlade. Barem ne veće.
Jedino za ovo vreme što se promenilo je prevrtljiva igra URA-e i radikalizacija DPS-a. Izgleda da Demokrate i jesu tamo najnormalnije, a Frontaši najiskreniji.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18320 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

I da dodam, najbolje bi bilo da nadju nekog nestranackog premijera, koji ne izaziva negativne reakcije kod Srba i Crnogoraca.

Jokovic je tanak kao lizalo, a ja ne znam ima li SNP nekoga pametnijeg od njega. Najbolje bi bilo da se nadje neki skokova covjek koji ne izaziva podjele u drustvu.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18321 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

SamoVasGledam wrote: 19/01/2022 13:42 A jesu ovi iz URA-e hit. Na njihovo insistiranje i njihovim ucenama formirana je ekspertska vlada koju su tako zdušno branili i protiv poslanika vladajuće koalicije. I sada kada je po njihovom sopstvenom priznanju taj koncept propao umesto da kao glavni inicijatori preuzmu odgovornost i izvine se oni i dalje žele da se pitaju i da budu glavni, da sa 3-4 poslanika budu okosnica vlasti, a ostali da ih podrže.
Do juče glavni kritičari DPS-a koji poseduju i neki spisak DPS političara koji treba da se procesuiraju, a danas sa njima vode pregovore, dogovore, govore o zdravom tkivu... Popišali se na svoju reč, borbu i jednu lepu ideju. Ko će sutra za njih da glasa?
Četnički juniori sigurno neće, niti su. Svi oni za koje ja znam da su glasali URA-u su bivši Liberali.

No, s druge strane, kad se kaže da je “albanski četnik” (Dritan Abazović) izda četnike onda tu (u ovome što ti pričaš) ima neke logike. No, što se njihovog članstva i glasača tiče izdaja je bila podrška pro-srpske apostolske Vlade.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18322 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Stari_Crnogorac wrote: 19/01/2022 16:57Četnički juniori sigurno neće, niti su. Svi oni za koje ja znam da su glasali URA-u su bivši Liberali.

No, s druge strane, kad se kaže da je “albanski četnik” (Dritan Abazović) izda četnike onda tu (u ovome što ti pričaš) ima neke logike. No, što se njihovog članstva i glasača tiče izdaja je bila podrška pro-srpske apostolske Vlade.
Sudeci po rezultatima izbora u Niksicu, Novom, Cetinju i Mojkovcu glasaci URE se nisu osjecali izdano.

Moj je utisak da glasaci URE izrazito mrze DPS, a naravno nije im drag ni DF. Glasaci URE su bili zadovoljni jer nijedan funkcioner DF-a nije usao u vladu.

Upravo suprotno, svako koaliranje URE sa DPS-om bi bio kraj stranke, kao sto je bio slucaj sa Pozitivnom.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18323 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Image
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18324 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Raspade se apostolska Vlada sama od sebe. Milina za gledat.
User avatar
House
Posts: 46627
Joined: 17/03/2010 15:36

#18325 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by House »

opet litije :mrgreen:
Post Reply