Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#14276 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Sta, bolan, napriča?

Миши Јанкетићу је мајка убијена од стране Италијана и то је он потврдио у емисији "Тв лица као сав нормалан свет"
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#14277 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by seln »

Sve mu diraj, samo popove ne.
Mozes mu raditi sta hoces, Chap ti nece reci ni "potamo se".
Ali dirni mu mantijase, u stanju te je zaklati socijalnim zubalom.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#14278 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

seln wrote: 16/05/2021 18:36 Sve mu diraj, samo popove ne.
Mozes mu raditi sta hoces, Chap ti nece reci ni "potamo se".
Ali dirni mu mantijase, u stanju te je zaklati socijalnim zubalom.
Socijalna ti je pamet pa živiš! Šta 's, nisi ti kriv!
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#14279 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Capljina74 wrote: 16/05/2021 18:13 Sta, bolan, napriča?

Миши Јанкетићу је мајка убијена од стране Италијана и то је он потврдио у емисији "Тв лица као сав нормалан свет"
Hocemo li se opkladiti da je to sto si citirao notorna laz?

EDIT:
Posto si po obicaju pobjegao nakon postanja neistina, znam da se neces kladiti.
Evo ti Misa Janketic na 13:10 kaze da mu majku nisu ubili ni Njemci ni Italijani, nego "nasi ljudi". Na 13:50 kaze i nadimak koljaca.

Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#14280 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Naši ljudi!?

Je li naveo ovu dvojicu? Iskreno prvi put čujem za ovu dvojicu, ali i čitam da ih je sud CG rehabilitovao 2005. godine. Ako ih je Milo rehabilitovao...


Ali kakve veze ima priča sa episkopskom ustrojstvom i da Mitropolija odlučuje na svojoj teritoriji?

Kakve veze ima Sremska eparhija sa Mitropolijim kada njen vladika nemože da služi bez dozvole ni u Beogradu?
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#14281 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Capljina74 wrote: 16/05/2021 19:03 Naši ljudi!?
Je li naveo ovu dvojicu? Iskreno prvi put čujem za ovu dvojicu, ali i čitam da ih je sud CG rehabilitovao 2005. godine. Ako ih je Milo rehabilitovao...
Evo ti i emisije koju si lazno naveo u onom citatu:
Prenosis lazi sa nekog ce... foruma,
Capljina74 wrote: 16/05/2021 18:13 Sta, bolan, napriča?
Миши Јанкетићу је мајка убијена од стране Италијана и то је он потврдио у емисији "Тв лица као сав нормалан свет"
a u TOJ emisiji na 12:20 upravo suprotno receno.


Sta sada da ti radim?
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#14282 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bossona »

zilog wrote: 16/05/2021 19:20
Capljina74 wrote: 16/05/2021 19:03 Naši ljudi!?
Je li naveo ovu dvojicu? Iskreno prvi put čujem za ovu dvojicu, ali i čitam da ih je sud CG rehabilitovao 2005. godine. Ako ih je Milo rehabilitovao...
Evo ti i emisije koju si lazno naveo u onom citatu:
Prenosis lazi sa nekog ce... foruma,
Capljina74 wrote: 16/05/2021 18:13 Sta, bolan, napriča?
Миши Јанкетићу је мајка убијена од стране Италијана и то је он потврдио у емисији "Тв лица као сав нормалан свет"
a u TOJ emisiji na 12:20 upravo suprotno receno.


Sta sada da ti radim?
DOBRICA ĆOSIĆ JE NAJBOLJE POZNAVAO SVOJE SRBE ŠTA VOLE ČUTI I KAKO NJIMA VLADATI !
1871. Srpski književnik Milan Milicević napisa: "Ne mogu naši potomci znati istinu o nama, jer je mi i ne kazujemo, nego izlažemo što nam podmiruje račun"

Dobrica Ćosić je najbolje opisao svoje Srbe, iako prosječan Srbin ne zna ništa o Dobrici Ćosiću, a kamoli da je čitao njegove knjige slijepo vjeruje i slijedi njegove poruke . Najveća zasluga Dobrice Ćosića je što je opisao kako većinski srpski kolektivitet funkcioniše na jedan elokventniji način, a vidi se da funkcionira na lažima i mitomaniji koja im se planski i sistemtski plasira i u koju istinski vjeruje.
Znači Dobrica Ćosić je samo opisao o kakvoj se kulturi i politici radi. Kao što ni Milošević nije bio pravi nacionalista, nego samo jedan dan slučajno rekao "Niko ne sme da vas bije" i vidio da je srpska masa ushićena. Poslije je sve bilo lahko - kad vidiš da su nacionalisti generalno, udri im priču koja im godi to je isto uradio Radovan Karadžić, Milan Martić, Vojislav Šešelj kao i Milorad Dodik.

Srpski akademik Dobrica Ćosić je često kritikovan zbog zalaganja za planska preseljenja stanovništva početkom jugoslovenskih ratova:
„Moguća su planska preseljenja i razmena stanovništva što je najteže, najbolnije, ali je i to bolje od života u mržnji i međusobnom ubijanju.[10]“
(Ćosić u Politici, 26.07.1991.)
Čuveni francuski filozof i antropolog Edgar Moren je 1992. godine u pariškom Le Monde-u pisao otvoreno pismo Dobrici Ćosiću, predjsedniku tadašnje SR Jugoslavije, smatrajući ga jednim od najodgovornijih za "osvajanje životnog prostora i etničko čišćenje" tokom rata u Bosni i Hercegovini:
„Požar koji prijeti da se proširi izvan Balkana već je doveo u pitanje evropsku građevinu. Ta Evropa koja želi da se gradi jeste Evropa koja otvara granice između naroda – to je Evropa koja bi se stvarala po uzoru na Bosnu i Hercegovinu koju ste uništili. Hoćete li da vas istorija pamti kao predsjednika osvajača životnog prostora i etničkog čišćenja?[11]“
(Edgar Moren)
Godinama nakon rata, 2010. godine, Ćosić tvrdi da izvršeno etničko čišćenje „može za budućnost da bude pozitivno“:
„I pored lične tragedije mnogih ljudi, i pored toga što je ljudski razmišljati o multinacionalnim državama u kojima se tolerantno živi i sa više nacionalnih manjina, današnje stanje Srba posle etničkih čišćenja za budućnost može da bude pozitivno, jer je reka Drina prvi put postala srpska reka i što će vremenom deo Bosne možda ipak pripasti Srbiji.[12]“
(Ćosić u knjizi "Sećanja" Vladete Jerotića, 2010.)
Ćosić je u javnosti više puta istupao sa diskriminatorskim stavovima prema Albancima. Zbog navednog citata je protiv njega čak podnesena i prijava zbog širenja govora mržnje.
„Taj socijalni, politički i moralni talog tribalnog, varvarskog Balkana, uzima za saveznika Ameriku i Evropsku uniju u borbi protiv najdemokratskijeg, najcivilizovanijeg, najprosvećenijeg balkanskog naroda - srpskog naroda.[13]“
(Dobrica Ćosić o Albancima)
Ćosića neki optužuju za velikosrpsku ideologiju. Ćosić sam tvrdi da nikada nije priznavao avnojevske granice[14], a u razdoblju SFRJ 1968. godine je pisao:
„Svedoci smo činjenice kako čak i medu srpskim narodom ponovo svetli stari istorijski cilj i nacionalna ideja - ujedinjenje srpskog naroda u jednu državu.[15]“
Zbog te tvrdnje, Ćosic je bio isključen iz Centralnog komiteta.[16] U July 1989. godine on je govorio da bi se veliki dijelovi Hrvatske morali "vratiti" Srbiji.[17] U vreme raspada SFRJ Ćosić je pisao o istorijskom cilju ujedinjenja svih Srba u jednu državu:
„To je pitanje sloboda i prava bivstvovanja srpskog etnosa u celini svog duhovnog, kulturnog i istorijskog identiteta bez obzira na sadašnje republičke granice i konstituciju Jugoslavije. Ako se ta sloboda i to pravo ne uvažava, onda nije ostvaren istorijski cilj srpskog naroda – ujedinjenje svih Srba u jednoj državi (...).[18]“
2012. godine Ćosić u svojoj knjizi Bosanski rat o jedinstvenoj srpskoj državi piše sledeće:
„Ako sam, dakle, do polovine 1991. i ja verovao u mogućnost zasnivanja državnog saveza srpskih zemalja, naime, globalnog referendumskog ujedinjenja teritorija koje naseljava srpska većina, razvoj događaja i naročito politika Evropske zajednice i Amerike prema rešenju "jugoslovenske krize" primorali su me da napustim ideju o državi kao savezu srpskih zemalja.[19]“
(Ćosić u knjizi Bosanski rat)
Ćosić tvrdi da su muslimani ubijali sami sebe prilikom masakra u ulici Vase Miskina, da bi optužili Srbe pred svijetom:
„Zločin u ulici Vase Miskina, kada su pobijeni ljudi i žene koji su čekali u redu za hleb, što je bila muslimanska inscenacija da se prekine Lisabonski sporazum i za to optuže Srbi, da bi se pred svetskom javnošću imao "moralan" i "pravedan" izgovor za vojnu intervenciju NATO-a protiv Srba u Bosni...[20]“
(Ćosić u knjizi Bosanski rat)
Ćosić takođe tvrdi da su muslimani ponovo ubijali sami sebe prilikom masakra na Markalama, da bi opet "nammjestili" Srbima pred svijetom:
„Grozan događaj! Na sarajevskoj pijaci Markale minama iz minobacača ubijeno je šezdeset osam ljudi i stotinjak ranjeno. Naravno, optuženi su Srbi. Ako bi to bila istina, Karadžić, Mladić, Koljević, Krajišnik treba odmah da podnesu ostavke, Skupština Republike Srpske da osudi taj zločin i sve političke ustanove u SR Jugoslaviji moraju najoštrije da osude taj masakr civila... Moram da proverim ovu užasavajuću vest. Zovem prijatelja Gojka Đoga da čujem njegovo mišljenje jer on je prilično obavešten o zbivanjima u Bosni. "Ni govora o srpskom zločinu. To je muslimanska nameštaljka kao i ona pred pekarom, spremaju nam nešto opasno." Zovem Milorada Ekmečića jer on svaki događaj tumači znanjem i istorijom: "To varvarstvo nikako ne može biti srpsko. To je džihadsko. Samo se u islamskom svetom ratu tako svirepo za Alaha ubijaju i Alahovi vernici." To mi potvrđuje i Nikola Koljević, koji je rekao, čvrsto uveren, da je to muslimanski zločin. "Pred svaki pregovor oni serviraju po neki 'srpski zločin' i idu u Ženevu kao 'srpske žrtve'". General Mladić i svi sarajevski komandanti tvrde da srpski bacači nikako ne mogu da dobace do Markala.[21]“
(Ćosić u knjizi Bosanski rat)
Dobrica Ćosić je takođe poznat po negiranju genocida u Srebrenici, utvrđenog sudskim presudama:
„Srbofobski, nesavesni i nekim interesom motivisani političari "međunarodne zajednice" - Amerike, Evropske unije i islamskih zemalja, pomoću svojih medija srpske zločine oko Srebrenice proglasili su genocidom... Međutim, i po mom mišljenju, postoje razlozi da se u džihadsku, hašku i tekuću političko-propagandnu "istinu" o Srebrenici ozbiljno posumnja... u Potočarima i Srebrenici nije izvršen genocid nego težak, bestijalan zločin nad zarobljenim Muslimanima, koji se mora osuditi i krivci biti kažnjeni.[22]“
(Ćosić u knjizi Bosanski rat)
Nasuprot masakra u Srebrenici, koji nije bio genocid, Ćosić navodi istinsko "genocidno zatiranje srpskog življa" koje se zbilo pre toga u okolini Srebrenice:
„Pre masakra muslimanskih zarobljenika u Potočarima i okolini, polovinom jula 1995. godine, iz "zaštićene zone" Srebrenice muslimanska vojska pod komandom Nasera Orića ubila je na najsvirepiji način 3.262 srpskih žitelja i popalila i opljačkala više od osamdeset podrinjskih sela. U ovom genocidnom zatiranju srpskog življa učestovala je i masa muslimanskih civila, seljaka. Bio je to 1992. godine pravi masovni pokret Muslimana za ubijanje Srba... Muslimanski seljaci u većini nisu ubijali Srbe oružjem nego sekirama, vilama, pajserima, motkama...[23]“
(Ćosić u knjizi Bosanski rat)

Srbi o Srbima:

“Srbi su bolesno zaljubljeni u svoje laži.”
Milan Panić, srbijanski ex-premije

“Srpski su intelektualci i to nažalost u velikoj većini, nacionalisti.”
Mirko Kovač, srpski književnik

„čitavog života unesrećen našom srpskom stvarnošću. Sada, na kraju te drame, nisam uveren da sam mogao drugim putem da stignem do srpske propasti a time i do svoje propasti sa idejama koje sam zastupao.“

Nacionalizam ovde sam sebe raskrinkava kao sistem u kojem nacionalista, ne mogavši da odagna zlu slutnju da će nacija neminovno propasti, igra ulogu njenog branioca od tog permanentnog raspada u koji ju je upleo sopstvenim idejama. On mrzi sopstvenu naciju, jer ona, svojom propašću, upropašćuje njegove ideje.
To je sistem projekcija gde strah (u kojem su velike oči) vodi u zaslepljujuću spiralnu mržnju"
Podsjetimo se na izjave presuđene ratne zločinke Biljane Plavšić :
- " Muslimani su genetski deformisani. To je istina. To je genetski deformisani materijal koji je prigrlio Islam. I sada sa svakom nasljednom generacijom taj gen postaje koncentriran. Postaje sve gori i gori, jednostavno postaje izražajan i diktira njihov stil mišljenja i ponašanja, koji je ukorijenjen u njihovim genima."
- " Srbi iz Bosne, posebno oni koji žive u pograničnim regijama, imaju razvijenu specijalnu sposobnost da osjete opasnost po naciju i da razviju mehanizme samozaštite. U mojoj porodici uvijek je govoreno da su Srbi iz Bosne bolji od onih iz Srbije. Kao biolog znam da je najbolja sposobnost da se prilgode i prežive kod onih vrsta koje žive odmah do drugih koji su im prijetnja. Tako da je odvojenost Srba od drugih nacija i prirodan i potreban fenomen" -
- O zločincu Arkanu: " 'Kada sam vidjela šta je napravio u Bijeljini, zamislila sam da su sve njegove akcije takve.
Rekla sam "ovo je srpski heroj. On je pravi Srbin, to je vrsta čovjeka kakvog trebamo'."
- " Preferirala bih da se čitava Istočna Bosna očisti od Muslimana. Kada kažem 'očisti', ne želim da me se doslovno shvati i misli na etničko čišćenje. Oni su prikačili ovu oznaku 'etničko čišćenje' jednom savršeno prirodnom fenomenu i karakterizirali ga kao ratni zločin'." "Ne kažem da ne želimo više živjeti sa Hrvatima, nego radije da im ne trebamo dopustiti da zive s nama"


-Srbija je zbog svoje višestoljetne velikosrpske hegeminističke ideolgije "KRVI I TLA" zadnjih 150 godina započela sve ratove na Balkanu ne samo ratove devedesetih godina prošlog vijeka več i prvi svjetski rat.
-Srbija je postala zemlja gdje su najintelegentniji ljudi tvorci najvećih zločina čovječanstva 21 vijeka genocidnih razmjera.
-Srbija je jedina u svijetu koja priznaje samo svoju historiju, koju je sama kreirala po vlastitoj potrebi i interesima gdje je laž osnova.
-Srbija je zemlja koja nezna svoje granice, kojoj su tuđe granice draže od sopstvenih.
-Srbija je zemlja koja je zadnjih 150 godina uspjela da sopstvenom narodu omrzi sve druge u susjedstvu, izbriše sposobnost življenja sa drugim i drugačijim.
-Srbija je država na najlošijim moralnim i civilizacijskim vrijednostima sa više od 150 godina tradicijom ideologije "KRVI I TLA", gdje je ubiti svoje goloruke komšije čin samoodbrane i herojstva, oteti tuđe način preživljavanja, slagati vještina i sposobnost, osjećati se velikim i važnim ako te svi drugi mrze i osporavaju i osuđuju tvoja zlodjela.
- Srbija i Srbi su jedini narod na svijetu koji je fašisticki četnički pokret proglasila antifašističkim.
Dobrica Ćosić je vodilja mnogim sljedbenicima koje je opisao u svojim čuvenim citatima.
Prijsetimo se lažnih izjava i izmišljotina Miloševićevih javnih medija kao i Karadžićevog ministra informisanja Velibora Ostojića kako su u ratnom Sarajevu, sarajevske lavove u zološkom vrtu hranili srpskom djecom, čiju izjavu možete vidjeti na ovom linku.

“Srbi su rat izgubili, to je gotovo, ali su izgubili i dušu, izgubili su čast, izgubili su sve, jer poslije izgubljene duše i časti ne ostaje ništa više. Sve je potrošeno. I to je rezultat srpskog nacionalizma, te nevjerovatne ludačke istrajnosti u stvaranju velike Srbije” Ovo je izjavio Bogdan Bogdanović, veliki srpski arhitekta i nekadašnji gradonačelnik Beograda, opširnije na ovom linku.
https://novi.ba/clanak/24415/srbi-su-u- ... usu-i-cast
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#14283 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

zilog wrote: 16/05/2021 19:20
Capljina74 wrote: 16/05/2021 19:03 Naši ljudi!?
Je li naveo ovu dvojicu? Iskreno prvi put čujem za ovu dvojicu, ali i čitam da ih je sud CG rehabilitovao 2005. godine. Ako ih je Milo rehabilitovao...
Evo ti i emisije koju si lazno naveo u onom citatu:
Prenosis lazi sa nekog ce... foruma,
Capljina74 wrote: 16/05/2021 18:13 Sta, bolan, napriča?
Миши Јанкетићу је мајка убијена од стране Италијана и то је он потврдио у емисији "Тв лица као сав нормалан свет"
a u TOJ emisiji na 12:20 upravo suprotno receno.


Sta sada da ti radim?
To da si me nazivao četnikom. Kako te nije sramota?

Pdv je četnički?

Da li je rekao da mu je on ubio majku?

Da li je Milo rehabilitovao covjeka?

I kakve to veze ima sa Runerobim lupanjem?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#14284 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Svi u ratu i od strane OZN-e pobijeni sveštenici su bili koljači i ubice. Zato ih je petnaestoro prezivilo ta vremena.

Ubijeno je 182 sveštenika.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#14285 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Capljina74 wrote: 16/05/2021 20:45
zilog wrote: 16/05/2021 19:20
Capljina74 wrote: 16/05/2021 19:03 Naši ljudi!?
Je li naveo ovu dvojicu? Iskreno prvi put čujem za ovu dvojicu, ali i čitam da ih je sud CG rehabilitovao 2005. godine. Ako ih je Milo rehabilitovao...
Evo ti i emisije koju si lazno naveo u onom citatu:
Prenosis lazi sa nekog ce... foruma,
Capljina74 wrote: 16/05/2021 18:13 Sta, bolan, napriča?
a u TOJ emisiji na 12:20 upravo suprotno receno.


Sta sada da ti radim?
To da si me nazivao četnikom. Kako te nije sramota?
Pdv je četnički?
Da li je rekao da mu je on ubio majku?
Da li je Milo rehabilitovao covjeka?
I kakve to veze ima sa Runerobim lupanjem?
Da si prenosio lazi, to sam dokazao.
Da sam te nazvao cetnikom, to moras pokazati gdje.
Da rekao je ko mu je zaklao majku. U prvom videu koji sam postao. Maca!!!
Eeee, znas ko te mozda ruzno nazivao? Milo i Sud CG u istoj onoj "Odluci" kojom su "rehabilitovali" Macu.
Pa kada uspijes naci tu "Rehabilitaciju", vidjeces sta je istina.
http://www.ustavnisud.me/ustavnisud/index.php
Moj Capljina, tones sve dublje i dublje...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#14286 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Što se presude tiče, ona je ukinuta od strane ustavnog suda Republike Crne Gore, 22.05.2005., br. 2574/05 .
Pa to je u tekstu koji si ti citirao.

Nisi procitao tekst?
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#14287 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Capljina74 wrote: 16/05/2021 21:17
Što se presude tiče, ona je ukinuta od strane ustavnog suda Republike Crne Gore, 22.05.2005., br. 2574/05 .
Pa to je u tekstu koji si ti citirao.
Nisi procitao tekst?
Citirao sam ti samo dio, oko kanonizacije, posto ima i link.

Ovu glupost sa Ustavnim sudom je neko nakucao prije par godina. Nije prije bila. Ne postoji ta odluka ustavnog suda, odnosno nema je nigdje. Nista cudno. Kada se moze onako bezocno lagati da je Misa Janketic rekao upravo suprotno od onoga sto jeste, onda i ovo ne cudi.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#14288 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by seln »

Capljina74 wrote: 16/05/2021 18:39
seln wrote: 16/05/2021 18:36 Sve mu diraj, samo popove ne.
Mozes mu raditi sta hoces, Chap ti nece reci ni "potamo se".
Ali dirni mu mantijase, u stanju te je zaklati socijalnim zubalom.
Socijalna ti je pamet pa živiš! Šta 's, nisi ti kriv!
Je li meni pamet socijalna... ili je covjeku koji je starog kriptocetnika Amfilohija od milja zvao "djedo"?
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#14289 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Duka Dizel II »

kiligonzales wrote: 16/05/2021 16:39

Vjeruj mi nisu mi rezultati toliko tesko pali kao nepotrebno kurcenje slavljenika. Podsjetilo me na desavanja u BiH, gdje sam rodjen i odrastao i proveo 35 godina svoga zivota, podsjetilo me na dogadjaje neposredno pred rat, a bome i po svakoj drugoj prilici nakon rata, gdje bi jedni drugima boli oci zastavama i pjevanjem pjesama.

Pa necu reci da nisam, opet ce ostati u historiji ove zemlje da je Albanac taj koje sa Srbima srusio DPS i to prodajuci se narodu kao zagovornik gradjanske drzave.

Govorim ti da slavlje nije bilo normalno. Litije su bile pitomije od slavlja. U CG sam od maja 2019., mogu ti reci gdje su se granice normalnog pomjerile. Ne smatram normalnim ni ove kolone komitske i neka druga sranja. Normalno da nisam bio zagovornik litija kada se iza svega vidjela politika.

Tebi je valjda normalna proslava u CG vristati OVO JE SRBIJA i po cijeli dan da par vozila sa kojekakvom debilcadi jevajuci cetnicke pjesme i provociraju ljude koji sjede i ispijaju kafe po lokalima ne trazeci nikakve frke i tako slaviti smjenu vlasti. Ok otidji pred Hram, na neki trg, proslavi razidji se i svi sretni.

Ne znam gdje ti zivis, ali znam gdje sam zivio ja u to vrijeme i koliko se slavilo, u Podgorici, na Starom Aerodrumu, mogu ti i ulici u reci i broj haustora i kuda su se to vozali.

Taj zakon je uskladjen bio sa aktima venecijanske komsije, o njemu se govorilo i u Hagu gdje je pravni tim CG diskutovao o istom, pravni eksperti iz Srbije su isto tako pozvani da govore o tome, pa i srpska manjina i ciin, nisu ni htijeli da se odazovu.

Normalno je preispitati svaciju imovinu, pa i vjerskih zajednica. Ne treba biti svetih krava u demokratskom drustvu niti religijskih zajednica iznad drzave. Sta je smisao sekularizma da crkva bude iznad drzave ili obratno? Zaboravljamo historiju naseg prostora. Tebi je normalno da se na SPC po rastanku Srbije i CG, upise pojedina srbijanska imovina i da se na nju ne plati porez poput pojedinih plaza oko Budve. Ne kazem da je to izgovor za zakon, samo kazem da i ta oblast zakonski treba biti obradjena. Zakon se usvojio, opozicija nije ni htijela raspravljati o njemu, predloziti amandmane, medjutim za njega nije bio napisan ni pravilnik, ni procedure, a sam zakon bez drugih pravnih akata nebi bio obavezujuci dok se nebi utanacile pojedinosti i nacini kako bi vjerske zajednice dokazivale da imovina pripada njima. Naravno crkva je vec ispricala pricu narodu kako im DPS sprema veliku otimacinu i zapocela tihu revoluciju.

Od prestanka ratova na Balkanu na ovamo CG se mjenja, jasno je ko drzi tu nacionalnu pricu u zraku i ko se proziva i poziva po drugoj drzavi u CG. Naravno da je gradjanska dok god u njoj i oni koji nisu Crnogorci mogu biti vlast. Nema drzave bez vise nacija, mozda je Republika Srpska mogla biti od 92-96 jednonacinalna sredina jer su etnickim ciscenjem postigli i genocidom taj rezultat, ali cim se primirilo, a mnogi dobili priliku vratiti na svoje opet su neke stvari pocele liciti na BiH do rata. Nemoj bosansku podvalu o konstutivnosti da uvaljujes u CG gdje je nema i bosansku etnokratiju.


Nisam vjeruj mi, vise komentarisem politiku kroz ono sto kazu o njoj drugi nego ja, tako da Braticka me mnogo ne zanima, samo znam da ko ni ja nije rodjena u CG. Eto njoj je baba iz CG, meni sva familija s jedne strane.
Litije i treba da budu pitomije od slavlja. Na litijama koje su okupljale veliki broj ljudi tri meseca, nije zabeležen nijedan jedini incident.
Slavlje je već nešto drugo.
Svako slavlje je uvek i povod za neko kurčenje.
Ti sad malo preteruješ u vezi tog kurčenja, jer ti je teško pao izborni rezultat.
Slavilo se masovno jednu noć i nigde se nije moglo čuti "Ovo je Srbija".
Da si se bar javljao tih dana, pa da nas izvestiš o takvim slučajevima...ali nisi se javljao, nego sad posle toliko vremena pišeš kako je bilo, u kojoj ulici, u kojem haustoru...

Mani se tih fazona. Ne možeš tako poentirati.

Kurčili bi se i ovi drugi da su pobedili.

Normalno je preispitivati svačiju imovinu, ali ne odredbama Zakona o vjeroispovjesti. To je nonsens.
Zato postoji čitav set svojinskih i katastarskih zakona. Može se doneti i Zakon o poreklu imovine.

To što ti pišeš kako je taj zakon bio uskladjen sa aktima venecijanske komisije, takodje je netačno.
Venecijanska komisija daje preporuke, a onda svako tumači te preporuke kako mu volja. Neke se mogu ispoštovati, neke se mogu ignorisati...ali na kraju je samo bitno da se konsultovala Vencijanska komisija i svi će se pozivati na to.
Tako je i sa ovim tužilačkim zakonima.
Venecijanska komisija nije dala potpuno pozitivno mišljenje o tadašnjem Zakonu o vjeroispovjesti. I poosebno je izrazila nedoumice u vezi ta dva člana koja su se ticala imovine.

Jasno je bilo da se spremala otimačina imovine, pukim prepisivanjem i prevodjenjem.
Imaju Francuzi svoj nacionalni front. Nemoj tako. Nimalo gradjanski. :D
U Francuskoj postoje samo Francuzi i ništa više. Pa i front može biti samo nacionalni, francuski.
Posto ti tvrdis da su samo Crnogorci po Srbiji, od moje familije i kruga prijatelja, od mjesta koje broji na desetine kuca, nema kuce bez clana ili dva da zive van Crne Gore. Prvi su moji ujaci u Austriji. Kuca do sin u Americi i tako redom od kuce do kuce sabere se tu dosta ljudi.


Od Pljevljaka muslimana sam cuo recimo da ih ima daleko vise u Sarajevu nego u Pljevljima recimo.
Ne kažem ja da je crnogorska dijaspora samo u Srbiji, nego da je daleko najbrojnija u Srbiji
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#14290 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by kiligonzales »

Duka Dizel II wrote: 16/05/2021 23:11

Litije i treba da budu pitomije od slavlja. Na litijama koje su okupljale veliki broj ljudi tri meseca, nije zabeležen nijedan jedini incident.
Slavlje je već nešto drugo.
Svako slavlje je uvek i povod za neko kurčenje.
Ti sad malo preteruješ u vezi tog kurčenja, jer ti je teško pao izborni rezultat.
Slavilo se masovno jednu noć i nigde se nije moglo čuti "Ovo je Srbija".
Da si se bar javljao tih dana, pa da nas izvestiš o takvim slučajevima...ali nisi se javljao, nego sad posle toliko vremena pišeš kako je bilo, u kojoj ulici, u kojem haustoru...

Mani se tih fazona. Ne možeš tako poentirati.

Kurčili bi se i ovi drugi da su pobedili.

Normalno je preispitivati svačiju imovinu, ali ne odredbama Zakona o vjeroispovjesti. To je nonsens.
Zato postoji čitav set svojinskih i katastarskih zakona. Može se doneti i Zakon o poreklu imovine.

To što ti pišeš kako je taj zakon bio uskladjen sa aktima venecijanske komisije, takodje je netačno.
Venecijanska komisija daje preporuke, a onda svako tumači te preporuke kako mu volja. Neke se mogu ispoštovati, neke se mogu ignorisati...ali na kraju je samo bitno da se konsultovala Vencijanska komisija i svi će se pozivati na to.
Tako je i sa ovim tužilačkim zakonima.
Venecijanska komisija nije dala potpuno pozitivno mišljenje o tadašnjem Zakonu o vjeroispovjesti. I poosebno je izrazila nedoumice u vezi ta dva člana koja su se ticala imovine.

Jasno je bilo da se spremala otimačina imovine, pukim prepisivanjem i prevodjenjem.
Imaju Francuzi svoj nacionalni front. Nemoj tako. Nimalo gradjanski. :D
U Francuskoj postoje samo Francuzi i ništa više. Pa i front može biti samo nacionalni, francuski.
Posto ti tvrdis da su samo Crnogorci po Srbiji, od moje familije i kruga prijatelja, od mjesta koje broji na desetine kuca, nema kuce bez clana ili dva da zive van Crne Gore. Prvi su moji ujaci u Austriji. Kuca do sin u Americi i tako redom od kuce do kuce sabere se tu dosta ljudi.


Od Pljevljaka muslimana sam cuo recimo da ih ima daleko vise u Sarajevu nego u Pljevljima recimo.
Ne kažem ja da je crnogorska dijaspora samo u Srbiji, nego da je daleko najbrojnija u Srbiji
Pricamo ko dva odrasla covjeka, nemam te potrebu uvjeravati u to sto je meni zasmetalo.

Rezultat jeste istini za volju bio neocekivan.

Ono sto meni jeste zasmetalo jeste kurcenje.

Kazem ti da sam ocevidac bio, tu ispred svoje zgrade nepotrebnog kurcenja pojedinaca. Meni je to zasmetalo jer sam prezivio rat, sto mi se nije svidjelo da gledam jednako debilne scene kako polupijani pojedinci iz auta uznemiravaju raju koja sjedi po kaficima. Gledas ljude po lokalima ipo prozorima zgrada i zaledjena lica u stilu imaju li ovi namjere prestajati.

Jedna od slika tih dana. Konik nije daleko od Starog. Kazem ti bilo je tih dana po CG svega i svakakvih budala.
Image

Nonsens je kada se uzme u obzira da je DPS predlagac tome, a da opozicija nije ni zeljela ucestvovati u kreiranju toga zakona. Umjesto parlamenta ulica je odabrana za mjesto govora o zakonu. U parlamentu se sjecamo samo Mandicevih pizdarija. Po meni opoziciji je vise odgovaralo da na tome grade pricu kako bi napravili rezultat na izborima i neka su, jer je i DPS na tome zakonu gradio svoju izbornu kampanju. DPS je pao, ali u svome razracunavanju po preuzimanju vlasti sa DPS su napravili sve sto je radio sami DPS njima, sada sve sto je donjeo DPS preispituju pa i onu o zakonu o radu i ukidanju radne nedjelje, neke stvari namjerno dokidas, pa i one koje nikome ne prave stetu, afirmisu neka prava. Smeta nacionalna aviokompanija sa dugom, a ne smeta osnivanje nove koja ce takodjer biti u minusu ubzo.

Sto se tice zakona o tuzilastvu, vidjecemo sta ce reci EU, kad bude davala izvjestaj o CG dogodine gdje je na EU putu.

Spomenuo sam francuski nacionalni front jer su to desnicari sa dna kace.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14291 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Uoči Dana nezavisnosti Crne Gore 21. maja lokalna vlast u Budvi odlučila je da prijestonicu turizma okiti zastavama Crne Gore i Evropske unije, ali i trobojkama.
Image
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#14292 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Pa dobro ako mogu u bošnjačkim većinskim opštinama da se kače i vijore sandžačke zastave, u većinskim albanskim albanske zastave zašto je onda problem kada se postavlja i trobojka koja je istorijski utemeljena u Crnoj Gori?
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14293 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

SamoVasGledam wrote: 17/05/2021 10:21 Pa dobro ako mogu u bošnjačkim većinskim opštinama da se kače i vijore sandžačke zastave, u većinskim albanskim albanske zastave zašto je onda problem kada se postavlja i trobojka koja je istorijski utemeljena u Crnoj Gori?
To su gluposti koje su kod Srba postale mainstream, odi u Ulcinj pa pogledaj ima li zastava Albanije, osim ponekad kad imaju neke proslave.

Ovo se treba nazvati pravim imenom, a to je SRBOVANJE i negiranje i omalovažavanje zastave Crne Gore i crnogorskih obilježja, odnosno PROVOKACIJA.

Sad ti meni možeš do jutra drviti o kralju Nikoli i "istorijskom utemeljenju", a obojica znamo šta je ovo u stvari.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14294 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Predsjednik Odbora za ljudska prava,

Image
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14295 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by pici »

Image

Crna Gora ove godine obilježava 15 godina od obnove nezavisnosti.

S obzirom na to da je predsjednik Opštine Budva Marko Carević iz Demokratskog fronta nije za čuđenje što je “odobreno” da se grad kiti i trobojkama.
idemo na srBsko more...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#14296 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

zilog wrote: 16/05/2021 21:58
Capljina74 wrote: 16/05/2021 21:17
Što se presude tiče, ona je ukinuta od strane ustavnog suda Republike Crne Gore, 22.05.2005., br. 2574/05 .
Pa to je u tekstu koji si ti citirao.
Nisi procitao tekst?
Citirao sam ti samo dio, oko kanonizacije, posto ima i link.

Ovu glupost sa Ustavnim sudom je neko nakucao prije par godina. Nije prije bila. Ne postoji ta odluka ustavnog suda, odnosno nema je nigdje. Nista cudno. Kada se moze onako bezocno lagati da je Misa Janketic rekao upravo suprotno od onoga sto jeste, onda i ovo ne cudi.
Misa Janketić je rekao da mu je on zaklao majku? Sada ti lažeš!

Imaš na netu i obrazloženje presude.

Nego kakve to veze ima sa episkopskom ustrojstvom?

Zašto trolaš?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#14297 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

seln wrote: 16/05/2021 22:00
Capljina74 wrote: 16/05/2021 18:39
seln wrote: 16/05/2021 18:36 Sve mu diraj, samo popove ne.
Mozes mu raditi sta hoces, Chap ti nece reci ni "potamo se".
Ali dirni mu mantijase, u stanju te je zaklati socijalnim zubalom.
Socijalna ti je pamet pa živiš! Šta 's, nisi ti kriv!
Je li meni pamet socijalna... ili je covjeku koji je starog kriptocetnika Amfilohija od milja zvao "djedo"?
Tebi.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#14298 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

RunnerX wrote: 17/05/2021 11:13 To su gluposti koje su kod Srba postale mainstream, odi u Ulcinj pa pogledaj ima li zastava Albanije, osim ponekad kad imaju neke proslave.

Ovo se treba nazvati pravim imenom, a to je SRBOVANJE i negiranje i omalovažavanje zastave Crne Gore i crnogorskih obilježja, odnosno PROVOKACIJA.

Sad ti meni možeš do jutra drviti o kralju Nikoli i "istorijskom utemeljenju", a obojica znamo šta je ovo u stvari.
To nije drvljenje već istorijske činjenice. Po prvom Ustavu Crne Gore te tri boje baš tim redosledom su proglašene za narodne boje u Crnoj Gori. To što su neki u međuvremenu odbacili te tri boje i odlučili su da ih one vređaju ne obavezuje i druge da to čine.
Na kraju krajeva Budva je tek 1945. prvi put ušla u sastav Crne Gore, tako da Budvani nisu deo te priče o okupaciji, ''Nikad više 1918.'' itd. Budvani odnosno Paštrovići imaju drugačiji pogled na sva ta dešavanja i nisu dužni da menjaju svoje stavove i osećanja zbog nekih iskompleksiranih Cetinjana koji su se spustili sa svog neplodnog kamena na primorje da bi se spasili od gladi.

Bošnjaci i Albanci ističu druge zastave i simbole unutar opštinskih institucija što je još gore, mada meni lično ne smeta ni kada to čine u Srbiji, a kamoli u Crnoj Gori.

Image

Image

Image
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14299 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by pici »

eiijjjj laHko je medj cetr zida staviti crnog orla il ljiljane de metnidera na banderu na dan drzavnosti...
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14300 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

pici wrote: 17/05/2021 13:12 eiijjjj laHko je medj cetr zida staviti crnog orla il ljiljane de metnidera na banderu na dan drzavnosti...
Koju oni komediju prave od ovoga i kakve su to relativizacije, pa kad im se kao i uvijek vrati kao bumerang biće kuku lele, ponovo smo ugroženi.

Ja prošle godine bio u Ulcinju i baš sam obraćao pažnju na zastave po gradu, nigdje zastavu Albanije nisam vidio, osim na nekoj plaži gdje je bilo još deset drugih zastava na jarbolima. Prije toga, po njihovoj priči sam stekao dojam da nema zastave Crne Gore u Ulcinju i da su sve albanske.

Svi mi znamo da je ovo provokacija i dio srbovanja, znaju i oni, znamo i šta misle o crnogorskoj zastavi i da bi je ukinuli da imaju 2/3 u skupštini, ali oni i dalje drve jedne te iste priče iz falsifikovane istorije.
Post Reply