Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18401 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

trocadero wrote: 31/01/2022 19:39 Ehh... kakav je to ekonomski tigar bio a onda propast, unazadiše ih za samo godinu dana. :sad:

Image
Da, da, još samo da objasne kako će namaći tih 450 miliona koji nedostaju, pokušali su zaduženjem pa je skupština odbila. Na sva su pitanja odgovorili osim na to.

Ukratko, nova stranka Krivokapića, Milatovića i Spajića će biti najskuplja u istoriji parlamentarizma. Tako da će biti mnogo posla za tužilaštvo sad kad ih smijene u petak.
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#18402 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

RunnerX wrote: 31/01/2022 20:36
trocadero wrote: 31/01/2022 19:39 Ehh... kakav je to ekonomski tigar bio a onda propast, unazadiše ih za samo godinu dana. :sad:

Image
Da, da, još samo da objasne kako će namaći tih 450 miliona koji nedostaju, pokušali su zaduženjem pa je skupština odbila. Na sva su pitanja odgovorili osim na to.

Ukratko, nova stranka Krivokapića, Milatovića i Spajića će biti najskuplja u istoriji parlamentarizma. Tako da će biti mnogo posla za tužilaštvo sad kad ih smijene u petak.
Đes' ba moj Runi , jesil me se to uželio, pa da prozborimo koju, a? :-D

Vidim ti bi dva najbolje ocjenjena ministra Spajića i Milatovića u aps. Šta li su to samo skrivili osim što su u godini pandemije povećali min. zaradu za 228€ 100% (tvoj Milo u 7 godina jedva poveća za 29 €) , što su prosječna platu povećali za 20% , zdravstvu 30% da ne bježe doktori, besplatne udžbenike za sve osnovce, dječije dodatke za svu djecu do 18 godina, vratili naknade za majke sa troje i više djece...rekordan priliv novca u budzet sa najmanjim istorijskim deficitom od 1,6 % i najveći suficit tokom ljetne sezone a i sad, prihod od turizma 750m sa smanjenim PDV-om na ugostiteljstvo od samo 7% i to bez Rusa gdje su izgubili 200-300m.Tvoj Milo 2020 pametovao pa nabirika jedva 150.

E vidiš taj uspjeh kod DPS, DF i zaostalih političara i stranaka se ne prašta zato što je upravo to ono ŠTO NJIH NEMINOVNO RUŠI. Zato im i blokiraju zaduženja koja su oni dugi niz godina po pola milijarde sasvim normalno uzimali a ništa postigli nisu već samo gomilali afere i dugove.
Nije narod toliko glup da se ne zapita što li su ih do sad toliko jebavali u zdrav mozak.
I zbog toga baš i treba da osnuju stranku iako im je Dritan nudio da u novoj Vladi zadrže ministarska mjesta a ne da ih smjene. :wink:

Oduljih malo praštaj, znam da tebi ono ne ulazi u glavu ali morao sam...kome ću ako ne svom dragom Runiju. :D
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18403 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

trocadero wrote: 01/02/2022 00:08 Vidim ti bi dva najbolje ocjenjena ministra Spajića i Milatovića u aps. Šta li su to samo skrivili osim što su u godini pandemije povećali min. zaradu za 228€ 100% (tvoj Milo u 7 godina jedva poveća za 29 €) , što su prosječna platu povećali za 20% , zdravstvu 30% da ne bježe doktori, besplatne udžbenike za sve osnovce, dječije dodatke za svu djecu do 18 godina, vratili naknade za majke sa troje i više djece...rekordan priliv novca u budzet sa najmanjim istorijskim deficitom od 1,6 % i najveći suficit tokom ljetne sezone a i sad, prihod od turizma 750m sa smanjenim PDV-om na ugostiteljstvo od samo 7% i to bez Rusa gdje su izgubili 200-300m.Tvoj Milo 2020 pametovao pa nabirika jedva 150.

E vidiš taj uspjeh kod DPS, DF i zaostalih političara i stranaka se ne prašta zato što je upravo to ono ŠTO NJIH NEMINOVNO RUŠI. Zato im i blokiraju zaduženja koja su oni dugi niz godina po pola milijarde sasvim normalno uzimali a ništa postigli nisu već samo gomilali afere i dugove.
Nije narod toliko glup da se ne zapita što li su ih do sad toliko jebavali u zdrav mozak.
I zbog toga baš i treba da osnuju stranku iako im je Dritan nudio da u novoj Vladi zadrže ministarska mjesta a ne da ih smjene. :wink:

Oduljih malo praštaj, znam da tebi ono ne ulazi u glavu ali morao sam...kome ću ako ne svom dragom Runiju. :D
Nalupa ti sve i svašta, a ne odgovori na ono što sam pitao u postu iznad, na osnovu čega su sve to povećali? Na osnovu populizma i planiranih zaduženja, jer ekonomija ne može podnijeti to što su uradili.

Rekordan suficit? To je najbolji dokaz koliko nemaš pojma. Suficit su imali jer nisu imali niti jedan kapitalni projekat, odnosno nisu uložili niti jedan euro, samo su isplaćivali plate i ponovo su jedva bili na nuli. Dakle, da su napravili samo jedan kilometar puta, da su napravili jednu školu ili bolnicu, imali bi rekordan deficit. Tako i moja nana može voditi ekonomiju, ne ulažeš nigdje, samo isplaćuješ plate i imaš suficit.

Vidim ja da si ti samo prepisao ono što pišu Milatović i Spajić na tviteru, ali nisi odgovorio ono ključno, kao što ni oni nisu znali da odgovore, KAKO ĆE SE NAMIRITI TIH 450 MILIONA U BUDŽET?

Reći ću ti ja kako, zaduženjima, odnosno planirali su Grčki scenario, da kroz konstantna zaduženja naduvaju standard i primanja naroda, što bi ih dovelo zna se gdje - direkt do bankrota. A sve to zbog populizma i stranke koju će osnovati.

Zašto se neka druga država nije sjetila te genijalnosti da zdravstveno osiguranje prebaci na državu, a da poslodavac tu razliku daje radnicima? Zato što bi to uništilo zdravstvo i državu vodilo u debeli minus.

Zamisli koliko su stručni kad su u prihodovnu stranu budžeta za 2022. godinu stavili prihod 30 miliona od "nelegalno stečene imovine", a kad bi danas usvojili taj zakon minimalno tri godine ne bi mogli ubaciti ni centa u budžet po toj osnovi. Takav amaterizam je neviđen do sad.

Pričamo o ljudima koji su CEDIS i EPCG doveli u minus, prvi put u istoriji Crne Gore, znači firme koje imaju monopol na tržištu su postale gubitaši, a o novoj aviokompaniji da ne govorim, totalni fijasko. Zamisli kolika si neznalica kad firme koje imaju MONOPOL dovedeš u gubitak.

Planirali su ukupno 1,4 milijarde zaduženja, što im nije prošlo, jer da im je prošlo, za dvije godine bi se zadužili kao DPS za 30 godina, 3 milijarde eura. To ni Dodiku i Novaliću nije pošlo za rukom.

Znači ponovo si dokazao da nemaš pojma, da si trivijalac koji zagrebe površinu i ni milimetar dalje od toga.

I da, u zatvor će ići jer je svojim "prijateljima" iz Srbije namještao procente, jer je favorizovao svoju firmu Fidelity consulting, jer je tokom privremenog finansiranje potpisao oko 400 miliona rashoda gdje se radilo sve i svašta. Zato jer ni danas nije objavljeno ko je bio posrednik tokom prvog zaduženja, posrednik koji je uzeo proviziju od 9 miliona, a šuška se da je i to namjestio brokerskoj kompaniji iz Srbije.

P.S. 28. januara je trebala biti plata državnoj javnoj upravi, to je rekao Spajić, ali evo još im nije legla. Šuška se da ne znaju da je obračunaju po novom zakonu koji su sami kreirali. :lol:
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18404 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

trocadero wrote: 01/02/2022 00:08 Nije narod toliko glup da se ne zapita što li su ih do sad toliko jebavali u zdrav mozak.
Zato ih je narod podržao na protestima protiv rušenja Vlade, čitavih 50 ljudi :lol:

Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 23202
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#18405 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Sanjarko »

CG ima ogroman dug i po svemu sudeci ce ga jos vise povecat, ne bi ulazio u to hocel ga moc vracat, i imaju veci problem s veliko-Srbima nego mi. S nama ce RS i veliko-Srbi pokusat ostat koliko mogu i krast dokle mogu preko poreza itd., dok na CG ce mozda udarit i pokusat je pripojit Srbiji, milom ili silom, a podmuklo milom ce to htjet.

Kod nas ce cekat je valjalo bi Srbiji preuzet brigu o RS-u.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18406 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Ovo nema ni kod nas :lol: :lol: :lol:
Plate ne mogu biti isplaćene: Ne radi mail server Vlade, sistem blokiran

Mail server Vlade, odnosno svi mailovi koji završavaju sa @gov.me koji koriste Vlada i sva ministarstva blokiran je od petka, saznaje Antena M.

Kako prenosi ovaj medij, server ne radi, što je izazvalo brojne probleme, a razlog nefunkcionisanja Vladinog mail servera od petka nije utvrđen.

To je, između ostalog problem za banke, koje ne mogu da rade ništa sa trezorom, iz Vlade ne mogu da pošalju spise u trezor, pa ni plate ne mogu biti isplaćene.

Da nešto sa zvaničnim mailovima Vlade ne funkcioniše potvrđuje i informacija da je poziv za sjutrašnju hitnu sjednicu Vlade upućivan preko telefona, umjesto kao do sada – mailom, uz objašnjenje da mailovi ne funkcionišu.

Iz Vlade se ovim povodom nijesu oglašavali.
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#18407 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

RunnerX wrote: 01/02/2022 11:19 Ovo nema ni kod nas :lol: :lol: :lol:
Plate ne mogu biti isplaćene: Ne radi mail server Vlade, sistem blokiran

Mail server Vlade, odnosno svi mailovi koji završavaju sa @gov.me koji koriste Vlada i sva ministarstva blokiran je od petka, saznaje Antena M.

Kako prenosi ovaj medij, server ne radi, što je izazvalo brojne probleme, a razlog nefunkcionisanja Vladinog mail servera od petka nije utvrđen.

To je, između ostalog problem za banke, koje ne mogu da rade ništa sa trezorom, iz Vlade ne mogu da pošalju spise u trezor, pa ni plate ne mogu biti isplaćene.

Da nešto sa zvaničnim mailovima Vlade ne funkcioniše potvrđuje i informacija da je poziv za sjutrašnju hitnu sjednicu Vlade upućivan preko telefona, umjesto kao do sada – mailom, uz objašnjenje da mailovi ne funkcionišu.

Iz Vlade se ovim povodom nijesu oglašavali.
Kako ba nema? Pa imamo tebe. :D

Image

Kakva li te grdna nevolja načerala da pišeš jutros zorom
od 5 sati...Plaaaata neeema, neeejma, pa neeejma....

Vidiš da ima.

https://www.vijesti.me/tv/emisije/58819 ... evropa-sad
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18408 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Nije mi jasna jedna stvar, zašto se URA i SNP toliko śekiraju da objasne da DPS može da drži manjinsku Vladu u šaku i da je ucjenjuje (to DF-ovci govore da će tako biti ako ih DPS podrži). Ako se manjinska Vlada izglasa uz glasove DPS-a i ako dodje situacija da zbog nekog zakona ili slično DPS neće više da podrži manjinsku Vladu i odluče da je obore u Skupštinu onda oni sami neće imati dovoljno glasova za time, znači da moraju zajedno sa DF-om da obore manjinsku Vladu. Zbog toga "briga" DF-a da će DPS držati manjinsku Vladu u šaku je smiješna i nelogična.

DPS bi morao zajedno sa DF-om da obori manjinsku Vladu ili je oboriti neće moći.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18409 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Stari_Crnogorac wrote: 01/02/2022 21:18 Nije mi jasna jedna stvar, zašto se URA i SNP toliko śekiraju da objasne da DPS može da drži manjinsku Vladu u šaku i da je ucjenjuje (to DF-ovci govore da će tako biti ako ih DPS podrži). Ako se manjinska Vlada izglasa uz glasove DPS-a i ako dodje situacija da zbog nekog zakona ili slično DPS neće više da podrži manjinsku Vladu i odluče da je obore u Skupštinu onda oni sami neće imati dovoljno glasova za time, znači da moraju zajedno sa DF-om da obore manjinsku Vladu. Zbog toga "briga" DF-a da će DPS držati manjinsku Vladu u šaku je smiješna i nelogična.

DPS bi morao zajedno sa DF-om da obori manjinsku Vladu ili je oboriti neće moći.
Ne bi morao obarati sa DF-om. DPS bi tu Vladu imao u šaci, jer uvijek može pokrenuti pitanje povjerenja Vladi, gdje bi za opstanak te Vlade trebala podrška 41 poslanika. DPS ima 30 poslanika.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18410 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

trocadero wrote: 01/02/2022 20:33 Kakva li te grdna nevolja načerala da pišeš jutros zorom
od 5 sati...Plaaaata neeema, neeejma, pa neeejma....

Vidiš da ima.

https://www.vijesti.me/tv/emisije/58819 ... evropa-sad
Ima, ima, u privatnom sektoru, a ovi što su na budžetu samo da vide kako da je obračunaju. :izet:
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18411 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

RunnerX wrote: 01/02/2022 22:30
Stari_Crnogorac wrote: 01/02/2022 21:18 Nije mi jasna jedna stvar, zašto se URA i SNP toliko śekiraju da objasne da DPS može da drži manjinsku Vladu u šaku i da je ucjenjuje (to DF-ovci govore da će tako biti ako ih DPS podrži). Ako se manjinska Vlada izglasa uz glasove DPS-a i ako dodje situacija da zbog nekog zakona ili slično DPS neće više da podrži manjinsku Vladu i odluče da je obore u Skupštinu onda oni sami neće imati dovoljno glasova za time, znači da moraju zajedno sa DF-om da obore manjinsku Vladu. Zbog toga "briga" DF-a da će DPS držati manjinsku Vladu u šaku je smiješna i nelogična.

DPS bi morao zajedno sa DF-om da obori manjinsku Vladu ili je oboriti neće moći.
Ne bi morao obarati sa DF-om. DPS bi tu Vladu imao u šaci, jer uvijek može pokrenuti pitanje povjerenja Vladi, gdje bi za opstanak te Vlade trebala podrška 41 poslanika. DPS ima 30 poslanika.
To i govorim, DPS nema dovoljno poslanika da obori manjinsku Vladu.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18412 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Stari_Crnogorac wrote: 01/02/2022 22:38
RunnerX wrote: 01/02/2022 22:30

Ne bi morao obarati sa DF-om. DPS bi tu Vladu imao u šaci, jer uvijek može pokrenuti pitanje povjerenja Vladi, gdje bi za opstanak te Vlade trebala podrška 41 poslanika. DPS ima 30 poslanika.
To i govorim, DPS nema dovoljno poslanika da obori manjinsku Vladu.
Ne čovječe, za opstanak Vlade bi trebao 41 poslanik, URA, SNP, SDP, SD i manjine imaju 19, tako da je DPS uvijek može oboriti. Kako bi joj dao podršku, tako je uvijek može otkazati.
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#18413 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

RunnerX wrote: 01/02/2022 22:33

Ima, ima, u privatnom sektoru, a ovi što su na budžetu samo da vide kako da je obračunaju. :izet:
:lol:

Ako, ako...što ti je pravna država pa privatnici odmah isplaćuju prvog u mjesecu. Taman isto kao i u nas. :D

Za tebe...znam da će te obradovati pošto Crnogorcima želiš sve najbolje...


Uprava prihoda i carina je za prva tri mjeseca rada novog menadžmenta (21.10.2021. godine – 20. 01. 2022. godine) na čelu sa v.d. direktorice Milenom Petričević naplatila 510,6 miliona eura čime je ostvaren rast prihoda od 26,89 miliona ili 5,56 % više u odnosu na isti period rekordne 2019. godine, odnosno 74,45 miliona ili 17,07% više u odnosu na isti period 2020. godine.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23202
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#18414 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Sanjarko »

trocadero wrote: 01/02/2022 23:57
RunnerX wrote: 01/02/2022 22:33

Ima, ima, u privatnom sektoru, a ovi što su na budžetu samo da vide kako da je obračunaju. :izet:
:lol:

Ako, ako...što ti je pravna država pa privatnici odmah isplaćuju prvog u mjesecu. Taman isto kao i u nas. :D

Za tebe...znam da će te obradovati pošto Crnogorcima želiš sve najbolje...


Uprava prihoda i carina je za prva tri mjeseca rada novog menadžmenta (21.10.2021. godine – 20. 01. 2022. godine) na čelu sa v.d. direktorice Milenom Petričević naplatila 510,6 miliona eura čime je ostvaren rast prihoda od 26,89 miliona ili 5,56 % više u odnosu na isti period rekordne 2019. godine, odnosno 74,45 miliona ili 17,07% više u odnosu na isti period 2020. godine.
Kad sve poskupljuje rastu i prihodi prikupljeni raznim nametima, isto se i kod nas desava, nije to mjerilo bilo cega, ni za pohvalu.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#18415 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

RunnerX wrote: 01/02/2022 23:29 Ne čovječe, za opstanak Vlade bi trebao 41 poslanik, URA, SNP, SDP, SD i manjine imaju 19, tako da je DPS uvijek može oboriti. Kako bi joj dao podršku, tako je uvijek može otkazati.
Za opstanak (dakle, NAKON što se Vlada izabere) se ne glasa, no se glasa za NEPOVJERENJE, a za nepovjerenje Vladi treba 41. Dakle sa DPS-ovih 30 bi morao da glasa DF da bi se Vlada oborila, jer je DPS sam sa svojih 30 poslanika ne može oborit.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18416 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

trocadero wrote: 01/02/2022 23:57 Za tebe...znam da će te obradovati pošto Crnogorcima želiš sve najbolje...


Uprava prihoda i carina je za prva tri mjeseca rada novog menadžmenta (21.10.2021. godine – 20. 01. 2022. godine) na čelu sa v.d. direktorice Milenom Petričević naplatila 510,6 miliona eura čime je ostvaren rast prihoda od 26,89 miliona ili 5,56 % više u odnosu na isti period rekordne 2019. godine, odnosno 74,45 miliona ili 17,07% više u odnosu na isti period 2020. godine.
Apsolutno. Uprava carina je odradila sjajan posao u ovih godinu dana, samo ne znam zašto smijeniše Aleksandra Damjanovića koji je najzaslužniji za ovaj uspjeh, a Milena se kiti njegovim perjem, još su izmislili da joj prijeti opasnost od nekoga da bi opravdali smjenu Damjanovića.

Crnogorcima želim sve najbolje. Pod najbolje smatram da se riješe klerofašističke vlasti i uticaja crkvene sekte. Na najboljem su putu da to i urade, već ove sedmice.
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#18417 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

RunnerX wrote: 02/02/2022 06:16


Apsolutno. Uprava carina je odradila sjajan posao u ovih godinu dana, samo ne znam zašto smijeniše Aleksandra Damjanovića koji je najzaslužniji za ovaj uspjeh, a Milena se kiti njegovim perjem, još su izmislili da joj prijeti opasnost od nekoga da bi opravdali smjenu Damjanovića.

Crnogorcima želim sve najbolje. Pod najbolje smatram da se riješe klerofašističke vlasti i uticaja crkvene sekte. Na najboljem su putu da to i urade, već ove sedmice.
Da, i meni je to bilo čudno da su postavili Milenu bivšu saradnicu Milovog kuma. Ona je bila direktor tokom zadnje pljenidbe 400 kg kokaina , upućivane joj prijetnje pa zbog toga valjda i zaštita. Navodno su Damjanovića htjeli na neko više mjesto. On mi je sasvim ok, dobar u svom poslu...vjerovatno će ga postaviti za novog ministra finansija jer je jedan od rijetkih koji može sprovest i program Evropa sad.
Po samim prihodima i od carina vidi se da je taj program održiv jer budžet im je mislim projektovan na oko 2,5 milijardi. Od turizma su planirali preko milijarde tako da će se nakupiti za plate i za otplatu dugova.
Pričamo o ljudima koji su CEDIS i EPCG doveli u minus, prvi put u istoriji Crne Gore, znači firme koje imaju monopol na tržištu su postale gubitaši, a o novoj aviokompaniji da ne govorim, totalni fijasko. Zamisli kolika si neznalica kad firme koje imaju MONOPOL dovedeš u gubitak.
Ovdje si pobrkao. Sve navedeno je u ministarstvu kapitalnih investicija koje vodi Bojanić i on se tu najviše pita a ne Spajić i Milatović.
Gubici u EPCG od par miliona su na hidrocentrali najviše zbog sušne godine pa su morali da kupuju struju kad joj je cijena dosta porasla, dosta i zbog partijskog prekomjernog zapošljavanja od DPS-a prije a DF-a posle izbora gdje njihovi direktori " kolo vode". Bojanić će vjerovatno ostati ministar ako bude nove Vlade a po dubini DF sačuvati mjesta .Zato su se sad i pritajili i ne mahalaju.
Za aviokompaniju sami podatak da su naslijedili dug od bivše vlasti od 105 mil sasvim dovoljno govori.

Ne zaboravi i želje Crnogorcima da se riješe narko/duvanske mafije i onih koji su sa njom uvezani u strukturama vlasti...onim roleksašima koji su sa rodbinom oglođali zemlju raznim aferama , pare po stranim bankama i da svi sem Mila naravno završe u zatvoru. :D
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18418 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

trocadero wrote: 02/02/2022 10:22 Po samim prihodima i od carina vidi se da je taj program održiv jer budžet im je mislim projektovan na oko 2,5 milijardi. Od turizma su planirali preko milijarde tako da će se nakupiti za plate i za otplatu dugova.
Program nije održiv bez minimalno 500 miliona zaduženja, to je analiza svakog ozbiljnijeg ekonomskog stručnjaka. Minimalno 10 stavki prihodne strane budžeta su nerealne i prenapuhane.
trocadero wrote: 02/02/2022 10:22Ovdje si pobrkao. Sve navedeno je u ministarstvu kapitalnih investicija koje vodi Bojanić i on se tu najviše pita a ne Spajić i Milatović.
Gubici u EPCG od par miliona su na hidrocentrali najviše zbog sušne godine pa su morali da kupuju struju kad joj je cijena dosta porasla, dosta i zbog partijskog prekomjernog zapošljavanja od DPS-a prije a DF-a posle izbora gdje njihovi direktori " kolo vode". Bojanić će vjerovatno ostati ministar ako bude nove Vlade a po dubini DF sačuvati mjesta .Zato su se sad i pritajili i ne mahalaju.
Za aviokompaniju sami podatak da su naslijedili dug od bivše vlasti od 105 mil sasvim dovoljno govori.
Gubici su od novih zapošljavanja, i biće još izraženiji u narednom periodu jer sad kad je jasno da odlaze - zapošljavaju kao ludi, a Spajić odobrava sva zaposlenja u svakom sektoru. Prije par dana je Spajić odobrio Marku Kovačeviću da zaposli još 67 osoba u lokalnoj samoupravi, još gore je u javnim preduzećima. EPCG i CEDIS su zaposlili preko 1000 ljudi, svaki dan se pojavljuju novi oglasi za posao. To znači da su DPS praksu digli na viši nivo.

Što se tiče komentara da će kadar DF-a ostati, sumnjam da bi DPS podržao manjinsku Vladu u tom slučaju. Taktika DPS je jasna, nećemo u Vladu, ne zanima nas, svakako će tu biti naši sateliti, ali želimo sve po dubini. Dritan isto tako nema izbora osim da pristane na to, na izborima bi bio masakriran i na granici cenzusa.

Stara aviokompanija nema ništa sa novom, to je trebala biti čista priča za koju su rekli da će građane koštati nula eura. Na kraju se ispostavilo da će za par godina dostići minus koji je imao Montenegro Airlines. Samo direktor ima platu 4000 eura plus 1000 eura za smještaj, i bonuse od preko 50.000 eura, a trenutno imaju dvije linije, pored one standardne za Beograd.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18419 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Šta radi banda fašističko-huliganska
Spreman napad na Draginju Vuksanović Stanković

Crnogorska policija od juče obezbjeđuje mjesto stanovanja poslanice Draginje Vuksanović Stanković, nakon što su od Agencije za nacionalnu bezbjednost dobili informaciju da je nekoliko članova ekstremnih prosrpskih navijačkih grupa pripremalo fizički napad na istaknutu crnogorsku političarku, članicu Socijaldemokratske partije, saznaje Pobjeda od više izvora iz ANB-a i Uprave policije.

Prema informacijama Pobjede, direktor Uprave policije Zoran Brđanin obavijestio je juče popodne Vuksanović Stanković da joj je, prema operativnim saznanjima, ugrožena bezbjednost te da su, u cilju eliminisanja prijetnji, preduzeli mjere zaštite prostora u kojem stanuje, ali da, shodno procjeni, za sada nema osnova za 24-satno obezbjeđenje.

Iako naizgled hitra reakcija, sistem bezbjednosti nije funkcionisao shodno procedurama predviđenim u slučajevima ugrožavanja sigurnosti.

Pobjeda je još u petak 28. januara objavila informaciju, bez pominjanja imena i detalja, da su operativcima ANB-a proslijeđena saznanja kako pojedini članovi srpskih navijačkih grupa iz Crne Gore ,,planiraju da fizički napadnu i razlupaju privatni automobil jedne osobe iz opozicionih klupa u parlamentu, inače veoma popularne unutar suverenističkog bloka partija“.

Prema informacijama Pobjede, pripadnici ekstremnih srpskih navijačkih grupa – neki od njih su članovi ,,Delija“ – obilježili su kao metu Draginju Vuksanović Stanković, kao jednu od istaknutih borkinja iz suverenističkog bloka.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18420 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Novo istrazivanje javnog mnijenja u CG

http://www.nspm.rs/istrazivanja-javnog- ... alphabet=l

Najnepopularniji politicari Andrija Mandic, Nebojsa Medojevic i Milo Djukanovic

Najbolje ocjene ima Aleksa Becic. I sto je novost, Demokrate po prvi put ispred DF-a :shock: :thumbup:

...

Ministri Spajic i Milatovic imaju veliku podršku jer su drastično povećali plate u CG. Ako osnuju stranku debelo će zaroviti u biračko tijelo DF-a i DPS-a
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55596
Joined: 15/12/2008 16:53

#18421 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

Sarajmen wrote: 03/02/2022 17:49 Krivokapić: Znam da od sutra nisam premijer
“Ali ima jedna velika pouka “podli pazar svršiše u mraku”. Taj podli pazar možete nazivati manjinska, progamska, beogradska, tehnička, banana vlada…To je prevara”.
Image
Premijer Zdravko Krivokapić kazao je na današnoj konferenciji za medije da je svjestan da od sutra više neće biti predsjednik Vlade Crne Gore, jer je to, kako je istakao, dogovorio lider Demokratske partije socijalista Milo Đukanović sa Građanskim pokretom URA.

Podsjeća da su 8. septembra 2020. godine potpisali Sporazum nosilaca tri izborne liste, piše portal CdM.me.

“Sporazum je pokazao da za neke političare ne važi ona Njegoševa-Ove gore ne ljube regule. Želim da građani vide ko je ko u Crnoj Gori. Znam da ću prestati biti premijer sljedećeg dana. To je dogovor Đukanovića i dijela koalicije sa onim dijelom zajedničke koalicije koja je iskazana voljom građana 30. augusta 2020. godine”, naveo je Krivokapić.

Premijer je zamolio građane da ne izlaze na ulice.

“Da ostanu dostojanstveni, što je naljepša slika Crne Gore. Da osjete trenutak u kome se nalazimo i da zajedno donosimo odluku da je mir i sigurnost nas i naše djece važnija od svih igara i interesa. Ostanite kući, posmatrajte… Svjestan sam da će sutra smijeniti predsjednika i Vladu, ali ovaj narod nećete i ne možete smijeniti. On je jači od svake politike”, poručuje Krivokapić.

Prokomentirao je i najave o ostavci.

“Spekuliralo se da ću podnijeti ostavku, neki su me nagovarali, govorili su mi da je to najbolji put. Meni ništa ne znači hoću li biti premijer dan više. Ja sam više puta rekao da će maske pasti, ali je potrebno da one budu potpuno skinute. Maske su pale. Ko to želi da vidi -vidjet će, ko ne želi- ne mora. Ja sam i dalje u duši samo univerzitetski profesor”, kazao je Krivokapić.

Navodi da je u politiku ušao zbog Zakona o slobodi vjeroispovijesti, te da je ispunio amanet prema Amfilohiju, kojem je obećao da će osim Zakona o slobodi vjeroispovijesti biti povećane i zarade građana.

Kazao je i da je još 5. septembra prošle godine mogao predložiti razrješenje Abazovića, ali je, kaže, čekao da se do kraja ogole namjere.

“Ovo je sve davno isplanirano i ulazimo u završnicu toga plana, čiji akteri su radili mnogo više tajno nego javno, mnogo više na štetu naroda i države, nego na bilo kakvu korist”, ističe premijer.


Tvrdi da on ništa tajno radio, niti imao nijedan tajni susret.

“Ali ima jedna velika pouka “podli pazar svršiše u mraku”. Taj podli pazar možete nazivati manjinska, progamska, beogradska, tehnička, banana vlada…To je prevara”, istakao je Krivokapić.

Onda je objasnio zašto je još prošle godine mogao da pokrene razrješenje Abazovića. Tvrdi da su upravo Abazović, ministar Sergej Sekulović i direktor Uprave policije Zoran Brđanin željeli spriječiti ustoličenje Joanikija na Cetinju.

“Jer je samo nekoliko pojedinaca u sektoru sigurnosti koje je on birao podržalo direktno ili indirektno anitustavna, anticrkvena, anticivilizacijska događanja na Cetinju. Zato što pet puta nije održano Vijeće za nacionalnu sigurnost. Bio je to trenutak velike sramote, kakvičluka… Na svu sreću, pojedinci, profesionalci u sektoru sigurnosti i odbrane svojom hrabrošću nisu kalkulirali i bili su snaga ove Vlade u namjeri da se spriječi ustavni puč i Crna Gora gurne u ponor. Taj 5. septembar nije prošao. Kreatori puča birali su i izabrali ovaj novi poligon. Ono što se na Cetinju nije moglo završiti, to su uradili i izmjestili u okvir ove Vlade. Niko ne voli kad političari brane fotelje. Iako se u ovom slučaju radi o električnoj stolici u kojoj sam sjedio od 4. decembra. Tada je trebao ne samo da sagori premijer, nego i narod”, kazao je on.

Podsjeća da je Abazovića lično predložio za vicepremijera.

“A sada on sa poraženim DPS-om treba da glasa nepovjerenje Vladi. Predložio je, dakle, da mu DPS pomogne da se razriješi od samoga sebe. Zar ne?! Mislim da je to upečatljiva slika koja govori više od hiljadu riječi. Zaboravio je čak na moralnu obavezu da u nezadovoljstvu podnese ostavku, čime je cijela neumoljiva istina pokazana u punom svijetlu. Moje srce je čisto. Zahvalan sam što je strpljenje pobijedilo i što je vrijeme razobličilo laž i nečasne namjere”, kazao je Krivokapić.

Ipak, dodaje, ova Vlada nije mogla preživjeti napad iznutra.

“Znao sam da će taj napad pokrenuti oni koji su dobili najviše od ove Vlade, koji su najmanje radili, a najviše galamili”, ističe Krivokapić.

Poziva građane da na sljedećim izborima dobro otvore oči za koga će glasati.

“Sjetite se koga ste birali i kako ćete ubuduće birati. Nemojte više nikad birati one koji neće zastupati vaše interese”, naveo je Krivokapić.
Nek mu doda neko gusle, steta je da se ovo ne opjeva u desetercu...
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#18422 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Manual »

Samo kad se sjetim kako su četnici slavili u istočnom sarajevu kad su kofol uzeli izbore, sad se grohotom smijem hahahaha
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55596
Joined: 15/12/2008 16:53

#18423 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

Ovi DFovci su zapeli u 19.vijeku.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18424 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

ultima_palabra wrote: 04/02/2022 17:17 Ovi DFovci su zapeli u 19.vijeku.
Co'ece, nenormalno agresivni ljudi. Politicari u Srbiji i RS su limunada za ove. :roll: Prava ekstremna desnica.

Politicari u Srbiji i RS su pretezno interesdzije, oportunisti i kriminalci, dok ovi iz DF-a bastine pecinsku ideologiju.

...

Ono sto nije dobro je da DF preuzima skoro sve znacajne gradove u Crnoj Gori. Jedina nada u tom pravcu je sto raste podrska Demokratama i Krivokapicu kao umjerenim pro-srpskim opcijama, naustrb DF-a.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#18425 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Pala kleročetnička vlada :run:
Post Reply