Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#17701 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

zilog wrote: 21/09/2021 22:35
Je li prota Gojko Perovic, mogao ostati Rektor Cetinjske Bogoslovije i nakon sto je unaprijedjen u stavrofor-a?
Gojko Perović je bio Amfilohijev čovjek od povjerenja. Vučić i Perić su se prvo obračunali sa Amfilohijevom zaostavštinom, tako da je Perović bio prvi na listi za odstrijel.

Obračun sa Amfilohijem je Vučićeva životna želja i ono što nije mogao za njegovog života, radi sad nakon smrti.
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#17702 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

RunnerX wrote: 21/09/2021 23:47
zilog wrote: 21/09/2021 22:35
Je li prota Gojko Perovic, mogao ostati Rektor Cetinjske Bogoslovije i nakon sto je unaprijedjen u stavrofor-a?
Gojko Perović je bio Amfilohijev čovjek od povjerenja. Vučić i Perić su se prvo obračunali sa Amfilohijevom zaostavštinom, tako da je Perović bio prvi na listi za odstrijel.

Obračun sa Amfilohijem je Vučićeva životna želja i ono što nije mogao za njegovog života, radi sad nakon smrti.
Da mi je nesto zao Ristine zaostavstine... :lol:
Da mi je nesto zao prote Gojka... :lol:

Ovdje se prije nekog vremena govorilo o Perovicu kao nesto malo procrnogorskom (ako se to moze reci za ikoga u SPC-u). Niti me je tada interesovao, niti me danas interesuje. Samo sam se osvrnuo na cinjenicu da je maknut sa mjesta Rektora.
Obrazlozenje da je unaprijedjen, ne pije vode, jer je to isto kao kada oficira unaprijede prije nego ga posalju u penziju.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17703 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

zilog wrote: 21/09/2021 22:35
Capljina74 wrote: 21/09/2021 13:31 Da dopunim.

Čovjek je protojerej stavrofor, to postavljen za namjesnika, znači nema više, na vrhu je. Čin koje se daje sveštenicima sa izuzetnim zaslugama. I to je napredovao jako mlad što je veoma rijetko.

Ali Žile i drago dijete spiner znaju o Pravoslavlju sve, stručnjaci na forumu.
Tebi Zilog ne izlazi iz glave i usta.
Evo malo pitanjce:

Je li prota Gojko Perovic, mogao ostati Rektor Cetinjske Bogoslovije i nakon sto je unaprijedjen u stavrofor-a?
Ne bi bio namjesnik. To je postao i nema gdje više naprijed. I to jako mlad.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17704 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

zilog wrote: 22/09/2021 00:13
RunnerX wrote: 21/09/2021 23:47

Gojko Perović je bio Amfilohijev čovjek od povjerenja. Vučić i Perić su se prvo obračunali sa Amfilohijevom zaostavštinom, tako da je Perović bio prvi na listi za odstrijel.

Obračun sa Amfilohijem je Vučićeva životna želja i ono što nije mogao za njegovog života, radi sad nakon smrti.
Da mi je nesto zao Ristine zaostavstine... :lol:
Da mi je nesto zao prote Gojka... :lol:

Ovdje se prije nekog vremena govorilo o Perovicu kao nesto malo procrnogorskom (ako se to moze reci za ikoga u SPC-u). Niti me je tada interesovao, niti me danas interesuje. Samo sam se osvrnuo na cinjenicu da je maknut sa mjesta Rektora.
Obrazlozenje da je unaprijedjen, ne pije vode, jer je to isto kao kada oficira unaprijede prije nego ga posalju u penziju.
To tebi ne pije vodu.

Nemaš ih na prste izbrojati koji su u tim godinama u tom činu.

Sada je jedan od prvih ljudi u Podgorici.

Rektor nije čin.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#17705 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

zilog wrote: 22/09/2021 00:13
RunnerX wrote: 21/09/2021 23:47

Gojko Perović je bio Amfilohijev čovjek od povjerenja. Vučić i Perić su se prvo obračunali sa Amfilohijevom zaostavštinom, tako da je Perović bio prvi na listi za odstrijel.

Obračun sa Amfilohijem je Vučićeva životna želja i ono što nije mogao za njegovog života, radi sad nakon smrti.
Da mi je nesto zao Ristine zaostavstine... :lol:
Da mi je nesto zao prote Gojka... :lol:

Ovdje se prije nekog vremena govorilo o Perovicu kao nesto malo procrnogorskom (ako se to moze reci za ikoga u SPC-u). Niti me je tada interesovao, niti me danas interesuje. Samo sam se osvrnuo na cinjenicu da je maknut sa mjesta Rektora.
Obrazlozenje da je unaprijedjen, ne pije vode, jer je to isto kao kada oficira unaprijede prije nego ga posalju u penziju.
To govori mnogo o tvom licnom sljepilu. Mnogo bi bilo bolje da stegnes zube i poslusas sta jedan umjeren i izuzetno elokventan svestenik ima da kaze na mnoge teme koje su ovde raspravljane. Meni nije mrsko poslusat i one s kojim se ne slazem. Znam da neces, ali eto moradoh ti reci.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17706 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Blek Stena wrote: 22/09/2021 00:20
zilog wrote: 22/09/2021 00:13

Da mi je nesto zao Ristine zaostavstine... :lol:
Da mi je nesto zao prote Gojka... :lol:

Ovdje se prije nekog vremena govorilo o Perovicu kao nesto malo procrnogorskom (ako se to moze reci za ikoga u SPC-u). Niti me je tada interesovao, niti me danas interesuje. Samo sam se osvrnuo na cinjenicu da je maknut sa mjesta Rektora.
Obrazlozenje da je unaprijedjen, ne pije vode, jer je to isto kao kada oficira unaprijede prije nego ga posalju u penziju.
To govori mnogo o tvom licnom sljepilu. Mnogo bi bilo bolje da stegnes zube i poslusas sta jedan umjeren i izuzetno elokventan svestenik ima da kaze na mnoge teme koje su ovde raspravljane. Meni nije mrsko poslusat i one s kojim se ne slazem. Znam da neces, ali eto moradoh ti reci.
Ne konta koliko je ovo naprijed za njega. Namjesnik ima pod sobom više parohija.

Možda u čitavoj Podgorici imaju dvojicu ili trojicu namjesnika.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#17707 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by seln »

llull wrote: 21/09/2021 17:39 Duhovitost prije svega... Vidi se da su momci nacitani.
Takvi ili slicni nazivi su bili na TV postajama Srbije.
Ali, samo ti glumi povrijedjen nacionalni ponos.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#17708 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by seln »

Capljina74 wrote: 21/09/2021 21:26
заиста је срамота за једну тако велику и значајну земљу, као што је Русија како се опходи према Црној Гори и њеном предсједнику, саопштили су вечерас из кабинета предсједника Мила Ђукановића.
Na čemu je Milo? Vidi što mu je dobro...

Hahahaha...
Mene vise interesuje: na cemu je srpstvo?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17709 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Нови „напад“ на Црну Гору и све црногорско: Мило остао без земље у Будви
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17710 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

@Stari_Crnogorac

Sta znas o Suadi Zoronjic parlamentarki iz Dritanove stranke?

Sada sam poslusao njeno izlaganje na sjednici ustavnog odbora. Ima tvrde stavove kao Srbi iz DF-a, cini se tvrdje nego ostale kolege iz URE.

Zena kaze da je SPC imala pravo na ustolicenje na Cetinju i jasno osudila cetinjske demonstrante. Pred kraj izlaganja je direktno optuzila Cetinjane da su kidisali na Dubrovnik. I naravno, podrzala je opoziv Djukanovica.

1:34:00

https://youtu.be/HEbl6uyNAJM

Cime ste uvrijedili Suadu pa ide djonom na vas? :D

...

Podsjecam, Suada bi mogla oboriti vladu da hoce, njen glas je presudan, ali je ona tvrdi borac protiv Djukanovica. Zanima me pozadina ako neko zna, da li je oduvijek pro-srpski orjentisana ili ima licni problem sa Djukanovicem.

...

Inace, unutar pro-srpske parlamentarne većine imaju dva Bosnjaka, Suada Zoronjic i Albin Ceman. Jedno i drugo su zestoko protiv Djukanovica.

...

Jedina koja je klimava i pomalo zateze je Bozena Jelusic, takodje iz Dritanove stranke. Ona je bukvalno jedina sansa za DPS. Djukanovicu treba samo jedan covjek da obori vladu jer je omjer 41-40. Svaki glas je zlatni.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17711 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Kiki,
CG je mala, svi se znaju. Ko izda treba sutra izaći na ulicu.
Te stvari su kod njih jako zajebane kada je ovako usijano.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17712 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Црква позива вјернике у Ђурђеве ступове: Дочек патријарха у суботу, устоличење владике Методија у недјељу
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#17713 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by vatrogasac »

Capljina74 wrote: 22/09/2021 19:06
Црква позива вјернике у Ђурђеве ступове: Дочек патријарха у суботу, устоличење владике Методија у недјељу
Da li bi to volio da se 'zdogodi' srpski svet? Al' iskreno?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17714 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

vatrogasac wrote: 22/09/2021 19:56
Capljina74 wrote: 22/09/2021 19:06
Da li bi to volio da se 'zdogodi' srpski svet? Al' iskreno?
Najveće zlo bi se desilo da Republika Srpska postane dio Srbije. To sam pisao ima malo pa godina.

Svaki put kada Vulin kaže srpski svet negdje je legla uplata sa masnom cifrom toj ekipi.

Samo se Bošnjaci lože na Vulinova sranja. Srbi mu se smiju.

Njemu tetka na ženu poslala pare za stan, kukavac.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#17715 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by vatrogasac »

Capljina74 wrote: 22/09/2021 20:16
Najveće zlo bi se desilo da Republika Srpska postane dio Srbije. To sam pisao ima malo pa godina.
Srpski svet ne znači da sve teritorije gdje ima Srba moraju biti unutar granica Srbije pa se često upotrebljava formulacija ....sve srpske zemlje.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17716 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

vatrogasac wrote: 22/09/2021 20:21
Capljina74 wrote: 22/09/2021 20:16
Najveće zlo bi se desilo da Republika Srpska postane dio Srbije. To sam pisao ima malo pa godina.
Srpski svet ne znači da sve teritorije gdje ima Srba moraju biti unutar granica Srbije pa se često upotrebljava formulacija ....sve srpske zemlje.
Mrsomudiš, odgovorio sam ti.
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#17717 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Tanqueray »

Kikibombona wrote: 22/09/2021 18:10 Inace, unutar pro-srpske parlamentarne većine imaju dva Bosnjaka, Suada Zoronjic i Albin Ceman. Jedno i drugo su zestoko protiv Djukanovica.
To ne znaci da su pro-srpski, nego da su to pravi borci za multietnicnost i ravnopravnost, da ne spominjemo Djukanovica kao teskog kriminalca, koji je prije svega bezobzirno opljackao Crnogorce koje kao brani.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17718 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Brani CG ko Vulin srpski svet.
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#17719 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Tanqueray wrote: 22/09/2021 20:45
Kikibombona wrote: 22/09/2021 18:10 Inace, unutar pro-srpske parlamentarne većine imaju dva Bosnjaka, Suada Zoronjic i Albin Ceman. Jedno i drugo su zestoko protiv Djukanovica.
To ne znaci da su pro-srpski, nego da su to pravi borci za multietnicnost i ravnopravnost, da ne spominjemo Djukanovica kao teskog kriminalca, koji je prije svega bezobzirno opljackao Crnogorce koje kao brani.
A vi ste na ovoj temi zbog multietnicnosti, ravnopravnosti i Milove pljacke? :pisnuo:
Kao sto su ovo dvoje "boraca" u skupstini.
Tu pricu su neki glasaci popusili prosle godine i nikad vise. Ovo dvoje nece vise dobiti bosnjacke glasove da udju u parlament.
Da je URA ponudila da sastavi manjinsku vladu, bez DF-a i DPS-a (koji im se kao gadi), svi bi pristali. Ovako su morali vagati i glasati za rezoluciju, samo da ne ispadnu DF sa drugom etiketom.
WarrenGrozni
Posts: 462
Joined: 08/08/2021 16:04

#17720 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by WarrenGrozni »

vatrogasac wrote: 22/09/2021 20:21
Capljina74 wrote: 22/09/2021 20:16
Najveće zlo bi se desilo da Republika Srpska postane dio Srbije. To sam pisao ima malo pa godina.
Srpski svet ne znači da sve teritorije gdje ima Srba moraju biti unutar granica Srbije pa se često upotrebljava formulacija ....sve srpske zemlje.
Ako je u pitanju samo vizuelni narativ jednog naroda koji želi povezivanje , onda je to nešto što je teško spriječiti.
Mogu na isti način i Bošnjaci stvarati "bošnjački svijet".
A Albanci to rade odavno.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#17721 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by vatrogasac »

WarrenGrozni wrote: 23/09/2021 07:53
Ako je u pitanju samo vizuelni narativ jednog naroda koji želi povezivanje , onda je to nešto što je teško spriječiti.
Mogu na isti način i Bošnjaci stvarati "bošnjački svijet".
A što onda onolika galama što u novom Pazaru učiteljica na drugom času pustila stariju verziju bosanske himne, a u Banja Luci kao biva normalno Bože pravde pa onda RS i rs nisu više samo vizuelni narativ? Sada mora rs pratiti RS promjene u srpskom jeziku i ćirilici. Daleko je to više od narativa. Nikada niko u Bosni od Bošnjaka nije gajio aspiracije bilo koje vrste spram Sandžaka, a ima više osnove nego RS prema rs. Sandžak postoji stoljećima kao i Bosna, a rs tek par decenija.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17722 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Kikibombona wrote: 22/09/2021 18:10 @Stari_Crnogorac

Sta znas o Suadi Zoronjic parlamentarki iz Dritanove stranke?

Sada sam poslusao njeno izlaganje na sjednici ustavnog odbora. Ima tvrde stavove kao Srbi iz DF-a, cini se tvrdje nego ostale kolege iz URE.

Zena kaze da je SPC imala pravo na ustolicenje na Cetinju i jasno osudila cetinjske demonstrante. Pred kraj izlaganja je direktno optuzila Cetinjane da su kidisali na Dubrovnik. I naravno, podrzala je opoziv Djukanovica.

1:34:00

https://youtu.be/HEbl6uyNAJM

Cime ste uvrijedili Suadu pa ide djonom na vas? :D

...

Podsjecam, Suada bi mogla oboriti vladu da hoce, njen glas je presudan, ali je ona tvrdi borac protiv Djukanovica. Zanima me pozadina ako neko zna, da li je oduvijek pro-srpski orjentisana ili ima licni problem sa Djukanovicem.

...

Inace, unutar pro-srpske parlamentarne većine imaju dva Bosnjaka, Suada Zoronjic i Albin Ceman. Jedno i drugo su zestoko protiv Djukanovica.

...

Jedina koja je klimava i pomalo zateze je Bozena Jelusic, takodje iz Dritanove stranke. Ona je bukvalno jedina sansa za DPS. Djukanovicu treba samo jedan covjek da obori vladu jer je omjer 41-40. Svaki glas je zlatni.
Ne znam ništa o njoj osim da je glasala da se crnogorsko kulturno nasljedje preda Srpskoj Crkvi. To je sve što treba da znam o njenom odnosu prema crnogorskim svetinjama i koliko joj Crnogorci znače: prodala bi grobove naše zbog malo vlasti.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17723 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

PREDSJEDNIK OPŠTINE BUDVA

Carević pojačao privatno obezbjeđenje

Obezbjeđenje je pojačano nakon što je objelodanjeno, a mnogi mediji objavili snimke, da je mehanizacije Carevićeve građevinske kompanije “Carinvest” bila angažovana na uklanjanju barikada na Cetinju, koje su postavili građani koji su se protivili ustoličenju mitropolita Joanikija u Cetinjskom manastiru.



Ko se ne osveti, taj se ne posveti
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#17724 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Palmalma »

Kikibombona wrote: 22/09/2021 18:10
Sta znas o Suadi Zoronjic parlamentarki iz Dritanove stranke?

Albanka iz Plava. Djevojacki Rugovac, udata za Bošnjaka.
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#17725 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Kikibombona wrote: 22/09/2021 18:10

Podsjecam, Suada bi mogla oboriti vladu da hoce,

Jedina koja je klimava i pomalo zateze je Bozena Jelusic, takodje iz Dritanove stranke. Ona je bukvalno jedina sansa za DPS. Djukanovicu treba samo jedan covjek da obori vladu jer je omjer 41-40. Svaki glas je zlatni.
Možda neko od Momirovih? 8)
Post Reply