Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14176 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Blek Stena wrote: 04/05/2021 18:02 Sto rece jedan forumas to ti je drugi civilizacijski nivo skroz. Pisas na crkvu za koju tvrdis da je tvoja crnogorska autokefalna a koju su oteli srbi 1918. :-)
Kako sad to, ne kontam. :o
Što se ovoga tiče, da vidimo šta će reći policija, jer nešto ne vjerujem IN4S i Vijestima, ipak govorimo o medijima koji nisu objavili izvještaj policije u slučaju Sadiković koji su isto tako potencirali.

Ali sigurno da neću izbjeći temu, nisam ja trocadero i recimo ti.

Zato ne pišem ni o ovom udesu u Podgorici, gdje je situacija poprilično jasnija.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#14177 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

sandzokan wrote: 04/05/2021 18:56
SamoVasGledam wrote: 04/05/2021 18:14
sandzokan wrote: 04/05/2021 17:31
2. Eto neka Srbija svoje probleme sama rjesava. Koliko sam upucen preambula Ustava Srbije po kojoj je Kosovo neotudjivi dio Srbije je jos uvijek na snazi. Zasto onda drzavetina Srbija 20 godina lize briselske, vasingtonske, moskovske... pragove pregovarajuci o svojoj teritoriji? Sto to ne rijesi samostalno, kao prava drzava a ne da joj unutrasnje probleme rjesavaju stranci kao kakvom provizoriju?
A zašto Kina ne uspostavi vojnu kontrolu nad Tajvanom?
A zasto ti ne procitas post svog zemljaka na koji sam ja i napisao odgovor koji ti sada citiras?
E, to ce presutjeti, kao i svaku drugu provokaciju s njihove strane.
A nek si opanku odgovorio jezikom koji jedino razumiju - to se naslo nekom rugat, a sami ne znaju ni gdje su im granice.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#14178 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

Duka Dizel II wrote: 04/05/2021 14:21
Chmoljo wrote: 04/05/2021 14:07
Duka Dizel II wrote: 04/05/2021 14:04

Kako te nije sramota former moderatore?

Ostavi mrtve civile na miru.
Mene? Ti si taj koji ovdje priča o naplaćivanju dok s visine pišaš po sitnoj buraniji, jel.

Pa reko samo da te podsjetim koliko je smEšan taj NATO. Siguran sam da je i Slobodanu bio smešan dok su ginula tuđa djeca, rodbina, prijatelji.
NATO nije smešna, nego tužna i besmislena organizacija, koja uzaludno traži smisao postojanja.

A to što neki provizorijumi misle da NATO služi da im sredi unutrašnje probleme u zemlji, koje sami nisu u stanju rešititi i da će NATO dovesti investitore i blagostanje... pa to su samo smešne drljevine koje pojma nemaju o državi.

E ja mislim da NATO treba da plati novim članovima ulazak.
Prva recenica moze glatko u uzi izbor najglupljeg posta u historiji foruma. :lol:
Sto se druge tice, kad se resimo politike opancara i gibanicara, resit cemo i unutrasnje probleme u drzavi.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14179 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

Vidio maloprije da su prošli izbori u Herceg Novom, pa ko zna više neka napiše koju.
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#14180 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

" Kao što vidite, malo su utihnuli... nema na Klix-u bitke za Herceg Novi...nema, nema..."

1:15. :D

Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#14181 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Runera spasilo zaključavanje!

Uzalud vam trud svirači...
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#14182 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by fosna2014 »

Leposavić iko išta?
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#14183 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

Oglasila se neka predsjednica Jevrejske zajednice u CG

https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/ ... tor-zlocna
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#14184 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by nosara »

Challenger_ wrote: 12/05/2021 15:05 Vidio maloprije da su prošli izbori u Herceg Novom, pa ko zna više neka napiše koju.
Milo dobio glat...

:lol:

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#14185 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

@RunnerX

Usvojise oni zakon on Tuzilastvu.

Jesi li cuo one tipove iz Novske liste, nakon izbora pjevaju: Podgorice ko te jebe moze Novi i bez tebe, mi se pitamo mi se pitamo. :roll: Jesu to neki lokal separatisti?
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#14186 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by detroit-mercy »

kiligonzales wrote: 04/05/2021 14:42
SamoVasGledam wrote: 04/05/2021 13:02
kiligonzales wrote: 04/05/2021 12:39
Da je NATO bezveze u njemu nebi bile sve redom zemlje demokratskog svijeta
Austrija? Švajcarska? Švedska? Finska? Irska?
Pa ok, sto ne nabrojis ovim redom SAD, KANADA, NJEMACKA, FRANCUSKA, BELGIJA, HOLANDIJA i td.
Austrija trebao bi znati da je nakon WWII dogovoreno izmedju velikih sila da ce ostati neutralna i to je ugradjeno u Ustav Austrije.
Svicarska, ovo ne treba ni pominjati, jer su se Svicarci kroz vijekove profilirali kao cuvari para bez obzira na vjeru, sistem, ideologiju.
Finska slozeni istorijski uslovi, rat sa Rusijom, nezavisnost, i duga granica sa Rusima. Vjerujem da postoji i neki precutni dogovor medju njima (budimo dobri susjedi).
Ove druge dvije, ne znam zasto nisu, vjerovatno njihova procjena da im NATO nista ne donosi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#14187 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Ova vlada je teokratska. Haj sto se sastaju sa popovima u Crnoj Gori, Srbiji i Bosni, sada su se poceli sastajati sa popovima po Grckoj i Palestini/Izraelu. :D





Inace, retorika Krivokapica podsjeca na popovsku, prozeta krscanskim izrazima, citatima iz Biblije i sl. Praktično ne moze sastaviti misao bez uporista u vjeri, analogije sa biblijskim citatima i sl. Fakat zvuci neobično, kao da mi imenujemo dr. Safeta Kuduzovića za premijera. :D
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#14188 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Kikibombona wrote: 12/05/2021 20:04 @RunnerX

Usvojise oni zakon on Tuzilastvu.

Jesi li cuo one tipove iz Novske liste, nakon izbora pjevaju: Podgorice ko te jebe moze Novi i bez tebe, mi se pitamo mi se pitamo. :roll: Jesu to neki lokal separatisti?
:D
RunnerX

Nemoj Igalo i Herceg Novi ubrajati u Crnu Goru (možeš samo geografski), tu Đukanovićev DPS nikad nije osvojio vlast. Zato Herceg Novi propada, nema nikakvu podršku sa republičkog nivoa, svi zahtjevi im se po defaultu odbijaju i prepušteni su sami sebi. To ih svako malo dovodi pred bankrot.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#14189 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

Kikibombona wrote: 12/05/2021 20:04 @RunnerX

Usvojise oni zakon on Tuzilastvu.

Jesi li cuo one tipove iz Novske liste, nakon izbora pjevaju: Podgorice ko te jebe moze Novi i bez tebe, mi se pitamo mi se pitamo. :roll: Jesu to neki lokal separatisti?
Ne znam za stavove Novske liste, ali znam da postoji Bokeški forum koji se zalaže za autonomiju Boke kotorske i koji je blizak sa URA-om, a vodi ga Hrvat Andrija Petković.
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#14190 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by golman »

U Crnoj Gori KONAČNO usvojena izmjena Zakona o državnom tužilaštvu :izet: , te se sad očekuje da se iz prašnjavih fioka izvuku krivične prijave protiv istih onih koji su do prošle godine, pod plaštom demokratije i multinacionalne građanske države, vladali Crnom Gorom.

Mnoštvo afera u kojima je država oštećena u milionskim svotama novca, samo je jedan mali dio silnog nepočinstva poražene vlasti.

#AFERA LIMENKA
Brat Mila Đukanovića, Aco Đukanović je 2008. platio 3 miliona i 300 hiljada eura državni plac od skoro 8000 kvadrata u Pg. Na njemu se nalazila zgrada policije koju su popularno zvali "limenka" i koja je morala biti iseljena u odgovarajućem roku. Pošto policija nije iseljena, Aco je tužio 2012.te svog buraza Premijera, odnosno državu CG :lol: da mu država isplati 6 miliona evrića. Cijela stvar je ubrzo došla i do Vrhovnog suda i na kraju je gospodin buraz od Premijera brojao 10 i po miliona eura :roll: Školski primjer dogovorene korupcije.

#AFERA KOVERTA
Odbjegli biznismen Duško Knežević tajno snimio trenutak kad visoki funkcioner DPS.a i tadašnji gradonačelnik Podgorice Slavoljub Migo Stijepović, uzima kovertu u kojoj se nalazilo 97 i po hiljada eura, za finansiranje kampanje DPS.a. Taj snimak je objelodanjen, ali niko iz afere do dan danas nije osuđen. :shock: :?

#AFERA HTP BOKA
Privatizacija u kojoj je država oštećena oko 50 miliona eura. sitnica :zzzz:

#AFERA TELEKOM
Afera iz 2005.godine, u glavnoj ulozi Ana Đukanović, sestra Mila Đukanovića .Mito od oko 7 miliona eura.

#AFERA ABU DABI FOND
SDT istražuje dodjele kredita iz ovog fonda još od 2019, ali javnost nije imala blage veze o istrazi sve do decembra 2020, kad je izabrana nova Vlada. :D 23 miliona dolara podijeljeno, a nigdje para. :lol:

#AFERA PLANTAŽE
Dolaskom nove vlasti konstatovan dug od 38 miliona eura. Kompanija pred bankrotom. :zoka:

#AFERA KOMBINAT ALUMINIJUMA
Sumnjive garancije bivše Vlade od 132 miliona eura.

#AFERA BOKSITI
Firma Boksiti Cetinje dobila koncesiju za vađenje bijelog boksita, čime je država oštećena za oko 200 hiljada eura.

#AFERA KAMP ZLATICA
Ovo je afera iz 2011.godine, kad je Vlada prodala Žarku Buriću kamp.hotel Zlatica i još 2 hotela u Pg za 4,7 miliona eura, a potom od istog biznismena otkupila isti hotel za 8,3 miliona eura.

#AFERA MOŽURA
Ovde se radi o korupciji viskoih državnih funkcionera na Malti i povezanosti sa ubistvom istraživačke novinarke Dafne Galicije 2017.te.

Pored svioh ovih afera, gospoda će morati da odgovori na još bezbroj pitanja:
ničija kuća na Gorici, autoput :izet: , jedan zaposleni 4 glasa, namješteni tender(ok toga ima svugdje :-D )ubistvo Duška Jovanovića i Slavoljuba ŠĆekića i najnovija afera"stanovi" ...i tako dalje i tako dalje u beskonačnost....... :-)
kiligonzales
Posts: 5435
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#14191 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by kiligonzales »

Dzaba im, treba to sve dokazati, svakako sa ovom smjenom vlasti i pomenutim promjenama zakona, proces razracunavanja ove crkvene vlade sa dps izgledace kao inkvizicija, nikako kao nesto sto ima uporiste u stvarnosti, ocekujem medijsku agresiju iz Srbije tabloida poput Kurira i u CG medijskih kuca poput Vijesti.

Sve su prilike da ce ova vlast srozati sva sekularna dostignuca predhodne vlasti gdje je drzava bila iznad vjerskih zajednica, a sada cijeloj Cg SPC sluge kroje kapu.

Abazovic je savrseno odigrao, cista samopromocija, licno se pomaknuo u nekoga ko je oslobodio Cg trodecenijske vlasti DPS, ali sigurno iznevjerio mnoge glasace URE i sve one koji Cg vole i od nje ocekuju da bude sekularna zemlja svih njenih gradjana. Vlast je prakticno dao srpskoj manjini i sada rade sta rade u Cg. Samovolja i promocija velikosrpstva na ustrb Crnogoraca i Cg je pocela.
kiligonzales
Posts: 5435
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#14192 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by kiligonzales »

Dzaba im, treba to sve dokazati, svakako sa ovom smjenom vlasti i pomenutim promjenama zakona, proces razracunavanja ove crkvene vlade sa dps izgledace kao inkvizicija, nikako kao nesto sto ima uporiste u stvarnosti, ocekujem medijsku agresiju iz Srbije tabloida poput Kurira i u CG medijskih kuca poput Vijesti.

Sve su prilike da ce ova vlast srozati sva sekularna dostignuca predhodne vlasti gdje je drzava bila iznad vjerskih zajednica, a sada cijeloj Cg SPC sluge kroje kapu.

Abazovic je savrseno odigrao, cista samopromocija, licno se pomaknuo u nekoga ko je oslobodio Cg trodecenijske vlasti DPS, ali sigurno iznevjerio mnoge glasace URE i sve one koji Cg vole i od nje ocekuju da bude sekularna zemlja svih njenih gradjana. Vlast je prakticno dao srpskoj manjini i sada rade sta rade u Cg. Samovolja i promocija velikosrpstva na ustrb Crnogoraca i Cg je pocela.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14193 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Kikibombona wrote: 12/05/2021 20:04 @RunnerX

Usvojise oni zakon on Tuzilastvu.

Jesi li cuo one tipove iz Novske liste, nakon izbora pjevaju: Podgorice ko te jebe moze Novi i bez tebe, mi se pitamo mi se pitamo. :roll: Jesu to neki lokal separatisti?
Usvojili su neke izmjene zakona o tužilaštvu, nedovoljne da smijene specijalnog državnog tužioca, a dovoljne da razjebu put Crne Gore u EU, tako da su negdje na pola sa tim zakonom. Nisu poslušali savjete Venecijanske komisije, iako se ponašaju kao da jesu, jer nemaju izbora, DF ih je ucijenio obaranjem vlade.

Novska lista ti je ideološki kao DF, nema nikakve razlike između njih, uglavnom su DF-u i uzeli glasove, a to da se pitaju... pa i ne pitaju se. Demokrate, DF i URA mogu formirati vlast bez njih, kao na državnom nivou i u Nikšiću. Inače, Nikšić je dobio novog gradonačelnika, još jedna četnička perjanica,

Image

U Herceg Novom je DPS izgubio oko 1500 glasova, DF se ponovo obrukao i pored svih miliona koje su uložili, pokupovali medije, imaju snažnu podršku iz Srbije, ali eto, izgleda da im to ne prolazi kod naroda. Demokrate porasle za 600 glasova i predstavljaju to kao ubjedljivu pobjedu. :D
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14194 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Kikibombona wrote: 12/05/2021 20:24 Ova vlada je teokratska. Haj sto se sastaju sa popovima u Crnoj Gori, Srbiji i Bosni, sada su se poceli sastajati sa popovima po Grckoj i Palestini/Izraelu. :D
Pazi, juče je policija rastjerala pedesetak ljudi u Podgorici koji su pružili podšku Palestini, a dozvolili su lizanje kašika i litiju u Nikšiću, teokratska nego šta,



Inače, Bečić je sestru od strica postavio za direktoricu doma zdravlja u Budvi. Ah taj DPS. :lol: :D

Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#14195 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Pozdrav iz Novog!

Aj,
Ubodi jednu smislenu prije novog podvijanja repa i bjekstva sa foruma...

Čak je i za tebe izuzetno nisko da tako vrijedjas svetinju jedne religije.

Drama te tolika frustracija da si se toliko pogubio?
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#14196 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Duka Dizel II »

kiligonzales wrote: 13/05/2021 00:33
Abazovic je savrseno odigrao, cista samopromocija, licno se pomaknuo u nekoga ko je oslobodio Cg trodecenijske vlasti DPS, ali sigurno iznevjerio mnoge glasace URE i sve one koji Cg vole i od nje ocekuju da bude sekularna zemlja svih njenih gradjana. Vlast je prakticno dao srpskoj manjini i sada rade sta rade u Cg. Samovolja i promocija velikosrpstva na ustrb Crnogoraca i Cg je pocela.
Ne vidi se nešto po izborima u Nikšiću i Herceg Novom da su glasači URA mnogo razočarani.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14197 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

URA je u Herceg Novom išla u koaliciji sa Bokeškim forumom upravo jer su osjetili da im je podrška u padu, pa su tako zamaskirali nešto lošiji rezultat.

Po njih su ovi rezultati veoma loši jer je Dritan od 31 avgusta u predizbornoj kampanji, sve što radi je populizam, a plaćeni oglasi nikad nisu prestajali.

Dritan i još par njegovih kolega iz URA će ostati zapisani kao najveći izdajnici Crne Gore u istoriji. Ne smiju nigdje bez obezbjeđenja, eto gdje su se doveli. Filip Adžić ne smije doći na Cetinje, Dritan ode u Ulcinj sa 10 specijalaca oko njega.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#14198 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Šta ono reče, posvađani, ništa od njih...

Hoćeš li jednu pametnu ubosti kada je u pitanju CG, analitičare?
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14199 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Ah ta Budva,
“Ako smatraju da nemam podršku, neka to javno i kažu, a ne da se kriju. Korektno bi bilo da pripremimo i održimo turističku sezonu pa da onda krajem ljeta idemo na nove izbore. Mi smatramo da treba raditi u interesu građana, a njima je bitan lični interes i dobijanje fotelja”, rekao je Carević.
:lol: :lol:
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#14200 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Duka Dizel II »

RunnerX wrote: 13/05/2021 10:17 URA je u Herceg Novom išla u koaliciji sa Bokeškim forumom upravo jer su osjetili da im je podrška u padu, pa su tako zamaskirali nešto lošiji rezultat.

Po njih su ovi rezultati veoma loši jer je Dritan od 31 avgusta u predizbornoj kampanji, sve što radi je populizam, a plaćeni oglasi nikad nisu prestajali.

Dritan i još par njegovih kolega iz URA će ostati zapisani kao najveći izdajnici Crne Gore u istoriji. Ne smiju nigdje bez obezbjeđenja, eto gdje su se doveli. Filip Adžić ne smije doći na Cetinje, Dritan ode u Ulcinj sa 10 specijalaca oko njega.
Bio je Bokeški forum u koaliciji i na parlamentarnim izborima u avgustu prošle godine.

U odnosu na te izbore, koalicija oko URA je dobila 30% glasova više.
Dobili su više glasova i u Nikšiću.

Dritana za izdajnika prozivaju oni koji nisu ni glasali za URA, zato što ga gledaju kroz prizmu nacionalisti.
Pravo gradžanski, nema šta...
Post Reply