Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#14151 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Duka Dizel II »

Chmoljo wrote: 04/05/2021 13:50
Duka Dizel II wrote: 04/05/2021 13:29 Videces ako Srbija bude ulazila u NATO, šta znači dobro naplatiti ulazak.
To će da bude sa stilom, a ne ko ova boranija okolo koju su ko ovce ućerali u tor. :D
Koliko to košta petstotinjak civila ubijenih u NATO bombardovanju pa da vidimo šta je to dobra cijena?
Kako te nije sramota former moderatore?

Ostavi mrtve civile na miru.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#14152 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Chmoljo »

Duka Dizel II wrote: 04/05/2021 14:04
Chmoljo wrote: 04/05/2021 13:50
Duka Dizel II wrote: 04/05/2021 13:29 Videces ako Srbija bude ulazila u NATO, šta znači dobro naplatiti ulazak.
To će da bude sa stilom, a ne ko ova boranija okolo koju su ko ovce ućerali u tor. :D
Koliko to košta petstotinjak civila ubijenih u NATO bombardovanju pa da vidimo šta je to dobra cijena?
Kako te nije sramota former moderatore?

Ostavi mrtve civile na miru.
Mene? Ti si taj koji ovdje priča o naplaćivanju dok s visine pišaš po sitnoj buraniji, jel.

Pa reko samo da te podsjetim koliko je smEšan taj NATO. Siguran sam da je i Slobodanu bio smešan dok su ginula tuđa djeca, rodbina, prijatelji.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#14153 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

Cuj ovo, Srbija i stil, sve sa sizoidnim Av-om. :lol:
A i prije ce biti gubernija majke Rasije, nego sto ce uci u NATO.
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#14154 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Duka Dizel II »

Chmoljo wrote: 04/05/2021 14:07
Duka Dizel II wrote: 04/05/2021 14:04
Chmoljo wrote: 04/05/2021 13:50

Koliko to košta petstotinjak civila ubijenih u NATO bombardovanju pa da vidimo šta je to dobra cijena?
Kako te nije sramota former moderatore?

Ostavi mrtve civile na miru.
Mene? Ti si taj koji ovdje priča o naplaćivanju dok s visine pišaš po sitnoj buraniji, jel.

Pa reko samo da te podsjetim koliko je smEšan taj NATO. Siguran sam da je i Slobodanu bio smešan dok su ginula tuđa djeca, rodbina, prijatelji.
NATO nije smešna, nego tužna i besmislena organizacija, koja uzaludno traži smisao postojanja.

A to što neki provizorijumi misle da NATO služi da im sredi unutrašnje probleme u zemlji, koje sami nisu u stanju rešititi i da će NATO dovesti investitore i blagostanje... pa to su samo smešne drljevine koje pojma nemaju o državi.

E ja mislim da NATO treba da plati novim članovima ulazak.
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#14155 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Duka Dizel II »

LBVIEW wrote: 04/05/2021 14:14 Cuj ovo, Srbija i stil, sve sa sizoidnim Av-om. :lol:
A i prije ce biti gubernija majke Rasije, nego sto ce uci u NATO.
Kad god poželimo u NATO
I da nam plate.
Nisam za ono što kaže onaj Timoti Les kod Senada da nam se plati u vidu RS-a.
kiligonzales
Posts: 5435
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#14156 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by kiligonzales »

Duka Dizel II wrote: 04/05/2021 13:29

Tačno, sve drzave bivse SFRJ su manje-više prošle kroz pljačkašku privatizaciju i sve imaju svoje tranzicione pobednike i gubitnike.
Ja ni ne kazem da je Milo opljackao sve od Vardara do Triglava.
Ali kad je Crna Gora u pitanju, posle Mila je deset mesta prazno. Smešno je bilo koga još dovoditi u njegovu ravam da on podeli s nekim krivicu.
Čovek 30 godina vedri i oblači zemljom od 600 hiljada stanovnika.
On je i u vreme SRJ i dobrih odnosa sa Momirom Bulatovicem, bio premijer Crne Gore i uglavnom se bavio Crnom Gorom i tamo šefovao, za razliku od brkice koji je više bio u Beogradu i bavio se saveznim poslovima.

Koliko ha znam, Radoje Dakić je otisao u stečaj pre nekoliko godina, a ne 90-ih.

I nije toliko čudo što su propadali u trzisnoj privredi mnogi socijalistički giganti.
Nego je problem što je Milo Djukanovic Crnu Goru bukvalno devastirao.
To je drzava koja skoro ništa ne proizvodi, a javni dug je premašio 100 posto BDP-a.

Kakve je investicije u CG doveo NATO, kad su Kinezi poklopili drzavu sa kreditom?

To su smesne i meni pomalo jadne priče o NATO-u koji donosi investicije.

Investicije donosi dobra infrastruktura, zakonska regulativa, niski porezi, podsticaji i subvencije...
Kakav NATO?

Videces ako Srbija bude ulazila u NATO, šta znači dobro naplatiti ulazak.
To će da bude sa stilom, a ne ko ova boranija okolo koju su ko ovce ućerali u tor. :D
Ratovi na Balkanu, kao i privatizacija u miru pokazala je ko je pljacki i koliko naklonjen, ali i mentalitet naroda.

Kazem ti da nije jedini krivac, u 90tim, pa i do nezavisnosti u CG je tinjao sukob njega i dva Bulatovica, kao i vojske koja je bila vise naklonjena Srbiji, a policija CG. Tu su se igrali poklape. Pustosili su oni sta stignu.

Radoje Dakic je stara prica, nebitno je kad se stecaj desio, firma se nikada nije oporavila od onoga sto se desilo devedesetih, tada su mnogi dobili otkaze.

Izgradnja autoputa koji je u CG nuzan, ne moze se nazvati greskom, po meni samo je odabran lose investitor i izvodjac radova. To mozemo nazvati suvisnim potezom vlade CG predvodjene DPS. Ono guras se u NATO, mamis Ruse, a autoput ti grade Kinezi. Jos jedini ko je ludji jesu Srbi sa vojnom neutralnoscu, koketiranjem sa EU, drzeci do proruske politike na Balkanu, sa intenziviranjem odnosa sa Kinezima, Turcima, Emiracanima i ko zna kim sve jos.

Slozicu se sa tobom da investicije donosi sve to, ali donosi i stabilnost, a Nato je sigurno donosi svojim dolaskom na Balkan u zemlje koje su zbog regionalne politike prema njima kao cardak ni na nebu ni na zemlji. Hrvatska i Albanija sigurno nisu izgubile svojim clanstvom u NATO.
Crna Gora sigurno nece iako je jedna od najmladjih clanica, a bome nece ni Makedonci.

Albanija 90-tih i sada su dva razlicita svijeta. Glavni gradski trg, pa i glavni grad tih godina nije imao asfalta, a danas imaju masu kilometara autoputa i brzih cesta. Naravno daleko su oni infrastrukturalno od ex.Yu. Nekad im je CG bila zapad, a ubrzo ce biti obratno. U zemlji gdje je bilo bitnije napraviti na desetine hiljada bunkera i bio autoritativni rezim gori nego u S. Koreji, dobro je da danas imaju i ovo. Ljudi ni ne znaju da je smjenu koministickog rezima pratio i manji gradjanski rat u toj zemlji.
kiligonzales
Posts: 5435
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#14157 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by kiligonzales »

SamoVasGledam wrote: 04/05/2021 13:02
kiligonzales wrote: 04/05/2021 12:39
Da je NATO bezveze u njemu nebi bile sve redom zemlje demokratskog svijeta
Austrija? Švajcarska? Švedska? Finska? Irska?
Pa ok, sto ne nabrojis ovim redom SAD, KANADA, NJEMACKA, FRANCUSKA, BELGIJA, HOLANDIJA i td.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#14158 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by seln »

Ja se slabo razabirem u crnogorsku politiku, ali mogu reci jedno: svaki neprijatelj srbije je moj prijatelj.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14159 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Baš osvježilo u CG

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#14160 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Chmoljo »

Duka Dizel II wrote: 04/05/2021 14:21
NATO nije smešna, nego tužna i besmislena organizacija, koja uzaludno traži smisao postojanja.

A to što neki provizorijumi misle da NATO služi da im sredi unutrašnje probleme u zemlji, koje sami nisu u stanju rešititi i da će NATO dovesti investitore i blagostanje... pa to su samo smešne drljevine koje pojma nemaju o državi.

E ja mislim da NATO treba da plati novim članovima ulazak.

Mnogo cinizma u postu.

Naši problemi nisu unutrašnji. Da jesu, i da su bili, drugu bismo priču pričali. Jer ko nema krila ne kurči se da zna da leti.

Dakle, pošto treba crtati, NATO tu nije da rješava unutrašnje probleme. Tu je da odbije vanjskog neprijatelja i sa istoka i sa zapada. Bez takvih, i unutrašnji problemi će se lakše rješavati, prosto jer će biti jedna garancija više da ne bude onoga čega se obični ljudi najviše plaše. A i investitori.

To je tako prosto i vidljivo, ali ti imaš neodoljivu potrebu da se ovdje rugaš državi koju je rat unakazio. Najviše uz pomoć tvoje države. Svaka ti čast, uspio si u životu.

Pišaj ti i dalje, ako ti pričinjava zadovoljstvo, samo ti velim da vicevi nisu baš toliko tačni. Ima glupog naroda što jest, jest, ali niste stigli pobiti baš sve inteligentno.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14161 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

NATO je 1999. godine pokazao da je itekako potreban.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#14162 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

kiligonzales wrote: 04/05/2021 14:42
Pa ok, sto ne nabrojis ovim redom SAD, KANADA, NJEMACKA, FRANCUSKA, BELGIJA, HOLANDIJA i td.
Ja nisam rekao da su SVE demokratske zemlje van NATO.
kiligonzales
Posts: 5435
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#14163 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by kiligonzales »

RunnerX wrote: 04/05/2021 15:08 Baš osvježilo u CG

To se servira kao vrijednost nekome. Osvjezilo bas.
kiligonzales
Posts: 5435
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#14164 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by kiligonzales »

SamoVasGledam wrote: 04/05/2021 16:28
kiligonzales wrote: 04/05/2021 14:42
Pa ok, sto ne nabrojis ovim redom SAD, KANADA, NJEMACKA, FRANCUSKA, BELGIJA, HOLANDIJA i td.
Ja nisam rekao da su SVE demokratske zemlje van NATO.
Samo kazem da one koje su mange su u NATO-u. :D Neke su tu samo jer NATO se geostrateski siri.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#14165 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

Duka Dizel II wrote: 04/05/2021 14:25
LBVIEW wrote: 04/05/2021 14:14 Cuj ovo, Srbija i stil, sve sa sizoidnim Av-om. :lol:
A i prije ce biti gubernija majke Rasije, nego sto ce uci u NATO.
Kad god poželimo u NATO
I da nam plate.
Nisam za ono što kaže onaj Timoti Les kod Senada da nam se plati u vidu RS-a.
Ma ja, reko Av.
A ovo oko placanja, pazi da ne ostanete i bez Vojvodine i bez Sandzaka, opanak. :izet:
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#14166 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by fosna2014 »

Ko vas bre zavadi? :D
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#14167 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by fosna2014 »

spreca wrote: 04/05/2021 09:04 Interesantno da ovi BiH srbi zive na temi o Cg gdje je glavna licnost Milo a nigdje ih nema na temi o Miloradu Dodigu,svoj svome oci ne kopa, sto li.
Zakalemili manji entitet. Status riješen. Borba traje za CG. :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#14168 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by spreca »

fosna2014 wrote: 04/05/2021 17:21
spreca wrote: 04/05/2021 09:04 Interesantno da ovi BiH srbi zive na temi o Cg gdje je glavna licnost Milo a nigdje ih nema na temi o Miloradu Dodigu,svoj svome oci ne kopa, sto li.
Zakalemili manji entitet. Status riješen. Borba traje za CG. :D
Nesto brzo zboravljaju,nije tako davno bila 1999g
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#14169 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sandzokan »

Duka Dizel II wrote: 04/05/2021 14:21

NATO nije smešna, nego tužna i besmislena organizacija, koja uzaludno traži smisao postojanja.

A to što neki provizorijumi misle da NATO služi da im sredi unutrašnje probleme u zemlji, koje sami nisu u stanju rešititi i da će NATO dovesti investitore i blagostanje... pa to su samo smešne drljevine koje pojma nemaju o državi.

E ja mislim da NATO treba da plati novim članovima ulazak.
Hahah ovakve gluposti napisati javno je stvarno hrabro.

1. Sta takav genij za geostrategiju, kojem je NATO smijesna i besmislena organizacija, radi na forumu?

2. Eto neka Srbija svoje probleme sama rjesava. Koliko sam upucen preambula Ustava Srbije po kojoj je Kosovo neotudjivi dio Srbije je jos uvijek na snazi. Zasto onda drzavetina Srbija 20 godina lize briselske, vasingtonske, moskovske... pragove pregovarajuci o svojoj teritoriji? Sto to ne rijesi samostalno, kao prava drzava a ne da joj unutrasnje probleme rjesavaju stranci kao kakvom provizoriju?
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#14170 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

DPS-ovci kada izadju u grad, bas se na nivou provode
Odbornik Demokratske partije socijalista i vaterpolista Primorca, Danilo Adžić, u centru je velikog skandala koji potresa Crnu Goru.

Crnogorski mediji objavili su da je Adžić, inače nekadašnji igrač Crvene zvezde i Partizana, u društvu bivšeg fudbalera Bokelja Miloša Banićevića i karatiste Filipa Krivokapića skrnavio ulazna vrata Crkve Svetog Nikole u Starom Gradu, u noći između 2. i 3. maja.
https://nova.rs/sport/ostalo/danilo-adz ... rivokapic/
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#14171 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

Sto rece jedan forumas to ti je drugi civilizacijski nivo skroz. Pisas na crkvu za koju tvrdis da je tvoja crnogorska autokefalna a koju su oteli srbi 1918. :-)
Kako sad to, ne kontam. :o
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#14172 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

RunnerX wrote: 04/05/2021 15:08 Baš osvježilo u CG

U Crnoj Gori vladaju u velikoj meri negativne emocije prema partizanima i komunistima, pogotovo među Srbima. Nigde komunisti nisu bili toliko okrutni prema sopstvenom narodu kao što su u Crnoj Gori. Etnički Crnogorci im praštaju jer su im ''vratili državnost'' i uveli crnogorsku naciju na popisu. Zato sada imamo paradoks da isti ljudi slave vojnog komandanta zelenaša i Lovćenske brigade Krsta Popovića i njegovog ubicu generala Jova Kapičića. Retki su etnički Crnogorci koji u ovome vide nelogičnost, ali znam lično da ih ima i preziru komuniste.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#14173 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by SamoVasGledam »

sandzokan wrote: 04/05/2021 17:31
2. Eto neka Srbija svoje probleme sama rjesava. Koliko sam upucen preambula Ustava Srbije po kojoj je Kosovo neotudjivi dio Srbije je jos uvijek na snazi. Zasto onda drzavetina Srbija 20 godina lize briselske, vasingtonske, moskovske... pragove pregovarajuci o svojoj teritoriji? Sto to ne rijesi samostalno, kao prava drzava a ne da joj unutrasnje probleme rjesavaju stranci kao kakvom provizoriju?
A zašto Kina ne uspostavi vojnu kontrolu nad Tajvanom?
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#14174 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sandzokan »

SamoVasGledam wrote: 04/05/2021 18:14
sandzokan wrote: 04/05/2021 17:31
2. Eto neka Srbija svoje probleme sama rjesava. Koliko sam upucen preambula Ustava Srbije po kojoj je Kosovo neotudjivi dio Srbije je jos uvijek na snazi. Zasto onda drzavetina Srbija 20 godina lize briselske, vasingtonske, moskovske... pragove pregovarajuci o svojoj teritoriji? Sto to ne rijesi samostalno, kao prava drzava a ne da joj unutrasnje probleme rjesavaju stranci kao kakvom provizoriju?
A zašto Kina ne uspostavi vojnu kontrolu nad Tajvanom?
A zasto ti ne procitas post svog zemljaka na koji sam ja i napisao odgovor koji ti sada citiras?
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#14175 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

NATO je 1999. godine spriječio da se dogodi još jedna Srebrenica, ovoga puta Albancima.
Post Reply