Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17901 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

trocadero wrote: 17/11/2021 01:58 A fašista? I to sa trobojkom. :D

Image
To je slika iz Gaete (Italija) odma iza prvog svjetskog rata. Kraljica Jelena Savoja (rodjena Petrović Njegoš) je bila Kraljica Italije, oni su prihvatili crnogorsku vojsku koja nije mogla da se vrati u Crnu Goru zbog izdajničke srpske vojske (koja je okupirala Crnu Goru). Koliko su oni bili fašisti nalik na onima iz drugog svjetskog rata tolika si i ti veličina od čovjeka.
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#17902 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Stari_Crnogorac wrote: 17/11/2021 02:23
trocadero wrote: 17/11/2021 01:58 A fašista? I to sa trobojkom. :D

Image
To je slika iz Gaete (Italija) odma iza prvog svjetskog rata. Kraljica Jelena Savoja (rodjena Petrović Njegoš) je bila Kraljica Italije, oni su prihvatili crnogorsku vojsku koja nije mogla da se vrati u Crnu Goru zbog izdajničke srpske vojske (koja je okupirala Crnu Goru). Koliko su oni bili fašisti nalik na onima iz drugog svjetskog rata tolika si i ti veličina od čovjeka.
A da nije možda Piazza Venezia Musolinijev "marš na Rim " 1922?

Image
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17903 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Što se čini od fanova Ratka Mladića.
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#17904 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

E jbg. Stari sad se malo vrpoljiš.
Spao si na to da te ja podučavam "crnogorsku " istoriju.
Molim odgovor , jel slika iz Rima 1922 ? :D
zilog
Posts: 7469
Joined: 06/03/2009 11:19

#17905 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

trocadero wrote: 17/11/2021 03:23 ...
Svo to pljuvanje po Popovicu je samo zato sto nije htio sa cetnicima (nije ni sa partizanima), sinovi mu (Nikola i Radovan) bili u partizanima, Nikola odlikovan ordenom Narodnog Heroja (umro je 2005.), a i odbio je da se, sa cetnicima i Talijanima, ukljuci u "Bitku na Neretvi"... :roll:
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17906 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

zilog wrote: 17/11/2021 04:00
trocadero wrote: 17/11/2021 03:23 ...
Svo to pljuvanje po Popovicu je samo zato sto nije htio sa cetnicima (nije ni sa partizanima), sinovi mu (Nikola i Radovan) bili u partizanima, Nikola odlikovan ordenom Narodnog Heroja (umro je 2005.), a i odbio je da se, sa cetnicima i Talijanima, ukljuci u "Bitku na Neretvi"... :roll:
To je pljuvanje u vis, a znamo dje pljuvačka završi.
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#17907 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Stari,gdje si bio ti kad je bilo najteže? :D
Najavljivao si odlazak na Cetinje, spominjao pištolj, gas masku...na šta spada junačino? Zavukao se i mišiju rupu, pod ženinu suknju...dok maleni Čupko se prevrće u grobu za šta li samo život dade.
Znaš ti itekako koliko je Krsto sarađivao sa italijanskim okupatorima, koliko su on i njegovi ljudi gušili partizanski ustanak 1941 , koliko su pobili komunista i koliko predali okupatoru...evo gledam i spisak sa imenima i prezimenima , popriličan je.

Znaš i za ovo jelde?

Image
Usljed toga pokorno molim Vaše Veličanstvo, da me oslobodite svih odgovornosti za vrijeme građanskog rata u Crnoj Gori od decembra 1918. do smrti blaženopočivšeg Kralja Nikole i sa tim dozvolite mi slobodan povratak u domovinu, prema kojoj imam i obaveza a i mojih prava naslijeđenih od Crne Gore, koja je postala sastavni dio Vaše Kraljevine.

Vašem Veličanstvu i domovini biti ću vjeran kao što sam bio vjeran NJ. V. Kralju Nikoli i Crnoj Gori.

Krsto Popović
Brigadir bivše Crnogorske vojske

Belgija
23. septembra 1929. god.
Kakav je to junak dobitnik najvećeg crnogorskog odlikovanja "Medalje Obilića" koji ponizno moli "okupatorskog" kralja da mu dozvoli povratak i izražava mu vjernost? Koji u pismu piše da je u Crnoj Gori bio građanski rat a ne okupacija već kako navodi i sukob dvije političke strane.

Kakva je to crnogorčina kad se u pasošu potpisuje kao Srbin?

Image
Mislim taj dokument nije ni potreban kad ga je Čanak par puta nedvosmisleno proglasio Srbinom. :D

Kako nije zločinac kad su ga komunisti tako proglasili?
Zašto im se nije predao pa dokazivao svoju pravednost?
Kako nije ubica kad je ubio narodnog heroja Raka Mugošu? Ako mu namjeravate podići spomenik može komotno taman pored Mugošinog ako ga ima.
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#17908 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Lažni profil.To bi ipak bilo previše.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17909 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

trocadero wrote: 17/11/2021 13:46 Stari,gdje si bio ti kad je bilo najteže? :D
Najavljivao si odlazak na Cetinje, spominjao pištolj, gas masku...na šta spada junačino? Zavukao se i mišiju rupu, pod ženinu suknju...dok maleni Čupko se prevrće u grobu za šta li samo život dade.
Znaš ti itekako koliko je Krsto sarađivao sa italijanskim okupatorima, koliko su on i njegovi ljudi gušili partizanski ustanak 1941 , koliko su pobili komunista i koliko predali okupatoru...evo gledam i spisak sa imenima i prezimenima , popriličan je.

Znaš i za ovo jelde?
Usljed toga pokorno molim Vaše Veličanstvo, da me oslobodite svih odgovornosti za vrijeme građanskog rata u Crnoj Gori od decembra 1918. do smrti blaženopočivšeg Kralja Nikole i sa tim dozvolite mi slobodan povratak u domovinu, prema kojoj imam i obaveza a i mojih prava naslijeđenih od Crne Gore, koja je postala sastavni dio Vaše Kraljevine.

Vašem Veličanstvu i domovini biti ću vjeran kao što sam bio vjeran NJ. V. Kralju Nikoli i Crnoj Gori.

Krsto Popović
Brigadir bivše Crnogorske vojske

Belgija
23. septembra 1929. god.
Kakav je to junak dobitnik najvećeg crnogorskog odlikovanja "Medalje Obilića" koji ponizno moli "okupatorskog" kralja da mu dozvoli povratak i izražava mu vjernost? Koji u pismu piše da je u Crnoj Gori bio građanski rat a ne okupacija već kako navodi i sukob dvije političke strane.

Kakva je to crnogorčina kad se u pasošu potpisuje kao Srbin?

Mislim taj dokument nije ni potreban kad ga je Čanak par puta nedvosmisleno proglasio Srbinom. :D

Kako nije zločinac kad su ga komunisti tako proglasili?
Zašto im se nije predao pa dokazivao svoju pravednost?
Kako nije ubica kad je ubio narodnog heroja Raka Mugošu? Ako mu namjeravate podići spomenik može komotno taman pored Mugošinog ako ga ima.
Krsto Zrnov je formirao svoju vojsku da bi spriječio "Lijeve greške" komunističkog pokreta, zahvaljujući njegovoj vojsci komunisti nijesu uspjeli da otpočnu gradjanski rat u podlovćensku Crnu Goru. "Lijeve greške" je eufemizam za zločin masovnih likvidacija ne-komunista u CG 1941-e.

Krsto je osudjen od komunista kao ratni zločinac, ali samo zato jer je bio popularan patriota a nije bio komunista. On nije bio zločinac, te samim time nijesu ni postojale žrtve njegovih takozvanih zločina:


"Žrtve zločina nisu poznate":
Image

Za vrijeme Kraljevine Jugoslavije svi pravoslavci i muslimani (uključujući i Makedonce, Crnogorce i Bošnjake) su bili pisani kao Srbi, bez izuzetka. Isto tako u pasoše Holandije (a ovo važi i za druge evropske zemlje) stoji nacionalnost "Holandjanin" za sve koji dobiju njihov pasoš.

Ubio je Raka Mugošu u samoodbrani 1947-e. Valjda majka Raka Mugoše bolje zna od tebe je li to bio zločin prema njenom sinu. Njeno naricanje na sahrani njenog sina ostaće zauvijek zapamćeno:

"Rekoh li ti sine Rako
Krsto Zrnov nije svako
Nije Krsto što mu zbore
No je vitez Crne Gore!
Lakše će te žalit majka
jer pogibe od junaka!"
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17910 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Izjava Radomira Radonjić, direktora HE Piva:

Image

Četnički juniori ne skreću sa Dražinog puta.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17911 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Današnji rektor Univerziteta Crne Gore (četnički junior po opredeljenju) o proruskim/prosrpskim organizacijama u CG:

Njegova izjava 2015-e godine:
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17912 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Vrhunac četničke duhovnosti u 21-om vijeku:

Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17913 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

Kako te metnu Trokadero to si se pogubio ili zatrpavas da raja ne vidi seks?
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17916 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Mislim da je URA-i ipak bliža pro-srpska Vlada no manjinska Vlada sa Abazovićem kao Premijerom. Ne pristane li URA na koncept manjinske Vlade izgubiće sve pro-crnogorske glasače. URA je pontonski most za SS (Srpski Svet).
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#17917 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Tako je Stari...računaj da su ih već sve izgubili. :cry:
Potpredsjednik Vlade Dritan Abazovic kazao je da ne podržava koncept manjinske vlade i čeka, kako kaže, da se razbistre neke stvari o kojima je razgovarao na važnim adresama. Novinarima nije želi da kaže i o kojim.

“Ja lično nijesam za to, "Crno na bijelo" nije za to. Mi želimo da imamo veću političku stabilnost da bi sprovodili reforme da donosimo zakone, da mijenjamo tužilaštvo, da mijenjamo sudstvo, da biramo sudije Ustavnog suda, sve institucije će ući u blokadu za dva tri mjeseca”, kazao je Abazović novinarima u Skupštini.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17918 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Abazović: Nijesmo za manjinsku vladu

Potpredsjednik Vlade Dritan Abazovic kazao je da ne podržava koncept manjinske vlade i čeka, kako kaže, da se razbistre neke stvari o kojima je razgovarao na važnim adresama.
Image


Kokotiću zvani Iznogud,

Znamo da ti nijesi, ali te pritiska baza koju pritiskaju potencijalni bivši glasači.

No, čekaš što će reć “važne adrese”, vjerovatno ti treba da ti Amerikanci pojasne što žele pa da se onda odrediš.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17919 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Samo da ova Vlada potraje puni mandat, malo je godinu dana odmora od 30-to godišnje DPS vladavine, treba više od godinu dana da se narod uželi stare vlasti. Ova trenutna SPC Vlada se svima već zgadila za samo godinu, ali možete mislit kako će odvratni bit za 4 godine. Bude li ova Vlada trajala pune 4 godine, ja mislim da će 2024-e i četnici za DPS glasat, a znam sigurno da URA-u neće ni oni iz kuće partijskih lidera.

Ka prije što sam reka, što više suzavca na ustoličenje Joanikija na Cetinje, da buduće generacije Crnogoraca potpuno zamrzu SPC. Tako sad kažem, još 3 godine ove vlasti!
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#17920 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

:thumbup:
Superiška SC , kakva samo analiza , kakva predviđanja....oprosti za dosad sve izrečeno na tvoj račun. Odsad ,pa na dalje i ubuduće na tebe gledam drugačijim očima. :D

Image

Još samo kad bi znao ko su mu glasači?
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17921 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

"Odnos DPS-a prema ideji manjinske Vlade nije identičan kao onaj prije 15 mjeseci"

Đukanović: Preferiramo dva rješenja - izbori ili politička vlada

Image


:thumbup:

To majstore! Nikakve milosti prema partiji koja se raspada, a koja je prevarila crnogorske birače i izglasala SPC Vladu. Puštit ih da se ovako dave do narednih parlamentarnih izbora, a ako oće premijersko mjesto manjinske Vlade onda neka tebe oni mole. Puštit ih još 3 godine ovako i narod će ih motkama micat iz zgrade Vlade.

Od izglasavanja Zakona o vjeroispovijesti mnoge stvari su se promijenile na bolje, Beograd je uništio Amfilohijevu struju unutar SPC (najveća opasnost po crnogorski nacionalni identitet), a ljudi kao Gojko Perović su smijenjeni i poniženi. :thumbup:
Zatim, u vrijeme izglasavanja Zakona o vjeroispovijesti samo Milo Djukanović je promovisao crnogorski identitet (SAMO JEDAN ČOVJEK), a danas to radi pola Crne Gore i samo se o tome priča. :thumbup:
Hipoteka o "nikad smjenjivoj vlasti" je pala u vodu i DPS danas izgleda kao najprihvatljivija pro-evropska stranka. :thumbup:
Ustoličenjem onakvim na Cetinje Srpska Crkva je potpuno izgubila kredibilitet (a pogotovo unuštenjem Amfilohijeve struje prije toga) i samo je pitanje vremena kad će morat da seli sa Cetinja, kompletan crnogorski narod organski više ne može podnijet tu organizaciju. :thumbup:
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#17922 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Hoće li više sklanjati ovu Trampovu četnikušu?

Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17923 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

trocadero wrote: 27/11/2021 17:40 Hoće li više sklanjati ovu Trampovu četnikušu?
To je ona što je prognozirala da će Djukanović izvest tenkove na ulice ako izgubi vlast, dok je upravo njen postavljač, Donald Trump, gubitkom vlasti izazvao prolivenu krv i mrtve.

Obično ambasadoru traje mandat 3 godine, njoj su tri godine istekle u septembar. Vjerovatno broji dane, a ne mjesece, pa joj se može.

Čudi me da je Srpska Crkva pozvala predstavnicu "Četvrtog Rajha" (kako ih je Amfilohije zva) u goste. Ili SPC mijenja stranu i okreće ledja Rusiji ili želi da se Trumpovoj administratici zafali na dosadašnja (ne)djela.
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#17924 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Briljiraš Stari serdare! :thumbup:
Tačno je za tenkove. Tačno je i to da je ona to šanula na nekoj večeri novinarki Nikčevićki bedemu objektivnog izvještavanja. Samo što je ambasadorka neinformisana seljanka pa ne zna da Crna Gora nema nijedan tenk. :shock:
A viđe li joj brojanicu na ruci? Ahhhhaaa...vjernik i ona!

Šta je ovaj Eskobar šenuo pa navalio toliko sa korupcijom na sve strane? Nije ba korupcija nikakav naš problem već NACIONALIZAM, NACIONALIZAM, NACIONALIZAM!!!



Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17925 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Razbolješe se SS-ovci (SS - “Srpski Svet”) zbog brige o CG korupciji, od 1997-e do danas.
Post Reply