Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17801 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »


O Бoжићу 1912. гoдинe, крaљ Никoлa пoздрaвљa свoje вojникe у рoвoвимa oкo Скaдрa:

„… Ja сe пoнoсим с вaмa, витeзoви мojи, jeр сaм oпиjeн вjeрoм дa стe кaдри бити joш вeличeнствeниjи у мoгућим искушeњимa тaкнe ли сe кo нaшиjeх прaвa и oспoри ли нaм сjeсти нa oгњиштa вaшиjeх ђeдoвa и мojиjeх прeтшaствeникa Нeмaњићa, Грeбљaнoвићa, Брaнкoвићa, Бaлшићa и Црнojeвићa. Сjeсти нa њихoв приjeклaд, oкупити сe oкo њихoвиjeх грoбoвa – тo je и нaшa дужнoст и нaшe нeспoрнo прaвo…

Срeтни нaм српски бaдњaци, кoje oву гoдину пoд вeдрим нeбoм нaлaжeтe…“


Saće Stari Crnogorac da se javi
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17802 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Julsko istraživanje o nazivu materinjeg jezika u CG:

- 51% crnogorski
- 35% srpski


https://www.portalanalitika.me/clanak/c ... crnogoraca
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#17803 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Capljina74 wrote: 07/10/2021 10:22
O Бoжићу 1912. гoдинe, крaљ Никoлa пoздрaвљa свoje вojникe у рoвoвимa oкo Скaдрa:

„… Ja сe пoнoсим с вaмa, витeзoви мojи, jeр сaм oпиjeн вjeрoм дa стe кaдри бити joш вeличeнствeниjи у мoгућим искушeњимa тaкнe ли сe кo нaшиjeх прaвa и oспoри ли нaм сjeсти нa oгњиштa вaшиjeх ђeдoвa и мojиjeх прeтшaствeникa Нeмaњићa, Грeбљaнoвићa, Брaнкoвићa, Бaлшићa и Црнojeвићa. Сjeсти нa њихoв приjeклaд, oкупити сe oкo њихoвиjeх грoбoвa – тo je и нaшa дужнoст и нaшe нeспoрнo прaвo…

Срeтни нaм српски бaдњaци, кoje oву гoдину пoд вeдрим нeбoм нaлaжeтe…“


Saće Stari Crnogorac da se javi
Ovo isto kao da lik koji je zavrsio u zatvoru zbog porodicnog nasilja, pokazuje zenina ljubavna pisma iz vremena zabavljanja... :roll:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#17804 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Capljina74 »

:idea: Gluposti.

Oko Lesandre i trona, to su unutar porodične razmirice.

Lesandra nikada nije izbacio crnogorski izgovor. Djed ga je vaspitao na Cetinju, ne otac.

Više mu je Nikola bio otac nego Petar.
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#17805 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Malo nam se Zukorlic pepelom posipa... :roll:
Kaze Bosnjaci trebali dobiti jedno, ili dva ministarska mjesta preko njegove stranke, pa ga zahebali...

Cuj? Prvi put da cujem da su nekog cetnici prevarili... :mrgreen:
Reci ce vam da budete sretni sto vas nisu poklali.

un flic
Posts: 101
Joined: 16/12/2009 10:01

#17806 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by un flic »

Stari_Crnogorac wrote: 08/10/2021 21:11 Julsko istraživanje o nazivu materinjeg jezika u CG:

- 51% crnogorski
- 35% srpski


https://www.portalanalitika.me/clanak/c ... crnogoraca
I onda pise u vesti ovo: Rezultate pomenutog istraživanje predstavili su nedavno na naučnoj konferenciji Cetinjski filološki dani predavači sa FPN-a, Olivera Komar i Nemanja Batrićević.

Ovo je kredibilno taman toliko kao kad bi istrazivanje predstavili Aleksandar Rakovic i Beogradski Sindikat. Batricevic koji poimence na mitingu proziva poslanike URA-e i preti im jer je "potonja ura". I on je izvor kojem mi treba da verujemo? Nego je frka od popisa, sama ova Olivera Komar trazila odlaganje popisa.
un flic
Posts: 101
Joined: 16/12/2009 10:01

#17807 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by un flic »

Inace, blago zemlji koja ima Vanju Calovic. Zena zmaj, prava Targerjen.

Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17808 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

un flic wrote: 09/10/2021 02:40
Stari_Crnogorac wrote: 08/10/2021 21:11 Julsko istraživanje o nazivu materinjeg jezika u CG:

- 51% crnogorski
- 35% srpski


https://www.portalanalitika.me/clanak/c ... crnogoraca
I onda pise u vesti ovo: Rezultate pomenutog istraživanje predstavili su nedavno na naučnoj konferenciji Cetinjski filološki dani predavači sa FPN-a, Olivera Komar i Nemanja Batrićević.

Ovo je kredibilno taman toliko kao kad bi istrazivanje predstavili Aleksandar Rakovic i Beogradski Sindikat. Batricevic koji poimence na mitingu proziva poslanike URA-e i preti im jer je "potonja ura". I on je izvor kojem mi treba da verujemo? Nego je frka od popisa, sama ova Olivera Komar trazila odlaganje popisa.
Stavljat Oliveru Komar i Batrićevića u isti koš sa Rakovićem je isto ka i stavljanje Krsta Zrna Popovića u isti koš sa Pavlom Djurišićem ili isto kao i Crnu Goru uporedjivat sa ustaškom NDH.

Od ljudi kojima je šešeljizovana Srbija isprala mozag nijesam drugačije ni očekiva.
TamaraTaca
Posts: 51
Joined: 14/09/2021 21:59

#17809 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by TamaraTaca »

Stari_Crnogorac wrote: 08/10/2021 21:11 Julsko istraživanje o nazivu materinjeg jezika u CG:

- 51% crnogorski
- 35% srpski


https://www.portalanalitika.me/clanak/c ... crnogoraca
Ko još uzima za ozbiljno tzv. Portal Analitika? :D To ti je kao da si otvorio DPS-ov stranački bilten. :)
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17810 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

un flic wrote: 09/10/2021 02:44 Inace, blago zemlji koja ima Vanju Calovic. Zena zmaj, prava Targerjen.

Gledajući ovaj intervju izgubio sam respekt za Vanju Ćalović. Osim toga što je bila izuzetno nevaspitana napala je čovjeka u vezi 28k eura od prodaje stana. Katnić je taj stan prodao jer je u stanu njegov sin izgubio život. To je manje više poznato čaršiji, a sigurno poznato Vanji.

To je jedno, a drugo je da je prijavio kupovinu drugog stana, kupljenog prodajom prvog. Možda nije podnio posebni izvještaj, ali je u sledećem naveo činjenično stanje, i nije sakrio ništa.

Osim toga, 28k eura je tolko sitna para da se bukvalno može u džep stavit i nema nikakve potreba da se kupuju i prodaju stanovi da bi se te pare oprale. Sramota od emisije. Neka postavljaju pitanja u vezi Djukanovićevih skrivenih računa, to nas interesuje, a ne ovo što "ekskluzivno" radi Katniću. Na sitne su grane pali i Vijesti i MANS.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17811 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

TamaraTaca wrote: 09/10/2021 12:37
Stari_Crnogorac wrote: 08/10/2021 21:11 Julsko istraživanje o nazivu materinjeg jezika u CG:

- 51% crnogorski
- 35% srpski


https://www.portalanalitika.me/clanak/c ... crnogoraca
Ko još uzima za ozbiljno tzv. Portal Analitika? :D To ti je kao da si otvorio DPS-ov stranački bilten. :)
Ti kad kažeš DPS treba da se pokloniš.
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#17812 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

TamaraTaca wrote: 09/10/2021 12:37
Stari_Crnogorac wrote: 08/10/2021 21:11 Julsko istraživanje o nazivu materinjeg jezika u CG:

- 51% crnogorski
- 35% srpski


https://www.portalanalitika.me/clanak/c ... crnogoraca
Ko još uzima za ozbiljno tzv. Portal Analitika? :D To ti je kao da si otvorio DPS-ov stranački bilten. :)
Jest vala, pored IH4C :mrgreen: , on uzima nakav Portal Analitika... :lol:
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17813 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

zilog wrote: 09/10/2021 12:42
Jest vala, pored IH4C :mrgreen: , on uzima nakav Portal Analitika... :lol:
:lol: :lol: :lol:
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17814 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Jedva čekam ove lokalne izbore na Cetinje. Znam ljude koji su mrźeli Mila i DPS više no išta na svijet, a danas su svi za Mila ili SDP (više SDP, ali bi vjerovatno prvi put u život glasali i za Mila na predśedničke izbore). Ova pro-četnička vlast i SS-ovci (Srpski Svet) je probudila crnogorski patriotizam više no iko.
un flic
Posts: 101
Joined: 16/12/2009 10:01

#17815 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by un flic »

Stari_Crnogorac wrote: 09/10/2021 12:33
Stavljat Oliveru Komar i Batrićevića u isti koš sa Rakovićem je isto ka i stavljanje Krsta Zrna Popovića u isti koš sa Pavlom Djurišićem ili isto kao i Crnu Goru uporedjivat sa ustaškom NDH.

Od ljudi kojima je šešeljizovana Srbija isprala mozag nijesam drugačije ni očekiva.
Aleksandar Rakovic, o kome nemam dobro misljenje, makar jos nikome nije licno pretio, za razliku od junose Batricevica u septembru na mitingu. Ukratko, ovo "istrazivanje" o jeziku je kurac na biciklu.

Znaci, Krsto Zrnov nam je ideoloska odrednica? Alal vera, prvi crnogorski i uopste jugoslovenski fasista, kao takav samodeklasiran jos 1922. na paradi u Rimu.

Ja prema Seselju imam samo prezir, ali ti da si Srbin bi verovatno bio na njegovoj liniji.

A Vanja Calovic je tek pocela. A nisu joj malo duzni, ona epizoda sa njom na plazi je jedan od najsramotnijih trenutaka novije Crne Gore.
TamaraTaca
Posts: 51
Joined: 14/09/2021 21:59

#17816 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by TamaraTaca »

Stari_Crnogorac wrote: 09/10/2021 12:40
TamaraTaca wrote: 09/10/2021 12:37

Ko još uzima za ozbiljno tzv. Portal Analitika? :D To ti je kao da si otvorio DPS-ov stranački bilten. :)
Ti kad kažeš DPS treba da se pokloniš.
''Veliki'' DPS. :) Posle toliko godina apsolutne vladavine, pokrivenost uvoza izvozom je manja od 13%. Pored nezakonite trgovine nikotinom, narkoticima, bijelim robljem, ovih dana vaša zvijezda vodilja je postala jedna od glavnih rola tzv. Pandora pejpers. Buahahaha... Samo se vi klanjajte, da vam mogu zadnjice zaskakati. :D
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17817 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

un flic wrote: 09/10/2021 12:51
Stari_Crnogorac wrote: 09/10/2021 12:33
Stavljat Oliveru Komar i Batrićevića u isti koš sa Rakovićem je isto ka i stavljanje Krsta Zrna Popovića u isti koš sa Pavlom Djurišićem ili isto kao i Crnu Goru uporedjivat sa ustaškom NDH.

Od ljudi kojima je šešeljizovana Srbija isprala mozag nijesam drugačije ni očekiva.
Aleksandar Rakovic, o kome nemam dobro misljenje, makar jos nikome nije licno pretio, za razliku od junose Batricevica u septembru na mitingu. Ukratko, ovo "istrazivanje" o jeziku je kurac na biciklu.

Znaci, Krsto Zrnov nam je ideoloska odrednica? Alal vera, prvi crnogorski i uopste jugoslovenski fasista, kao takav samodeklasiran jos 1922. na paradi u Rimu.

Ja prema Seselju imam samo prezir, ali ti da si Srbin bi verovatno bio na njegovoj liniji.

A Vanja Calovic je tek pocela. A nisu joj malo duzni, ona epizoda sa njom na plazi je jedan od najsramotnijih trenutaka novije Crne Gore.
Jes, Crnogorci su bili sve fašisti do fašiste, ustaša do ustaše. Gori od NDH, kako vi reče jednom vaš pokojni Patrijarh, vaš duhovni vodja. Ali vam je zato koljač Pop Maca svetac (bukvalno).
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17818 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

TamaraTaca wrote: 09/10/2021 12:53
Stari_Crnogorac wrote: 09/10/2021 12:40

Ti kad kažeš DPS treba da se pokloniš.
''Veliki'' DPS. :) Posle toliko godina apsolutne vladavine, pokrivenost uvoza izvozom je manja od 13%. Pored nezakonite trgovine nikotinom, narkoticima, bijelim robljem, ovih dana vaša zvijezda vodilja je postala jedna od glavnih rola tzv. Pandora pejpers. Buahahaha... Samo se vi klanjajte, da vam mogu zadnjice zaskakati. :D
Poslije 30 godina stabilnosti, medjunacionlane tolerancije, nezavisnosti bez prolivene kapi krvi, po prvi put u istoriji Crne Gore ekonomske održivosti države, najveće plate u regionu (od non-EU zemalja), prve naredne članice EU, NATO članice. Taj prokleti DPS sve je uradio protiv želja SS-ovaca (Srpskog Sveta).
TamaraTaca
Posts: 51
Joined: 14/09/2021 21:59

#17819 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by TamaraTaca »

Stari_Crnogorac wrote: 09/10/2021 13:01 Poslije 30 godina stabilnosti, medjunacionlane tolerancije, nezavisnosti bez prolivene kapi krvi, po prvi put u istoriji Crne Gore ekonomske održivosti države, najveće plate u regionu (od non-EU zemalja), prve naredne članice EU, NATO članice. Taj prokleti DPS sve je uradio protiv želja SS-ovaca (Srpskog Sveta).
Taj DPS je svašta nešto uradio protiv volje većine građana. I onda je, unatoč apsolutnoj kontroli kompletnog društva, ipak izgubio vlast. Toliko o tom blagostanju. ;)

Što se tiče NATO-a, pa i Albanija je članica, a NATO je u Kosovu (LoL :D ) baš kao Crna Gora... pa svetri države imaju lošije ekonomske paramtere od jedne BiH. :D :D :D

E to je nivo DPS-a: Podgorica - Priština - Tirana.... :D
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#17820 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

TamaraTaca wrote: 09/10/2021 13:07
Stari_Crnogorac wrote: 09/10/2021 13:01 Poslije 30 godina stabilnosti, medjunacionlane tolerancije, nezavisnosti bez prolivene kapi krvi, po prvi put u istoriji Crne Gore ekonomske održivosti države, najveće plate u regionu (od non-EU zemalja), prve naredne članice EU, NATO članice. Taj prokleti DPS sve je uradio protiv želja SS-ovaca (Srpskog Sveta).
Taj DPS je svašta nešto uradio protiv volje većine građana. I onda je, unatoč apsolutnoj kontroli kompletnog društva, ipak izgubio vlast. Toliko o tom blagostanju. ;)

Što se tiče NATO-a, pa i Albanija je članica, a NATO je u Kosovu (LoL :D ) baš kao Crna Gora... pa svetri države imaju lošije ekonomske paramtere od jedne BiH. :D :D :D

E to je nivo DPS-a: Podgorica - Priština - Tirana.... :D
Jos jednom da ponovim pitanje, ako sam dobro razumaio, vi ste na ovoj temi da bi osudili Milov/DPS-ov kriminal, a ne zbog podrske cetnicima iz DF-a?

Nesto vas ne vidim da tako vatreno osudjujete Dodikov/SNSD, ili Vucicev/SNS kriminal.
TamaraTaca
Posts: 51
Joined: 14/09/2021 21:59

#17821 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by TamaraTaca »

@zilog

Ti misliš da si, šta? Etalon moralnosti? Zdravko Krivokapić je građanin Crne Gore, univerzitetski profesor, i Crnogorci su ga izabrali za predsjednika. Njihova stvar. Nemam ja sa tim problema. Vi imate. Zato ga nazivate četnikom. Ma šta god to značilo.

Ako će vam biti lakše, i ljudi iz Vučičevog okruženja su u tzv. Panama pejpers-ima, ima Siniša Mali sa nekim 24 stana u bugarskom ljetovalištu Sv. Nikola... Lakše sada? :D

I dalje to je zanemariva sitnica u odnosu na mrežu od oko 50-tak of-šr preduzeća koja su povezana sa Milom i Blažom Đukanovićem, a kroz koje se provlače ne milioni nego milijarde evra od trgovine robljem, narkoticima, cigaretama, ukradneog novca od poreskih obveznika i td...

U toj ligi Mile iz Laktaša je mala beba.

Samo, vaša mržnja, je tako velikaaaa. Leksilijum je za to dobra stvar. ;)

Mada, razumijem vaše frustracije. :D
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17822 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

E da nije Milovog kriminala da četnici počinu.

Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17823 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

https://rs.n1info.com/vesti/film-zavjera-subota-u-20h/

Film „Zavjera“, subota (noćas) u 20h

Šta se dogodilo u Crnoj Gori neposredno pre parlamentarnih izbora 2016. godine? Koja je uloga Rusije u događajima koje je zvanična Podgorica opisala kao pokušaj državnog udara?

Kako su s tim događajem povezani srpski predsednik Aleksandar Vučić, šef svih ruskih obaveštajnih službi Nikolaj Patrušev, tadašnji crnogorski mitropolit Amfiolohije, bivši general srpske žardamerije Bratislav Dikić, i mnogi drugi?

U filmu govore i svedoče i dvojica zaverenika Saša Sinđelić i Paja Velimirović, crnogorski predsednik Milo Đukanović, tužioci, policijski istražitelji, ruski novinari…

Samo na N1, subota u 20h.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17824 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

PRED VRATIMA RATA

Istorija se, zaista, ponavlja i kao tragedija i kao farsa, lakrdija, ali i farsa, neizbežno, završava kao tragedija.

Setimo se. Tridesetih prošlog veka, i nacionalsocijalizam Adolfa Hitlera počeo je kao lakrdija, a tadašnje demokratske države – pre svih, Britanija, Francuska i SAD – igrale su ulogu klovnova u Hitlerovom cirkusu.

Posle pobede na izborima 1933, zagrmeo je na velikim mitinzima pristalica dovoženih iz svih nemačkih pokrajina, uz marševe stranačkih jurišnika:

Mi rat 1914. nismo hteli, nismo ga izazvali ni skrivili, niti smo u tom ratu poraženi. Samo je probijen Solunski front. Na svim drugim frontovima bili smo nadmoćni, ali smo zadobili ubod u leđa, pobunu domaćih izdajnika otadžbine. U Versaju smo surovo i nepravedno kažnjeni i poniženi. Uprkos tome, neka živi mir, nećemo revanš ni novi rat. Posvećeni smo Evropi mira i stabilnosti, večnog mira za našu decu…

Zasut je pohvalama i čestitkama iz Londona, Pariza i Vašingtona. Engleski komentatori prozvali su Hitlera mironoscem!

U tajnosti, govorio je svojim generalima: Moramo se ubrzano naoružavati. Sadašnje okolnosti primoravaju me da pričam o miru. To je maska, jedini način da našoj naciji osiguram oružje za stvarne namere i buduće korake!

Stvorio je stranku monstruma, armiju Hitlerovih, firerovih, zavetnika nacističke religije krvi i tla, bez javnog programa, partijskog statuta, procedure ili pravilnika o bilo čemu. Program, statut, procedura, ustav države, partijski organi odlučivanja… sve je bio – firer. Njegove naredbe bile su crveno slovo za podfirere i male firere po nemačkim pokrajinama, gradovima, selima, ulicama, sokacima, na univerzitetima, u školama, u sudovima, u naučnim ustanovama, svuda.

Malim avionom, leteo je sa mitinga na miting, razmetao se uspesima, najavljivao nove pobede i podvige.

Savladao sam haos u državi, vratio red, razgoreo nadu u Nemačku kao evropskog i svetskog džina. Vratio sam ponos naciji, povećao proizvodnju u svim oblastima privrede, gradim autoputeve, hiljade kilometara autoputeva. Obezbeđujem sve nove i nove poslove za nezaposlene, čije mi nevolje probadaju srce…

Zaposedao je duše i mozgove miliona Nemaca, a stravična nacistička propaganda veličala ga je kao nadčoveka o kome je sanjao Fridrih Niče. Vođa SA jurišnih odreda, Ernest Rem, Hitleru se obraćao sa „ti“ i nagađalo se da će mu firer prepustiti stranku. Iznenada, mučki, Hitler je naredio Removo smaknuće i pogrom nad njegovim pristalicama. U državi, nekada prestonici slavne nemačke pravne škole, nije bilo protesta, niti je bilo osude zločina u demokratskom svetu. U Moskvi se ispijala votka. Firer je, uz naklonost oslepelog i kukavičkog Zapada, zbacio anatemu i sa tavarišća Staljina zbog strašnih zločina u njegovoj zemlji.

Rem i njegovi jurišni odredi bili su paravojska, avanturisti i razbojnici željni novog rata, koji su pripremali moje ubistvo – objašnjavao je Hitler zapadnim vođama. I zavodio ih, hipnotisao svojim mirotvorstvom i plemenitim namerama.

Ja o ratu ne razmišljam ni u snu samome – govorio im je firer. Ja samo želim da ujedinim, danas razjedinjeni, nemački svet. Mirnim putem, samo mirnim putem. Hoću da stvorim evropskom miru i blagostanju odanu nemačku političku naciju, bez menjanja postojećih granica i bez kapi prolivene krvi, i nemačke i tuđe…

Poverovali su mu. I kad je umarširao i u Rur i u Sar, i srušio Versajski mirovni ugovor, vođe Zapada su mu se poklonile. Govorili su da je to nužni i pravedni ustupak, jer je Nemačka, zaista, u Versaju surovo kažnjena.

Ideja „nemačkog sveta“ širila se centralnom Evropom kao epidemija. Crvene zastave sa kukastim krstom zalepršale su širom Austrije, u češkim Sudetima, u Tirolu… Hitler, otvoreno, stupa u rat protiv španske republike. Britanija i Francuska proglašavaju vojnu neutralnost, a Vašington, tajno, pomaže fašiste na čijoj strani je Hitler pokazivao snagu svog oružja…

Odakle ste? – pitao je firer na velikim mitinzima uspaljenu svetinu pristiglu iz „nemačkog sveta“. Odgovarali su: Sa Rajne, sa Dunava, sa Majne, iz Sudeta, iz Tirola… Klicali su, u transu: Jedan narod, jedan vođa!?

Zapad je ohrabrio Hitlera da Zapadu isporuči surove zahteve. I dalje se zaklinjući u svoju odanost evropskom miru, kreće u pogrome nad Jevrejima, a program ujedinjenja „nemačkog sveta“ on preoblikuje u zahtev nemačkog državnog proširenja.

Austrijanci su Nemci, govori firer premijerima Britanije i Francuske. Stabilnost Evrope i trajni mir u Evropi ugrožava postojanje dve nemačke države. Postoji samo jedna Britanija i samo jedna Francuska. Mora da postoji i samo jedna Nemačka!

Hitlerova vojska okupira Austriju i češke Sudete, a Čemberlen i Daladije odlaze u Minhen, da pred Hitlerom, svojim potpisima, overe anšlus Austrije i Sudeta! Ta izdaja i sramota je, i u Londonu i u Parizu, proslavljena kao „trajna pobeda mira u Evropi.“

Samo desetak meseci kasnije, u Moskvi će se Staljin i Hitler dogovoriti o deobi plena: Poljska, Finska, Estonija, Latvija, Litvanija… Velika farsa eksplodirala je u najveću tragediju u dotadašnjoj istoriji sveta.

***

Kao da je savremeni svet repriza sveta od pre stotinu godina.

Zapad se povlači i uzmiče svuda. I, sve češće, Zapad svojom tehnologijom, kapitalom, pohlepom za profitom, osnažuje i velike i male diktatore.

Kao da se više ne zna ni šta je ni gde je „demokratski Zapad“.

Evropska unija jeste kolos, i demokratski, i ekonomski, i tehnološki, ali nema ni institucije ni mehanizma koji može da Uniju brani ni od spoljnih ni od unutrašnjih diverzija.

U Bundestag se probila Alternativa za Nemačku. Ta partija ima tri oca: Gestapo, KGB i Štazi. Britanija napustila Evropsku uniju. Navlače se oblaci na savezništvo SAD i Francuske.

Sve su češći glasovi da se EU odveže od Amerike. Ignoriše se istina da su Amerika i NATO jedina odbrana Evrope.

Na Balkanu vri. Tragični ratovi iz devedesetih kao da nisu završeni. BiH je blokirana država. Bugarska ne dopušta Severnoj Makedoniji, članici NATO, kretanje ka Evropskoj uniji. Kosovo je „srce Srbije“, a nije u Srbiji. Crnu Goru, članicu NATO alijanse i državu koja je bila pred članstvom u EU, unutrašnja i spoljna agresija guraju ka provaliji, ka građanskom ratu. I Srbija je dramatično, iznutra, podeljena i zavađena, a pokliči o ujedinjenju „srpskog sveta“ potresaju čitav region…

Širom sveta, svuda je sve farsično i pred pucanjem. Pred ratom. Kao posle Minhena 1938.


VUK DRAŠKOVIĆ
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#17825 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

TamaraTaca wrote: 09/10/2021 15:01 @zilog

Ti misliš da si, šta? Etalon moralnosti? Zdravko Krivokapić je građanin Crne Gore, univerzitetski profesor, i Crnogorci su ga izabrali za predsjednika. Njihova stvar. Nemam ja sa tim problema. Vi imate. Zato ga nazivate četnikom. Ma šta god to značilo.

Ako će vam biti lakše, i ljudi iz Vučičevog okruženja su u tzv. Panama pejpers-ima, ima Siniša Mali sa nekim 24 stana u bugarskom ljetovalištu Sv. Nikola... Lakše sada? :D

I dalje to je zanemariva sitnica u odnosu na mrežu od oko 50-tak of-šr preduzeća koja su povezana sa Milom i Blažom Đukanovićem, a kroz koje se provlače ne milioni nego milijarde evra od trgovine robljem, narkoticima, cigaretama, ukradneog novca od poreskih obveznika i td...

U toj ligi Mile iz Laktaša je mala beba.

Samo, vaša mržnja, je tako velikaaaa. Leksilijum je za to dobra stvar. ;)

Mada, razumijem vaše frustracije. :D
Ja spomenuo cetnike iz DF-a, ti o Krivokapicu.

Dodik i Vucic su samo na autoputevima ukrali vise nego je Milo vidio za 30 godina. Cigarete su bile drzavni posao, a roblje i narkotike sada prvi put cujem da neko veze za njega.
Gledao sam taj Panama dijagram i nista posebno vidio nisam, ali neka se istrazi, pa sta bude.
Nisam ja ovdje da branim Mila, nego da ukazem na protagoniste ratova devedesetih, sadasnje negatore Genocida u Srebrenici i aktivne megafone velikosrpske mantre. Opet, zasto si ti?

Pises o mrznji? Klasicna zamjena teza. Vas je mrznja dovela na ovaj forum i ovu temu, da nam velikosrpski projekat u CG prikazete kao toboznju borbu protiv kriminala i korupcije. Niko se od vas nije sjetio nesto reci kada se izglasavala rezolucija o Srebrenici. Nigdje vas nije bilo, dok se prijetilo Bosnjacima. Cak su i neki pisali kako je to u stvari DPS prijetio.
Post Reply