Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
__Phoenix__
Posts: 2676
Joined: 25/10/2013 20:44

#18951 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by __Phoenix__ »

Ovo je balkan, neće ljudi glasati za ovog dečka džaba mu oxford i diplome. Vučićev veliki poraz je što za sve ove godine nije profilirao nekog agresivnijeg igrača
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5600
Joined: 12/10/2014 01:12

#18952 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by skupljac_zeljeza »

zilog wrote: 19/03/2023 22:55

Uzalud, Mandic je proslost... :pisnuo:
Po meni je ovo tek početak igre koja će se završiti na ljeto pa onda biti mnogo toga jasnije. Šta ako Mandić preusmjeri svoje glasačko tijelo Milatoviću u zamjenu za premijersku fotelju jer Milatović iako stipendista Amerike, Austrije i EU mi liči na mamac koji je bacila Srbija. I dok su svi gledali u Mandića jer su mu date ogromne pare za kampanju iz Beograda ovaj iskače kao iznenađenje. Dodik je dao otvorenu podršku Milatoviću kao i neki iz crkvenih krugova. Srbija radi vrlo zeznuto i stalno mijenja svoju retoriku tako da im je novi termin 'pomirenje'. Jedan analitičar reče da su tu riječ koristili Nijemci kada su osvojili u kratkom ratu Francusku i stalno su pozivali na pomirenje između te dvije nacije. Jedno je očito da se igraju vrlo mutne igre oko Crne Gore i unutarnja scena je mnogo komplikovanija nego što nama djeluje pa su u narednih 14 dana moguća razna iznenađenja. Zanimljiva je mala izlaznost i u sljedećem krugu je čak moguća i manja što bi odgovaralo Đukanoviću.
User avatar
Isner
Posts: 809
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#18953 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Isner »

Solidno sam prognozirao :-D
Znao sam da Andrija među Srbima ne stoji baš najbolje. Ovog novog mrču nisam upratio..
Draginja bolje da nije izlazila na izbore, što se tice žena u politici, to je u CG piši propalo. Mislim da tamo nijedna zena nikad nije bila nacelnica... Njih u politici ne fermaju ni ovi evropski, poluevropski ni litijski građani..
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2821
Joined: 14/01/2019 04:56

#18954 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Porodice Foht »

radostan dan wrote: 19/03/2023 23:15
trocadero wrote: 18/03/2023 22:59 Kad već nema prognozera Kikija... :D
Po anketama Mila samo Mandić može spasiti ulaskom u drugi krug, zato ga je Vučić i angažovao.
Vidi se po kampanji DPS i DF kako su pomirljivi između sebe, skoro se ližu međusobno, nagovještavaju kako su u budućnosti prihvatljivi jedni drugima (koalicija)? Ko bi rekao, ko bi se tome nadao?
E da, onaj lisac Radosni nagovjestio prije 3 godine! :D
nije loš milo, dodaj mu 3 posto od draginje koja je izgleda podnijela ostavku na političke funkcije...
i računaj da su albanci, bošnjaci i muslimani pametno odigrali na način da nisu u punom kapacitetu izašli na izbore, verovatno da bi napravili uslove da u narednih 14 dana dodatno zavrnu milu jaja i izboksuju još neke ustupke.
osim ako im amerika nije šapnula da pada kiša i da ne izlaze da ne nazebu...

al opet, i sa njima mu fali još par procenata, onih iz dijaspore, da bude potpuno siguran...a dijaspora je riješena 2020 za vjeki vjekova.

biće interesantno ako draginja progovori u ovih 14 dana...mogla bi ga (mila) dobro koštati, a mogla bi i dobro naplatiti u kešu ćutnju.
ja opet računam, ćud je ženska smiješna rabota.
E da, onaj lisac Radosni nagovjestio prije 3 godine! :D
ako ode milo, otići će i df za njim, do sledećih izbora...ostaće samo malo više od dugmića, nekih 10 posto maksimalno.

aj pozdrav, selami runera i ziloga, eksperte za tivatski aerodrom i višecijevne bacače cg vojske.
Pomislio odnijela Radosnog koronusha,nigdje ga, kad vidi nije. Masala, neka te. :wink:
A slazem se da nece biti lahko Milu, valja se puno toga poklopiti.
zilog
Posts: 7502
Joined: 06/03/2009 11:19

#18955 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

skupljac_zeljeza wrote: 19/03/2023 23:26
zilog wrote: 19/03/2023 22:55

Uzalud, Mandic je proslost... :pisnuo:
Po meni je ovo tek početak igre koja će se završiti na ljeto pa onda biti mnogo toga jasnije. Šta ako Mandić preusmjeri svoje glasačko tijelo Milatoviću u zamjenu za premijersku fotelju jer Milatović iako stipendista Amerike, Austrije i EU mi liči na mamac koji je bacila Srbija. I dok su svi gledali u Mandića jer su mu date ogromne pare za kampanju iz Beograda ovaj iskače kao iznenađenje. Dodik je dao otvorenu podršku Milatoviću kao i neki iz crkvenih krugova. Srbija radi vrlo zeznuto i stalno mijenja svoju retoriku tako da im je novi termin 'pomirenje'. Jedan analitičar reče da su tu riječ koristili Nijemci kada su osvojili u kratkom ratu Francusku i stalno su pozivali na pomirenje između te dvije nacije. Jedno je očito da se igraju vrlo mutne igre oko Crne Gore i unutarnja scena je mnogo komplikovanija nego što nama djeluje pa su u narednih 14 dana moguća razna iznenađenja. Zanimljiva je mala izlaznost i u sljedećem krugu je čak moguća i manja što bi odgovaralo Đukanoviću.
Dace mu premijersku ..., da ne kazem sta... :lol:

Povaljivanjem Spajica pred izbore i Mandic i Milo i Vucic su se debelo zajebali. Sada nek pustaju balone i bombe kako je Milatovic Vucicev... :roll:
El_comadante
Posts: 7917
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#18956 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by El_comadante »

Hajd drago mi je da Andrija i Aleksa nisu prošli. Ali opet izgleda ovaj opasniji po Mila jer je prihvatljiv europljanima a prosrpski igrač
zilog
Posts: 7502
Joined: 06/03/2009 11:19

#18957 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

Fascinira odusevljenje pojedinaca, kao da je Leposavic prosao u drugi krug... :mrgreen:
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#18958 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

zilog wrote: 19/03/2023 23:23

Tu sam ja Koki, nista se ti ne sekiraj, dovoljno ti je ovo sa vojvodom. Nesto mu premalo ratnih drugova glasalo... :mrgreen:
Ufff...dobro je , baš si me bio zadeverao.
I pravilno da se izražavaš , to je vojvoda od koljenice.Ono kad se narod rvao sa murijom a on u blizini gulio koljenicu u Kristalu...pa posle toga danima štrajkovao glađu. :?
Sad je u trendu , ima i neke nove "drugove". :D

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55618
Joined: 15/12/2008 16:53

#18959 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

Kako ovaj Aleksa izgori tako brzo? Vucic zrtvuje pijuna za pijunom, tesko za upratiti...

I Draginja razocarenje totalno.
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#18960 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sinuhe »

Draginju je klix forsirao. Eto sta su ti mediji.
User avatar
ElRe
Posts: 10793
Joined: 12/12/2011 11:28

#18961 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ElRe »

El_comadante wrote: 19/03/2023 23:39 Hajd drago mi je da Andrija i Aleksa nisu prošli. Ali opet izgleda ovaj opasniji po Mila jer je prihvatljiv europljanima a prosrpski igrač
Jakov nije prosrpski igrač, već je građanski kandidat kojeg podržavaju i Srbi. U tome nema ništa loše jer i Srbi su građani i to većinski u Crnoj Gori.
Kao Bošnjaku mi je izrazito drago što za 13 dana gledamo slom DPSa sa svojim satelitima.
Sada će Nikolaidis, Bursać i ostali plaćenici prešaltati na stranu pokreta Evropa Sad, Alekse i Dritana. A do tada će roniti krokodilske suze.
User avatar
ElRe
Posts: 10793
Joined: 12/12/2011 11:28

#18962 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ElRe »

sinuhe wrote: 20/03/2023 06:40 Draginju je klix forsirao. Eto sta su ti mediji.
Senad, klix, avaz su napravili atmosferu da je u CG sve krasno i bajno, da jedino DPS može održati Bošnjake u CG, da cvjeta multinacionalizam, iako svi mi iz CG znamo da je to jedna ogromna laž.
WarrenGrozni
Posts: 466
Joined: 08/08/2021 16:04

#18963 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by WarrenGrozni »

Meni sve ovo liči na poznatu priču, gdje nakon niza poraza od neobične koalicije ljudi, patuljaka i vilenjaka, pred Mordorom na bojište izlazi Sauron da se lično obračuna sa onima koji žele njegov kraj.

Taman Milu samo neki čudotvorni prsten može pomoći da pobjedi u drugom krugu.
Ili će mu Jakov Milatović odsjeći prst na kojem ga nosi.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#18964 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by laik1981 »

ultima_palabra wrote: 20/03/2023 02:49 Kako ovaj Aleksa izgori tako brzo? Vucic zrtvuje pijuna za pijunom, tesko za upratiti...

I Draginja razocarenje totalno.
Zar si ocekivao da jedna Zena ima sanse u Crnoj Gori?
zilog
Posts: 7502
Joined: 06/03/2009 11:19

#18965 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

skupljac_zeljeza wrote: 19/03/2023 23:26
zilog wrote: 19/03/2023 22:55

Uzalud, Mandic je proslost... :pisnuo:
Po meni je ovo tek početak igre koja će se završiti na ljeto pa onda biti mnogo toga jasnije. Šta ako Mandić preusmjeri svoje glasačko tijelo Milatoviću u zamjenu za premijersku fotelju jer Milatović iako stipendista Amerike, Austrije i EU mi liči na mamac koji je bacila Srbija. I dok su svi gledali u Mandića jer su mu date ogromne pare za kampanju iz Beograda ovaj iskače kao iznenađenje. Dodik je dao otvorenu podršku Milatoviću kao i neki iz crkvenih krugova. Srbija radi vrlo zeznuto i stalno mijenja svoju retoriku tako da im je novi termin 'pomirenje'. Jedan analitičar reče da su tu riječ koristili Nijemci kada su osvojili u kratkom ratu Francusku i stalno su pozivali na pomirenje između te dvije nacije. Jedno je očito da se igraju vrlo mutne igre oko Crne Gore i unutarnja scena je mnogo komplikovanija nego što nama djeluje pa su u narednih 14 dana moguća razna iznenađenja. Zanimljiva je mala izlaznost i u sljedećem krugu je čak moguća i manja što bi odgovaralo Đukanoviću.
Samo jos da se osvrnem na ovaj pokusaj podmetanja:

Dodik podržao Mandića: Znam koliko ti je stalo do Crne Gore, pobijedićeš

https://www.dan.co.me/vijesti/izbori/do ... es-5167225
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#18966 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by meridiyan »

sinuhe wrote: 20/03/2023 06:40 Draginju je klix forsirao. Eto sta su ti mediji.
Koga Benjanima podrzi,tome spasa nema…

ImageImage
Last edited by meridiyan on 20/03/2023 11:02, edited 1 time in total.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5600
Joined: 12/10/2014 01:12

#18967 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by skupljac_zeljeza »

zilog wrote: 20/03/2023 10:51

Samo jos da se osvrnem na ovaj pokusaj podmetanja:
Nije podmetanje nego cijeli gornji komentar je zbir raznih analiza koje koje su se mogle čuti sinoć na N1 i kraći dio na Hayatu gdje je Avdo vodio emisiju i gdje je u prognozama skroz fulio oko Mandića kao i većina. Ko je ovo rekao, teško je razdvojiti u mnoštvu analitičara jer je očito Milatović svima bio iznenađenje.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#18968 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by addem »

Gotov je Milo izgleda definitivno. Malo je uzeo u prvom krugu.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5600
Joined: 12/10/2014 01:12

#18969 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by skupljac_zeljeza »

Evo odakle crpe bliskost Dodika i Milatovića. Očito da je Mandić tu bio za odvlačenje pažnje.
Naš sagovornik smatra da će predsjednik entiteta RS Milorad Dodik imati pravog partnera u Jakovu Milatoviću, a podsjeća i na njihov banjalučki sastanak prije dvije godine kada su na stolu bile zastavice Crne Gore i RS-a i gdje se razgovarali o odnosima Crne Gore i Republike Srpske.

"To je vrlo delikatno pitanje, oni znaju šta to znači za BiH. Mislim da će Dodik u njemu imati partnera", smatra Imamović.

https://www.klix.ba/vijesti/regija/djuk ... /230320018
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#18970 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by meridiyan »

skupljac_zeljeza wrote: 20/03/2023 11:09 Evo odakle crpe bliskost Dodika i Milatovića. Očito da je Mandić tu bio za odvlačenje pažnje.
Naš sagovornik smatra da će predsjednik entiteta RS Milorad Dodik imati pravog partnera u Jakovu Milatoviću, a podsjeća i na njihov banjalučki sastanak prije dvije godine kada su na stolu bile zastavice Crne Gore i RS-a i gdje se razgovarali o odnosima Crne Gore i Republike Srpske.

"To je vrlo delikatno pitanje, oni znaju šta to znači za BiH. Mislim da će Dodik u njemu imati partnera", smatra Imamović.

https://www.klix.ba/vijesti/regija/djuk ... /230320018
Mogao bi Mandic biti premijer?
User avatar
dulekrele
Posts: 3837
Joined: 10/04/2014 18:25

#18971 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by dulekrele »

laik1981 wrote: 20/03/2023 10:03
ultima_palabra wrote: 20/03/2023 02:49 Kako ovaj Aleksa izgori tako brzo? Vucic zrtvuje pijuna za pijunom, tesko za upratiti...

I Draginja razocarenje totalno.
Zar si ocekivao da jedna Zena ima sanse u Crnoj Gori?
u C.G zene jos uvijek hodaju tri metra iza muzeva.
WarrenGrozni
Posts: 466
Joined: 08/08/2021 16:04

#18972 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by WarrenGrozni »

To što je žena je najmanji Draginjin problem.
Ona je samo jedna isfolirana i umišljena žena, kojoj je cio život med i mlijeko, a koja je u jednom trenutku umislila da može biti i crnogorska heroina, kraljica, Jovanka Orleanka.
U stvarnosti, najveći dio javnosti u CG je potpuno drugačije percepira.
Pri tom, iza nje stoji samo mala cenzus stranka. I sve to nije bilo dovoljno, nego su joj tokom kampanje napakovali i audio snimak sa kojeg se čuje da podriva i laje protiv počasnog predsjednika stranke Ranka Krivokapića.

Ona je s ovim rezultatom i ostavkom s politikom završila.

Za DPS bi možda bolje bilo da su pustili Mickeya Spajića da se kandiduje i da mu nisuu minirali kandidaturu. Spajić je lik prevaranta iz filma kojeg glumi John Cusack. Njega bi imali šanse do drugog kruga glasanja još diskreditovati.

A ovako, Jakov Milatović...hm, lik za kojeg može svako glasati.
Izgleda bezazleno, pristojno, mlad čojek s porodicom, respektabilnog obrazovanja, koji je povećao svima u CG plate.
To što su ga fizički napali na Cetinju, samo mu je povećalo rejting, jer realno niko ne vjeruje u nebuloze da je on naredio da se ubijaju Crnogorci na Belvederu.

Poraz Djukanovića u drugom krugu, bio bi ekser u kovčeg DPS-a. Svi dosadašnji porazi u poslednje dvije-tri godine, nisu ih opametili, jer su se tješili da je neprikosnoveni gospodar još uvijek jak i da će u odsudnom momentu on sve pobijediti i spasiti partiju.
Ali tim će u slučaju njegovog izvjesnog poraza u drugom krugu, realnost biti bolnija.

Moraće se partija iz korijena mijenjati, pa i po cijenu raspada.
Last edited by WarrenGrozni on 20/03/2023 11:22, edited 1 time in total.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5600
Joined: 12/10/2014 01:12

#18973 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by skupljac_zeljeza »

meridiyan wrote: 20/03/2023 11:12
skupljac_zeljeza wrote: 20/03/2023 11:09 Evo odakle crpe bliskost Dodika i Milatovića. Očito da je Mandić tu bio za odvlačenje pažnje.

Mogao bi Mandic biti premijer?
U obraćanju sinoć Mandić je pozvao svoje biračko tijelo da u narednom krugu daju glasove Milatoviću što su neki razumjeli pokušaj Mandića da se vrati u igru. Milatović je obavljao funkciju ministra ekonomskog razvoja u Krivokapićevoj vladi dvije godine i svašta je moguće. Čak ima jedna verzija da očajnog Mandića bi mogao iskoristiti premazani Đukanović.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16243
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#18974 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sime_cipol »

Problemi za opoziciju ce tek poceti kada Milo ode sa vlasti.
Nece vise imati krivca za sve sto se desava, a valja raditi i gurati naprijed. A ne sumnjam da ce ih cekati na volej.
WarrenGrozni
Posts: 466
Joined: 08/08/2021 16:04

#18975 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by WarrenGrozni »

skupljac_zeljeza wrote: 20/03/2023 11:20
meridiyan wrote: 20/03/2023 11:12

Mogao bi Mandic biti premijer?
U obraćanju sinoć Mandić je pozvao svoje biračko tijelo da u narednom krugu daju glasove Milatoviću što su neki razumjeli pokušaj Mandića da se vrati u igru. Milatović je obavljao funkciju ministra ekonomskog razvoja u Krivokapićevoj vladi dvije godine i svašta je moguće. Čak ima jedna verzija da očajnog Mandića bi mogao iskoristiti premazani Đukanović.
Mandiću su tokom kampanje mnogi prebacivali da se pomiriteljskom priču isuviše približio Djukanoviću.
Pa onda i onaj njihov izdvojeni TV duel, kao da drugi kandidati ne postoje.
To mu je svakako oduzelo nekih par procenata, jer eventualna saradnja DPS i DF-a je noćna mora za mnoge u CG.
Ali u suštini, gradjani CG su umorni od tih starih faca i nacionalnih priča, pa i onih pomiriteljskih.
Ljudi hoće nešto novo, da slušaju o ekonomiji, obećanja o većim platama i boljem životu...

Sinoć je Mandić vrlo iskusno izašao i na iznenadjenje odmah i nedvosmisleno dao podršku Milatoviću u drugom krugu.
Time je najbolje demantovao priče o saradnji sa DPS-om i vrlo dobro se pozicinirao pred predstojeće parlamentarne izbore, gdje se nudi i nameće kao partner Evropi Sad, koja će vjerovatno biti pojedinačno najjača stranka u parlamentu nakon izbora.
Post Reply