Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17501 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Kikibombona wrote: 16/09/2021 18:19
Stari_Crnogorac wrote: 16/09/2021 15:46 Iz mojeg ugla gledano, URA je bespovratno izgubila trećinu suverenističkog glasačkog tijela, ali će dobiti glasače Demokrata. DF će takodjer uzeti pokoji prosrpski glas Demokrata. Nova Zdravkova Demohrišćanska stranka će takodjer uzeti pokoji glas Demokrata. Demokrate će biti najveći gubitnici novih izbora.

:thumbup:

Odlično! Jer sam smatrao Bečića kao najveću opasnost po crnogorski identitet, jer znam da je prosrpski orijentisan, ali se želio drugačije predstaviti javnosti u želji da pridobije suverenističke glasove. Što slabije Demokrate to bolje po Crnu Goru, sa DF-om ćemo se izboriti lako (četnici nikad nijesu imali prodju u CG).
Uglavnom tacno sto si napisao, narocito za Demokrate.

Medjutim, zaboravio si na dio glasaca DPS-a koji takodje moze na stranu Demokrata, Krivokapica ili URE. Ne treba zaboraviti da je veci dio DPS-ovaca nekada bio pro-srpski orjentisan. Jednako tako, DPS je vladao u vecinski srpskim opstinama poput Andirjevice sto znaci da je za njih glasao znacajan dio Srba.

Jedino je sigurno da glasaci SDP-a nece na stranu DF-a, Demokrata ili Krivokapica. To su malo tvrdji Crnogorci. Oni eventualno mogu na stranu URE, ali manji dio.
Taj dio DPS koji je prosrpski orijentisan je protiv DPS-a glasao na posljednje izbore. Mada od referenduma 2006-e i popisa 2011-e se tačno vidi podjela, oni koji svoj jezik zovu srpskim imenom (45%) glasaju za zajedničku državu i SPC (45%) ostali su suverenistički glasovi... i to je kao beton podjela. Dokaz tome je i podrška SPC u CG (za vrijeme Amfilohija, sad ne znam) koja je oko 45%. Na posljednje izbore si imao prosrpske partije koje su dobile oko 45% (koalicije oko Demokrata i DF-a). Dakle, ovih 5.5% koje su dobili da formiraju Vladu su bili suverenistički anti-Djukanovićevi glasovi (URA).
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17502 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Tanqueray wrote: 16/09/2021 20:00
RunnerX wrote: 16/09/2021 19:00 Sa druge strane, danas je Milanović dao snažnu podršku Đukanoviću i građanskoj opciji.
Kao sto je dao snaznu podrsku gradjanskoj opciji u BiH :lol:

Ova posjeta Djukanovica Hrvatskoj na svoju ruku, bez ikakve koordinacije sa Vladom Crne Gore, samo pokazuje koliko sam Djukanovic kome su puna usta Crne Gore, zapravo ne postuje institucije vlastite drzave kojom predsjedava.
Nista cudno na Balkanu, gdje vladaju uglavnom mafijaske strukture duboko ukomponovane u politiku i vlast.

Manjinama bi bilo najpametnije da se pridruze novoj vlasti i da se tu bore za svoja prava, bez stavljanja na iciju stranu. Tako rade pametni politicari, a ne da idu na Cetinje i kompromituju se u vezi necega sa cim nemaju nikakve veze.
Da nema manjina ne bi bilo Crne Gore. Cetinje je simbol Crne Gore, zato manjine idu na Cetinje. Malo istorijske digresije: nakon propasti i odlaska Turaka sa Balkana i crnogorskog osvajanja teritorija sa većinskim muslimanskim stanovništvom Kralj Nikola i crnogorska vojska iz Podlovćenske Crne Gore se sa maksimalnim poštovanjem odnosila prema muslimanskim stanovništvom i vojskom. Za razliku od njih, crnogorski Srbi (sa śevera CG) su radili razne ratne zločine prema muslimanskom življu za vrijeme Prvog balkanskog rata. Ti zločini nijesu stali od tada do kraja drugog svjetskog rata, a '90-ih su se zamalo i ponovili. Za razliku od Srba iz CG onaj crnogorski dio, pogotovo iz Podlovćenske Crne Gore se uvijek sa poštovanjem odnosio prema muslimanima. To nam se vratilo tako što su upravo te manjine odlučile o sudbini Crne Gore 2006-e. To što manjine dolaze na Cetinje da ga brane od velikosrpske pošasti je zato što dolaze na svoje, jer kad ne bi bilo Crne Gore ne bi bilo ni Cetinja. CRNA GORA SU MANJINE!
zavrzlama
Posts: 10299
Joined: 15/01/2006 18:35

#17503 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zavrzlama »

CG ce za kratko vrijeme imati samo dvije politicke opcije...jedne za CG i drugu protiv CG..nesto slicno sto se dogodilo u BIH...

Svaki naredni izbori u CG ce biti za ili protiv CG....velikosrbi u CG ce izaci na cistac i najnaivnijim crnogorcima...

Nova rs u CG je na pomolu..
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17504 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

RunnerX wrote: 16/09/2021 20:34 Kakav je Milo car :lol:

Kakav kralj! :thumbup:

User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#17505 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

Lik je dijabolicni lazov i manipulator. Potpuno neubjedljiv nastup.
Lijepo je vidjeti promjenu na bolje kad je u pitanju RTCG i vodjenje intervjua i emisije.

User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#17506 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Šta je Milo načinio ovom voditelju večeras :lol:

Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17507 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

zavrzlama wrote: 16/09/2021 22:25 CG ce za kratko vrijeme imati samo dvije politicke opcije...jedne za CG i drugu protiv CG..nesto slicno sto se dogodilo u BIH...

Svaki naredni izbori u CG ce biti za ili protiv CG....velikosrbi u CG ce izaci na cistac i najnaivnijim crnogorcima...

Nova rs u CG je na pomolu..
Samo da izbjegnemo rat i neće biti nove RS u CG. Mišljenja sam da Vučić oće da uvuče CG u rat po svaku cijenu. Amfilohije ga je jednom spriječio sa litijama (Vučić je dao zadatak Mandiću i Kneževiću da blokiraju srpske gradove (onda kad su išli kod njega avionom), ali je Amfilohije to pretvorio u nenasilne litije), a sad je dao naredjenje Porfiriju da ustoliči Joanikija na Cetinje po svaku cijenu, ali su ga specijalci crnogorski zeznuli koristeći helikopter sa samo njih dvojicom te barikade nijesu morale bit probijane. Možda mu uspije treći put, samo nek je uporan da zapali CG. Biće zanimljivo gledat. Ako uspije da zapali CG trebale bi komite sa njim ka sa Kraljom Aleksandrom.
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17508 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Blek Stena wrote: 16/09/2021 22:32 Lik je dijabolicni lazov i manipulator. Potpuno neubjedljiv nastup.
Lijepo je vidjeti promjenu na bolje kad je u pitanju RTCG i vodjenje intervjua i emisije.
Ja bih se zabrinuo kad bi ti nešto lijepo reka za Crnu Goru.

Kako ti je Ratko Mladić?
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17509 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

RunnerX wrote: 16/09/2021 22:33 Šta je Milo načinio ovom voditelju večeras :lol:

:thumbup:

Kralj! Penicilin za četnike.
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#17510 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by BiBi911 »

Stari_Crnogorac wrote: 16/09/2021 22:35
zavrzlama wrote: 16/09/2021 22:25 CG ce za kratko vrijeme imati samo dvije politicke opcije...jedne za CG i drugu protiv CG..nesto slicno sto se dogodilo u BIH...

Svaki naredni izbori u CG ce biti za ili protiv CG....velikosrbi u CG ce izaci na cistac i najnaivnijim crnogorcima...

Nova rs u CG je na pomolu..
Samo da izbjegnemo rat i neće biti nove RS u CG. Mišljenja sam da Vučić oće da uvuče CG u rat po svaku cijenu. Amfilohije ga je jednom spriječio sa litijama (Vučić je dao zadatak Mandiću i Kneževiću da blokiraju srpske gradove (onda kad su išli kod njega avionom), ali je Amfilohije to pretvorio u nenasilne litije), a sad je dao naredjenje Porfiriju da ustoliči Joanikija na Cetinje po svaku cijenu, ali su ga specijalci crnogorski zeznuli koristeći helikopter sa samo njih dvojicom te barikade nijesu morale bit probijane. Možda mu uspije treći put, samo nek je uporan da zapali CG. Biće zanimljivo gledat. Ako uspije da zapali CG trebale bi komite sa njim ka sa Kraljom Aleksandrom.
Crna gora je u NATO ako servija nesto pokusa F18 je nad beogradom za 18min I sve ispod je legalna meta, Vojska Kosova jedva ceka bilo sto da moze djelovat, Bulgaria takodje da povrate ukradenu zemlju. Serviji ce nestat ako pokusa direktno rat. Da ne spominjemo hrvatsku I novu oluju.

Jedino u Bosni ce bit lokalno sukoba za koje niko nece mrdnut prstom
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#17511 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

Stari_Crnogorac wrote: 16/09/2021 22:36
Blek Stena wrote: 16/09/2021 22:32 Lik je dijabolicni lazov i manipulator. Potpuno neubjedljiv nastup.
Lijepo je vidjeti promjenu na bolje kad je u pitanju RTCG i vodjenje intervjua i emisije.
Ja bih se zabrinuo kad bi ti nešto lijepo reka za Crnu Goru.

Kako ti je Ratko Mladić?
Eno ga na zasluzenoj robiji pa ga pitaj. Kakvi su to papanski i ocajnicki pokusaji diskreditacije?

Pregorio si stari crnogorce! Pusti zenu da ona malo komentarise mozda se pokaze kao kvalitetnija. 8)
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17512 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Priča se da Vučić ima neke snimke sa homoseksualnim odnosima Bečića i njegove desne ruke Bogdanovića.

Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17513 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Blek Stena wrote: 16/09/2021 22:45

Eno ga na zasluzenoj robiji pa ga pitaj...
:thumbup:
Blek Stena wrote: 16/09/2021 22:45
Pregorio si stari crnogorce! Pusti zenu da ona malo komentarise mozda se pokaze kao kvalitetnija. 8)
Nije tu, ona je na barikade. :lol:
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#17514 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

E cuj ti njegove logike. Kritikujes Mila- ne volis Crnu Goru. Fenomenalno :lol:
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17515 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Pazi paralelu, DPS je trajao 30 godina kroz razna iskušenja, ratovi, sankcije, Milošević, zapad nenaklonjen obnovi nezavisnosti itd. itd.
Ovi ne mogu sastavit 13 mjeseci, a članica smo NATO-a, pre vrata EU...

Kako neko može biti za ove koji usuzavčuju Joanikija helikopterom, a ne za Mila mene nije jasno... mržnja prema svemu crnogorskom i prema Milu čuda čini.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#17516 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

Stari_Crnogorac wrote: 16/09/2021 22:52
Blek Stena wrote: 16/09/2021 22:45

Eno ga na zasluzenoj robiji pa ga pitaj...
:thumbup:
Blek Stena wrote: 16/09/2021 22:45
Pregorio si stari crnogorce! Pusti zenu da ona malo komentarise mozda se pokaze kao kvalitetnija. 8)
Nije tu, ona je na barikade. :lol:
A sta bi od te crnogorske casti? Udaris palac gore i mislis da si se oprao hinjski pokusaj da nekoga diskreditujes na temi.
Vidio si to od srbomrzaca na temi pa ko velis da i ti probas? Jesi ti siguran da si crnogorac?
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17517 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17518 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Stari_Crnogorac wrote: 16/09/2021 22:14Taj dio DPS koji je prosrpski orijentisan je protiv DPS-a glasao na posljednje izbore. Mada od referenduma 2006-e i popisa 2011-e se tačno vidi podjela, oni koji svoj jezik zovu srpskim imenom (45%) glasaju za zajedničku državu i SPC (45%) ostali su suverenistički glasovi... i to je kao beton podjela. Dokaz tome je i podrška SPC u CG (za vrijeme Amfilohija, sad ne znam) koja je oko 45%. Na posljednje izbore si imao prosrpske partije koje su dobile oko 45% (koalicije oko Demokrata i DF-a). Dakle, ovih 5.5% koje su dobili da formiraju Vladu su bili suverenistički anti-Djukanovićevi glasovi (URA).
Sve je to tacno, ali moras uzeti u obzir da onaj sto ima vlast ima i veliku moc. A uz moc se vazda lijepe ljudi, bili oni Srbi, Crnogorci, Bosnjaci itd.

To je glavno pitanje, koliko Srbi mogu privuci oportunista i uhljeba.

Recimo, u Niksicu i Budvi, gdje su Crnogorci vecina, srpske stranke su uzele vise glasova nego ima gradjana koji govore srpski jezik. O tome ti govorim.

...

Ja mislim da Milo mora baciti sve karte na MZ i maksimalno se uvuci u guz Amerikancima, Britancima, Nijemcima i Francuzima. Ako srpske stranke ostanu na vlasti jos dvije-tri godine, ojacat ce dovoljno da sami DF-Demokrate i Krivokapic idu preko 50%. Mislim da se tesko mozete odbraniti bez pomoci zapadnih sila.

Zapad ovu vladu moze sjebati za 2 dana samo ako zeli. Jos je krhka, sa tankom vecinom. Ako Srbi sami naprave vladu, onda je belaj i bice ih tesko ukloniti sa vlasti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17519 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Stari_Crnogorac wrote: 16/09/2021 22:37
RunnerX wrote: 16/09/2021 22:33 Šta je Milo načinio ovom voditelju večeras :lol:

:thumbup:

Kralj! Penicilin za četnike.
Cekaj, zar ovaj novinar nije Crnogorac i pro-DPS?
User avatar
zarko.filip
Posts: 1617
Joined: 26/02/2010 21:44

#17520 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zarko.filip »

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17521 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

un flic wrote: 16/09/2021 18:06...
O ovome sam ti govorio. Ovakve bolesti ima samo u Srbiji. I ova bolest se emitira na najgledanijim televizijama i pise u najprodavanijim novinama. Jebena sizofreniju.

Ovo je druze moj, uprkos teskim mukama, nemoguce cuti u Bosni. Taman pobio sve Bosnjake onaj jedan prezivjeli ne bi mogao govoriti ovakve gadosti.

User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#17522 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by GandalfSivi »

zarko.filip wrote: 17/09/2021 01:03
Samo malo je editovan video :lol: :lol: :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#17523 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ultima_palabra »

Kikibombona wrote: 17/09/2021 01:09
un flic wrote: 16/09/2021 18:06...
O ovome sam ti govorio. Ovakve bolesti ima samo u Srbiji. I ova bolest se emitira na najgledanijim televizijama i pise u najprodavanijim novinama. Jebena sizofreniju.

Ovo je druze moj, uprkos teskim mukama, nemoguce cuti u Bosni. Taman pobio sve Bosnjake onaj jedan prezivjeli ne bi mogao govoriti ovakve gadosti.

Na Twitteru mu stotine ljudi jebe majku, jedino placenik Nebojsa Krstic se pita sta je pogresno rekao :-)
Stari_Crnogorac
Posts: 451
Joined: 23/06/2021 20:32

#17524 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Stari_Crnogorac »

Kikibombona wrote: 17/09/2021 00:53
Stari_Crnogorac wrote: 16/09/2021 22:14Taj dio DPS koji je prosrpski orijentisan je protiv DPS-a glasao na posljednje izbore. Mada od referenduma 2006-e i popisa 2011-e se tačno vidi podjela, oni koji svoj jezik zovu srpskim imenom (45%) glasaju za zajedničku državu i SPC (45%) ostali su suverenistički glasovi... i to je kao beton podjela. Dokaz tome je i podrška SPC u CG (za vrijeme Amfilohija, sad ne znam) koja je oko 45%. Na posljednje izbore si imao prosrpske partije koje su dobile oko 45% (koalicije oko Demokrata i DF-a). Dakle, ovih 5.5% koje su dobili da formiraju Vladu su bili suverenistički anti-Djukanovićevi glasovi (URA).
Sve je to tacno, ali moras uzeti u obzir da onaj sto ima vlast ima i veliku moc. A uz moc se vazda lijepe ljudi, bili oni Srbi, Crnogorci, Bosnjaci itd.

To je glavno pitanje, koliko Srbi mogu privuci oportunista i uhljeba.

Recimo, u Niksicu i Budvi, gdje su Crnogorci vecina, srpske stranke su uzele vise glasova nego ima gradjana koji govore srpski jezik. O tome ti govorim.

...

Ja mislim da Milo mora baciti sve karte na MZ i maksimalno se uvuci u guz Amerikancima, Britancima, Nijemcima i Francuzima. Ako srpske stranke ostanu na vlasti jos dvije-tri godine, ojacat ce dovoljno da sami DF-Demokrate i Krivokapic idu preko 50%. Mislim da se tesko mozete odbraniti bez pomoci zapadnih sila.

Zapad ovu vladu moze sjebati za 2 dana samo ako zeli. Jos je krhka, sa tankom vecinom. Ako Srbi sami naprave vladu, onda je belaj i bice ih tesko ukloniti sa vlasti.
Prvo, Crnogorci se ne “uvlače u guz”, a Milo je Crnogorac. On je jedan od najdostojanstvenijih političara na Balkan, a i šire.

Drugo, kad prebrojavaš političke opcije u Nikšić ne gleda se nacionalno izjašnjavanje, no koliko se ljudi izjasnilo da govori srpskim, to je je plafon za prosrpske stranke. Sad sam zaboravio, ali za procenat-dva je više onih koji svoj jezik zovu srpskim (u Nikšić).
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#17525 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Novi_Nick »

zavrzlama wrote: 16/09/2021 22:25 CG ce za kratko vrijeme imati samo dvije politicke opcije...jedne za CG i drugu protiv CG..nesto slicno sto se dogodilo u BIH...

Svaki naredni izbori u CG ce biti za ili protiv CG....velikosrbi u CG ce izaci na cistac i najnaivnijim crnogorcima...

Nova rs u CG je na pomolu..
Ako se pokaze tacno to sto pises, onda je strategija i taktika Srba iz Srbije i njihovih satelita Srba iz Crne Gore da dobiju srpski entiet u CG sa izlaskom na more. Napali su cijelu CG radi buduceg procesa pregovaranja a zadovoljice se na kraju i sa trecinom teritorija samo da imaju izlaz na more koje u istoriji Srbija nikada nije imala.
Post Reply