Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23926 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#23927 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by JohnnyS »

Image
mishic
Posts: 6091
Joined: 28/04/2011 16:29

#23928 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mishic »

PLENKOVIĆ SLIJEDI PUT RATNOG ZLOČINCA: "Hrvatska je ostvarila sve strateške ciljeve, smjernice je odredio Tuđman"

Te "strateške ciljeve i smjernice" svijet je kratko imenovao UZP!
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23929 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Onim nesretnicima u zambiji pomaze...fratar
Mogu misliti kako je njima :mrgreen:
Seres citav zivot po crkvi a pomaze ti u najtezem zivotnom ternutku...svecenik

Zalosna ti majka
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#23930 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

mishic wrote: 17/01/2023 20:40 PLENKOVIĆ SLIJEDI PUT RATNOG ZLOČINCA: "Hrvatska je ostvarila sve strateške ciljeve, smjernice je odredio Tuđman"

Te "strateške ciljeve i smjernice" svijet je kratko imenovao UZP!
Mržnja će te pojesti. Izađi bar nakratko iz rata, ima života i bez njega. :-)
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#23931 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

Truba wrote: 17/01/2023 20:44 Onim nesretnicima u zambiji pomaze...fratar
Mogu misliti kako je njima :mrgreen:
Seres citav zivot po crkvi a pomaze ti u najtezem zivotnom ternutku...svecenik

Zalosna ti majka
To im je i posao - da pomažu, na koji su uzgred rečeno mnogi od njih zaboravili.
mishic
Posts: 6091
Joined: 28/04/2011 16:29

#23932 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mishic »

Mržnja proizvela UZP a onda UZP mržnju tako da je bolje mrziti UZP nego ga ponoviti.
A oni koji ga ne mrze najradije bi da ga ponove. Ili makar da ga zaborave jer su počinioci a ne žrtve.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#23933 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

mishic wrote: 17/01/2023 21:17 Mržnja proizvela UZP a onda UZP mržnju tako da je bolje mrziti UZP nego ga ponoviti.
A oni koji ga ne mrze najradije bi da ga ponove. Ili makar da ga zaborave jer su počinioci a ne žrtve.
A, tako, još jedan koji etiketira cijeli narod - sa smješkom. :lol: Tipično! :-)
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23934 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

dalmatinka wrote: 17/01/2023 21:13
Truba wrote: 17/01/2023 20:44 Onim nesretnicima u zambiji pomaze...fratar
Mogu misliti kako je njima :mrgreen:
Seres citav zivot po crkvi a pomaze ti u najtezem zivotnom ternutku...svecenik

Zalosna ti majka
To im je i posao - da pomažu, na koji su uzgred rečeno mnogi od njih zaboravili.
Naravno da im treba pomoc
Al to nije tema niti ideja moga zapazanja
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#23935 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

dalmatinka wrote: 17/01/2023 21:13
Truba wrote: 17/01/2023 20:44 Onim nesretnicima u zambiji pomaze...fratar
Mogu misliti kako je njima :mrgreen:
Seres citav zivot po crkvi a pomaze ti u najtezem zivotnom ternutku...svecenik

Zalosna ti majka
To im je i posao - da pomažu, na koji su uzgred rečeno mnogi od njih zaboravili.
tačno,i još za to odlično plaćeni, a ne da jebu tudju djecu
User avatar
istra_hr
Posts: 1477
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#23936 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by istra_hr »

mishic wrote: 17/01/2023 20:40 PLENKOVIĆ SLIJEDI PUT RATNOG ZLOČINCA: "Hrvatska je ostvarila sve strateške ciljeve, smjernice je odredio Tuđman"

Te "strateške ciljeve i smjernice" svijet je kratko imenovao UZP!
Hrvatski strateski ciljevi su bili:
- neovisnost i priznanje = ostvareno
- ulazak u NATO = ostvareno
- ulazak u EU = ostvareno
- ulazak u Schengen = ostvareno
- ulazak u Euro zonu € = ostvareno

A ti gosp. Misicu i dalje pjevaj borbene... 30 godina je proslo od rata; fino ti Dalmatinka veli: postoji zivot i bez rata, probudi se... zivot ide dalje
Mozda za tebe ne 8)
mishic
Posts: 6091
Joined: 28/04/2011 16:29

#23937 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mishic »

Nama su te Tuđmanove ciljeve prenosili Boban, Kordić, Blaškić, Rajić and comp. I koliko se sječam bilo ih je puno više.
I siguran sam da se danas Dragan Čović ne bi složio s vama o ispunjenosti tih ciljeva. Ima tu jedna kvakica koja je zanimljiva.

Ja ne optužujem cijeli narod jer znam i uvijek sam znao da veliki dio naroda u Hrvatskoj i Hrvata u BiH nije bio za tu Tuđmanovu politiku. Nisu čak ni svi članovi a pogotovu ne svi glasaći HDZ-a. Ali je, svejedno ta politika bila jača, nametnuta i provodila se propagandom, ubjeđivanjem, silom...
Problem je što se od nje i dalje ne odustaje. Još uvijek ona ugrožava mir. I još uvijek za saveznika ima Miloševićeve i Karadžićeve nasljednike.

Sa tim što Hrvatska jeste postigla ( i meni je vjerujte drago što jeste!) mnogi mogu biti sretni i zadovoljni, no Plenković, Čovič i mnogi drugi to što ste vi nabrojali smatraju tek polovinom Tuđmanovih zamisli, ideja i palnova...
User avatar
sehohari
Posts: 7976
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#23938 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sehohari »

istra_hr wrote: 17/01/2023 21:40
mishic wrote: 17/01/2023 20:40 PLENKOVIĆ SLIJEDI PUT RATNOG ZLOČINCA: "Hrvatska je ostvarila sve strateške ciljeve, smjernice je odredio Tuđman"

Te "strateške ciljeve i smjernice" svijet je kratko imenovao UZP!
Hrvatski strateski ciljevi su bili:
- neovisnost i priznanje = ostvareno
- ulazak u NATO = ostvareno
- ulazak u EU = ostvareno
- ulazak u Schengen = ostvareno
- ulazak u Euro zonu € = ostvareno

A ti gosp. Misicu i dalje pjevaj borbene... 30 godina je proslo od rata; fino ti Dalmatinka veli: postoji zivot i bez rata, probudi se... zivot ide dalje
Mozda za tebe ne 8)
Pa nije prošlo toliko puno, ako Zagreb preko svoje filijale u zapadnom dijelu Mostara i dan-danas blokira napredak susjedne države kako bi ostvarila ciljeve iz 1993.
User avatar
istra_hr
Posts: 1477
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#23939 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by istra_hr »

... no Plenković, Čovič i mnogi drugi to što ste vi nabrojali smatraju tek polovinom Tuđmanovih zamisli, ideja i palnova.
... ako Zagreb preko svoje filijale u zapadnom dijelu Mostara i dan-danas blokira napredak susjedne države kako bi ostvarila ciljeve iz 1993.
:roll:
Ajmo "bez rukavica" pričat ... koji su to planovi?
Možda "Banovina Hrvatska iz 1939". Koliko ljudi u Hrvatskoj to želi? Ponavljam pitanje: koliko ljudi u Hrvatskoj želi takvu Hrvatsku? i spremno je boriti se za te sulude ideje?
Ovdje je ljudima draža ova Titova HR sa Istrom i kompletnom Dalmacijom od dijelova BiH, koji su bili u spomenutoj Banovini.
Ja sam stari konj u penziji, ratovao sam 90-ih u Hrvatskoji, ne pada mi na pamet ponovo i to za neke layave sulude idiote. Također, ni moj sin, ni velika-ogromna većina ljudi ovdje.
Ostvarili smo svoje ciljeve u EU - i to je to.
Nije Vaš problem HR i par ovdašnjih layavih idiota (na čelu s našim bolesnim psiho-predsjednikom)... Vaš problem je na istočnoj strani i unutar same BiH.
A što se tiče nekih spomenutih ... podjednako mi se gade-prezirem i Komšića i Čovića, naročito nakon one parole: "živjela RS", fuj.. :shock:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23940 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

https://www.vecernji.hr/vijesti/zambijs ... no-1650316

Znaci ako dobiju 5 i zale se riskiraju 30 godina

Wtf...nisu oci afrikanci ni ludi
Jedinstven slucaj
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#23941 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by fortaleza »

istra_hr wrote: 18/01/2023 10:05 Nije Vaš problem HR i par ovdašnjih layavih idiota (na čelu s našim bolesnim psiho-predsjednikom)... Vaš problem je na istočnoj strani i unutar same BiH.
RS nije problem zato što je zacementirana Daytonskim sporazumom i ništa joj ne mogu.

U zadnje vrijeme su veće tenzije između hrvatskih i bošnjačkih političara u BiH, pogotovo od izbora Komšića i sad evo nametanja visokog predstavnika pa je takva retorika u određeboj populaciji kao što vidiš.
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#23942 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by fortaleza »

dr_arsla wrote: 19/01/2023 22:21
istra_hr wrote: 18/01/2023 10:05
:roll:
Ajmo "bez rukavica" pričat ... koji su to planovi?
Možda "Banovina Hrvatska iz 1939". Koliko ljudi u Hrvatskoj to želi? Ponavljam pitanje: koliko ljudi u Hrvatskoj želi takvu Hrvatsku? i spremno je boriti se za te sulude ideje?
Ovdje je ljudima draža ova Titova HR sa Istrom i kompletnom Dalmacijom od dijelova BiH, koji su bili u spomenutoj Banovini.
Ja sam stari konj u penziji, ratovao sam 90-ih u Hrvatskoji, ne pada mi na pamet ponovo i to za neke layave sulude idiote. Također, ni moj sin, ni velika-ogromna većina ljudi ovdje.
Ostvarili smo svoje ciljeve u EU - i to je to.
Nije Vaš problem HR i par ovdašnjih layavih idiota (na čelu s našim bolesnim psiho-predsjednikom)... Vaš problem je na istočnoj strani i unutar same BiH.
A što se tiče nekih spomenutih ... podjednako mi se gade-prezirem i Komšića i Čovića, naročito nakon one parole: "živjela RS", fuj.. :shock:
Bez rukavica?
Sve dok Hrvatsku vode "Hercegovci" i ono što oni žele, HR je prijetnja BiH. Sve dok je Ante iz Širokog važniji od Stjepana iz Njemačke, Dok za Miju iz Posušja traže nešto što ne traže za Franju iz Irske to nije prijateljska zemlja.
U Jugi su problem bili Srbi, nakon 90tih i masovnog iseljavanja istih novi krivac se našao u Dalmatincima i tenzijama između sjevera i juga. U 2000tim su krivi Hercegovci.
U Hrvatskoj više nisu krivi Hercegovci, sad su krivi ovima u bejha jer je jelte domaća politika u konfliktu.

Tko je tu kome važniji i po čemu? Kakve su to šuplje?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#23943 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by JohnnyS »

Koji Hercegovci vode Hrvatsku? Premijer i predsjednik zagrebačko-dalmatinska kombinacija, predsjednik Sabora iz Bjelovara, doduše gradonačelnik Zagreba je Bosanac
mishic
Posts: 6091
Joined: 28/04/2011 16:29

#23944 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mishic »

Kada bi pred vama bilo štivo kao što predamnom sada jeste koje citira stotine i stotine Tuđmanovih stenograma bilo bi vam puno jasnije da ni tada kao ni danas procenat onih za koje su te silne nebuloze bile prihvatljive nije bio veliki. No to što je Tuđman bulaznio i soldateska oko njega prihvatala odvelo je u smrt desetine i desetine hiljada ljudi kako u BiH tako i u Hrvatskoj. I uz to za niz decenija narušilo odnose i između naroda i između država.

I kao što tada Tuđman u hrvatskom narodu za početak nije imao podršku za svoje sulude zamisli tražio je i našao sugovornika u Miloševiću i onda su skupa operacionalizirali svoje ideje, zamisli i planove paralelno sa žestokim sukobima koje su vodile njihove vojske. Ratovalo se i trgovalo narodom, teritorijom, oružjem, gorivom...

Ja znam da i danas procenat naroda koji je saglasan sa politikom Plenković - Čović nije veliki, znam da mnogi u Dodiku vide drugog Karadžić, u Vučiću drugog Miloševića, ali svejedno ta politika koja ima ciljeve i planove pred sobom smatra da je stigla do pola puta i nastavlja dalje. Traže i nalaze nove Bobane, Blaškiće, Rajiće ali i Mladiće, Tolimire, Galiće, Beare, Krstiće...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15467
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#23945 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by problemnatravunu »

Dok se Hrvati i dalje prilagođavaju na novu valutu, lažne novčanice eura otkrivene su u 14 slučajeva
Najviše su se pokušavale podvaliti krivotvorene novčanice od 50 i 100 eura (jedanaest slučajeva), otkrivene su dvije lažne novčanice od 10 eura, a netko je pokušao nadobudno platiti i s apoenom od 500 eura, inače novčanicom koju trgovci izbjegavaju.


Poznata je i pod nazivom Bin Laden, a Europska središnja banka te nacionalne banke 17 država članica eurozone prestale su je i tiskati jer su ih kriminalne organizacije najviše zlorabile.

Neki su "kreativci" u pokušajima prijevare zapravo koristili filmske novčanice eura, a jedan je uspio obaviti i šoping podvalivši rekvizit od 10 eura u trgovini.
Image
User avatar
istra_hr
Posts: 1477
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#23946 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by istra_hr »

:D ... 14 krivotvorenih/falsificiranih novcanica, u ovo "prijelazno" vrijeme; ocekivano.

Ljeti u sezoni, broj otkrivenih falsifikata je stotinu x veci.
A, sto se cijena i "prilagodbe" tice... malo se smiruje situacija....mnogi trgovacki lanci "zaokruzuju na nize", neki i sitno spustaju cijene.
A, za one koji i dalje namjeravaju pljackati - pripremljene su velike kazne; oko 230.000 € i tu apsolutno podrzavam Plenkovica!
Ko je dizao cijene u 11. i 12. mjesecu, dizao je...
ALI oni koji su digli cijene s 31.12. na 01.01. njih treba oderat!!!
Od "velikih" do onih najmanjih, pekara - ne mozes u 24 sata dignut cijenu kruha sa Euro na 1,5-2 Eura!
I to pod izgovorom: "porasli troskovi sa stare na novu godinu" :lol: Koji troskovi? Dida Mraz poskupio, mijenja zimsku opremu? :-)
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23947 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

kad sam se ja mogao presaltati na karticno placanje mogu svi
User avatar
istra_hr
Posts: 1477
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#23948 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by istra_hr »

Truba wrote: 20/01/2023 10:33 kad sam se ja mogao presaltati na karticno placanje mogu svi
:-D ... mozemo, ti i ja... ali moj stari 93 godine ne moze i nece nikavu karticu!
Jedva sam ga (napokon) prije dvije godine, "natjerao" na Internet; ono osnovno da zna :D
A, sto se tice novcanica od 500 € ... imao sam ju jednom u rukama - i nikad vise! Odmah odnio u banku/provjerio/usitnio i to je to. Ne osjecam se ugodno kad u novcaniku imam casha vise od 40-50 €
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#23949 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Mr.Sojic »

istra_hr wrote: 20/01/2023 09:36 :D ... 14 krivotvorenih/falsificiranih novcanica, u ovo "prijelazno" vrijeme; ocekivano.

Ljeti u sezoni, broj otkrivenih falsifikata je stotinu x veci.
A, sto se cijena i "prilagodbe" tice... malo se smiruje situacija....mnogi trgovacki lanci "zaokruzuju na nize", neki i sitno spustaju cijene.
A, za one koji i dalje namjeravaju pljackati - pripremljene su velike kazne; oko 230.000 € i tu apsolutno podrzavam Plenkovica!
Ko je dizao cijene u 11. i 12. mjesecu, dizao je...
ALI oni koji su digli cijene s 31.12. na 01.01. njih treba oderat!!!
Od "velikih" do onih najmanjih, pekara - ne mozes u 24 sata dignut cijenu kruha sa Euro na 1,5-2 Eura!
I to pod izgovorom: "porasli troskovi sa stare na novu godinu" :lol: Koji troskovi? Dida Mraz poskupio, mijenja zimsku opremu? :-)
Da ne bude kao ovdje u AT kad Turci okrece radnju cijena kebaba "skoci" sa 2.5 na 3.5 eura :lol:

Svi kada vide da Turci radnje krece i renoviraju (mada je to riiiiiijetko :lol: ) kazu da slijedi poskupljenje :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23950 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

meni je 1000 eura iza ormara bilo 20 godina
izvadio neki dan znaci godista eura 2002
pomislio sam da se ne koriste

koliko je tako love u carapama kod baba i deda

sve treba na tekuci ili ulozit
meni je trebalo 25 godina da to skontam a neki nikad
Post Reply