Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81197
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21926 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Jos samo da je para i slobodnog vrrmrna za putovanja
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#21927 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Piaty »

istra_hr wrote: 23/10/2021 12:08 USA ukinula vize Hrvatskoj, OK ...

Mislim da je veća vijest u Hrvatskoj, učestali ulasci medvjeda u gradove; nedavno u Crikvenici i Jadranovu na moru, prejučer Lokve, jučer Delnice...
:D veli tip: ja se derem na njega, a medo me ne šljivi ni 5%

Četiri velika medvjeda snimljena u samom centru Delnica
https://www.novilist.hr/rijeka-regija/g ... u-delnica/
Interesantno je da se ovih dana nesto slicno i u Italiji desava. Cini mi se i u Francuskoj.
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#21928 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Piaty »

Meni je najpametniji i najbolji hrvatski politicar danas zapravo jedna dama - Karolina Vidovic-Kristo.

Ima njih jos kao npr. Mesic, Paraga itd ali su vecinom neaktivni.

Karolina :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81197
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21929 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Jesi sasvim slucajno nabrojao neprijatelje bh hrvata
A dje stazic? :mrgreen:
User avatar
Login77777
Posts: 8551
Joined: 18/05/2021 09:11

#21930 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Login77777 »

Svi sem SNSDa su neprijatelji bh hrvata :mrgreen:
User avatar
istra_hr
Posts: 1477
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#21931 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by istra_hr »

sherbett wrote: 24/10/2021 09:02 Samo da te pozdravim :mrgreen:
Image
:-D
Brijuni u pozadini, a ti u Fažani na "staroj" plaži?
User avatar
istra_hr
Posts: 1477
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#21932 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by istra_hr »

:D u Zagrebu, trenutno
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#21933 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Piaty »

Black swan wrote: 23/10/2021 21:50 Jesi sasvim slucajno nabrojao neprijatelje bh hrvata
A dje stazic? :mrgreen:
Ne znam. Ja sam i sam prijatelj Hrvata. Meni je sada cudo da su nabrojani ispali nekakvi neprijatelji bh Hrvatima, ja ne znam kako.

U Stazica nisam upucen. Pokojni Bebic je bio king, ali nema ga vise. Gotovac isto...postovanje.
User avatar
istra_hr
Posts: 1477
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#21934 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by istra_hr »

Sunčano, ali hladno ... neki poslovi, doktori... pm... dolje je ljepše

:D idem do Samobora, na kremšnite
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15468
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#21935 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by problemnatravunu »

https://net.hr/danas/hrvatska/milanovic ... 44fcfe3047
Koliko "netočnih navoda" :shock:

Ima li iko iz ove nenacionalističke političke scene u BiH da im se javi glede toga i dadne ispraviti nebuloze napisane u tekstu :?:
Predsjednik Republike Zoran Milanović razgovarao je u utorak u Zagrebu s Miloradom Dodikom, predstavnikom srpskog naroda u Bosni i Hercegovini, priopćeno je iz Ureda predsjednika.
"S tim ciljem predsjednik Milanović je ranije održao sastanke s Bakirom Izetbegovićem, predstavnikom bošnjačkog naroda i Draganom Čovićem, predstavnikom hrvatskog naroda u Bosni i Hercegovini"
Sastanak sa srpskim predstavnikom tročlanog Predsjedništva BiH nastavak je.....
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#21936 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kolinda »

problemnatravunu wrote: 27/10/2021 06:44 https://net.hr/danas/hrvatska/milanovic ... 44fcfe3047
Koliko "netočnih navoda" :shock:

Ima li iko iz ove nenacionalističke političke scene u BiH da im se javi glede toga i dadne ispraviti nebuloze napisane u tekstu :?:
Predsjednik Republike Zoran Milanović razgovarao je u utorak u Zagrebu s Miloradom Dodikom, predstavnikom srpskog naroda u Bosni i Hercegovini, priopćeno je iz Ureda predsjednika.
"S tim ciljem predsjednik Milanović je ranije održao sastanke s Bakirom Izetbegovićem, predstavnikom bošnjačkog naroda i Draganom Čovićem, predstavnikom hrvatskog naroda u Bosni i Hercegovini"
Sastanak sa srpskim predstavnikom tročlanog Predsjedništva BiH nastavak je.....
Isto si mogao pitati ovu iz EU što danas dolazi u Sarajevo zašto je nazvala Bakira, Milorada i Dragana a ne Željka i Šafika.....
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#21937 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kolinda »

https://direktno.hr/eu-i-svijet/plenkov ... je-248755/

Bravo za Andreja, veliko priznanje za Hrvatsku, nakon što je Amerika odobrila ulazak u zemlju za sve nosioce hrvatskog državljanstva bez viza i to na način da putuju bez kontrola unutar USA što ima samo još 2-3 zemlje EU ovo zadnje priznanje je šlag na tortu 8)
https://www.croatianaviation.com/post/h ... ry-program
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#21938 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by HarTar »

sherbett wrote: 29/10/2021 00:34
Kolinda wrote: 28/10/2021 22:33 https://direktno.hr/eu-i-svijet/plenkov ... je-248755/

Bravo za Andreja, veliko priznanje za Hrvatsku, nakon što je Amerika odobrila ulazak u zemlju za sve nosioce hrvatskog državljanstva bez viza i to na način da putuju bez kontrola unutar USA što ima samo još 2-3 zemlje EU ovo zadnje priznanje je šlag na tortu 8)
https://www.croatianaviation.com/post/h ... ry-program
Da, i onda je Palmer otputovao za BiH... :mrgreen:
Veoma pohvalno za Plenkija biti u društvu Orbana i Janše :D :lol:
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#21939 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by HarTar »

sherbett wrote: 29/10/2021 00:34
Kolinda wrote: 28/10/2021 22:33 https://direktno.hr/eu-i-svijet/plenkov ... je-248755/

Bravo za Andreja, veliko priznanje za Hrvatsku, nakon što je Amerika odobrila ulazak u zemlju za sve nosioce hrvatskog državljanstva bez viza i to na način da putuju bez kontrola unutar USA što ima samo još 2-3 zemlje EU ovo zadnje priznanje je šlag na tortu 8)
https://www.croatianaviation.com/post/h ... ry-program
Da, i onda je Palmer otputovao za BiH... :mrgreen:
Ne znam šta bih ti rekao, znam da si sarkastičan po pitanju Orbana, ali je definitivno slaba na cara i sultana :-D
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#21940 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by HarTar »

sherbett wrote: 29/10/2021 01:00
HarTar wrote: 29/10/2021 00:58

Ne znam šta bih ti rekao, znam da si sarkastičan po pitanju Orbana, ali je definitivno slaba na cara i sultana :-D
nisam sarkastičnA :mrgreen: Pa to su joj najčešće i prigovarali
Aaaaaaa, halali :mrgreen: Ispade da je slaba na diktatore :lol:
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#21941 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by HarTar »

sherbett wrote: 29/10/2021 01:04
HarTar wrote: 29/10/2021 01:02

Aaaaaaa, halali :mrgreen: Ispade da je slaba na diktatore :lol:
Ma jok, ona je samo imala drugačiji pristup politici
Sve u tišini i miru, nije dozvoljavala kurenje vatre dodatno

Baš sam danas slušala na radiju prilog o njoj
:thumbup: Kako god, nama na Balkanu je više valjala nego svi naši političari zajedno :lol:
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#21942 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by HarTar »

sherbett wrote: 29/10/2021 01:09
HarTar wrote: 29/10/2021 01:07

:thumbup: Kako god, nama na Balkanu je više valjala nego svi naši političari zajedno :lol:
Joj, ja ne znam šta će sad biti bez nje.. kako god, bila je jako dobar balanser
Vidjeti ćemo hoće li Njemačka uspjeti i dalje držati taj balans
Nema tko drugi
Teško ako agenda zelenih prevlada u vladi, onda se ide u konfrontaciju sa Rusijom, mada mi je i izjava sadašnje ministrice odbrane Njemačke da treba Rusiju držati u nuklearnoj prijetnji blago rečeno neodmjerena...
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#21943 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by HarTar »

U Hrvatskoj trenutno postoje dvije političke struje. Jednu zastupa vlada Andreja Plenkovića koja je privržena politici NATO-a, dok drugu predsjednik Zoran Milanović, čija je prosrpska politika pomalo iznenađujuća vjerovatno i za same Hrvate.
Posljednjih dana posebno pratimo ove političke rasprave u Hrvatskoj u kojima dolazi do konflikta oko pitanja ko ima nadležnosti/kontrolu nad vojskom. Takve rasprave idu toliko daleko, da se može steći utisak kako se Hrvatska na čelu sa Zoranom Milanovićem priprema za neku odbranu Republike Srpske.
Posljednjih dana su o tome isplivale informacije preko ministra odbrane da je predsjednik Milanović stvarno želio poslati vojsku preko granice u BiH. Jednu stvar želim reći ljudima u Hrvatskoj.
Onog dana ako se ikada podijeli BiH i dođe do nezavisne Republike Srpske ili još gore velike Srbije, Hrvatska neće imati mira ni u narednih stotinu godina. Tada može doći i do potpunog pada Crne Gore, te će Hrvatska imati problem na svom jugu kao i duž cijele granice sa RS-om ali i Srbijom. Zbog toga nije teško zaključiti da sadašnji predsjednik Hrvatske svjesno ili nesvjesno vodi svoju zemlju i narod, ali i onaj dio Hrvata izvan Hrvatske, u daleko težu situaciju i krizu nego što su oni to danas.
Nedavno okačena zastava Srbije na Dinari iznad Knina, sa kojom se slikao Vučićev zastupnik, samo je mali signal za Hrvatsku. Kakva god bila situacija u Bosni i Hercegovini, ona je sada puno bolja i povoljnija za Hrvatsku nego što će to možda biti u budućnosti.


Image
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#21944 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tetka762 »

HarTar wrote: 30/10/2021 23:06 U Hrvatskoj trenutno postoje dvije političke struje. Jednu zastupa vlada Andreja Plenkovića koja je privržena politici NATO-a, dok drugu predsjednik Zoran Milanović, čija je prosrpska politika pomalo iznenađujuća vjerovatno i za same Hrvate.
Posljednjih dana posebno pratimo ove političke rasprave u Hrvatskoj u kojima dolazi do konflikta oko pitanja ko ima nadležnosti/kontrolu nad vojskom. Takve rasprave idu toliko daleko, da se može steći utisak kako se Hrvatska na čelu sa Zoranom Milanovićem priprema za neku odbranu Republike Srpske.
Posljednjih dana su o tome isplivale informacije preko ministra odbrane da je predsjednik Milanović stvarno želio poslati vojsku preko granice u BiH. Jednu stvar želim reći ljudima u Hrvatskoj.
Onog dana ako se ikada podijeli BiH i dođe do nezavisne Republike Srpske ili još gore velike Srbije, Hrvatska neće imati mira ni u narednih stotinu godina. Tada može doći i do potpunog pada Crne Gore, te će Hrvatska imati problem na svom jugu kao i duž cijele granice sa RS-om ali i Srbijom. Zbog toga nije teško zaključiti da sadašnji predsjednik Hrvatske svjesno ili nesvjesno vodi svoju zemlju i narod, ali i onaj dio Hrvata izvan Hrvatske, u daleko težu situaciju i krizu nego što su oni to danas.
Nedavno okačena zastava Srbije na Dinari iznad Knina, sa kojom se slikao Vučićev zastupnik, samo je mali signal za Hrvatsku. Kakva god bila situacija u Bosni i Hercegovini, ona je sada puno bolja i povoljnija za Hrvatsku nego što će to možda biti u budućnosti.


Image
Kasno Marko na Kosovo stiže.
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#21945 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

Stručnjakinja o Milanovićevom planu za BiH: 'Model s poglavicama je u interesu Milorada Dodika, a ne Hrvatske'
Kakav legitimitet uopće ima Dodik?
"On je napustio svoju funkciju, a i drugi članovi državnih institucija iz Republike Srpske od tada ne dolaze na posao, ali dobivaju plaću za posao koji ne rade. On je sam sebe ispisao sa službene pozicije, s funkcije. Ako Hrvatska već želi razgovarati s Miloradom Dodikom morala bi tražiti od njega da se vrati na funkciju u službene institucije, i onda bi mogla i otvoriti neku službenu komunikaciju. Onda bi se moglo razgovarati s osobom koja participira u službenoj vlasti BiH i snosi odgovornost za te postupke. On je sam sebe stavio u vaninstitucionalnu kategoriju i sam sebi je dao primat van službenih institucija.

Oni koji ga takvog primaju na razgovore sudjeluju u derogiranju institucija BiH, ponižavaju se građani koji izlaze na demokratske izbore i biraju svoje predstavnike.", kaže dr. Šelo Šabić na temu primjerenosti druženja predsjednika države Hrvatske i Dodika koji sam sebe sada naziva "predstavnikom Srba u BiH" jer propovijeda da Predsjedništvo ne postoji.
konami666
Posts: 2433
Joined: 11/05/2015 21:57

#21946 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by konami666 »

problemnatravunu wrote: 27/10/2021 06:44 https://net.hr/danas/hrvatska/milanovic ... 44fcfe3047
Koliko "netočnih navoda" :shock:

Ima li iko iz ove nenacionalističke političke scene u BiH da im se javi glede toga i dadne ispraviti nebuloze napisane u tekstu :?:
Predsjednik Republike Zoran Milanović razgovarao je u utorak u Zagrebu s Miloradom Dodikom, predstavnikom srpskog naroda u Bosni i Hercegovini, priopćeno je iz Ureda predsjednika.
"S tim ciljem predsjednik Milanović je ranije održao sastanke s Bakirom Izetbegovićem, predstavnikom bošnjačkog naroda i Draganom Čovićem, predstavnikom hrvatskog naroda u Bosni i Hercegovini"
Sastanak sa srpskim predstavnikom tročlanog Predsjedništva BiH nastavak je.....
Pa šta je pogrešno, ne razumijem?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#21947 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ¤ jelena ¤ »

Nema muda da pozove Komšića pa se mota oko Predsjedništva kao mačka oko vruće kaše.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#21948 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sin ... i_ostalo_d

Sinovi HDZ-ovaca divljaju, dilaju, prijete i mlate. Nijedan nije završio u zatvoru
:shock: :lol: e jeste tipicne balkanske jajare... da bogdo svabi netreba more, nabili bi vas s noge na nogu...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15468
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#21949 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by problemnatravunu »

https://net.hr/danas/hrvatska/milanovic ... 44fcfe3047
Koliko "netočnih navoda" :shock:

Ima li iko iz ove nenacionalističke političke scene u BiH da im se javi glede toga i dadne ispraviti nebuloze napisane u tekstu :?:
Predsjednik Republike Zoran Milanović razgovarao je u utorak u Zagrebu s Miloradom Dodikom, predstavnikom srpskog naroda u Bosni i Hercegovini, priopćeno je iz Ureda predsjednika.
"S tim ciljem predsjednik Milanović je ranije održao sastanke s Bakirom Izetbegovićem, predstavnikom bošnjačkog naroda i Draganom Čovićem, predstavnikom hrvatskog naroda u Bosni i Hercegovini"
Sastanak sa srpskim predstavnikom tročlanog Predsjedništva BiH nastavak je.....
konami666
Pa šta je pogrešno, ne razumijem?
@konami666
Ovo boldirano je izmišljotina, konstrukcija, ne postoji niti u Ustavu, niti u Izbornom zakonu, niti u praksi!
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#21950 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by daddy-kool »

pa dobro, to su okviri u kojem veliki poglavica milanovic razumije plemenske odnose.

on biti veliki ratnik, mocan poglavica. popusiti lulu mira sa rodjakom bjeloglavim supom i debelim poglavicom bosanski medjed
Post Reply