Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#17901 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Point. »

MorningStar wrote: 12/05/2020 23:12
Point. wrote: 12/05/2020 23:10
MorningStar wrote: 12/05/2020 21:37 Rade nvo punom parom, ljudska prava i to - samo nesto bili tihi za djecu sto pozatvarase po kucama i starije. Hrvati rijesili problem - zato mi sada mozemo da zivimo u miru sa doktorima i naucnicima
Hrvati riješili problem tako što su tebi prebacili problem.
Ko nam je kriv sto mi ne radimo isto ? Migranti dok god vide da mogu negdje uci a da je to blize destinaciji tu idu , rs u federaciju mi njima lijepo kod zvornika ili vlasenice nazad pa da vidimo dokle ce dodik dok ne skonta da ih je bolje nogom preko drine odakle su i dosli.
Prije će Dodik preći na Islam nego što će Srbiji vratiti problem. To se ni u filmu neće desiti.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17902 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by MorningStar »

Point. wrote: 12/05/2020 23:13
MorningStar wrote: 12/05/2020 23:10 Marisari moze definitivno , pa djevojku su ispresavijali i obrisali cestu sa istom jer nije imala licnu kartu i nije htjela sa ide i stanicu - kako to onda neki iz bagladesa moze kako mu k**cu cejf ??
Kakva je to hrabra i moćna policija koja isprebija curu jer nema ličnu sa sobom? To nije povod za marisanu, zna se kad se zaslužuje degenek.
Cuj kakva pa nasa policija u sarajevu ? Nije bila lezbejka niti migrant pa slabo popratili ovi branioci ljudskih prava.

Sve po zakonu - nije imala identifikacioni dokument a hoda bez maske , odbila da ide u stanicu onda privedena prisilno a to prisilno je malo heh.. a migranti evo nit maske po semaforima u grupama po 10 hodaju rade sta hoce. Hrvati pametni bgm kao i RS i svi ostali - ali dzaferaga reko eto brace pa da im se nag**imo.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17903 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by MorningStar »

Point. wrote: 12/05/2020 23:15
MorningStar wrote: 12/05/2020 23:12
Point. wrote: 12/05/2020 23:10

Hrvati riješili problem tako što su tebi prebacili problem.
Ko nam je kriv sto mi ne radimo isto ? Migranti dok god vide da mogu negdje uci a da je to blize destinaciji tu idu , rs u federaciju mi njima lijepo kod zvornika ili vlasenice nazad pa da vidimo dokle ce dodik dok ne skonta da ih je bolje nogom preko drine odakle su i dosli.
Prije će Dodik preći na Islam nego što će Srbiji vratiti problem. To se ni u filmu neće desiti.
Pa neko ce popustiti a ako smo pametni ne mi - daj da vidim po banja luci, istocnom sarajevu it da se setkaju prose itd kao po sarajevu.. Hrvatska nogom vraca , RS dodaje a mi gledamo .
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#17905 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Novak20 »

Istine radi, Ante Pavelić, Max Luburić i mnogi drugi zločinci iz vrha ustaškog režima nisu žrtve Bleiburga.
User avatar
istra_hr
Posts: 1514
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#17906 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by istra_hr »

dalmatinka wrote: 12/05/2020 21:10
Ugledni britanski magazin “The Guardian” objavio je članak o teroru hrvatske policije, koja sprejem u boji crta krstove na glavama tražitelja azila prilikom njihova pokušaja prelaska granice iz Bosne.

...

“Naša organizacija je već ranije primila vjerodostojne izvještaje ljudi koji tvrde da su nezakonito vraćeni iz Hrvatske u Bosnu i Hercegovinu i Srbiju”, izjavio je za Gardian Zoran Stevanović, regionalni radnik UNHCR-a
Da, zamisli, legalno ušli, a nezakonito vraćeni.
:thumbup:
baš kako rečeš Dalmatinka ... stvarno, migranti "legalno ušli, a sad ih mi nelegalno vraćamo"
baš nezakonito od strane naše policije i graničara
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#17907 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Point. »

istra_hr wrote: 13/05/2020 20:25
dalmatinka wrote: 12/05/2020 21:10
Ugledni britanski magazin “The Guardian” objavio je članak o teroru hrvatske policije, koja sprejem u boji crta krstove na glavama tražitelja azila prilikom njihova pokušaja prelaska granice iz Bosne.

...

“Naša organizacija je već ranije primila vjerodostojne izvještaje ljudi koji tvrde da su nezakonito vraćeni iz Hrvatske u Bosnu i Hercegovinu i Srbiju”, izjavio je za Gardian Zoran Stevanović, regionalni radnik UNHCR-a
Da, zamisli, legalno ušli, a nezakonito vraćeni.
:thumbup:
baš kako rečeš Dalmatinka ... stvarno, migranti "legalno ušli, a sad ih mi nelegalno vraćamo"
baš nezakonito od strane naše policije i graničara
Ajme, nije poenta kako su ušli ili izašli nego da ih murija žigosujr farbom ko da su goveda iz Teksasa.
User avatar
istra_hr
Posts: 1514
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#17908 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by istra_hr »

komentari o "farbanju" glave stoje,

ali, smeta me komentar-tvrdnja nekog tamo Zorana Stevanovića, tzv.regionalnog radnika UNHCR-a ... o "legalnom ulasku - a nelegalnom/nezakonitom vraćanju" iz Hrvatske ...

to je moja poanta, shvaćaš, ne? ...Image
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#17909 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

Image :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#17911 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by problemnatravunu »

Premda je zarada od turizma postojano rasla i milijuni su se slijevali na naše račune, svejedno nas je frustriralo, trajno, neizlječivo, prokleto, da smo mogli bolje. Da smo mogli ugrabiti više novca za manje truda. Nijedno ljeto nije zapravo ispunilo naša očekivanja. Toliko smo ridali i jecali, cmizdrili i cmoljili da je velikom Bogu na nebesima to na kraju dosadilo. “Turistička sezona vam je podbacila, je li? A gledajte ovo”, rekao je Svemogući zlobno.

I poslao nam Covid-19. Za prijatelje, koronavirus.

Iznenada više nitko ne razvrstava turiste prema njihovom imovnom stanju, i prvorazredni i drugorazredni i trećerazredni, svi su dobrodošli na naš plavi Jadran. Nećemo se ljutiti ni ako Hercegovci donesu paštete i paradajz u putnim frižiderima. Srbi, vratite se, sve vam je oprošteno.
http://www.jutarnji.hr/magazin/ante-tom ... 3TADXstMFI
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#17912 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by draganbl »

problemnatravunu wrote: 27/05/2020 07:01
Premda je zarada od turizma postojano rasla i milijuni su se slijevali na naše račune, svejedno nas je frustriralo, trajno, neizlječivo, prokleto, da smo mogli bolje. Da smo mogli ugrabiti više novca za manje truda. Nijedno ljeto nije zapravo ispunilo naša očekivanja. Toliko smo ridali i jecali, cmizdrili i cmoljili da je velikom Bogu na nebesima to na kraju dosadilo. “Turistička sezona vam je podbacila, je li? A gledajte ovo”, rekao je Svemogući zlobno.

I poslao nam Covid-19. Za prijatelje, koronavirus.

Iznenada više nitko ne razvrstava turiste prema njihovom imovnom stanju, i prvorazredni i drugorazredni i trećerazredni, svi su dobrodošli na naš plavi Jadran. Nećemo se ljutiti ni ako Hercegovci donesu paštete i paradajz u putnim frižiderima. Srbi, vratite se, sve vam je oprošteno.
http://www.jutarnji.hr/magazin/ante-tom ... 3TADXstMFI
Tendenciozan i patetičan tekst.

Evo ja sam, kao i hiljade drugih građana BiH svake godine gostovao prethodnih petnaestak godina, kako u hotelima, tako i u privatnom smještaju u Hrvatskoj. Nikada, ali baš nikada ni od jednog domaćina/konobara/recepcionera nisam čuo da neki gosti, iz neke zemlje nisu dobrodošli. Od trenutka kada dajem pasoš na graničnom prelazu (Aržano, Doljani, Kamensko...), pa u toku samog ljetovanja i na kraju, do samog izlaska iz Hrvatske, nikada nisam primijetio da me je neko "mjerka" koliko ću novca potrošiti i hoću li jesti " kilogram i pol pršuta" za doručak, ili ću se zadovoljiti manjom porcijom mesine. Česi, Slovaci, a bogami ni Bosanci u velikom procentu ne nose ni paštete i paradajz u ručnim frižiderima, već jedu i piju ono što im se na plažama i restoranima okolo nudi. Da je skupo skupo je, ali da je hrvatsko primorje nešto skuplje od Sarajeva ili Beograda, ne bih rekao. Probaj ti u Sarajevu pojesti pristojan ručak bez tridesetak maraka, ili u Beogradu popiti kafu i kiselu za manje od 6-7 maraka.
Dalje, nepristojnih i bahatih turista (kao i ljudi uostalom) ima u svakoj zemlji. Ja sam se nagledao nadobudnih Engleza kojima smeta svaka sitnica, nepristojnih Nijemaca čija djeca trče po hotelima kao da su na atletskoj stazi, bacaju hranu sa stolova, vrše nuždu na plaži itd. Sa druge strane, Česi, Slovaci, Mađari, pa i Bosanci se ne bahate po restoranima i ne piju preskupa vina, ali zato piju pivo, kafe, sokove i plaćaju apartmane po istim cijenama kao i drugi.

Stoga ne stoji konstatacija da mi u Hrvatskoj nismo dobrodošli, naprotiv.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#17913 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Odličan...



https://www.tacno.net/novosti/evolucija-psovke/

.....



Plenković i njegova partija, naime, odnedavno su napadno apolitični. Oni svoju odgovornost za sudbinu države i nacije shvaćaju isuviše ozbiljno da bi se spuštali na nivo političkih tričarija. Tekovine opsadnog stanja, kada su instalirali ‘vlast stručnjaka’ i isturili u prvi plan znalce medicinsko-žandarskog profila, neobično su im se svidjele, te sada kompletna stranačka elita nastupa kao ešalon eksperata za svladavanje krize, uz jasnu svijest da kriza nikada ne prestaje.

Agresivno širenje prezira prema politici stoga je, uoči izbora, odabrano za temeljnu političku taktiku. Obdaren prepotencijom bez pokrića, premijer je u tome osobito uspješan. Kod svakog javnog nastupa obrve se dižu ka oblacima, stopala lebde tri pedlja iznad tla, lice i sitne geste odaju mrzovoljnu dosadu jer se mora baktati s komarcima i stjenicama, a poruka je stalno ista: Oni se bave politikom, a mi rješavamo probleme! Mi radimo, a oni politički dangube! Gard slavnoga brijača iz Smojinoga Velog Mista – ‘Neću politiku u svoju butigu!’ – sada je ono na što programski brije cijeli HDZ, s tim da butiga nije stranačka, nego državna.

S ‘novim normalnim’ stiže dakle i novo uvredljivo. Matrica po kojoj Andrej Plenković arogantno delegitimira protivnike rezultat je namjere da se, bez obzira na ‘popuštanje mjera’, reproducira izvanredno stanje, da se produži trijumfalno razdoblje ‘ekspertne vladavine’ – odnosno vladavine bez politike, karakteristične po tome što se Nacionalni stožer civilne zaštite u najboljoj medicinskoj vjeri držao stranačkih interesa – i da se taj model, za prvu ruku, ovjeri na predstojećim izborima. U strateškom smislu to znači: depolitizirati političku utakmicu kako bi se izvojevala politička pobjeda.

.........



Viktor Ivančić
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#17914 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Guadalajara »

sherbett wrote: 28/05/2020 01:04 Opa
Dobili smo 10 mlrd. Eura za naresne 4 god :mrgreen:
to ce ti djeca vracat, ako ih budes imala :mrgreen:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#17915 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Guadalajara »

sherbett wrote: 28/05/2020 01:17
Guadalajara wrote: 28/05/2020 01:13
sherbett wrote: 28/05/2020 01:04 Opa
Dobili smo 10 mlrd. Eura za naresne 4 god :mrgreen:
to ce ti djeca vracat, ako ih budes imala :mrgreen:
7, 2 mlrd je bespovratno :mrgreen:
Dala nam Ursula
bit cete nova Grcka :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#17916 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Point. »

Đe Kolinda, ima li je žive?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17917 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Maraschino »

https://www.klix.ba/vijesti/regija/hrva ... /200528068

Popiskim vam se u more da vam bude toplije.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#17918 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Guadalajara »

sherbett wrote: 28/05/2020 09:26 Dobro, a sta si toliko ljubomoran?
Na sta ? Na raspalu Hr :( :cry:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#17919 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bobi »

sherbett wrote: 28/05/2020 01:04 Opa
Dobili smo 10 mlrd. Eura za naresne 4 god :mrgreen:
Hoces ugrabit makar 1 € :lol: ?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#17920 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by SaraFina »

Ima li kakvih nekretnina na obali povoljnih? Ili ce to u devetom i desetom mjesecu biti aktuelno?

Gdje onaj Havana?
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#17921 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Novak20 »

Iskreno.


Bolje je dobiti 10 milijardi eura nego 140 respiratora. :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
parappa
Posts: 3313
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#17922 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by parappa »

Novak20 wrote: 28/05/2020 15:15 Iskreno.


Bolje je dobiti 10 milijardi eura nego 140 respiratora. :lol: :lol: :lol: :lol:
ako treba moze se fikret nazvati da nabavi raspiratore brzo i "povoljno" :bih:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#17923 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Guadalajara »

sherbett wrote: 28/05/2020 16:35
Jah, sorry buraz :mrgreen: nisam te prepoznala

Poyy iz raspale RH :lol:
zar vas nije polupao zemljotres...ili je to medijski napuhano :cry:

poyy iz Teherena :lol:
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#17924 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zilog »

JESTE LI PRIMIJETILI NOVI MILANOVIĆEV BISER? Nakon 17-sekundnog govora koji je započeo s 'Gospođe i gospođo' uslijedili su pogledi puni upitnika
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... /10351741/

Ne kontaju sta je Milanovic htio reci 0:24

Post Reply