Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#18226 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by nosara »

Seawolf
Posts: 7712
Joined: 14/06/2012 22:59

#18227 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Seawolf »

musicman80 wrote: 12/05/2021 19:36
Seawolf wrote: 12/05/2021 19:31
musicman80 wrote: 12/05/2021 19:20

Nadji mi, molim te neki kredibilan link koji potvrdjuje tvoje tvrdjnje, tipa Oxford ili Cambridge.
Ne trebaš moliti.

Je li može tekst pjesme "God Bless America" (napisao ju je Irving Berlin 1918-e, a tekst je revidiran 1938-e):

God bless America,
Land that I love
Stand beside her, and guide her,
Through the night, with the light from above.

From the mountains, to the prairies,
to the Oceans, white with foam
God bless America, my home sweet home.
America je zenski rod (feminine) tako da je to sasvim u redu, Isreal je muski rod i pravilno bi bilo reci: "to defend himself", ili jos pravilnije, koristiti srednji rod itself.
In traditional English, all countries were feminine.

In older texts this was the standard procedure.

A quote from the Manchester Guardian, 10 April 1941:
"Mr. Churchill is clearly not comfortable about France, in spite of his welcome of Marshall Petain's declaration that she will never fight her old ally."

But you can find plenty of modern example.

Quote from the Washington Post, 11 February 2006:
"The threat to Americans' liberty today comes from al Qaeda and its associates and the people who would destroy America and her people, ..."
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#18228 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by jeza u ledja »

bronhy wrote: 12/05/2021 19:37
jeza u ledja wrote: 12/05/2021 19:31
bronhy wrote: 12/05/2021 19:27 Inače je Palestincima do sada bilo super. Ne znam zasto se uopste žale. Umjesto da su mirni i trpe torturu oni se bune i trpe torturu.
Sta raketama postizu konkretno?
Slazem se, ne mnogo. Ovo su potezi ocajnika. Ali koje su im druge opcije? Niko im nista nece dati ako se za to sami ne izbore. Ili mislis da ako budu mirni da ce im Izrael dati drzavu, onako na lijepe oci? Drugacije bi Izrael sa njima postupao i lakse bi se dogovor postigao, kada bi im prijetila opasnost od Palestinaca. Sve dok su slabiji, gazit ce ih dokle mogu.
Jedina opcija je da nesto pokusaju smisleno napraviti od pojasa Gaze. Mi smo sad toliko daleko od toga da se to cini malo vjerovatnim, ali to je jedini nacin. Da bi to postigli, za pocetak, trebaju priznati poraz i maniti se Izraela.

Drugi nacin naravno je da magicno postanu 100 puta vojno jaci nego sto jesu.

No opet kazem, oni su sami nemocni da se izbore sa tim jer je previse vanjskih igraca koji sponzorisu vlast u Gazi da upravo radi ovo sto radi. Ti vanjski igraci su jedini koju mogu rijesiti stvar.

A ako su vec nemocni da se kutarisu vanjskih igraca, mogu se barem probati kutarisati korumpiranih hahara koji drmaju gazom vec nekoliko decenija.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#18229 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by jeza u ledja »

mirsek wrote: 12/05/2021 19:41 Znaci predlazes Palestincima da sute i trpe aparthejd, da budu saburli i merhametli dok ih ovi pendrece, tuku i protjeruju.
Izrahellu nista ne zamjeras jer im se moze ?
Palestinci na Zapadnoj Obali i u Gazi su dva razlicita svijeta. Koliko vidim, ovi u ZO ne koriste rakete i slicne stvari. Bune se na nacin na koji se bune, i meni je to razumljivo.

Ovi iz Gaze, sasvim je druga prica. Izrael ne interesuje Gaza. (Probali su pa digli ruke).

Znaci imas priliku da nesto sam napravis, makar i onom prknu od teritorija. Al, umjesto da radis na tome ti trosis zivote i resurse na silne rakete od kojih ce mozda jedno od 100 nesto napraviti. I to vjerovatno zveknuti po nekim neduznim civilima, da bi se tome ljudi poput tebe radovali (vidim sa prethodne stranice da ti je drago :roll: )
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#18230 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by musicman80 »

jeza u ledja wrote: 12/05/2021 19:41
musicman80 wrote: 12/05/2021 19:36 America je zenski rod (feminine) tako da je to sasvim u redu, Isreal je muski rod i pravilno bi bilo reci: "to defend himself", ili jos pravilnije, koristiti srednji rod itself.
Izrael je muski rod kazes? :-)

Ako je nesto muski rod u jednom jeziku ne znaci da isto vazi za druge.

U engleskom gramaticki ne postoje rodovi za bilo kakve imenice. Za zemlje se uglavnom koristi "itself" u ovom nasem primjeru.

Nekad se arhaicno koristi zenski rod, ne samo za zemlje, vec i za neke stvari tipa brodovi i slicno, ali nikad muski rod. Zasto, veze nemam. Ali nije nepravilno.

Tebi je ocigledno zapalo za oko zato sto je na nasem (i prepostavljam na vecini evropskih jezika) Izrael muski rod.


Israel je musculine i u engleskom jeziku. Apsolutno postoje rodovi u engleskoj gramatici https://ielts.com.au/articles/grammar-1 ... n-english/ Ja se izvinjavam kolegama, skrenuo sam uveliko sa teme, nece se ponoviti.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#18231 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by HarTar »

:( :( :(
Image
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#18232 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by jeza u ledja »

musicman80 wrote: 12/05/2021 19:54 Israel je musculine i u engleskom jeziku.
Ne. Nije.
musicman80 wrote: 12/05/2021 19:54Apsolutno postoje rodovi u engleskoj gramatici
Kao sto rekoh, gramaticki ne postoje rodovi. To ti uostalom manje-vise i pise na tom linku kojeg si stavio.

Hajd sad dosta o ovome.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#18233 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by meridiyan »

User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#18234 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

mirsek wrote: 12/05/2021 19:06 Mocni iron dome, takozvani nepobjedivi izrahell, zlocinacki kurac od ovce..

Samo nemoj posle kuku tuku nejac i to.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#18235 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by meridiyan »

meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#18236 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by meridiyan »

Netanyahu: Zadaćemo Hamasu nezamislive udarce
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#18237 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by jeza u ledja »

Sad ce ovi jos malo da se izivljavaju na Gazi. I tako...
Cerruti77
Posts: 76
Joined: 08/12/2019 19:38

#18238 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Cerruti77 »

jeza u ledja wrote: 12/05/2021 19:50
mirsek wrote: 12/05/2021 19:41 Znaci predlazes Palestincima da sute i trpe aparthejd, da budu saburli i merhametli dok ih ovi pendrece, tuku i protjeruju.
Izrahellu nista ne zamjeras jer im se moze ?
Palestinci na Zapadnoj Obali i u Gazi su dva razlicita svijeta. Koliko vidim, ovi u ZO ne koriste rakete i slicne stvari. Bune se na nacin na koji se bune, i meni je to razumljivo.

Ovi iz Gaze, sasvim je druga prica. Izrael ne interesuje Gaza. (Probali su pa digli ruke).

Znaci imas priliku da nesto sam napravis, makar i onom prknu od teritorija. Al, umjesto da radis na tome ti trosis zivote i resurse na silne rakete od kojih ce mozda jedno od 100 nesto napraviti. I to vjerovatno zveknuti po nekim neduznim civilima, da bi se tome ljudi poput tebe radovali (vidim sa prethodne stranice da ti je drago :roll: )
Godine življenja u židovskoj koloniji su izgleda ostavile jak uticaj i na tebe. Pa čovječe zar vama tamo nije dostupan minimum informacija koji nisu prije toga obrađeni kroz makar 5 agencija pod direktnom kontrolom židovskih mentora?!
Pun ti je internet primjera od kojih se normalnom čovjeku prevrne u stomaku. Cijeli kvartovi novoizgrađenih stambenih i poslovnih zgrada u Gazi koji zločinci u toku 24 sata samo poravnaju s zemljom. Ljudi zarađuju i preživljavaju baveći se ribolovom i opet zločinci dođu ratnim brodicama i nasumično rafalaju po ribarskim čamcima . Da bih uuopšte napustio pojas Gaze, potrebna ti je pisana dozvola Izraelskih zločinačkih institucija koja ciljano odbija izdati svima kojima je potrebno liječenje u susjednom Egiptu i tako ubija na stotine ljudi kojima Gaza ne može priuštiti odgovarajuću njegu. Bolnicama u Gazi u toku jednog dana znaju i po deset puta da isključe struju i vodu, sve radi omogućavanja bilo kakvog normalnog rada i funkcionisanja. Primjera ne ljudskosti i zla koji zločinci čine nad dva miliona ljudi koje su zbili u ovaj koncentracioni logor veličine Menhetena su bez broja i eskaliraju.
Valjda Američka logika i stil razmišljanja, nemojte da se protivite, bunite i borite. Pobacajte se u more i pogušite.
Fuuuuuj!
swanfilter
Posts: 7898
Joined: 06/06/2008 18:52

#18239 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by swanfilter »

Kosta Palestince mnogo, al i Izraelce ...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#18240 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by jeza u ledja »

Cerruti77 wrote: 12/05/2021 20:33
jeza u ledja wrote: 12/05/2021 19:50
mirsek wrote: 12/05/2021 19:41 Znaci predlazes Palestincima da sute i trpe aparthejd, da budu saburli i merhametli dok ih ovi pendrece, tuku i protjeruju.
Izrahellu nista ne zamjeras jer im se moze ?
Palestinci na Zapadnoj Obali i u Gazi su dva razlicita svijeta. Koliko vidim, ovi u ZO ne koriste rakete i slicne stvari. Bune se na nacin na koji se bune, i meni je to razumljivo.

Ovi iz Gaze, sasvim je druga prica. Izrael ne interesuje Gaza. (Probali su pa digli ruke).

Znaci imas priliku da nesto sam napravis, makar i onom prknu od teritorija. Al, umjesto da radis na tome ti trosis zivote i resurse na silne rakete od kojih ce mozda jedno od 100 nesto napraviti. I to vjerovatno zveknuti po nekim neduznim civilima, da bi se tome ljudi poput tebe radovali (vidim sa prethodne stranice da ti je drago :roll: )
Godine življenja u židovskoj koloniji su izgleda ostavile jak uticaj i na tebe. Pa čovječe zar vama tamo nije dostupan minimum informacija koji nisu prije toga obrađeni kroz makar 5 agencija pod direktnom kontrolom židovskih mentora?!
Pun ti je internet primjera od kojih se normalnom čovjeku prevrne u stomaku. Cijeli kvartovi novoizgrađenih stambenih i poslovnih zgrada u Gazi koji zločinci u toku 24 sata samo poravnaju s zemljom. Ljudi zarađuju i preživljavaju baveći se ribolovom i opet zločinci dođu ratnim brodicama i nasumično rafalaju po ribarskim čamcima . Da bih uuopšte napustio pojas Gaze, potrebna ti je pisana dozvola Izraelskih zločinačkih institucija koja ciljano odbija izdati svima kojima je potrebno liječenje u susjednom Egiptu i tako ubija na stotine ljudi kojima Gaza ne može priuštiti odgovarajuću njegu. Bolnicama u Gazi u toku jednog dana znaju i po deset puta da isključe struju i vodu, sve radi omogućavanja bilo kakvog normalnog rada i funkcionisanja. Primjera ne ljudskosti i zla koji zločinci čine nad dva miliona ljudi koje su zbili u ovaj koncentracioni logor veličine Menhetena su bez broja i eskaliraju.
Valjda Američka logika i stil razmišljanja, nemojte da se protivite, bunite i borite. Pobacajte se u more i pogušite.
Fuuuuuj!
Lik iznad je govorio o aparthejdu, pendrecenju i protjerivanju. To je tema o Zapadnoj Obali i Jerusalemu, ne o Gazi.

Kakvoj zidovskoj koloniji bolan? Otvarac ociju nema sta. Da nema tebe ne bi znali sta se desava u Gazi.

Jel tebi dostupna informacija da Gazom vlada decenijama Hamas kojem je cilj unistenje Izraela i koji svako malo raketira Izrael? Da ili ne? Zasto se pravis blesav?
Povraca mi se od licemjerja i navijanja tudjim zivotima.
Last edited by jeza u ledja on 12/05/2021 20:53, edited 1 time in total.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#18241 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by HarTar »

Sahrana izraelskih vojnika...
Cerruti77
Posts: 76
Joined: 08/12/2019 19:38

#18242 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Cerruti77 »

jeza u ledja wrote: 12/05/2021 20:50
Cerruti77 wrote: 12/05/2021 20:33
jeza u ledja wrote: 12/05/2021 19:50

Palestinci na Zapadnoj Obali i u Gazi su dva razlicita svijeta. Koliko vidim, ovi u ZO ne koriste rakete i slicne stvari. Bune se na nacin na koji se bune, i meni je to razumljivo.

Ovi iz Gaze, sasvim je druga prica. Izrael ne interesuje Gaza. (Probali su pa digli ruke).

Znaci imas priliku da nesto sam napravis, makar i onom prknu od teritorija. Al, umjesto da radis na tome ti trosis zivote i resurse na silne rakete od kojih ce mozda jedno od 100 nesto napraviti. I to vjerovatno zveknuti po nekim neduznim civilima, da bi se tome ljudi poput tebe radovali (vidim sa prethodne stranice da ti je drago :roll: )
Godine življenja u židovskoj koloniji su izgleda ostavile jak uticaj i na tebe. Pa čovječe zar vama tamo nije dostupan minimum informacija koji nisu prije toga obrađeni kroz makar 5 agencija pod direktnom kontrolom židovskih mentora?!
Pun ti je internet primjera od kojih se normalnom čovjeku prevrne u stomaku. Cijeli kvartovi novoizgrađenih stambenih i poslovnih zgrada u Gazi koji zločinci u toku 24 sata samo poravnaju s zemljom. Ljudi zarađuju i preživljavaju baveći se ribolovom i opet zločinci dođu ratnim brodicama i nasumično rafalaju po ribarskim čamcima . Da bih uuopšte napustio pojas Gaze, potrebna ti je pisana dozvola Izraelskih zločinačkih institucija koja ciljano odbija izdati svima kojima je potrebno liječenje u susjednom Egiptu i tako ubija na stotine ljudi kojima Gaza ne može priuštiti odgovarajuću njegu. Bolnicama u Gazi u toku jednog dana znaju i po deset puta da isključe struju i vodu, sve radi omogućavanja bilo kakvog normalnog rada i funkcionisanja. Primjera ne ljudskosti i zla koji zločinci čine nad dva miliona ljudi koje su zbili u ovaj koncentracioni logor veličine Menhetena su bez broja i eskaliraju.
Valjda Američka logika i stil razmišljanja, nemojte da se protivite, bunite i borite. Pobacajte se u more i pogušite.
Fuuuuuj!
Kakvoj zidovskoj koloniji bolan? Otvarac ociju nema sta. Da nema tebe ne bi znali sta se desava u Gazi.

Jel tebi dostupna informacija da Gazom vlada decenijama Hamas kojem je cilj unistenje Izraela i koji svako malo raketira Izrael? Da ili ne? Zasto se pravis blesav?
Povraca mi se od licemjerja i navijanja tudjim zivotima.
Ja i ti smo toliko daleko jedan od drugog da kad bolje razmislim između ovih židovskih degena par stranica iza koji se rugaju ženi koju su friško izbacili iz vlastite kuće i tebe ja bih ipak pola sata s tobom. Samo da oćejfim i rastavim te u par djelova. Između mene i tebe, židovske kujice 10 Atlantskih okeana. Odjebaus!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#18243 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by jeza u ledja »

Cerruti77 wrote: 12/05/2021 21:00 Ja i ti smo toliko daleko jedan od drugog da kad bolje razmislim između ovih židovskih degena par stranica iza koji se rugaju ženi koju su friško izbacili iz vlastite kuće i tebe ja bih ipak pola sata s tobom. Samo da oćejfim i rastavim te u par djelova. Između mene i tebe, židovske kujice 10 Atlantskih okeana. Odjebaus!
Nema sta pametno reci pa se malo jezik pustio.

Av av.

Kao sto rekoh povraca mi se od licemjerja i navijanja na daljinski. Ti ces nesto rastavit...
User avatar
eltroxin
Posts: 2056
Joined: 30/08/2009 23:35

#18244 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by eltroxin »

Bas me interesuje dali ce se opet Dizdarevic citirati, sada kada kaze da je Hamas produkt Mossada.
Sto vise mrtve djece to bolje po njih. Mucnina mi je kada vidim kako ljudi navijaju dok ljudi ginu :sad:
Vidim i Roger Watersa se postavlja, onda je red da se napise sta misli i o Iranu.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#18245 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by rajv0sa »

jeza u ledja wrote: 12/05/2021 19:50
mirsek wrote: 12/05/2021 19:41 Znaci predlazes Palestincima da sute i trpe aparthejd, da budu saburli i merhametli dok ih ovi pendrece, tuku i protjeruju.
Izrahellu nista ne zamjeras jer im se moze ?
Palestinci na Zapadnoj Obali i u Gazi su dva razlicita svijeta. Koliko vidim, ovi u ZO ne koriste rakete i slicne stvari. Bune se na nacin na koji se bune, i meni je to razumljivo.

Ovi iz Gaze, sasvim je druga prica. Izrael ne interesuje Gaza. (Probali su pa digli ruke).

Znaci imas priliku da nesto sam napravis, makar i onom prknu od teritorija. Al, umjesto da radis na tome ti trosis zivote i resurse na silne rakete od kojih ce mozda jedno od 100 nesto napraviti. I to vjerovatno zveknuti po nekim neduznim civilima, da bi se tome ljudi poput tebe radovali (vidim sa prethodne stranice da ti je drago :roll: )
Ma pucali bi i sa zapadne vjerovatno da mogu, Zapadna obala je okupirana često ljudi imaju pogrešnu predodžbu da je to neka slobodna teritorija. Ne postoji vojska, Palestinci su potpuno razoružani.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#18246 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Grean »

nosara wrote: 12/05/2021 14:21
E jesi naso' koga ces citirati :oops:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#18247 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by jeza u ledja »

rajv0sa wrote: 12/05/2021 21:10
jeza u ledja wrote: 12/05/2021 19:50
mirsek wrote: 12/05/2021 19:41 Znaci predlazes Palestincima da sute i trpe aparthejd, da budu saburli i merhametli dok ih ovi pendrece, tuku i protjeruju.
Izrahellu nista ne zamjeras jer im se moze ?
Palestinci na Zapadnoj Obali i u Gazi su dva razlicita svijeta. Koliko vidim, ovi u ZO ne koriste rakete i slicne stvari. Bune se na nacin na koji se bune, i meni je to razumljivo.

Ovi iz Gaze, sasvim je druga prica. Izrael ne interesuje Gaza. (Probali su pa digli ruke).

Znaci imas priliku da nesto sam napravis, makar i onom prknu od teritorija. Al, umjesto da radis na tome ti trosis zivote i resurse na silne rakete od kojih ce mozda jedno od 100 nesto napraviti. I to vjerovatno zveknuti po nekim neduznim civilima, da bi se tome ljudi poput tebe radovali (vidim sa prethodne stranice da ti je drago :roll: )
Ma pucali bi i sa zapadne vjerovatno da mogu, Zapadna obala je okupirana često ljudi imaju pogrešnu predodžbu da je to neka slobodna teritorija. Ne postoji vojska, Palestinci su potpuno razoružani.
Znam to sve. I bolje im je sto su razoruzani jer ove rakete ne vode nigdje.

Ako vec hoce da proizvedu neki efekat protestom, zar ne mislis da je ovo sto rade u ZO bolje nego sto se radi iz Gaze?

Znam da ni tamo nije situacija bajna, ali u poredjenju sa Gazom Zapadna Obala stoji drasicno bolje, zar ne? Sto se tice standarda i svega ostalog.

Da u Gazi ne postoji Hamas ili neko slican, da su potpuno razoruzani, Izraela ne bi ni interesovali. Davno su digli ruke od naseljavanja iste.
Last edited by jeza u ledja on 12/05/2021 21:21, edited 1 time in total.
Cerruti77
Posts: 76
Joined: 08/12/2019 19:38

#18248 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Cerruti77 »

jeza u ledja wrote: 12/05/2021 21:03
Cerruti77 wrote: 12/05/2021 21:00 Ja i ti smo toliko daleko jedan od drugog da kad bolje razmislim između ovih židovskih degena par stranica iza koji se rugaju ženi koju su friško izbacili iz vlastite kuće i tebe ja bih ipak pola sata s tobom. Samo da oćejfim i rastavim te u par djelova. Između mene i tebe, židovske kujice 10 Atlantskih okeana. Odjebaus!
Nema sta pametno reci pa se malo jezik pustio.

Av av.

Kao sto rekoh povraca mi se od licemjerja i navijanja na daljinski. Ti ces nesto rastavit...
Mojim vlastitim izborom a izbora sam imao, stao i okusio sve što ti nećeš pa da živiš 1000 godina jer nisi od tog materijala. Poniženje, ugnjetavanje, otpor i slatko rastavljanje. I zato sam ja danas to što jesam. Štovalac i simpatizer svih ugnjetavanih, naročito onih koji iskazuju otpor. A ti si to što jesi, savijene kičme i s znanjem popaslim na Cnn-u
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#18249 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by jeza u ledja »

Cerruti77 wrote: 12/05/2021 21:20
jeza u ledja wrote: 12/05/2021 21:03
Cerruti77 wrote: 12/05/2021 21:00 Ja i ti smo toliko daleko jedan od drugog da kad bolje razmislim između ovih židovskih degena par stranica iza koji se rugaju ženi koju su friško izbacili iz vlastite kuće i tebe ja bih ipak pola sata s tobom. Samo da oćejfim i rastavim te u par djelova. Između mene i tebe, židovske kujice 10 Atlantskih okeana. Odjebaus!
Nema sta pametno reci pa se malo jezik pustio.

Av av.

Kao sto rekoh povraca mi se od licemjerja i navijanja na daljinski. Ti ces nesto rastavit...
Mojim vlastitim izborom a izbora sam imao, stao i okusio sve što ti nećeš pa da živiš 1000 godina jer nisi od tog materijala. Poniženje, ugnjetavanje, otpor i slatko rastavljanje. I zato sam ja danas to što jesam. Štovalac i simpatizer svih ugnjetavanih, naročito onih koji iskazuju otpor. A ti si to što jesi, savijene kičme i s znanjem popaslim na Cnn-u
:lol:
Hakiz
Posts: 40518
Joined: 30/07/2015 20:01

#18250 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Hakiz »

jeza u ledja wrote: 12/05/2021 21:20
rajv0sa wrote: 12/05/2021 21:10
jeza u ledja wrote: 12/05/2021 19:50

Palestinci na Zapadnoj Obali i u Gazi su dva razlicita svijeta. Koliko vidim, ovi u ZO ne koriste rakete i slicne stvari. Bune se na nacin na koji se bune, i meni je to razumljivo.

Ovi iz Gaze, sasvim je druga prica. Izrael ne interesuje Gaza. (Probali su pa digli ruke).

Znaci imas priliku da nesto sam napravis, makar i onom prknu od teritorija. Al, umjesto da radis na tome ti trosis zivote i resurse na silne rakete od kojih ce mozda jedno od 100 nesto napraviti. I to vjerovatno zveknuti po nekim neduznim civilima, da bi se tome ljudi poput tebe radovali (vidim sa prethodne stranice da ti je drago :roll: )
Ma pucali bi i sa zapadne vjerovatno da mogu, Zapadna obala je okupirana često ljudi imaju pogrešnu predodžbu da je to neka slobodna teritorija. Ne postoji vojska, Palestinci su potpuno razoružani.
Znam to sve. I bolje im je sto su razoruzani jer ove rakete ne vode nigdje.

Ako vec hoce da proizvedu neki efekat protestom, zar ne mislis da je ovo sto rade u ZO bolje nego sto se radi iz Gaze?

Znam da ni tamo nije situacija bajna, ali u poredjenju sa Gazom Zapadna Obala stoji drasicno bolje, zar ne? Sto se tice standarda i svega ostalog.

Da u Gazi ne postoji Hamas ili neko slican, da su potpuno razoruzani, Izraela ne bi ni interesovali. Davno su digli ruke od naseljavanja iste.
Palestinci imaju izbor. Da budu kao ZO i Izrael ih ubija dugo ili budu kao Gaza pa ih Izrael ubije relativno brzo.

Palestini niko neće pomoći, valjda to svima jasno. Mnogi će davati verbalnu podršku, all praktično pomoći neće niko.
Locked