Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#18551 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Tempo »

enrique83 wrote: 14/05/2021 01:24 Međuetnički sukobi između Arapa i Jevreja u mnogim izraelskim gradovima su ono čemu globalisti teže, oni moraju uništiti Izrael po svaku cijenu. Kissinger je otvoreno rekao da će Izrael nestati do 2023. godine.

nadjoh na jednom sajtu pa da podjelim sa vama...

Haj uozbilji se.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#18552 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18553 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by 90minut »

Ma normalne stvari znaju ovo svi udaraš po svemu što hoda dok ovi ne pomisle da ispale još jednu raketu i time si završio s sukobom za narednih par godina.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#18554 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Rokaju im uzvratno cijelom dubinom teritorije... To nikako nisu ocekivali.

Jedan za opustanje - cionisticki doseljenici u palestinske domove u Kudsu kada ih ne cuvaju do zuba naoruzani teroristi IOFa:

User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#18555 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by geralt »

salik79 wrote: 14/05/2021 02:28
geralt wrote: 14/05/2021 02:23 https://www.businessinsider.com/israel- ... aza-2021-5
Od 1600 raketa koje je Hamas ispalio, 400 podbacilo i palo na Gazu, Iron Dome presreo 90% od preostalih 1200. Tih 120 sto je proslo nisu napravili apsolutno nikakve gubitke vojsci, vec iskljucivo udaraju po civilnim ciljevima u stilu Milana Martica '95., cime su sami sebe pred kamerama prikazali kao divljake i teroriste.

Bukvalno su raketama sami sebi napravili vise stete nego koristi cak i ako se ne uzme u obzir uzvratni napad.
I ti fakat vjerujes u ovo?! :-) :D
120 raketa koje je pronaslo svoj (civilni) cilj odgovara dokazima na internetu. Da ih je palo 1000 ili 1500, to ni deset Mossada ne bi moglo sakriti. Svako danas nosi video kameru u dzepu i moze uploadovati video na YouTube u roku od par sekundi.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#18556 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by geralt »

Ustvari kad malo razmislim, veca sam ja budala sto se raspravljam s likom koji me je prosle godine u ova doba ubjedjivao da korona ne postoji.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#18557 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

geralt wrote: 14/05/2021 03:02
salik79 wrote: 14/05/2021 02:28
geralt wrote: 14/05/2021 02:23 https://www.businessinsider.com/israel- ... aza-2021-5
Od 1600 raketa koje je Hamas ispalio, 400 podbacilo i palo na Gazu, Iron Dome presreo 90% od preostalih 1200. Tih 120 sto je proslo nisu napravili apsolutno nikakve gubitke vojsci, vec iskljucivo udaraju po civilnim ciljevima u stilu Milana Martica '95., cime su sami sebe pred kamerama prikazali kao divljake i teroriste.

Bukvalno su raketama sami sebi napravili vise stete nego koristi cak i ako se ne uzme u obzir uzvratni napad.
I ti fakat vjerujes u ovo?! :-) :D
120 raketa koje je pronaslo svoj (civilni) cilj odgovara dokazima na internetu. Da ih je palo 1000 ili 1500, to ni deset Mossada ne bi moglo sakriti. Svako danas nosi video kameru u dzepu i moze uploadovati video na YouTube u roku od par sekundi.
Trebali bi se ti tvoji dogovoriti sa svojim cionistickim tariguzom u Njemackoj... Ovi tvrde da je vise od 1600 raketa u posljednja tri dana palo na teritoriju Izraela. Kazu da ima mrtvih i ranjenih, od toga izdvajaju 5-godisnjeg djecaka, 16-godisnju djevojku i izraelskog vojnika.

Kome vjerovati?! :roll: :oops:


A da pratis tweeter ne bi se ovdje provaljivao. ;-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#18558 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

geralt wrote: 14/05/2021 03:03 Ustvari kad malo razmislim, veca sam ja budala sto se raspravljam s likom koji me je prosle godine u ova doba ubjedjivao da korona ne postoji.
Pronadji gdje sam te ubjedjivao u to (doslovno da korona ne postoji) pa da se samobanujem. A, ako nisi u stanju to pronaci, da se samobanujes. Moze?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#18559 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#18560 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

salik79 wrote: 14/05/2021 03:06
geralt wrote: 14/05/2021 03:02
salik79 wrote: 14/05/2021 02:28

I ti fakat vjerujes u ovo?! :-) :D
120 raketa koje je pronaslo svoj (civilni) cilj odgovara dokazima na internetu. Da ih je palo 1000 ili 1500, to ni deset Mossada ne bi moglo sakriti. Svako danas nosi video kameru u dzepu i moze uploadovati video na YouTube u roku od par sekundi.
Trebali bi se ti tvoji dogovoriti sa svojim cionistickim tariguzom u Njemackoj... Ovi tvrde da je vise od 1600 raketa u posljednja tri dana palo na teritoriju Izraela. Kazu da ima mrtvih i ranjenih, od toga izdvajaju 5-godisnjeg djecaka, 16-godisnju djevojku i izraelskog vojnika.

Kome vjerovati?! :roll: :oops:


A da pratis tweeter ne bi se ovdje provaljivao. ;-)
Umalo da zaboravim postaviti link za ono sto sam naveo, izvinjavam se :)

User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#18561 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by GandalfSivi »

Tempo wrote: 14/05/2021 02:44
enrique83 wrote: 14/05/2021 01:24 Međuetnički sukobi između Arapa i Jevreja u mnogim izraelskim gradovima su ono čemu globalisti teže, oni moraju uništiti Izrael po svaku cijenu. Kissinger je otvoreno rekao da će Izrael nestati do 2023. godine.

nadjoh na jednom sajtu pa da podjelim sa vama...

Haj uozbilji se.
Odakle ba izviru vise? Ne mozes pastetu otvoriti da ne iskoce sa globalistama...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#18562 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Zasto cionisti gadjaju civilne ciljeve? To cak ima i svoj zvanicni naziv - Dahyia doktrina:

Image

Image
Image
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#18563 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by karanana »

Znam da je gaza geto i da se tu nema gdje sibica bacit koliko je gusto naseljena na malom prostoru, ali pitanje: ako se raketa ispaljuje kao ova na slici dole, postoji li neko pravo ili pravilo da onda druga strana odgovori po ovom dijelu i poravna ga iako izgleda da je to naseljeno civilno mjesto? Ili se pravila mijenjaju kad strana koja ispaljuje rakete - palestinci, u sustini ni nemaju vojni prostor ni nacin da raketiraju sa ne-civilnog podrucja? Malo me to i na sarajevo i situaciju u sarajevu podsjeca.
Image

Pa oni ih imaju ko na dlanu dronovi su iznad sigurno 24/7 i vide i pokrete i odaklense ispaljuju rakete. Onaj stit prati raketu od sekunde ispaljenja.
Last edited by karanana on 14/05/2021 04:46, edited 1 time in total.
HWsince93
Posts: 51
Joined: 09/02/2021 02:55

#18564 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by HWsince93 »

WRecker wrote: 14/05/2021 01:06 Ubio bih sve zidove na svijetu ali ostavio sam neke da vidi svijet zasto sam ih ubijao -A.H :thumbup:
Lijeci se bolesnice
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18565 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by 90minut »

karanana wrote: 14/05/2021 04:41 Znam da je gaza geto i da se tu nema gdje sibica bacit koliko je gusto naseljena na malom prostoru, ali pitanje: ako se raketa ispaljuje kao ova na slici dole, postoji li neko pravo ili pravilo da onda druga strana odgovori po ovom dijelu i poravna ga iako izgleda da je to naseljeno civilno mjesto? Ili se pravila mijenjaju kad strana koja ispaljuje rakete - palestinci, u sustini ni nemaju vojni prostor ni nacin da raketiraju sa ne-civilnog podrucja? Malo me to i na sarajevo i situaciju u sarajevu podsjeca.
Image
I odgovaraju zato i ginu djeca, sasvim opravdani odgovori naravno jer kad bi se Hamas udaljio od civila ne bi potrajali ni 24 sata kad bi ih krenuli dronirati.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#18566 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by karanana »

90minut wrote: 14/05/2021 04:45
karanana wrote: 14/05/2021 04:41 Znam da je gaza geto i da se tu nema gdje sibica bacit koliko je gusto naseljena na malom prostoru, ali pitanje: ako se raketa ispaljuje kao ova na slici dole, postoji li neko pravo ili pravilo da onda druga strana odgovori po ovom dijelu i poravna ga iako izgleda da je to naseljeno civilno mjesto? Ili se pravila mijenjaju kad strana koja ispaljuje rakete - palestinci, u sustini ni nemaju vojni prostor ni nacin da raketiraju sa ne-civilnog podrucja? Malo me to i na sarajevo i situaciju u sarajevu podsjeca.
Image
I odgovaraju zato i ginu djeca, sasvim opravdani odgovori naravno jer kad bi se Hamas udaljio od civila ne bi potrajali ni 24 sata kad bi ih krenuli dronirati.
Ne meres se s njima na ovaj nacin bosti niti tuci. Neka nova strategija ce se morati naci jer ovako svakih 5-6 godina ovi sravne pola gaze i imaju opravdanje. Kako ne mogu prokrijumcariti i provuci kakve stingere koji bi mozda mogli bar malo zaprijetiti ovim avionima ili kako nemaju neke diverzante koji bi mogli sad napadati ove topove i vojsku koja ae gomila? Ali nisu ni oni tako naivni, vjerovatno imaju strategiju koja ih stiti i nadgleda sve pokrete iz gaze preko dronova i ko zna cega jos. Koja je to preciznost jebote. Prvo posalju manju raketu da upozori stanovnike i dadnu im malo vremena da bjeze i onda tako precizno pogode neboder da se urusi sam podase kao kad se zgrade ruse dinamitom. Tu su donekle fer mada su zlocinci ukupno gledano.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18567 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by 90minut »

karanana wrote: 14/05/2021 04:50
90minut wrote: 14/05/2021 04:45
karanana wrote: 14/05/2021 04:41 Znam da je gaza geto i da se tu nema gdje sibica bacit koliko je gusto naseljena na malom prostoru, ali pitanje: ako se raketa ispaljuje kao ova na slici dole, postoji li neko pravo ili pravilo da onda druga strana odgovori po ovom dijelu i poravna ga iako izgleda da je to naseljeno civilno mjesto? Ili se pravila mijenjaju kad strana koja ispaljuje rakete - palestinci, u sustini ni nemaju vojni prostor ni nacin da raketiraju sa ne-civilnog podrucja? Malo me to i na sarajevo i situaciju u sarajevu podsjeca.
Image
I odgovaraju zato i ginu djeca, sasvim opravdani odgovori naravno jer kad bi se Hamas udaljio od civila ne bi potrajali ni 24 sata kad bi ih krenuli dronirati.
Ne meres s s njima na ovaj nacin bostini tuci. Neka nova strategija ce se morati naci jer ovako svakih 5-6 godina ovi sravne pola gaze i imaju opravdanje. Koja je to preciznost jebote. Prvo posalju manju raketu da upozori stanovnike i dadnu im malo vremena da bjeze i onda tako precizno pogode neboder da se urusi sam podase kao kad se zgrade ruse dinamitom. Tu su donekle fer mada su zlocinci ukupno gledano.
Ma ne postoji strategija ovo što gledaš je kraj puta ovi su vec pobjedili sad je samo pitanje dokle su ovi spremni da ih se mrcvari, a ja bi rekao da su spremni dok se planeta okrece.. tako da ono što gledamo vec godinama i godinama pa još godina poslije toga ce se nastaviti dešavati dok ja i ti ne izdahnemo i dođu nove generacije.

I onda ce i one gledati.

A ko je zločinac to je manje vazno pravila postavlja jači uvijek bilo ne treba ni ovo gledati drugacije to što imamo internet pa mozemo pratiti i komentarisati su nebitne stvari i nece ništa promjeniti.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#18568 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Guadalajara »

karanana wrote: 14/05/2021 04:50
90minut wrote: 14/05/2021 04:45
karanana wrote: 14/05/2021 04:41 Znam da je gaza geto i da se tu nema gdje sibica bacit koliko je gusto naseljena na malom prostoru, ali pitanje: ako se raketa ispaljuje kao ova na slici dole, postoji li neko pravo ili pravilo da onda druga strana odgovori po ovom dijelu i poravna ga iako izgleda da je to naseljeno civilno mjesto? Ili se pravila mijenjaju kad strana koja ispaljuje rakete - palestinci, u sustini ni nemaju vojni prostor ni nacin da raketiraju sa ne-civilnog podrucja? Malo me to i na sarajevo i situaciju u sarajevu podsjeca.
Image
I odgovaraju zato i ginu djeca, sasvim opravdani odgovori naravno jer kad bi se Hamas udaljio od civila ne bi potrajali ni 24 sata kad bi ih krenuli dronirati.
Ne meres se s njima na ovaj nacin bosti niti tuci. Neka nova strategija ce se morati naci jer ovako svakih 5-6 godina ovi sravne pola gaze i imaju opravdanje. Kako ne mogu prokrijumcariti i provuci kakve stingere koji bi mozda mogli bar malo zaprijetiti ovim avionima ili kako nemaju neke diverzante koji bi mogli sad napadati ove topove i vojsku koja ae gomila? Ali nisu ni oni tako naivni, vjerovatno imaju strategiju koja ih stiti i nadgleda sve pokrete iz gaze preko dronova i ko zna cega jos. Koja je to preciznost jebote. Prvo posalju manju raketu da upozori stanovnike i dadnu im malo vremena da bjeze i onda tako precizno pogode neboder da se urusi sam podase kao kad se zgrade ruse dinamitom. Tu su donekle fer mada su zlocinci ukupno gledano.
Treba njima armature, armiranog betona...pa neka gadjaju Nailovu mater. :bih:
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#18569 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by hamos »

salik79 wrote: 14/05/2021 01:05
hamos wrote: 14/05/2021 01:00 Izrael srusi do temelja top modernim oruzjem,dodje hamas sa raketama i ne ubije nikoga.Ali za Izrael dovoljan alibi da mogu reci "branimo se"

kome ovi napadi od hamasa gode?
Opet ne pratis desavanja. Itekako ih pogadja ovaj odgovor Palestinaca.

Zanimljivo, nisi ovakva pitanja pistavljao kada su sirijski "pobunjenici" u pitanju :oops:

Malo dupli arsini, ha?
Nemas pojma sta ja jesam ili nisam.Napacen si sa Iranom.nista ni Iran posebno nije bolji od turaka
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44871
Joined: 29/12/2005 01:20

#18570 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by jeza u ledja »

U kakvu karinu od drzave je Netanjahu pretvorio ovaj Izrael. Drzava u kojoj fasistiscka rulja slobodno hara ulicama. Najveci fasisticki sljam je kod njih mainstream, sa sve politickim predstavnicima u vlasti, regulara. Nekad se Izrael smatrao ozbiljnom drzavom, sa problematicnom politikom, ali ozbiljnom. Ovo sad je prkno. Izrael ce sam sebe unistiti ako ovako nastavi, ne treba im niko drugi.
Naravno stradace nevin narod, osim ako se ne sjeti da smakne kretene na vlasti.

U sustini, Izrael se pretvara u samo jos jednu diktaturu u regionu, sa prividom demokratije, a la Turska ili Iran.
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 628
Joined: 10/02/2009 15:44

#18571 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Zlocin&Kazna »

refffko wrote: 14/05/2021 00:57 Za same Palestince, mozda bi najbolje bilo da sto brze i sto bezbolnije izgube ovaj rat i da nastave da zive u sklopu drzave Izrael i da tamo mirnim putem traze svoja prava, da se pomire sa tim da su ovaj rat davno izgubili i da je stanje takvo kakvo je, bar trenutno, narednih 40-50 godina. Ako budu radili na sebi, obrazovali se, ako ojacaju kao narod, mozda dozive svojih 5 minuta za ostvarenje prava. Ocito da im sad niko pomoci nece, a protiv Izraela se ne mogu boriti.
Kada bi Izrael bio (ili barem zamisljen da bude) demokratska drzava, to bi mozda i bila opcija. Međutim, u državi Izrael, koja je teokratska, u kojoj očigledno nemaš pravo ni na privatnu svojinu ako nisi jevrej, bojim se da je jednako pravo svih samo iluzija.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44871
Joined: 29/12/2005 01:20

#18572 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by jeza u ledja »

Zlocin&Kazna wrote: 14/05/2021 06:40 Kada bi Izrael bio (ili barem zamisljen da bude) demokratska drzava, to bi mozda i bila opcija. Međutim, u državi Izrael, koja je teokratska, u kojoj očigledno nemaš pravo ni na privatnu svojinu ako nisi jevrej, bojim se da je jednako pravo svih samo iluzija.
Znaci ove palestinske radnje koje demoliraju jevrejske bande nisu privatna svojina?
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 628
Joined: 10/02/2009 15:44

#18573 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Zlocin&Kazna »

jeza u ledja wrote: 14/05/2021 06:44
Zlocin&Kazna wrote: 14/05/2021 06:40 Kada bi Izrael bio (ili barem zamisljen da bude) demokratska drzava, to bi mozda i bila opcija. Međutim, u državi Izrael, koja je teokratska, u kojoj očigledno nemaš pravo ni na privatnu svojinu ako nisi jevrej, bojim se da je jednako pravo svih samo iluzija.
Znaci ove palestinske radnje koje demoliraju jevrejske bande nisu privatna svojina?
Ne, nego one kuce iz kojih ih izbacuju. I stalno, godinama, selektivno. Drzava upadne u selo i sravni, ne da bi napravila put ili jezero, nego da naseli druge. Sve po zakonu (njihovom).
To ste ne rade svima i odjednom, ne znaci da su normalna drzava.


Ja licno smatram da dole mora postojati mjesta za su zivot i Jevreja i Arapa, ali ne u okviru drzave koja se zove drzava Jevreja. Ili ako vec ne moze bez takve, napraviti mjesta i za drzavu Arapa.
User avatar
BrziGonzales
Posts: 400
Joined: 09/05/2018 17:40

#18574 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by BrziGonzales »

jeza u ledja wrote: 14/05/2021 06:32 U kakvu karinu od drzave je Netanjahu pretvorio ovaj Izrael. Drzava u kojoj fasistiscka rulja slobodno hara ulicama. Najveci fasisticki sljam je kod njih mainstream, sa sve politickim predstavnicima u vlasti, regulara. Nekad se Izrael smatrao ozbiljnom drzavom, sa problematicnom politikom, ali ozbiljnom. Ovo sad je prkno. Izrael ce sam sebe unistiti ako ovako nastavi, ne treba im niko drugi.
Naravno stradace nevin narod, osim ako se ne sjeti da smakne kretene na vlasti.

U sustini, Izrael se pretvara u samo jos jednu diktaturu u regionu, sa prividom demokratije, a la Turska ili Iran.
Ono kada Jevreje nazoveš fašistima...
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#18575 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by hamos »

BrziGonzales wrote: 14/05/2021 06:54
jeza u ledja wrote: 14/05/2021 06:32 U kakvu karinu od drzave je Netanjahu pretvorio ovaj Izrael. Drzava u kojoj fasistiscka rulja slobodno hara ulicama. Najveci fasisticki sljam je kod njih mainstream, sa sve politickim predstavnicima u vlasti, regulara. Nekad se Izrael smatrao ozbiljnom drzavom, sa problematicnom politikom, ali ozbiljnom. Ovo sad je prkno. Izrael ce sam sebe unistiti ako ovako nastavi, ne treba im niko drugi.
Naravno stradace nevin narod, osim ako se ne sjeti da smakne kretene na vlasti.

U sustini, Izrael se pretvara u samo jos jednu diktaturu u regionu, sa prividom demokratije, a la Turska ili Iran.
Ono kada Jevreje nazoveš fašistima...
Pa zrtve su nekad zlocinci imas primjera masu
Locked